Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd máj. 28, 2024 20:56



Hozzászólás a témához  [ 48 hozzászólás ] 
Windows XP + LAN + könyvtármegosztás 
Szerző Üzenet
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Vista alatt is ugyanúgy meg az ipconfig.


szomb. jan. 17, 2009 19:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás 
Vagy getmac /v parancs.
De az ipconfig több infót ad. :D


szomb. jan. 17, 2009 18:42
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 828
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
vian67 írta:
Csak az a fránya MAC fogott ki rajtam.


Mert?
Nem tudod, hogy nézd meg a géped MAC-jét?

Ha Windows XP, akkor Futtatásba 'cmd', majd a parancssori ablakba: 'ipconfig /all'.

A Fizikai cím a MAC cím. 14 jegyű, hexadecimális. Ja, arra figyelj, hogy a megfelelő hálókártyáét nézd. (A Wifis kártyának is van, meg BT-s adapternek is lehet.)

Vistát ne kérdezd. Linux alatt 'ifconfig', szintén parancssorban.


szomb. jan. 17, 2009 17:52
Profil Privát üzenet küldése ICQ
vas-tag

Csatlakozott: vas. jan. 04, 2009 19:53
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Hali! A probléma megoldása csere lett, szerencsére az e-digitall rendes volt. pg.-nek lehetett valami igaza mert az új telepítésénél jelszóba ütköztem de sikerült kikerülni. Nektek köszönhetően most már titkosítottam. Csak az a fránya MAC fogott ki rajtam. Remélem nem lakik hacker a házunkban....


pén. jan. 16, 2009 8:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. jan. 01, 2009 20:34
Hozzászólások: 294
Hozzászólás 
Köszönöm szépen .... igen ,így már értem .....mihelyst stell-el a teljes féregtelenítést befejezzük , ki is próbálom :)


szer. jan. 14, 2009 15:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás 
A usernek. Legyen az akár rendszergazda vagy korlátozott jogú. Ha gépeket akarsz hálózatba kötni, legalább addig legyen jelszava.

A bejelentkezést meg lehet csinálni automatikusra is, legegyszerűbben TweakUI-val, ha nem akarsz állandóan jelszót bepötyögni.
De írtam, már az is elég, ha bejelentkezés után adsz magadnak jelszót. Minden gépen.
Próbáld csak ki. :wink:
Vagy később a jelszót törölheted is.


hétf. jan. 12, 2009 21:21
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. jan. 01, 2009 20:34
Hozzászólások: 294
Hozzászólás 
Köszönöm , de egész pontosan minek is adjak jelszót ...?
A windows hálózatbeállítási varázslót használtam eddig a kapcsolat létesítésre.Mindkét gépen egy felhasználó van rendszergazdaként , más más néven a két gépnél .Jelszót a belépéshez a gépnél nem használunk.


hétf. jan. 12, 2009 21:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás 
Adjál nekik jelszót! Úgy már rendben lesz.
Megteheted bejelentkezés után is. :D
A legegyszerűbb, ha azonos usernév és jelszó van mindkét gépen, de ha nem, akkor is meg lehet jegyeztetni a jelszót a csatlakozásnál.
Ez egy biztonsági dolog, bár a biztonsági házirendben a jelszókérés kikapcsolható, és egyesek a Vendég fiókkal játszadoznak.
Legbiztonságosab jelszót adni.


hétf. jan. 12, 2009 10:09
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. jan. 01, 2009 20:34
Hozzászólások: 294
Hozzászólás 
Köszönöm a segítséget , pont ezt akartam rajzolni :)

Viszont , biztos velem van a baj , de megismétlem két gép 1db. fordított
kábellel összekötve , net. nélkül tehát csak a két gép, felismerik egymást ,mappáikat majd , hol az egyik , hol a másik küld a rendszergazdához , hogy nincs jogosultságom . Miért ?

Lehet , hogy a fentebb leírtakban benne van a válasz csak nekem egy kicsit bonyolult :(


vas. jan. 11, 2009 20:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Persze, ha volna router, akkor annak a belső oldala volna az átjáró ...

De a fenti ábrán nem volt.
És még nem is világos egészen, mert fentebb azt írta, hogy még 2 gép, amikben 2-2 hálókártya van, azok a switchen kívül, közvetlenül is össze vannak kötve :?:


pén. jan. 09, 2009 17:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás 
vackor írta:
Ezt írtam én is. Csak az az IP-cím nem működik átjáróként...

Bocs, nem láttam át az egészet, meg volt smiley is.
Én csak az akkori utolsó postra reagáltam.
Persze, a router az átjáró.


pén. jan. 09, 2009 17:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Bocs, nem véletlenül volt ott a :twisted:
Csak némi poénnak szántam, mivel átjáróként a router szolgál, nem a modem.


pén. jan. 09, 2009 13:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Hanem akkor milyen cím lesz az átjáró, ha nem a modemé?
Kell lennie címének, különben hogy küldeném oda a csomagokat.


pén. jan. 09, 2009 13:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Ezt írtam én is. Csak az az IP-cím nem működik átjáróként...


pén. jan. 09, 2009 13:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás 
Persze. ADSL modemnek is van IP címe. Be lehet vele lépni a konfig felületre, mint a routernél, bár hallottam olyat is, aminél nem.
Néhány plusz infót lehet kinyerni és apróbb beállítások vannak.


pén. jan. 09, 2009 13:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
Pl. modem: 192.168.1.1

Modemnek IP-cím? Esetleg a management portjához, ha van neki. :twisted:


pén. jan. 09, 2009 13:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
pilaka írta:
A francba , akárhogy szerkesztettem félrecsúszott az egész :cry:

Tedd be programkódba, és akkor nem csúszik el, mert fix szélességűek a karakterek: az i betű ugyanolyan széles helyet foglal el, mint a w. (előtte egy előnézetet érdemes csinálni, mert amiben írom --itt nálam legalábbis-- nem fix szélességű, ezért az ábra szerkesztésekor számolgatni kell a szóközöket meg a kötőjeleket.)
Meg a programkódban a szóközöket sem vágja ki a szöveg elöl a fórum.
Kód:
internet ------ modem --- switch
                            | |
                            | "A" gép
                            |
                          switch
                           / \
                    "B" gép   "C" gép


Ez más, mint amit én rajzoltam fel előzőleg.
Ez esetben az összes olyan hálózati kártyának, ami a switchekbe csatlakozik egy networkben kell lennie. (Pl. modem: 192.168.1.1, aztán a gépek meg 192.168.1.x, netmask 255.255.255.0, az átjáró minden kártyánál a modem címe)

Amelyik gépben több hálózati kártya van, azok amik nincsenek a switchekbe kötve, legyenek külön networkben.
(Lentebb azt írtad --ha csak félre nem értettem valamit--, hogy 2 gép közvetlenül is össze van kötve switch nélkül. Gondolom ez a "B" és "C" lesz, mert ezek vannak közel egymáshoz.
Ezt a külön kötést másik networkbe kell tenni (ha a switches network a 192.168.1.x volt akkor ez legyen mondjuk 192.168.2.x)
Egyébként ki is veheted, mert nincs sok értelme, hogy hurok van a hálózatban.)


pén. jan. 09, 2009 11:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11886
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
pilaka írta:
A francba , akárhogy szerkesztettem félrecsúszott az egész :cry:

Először "Előnézet" az "Elküld" helyett. :D


pén. jan. 09, 2009 11:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. jan. 01, 2009 20:34
Hozzászólások: 294
Hozzászólás 
A francba , akárhogy szerkesztettem félrecsúszott az egész :cry:


csüt. jan. 08, 2009 22:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. jan. 01, 2009 20:34
Hozzászólások: 294
Hozzászólás 
internet ------ modem --- switch
| |
| "A" gép

|
switch
/ \
"B" gép "C" gép

Inkább így (köszönöm , hogy megcsináltad meghaladta a képességeimet a megrajzolása illetve beillesztése :) )
Naggyából értem amit írsz , megpróbálom a dolgokat a fentiek szerint rendezni.


csüt. jan. 08, 2009 22:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
pilaka írta:
Nos a fentiek nekem egy kicsit(nagyon) szakzsargonos, ...nincs router...2 gépen kettő hálókártya van a két gép közvetlenül is egymáshoz vannak kötve(csak hogy bonyolítsam)swicher nélkül..... a szolgáltató 2gépet engedne.....a többi felvetéshez erőssen utánna kellene olvasnom, hogy eggyáltalán megértsem a kérdést :D

Akkor ez lesz a baj, szinte 100%: amelyik gépben 2 kártya van, ott mindkettő ugyanabban a networkben van (pl. mindkettő 192.168.0.x és netmask 255.255.255.0)
Amelyik kártya a másik gép felé van (tehát nem amelyiken bejön az internet), azt tedd át másik network-be. És persze vele együtt a másik gépet is, amihez csatlakozik.

Az elmondottakból egy ilyet következtettem, szólj, ha nem ilyen (valószínűleg nem ilyen teljesen, nem értem a 2. switch helyét).
Kód:
internet ------ modem --- switch
                           |  |
                           |  +-- "A" gép
                           |
                           +----- 1. kártya
                                   "B" gép
                                  2. kártya ----- "C" gép


Ha ilyened van, akkor a "B" gép két hálókártyáját külön networkbe kell tenni. Különben nem tudja eldönteni, hogy egy küldendő csomagot melyik kártyán küldjön ki.
A modem belső felének, a "B" gép első kártyának és az "A" gép kártyájának kell egy networkben lennie (pl. 192.168.1.x és netmask 255.255.255.0) Ezt az oldalt nem kell elállítani, ha a net megy rajta.

A "B" gép 2. kártyájának és a "C" gépnek viszont egy másik networkben kell lennie (pl. 192.168.2.x és netmask 255.255.255.0), különben a "B" gépnél gond lehet, hogy egy adott címre küldendő csomagot melyik kártya irányába küldjön el. A "C" gépnél átjárónak a "B" gép 2. kártyáját kell megadni, nem a modem címét. Ezt az oldalt kell átállítani.

Ilyenkor az internet felől nem látszik a "C" gép, az ő forgalma olyan, mintha a "B" gép forgalma volna a "B" gép 1. hálókártyáján (az kívülről nem látszik, hogy aztán belül a bejövő forgalom átmegy egy másik networkbe, a 2. hálókártyán; egyébként ezt nevezik NAT-nak, hálózati címfordításnak)

Szerk: ha kérdésed van, akkor írj ... remélem érthetőre sikerült. A stilizált ábrát meg a példát is azért írtam oda, hogy könnyebb legyen megérteni, remélem sikerül.


csüt. jan. 08, 2009 14:53
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Akkor itt lesz a probléma, legalábbis szerintem.
Amit gondolok: a hálókártyáknak is van precedenciájuk, hogy melyiken keres először. Ezt a win egy olyan esetben, ha az egyik kártyán keresztül direktbe a netre kapcsolódik, másikon a helyi hálózatra, akkor nagyon szépen el tudja dönteni, hogy egy kérést hova továbbítson.
Viszont ilyen esetben ha switchbe van kötve meg külön egymáshoz is, akkor már nem tudja olyan jól meghatározni a precedenciát és egyszer az egyik lesz "előbb", máskor a másik, ezért hol működik, hol nem.

Tehát alapjában véve a hálózat kialakításával van a probléma szerintem.
A legszebb megoldás talán az lenne, hogy

NET---Router---gép1
...................---Switch---gép2
................................---gép3
(pontokat tekintsétek semmisnek, csak ha szóközt teszek végig akkor azt kiveszi a fórummotor)

Remélem érthető, hogy hogyan képzelem el (illetve remélem jól értelmezem, hogy hogyan is van a hálózatod).

Jön a net, az belemegy egy routerbe. Routerbe bedugod azt a gépet ami közel van hozzá és a switchet, ami a másik két gép között osztja a hálózatot. Ezután pedig a két maradék gépet pedig csak a switchbe dugod.
Ezzel az a probléma is megszűnik h a szolgáltató két gépet engedélyez, 10-et is berakhatsz a router mögé, nem fogják látni.


szer. jan. 07, 2009 23:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: csüt. jan. 01, 2009 20:34
Hozzászólások: 294
Hozzászólás 
Nos a fentiek nekem egy kicsit(nagyon) szakzsargonos, ...nincs router...2 gépen kettő hálókártya van a két gép közvetlenül is egymáshoz vannak kötve(csak hogy bonyolítsam)swicher nélkül..... a szolgáltató 2gépet engedne.....a többi felvetéshez erőssen utánna kellene olvasnom, hogy eggyáltalán megértsem a kérdést :D


szer. jan. 07, 2009 23:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Hannibal
Valóban, erre nem gondoltam :oops:
Esetleg, ha a MAC address klónozva van, akkor lehet nem szólnak az azonos IP címekért. (Hiszen akkor olyan, mintha egy régebbi saját ARP lett volna, ami a hálózaton visszajött)

Azért az ipconfig /all hátha mutat majd valamit, amiből lesz esetleg ötletünk. Azért fura, mert egyszer működik, egyszer nem ...


szer. jan. 07, 2009 22:37
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Ha csak windowsok vannak a hálózatban, akkor azok biztos kiabálnak, ha IP cím ütközés van.


szer. jan. 07, 2009 22:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
pilaka írta:
Igen , az 1. gép közélébe jön be a kábel ott a modem és az 1.swich ...kihúzhatnék még egy 15 méteres kábelt.....(nem volt kedvem), de mivel a távoli két gép közel van egymáshoz, betettem egy swich-et így barátságosabb.
Én ezt a részét le is zárnám mind a három gépen egyszerre megy a net (csak a szolgáltató ne tudja)

Aha, értem már ...
Ha az első switch a modem után router, akkor nem fogják észrevenni, hogy hány gép van mögötte (elvileg ettől még rájöhetnének, de nem figyelik annyira)
Másrészt a legtöbb szolgáltató háztartáson belül engedi megosztani a netet. (Lehet, hogy a Tiéd éppen nem, de valószínűleg ők is)

pilaka írta:
Jó ,leegyszerűsítem a képletet , amikor csak két gépet egymáshoz közel tettem
csak a két gép(net nélkül, tűzfal kikapcsolva)lan fordított kábellel(kipróbáltam egyenessel is) voltak egymáshpz kapcsolva , mindkét gépen rendszergazdaként , megosztott mappákkal, totalkommanderrel,más név adva a felhasználóknak...a gépek látják egy-mást , a megosztott mappákat de ha bele is akarok a mappákba menni , visszautasit , biztonsági problémára hivatkozva és hogy beszéljek a renszergazdával.......gépek újrakapcsolása ..az egyik gép látja a másikat , a másik nem , most hozzá tudok férni a mappákhoz , de másikon nem , majd fordítva , később már fel sem ismerték egy mást...szóval konkrétan erre a biztonsági klissére amit a a win küld , kerestem volna választ .(3 gépnél ugyanez csak több verzióban)

Biztosan különböznek az IP címek a gépeken??? (Pontosabban fogalmazva a hálókártyákon???)
Mik az IP beállítások? Mondjuk ha 2 gépet próbáltál csak egy szál vezetékkel, akkor mire állítottad be egyiket és a másikat?
Nincs-e több hálózati interfészed egy-egy gépben, amik azonos network-re (a netmask 1-esekkel jelölt része azonos) vannak állítva? (Nem csak ethernet hálókártya, hanem bármi, ami ethernet protokollt használhat, pl. infravörös adó-vevő, vagy akár soros/párhuzamos kapcsolatra beállított IP-hálózat)

Tudnál a két gépről egy-egy ipconfig /all-t ide bemásolni?
Vagy ha nem akarod most külön összekötni a kettőt, akkor ahogy most van a hálózat, így a három gépről?


szer. jan. 07, 2009 21:46
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. jan. 01, 2009 20:34
Hozzászólások: 294
Hozzászólás 
Hannibal fentebbi javaslatát amint a helyzet engedi (bajom van a férgekkel)kipróbálom.


Köszönöm a segítséget , lehet hogy valami ,lényegeset nem értettem meg az othoni hálózat fejezetben a win. könyben ..talán nekiveselkedem mégegyszer :wink:


kedd jan. 06, 2009 22:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. jan. 01, 2009 20:34
Hozzászólások: 294
Hozzászólás 
Igen , az 1. gép közélébe jön be a kábel ott a modem és az 1.swich ...kihúzhatnék még egy 15 méteres kábelt.....(nem volt kedvem), de mivel a távoli két gép közel van egymáshoz, betettem egy swich-et így barátságosabb.
Én ezt a részét le is zárnám mind a három gépen egyszerre megy a net (csak a szolgáltató ne tudja)

Jó ,leegyszerűsítem a képletet , amikor csak két gépet egymáshoz közel tettem
csak a két gép(net nélkül, tűzfal kikapcsolva)lan fordított kábellel(kipróbáltam egyenessel is) voltak egymáshpz kapcsolva , mindkét gépen rendszergazdaként , megosztott mappákkal, totalkommanderrel,más név adva a felhasználóknak...a gépek látják egy-mást , a megosztott mappákat de ha bele is akarok a mappákba menni , visszautasit , biztonsági problémára hivatkozva és hogy beszéljek a renszergazdával.......gépek újrakapcsolása ..az egyik gép látja a másikat , a másik nem , most hozzá tudok férni a mappákhoz , de másikon nem , majd fordítva , később már fel sem ismerték egy mást...szóval konkrétan erre a biztonsági klissére amit a a win küld , kerestem volna választ .(3 gépnél ugyanez csak több verzióban)


kedd jan. 06, 2009 22:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
pilaka írta:
Igen egy kicsit nyögvenyelős ez a win otthoni hálózat:a gépek ,hol felismerik egymást ,hol nem(ki-be kapcsolás)természetesen,mindhárman van megosztott mappa és nyomtató és engedélyezve is van .A tűzfalaim mindig dialógusra vannak állítva(szeretem tudni mi jön-megy).
A viszzatérő probléma mindig ,hogy mikor felismert egy gépet és egy mappát és hozzá akarok férni azt írja ki : nincs joga hozzáférni,beszéljen a renszergazdával..,de ez sem mindig jelenik meg.Van amikor hol egyik , hol másik gépről ,elérem a másik mappáit,teljesen rapszódikusan.

Most picit visszaolvastam.
Ilyenkor mindig ugyanazzal a userrel vagy bejelentkezve? Amikor látod a megosztott mappát is, meg amikor nem is?


kedd jan. 06, 2009 21:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
pilaka írta:
Hát a fenti ötleteken kívül is kripóbáltam eggyet-mást , volt csak két gép fordított kábellel összekötve swicher és tűzfalak nélkül (kikapcsolva), akkor is előjött ez a hozzáférés megtagadás , tehát teljesen rapszódikusan(szerintem ..egy szakértő szerint biztos van benne logika ...na ezt a szakértőt keresem :D ) működik a gépeken a megosztáshoz hozzáférés.Általános probléma ,ha látják is egymást a gépek , előjön ez a windows-os megtagadás.
Miért vann két swich?A cél , hogy mindegyik gép egymástól függetlenül is kapcsolódjon a nethez ...és ezek egymástól is távol vannak(kettő közel egymáshoz) és nem akarok két kábelt telepíteni , ahhoz elég volna egy is.

Most nem nagyon értem az egészet ...
Hiszen ha switch-ed van is, akkor is el kell vezetni a vezetéket odáig ... (legalábbis vezeték nélküli switchről még nem hallottam) Két géphez elég volna 1 switch is.

Le tudnád írni pontosabban, hogy hogy van összerakva a hálózat? Egészen a gépektől a modemig.
Mi kapcsolódik mihez? Esetleg egy rajz róla még jobb volna.
A gépeknek mik az IP címei?


kedd jan. 06, 2009 21:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Az egyszerű fájlmegosztás véleményem szerint csak bekavar, én még nem láttam rendesen működni. Vistában már alapértelmezetten ki is van kapcsolva. Annyira egyszerű lett, hogy az már bonyolult :D
Hogy ez a Samba micsoda, azt nem tudom (talán valami linux). Ez a browsable kb annak felelhet meg, hogy megosztási engedélyeknél megadod az olvasás jogot. Bár ez talán bővebb, mert (ha ntfs szinten meg van a megfelelő engedély) ez megengedi, hogy mondjuk egy fájlt megnyiss.

A Samba linuxos SMB szerver (mint a windowsos megosztások). Ezzel lehet windowsos hálózatba linuxos gépet tenni.
A browseable azt jelenti, hogy megjelenhet-e amikor a hálózatot tallózza az ember. (Mint pl. a windowsos c$ meg d$ "adminisztrátori megosztások" --ha jól tudom, így hívják-- sem látszanak a tallózáskor)

Van még kismillió beállítási lehetőség, amiknek a windowsos SMB-ben is benne kell lenniük, hiszen működik azzal is. Csak ott nem találom. Meg eddig nem is kellett, azt mondtam, hogy megosztás, és OK volt.

Hannibal írta:
Ezért én azt szoktam javasolni (és azt hiszem a hivatalos MS ajánlás is ez), hogy megosztási engedélyeknél a Hitelesített felhasználók csoport teljes hozzáférést kap, és a tényleges engedélyeket NTFS szinten szabjuk meg.

Egyébként én azt szoktam csinálni, hogy amit gyakran használok megosztást, azt felcsatolom hálózati meghajtónak. Ha kis otthoni hálózat pár géppel, akkor amelyik gépen van a megosztás, annak adok fix ip-t, és IP alapján felcsatolom a megosztást hálózati meghajtónak. :wink:

Értem. De alapból szokott működni, hogy nem kér jelszót ... vagy ha kér, akkor nincs ugyanolyan nevű és jelszavú user a másik gépen ... de most volt, direkt létrehoztuk a másik user-t, és csak vendég-gel lehetett belépni, nem lehetett mást beírni.
Az engedélyek is megvoltak mindenkinek.

Egyelőre még nem volt lehetőségem kipróbálni, ezt az egyszerű filemegosztás kikapcsolást.


kedd jan. 06, 2009 21:09
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. jan. 01, 2009 20:34
Hozzászólások: 294
Hozzászólás 
Hát a fenti ötleteken kívül is kripóbáltam eggyet-mást , volt csak két gép fordított kábellel összekötve swicher és tűzfalak nélkül (kikapcsolva), akkor is előjött ez a hozzáférés megtagadás , tehát teljesen rapszódikusan(szerintem ..egy szakértő szerint biztos van benne logika ...na ezt a szakértőt keresem :D ) működik a gépeken a megosztáshoz hozzáférés.Általános probléma ,ha látják is egymást a gépek , előjön ez a windows-os megtagadás.
Miért vann két swich?A cél , hogy mindegyik gép egymástól függetlenül is kapcsolódjon a nethez ...és ezek egymástól is távol vannak(kettő közel egymáshoz) és nem akarok két kábelt telepíteni , ahhoz elég volna egy is.


hétf. jan. 05, 2009 19:51
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
Hannibal írta:
Oprendszer XP?

Vendéges csatlakozás akkor van, ha egyszerű fájlmegosztással lett megosztva valami. (Legalábbis én ott tapasztaltam csak.)
...

Aha!!! Akkor ez lesz az!
Samba-nál lehet beállítani, hogy "guest only" egy megosztás, ezért itt is ilyet kerestem, de ezek szerint a Windowsban minden más! :idea:

Hannibal írta:
Esetleg még a tűzfalak bekavarhatnak. Hálózati kártya tulajdonságainál engdélyezve van a fájl és nyomtatómegosztás?
...

A tűzfalat kikapcsoltuk, elsőre valóban bezavart, a gépek csak IP-cím szerint látták egymást.
Persze, a megosztás engedélyezve van. De csak guest-tal lehetett bemenni. Akkor az egyszerű megosztás volt a baj. Lehet a hálózat is azért nem látszik? (Sambá-nál lehet megadni, hogy egy megosztás browsable-e, lehet egyszerű megosztásnál az is "nem"-en áll? Bár itt nem egy megosztás, hanem a "hálózati helyek" sem látszott, de lehet azért nem nem, mert egy browseable megosztás sem volt benne)
Köszönöm az ötletet, ezt kipróbáljuk.


Az egyszerű fájlmegosztás véleményem szerint csak bekavar, én még nem láttam rendesen működni. Vistában már alapértelmezetten ki is van kapcsolva. Annyira egyszerű lett, hogy az már bonyolult :D
Hogy ez a Samba micsoda, azt nem tudom (talán valami linux). Ez a browsable kb annak felelhet meg, hogy megosztási engedélyeknél megadod az olvasás jogot. Bár ez talán bővebb, mert (ha ntfs szinten meg van a megfelelő engedély) ez megengedi, hogy mondjuk egy fájlt megnyiss.
Ezért én azt szoktam javasolni (és azt hiszem a hivatalos MS ajánlás is ez), hogy megosztási engedélyeknél a Hitelesített felhasználók csoport teljes hozzáférést kap, és a tényleges engedélyeket NTFS szinten szabjuk meg.

Egyébként én azt szoktam csinálni, hogy amit gyakran használok megosztást, azt felcsatolom hálózati meghajtónak. Ha kis otthoni hálózat pár géppel, akkor amelyik gépen van a megosztás, annak adok fix ip-t, és IP alapján felcsatolom a megosztást hálózati meghajtónak. :wink:

pilaka: jól értem, hogy a 3 gép két switch segítségével van összekapcsolva? Ha igen, kérdés: miért kell 2?


hétf. jan. 05, 2009 1:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. jan. 04, 2009 19:53
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Köszönöm!
Magyar nyelvű nincs a cd-n.
Én meg csak a DI524man hu-t találtam meg. Megyek kipróbálom 2. pontot


vas. jan. 04, 2009 21:29
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 828
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
vian67 írta:
nem tudom, mert olvastam olyat, hogy addig kell nyomni amíg a power led kialszik. Szerintem nyomtam vagy 5 percg is de nem aludt ki )-:



Az nem alszik ki. :-)

10 mp, aztán elenged. Közben nézd a LED-eket. Fel fogod ismerni a boot sequence-t.


vas. jan. 04, 2009 21:27
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
ftp://ftp.dlink.hu/di/di-524/documentat ... man_en.pdf
61. oldal.


vas. jan. 04, 2009 21:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 828
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Igen, tényleg nem kapsz jó címeket, ez látszik.

Kézikönyv, parancsolj:
ftp://ftp.dlink.hu/di/di-524/documentation/

(Nem adtak hozzá egy CD-t? Azon meg kéne lennie.)

A magyar elég vacak, az angol a jó.

Egyébként a resetet 10 mp-ig kell nyomni, utána a LED-eken látszik a reboot (úgy rémlik, mind egyszerre ég, majd nem, aztán sorban mind kigyullad, utána marad a power égve, a status villogva, a lanból meg az ég, amelyikbe a gép van dugva).


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pg vas. jan. 04, 2009 21:25-kor.



vas. jan. 04, 2009 21:16
Profil Privát üzenet küldése ICQ
vas-tag

Csatlakozott: vas. jan. 04, 2009 19:53
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
nem tudom, mert olvastam olyat, hogy addig kell nyomni amíg a power led kialszik. Szerintem nyomtam vagy 5 percg is de nem aludt ki )-:


vas. jan. 04, 2009 21:06
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Biztos, hogy jól resetelted a routert? Csak mert ha alaphelyzetbe áll, akkor a DHCP engedélyezve van, viszont a géped nem kap IP címet a DHCP-től, ezért lesz ilyen 169.254-es IP címe.


vas. jan. 04, 2009 20:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. jan. 04, 2009 19:53
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Kézikönyv nincs. MAC-ot ispróbáltam, kábelcsere is
xp, digi

"netsh winsock reset"

ezeket az IP beállításokat próbáltam

C:\Documents and Settings\atti>ipconfig/all

Windows IP konfiguráció

Állomásnév. . . . . . . . . . . . . . : dagi
Elsődleges DNS-utótag . . . . . . . . :
Csomóponttípus . . . . . . . . . . . : Ismeretlen
IP útválasztás engedélyezve . . . . . : Nem
WINS-proxy engedélyezve . . . . . . . : Nem

Ethernet-adapter Helyi kapcsolat:

Kapcsolatspecifikus DNS-utótag. . . . :
Leírás. . . . . . . . . . . . . . . . : Realtek RTL8139 családú PCI gyor
s Ethernet NIC
Fizikai cím . . . . . . . . . . . . . : 00-0C-76-27-F1-75
DHCP engedélyezve . . . . . . . . . . : Nem
IP-cím. . . . . . . . . . . . . . . . : 195.228.254.20
Alhálózati maszk. . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Alapértelmezett átjáró. . . . . . . . : 192.168.0.1
DNS-kiszolgálók . . . . . . . . . . . : 192.168.0.1

C:\Documents and Settings\atti>ipconfig/all

Windows IP konfiguráció

Állomásnév. . . . . . . . . . . . . . : dagi
Elsődleges DNS-utótag . . . . . . . . :
Csomóponttípus . . . . . . . . . . . : Ismeretlen
IP útválasztás engedélyezve . . . . . : Nem
WINS-proxy engedélyezve . . . . . . . : Nem

Ethernet-adapter Helyi kapcsolat:

Kapcsolatspecifikus DNS-utótag. . . . :
Leírás. . . . . . . . . . . . . . . . : Realtek RTL8139 családú PCI gyor
s Ethernet NIC
Fizikai cím . . . . . . . . . . . . . : 00-0C-76-27-F1-75
DHCP engedélyezve . . . . . . . . . . : Igen
Automatikus konfiguráció engedélyezve : Igen
Automatikus konfiguráció IP-címe. . . : 169.254.18.197
Alhálózati maszk. . . . . . . . . . . : 255.255.0.0
Alapértelmezett átjáró. . . . . . . . :

C:\Documents and Settings\atti>ipconfig/all

Windows IP konfiguráció

Állomásnév. . . . . . . . . . . . . . : dagi
Elsődleges DNS-utótag . . . . . . . . :
Csomóponttípus . . . . . . . . . . . : Ismeretlen
IP útválasztás engedélyezve . . . . . : Nem
WINS-proxy engedélyezve . . . . . . . : Nem

Ethernet-adapter Helyi kapcsolat:

Kapcsolatspecifikus DNS-utótag. . . . :
Leírás. . . . . . . . . . . . . . . . : Realtek RTL8139 családú PCI gyor
s Ethernet NIC
Fizikai cím . . . . . . . . . . . . . : 00-0C-76-27-F1-75
DHCP engedélyezve . . . . . . . . . . : Igen
Automatikus konfiguráció engedélyezve : Igen
Automatikus konfiguráció IP-címe. . . : 169.254.18.197
Alhálózati maszk. . . . . . . . . . . : 255.255.0.0
Alapértelmezett átjáró. . . . . . . . : 192.168.0.1
DNS-kiszolgálók . . . . . . . . . . . : 192.168.0.1

C:\Documents and Settings\atti>ipconfig/all

Windows IP konfiguráció

Állomásnév. . . . . . . . . . . . . . : dagi
Elsődleges DNS-utótag . . . . . . . . :
Csomóponttípus . . . . . . . . . . . : Ismeretlen
IP útválasztás engedélyezve . . . . . : Nem
WINS-proxy engedélyezve . . . . . . . : Nem

Ethernet-adapter Helyi kapcsolat:

Kapcsolatspecifikus DNS-utótag. . . . :
Leírás. . . . . . . . . . . . . . . . : Realtek RTL8139 családú PCI gyor
s Ethernet NIC
Fizikai cím . . . . . . . . . . . . . : 00-0C-76-27-F1-75
DHCP engedélyezve . . . . . . . . . . : Igen
Automatikus konfiguráció engedélyezve : Igen
Automatikus konfiguráció IP-címe. . . : 169.254.18.197
Alhálózati maszk. . . . . . . . . . . : 255.255.0.0
Alapértelmezett átjáró. . . . . . . . : 192.168.0.1
DNS-kiszolgálók . . . . . . . . . . . : 192.168.0.1

C:\Documents and Settings\atti>netsh winsock reset

A Winsock katalógus alaphelyzetbe állítása sikeresen végrehajtva.
A művelet teljes befejezéséhez indítsa újra a számítógépet.

reboot

router reset
Microsoft Windows XP [verziószám: 5.1.2600]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\Documents and Settings\atti>ipconfig/all

Windows IP konfiguráció

Állomásnév. . . . . . . . . . . . . . : dagi
Elsődleges DNS-utótag . . . . . . . . :
Csomóponttípus . . . . . . . . . . . : Szórás
IP útválasztás engedélyezve . . . . . : Nem
WINS-proxy engedélyezve . . . . . . . : Nem

Ethernet-adapter Helyi kapcsolat:

Adathordozó állapota. . . . . . . . . : Adathordozó leválasztva
Leírás. . . . . . . . . . . . . . . . : Realtek RTL8139 családú PCI gyor
s Ethernet NIC
Fizikai cím . . . . . . . . . . . . . : 00-0C-76-27-F1-75

C:\Documents and Settings\atti>ipconfig/all

Windows IP konfiguráció

Állomásnév. . . . . . . . . . . . . . : dagi
Elsődleges DNS-utótag . . . . . . . . :
Csomóponttípus . . . . . . . . . . . : Ismeretlen
IP útválasztás engedélyezve . . . . . : Nem
WINS-proxy engedélyezve . . . . . . . : Nem

Ethernet-adapter Helyi kapcsolat:

Kapcsolatspecifikus DNS-utótag. . . . :
Leírás. . . . . . . . . . . . . . . . : Realtek RTL8139 családú PCI gyor
s Ethernet NIC
Fizikai cím . . . . . . . . . . . . . : 00-0C-76-27-F1-75
DHCP engedélyezve . . . . . . . . . . : Igen
Automatikus konfiguráció engedélyezve : Igen
Automatikus konfiguráció IP-címe. . . : 169.254.18.197
Alhálózati maszk. . . . . . . . . . . : 255.255.0.0
Alapértelmezett átjáró. . . . . . . . : 192.168.0.1
DNS-kiszolgálók . . . . . . . . . . . : 192.168.0.1

C:\Documents and Settings\atti>ipconfig/all

Windows IP konfiguráció

Állomásnév. . . . . . . . . . . . . . : dagi
Elsődleges DNS-utótag . . . . . . . . :
Csomóponttípus . . . . . . . . . . . : Ismeretlen
IP útválasztás engedélyezve . . . . . : Nem
WINS-proxy engedélyezve . . . . . . . : Nem

Ethernet-adapter Helyi kapcsolat:

Kapcsolatspecifikus DNS-utótag. . . . :
Leírás. . . . . . . . . . . . . . . . : Realtek RTL8139 családú PCI gyor
s Ethernet NIC
Fizikai cím . . . . . . . . . . . . . : 00-0C-76-27-F1-75
DHCP engedélyezve . . . . . . . . . . : Igen
Automatikus konfiguráció engedélyezve : Igen
Automatikus konfiguráció IP-címe. . . : 169.254.18.197
Alhálózati maszk. . . . . . . . . . . : 255.255.0.0
Alapértelmezett átjáró. . . . . . . . : 192.168.0.1


vas. jan. 04, 2009 20:20
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 828
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
"konfigurálva nem lett"

Mivel az 524-es wifis, itt a hiba. Feltörte a szomszéd - nem is kellett neki igazán erőlködnie - és ő átkonfigurálta. :-) Mondjuk beállított jó kis MAC szűréses DHCP-t.

Én is megcsinálnám, megérdemelnéd. Az enyém (ugyanilyenem van) heteket megy reboot nélkül.

A kézikönyvet olvastad, vagy anélkül reseteltél?
Winsock reset? Az mi? Max ipconfig /release-renew-t próbálnék.

Esetleg próbáld másik kábellel. Az ilyen alaphibákat ki kéne zárni.

A mellékelt doc fájlt hogy gondoltad?

És néhány részlet nem ártana. Oprendszer a gépeken, net típusa, esetleg DI-524 verziója).


vas. jan. 04, 2009 20:07
Profil Privát üzenet küldése ICQ
vas-tag

Csatlakozott: vas. jan. 04, 2009 19:53
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Hali!

Nemrégen vásároltam egy DI 524 router-t. Karácsonykor lett beüzemelve, konfigurálva nem lett. Napokig működött, -néhány reboot beiktatásával- egy pc és egy laptop kapcsolódott rajta az internetre. Két napja azonban nem működik. Hibaüzenet: " Nincs kapcsolat vagy korlátozott ..."
Router reset és winsock reset és reboot után, az újbóli nstallálásra az alábbi hibaüzenetet adja:
Please check ethernet cable connection from your PC and make sure the router is powered on.
Fórumok alapján különböző IP beállításokat is kpróbáltam de semmi. (lásd mellékelt doc fájl) Router hiba lenne?

Üdv: Attila


vas. jan. 04, 2009 19:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
pilaka
Több ötletem van, amit ki lehetne próbálni/meg lehetne nézni:
1) Nincs több egyforma IP című a 3 gép között?
2) Tűzfalak kikapcsolásával kipróbálni, úgy is ugyanígy viselkednek-e? (Ha paranoid alkat vagy, akkor a netet addig kihúzhatod)
3) Ha kivitelezhető, egy próba erejéig érdemes volna 1 switchbe dugni mindhármat, hátha csak az egyik switch szórakozik.


vas. jan. 04, 2009 17:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Oprendszer XP?

Vendéges csatlakozás akkor van, ha egyszerű fájlmegosztással lett megosztva valami. (Legalábbis én ott tapasztaltam csak.)
...

Aha!!! Akkor ez lesz az!
Samba-nál lehet beállítani, hogy "guest only" egy megosztás, ezért itt is ilyet kerestem, de ezek szerint a Windowsban minden más! :idea:

Hannibal írta:
Esetleg még a tűzfalak bekavarhatnak. Hálózati kártya tulajdonságainál engdélyezve van a fájl és nyomtatómegosztás?
...

A tűzfalat kikapcsoltuk, elsőre valóban bezavart, a gépek csak IP-cím szerint látták egymást.
Persze, a megosztás engedélyezve van. De csak guest-tal lehetett bemenni. Akkor az egyszerű megosztás volt a baj. Lehet a hálózat is azért nem látszik? (Sambá-nál lehet megadni, hogy egy megosztás browsable-e, lehet egyszerű megosztásnál az is "nem"-en áll? Bár itt nem egy megosztás, hanem a "hálózati helyek" sem látszott, de lehet azért nem nem, mert egy browseable megosztás sem volt benne)
Köszönöm az ötletet, ezt kipróbáljuk.


vas. jan. 04, 2009 17:01
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. jan. 01, 2009 20:34
Hozzászólások: 294
Hozzászólás 
3 gépem van itthon , szeretném a windows otthoni hálózati kapcsolatát használni,mind XP prof, 2gép SP2 egy SP3 , eddig mind a hármam Panda Intenet Security volt , most az eggyiken komoly gond volt, lecseréltem Avastra+Comodó(steel 2 napos segítségét itt is köszönöm)-ra.
Igen egy kicsit nyögvenyelős ez a win otthoni hálózat:a gépek ,hol felismerik egymást ,hol nem(ki-be kapcsolás)természetesen,mindhárman van megosztott mappa és nyomtató és engedélyezve is van .A tűzfalaim mindig dialógusra vannak állítva(szeretem tudni mi jön-megy).
A viszzatérő probléma mindig ,hogy mikor felismert egy gépet és egy mappát és hozzá akarok férni azt írja ki : nincs joga hozzáférni,beszéljen a renszergazdával..,de ez sem mindig jelenik meg.Van amikor hol egyik , hol másik gépről ,elérem a másik mappáit,teljesen rapszódikusan.

Találtam egy programot Radmin server+cliens ez nagyon jó program(csak a krackje vírusként viselkedik , én ezt meg is venném , de az angolnyelvű Pay vásárlásokban idegen vagyok)ami működik is.

Elnézést ,hogy bő lére eresztettem , a gépek lanon keresztűl ,2 swicherrel vannak összekötve ,van normál és fordított kábelem is.Valószínűleg 2 gép még mindig fertőzött külömböző mértékben.Van Xp-nagykönyvem ,nem vagyok teljesen laikus.

Érdemes eggyáltalán az Xp ezen szolgáltatását erőltetni?

Szóval mi lehet az alaprobléma ezzel a hozzáférés megtagadással?


vas. jan. 04, 2009 12:06
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Oprendszer XP?

Vendéges csatlakozás akkor van, ha egyszerű fájlmegosztással lett megosztva valami. (Legalábbis én ott tapasztaltam csak.)

Hogy a teljes hálózat mikor jelenik/nem jelenik meg, azt nem tudom sajnos. A tallózásnál szerepet játszhat, hogy az XP hálózatkezelése szerényen mondva is hagy némi kívánni valót maga után. Vistában nagyon sokat javítottak ezen a téren, mostmár az itthon helyi hálózatomban csak Vista van, sokkal simáb, gyorsabb a hálózatkezelése.
Esetleg még a tűzfalak bekavarhatnak. Hálózati kártya tulajdonságainál engdélyezve van a fájl és nyomtatómegosztás?

pilaka: mi lenne a problémád?


szomb. jan. 03, 2009 23:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: csüt. jan. 01, 2009 20:34
Hozzászólások: 294
Hozzászólás 
Igen , valami szakértő jöhetne ide , mármint a windows helyi hálózati problémákhoz , alig találok segítséget és leírást ebben a témában a NET-en


szomb. jan. 03, 2009 22:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás Windows XP + LAN + könyvtármegosztás
Szervusztok!

Ki ért itt a Windowshoz? Több kérdésem is volna.
1. Mitől függ az, hogy az intézőben látszik-e a "Teljes hálózat"? Ha nem látszik, akkor miért nem látszik? A másik Windowst megtalálja a neve szerint, de tallózni nem lehet, csak kézzel beírni a gép nevét.
2. Miért van az, hogy másik Windows megosztott könyvtárába csak Vendégként hajlandó csatlakozni? (Hiába van a másik Windowson is ugyanolyan nevű user, ugyanazzal a jelszóval; a kis ablakban, amit az intéző feldob, a név le van szürkítve, csak Vendég lehet, a jelszót lehet beírni csak)


szomb. jan. 03, 2009 19:07
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 48 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség