Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. márc. 29, 2024 13:06



Hozzászólás a témához  [ 521 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Következő
Windows XP SP3 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
TargeT írta:
... A Ghost meg tutira tud, vagy tudott ...

Amíg elfér az új partición, símán felmegy, akkor is ha kisebb. Persze csak ha mint partició lett elmentve. Ha mint disk, akkor csak nagyobbra megy fel.

nacorvus írta:
...mégis valamit variált kb 200 megával nagyobb lett,de minek? -
Tulajdonképpen mivel is lett biztonságosabb a rendszer mint előtte volt?

Nem lett nagyobb. :shock:
Csak telepítés után le kell törölni a visszaállító mappát, meg azt ahova saját magát mint telepítőt elrakta (legfeljebb be kell újra rakni a CD-t, ha valamiért kell).
A biztonság meg nyilván az aktuális legújabb.

Én azt tapasztaltam, hogy kicsit gyorsabb lett (nem tudom miért). A méret meg nem nagyobb, ha törölsz. :roll:


szomb. jún. 07, 2008 19:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:roll: ÖÖ tulajdonképpen mire is jó az SP3?
Hogy instant tartalmazza azokat a réseket amit már előtte házi gipszeléssel és registry idomítással,meggyártottam?
Nekem nem kell az Exporejavítás,mert nem használom,nem kell a Médiaplayerjavítás,mert azt sem,Outlook-ot sem,és Kiscsi puha féle szerkesztőket sem,mindedezek biztonsági frissítését nem kértem,mégis valamit variált kb 200 megával nagyobb lett,de minek? -
Tulajdonképpen mivel is lett biztonságosabb a rendszer mint előtte volt?


pén. jún. 06, 2008 20:53
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
:hm: Na most az lehet, hogy a True Image is, vagy mégis tud kisebb partícióra visszatenni mentést.
A Ghost meg tutira tud, vagy tudott, mert azt valamikor csináltam.
Korábban, mikor kezdtem átállni a True Image-re, feltűnt, hogy egyes partíciók ki voltak szürkülve, ahová nem lehett visszatenni, bár az adatmennyiség szerint férhetne.
Sőt egyszer éppen úgy jártam, mikor fontos lett volna, hogy egy másik vinyóra nem tudtam áttenni TI-vel kisebb partícióra, így Ghosttal próbálkoztam. Az meg érdekes módon és ritka esetben másért nem lett jó.
Azután legegyszerűbb volt az egészet klónozni TI-vel, a felesleget meg újraparticionálni. Valahogy így jártam, vagy csak vonzom a bajt. :lol:

Nekem ez rögzült, bár lehet hogy nem a méret az oka, vagy a korábbi TI verzió miatt, vagy nem tudom.
Mostanában meg nem nagyon akarok kisebbre visszatenni, inkább mindent csak saját magára, így annyira nem is figyelem.
De akkor méginkább True Image rulez. 8) :D
No meg a True Image is tartalmaz persze sector-by-sector kapcsolót.

Ha más sorszámú partícióra rakod vissza, akkor nem is az indíthatóság a gond. Az megoldható könnyen a boot.ini-ben.
Ott a registry bejegyzésekkel lesz baj, amelyek nem rendszerváltozót, hanem bedrótozott meghajtóbetűjelet tartalmaznak.
Lehet, hogy ez is meg lehet oldani megfelelő karbantartó programmal.
Régesrégen, amikor még volt fenn valami Norton System Works féle, akkor a WinDoctorral vagy hasonlóval javítgattam ilyesmi registry hibákat.
De valahogy egészségesebb azonos sorszámúra visszatenni szerintem.
Igaz vannak bizonyos migrációs megoldások is, de azokkal nem szórakoztam.
Egy gépen 2-3 op. rendszer partíciónál még eléggé adott a dolog, de 5-6 vagy többnél már jobban kell figyelni. :wink:


csüt. jún. 05, 2008 14:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
TargeT írta:
Ám legyen, ha a Ghostnak kell. A töredezettségmentesítés előtt meg nem árt a chkdsk, hátha hibás valami.
Nekem még sohasem kellett töredezettségmentesítenem partíciómentéshez.
A Ghostnál van az a sector by sector kapcsoló, hogy milyen mentést akarsz.
A True Image esetén nem láttam ilyet, de nem is hiányzik. Viszont a Ghost mentés visszatehető kisebb partícióra is, ha a hasznos terület elég, és nem sector by sector volt mentés, a True Image esetén meg szürke marad asszem, ha kisebb a célpartíció.

Nem, a True Image tud kisebbre is visszatenni, mint az eredeti partició mérete. Én már csináltam olyat. (Mikor az előző hozzászólásban lévő szívásom volt a ghost-tal, akokr picit körbejártam a témát, és a True Image-val kipróbáltam jópár fajta lehetséges helyzetet: kisebb-nagyobb partíció, nem ugyanarra a sorszámú partícióra visszatöltés --a Win mégis boot-tolt, ha jól emlékszem, nem kellett fixboot hozzá--, stb.)
Persze, ha a visszaállítandó adatok méreténél is kisebb a partíció, akkor bizonyára nem fogja engedni elkezdeni a visszaállítást oda.

Csináltam a diszkeken egy-egy NTFS partíciót, oda mentek és onnét állítok vissza. Amikor nem kell menteni/visszaállítani, akkor hidden-re van állítva, a Windows nem látja.
Azért így csináltam, és nem a saját rejtett partíciós megoldásával, mert mentés után kiírom DVD-re a file-okat. Így ha a diszk megy ki, akkor is megvan a mentés.


csüt. jún. 05, 2008 9:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Laci_L írta:
TargeT írta:
... A másik lehet, hogy a partíciómentéshez nem kell töredezettségmentesítni....

De bizony kell. :shock:

Persze nem egy kis szétesésnél, de ha nagyobb mértékű, a Ghost nem fogja elmenteni, menetközben leáll. Ezek szerint valahogy figyeli a fájlszerkezetet is.

Ebben az ügyben egy fél napot szívtam egy haver gépével. Vett egy nagyobb winchestert, és megkért, hogy rakjam át a rendszerét, és közben mentsem is le.
Nem ment. Kb 75%-nál hibakóddal leállt. Újra próbáltam, akkor 80%-nál. Harmadszorra sikerült a mentés, de a visszaírás (és teszt is) hibát jelzett. Végül a hibakód alapján a Symantec honlapjáról kiderűlt, hogy kell a töredezettségmentesítés. Nagy kínnal egy óra altt lefutott, és utána már ment, mint a karikacsapás.
Mivel én néha rendberakom a gépet, ez a probléma soha nem jött elő, és ís úgy gondolkodtam, mint ti.

A file rendszer töredezettségének (sőt, a hibáinak sem!) nem volna szabad kiakasztani a amentő programot, ezt azért biztosan érzed Te is. Itt valami gáz van a ghost-tal.
Én is sokáig a ghost-ot használtam, mígnem egyszer egy visszaállításnál megszívatott: kb. 3%-nál folyton leállt valami belső hibával. Éjszaka telepíthettem másnap délelőttig. Azóta én is az Acronis True Image-et használom. (Persze lehet egyszer ez fog megszívatni)


csüt. jún. 05, 2008 8:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
matrix70 írta:
Laci_L írta:
matrix70 írta:
... ne használjak StyleXP-t ...

Ez az egyik megoldás. A másik, hogy keresel egy újabb verziót. :shock:


A legújabb verzió sem működik.
sajnos a programot meg használni szeretném, erre találták ki :-)


Ahogy nézem, ezt a progit mintha már nem fejlesztenék (de lehet, hogy nem jót nézek). Lehet, hogy felejtős lesz.


vas. máj. 25, 2008 19:03
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 76
Hozzászólás 
Laci_L írta:
matrix70 írta:
... ne használjak StyleXP-t ...

Ez az egyik megoldás. A másik, hogy keresel egy újabb verziót. :shock:


A legújabb verzió sem működik.
sajnos a programot meg használni szeretném, erre találták ki :-)


vas. máj. 25, 2008 18:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
matrix70 írta:
... ne használjak StyleXP-t ...

Ez az egyik megoldás. A másik, hogy keresel egy újabb verziót. :shock:


vas. máj. 25, 2008 17:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Felesleges 2 windows topicba is beírni. Aki olvassa, az úgyis mindkettőt olvassa vagy egyiket sem...


vas. máj. 25, 2008 10:20
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 76
Hozzászólás 
Sziasztok!

Segítséget kérnék, ha valaki tud megoldást az alábbi problémára.
Xp Sp3 telepítése után a StyleXP program közli , hogy ezen a windows verzión nem tud működni.
Van erre valakinek használható megoldása? Azon kívül gondolom, hogy ne használjak StyleXP-t :-)

Előre is kösz.


vas. máj. 25, 2008 9:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Kicsit röhejes,de ott van az angol nyelvi file a te telepített Xp-d ben is,az.lng filek alatt dánnal együtt.Azt hogy win alatt hol keresd,hirtelenjében nem jut eszembe linux alól, :oops: a'sszem még török is van és foglalja a helyet :arrow: kis testi hibákkal át tudod "indian englis-re" konvertálni a meglévő rendszeredet-Fejből improvizálok,elnézést a tévedésekért az eng.lng filekot kersesd meglepő módon ott van a gépen-a tálcán lévő nyelvi :hm: eszköztárral átváltható,de az igazi röhej hogy a vistában is ui.bicebóca lesz,de legalábbis majdnem angol


pén. máj. 23, 2008 20:41
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. nov. 16, 2005 12:33
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Valószínűleg nem csak a te vágyad, ezért csinálták meg ezt már rendesen Vistában :P


tanulság->vistát kellene használnom....:D


pén. máj. 23, 2008 19:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Valószínûleg nem csak a te vágyad, ezért csinálták meg ezt már rendesen Vistában :P


ja, röpke 27 év alatt. 1981-től van MS operációs rendszer.


pén. máj. 23, 2008 16:30
Profil Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Valószínűleg nem csak a te vágyad, ezért csinálták meg ezt már rendesen Vistában :P


pén. máj. 23, 2008 16:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. nov. 16, 2005 12:33
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
köszi, akkor kell keresnem egy angol xp-t:)...bár sok kedvem nincs újrarakni ez miatt a rendszert...mondjuk érdekes, hogy veszek egy szoftvert és csak egy nyelven tudom használni, azon amilyenen megvettem...lehet, hogy ez csak az én vágyam lett volna :)


pén. máj. 23, 2008 9:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
XP-t ha jól tudom így nem fogod tudni angolosítani. Csak Vistától vannak rendes mui-k. Lehet, hogy találsz a neten iliyen összegányolt vackot, de.....


pén. máj. 23, 2008 9:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. nov. 16, 2005 12:33
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
Üdv!

Azt szeretném kérdezni, hogy magyar windows xpből tudok-e vhogy angolt varázsolni anélkül, hogy direkt angol telepítenék fel?
Kerestem mui packot, de én angolt vhogy nem találtam:(
Ha vki tud, segítsen!

előre is köszi,
grafix88


pén. máj. 23, 2008 6:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Idézet:
Idézet:
Idézet:
Csinál visszaállítási pontot, hiába volt eredetileg kikapcsolva.

Nekem nem csinált. Előtte és utána is ki volt kapcsolva.

Nálam is írta hogy csinál, de nem csinált semmit (úgy mint nbela-nál is). Ki van, és ki volt kapcsolva, miután sza*rt sem ér.

Idézet:
Idézet:
Ez símán elegendő ok 1 gigányi hely elfogyására (akinek ez gond, filózzon el rajta, jól választotta-e meg a windóz partíció méretét).

Az vot a tapasztalatom (talán már írtam), hogy akkor nő meg ilyen marha nagy mértékben, ha az Online WU-ról volt a frissítés, vagy oda lett kicsomagolva ahol a rendszer van.
Ha meg már így járt, törölni kell az összes feleslegeset. A maradék többlet (ami kell is) néhányszor 10MB. Azaz gyakorlatilag marad a foglalt méret.


csüt. máj. 15, 2008 10:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
nbela írta:
Én néha elberhelem és visszaghostolom 3 perc alatt. 2004-ben telepítettem, még mindig azt használom.

Jaja, elberhelni én sem nagyon szoktam, de van az, hogy valamitől néha "berhelődik". Remek az, ha garantáltan vissza lehet állni korábbi állapotokhoz.
:wink: Milyen jó, hogy nem vagyunk egyformák, különben az összes partíciómentő cég lehúzhatná a rolót, és nem volna mondjuk Ghost 14.0 sem. :twisted:

Én sem szoktam újratelepítgetni se évente, se máskor, csak azért , hogy "friss" legyen.
Ha van ilyen, annak inkább más oka van, új alaplap vagy hasonló, és legyen tiszta lap.
Vagy ha nem klónozni akarom a vinyót, partíciót, vagy ha akarok egy újat ezért azért.
Ja, hogy ez már nem is újratelepítés. :P


csüt. máj. 15, 2008 7:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Kicsit másabb tapasztalatok:
Tron írta:
nem berhelem szét a windózt, emiatt jellemzően több mint 1 évig szokott futni újratelepítés nélkül.
Én néha elberhelem és visszaghostolom 3 perc alatt. 2004-ben telepítettem, még mindig azt használom.
Idézet:
Csinál visszaállítási pontot, hiába volt eredetileg kikapcsolva.
Nekem nem csinált. Előtte és utána is ki volt kapcsolva.
Idézet:
Ez símán elegendő ok 1 gigányi hely elfogyására (akinek ez gond, filózzon el rajta, jól választotta-e meg a windóz partíció méretét).
Nekem 6G a partició, 2 szabad, és 100 Mega fogyott. A 300 Megás exe-t kicsomiztam a D-re, update\update.exe, és D-re állítottam a $...$ mentési útvonalat. Amit persze utána kitöröltem.


szer. máj. 14, 2008 21:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
OFF Topic

TargeT, Laci_L és T68m!

Nem vagyok már én se kezdő a szakmában, de NEM csinálok partíció mentést (pontosítok: csinálok, és Ghost-ot használok, de az benn a cégnél van, ahol 600 tök egyforma gép fut [meg még vagy 200, úgy 5-6 féle]).
Az ok nagyon egyszerű: nem berhelem szét a windózt, emiatt jellemzően több mint 1 évig szokott futni újratelepítés nélkül. Ha meg megborul, szinte biztos, hogy nem ússza meg hardver átbarkácsolás nélkül, akkor meg amúgy se érek semmit a mentéssel.

ON Topic

Letöltöttem az SP3-at. Letöltési méret 304 mega, kicsomizva 422. Csinál visszaállítási pontot, hiába volt eredetileg kikapcsolva. Ez símán elegendő ok 1 gigányi hely elfogyására (akinek ez gond, filózzon el rajta, jól választotta-e meg a windóz partíció méretét). 5 gépen símán lefutott. Az elején percekig látszólag semmi nem történt, még ablak se jelent meg. Aztán géptől függően 5-10 percig egerészik, majd újraindít. Újraindítás után is jó 5 perc, amíg befejezi a dolgait, megjelenik 2 DOS ablak is.
Na akkor jöjjön a bonyibb rész.
Egy gépen szépen kihalt az explorer a telepítés után. A kezdőlap bejön, de onnan tovább sehova. A végén kínomban rendszervisszaállítás (dejó, hogy kérdés nélkül is megcsinálja ugye?). Na ekkor kiderült a bukta: volt pár frissítés az SP3 előttről, ami megakadt, nem ment fel a gépre. Mostmár nem is akarnak felmenni. XP újratelepítés lesz belőle.

Hát ennyit szerettem volna.


szer. máj. 14, 2008 20:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Laci_L írta:
a teljesen elkefélt gépét 3-5 perc alatt visszaállítani.

Húúúú, igen. :D Ezt kifelejtettem a pluszokból, hogy ez a DOS-os Ghost mocsok gyorsan dolgozik. Gyorsabban mint a windowsos társai.
Talán még a kötelező újrabootolással együtt is gyorsabb.
Teszek már egy próbát a gyors gépemen, mennyi az annyi azóta.


kedd máj. 13, 2008 14:54
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Hát, jól körbejárjuk a témát.
De inkább evvel Offoljunk, mint valami marhasággal (mint ahogy van ilyen egy-két másik topikban).
Hátha tanul belőle valaki. És akkor látja be, hogy igazunk van, amikor először sikerűl neki a teljesen elkefélt gépét 3-5 perc alatt visszaállítani. Főleg annak fényében, hogy mennyi idő lett volna az újra telepítés a driverekkel, programokkal és elfelejtett beállításokkal. Már ha egyáltalán mégegyszer sikerül ugyanúgy.

T68m írta:
Tehát, amiről ti beszéltek, az egy bootolható CD-n lévő progi? Bár, a szavaidból úgy értem, hogy te DOS-t bootolsz, majd az alol indítod a partició mentő progidat. De, akkor az csak FAT-os egységRE tud menteni, nem?

Már részben TargeT felelt. Bármiről lehet indítani, amin van valamilyen DOS Boot. Az egész kompletten: a DOS, a program meg a driverek kb 1,4MB (SCSI driverek nélkül, azt én kivettem, mert nem kell) így felfér akár egy floppyra is. A CD problémás, mert ha csak egy drive van, akkor nem lehet kivenni, és helyére tenni a mentő eszközt (DVD), mert menet közben is ránézhet a Boot lemezre. Ha máshova mentesz, akkor jó.
A legegyszerűb berakni a Hiren-t, és onnan indítani a Ghost-ot. De lehet sajátot is csinálni. Ezenkívűl már csak hely kell a mentésnek. Az se árt, ha az egy keveset használt partició. Nekem vannak mentéseim kűlső (fiókos) winchesteren is, mert az ördög nem alszik (ha megzuhan a gép winchestere, akkor D: partició sincs)
És símán ment NTFS-re is.
Példabeszédként szoktam mondani leendő programozóknak, hogy nézzék meg ezt a nyamvadt Ghost-ot, 0,7-1MB méretben elfér maga a mentő program, a grafikus felület, a CD-DVD író program, a hálózat kezelése, stb. Hát igen.


kedd máj. 13, 2008 14:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
T68m írta:
Tehát, amiről ti beszéltek, az egy bootolható CD-n lévő progi? Bár, a szavaidból úgy értem, hogy te DOS-t bootolsz, majd az alol indítod a partició mentő progidat. De, akkor az csak FAT-os egységRE tud menteni, nem?

nbela már megírta a lényeget, de pár adalék még.
Laci tényleg ezt a DOS-ost szereti, és ha menteni vagy visszaállítani akar, akkor külön eszközről bootol, csak ezért.
Lehet floppy, pendrive, CD/DVD, ahogy megcsinálta. Viszont default a 2003 már nem fér el egy floppyn, mert a program a DOS driverekkel együtt nagyobb. Asszem Laci_L minimalizálta, hogy egy floppyn is elférjen, de áttehető USB drive-ra, CD/DVD-re is.
Pendrive-on, CD-n nem gond a méret. Én a CD-s bootnál a másik vonalat követtem, inkább minden lehető DOS-os cuccot belepakolni a boot floppyba, hogy a többi program rész, meg minden egyéb, amit még boot menüből kiválasztva bootoltatni akartam, lehessen a CD-n adatként. A boot rész meg El Torito játék.
A DOS-os Ghost kifogástalaul kezeli az NTFS partíciókat, ráadásul mindenféle külön driver nélkül, sőt mint említettem az NTFS-t preferálja mentéshez is, mert a FAT-ek előtt hozza az NTFS partíciókat visszatöltéskor.
Sőt, mint Laci és nacorvus által együtt kiderült a SATA-t is tudja, csak RAID-ben nem. Illeve RAID-ben más sem mind, vagy kérdés, melyik verzió.

Az új windowsos programoknál nem kell feltétlenül külön ezért valami eszközről bootolni - persze lehet -, de akár önmaga alól kimentheted az op. rendszer partíciót is, visszatöltéskor pedig ha éppen olyan, legfeljebb kér egy újraindítást, és a többit maga elintézi.
A prioritást is lehet állítani, de nem érdemes, nemigen gyorsabb. Így meg mondjuk mentesz egy F: partíciót, közben meg nyugodtan dolgozol tovább.
Az Acronisnak linuxra alapozott bootja van, bár ez a használat szempontjából mindegy. Lehet készíttetni az összes telepített Acronis programból egy elegáns boot menüs eszközt, ami a partíciókezelővel együtt olyan 80 MB körül van.


kedd máj. 13, 2008 12:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
T68m írta:
Tehát, amiről ti beszéltek, az egy bootolható CD-n lévő progi? Bár, a szavaidból úgy értem, hogy te DOS-t bootolsz, majd az alol indítod a partició mentő progidat. De, akkor az csak FAT-os egységRE tud menteni, nem?
Laci_L a Ghost2003-at használja, mert az olyan kicsi, hogy egy dos bootfloppyn is elfér. Én a Ghost 11.0.1-et használom - ez 2 Mega. Ezek persze a dosos változatok, de vannak win alatt futó több 10 megás anyaverziók is. Dosból bootol, de írni és olvasni és menteni tud ntfs particióra is. Hiren's boot cédén is megtalálható, onnan a legegyszerűbb indítani. Ahogy én használom:

Partició 1: NTFS 6 Giga oprendszer
Partició 2: FAT 8 Mega win98 io.sys + command.com + Ghost program (hogy ne kelljen cédézni, illetve a gyerekeim gépeiben nincs is sem cédé sem floppy)
Partició 3: NTFS 100 akárhány Giga az adatoknak

GAG grafikus bootmanager progival vagy az XP-t, vagy a ghost 11.0.1-et indítom. Ez utóbbival természetesen a 3. particióra mentek


kedd máj. 13, 2008 10:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Laci_L írta:
De bizony kell. :shock:

Ám legyen, ha a Ghostnak kell. A töredezettségmentesítés előtt meg nem árt a chkdsk, hátha hibás valami.
Nekem még sohasem kellett töredezettségmentesítenem partíciómentéshez.
A Ghostnál van az a sector by sector kapcsoló, hogy milyen mentést akarsz.
A True Image esetén nem láttam ilyet, de nem is hiányzik. Viszont a Ghost mentés visszatehető kisebb partícióra is, ha a hasznos terület elég, és nem sector by sector volt mentés, a True Image esetén meg szürke marad asszem, ha kisebb a célpartíció.

Idézet:
Ezek szerint nem egészen bájtról-bájtra menta Ghost, figyel mást is. Hogy egy példát mondjak: a pagefile-t elmenti, de valószínüleg csak a nevét és a méretét, mert a ghost fájl nem lesz nagyobb, mégis visszaállítja, és Ghost Explorerrel is látszik.

Ez így van. Egyébként meg a pagefilesys-nek mérete ugyan van, de a valós tartalma se biztos, hogy nagy.

Idézet:
Ami meg az USB Boot-ot illeti, a másolást naná, hogy nem úgy értettem, hogy a floppyról át van csak úgy minden másolva.

Jó, hát a kötözködés esete is fennforgott, meg ráadásul pont tőlem is. Bocs. :D

Idézet:
Kétségtelen, hogy a TargeT által javasolt Acronis TI korszerűbb. de nekem még ez van, és jól működik.

Manapság már ezek a windowsos parítiómentők nemcsak partíciót mentenek, de be lehet állítani akár automatikus mappa, fájl és program adatmentésekre is, bár akkor már talán mégis WinRAR vagy más.
A Nortonnal eléggé megszakadt a "kapcsolatom", a Ghostnál az tett be, hogy nem lehet vele saját magamnak boot eszköz csinálni. A DOS-ossal még lehetett, de azt mégis hanyagolom, mégha gyors is, és elég kis, jó tömörítésű mentéseket csinál asszem. Viszont jártam már úgy vele, hogy nem tudtam visszaállítani egy partíciót rendesen TI-vel még nem.
Mindenki úgy tol ki magával, ahogy akar, de én csinálok egy alap mentést a TI-vel, utána akár lehet növekményesen, így annak kisebb lesz a mérete. Visszaállításhoz pedig felajánlja, hogy melyik időponti állapotot akarom. Lehet Secure Zone-ba is menteni, vagy mellette más partícióra is.
No és boot eszközt gyárthatok minden mozdítható kütyüre. 8)

:hm: Izé, lassan minden topicot eloffolunk ezzel a partíciómentősdivel. :wink:


kedd máj. 13, 2008 9:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
laci_l: köszi!

menteni szoktam, de én csak file-mentést csinálok. Subst-olok egy külön meghajtót megamnak, és minden saját anyagot arra rakok. Így mentéskor csak azt mentem.

(mivel nekem elsősorban a saját anyagaim a fontosak, nem a rendszer. Bár, kétségtelen, hogy sokkal jobb úgy újrahúzni a windows-t, ha már egy sok-sok órás telepítés utáni fázistól kezdjük, nem a legelejétől)

Tehát, amiről ti beszéltek, az egy bootolható CD-n lévő progi? Bár, a szavaidból úgy értem, hogy te DOS-t bootolsz, majd az alol indítod a partició mentő progidat. De, akkor az csak FAT-os egységRE tud menteni, nem?


kedd máj. 13, 2008 1:19
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
TargeT írta:
... A másik lehet, hogy a partíciómentéshez nem kell töredezettségmentesítni....

De bizony kell. :shock:

Persze nem egy kis szétesésnél, de ha nagyobb mértékű, a Ghost nem fogja elmenteni, menetközben leáll. Ezek szerint valahogy figyeli a fájlszerkezetet is.

Ebben az ügyben egy fél napot szívtam egy haver gépével. Vett egy nagyobb winchestert, és megkért, hogy rakjam át a rendszerét, és közben mentsem is le.
Nem ment. Kb 75%-nál hibakóddal leállt. Újra próbáltam, akkor 80%-nál. Harmadszorra sikerült a mentés, de a visszaírás (és teszt is) hibát jelzett. Végül a hibakód alapján a Symantec honlapjáról kiderűlt, hogy kell a töredezettségmentesítés. Nagy kínnal egy óra altt lefutott, és utána már ment, mint a karikacsapás.
Mivel én néha rendberakom a gépet, ez a probléma soha nem jött elő, és ís úgy gondolkodtam, mint ti.

Ezek szerint nem egészen bájtról-bájtra menta Ghost, figyel mást is. Hogy egy példát mondjak: a pagefile-t elmenti, de valószínüleg csak a nevét és a méretét, mert a ghost fájl nem lesz nagyobb, mégis visszaállítja, és Ghost Explorerrel is látszik.

Ami meg az USB Boot-ot illeti, a másolást naná, hogy nem úgy értettem, hogy a floppyról át van csak úgy minden másolva. Ha már sikerült egy Bootolhatót készíteni (rajta vannak a rendszerfájlok a megfelelő helyen) arra kell átvinni a ghost-hoz tartozó fájlokat.

T68m

Én nem tartanék a mentéstől a helyedben. Engem már annyiszor húzott ki a sza*rból, hogy nem győzök hálásnak lenni a kitalálójának.
Az, hogy néha menteni kell, nem kérdéses (lásd a Fórumon előjövő regeteg problámát). Hogy mivel mentesz, az meg fafejűség és ízlés kérdése. Kétségtelen, hogy a TargeT által javasolt Acronis TI korszerűbb. de nekem még ez van, és jól működik. Lhet, hogy egy új gépen már nem lesz jó a Ghost. Akkor majd körülnézek.

Ha mégis érdekel, segítek. :shock:


hétf. máj. 12, 2008 20:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Egyébként akinek a DOS-os kell, Laci fel szokta tolni egy tárhelyre az ő verzióját .iso-ban, vagy ilyesmi. :D
Úgyhogy elég csak kiírni.


vas. máj. 11, 2008 17:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
TargeT írta:
A másik lehet, hogy a partíciómentéshez nem kell töredezettségmentesítni.


ezt én sem értettem. Ha szektorról, szektorra mentünk, akkor mindegy, hogy töredezett volt-e, mivel úgyis mindent mentünk. Ha pedig csak tartalmat mentünk, akkor azért mindegy.


vas. máj. 11, 2008 16:41
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
A legnagyobb probléma a fájlméretnél van. Mert az csak FAT16 esetén max. 2 GB.
A FAT32 már 4 GB, hogy az NTFS terabájtjait ne említsük. Tehát ez így nem pontos. Lehet szeletelni a Ghosttal, de nem így ezért.

A másik lehet, hogy a partíciómentéshez nem kell töredezettségmentesítni. Minek Főleg ha nem szigorúan sector by sector csináljuk, hanem csak a tartalmat. Visszapakolva egy ilyen partíciót "önmagától" töredezettségmentesítve lesz.
Kipucolni nem árt, sőt. Egy nemrégen pucolt rendszernél töröltem a Temp mappa tartalmat, és a IE meg a Firefox ideiglenes fájljait, és vagy 150 MB-tal lett kisebb az incremental backupom.

Mellesleg megoldottam a problémámat az ominózus SP3 telepítéssel kapcsolatban. Volt egy kis partíció oda-visszaállítósdi, melynek kapcsán sütök el egy poént.

Ha ez meg az lesz, vagy nem lesz, bekapom ... az incremental backupom. :wink:

Lehetne még említeni, hogy azért az "ugyanaz" nem áll fenn, a sima átmásolást floppyról CD-re vagy pendrive-ra én azért megnézném. :wink:
Ott kell játszani a meghajtóbetűjelekkel is a config.sys-ben és autoexec.bat-ban, vagy mindenképpen csak meghajtóbetűjel nélkül \-ként kell megadni. Plusz ugye a DOS boot CD-nél észnél kell lenni, mit hova, melyik a boot rész és boot floppy, és melyik kerül a CD-re adatként.
Az igaz, hogy önmaga alól ezzel a DOS-os technikával nem lehet menteni, de a windowsos felületűekről igen.

Lehet még valami egyéb?

Én mégiscsak azt mondom Acronis True Image 11.0 Home rulez. 8)

De ne bizgeráljuk Lacit, ha már felkérésre itt hányja a borsót a falra, hogy mentsetek. :D


vas. máj. 11, 2008 15:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
T68m írta:
hát*, gyerekek, köszi, de ez egy kezdőnek még mindig elég bonyolult. Ezért nem is használják.

Gondolkodtam sokáig egy olyan szolgáltatáson, amihez fel kell telepíteni 1 progit, és az a meglévő internetkapcsolaton keresztül, időre-időre rendszeresen menti a gépet. Aztán nem volt kedvem megírni ehhez a progit.

* itt rögtön két hiba is van, a szemfülesek kedvéért! :wink:


Nem három :?:


vas. máj. 11, 2008 13:54
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
hát*, gyerekek, köszi, de ez egy kezdőnek még mindig elég bonyolult. Ezért nem is használják.

Gondolkodtam sokáig egy olyan szolgáltatáson, amihez fel kell telepíteni 1 progit, és az a meglévő internetkapcsolaton keresztül, időre-időre rendszeresen menti a gépet. Aztán nem volt kedvem megírni ehhez a progit.

* itt rögtön két hiba is van, a szemfülesek kedvéért! :wink:


szomb. máj. 10, 2008 23:11
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás 
Sziasztok,

ebbe az "Access is denied"-be én is belefutottam - van rá egy egyszerű és nálam működő megoldás itt.


szomb. máj. 10, 2008 21:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
T68m írta:
...laci_l: részletesen, a kezdők számára érthetően írd le, hogy hogy lehet egyszerűen particiót menteni.

1. úgy, hogyha ketté van particionálva a wincsi, pl. c:system, d:data-ra, mindkettőn ntfs van, és a d:-re szeretnék egy file a c: hasznos tartalmáról, visszaállítható formában.

2. csak c:-nk van és dvd író.

Már elég sokat írtam erről. Amit én használok, az a mai napig a Ghost 2003, ami valamilyen DOS alatt fut (MS. PC, IBM). Emiatt kell csinálni egy indítólemezt (floppyt), vagy ha ez valamiért nem jó, akkor valamilyen Bootolható eszközre (CD, USB) ugyanazt rámásolni. Hálózaton is működik, de ezt nem próbáltam, így nem tudok semmit róla.
Az tény, hogy állítólag háklis a meghajtó fajtájára. Az biztos, hogy minden PATA, SCSI felületűt lát. A SATA-t állítólag nem mind. Egy biztos, az enyémet gond nélkül látja. Lehet, hogy Bios, vagy alaplap függő is.

Csak másik particióra (vagy diskre), CD-re, DVD-re lehet menteni. Kb a mentendő partició fele méretű helyet foglal (attól függ mennyi a tömörített anyag, és mennyire tömöríthető). A közvetlen CD, DVD írás kétesélyes, mert bármilyen apró hibánál ki lehet dobni a lemezt. Jobb harddiskre csinálni (legfeljebb onnan átmásolni, az már biztos).

A programban ki kell választani, hogy mit, és hova mentsen. A max. nyolc karakeres DOS szabályt be kell tartani a fájl névnél (meg az ékezetek nélküliséget is). A mentésnél választható direkt, vagy tömörített mentés (én a közepesen tömörítettett használom). Mivel egy fájl nem lehet nagyobb mint 2GB, így automatikusan darabolja, és sorszámozza.

Nagyon fontos: a mentendő particót először "rendbe kell rakni" (ami úgy is ráfér a gépre néha). Azaz: törölni a felesleges fájlokat (erre külön ki tudok térni), töredezettségmentesítést csinálni, lemezkarbantartót futtatni minimum. Nem mindegy mekkora lesz a mentendő fájl(ok).

Ha van két partició, nincs gond, a másikon kell egy üres (mondjuk Ghost) könyvtár, és ide kell menteni.
Ha csak egy partició van, az húzós. Mert ilyenkor minden ott van (az is aminek semmi köze az Op rendszerhez), így baromi nagy a méret. Több DVD-t elvileg lehet csinálni, szerintem tutti bukta.
Egy korrekt megoldás lehet szvsz: ketté particonálás, és minden olyan anyag átvitele, ami nem kell közvetlenül a működéshez (zene, filmek, stb). De ez egy kezdőnek nagyon nem ajánlott. Áramszünetnél nem marad semmije (hacsak nem laptopja van, ami akkuról megy). Szóval itt nincs jó ötletem.
Egy gépnek a fájlrendszerét, telepítését már új korában úgy kell felépíteni, hogy ezeknek a szempontoknak megfeleljen.
Egy particiónál csak az USB-ről való Bootolás marad floppy hiányában.


szomb. máj. 10, 2008 19:46
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Ja azt elfelejtettem írni, hogy az, hogy felhasználói jogoknál nem tudok hozzáadni felhasználót, az nem msot jött elő először. Már jóval régebben találkoztam vele, csak akkor nem igazán érdekelt (gondoltam, hogy csak hülye a windows, aztán újraindítás után megjavul :D ), meg ha muszáj, amúgy is ottvan a cacls, csak itt az volt a baj, hogy registry jogok módosítsára kellett volna, azt pedig ha jól tudom akkor nem tud.

SP3 integrált javító telepítés tényleg lehet, hogy jó ötlet lett volna, de ez akkor sajnos nem jutott eszembe.

Laci_L: igen hát tényleg rég mentettem, de mentségemre legyen mondva, ez volt a legkisebb problémám. Mielőtt elkezdtem a telepítést, csináltam egyet, biztos ami biztos, de az nem sokat segített. Az egy nap nagyrésze azzal telt el, hogy újratelepítés nélkül akartam megoldani a telepítést, azzal szórakoztam sokat. Visszatöltés után nem kellett sokat szöszöljek, néhány program frissítése, kedvencek, outlook visszaimportálása aztán kész is.
Windowsom lelkében voltak problémák az biztos, de amire használva volt, azt megcsinálta, így eddig nem került sor az újratelepítésre.

WU-ról szerintem nem érdemes vitázni, hogy ki használja ki nem, van aki így van aki úgy. Nálam gyakorlatilag tökmindegy volt, hogy mivel próbálkoztam, egyik se akart működni :D

Szünetmentesem kb háromnegyed órát bír a gépemmel, az alatt ami akar, csak települ :D


szomb. máj. 10, 2008 18:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
T68m írta:
apc rs800 egy órát a beépített aksival bír! ;-)

:D Asszem nincs minden második otthonban ilyen rendszeresítve.
Még maga a szünetmentes sem általános. Sőt.

Idézet:
c:system, d:data-ra, mindkettőn ntfs van, és a d:-re szeretnék egy file a c: hasznos tartalmáról, visszaállítható formában.

Hogy NTFS vagy FAT az nem nagyon játszik. Hacsak a Laci kedvenc DOS-os Ghostjánál nem, mert ott 8 partíció fért el az ablakában floppystól, CD-stől, és az NTFS-eket vette előre.
Két partíciónál ez mindegy, de én volt hogy nem fértem el. :wink:
Az Acronis rejtett Secure Zone meg direkt FAT32-t használ a mentésre.

Idézet:
2. csak c:-nk van és dvd író.

Lehet úgy is, de ha már oda jutott az illető, hogy partíciómentés, akkor mégis inkább sürgősen ossza fel legalább kétfelé. :wink: 8)


szomb. máj. 10, 2008 17:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
TargeT írta:
Nincs az a normál szünetmentes, ami végigvárja egy SP telepítését.


apc rs800 egy órát a beépített aksival bír! ;-)

laci_l: részletesen, a kezdők számára érthetően írd le, hogy hogy lehet egyszerűen particiót menteni.

1. úgy, hogyha ketté van particionálva a wincsi, pl. c:system, d:data-ra, mindkettőn ntfs van, és a d:-re szeretnék egy file a c: hasznos tartalmáról, visszaállítható formában.

2. csak c:-nk van és dvd író.


szomb. máj. 10, 2008 17:24
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
TargeT

Úgy látom hiába sírunk, hogy néha csináljanak particiómentést, HIÁBA. Pusztába kiáltott szó.
Pedig aki eljut erre a Fórumra, az már általában valamit kapisgál a Win-ről. És akkor még ott van a rengeteg abszolút amatőr User, aki addig nyomatja, míg össze nem dől a rendszere. Akkor jön a sírás, hogy mit csináljon. Vagy jönnek a szervizek, és lehet zörgetni a buxtárcát, az addigi adatok meg szinte biztos, hogy odavannak.

Hát igen. :roll:


szomb. máj. 10, 2008 17:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
A WU arra jó, hogy megmondja, hogy az adott gépről az MS szerint aktuálisan mi hiányzik,.
Én a WU-ról lehetőleg semmit nem telepítek, még egy nyüves fél megás hotfixet sem, és nemcsak azért, mert szeretem hogy fájlként offline meglegyen, meg hogy úgyis több partícióra is kell.
Na jó, ha nagyritkán nem olyan egyszerű megtalálni, miről is volna szó, lejöhet, de akkor meg lesben állok a SoftwareDistribution mappában.
Egy ekkora hotfix csomagot, mint egy SP meg különösen nem frissítenék így.
De bárhogy legyen, akkor is előtte mindenképpen partíciómentés, hacsak nem valami gagyi ócska, mára már a próbapartíciónak minősülő esetről volna szó. Úgy igen. És másodjára.
Mi van, ha éppen beüt egy hosszabb áramszünet, és túl vagyunk a mégse lehetőségen? Nincs az a normál szünetmentes, ami végigvárja egy SP telepítését.

Egyébként régi gyengébb gépen eszméletlen sokat szöszmötöl. Vagy csak megszoktam a jót? :roll: Apróbb zökkenőim nekem is voltak, messze nem ilyenek. Volt, hogy valamiért másodjára volt hajlandó felmenni.
Bár egyelőre egy partícióra sehogyan sem tudom felküzdeni. Valamelyik szolgáltatással összeakad. Már elég sok mindent kilőttem, mégis.
Ezt úgyis újra akartam telepíteni integráltan, de nem most, mert néhány programbeállítás miatt még nem akarok változtatni, míg azokkal el nem végzem a dolgom. :hm: Az meg nem most lesz.
Vagy egy kicsit korábbi partíciómentéssel is próbálkozhatnék.


szomb. máj. 10, 2008 17:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Hannibal

Nahát. :shock: :x

Elborzadtam: két éve nem mentettél particiót. Pedig olvasod a Fórumot. Ha lett volna, az egy nap negyed óra lett volna. :shock:

Bár írtam, hogy ne a WU-t használjátok, hiába.

Mellesleg a Win-eddel valami komoly gond volt, ami így jött elő.

Remélem most már mentesz sűrübben. :D


szomb. máj. 10, 2008 14:56
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás ok
Csak egy megjedzes,en nem sietnek olyan gyorsan SP-3 telepitesevel. :wink:


szomb. máj. 10, 2008 12:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd ápr. 29, 2008 15:59
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Lehet egy SP3-mal integrált javító telepítés egyszerűbb lett volna?


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mimike szomb. máj. 10, 2008 12:22-kor.



szomb. máj. 10, 2008 12:10
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Én is megérkeztem az SP3-masok táborába, de hogy milyen úton :roll: :lol:

Kezdet kezdetén, tegnap előtt este 11-kor gondoltam h lerántom WU-ról. Rendben Geniue telepít, SP3-mat "kezdi" letölteni. 20 perc múlva is ugyanúgy áll. Mondom jó, kilép. Ezt még eljátszottam egyszer-kétszer, újraindításokkal tűzdelve. Semmi.
Rendben letöltjük a 300MB-s telepítőt, lejön szépen. Indít, dolgozgat... Error: nincs apphelp.dll. Rendben, itt mentem el aludni, mondom meghadjuk holnapra a dolgot.

Elérkezett a holnap vagyis a tegnap. Újraindítás, telepítés, csak nem akar meglenni az az apphelp.dll, nem baj letöltjük netről. Ez meg is történt, bemásoltam system32 könyvtárba, telepítés indít, háhá, ez megoldotta ezt az errort, mostmár semmi sem állíthat meg.

Telepít-telepít, error: Access Denied. Any*d... Jólvan újraindítás, hátha csak valami beragadt, telepít, Access Denied. Hogy mihez nincs hozzáférésem, arról mélyen hallgat. Jólvan csökkentett mód, telepítés, Access Denied... de legalább már kiírja, hogy mi nem tetszik neki.
Registry valamelyik kulcsáról nem tud biztonsági másolatot csinálni. (Ez még a kisebb probléma, hogy nincs biztonsági másolat, csak akkor felülírni se tudja majd)
Regedit indít, adjunk magunknak jogot. Megkeresem a kulcsot, rákkatintok: Hiba a kulcs megnyitásakor, jólvan nem érdekel, saját tulajdonba veszem, felhasználó hozzáadása. Error: "A felhasználó-választó párbeszeddobozt nem tudja megjeleníteni, a beépített modul nem található". ???? Na ekkor egy rendszervisszaállítással bepróbákoztam, eredmény: ugyanott vagyok, mint ahonnan indultam.

Javító telepítés, ez szépen rendbe kapta a rendszert, az előző registry kulcsok immár olvashatók, megvan minden jogom, jajj de jó. Telepítés, Access Denied. Registry megnyit, kulcsok megint nem nyithatók meg. Itt szép szavakkal megemlékeztem az SP3 fejlesztőiről... Saját tulajdonba vétel, háhá, mostmár legalább van felhasználóválasztó ablakocskám.
Végig játszom az összes kulcsal ezt, aminek baja van, természetesen a rohadt alaplapi hangszóró végig csipigott, hogy ilyen hiba, olyan hiba.

Telepít telepít, már a végén van, Access Denied, de mostmár ki se írja, hogy mi a baja. Na ekkor volt az, hogy nincs más választás reinstall XP.
Kicsit koros partíciómentés elő (2006.06.27), visszarak, SP3 telepít, WU-ról többi cucc. Programok vissza, tökéletes....

Szóval röpke egy nap alatt sikerült feltelepíteni az SP3-mat :D


szomb. máj. 10, 2008 9:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. máj. 09, 2008 13:30
Hozzászólások: 27
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Üdv! Az Sp3-at telepítettem, gond nélkül. Az első indítás, talán lassabb volt, mint szokott, de a másodiknál már OK volt. Telepítés előtt javítottam és takarítottam a regisztrit. Az integrálás nem sikerült, mert hibaüzit kapok, hogy nem áll rendelkezésre minden fájl az integráláshoz. Az integrálás, nem egy egyszerű felülírás?


pén. máj. 09, 2008 13:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Így van. :D

Nekem van egy problémám, mióta megvan az XP. Ez a dialer.exe, ami egy túlbonyolított valami a Win98-hoz képest. Nem is lenne ez baj (tojok rá), hanem az, hogy alapállásban mindig az Interneten akar hívni, hiába van beállítva a telefonos helyzet. A régivel ilyen nincs.

Tudniillik van egy telefonregiszetr a gépben (ebben van az összes telefonszám), ami egyből hív a dialer-rel a modemen át. És hát itt jött az a gond, amit írtam.

Na és visszatérve a hibajavításra, minden áron ki akarta javítani az XP, de már ezt megoldottam. :shock:


csüt. máj. 08, 2008 8:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
:shock: Hát nem tudom. Nekem utoljára a Win98-nál volt az, hogy jó volt, ha a vinyón volt az egész telepítőkészlet. Az tényleg hozzáfordult így automatikusan, ha újabb drivert vagy valamit telepítettem.
XP-nél soha nem kellett, vagy ha igen, akkor nekem jó volt maga a telepítőkészlet CD.
De hogy csak maga külön egy SP ki legyen csomizva és ott csücsüljön arra várva, hogy hátha... :roll:
Még azt el tudnám képzelni, hogy nem szereted a kicsomagolást kivárni, és így a kibontott i386-os mappástól írod CD-re, DVD-re az egész fájlstruktúrát.
De ez a kicsomizás megvan mondjuk 8 másodperc alatt, bár nem mértem. Néha, ha kell, ki lehet bírni. :wink:
Utána meg úgyis törli az ideiglenes mappáját, nincs az a C:-n, meg sehol.
Na jó, még ha hibába belefutottam, akkor hagyott ott fent asszem valami .dll-t benne, és kézzel magam töröltem.
Szóval szerintem ne bonyolítsuk. Ott az a 307 MB, azt kell indítgatni. :D


csüt. máj. 08, 2008 8:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
TargeT írta:
...Ebben nem tudom, mi a buli. Vagy hányszor akarod ugyanarra a partícióra telepíteni? ...

Egyszer. :D

De előfordul, hogy bekéri a telepítőt (pl hibajavítás), akkor ott van (bár meg lehet változtatni a helyét). A lényeg az, hogy ne legyen rajta a C: -n, mert így az egészet mindig el kell menteni mint particiót.


csüt. máj. 08, 2008 8:12
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. máj. 08, 2008 6:52
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok!Én is telepítettem az XP SP3 javító csomagot-ugrott 1 GB tárhelyem.Egy problémát észleltem eddig:az AMD Cool 'n ' Quiet korábban rendben müködött,most viszont nem szabályozz,állandóan 9x szorzóval fut.Mit tegyek?Új Cool 'n' Quiet driver telepítés?Üdv:Hano


csüt. máj. 08, 2008 7:01
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd ápr. 29, 2008 15:59
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Windows XP SP3 integrálás, boot CD/DVD


csüt. máj. 08, 2008 0:34
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 521 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség