Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. márc. 29, 2024 12:12



Hozzászólás a témához  [ 1407 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 25, 26, 27, 28, 29  Következő
Windows 7 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Azt én se nagyon értettem, miért éppen ezt és így idézte stell. De mindegy. Ez is egy vélemény.


kedd jan. 06, 2009 21:01
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
stell írta:
:D
En eztet olvastam a Windows 7-rol
Idézet:
a Vista nemtud tobet mint az xp to :-))) tj itt nemgondok a jatekokra hanem a biztonsagra amit nem tudok futatni az axp-en. benchmark 3D mark vantage ,masat nem tudok ami az xp nemmene ami a vistan

+ tehat a win-7... ugyanaz mint a vista ......
Ahejet hogy eldobnak az elrontiot OP rendszert -Vistat-megprobaljak felujitani
Az okos ember meg hasznalja inkab az xp-mint a vistat es a win-7.


Én ezzel azért vitatkoznék egy kicsit. Tény, hogy a 7-es a Vista alapjaira épül*, de annál sokkal több lesz.
Vista fejlesztésénél pontosan azt csinálták mint amit itt ír. Kidobták az XP-t és elkezdték előlről. Az eredmény az lett, hogy sok program nem akart futni Vistán, teljesen más driverek kellettek, programozóknak is meg kellett tanulni a driver írást Vistára. Most újra ezt akarja ez az emberke aki ezt írta? (Mondjuk, hogy a driverekkel miért sírtak, azt nem értem, 98-as driver se jó az XP-hez.... Na mindegy.) 7-esnek a drivermodellje elvileg teljesen kompatibilis lesz a Vistáéval, ami ment Vistán, az menni fog a 7-es alatt is.
Szvsz ezt az írást, amit stell beidézett, egy nem igazán hozzáértő, tájékozott emberke írta. Megkockáztatom, hogy élesben még 1 hetet nem használta a Vistát.

*Amit nem tartok problémának, mert a rendszermag tapasztalataim szerint rendkívül stabil, köztudott, hogy gyakorlatilag a Server2008 magját kapta meg.


kedd jan. 06, 2009 20:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Off

adamec22

Miket írogattál, hogy így kivágtak? gondolkozz már el rajta. :shock: Ha a helyesírásról van szó, akkor nézz körül a saját hsz-eid között. Én megnéztem, és majdnem elsírtam magam:
http://forum.terminal.hu/search.php?search_author=adamec22

Stell-t nem tudom mi a francnak piszkálják, mert eddig csak segített. :evil:


kedd jan. 06, 2009 18:45
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 16, 2005 14:46
Hozzászólások: 984
Hozzászólás 
stell írta:
:D
En eztet olvastam a Windows 7-rol
Idézet:
a Vista nemtud tobet mint az xp to :-))) tj itt nemgondok a jatekokra hanem a biztonsagra amit nem tudok futatni az axp-en. benchmark 3D mark vantage ,masat nem tudok ami az xp nemmene ami a vistan

+ tehat a win-7... ugyanaz mint a vista ......
Ahejet hogy eldobnak az elrontiot OP rendszert -Vistat-megprobaljak felujitani
Az okos ember meg hasznalja inkab az xp-mint a vistat es a win-7.


Ezt most kimoderálom és beidézem stell tartózkodási helyénél lévő mondatot: "Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz"

Hannibal


kedd jan. 06, 2009 15:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
:D
En eztet olvastam a Windows 7-rol
Idézet:
a Vista nemtud tobet mint az xp to :-))) tj itt nemgondok a jatekokra hanem a biztonsagra amit nem tudok futatni az axp-en. benchmark 3D mark vantage ,masat nem tudok ami az xp nemmene ami a vistan

+ tehat a win-7... ugyanaz mint a vista ......
Ahejet hogy eldobnak az elrontiot OP rendszert -Vistat-megprobaljak felujitani
Az okos ember meg hasznalja inkab az xp-mint a vistat es a win-7.


kedd jan. 06, 2009 11:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Nos felkerült Virtual PC-be ez a béta, elkezdem írogatni a tapasztalatokat.

A telepítés 13 darab percet vett igénybe, bootolástól az asztal megjelenéséig. (Annyi talán a csalás, hogy egy vinyón volt az image fájl és másik vinyóra telepítettem.)

Memóriából ~560 megát eszik jelenleg. Egy darab feladatkezelő van megnyitva. Tehát 1 giga ehhez is fog kelleni, hogy normálisan elmenjen a rendszer, illetve véleményem szerint ehhez is érdemesebb lesz a 2 giga a kényelmes használatért.

Bootolás saccperkb 45 sec: VPC bekapcsolásától számítva asztal megjelenéséig, illetve tálcaikonok betöltődése (magában foglal egy gyors jelszóbeírást)

31 folyamat fut

Legelős partíciónak csinál egy kis 200MB-s partíciót, amire felrakja a boot managerét. Betüjelet nem ad ennek alapból, lemezkezelésben ha valaki akarja nézegetni, adhat neki, illetve mappabeállításoknál a rejtett fájlok megjelenítését természetesen be kell kapcsolni

Számítógépkezelés az egy az egyben Vista, semmi változás.

Ami számomra itt a legnagyobb újdonság az a tálca. Nézzük hogy is működik. Alapból a tálcán 3 ikonka van: IE, Windows Intéző, mely a Home könyvtárra mutat és egy Media Player. Ezek hasonlítanak a hajdani gyorsindításra. Amiben különböznek tőle, hogy ha rányomsz alamelyikre, akkor nem tesz ki neki mégegy külön elemet a tálcára. Elindítás után pedig úgy viselkednek, mintha régebbi windowson megnyitottunk volna egyet belőlük és a tálcán kattingatunk rá, tehát előjön, elmegy. Tehát innen mindig csak egyet tudunk megnyitni az adott alkalmazásból. IE-nél jön elő a kérdés, hogy mi van akkor ha több ablakot nyitunk meg (ctrl+n) vagy több fület (ctrl+t)? Nem jön zavarba, régebbi windowsnál van a hasonló gombok csoportosítása beállítás, ugyanúgy működik. Rákattintasz vagy csak ráhúzod az egeret az ikonjára és megjelennek a megnyitott ablakok listája szép sorban. Annyival tud többet, hogy ebben a listában az ablak neve mellett megjelenik egy kis bezárás gomb, ha ráviszed az egeret valamelyik ablakfeliratra (ez még kicsit bugos: még le se ér az egérmutató a kis x-ről de már megszűnteti a kijelőlést).
Felmerül a kérdés, hogy mi van ha nem ezeket az ikonokat akarjuk itt látni. Semmi baj, ezeket letúrhatjuk innen, újakat vehetünk fel, parancsikonra jobb klikk-->Pin to Taskbar. Egy parancsikont ugyanilyen egyszerűséggel dobhatunk be a Start Menube is: jobb klikk-->Pin to Start Menu. Tálcáról még annyit, hogy az elindított programokon kattintott jobb klik is megújúlt, teljes egészében átszabták.
Összegzésként a tálcáról: szokni kell, de nagyon. Én is sokat fogom szidni, mások is, ebben biztos vagyok.

Múltkor volt beszélgetés a ClearTyperól és a menüjének ogikátlanságáról. Nos ezt megcsinálták. Vezérlőpultban van egy olyan menüpont, hogy ClearTypeText Tuner. Erre egy ablak jön elő egy darab chechboxszal és egy mintaszöveggel. Itt ki, illetve be lehet kapcsol a cleartypeot. Ezután még 4 konfigurációs oldal van, ahol tesztszövegek vannak és ki kell választani, hogy melyik a legolvashatóbb számodra (ez nem tudom, hogy mit ér, gondolom állítgat valamit utána).

UAC-t 4 szinten lehet állítani, hasonlóan az előző buildhez.

Rendszertulajdonságoknál nem látok különösebb változást. Energiabeállítások is nagyon hasonlóak.

Sebességről nem tudok mit mondani, nincs összehasonlítási alap. Így frissen telepítve minden program nélkül nagyon gyors, jól reagál. Viszont kérdéses, hogy programokkal a hátán mit művelne. Illetve VPC-ben van, ezért se lenne teljsen korrekt egy normál Vistával hasonlítgatni.

Továbbra is azt mondom, hogy nagyon ígéretes, jó nyomon haladnak az MS fejlesztői.

Mára ennyi :P


kedd dec. 30, 2008 1:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Pontosítok előző hozzászólásomon: hivatalosan tényleg január, de torrentboltban már fellelhető az a verziószám, amit nacorvus is írt. Remélem lesz időm kipróbálni.


hétf. dec. 29, 2008 19:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Szerintem ugyanarról 'beszélünk':7000.0.081212-1400.Ezt adják ki hivatalosan 13.án
Idézet:
Microsoft has confirmed that Beta 1 will be handed out at MSDN Developer Conference on 13th January 2009 in the form of a DVD.

:roll:


hétf. dec. 29, 2008 17:10
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
nacorvus írta:
Most éppen nem:The page you are looking for is temporarily unavailable.
Please try again later.
Egyébként a Béta verzió,ami máshonna is letölthető

Itt található néhány link. Lehet mazsolázni. :D

http://www.softexia.com/news.php?readmore=4495


hétf. dec. 29, 2008 15:53
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
A hivatalos béta január végén, február elején jön ha minden igaz.
Ami két build eddig kikerült azokat elvileg csak beavatott tesztelők meg újságírók próbálhattak volna, de hát az internet csodákra képes :D


vas. dec. 28, 2008 23:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Most éppen nem:The page you are looking for is temporarily unavailable.
Please try again later.
Egyébként a Béta verzió,ami máshonna is letölthető


vas. dec. 28, 2008 17:56
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Letölthető a Win7 (angol). Hogy milyen verzió, az kérdéses. :shock:


vas. dec. 28, 2008 17:39
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Én inkább ezt a windowst várom már :)
Vagy legalább valami hasonlót.
http://docler.hu/video/782


hétf. dec. 22, 2008 3:58
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Elindult a win 7 hivatalos weboldala: http://www.microsoft.com/windows/windows-7/


szomb. dec. 20, 2008 12:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
http://itcafe.hu/hir/windows7_6596_microsoft.html


vas. dec. 14, 2008 21:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
vackor írta:
Zsoca-M5 írta:
hogyan fogom tudni, hogy melyikre kattintsak?

Erre azt találták ki, hogy megjelenik az ablak kicsinyített képe.
Szerintem szörnyű. :twisted:

Majd megszokjuk ... :)

Egyébként Alt-Tab bill.kombinációval kényelmesebb váltani (főképp ha legtöbbször 2-3 alkalmazás között kell váltani, miközben megy még néhány másik is: tálca tele van, és néha egyik feléből kell, néha a másikból)


csüt. dec. 11, 2008 14:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Sparow2 írta:
... A Windows 95-nél nem zavart a Start menü meg a tálca? ...

Ott is, az XP-nél is a klasszikusat használom. Az a megjelenése nem tetszik, ahogy alapból települ az XP. Számomra használhatatlan, logikátlan. :shock:

Úgy értem, hogy amikor Win 3.1-ről 95-re váltottál. Mert előtte nem volt tálca ...

Az XP tetszett nekem, gömbölyített sarkok, szerintem szebb, mint az klasszikus "kocka" ablakok.
Ez ízlés kérdése. Meg megszokásé.


csüt. dec. 11, 2008 14:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:oops: Mélységesen szégyellem is magamat! :lol:


csüt. dec. 11, 2008 13:52
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
nacorvus írta:
HM! nem szép dolog egy wines topicban a Mac-Os előnyet ecsetelni! :twisted:
[...]
Engem az aggaszt a leginkább hogy csak egy asztalom van egy deskbarral ami tele van ezét min 3-4 desktop szükséges amit tele lehet rondítani bármilyen hülye ikonokkal :D

Hm! Nem szép dolog egy wines topikban a Linux előnyeit ecsetelni! :twisted: :twisted: :twisted:


csüt. dec. 11, 2008 10:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Zsoca-M5 írta:
hogyan fogom tudni, hogy melyikre kattintsak?

Erre azt találták ki, hogy megjelenik az ablak kicsinyített képe.
Szerintem szörnyű. :twisted:


csüt. dec. 11, 2008 10:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
By vackor:
Idézet:
... RocketDock nevű progit. Rajta van minden ikon amit gyakran használok

HM! nem szép dolog egy wines topicban a Mac-Os előnyet ecsetelni! :twisted:
By Hannibal:
Idézet:
Főleg én pl böngészőkben is kikapcsolom a többlapos böngészést. Jobban szeretem ha szépen alul a tálcán sorakoznak a megnyitott ablakok, minthogy valahol a képernyő "közepén".

Engem az aggaszt a leginkább hogy csak egy asztalom van egy deskbarral ami tele van ezét min 3-4 desktop szükséges amit tele lehet rondítani bármilyen hülye ikonokkal :D


szer. dec. 10, 2008 20:15
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Zsoca-M5 írta:
Windows 7: Engem a Screenshotokon megjelenő istentelen nagy ikonok a tálcán nagyon zavarnak, főleg hogy nincs mellettük a title. Nekem több alkalmazásból is rendszeresen több van nyitva, így hogyan fogom tudni, hogy melyikre kattintsak?


Ezzel 100%-ban egyetértek. Főleg én pl böngészőkben is kikapcsolom a többlapos böngészést. Jobban szeretem ha szépen alul a tálcán sorakoznak a megnyitott ablakok, minthogy valahol a képernyő "közepén". Ezenkívül pedig a tálcán a hasonlók csoportosítását is kikapcsolom.
Ezért ez az új tálca engem is zavar így a képek alapján, de meglátjuk mi sül majd ki belőle, pontosan hogy lesz megoldva.


szer. dec. 10, 2008 16:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Start menü: én az XP telepítés után alapból beállítottat komálom, szerintem tök logikus, igaz helyben saját kedvem szerint testreszabom (mi legyen menü és mi link és mi ne legyen egyáltalán).

Windows 7: Engem a Screenshotokon megjelenő istentelen nagy ikonok a tálcán nagyon zavarnak, főleg hogy nincs mellettük a title. Nekem több alkalmazásból is rendszeresen több van nyitva, így hogyan fogom tudni, hogy melyikre kattintsak?


szer. dec. 10, 2008 16:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Ott is, az XP-nél is a klasszikusat használom. Az a megjelenése nem tetszik, ahogy alapból települ az XP. Számomra használhatatlan, logikátlan. :shock:

Én ezért kedvelem a RocketDock nevű progit. Rajta van minden ikon amit gyakran használok, egyetlen kattintással indítható, és ha nincs rá szükség, akkor elrejti magát, nem zavar. A Vista start menüje egy fokkal jobb mint a hagyományos (pl. XP), de ott is macerás kinyitogatni a csoportokat. A dokkon meg simán elfér 30-40 ikon is, csoportokba rendezve.


szer. dec. 10, 2008 12:14
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Néhány kép az új buildből: http://devportal.hu/blogs/fulopdavid/ar ... ldb-l.aspx


kedd dec. 09, 2008 23:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
... A Windows 95-nél nem zavart a Start menü meg a tálca? ...

Ott is, az XP-nél is a klasszikusat használom. Az a megjelenése nem tetszik, ahogy alapból települ az XP. Számomra használhatatlan, logikátlan. :shock:


kedd dec. 09, 2008 19:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Hannibal írta:
... A start menü beállításai eléggé megváltoztak. Ami nagyon hiányzik (legalábbis még nem találtam meg) az a klasszikus start menü. Ettől az újfajtától én hidegrázást kapok, nagyon nem szeretem. Remélem nem akarják ráerőltetni az újat a népre...

Lehet, hogy ezért nem lesz Win7-em? Mert engem is kiráz a hideg attól az idióta új Start menütől. :o

A Windows 95-nél nem zavart a Start menü meg a tálca? :)
Mert én emlékszem, hogy engem baromira zavart egy darabig. Pedig aztán megszokva, sokkal kényelmesebb, mint anélkül volt (igaz, grafikus felületeken még most is sokszor az Alt-Tab-bal váltok, hiszen ha úgyis ott az ujjam, akkor már egyszerűbb, mint egérrel kattintgatni).


kedd dec. 09, 2008 12:32
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Torrentboltba kering egy új build: Windows7 Ultimate Build 6956 32-bit


hétf. dec. 08, 2008 22:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Az Azure projectet tesztelte már valaki?


csüt. dec. 04, 2008 21:34
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Hű emberek,PS:cenzored gyünnek ám itt az új dolgok csőstül,na persze ha egy üzlet beindul!: :D
Azure Service..,Windows Server 2008 R2 Perks Up Virtualization-elirigyelték az Ubi-szervert-természetesen mindegyik félkész,de próbálni már lehet csak regisztrálni kell!


pén. nov. 14, 2008 16:41
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
:gigalol: :gigalol:

Igen, majd úgy oldják meg, hogy elindítod a gépet, betölt, megesz minden memóriát és teljesen független lesz, hogy hány ablakot nyitsz meg, soha nem lesz egy bájtnyi szabad memóriád :D


kedd nov. 11, 2008 9:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Hannibal írta:
"Megnyitott ablakok memória-használata: a memória-használat független lesz a megnyitott ablakok számától"

Igen, ennek a technikai megvalósítására azért én is kíváncsi leszek :D

Zsoca-M5 írta:
Ez pont olyan mint, hogy az elköntött pénz mennyisége nem függ a megvásárolt termékek számától! :D

Pedig ez nagyon egyszerű: minden alkalmazás rengeteg memóriát igényel majd, függetlenül a megnyitott ablakok számától. :lol:


kedd nov. 11, 2008 8:07
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
"Megnyitott ablakok memória-használata: a memória-használat független lesz a megnyitott ablakok számától"

Igen, ennek a technikai megvalósítására azért én is kíváncsi leszek :D

Egy kis bemutató írás: http://logout.hu/iras/windows_7_mit_varhatunk.html


hétf. nov. 10, 2008 23:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Mit jelent manapság a klasszikus skin? Win2000 stílus? Jézusom...fejbelőném magam, ha még mindig a 8 évvel ezelőtti xart kéne használni, bár ha jól értem ez csak opció!? :)

nacorvus:
Ezt a béna szöveget :)
Ez pont olyan mint, hogy az elköntött pénz mennyisége nem függ a megvásárolt termékek számától! :D


hétf. nov. 10, 2008 23:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Erre azért benevezek:
Idézet:
Megnyitott ablakok memória-használata: a memória-használat független lesz a megnyitott ablakok számától
-mert,ilyen nincs más op alatt sem,de ha arra gondolnak,hogy kevesebb memót eszik mint az elődje akkor ok!
Egyébkén az egész cikk PR- képek és szolgenek egy nem létezó op.ról ill amit szertnének.
-A pudding próbája felkiáltással élve!..Hajrá Steve! (nem a Huffnágel,hanem a Ballmer) :P


hétf. nov. 10, 2008 17:36
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd ápr. 29, 2008 15:59
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Szerencsére megmarad a klasszikus szkin is.


vas. nov. 09, 2008 18:38
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Persze, világos. Én inkább a bemutatott demók alapján mondom hogy nem lesz rossz. Az idő majd eldönti :P


csüt. nov. 06, 2008 20:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Hannibal írta:
... Ezek alapján én azt mondom, hogy nem lesz rossz.

Azért a prezentációt saját magukról állították össze. :shock:
Ettől még persze lehet jó is. De a negativumokat (ha van) mindenki elhallgatja a saját előadásán. :D
Nyilván lesznek majd "független" tesztek is. :roll:


csüt. nov. 06, 2008 17:54
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Kis kedvcsináló:
Windows Hardware Engineering Conference
http://www.microsoft.com/presspass/even ... fault.mspx
Bő 1 órás videó, hogy mit is tud most a 7-es. Ezek alapján én azt mondom, hogy nem lesz rossz.


csüt. nov. 06, 2008 0:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Kicsit off leszek,de alapvetően a témához tartozik:
A napokban összefutottam az "igazi rendszergazdák" közül eggyel egy szakmai fórumon aki még mindi a 8080 assemlerből profitál-kicsi puha rendszereken is...on:
A Blly-féle cég vitathatatlan érdeme,hogy a számítástechnikában teljesen laikus felhasználót gépfüggővé tegye-erre már volt egy másik cég,ami a mai napig is a kinti(amerikai)felhasználók milliót be is gyűjtötte (alma)-a szinte elnyűhetetlen op.rendszerével és célhardvereivel.-a Billy féle cég csak szoftvert gyárt,mégis híresebb a világban,mert jobb a PR!
Maga a kernel is egy káosz-nem azt írja ki egy összeomlásnál,mint egy normális kerrnlpanic az xy modulban,hanem végzetes kivétel történt...szép kék háttérrel (a 2008 serverben is volt!)amivel egy laikus nem tud mit kezdeni.Sovány vigasz hogy az 'agycenterben' segítséget kapsz,amikor a net-ig sem jut el a gép.
Az új rendszerben annyit ígérnek,hogy az ilyen"hibás modulokat"egyszerűen figyelmen kívül hagyja a rendszer,mert mikrokernelmagokból épül fel.
Ezen a ponton elfog a borzongás,ha az egy kernelmagot nem tudták megoldani,mi lesz a multikernelrendszerrel?-már kék háttér sem lesz szöveggel,csak fekete háttéren villózó kurzor?:shock:
-Abban egyébként tökéletesen igazuk van,hogy a hardvergyártók is benne vannak nyakig a dologban.Személy szerint én benevezek a tesztelésbe,ha lesz olyan mint a vista előtt,mert maga a fejlesztő csapat megér egy misét :P


szer. nov. 05, 2008 21:01
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Zsoca-M5 írta:
... egy felemás megítélésű, de kellően divatos Vista-nk...

Hát igen. Aki divatból vesz Op rendszert, az vessen magára, és szívjon vele. :D
Az más, ha valamilyen kényszer viszi rá (csak evvel lehet megvenni a PC-t, csak ezen fut a program, valami dörzsölt újdonságát kihasználja).
De csak azért, met újabb... :roll:


szer. nov. 05, 2008 17:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Ahogy én látom a 7-est:
Az XP megjelenésekor gyakorlatilag menekültek az emberek a 98-ból, mivel a restartok, kékhalálok, lefagyások nemhogy mindennaposak voltak, de akár napi többször is előjöttek, a folyamatok kezelése pedig lehetetlen volt.
Alternatíva volt? Attól függ. A win2000 ugyan a 98-hoz képest kellően stabil volt, de akkoriban úgy tűnt, mint ha egy low-end hardware-re tennél high-end server software -t, ráadásul nagyon sok software-inkompatibilitás volt, sőt a játékok túlnyomó része (DX) nem futott a 2000-en, azaz elképesztően nyögvenyelős volt.

Majd lőn világosság megérkezett az XP. A HW igénye nagyjából egyezett a 2 évvel korábban megjelent 2000-ével, a driverek addigra ugye kiforrottak a 2000-hez (amik XP-hez többnyire teljesen jók), talán még inkább stabilabbnak nevezhető, teljes DX támogatás.
Mi kell még? Semmi. Mindenki orrba szájba vásárolja az XP-t.

Ezzel szemben mi van most?
Van egy kellően stabil, mindenki által támogatott, bár kissé öregedő XP-nk, és egy felemás megítélésű, de kellően divatos Vista-nk.

Ha sikeres is lesz a 7-es az XP sikerének nyomába csak akkor érhet, ha annak támogatását megszűntetik.
Mégpedig azért - és most engedjetek meg egy analógiát -, mert ha az embernek van egy öreg de abszólút megbízható autója jóval kevésbé hajlik a csere felé, mintha egy bármilyen korú, ámde úton-útfélen lerobbanó járműje lenne.


szer. nov. 05, 2008 15:11
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Windows 7 gyakorlatilag egy Vista R2 lesz, még nem lesz miniwin.


kedd nov. 04, 2008 23:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Még jó, hogy nem a Blikk-ből idéztél :D


kedd nov. 04, 2008 22:12
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
:hm: Laci barátunkat sokszor elég nehéz rávenni az újdonságokra. Majd az SP2 után felteszi egy partícióra. :D
Egyébként nem tudom, miért is jobb a klasszikus Start menü. :roll:
Lassan elég nehéz eligazodni, hogy mi is lesz az új verzióban. A MinWin lesz a Windows 7 lelke
Kérdőjel nélkül... Tehát mégiscsak? Vagy ködösítés. Russinovich azért nem akárki.

Avagy egy bulvárosabb site: Máris jobb a Vistánál a félkész Windows 7


kedd nov. 04, 2008 20:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Nem,ez már igen-igen hasonlít ahhoz amit a 2008 server-testben többen is javasoltunk,most jutottak el odáig a "Guys"-ok hogy bele is dolgozták az ötleteket-Ez egy Home-usert a halálba fog kergetni (majdnem inuxos,jogosultságrendszer,de egyszerűsíthető a biztonság csökkentésével.) :twisted: -természetesen a GUI tejesen más,báá..r feeling-ben :hm:


kedd nov. 04, 2008 19:04
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Hannibal írta:
... A start menü beállításai eléggé megváltoztak. Ami nagyon hiányzik (legalábbis még nem találtam meg) az a klasszikus start menü. Ettől az újfajtától én hidegrázást kapok, nagyon nem szeretem. Remélem nem akarják ráerőltetni az újat a népre...

Lehet, hogy ezért nem lesz Win7-em? Mert engem is kiráz a hideg attól az idióta új Start menütől. :o


kedd nov. 04, 2008 18:30
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
No csak felkerült virtual pc-be. :D
Mivel a gépem ma már gyengusnak számít (turion 1.8-as egymagos proci) és virtualizációt se támogat, ezért sajna elég lassan csordogál VPC-ben.

Amik így elsőre tapasztalatok:
telepítés után 6,6 giga helyet foglal, 300-400 mega memóriát eszik.
UAC-t én megtaláltam (gondolom te is a 6801-es buildet próbáltad). Gyakorlatilag ugyanott van: vezérlőpult felhasználói fiókok.
Ami újdonság ezzel kapcsolatban, hogy nem csak igen meg nem állapot van, hanem 4 szint:
1. mindenért visít és várja h beleegyezel-e vagy nem
2. mindenért visít
3. csak akkor visít ha egy program akar valamit csinálni, ha én csinálom akkor nem
4. kikapcs.

A start menü beállításai eléggé megváltoztak. Ami nagyon hiányzik (legalábbis még nem találtam meg) az a klasszikus start menü. Ettől az újfajtától én hidegrázást kapok, nagyon nem szeretem. Remélem nem akarják ráerőltetni az újat a népre. :P

Vezérlőpultba bejött néhány új elem, pl:
biometrikus eszközök
szülői felügyelet
workspaces center (???)
location and other sensors

Ahogy Orlando már írta, a kinézet teljesen Vista stílusú.

Na hát így egyenlőre ennyi. Folytatás majd köv.


kedd nov. 04, 2008 13:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
By Orlando:.
Idézet:
... rendszermérnökként szerintem kötelező, hogy már a legelejétől megismerjem az új termékeket
Valamit kihagytál előle ...az MS előtagot :twisted: lsd:az igazi rendszergazda nemzetközileg ismert szemellenzős irományt-Egyébként igaz, mi a Yale bejárata fölött az írás:"Legyen bár bölcs az ember,nem szégyen élni,s tanulni." :D


hétf. nov. 03, 2008 20:23
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Orlando írta:
...
Minél naprakészebbnek, tájékozottnak kell lenni, mert hamar elrohan az ember mellett a szekér :S


Az biztos, most kezdem tanulgatni ISA 2006-t, de már annak is itt az új verziója...


hétf. nov. 03, 2008 18:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1407 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 25, 26, 27, 28, 29  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség