Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. jún. 06, 2024 10:34



Hozzászólás a témához  [ 5 hozzászólás ] 
Magyar ékezetes betűk helyén cirillek az XP-ben 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Köze nincs a win regisrtrihez,sőt magához a böngészőhöz sem.Ott az alapbeállításikban-ha a nyelvezet magyar alapból erre áll be,ha az op.magyar
(közép-európai ISO-8859-2)-és mint ahogy TargeT is irá..Ez linux alatt is u.ilyen:http://kepfeltoltes.hu/090427/K_perny_k_p-2_www.kepfeltoltes.hu_.png
-nálad-valamilyen oknál fogva az Opera van eltelepítve vagy Unicode(UTF-8)-ez az elképzelhetőbb v a cirill készletre-Ha a 'szokott oldalról töltötted,a legújabbat,nagyonis elképzelhető eme ferdülés! :lol:


hétf. ápr. 27, 2009 21:37
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
Én nem nagyon szoktam piszkálni a karakterkódolást. Ritkán volt olyan, hogy a magyar karaktereknél sem volt valami tökéletes.
Azt hiszem ilyenkor a Firefoxban ideiglenesen áttettem a közép-európai (ISO-8859-2) beállítást közép-európai (Windows 1250)-re.
De ahogy látom, nálam Firefoxban most az ISO-8859-2 van beállítva, viszont nincs bekapcsolva, azazhogy ki van kapcsolva az automatikus felismerés. Emellett pedig volna, lehetne orosz is többek között.
Az IE8-ban meg az automatikus választás van bepipálva. Alatta szürkén bepöttyözött az unicode. Viszont az Egyebek alatt nincs semmi kiválasztva.

:hm: Valamikor régen a Norton File Compare programnál volt hasonló. A világért sem jöttem rá, hogy honnan és miért veszi, hogy a két panel fájl elérési út adait görög betűkkel írja ki egyes partíciókon. :lol:


hétf. ápr. 27, 2009 13:38
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
"Operánál most hirtelen megtaláltam, eszközök, beállítások, általános fülön nyelv, részletek.
Nekem iso-8859-2 az ismeretlen lapokra. "
Nálam is ez a beállítás.

"Persze a böngésző attól még valahonnan átveszi ezt a beállítást, tehát igazából én is azon a véleményen vagyok, hogy a kutya a registrydben van elásva."
DE HOL? Ezért kértem, -kérem- mindazokat akik a Windows "belsejét " jól ismerik!


hétf. ápr. 27, 2009 10:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Magukban a böngészőkben is van alapértelmezett kódolás. Nekem a levelezőm csinált ilyet, amikor oroszra állítottam a kódolást (Cirill-Iso meg mittomén valami számok utána). Operánál most hirtelen megtaláltam, eszközök, beállítások, általános fülön nyelv, részletek.
Nekem iso-8859-2 az ismeretlen lapokra. Persze a böngésző attól még valahonnan átveszi ezt a beállítást, tehát igazából én is azon a véleményen vagyok, hogy a kutya a registrydben van elásva.


hétf. ápr. 27, 2009 5:32
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Magyar ékezetes betűk helyén cirillek az XP-ben
Ide is beírom, amit már évek óta nem tudok kiküszöbölni!

Eddig amit próbáltam ezügyben tenni, meg ami le van írva az alábbi link alatt, nem vált be! A Google "többek között" ezt dobta ki:

KÓD
http://pcforum.hu/tudastar/23466/Cirill ... inben.html

Itt már mindent "lejátszottam" (amit írtak, a HKLM is rendben van ), de ennek ellenére pár oldalon a magyar ékezetes betűk helyén cirill betűk jönnek, DE itt sem minden ékezetes cirill (más betűtípusú és méretű szövegnél "jönnek elő" a cirillek, ahol magyar ékezetesek vannak).
A LAPOK TÖBBSÉGE rendes magyar ékezetes betűkkel "tisztán" jön.
Az Operában is u.az az oldal "cirillesen" jelenik meg mint ami az IE.-ben.(tehát nem az IE baja)

KÉREM SEGÍTSEN aki ezügyben "profi"!

Többféle vírus és spy - irtóval többször végignézettem a a rendszert! Sőt a FontDoctor for Windows -al is többször "végigpásztáztam" a gépet. Változás nem történt. Ezért kérem mindazokat, akik profi módon ismerik az XP "belső világát", hogy a kódlapokat vagy az idevágó bejegyzéseket "hova dugja el" a Windows!? Több informatikust (akik jó szakértőknek nevezik magukat) kérdeztem, de érdemi választ egy sem tudott adni. Többen "mosolyogva mondták", hogy Format C. Ehhez viszont nem kell nagy szakértőnek mutatkozni! :-)


csüt. ápr. 23, 2009 12:40
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 5 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség