Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd máj. 21, 2024 23:16



Hozzászólás a témához  [ 729 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Következő
Apró kérdések topicja 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Laci_L írta:
Futtatam az XP telepítőlemezről a fixmbr és fixboot parancsokat, angol maradt.

Éppen azért. :wink:  Illetve lehetett valami hasonló partícióbuherálás hamarabb is, amitől már angolra váltott.
A magyar nyelvű XP telepítése után magyar üzenetek lesznek az MBR-ben is, és a boot szektorban is.
A fixboot és fixmbr parancsok után angol nyelvű boot szektorral és MBR-rel írja felül.
Foglalkozni vele nem kell.


hétf. jún. 28, 2010 20:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Lenne egy kérdésem:

A gépemben egy HD van, négyfelé particionálva, a magyar XP SP3 a C:-n van.

A nulladik szektorban (mind a fizikai, mind a logikai particiókon) magyar volt az olvasható szöveg (el van mentve, onnan tudom):
>>
.rv‚nytelen partˇci˘s t bla.Hiba a rendszer bet”lt‚sekor.Hi nyz˘ oper ci˘s rendszer
<<
illetve:
>>
Lemezolvas si hiba t”rt‚nt...Hi nyz˘ NTLDR
<<

Most ez angol lett (többi kód szinte azonos):
>>
Invalid partition table.Error loading operating system.
<<
illetve:
>>
A disk read error occurred...NTLDR is missing
<<

Futtatam az XP telepítőlemezről a fixmbr és fixboot parancsokat, angol maradt.
Mitől változhatott meg? Érdemes visszacsinálni? Ha igen, hogyan?

Érdekes, hogy a szövegen kívül szinte egyforma az összes karakter, négy-ötöt kivéve (egy csoportban van)

Hangsúlyozom, hogy az XP most is hibátlanul fut.


hétf. jún. 28, 2010 18:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3538
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
http://www.petri.co.il/software/clip.zip


vas. jún. 27, 2010 20:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Idézet:
Alapból nincs az xp-ben clip parancs...

Köszi, akkor hiába is erőltettem. :)


vas. jún. 27, 2010 19:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3538
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Alapból nincs az xp-ben clip parancs. Azt valahonnan le kell tölteni és meg kell nézni, hogyan kell használni.
Inkább töltsd le a NirCmd parancssori kiegészítőt:
nircmd.exe clipboard [Action] [Parameter]
[Action] may contain one of the following values:
set - set the specified text into the clipboard.


vas. jún. 27, 2010 19:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Nem a vágólapról akarok fájlba, hanem fordítva. És ahol láttam, ott is úgy állt a nyíl, mint a fenti hozzászólásomban. Úgy is kellene lenni, mert a "clip" felé a "valami.txt" felől.


vas. jún. 27, 2010 19:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Gilszkilabor írta:
Hi!

Hogyan lehet XP alatt parancssorból a vágólapra másolni? Találtam ilyet: "clip < valami.txt", de nem működik...

Nem bizony, mert fordítva áll a nyíl: >

Ahol találtad, ott is biztos így van. :shock:


vas. jún. 27, 2010 18:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Hi!

Hogyan lehet XP alatt parancssorból a vágólapra másolni? Találtam ilyet: "clip < valami.txt", de nem működik...

Előre is köszi!


vas. jún. 27, 2010 18:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Sziasztok
Az lenne a problémám, hogy a Notepad++ eddig színekkel jelölte a webszerkesztéssel kapcsolatos kódokat, TAG-eket, de most már minden egyszínű (fekete). A stílusokat állítgattam, meg a programbeállításnál is nézegettem, de sehogy se jön vissza. Mit tegyek, hogy visszaálljon?


szomb. jún. 26, 2010 16:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
:D
Igen a mai bootvirussok mar nem olyannak hogy ,megmutassa magát,az antivírusnak,,,itt vagyok torolj ki,,mert a jó megírt vírus [ma mar többségben vannak] használja az úgy nevezet stealth álcázást és átveri az antivírust,ezert írom elég sokat hogy a vírussós gépen felesleges futtatni az Antivírust,,ahogy itt a magyar blogokban latom,,a beépült vírusnak gyerek játék kicselezni az antivírust,


pén. jún. 25, 2010 17:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Hüjjnye mán.! Ezek szerint,már többen is láttunk karón varjút,amit igen nehéz volt tökönrúgni..! !-F


pén. jún. 25, 2010 15:59
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
:D Igen érdekes téma..
de Mindenkinek igaza van,,
1:A FAT táblázatban létezik mód hogy hibás blokkot jelöljön ki a lemezen,és azt a blokkot az OP-rendszer mar sémijén esetben nem használja,na és ezt a vírus kitudja használni így:
A vírus talál a merev lemezen szabad helyet ,kellő nagyságban,,beírja magát és a blokkot megjelzi mint ""hibás sector""
Igen elegáns megoldás mivel .a vírusnak nem kell semmire vigyázni,mert az OP-rendszer mar ezt a blokkot nem használja,,,addig meg nem FORMATOLUNK,,de,,a formatank se muszáj ezt a reszt a vizsgálni és a vírus túl tudja élni a Formatot is,.
De ilyen helyen csak a vírus egyik résszé lehet,,és nem aktív,,A vírusnak muszáj feltétlenül beagyazva a MBR-boot sectorban e hogy tudja ezt az alvó vírust aktiválni beolvasni.

Tehát ha a partíció,táblázat eltávolítódik akkor a bootvírus mar nem aktív,,de túl élheti a Formázást is,,.


pén. jún. 25, 2010 9:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. júl. 28, 2008 12:52
Hozzászólások: 22
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Sziasztok!

Nekem az a problémám, hogy win7 alatt ha elindítom a skype-ot vagy prtscr-t nyomok, egyszerűen megfagy a gép, idegesítő zúgás és annyi... és csak ki-be kapcsolással lehet újraéleszteni ilyenkor. Ez egy asus laptop. Van tippetek mitől lehet? vagy hogy lehet megcsinálni?


pén. jún. 25, 2010 9:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Sörről nem volt szó, de mint mondtam a nemlétező kalapomat megemelem, hogy találtál egy speciális ellenpéldát az ántivilágból.
Ha így van, mivel nem volt semmilyen feltétel, se op. rendszer, se fájlrendszer, így a feladatot teljesítetted.
Hogy a jelenséget most mi okozza, a Win98 boot szektor vagy io.sys hogy adott helyen van, fájlrendszer vagy más, a jó ég tudja.

Ezzel együtt változatlanul azt mondom, hogy Laci_L eredeti problémájára tökmindegy a vírusai feléledése szempontjából, hogy azonos méretben vagy különbözőben hozza létre az új partíciót.
Ha normálisan csinálja. :wink: Ha meg nem, az más kérdés. :lol:
De ha annyira fél valaki, és mondjuk meglévő szomszédos partíciók mellett nem macerásabb neki létrehozni egy kicsivel eltérő méretű partíciót csak ezen kiegészítő "biztonság" miatt, tőlem teheti.
Én sose tenném ezért.

Viszont azt tényleg érdekes, ha már így előjött a téma, hogy hol és milyen biten, bájton tárolja azt a rendszer, hogy az így újra létrehozott partíció ne a korábbi fájlrendszert jelenítse meg, hanem formázást kérjen.
Valahol ezt csak tárolni kell, ha van különbség a 2 állapot közt, mert van, miközben a szektorok tartalma látszólag azonosnak tűnik.
Azt látom, hogy az MBR-ben mi különbözik a meglévő és törölt partíció között. Azt viszont nem, hogy mi különbség van egy formázott működő partíció és egy újraparticionált és még formázásra váró partíció között.
Ezeknél, ha nem voltam felületes valamiben, teljesen azonosnak tűnik a boot szektor is és az MBR is. A viselkedésben meg akad különbség, tehát máshol kell keresni az eltérést. Majd megnézem ismét.


pén. jún. 25, 2010 7:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
TargeT írta:
Hanem az, hogy az újraparticionált köteten lehet-e bármilyen korábbi fájlt, akár vírust látni valami módon. Recovery nélkül. Szerintem nem.


1. Operációs rendszer win 98 a C-n
2. Win NT eredeti CD, boot
3. T partició törtlése
4. enter folytatás
5. T törlés
6. nem particionált terület
7. L létrehozás
8. méretmegadás, Enter
9. C: új formázatlan
10. nem telepítek, F3 kilépés
11. reboot, jé, bootol a win98

+1, hozhatod a rekesz sört! :D


pén. jún. 25, 2010 4:14
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
nacorvus írta:
Khm..Fentebb írtam file-szinten esetleg egy linuxos rendszer alól tudnál előrángatni valamit de ott sem működik,ha a kiinduló szektort megfirkáltad-akkor marad a "Kürtölés".


mg kürtölni se kell. Ha !!!nem fizikai hibás!!! a lemez, akkor getdataback és társai visszahoznak szinte mindent. Ha fizikai hibás, akkor marad a kürt, nem szabad kísérletezni, különben ott már a kürt se segít, csak 10x-es felárral.


pén. jún. 25, 2010 3:11
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Khm..Fentebb írtam file-szinten esetleg egy linuxos rendszer alól tudnál előrángatni valamit de ott sem működik,ha a kiinduló szektort megfirkáltad-akkor marad a "Kürtölés".Ha nem formázod,akkor marad a szemét a lemezen szektorilag is,amit szerencsés esetben Bad-nak jelöl az újrarakott rendszer,vagy éppen miatta nem is tudod telepíteni..to many bad track,or sector felirattal végigszánt a parton -a rendszer telepítése xx00.hibák miatt leáll :wink:


csüt. jún. 24, 2010 21:48
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
:twisted: Vazze, te is Brutus. :P :lol:
Az egy pillanatig nem volt kérdés, hogy visszanyerhető, így ebben nem T68m-nek van igaza, hanem itt a fórumon mindenkinek. Nem ez volt a kérdés, ezt nem vitatta senki.
Hanem az, hogy az újraparticionált köteten lehet-e bármilyen korábbi fájlt, akár vírust látni valami módon. Recovery nélkül. Szerintem nem.
Én most meg nem mondom, hogy pontosan hány bájtot és pontosan hol ír át a partíció törlése, majd a létrehozása, de az újra létrehozott partíció gyakorlatilag ugyanúgy viselkedik a szektorokban látensen létező fájlrendszerrel együtt, mint a legelőször üresen létrehozott partíció mindenféle adat nélkül 00-kal teleírva.
Legfeljebb annyit látsz belőle, mint nbela. :wink:
Hogy fájlrendszer is legyen, ahhoz valami módon formázni kell. Hogy pontosan ilyenkor hány bájtot ír át, megint nem tudom, csak azt, hogy a boot szektor totál ugyanaz, mint törölt partíciónál, ahogy kinéz. Akkor valószínűleg csak az MBR partíciós táblájában lehet valami erre utaló.
Ez az eset meg a 22-es csapdája ebből, és a Laci_L féle szempontból. A particionálás önmgagában kevés, ettől nem fogsz látni fájlrendszert, csak formázás után.
Első esetben nem mész semmire a partícióval, a formázás után meg üres.
De mondom, írjatok olyan megoldást, ahol a particionálás után, és csak ettől visszaáll a korábbi fájlrendszer is a tartalommal, hogy a vírus aktivizálódhasson, elindítható legyen.


csüt. jún. 24, 2010 21:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Szvsz: attól hogy az op nem látja a a part-táblát az MBR-ben módosítva az adatok rajta vannak uu.mint ahogy nbela-szaki be is ollózá igen látványosan...
T68m-szakinak,meg abban van igaza,hogyha nem formázod-akár 2x0-val- vagy disk-editálod akkor simán visszanyerhető az adat...akár vírusostul is...de elég átírni az MBR-ben ráutaló szektort a jelzett partban valami baromságra és semmilyen op nem olvas semmit-holott az adat ténylegesen megvan,csak éppen part nincs,(ez,már az igazi kibassz-vírusok világa!)Egy Get-data v.System-resucre is hibás szektorokból indul és ha talál is valamit,az 80-90%,hogy a darabok is az enyészeté..avagy a "Kürt-féle adatmentőké".-Azoknak van hozzá kapacitásuk,no meg türelmük,hogy a hiányzó puzzle-kat is összeácsolják,persze megfelelő díjazás ellenében.


csüt. jún. 24, 2010 21:05
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4789
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
TargeT írta:
Azért szerintem egy elfuserált dolog lenne, ha létezne egyáltalán ilyen, hogy partíciótörlés után csak úgy szinte "magától" visszatérne egy megelőző állapot. Partíciót nem ezért szoktak törölni. :wink:

Én csak annyit tennék hozzá a vitához, hogy amennyiben a particionálás nem érinti magát a fájlrendszert, csak a partíciót tartalmazó szektorokat (MBR, illetve az extended partíció bejegyzései), akkor teljes mértékben visszaállhat a particionálás előtti adattartalom. Ha viszont a particionáló belenyúl a fájlrendszerbe (például megjelöli formázatlannak, vagy NTFS esetén felülírja $-kezdetű rendszerfájlokat), akkor valószínűtlen, hogy továbbra is látszanak a régi adatok.


csüt. jún. 24, 2010 19:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3538
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
TargeT írta:
Csinálj már egy próbád magad. Egy meglévő adatokat tartalmazó partíciót törölj. Utána hozz létre ugyanitt partíciót.
Boot: XP SP3 telepítő cédéről, s majd J=Javítás
Kép
TargeT írta:
Nézd meg mit látsz az op. rendszer alól.
NEW :wink:


csüt. jún. 24, 2010 18:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Lehet, hogy ide kellett volna írni, de már leírtam az Info/Fórum hiba topikban (nem nyílik meg néhány Terminal Hírlevél link):
http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?p=963449#p963449

Van ötletetek?


csüt. jún. 24, 2010 15:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Mondom, hogy nem látod a fájlrendszert particionálás után. Látni nem látod, csak helyreállítani tudod.
Csinálj már egy próbád magad. Egy meglévő adatokat tartalmazó partíciót törölj. Utána hozz létre ugyanitt partíciót. Nézd meg mit látsz az op. rendszer alól.
De ha megmondod annak a partíció törlő eljárásnak, programnak a nevét, amelyik partíció törlés és létrehozás után kapásból változatlan formában látható és használható állapotba állítja a fájlrendszert és az adatokat, akkor meghajlok nagyságod előtt, hogy ilyen kivételt ismersz.
De csak, ha ennek a nevét, eljárását beírod. Ellenkező esetben meg nincs igazad.

Azért szerintem egy elfuserált dolog lenne, ha létezne egyáltalán ilyen, hogy partíciótörlés után csak úgy szinte "magától" visszatérne egy megelőző állapot. Partíciót nem ezért szoktak törölni. :wink:
Az megint egy más kérdés, hogy valójában mi történik, hogy van megoldva, hogy egy fájl törlésnél vagy formázásnál mennyire nem valóságos törlés történik.
Az egésznek az a lényege, hogy ha nincs visszaállítás, recovery, akkor teljesen olyan, mintha tényleg nem lenne már előző adat.
Fordítva meg az van, hogy pont azért lehet recovery, mert nem történik valódi törlés.


csüt. jún. 24, 2010 6:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
TargeT írta:
Ha csak újraparticionálást csinálsz, nincs fájlrendszer sem.


De van. Az előző. Mivel a particionálás nem törli a filerendszert, ahogy már sokszor elmondtam. (Természetesen lehetnek olyan particionáló programok, amik a particionáláson kívül, önszorgalomból tesznek még ezt+azt puszban, de önmaga a particionáló folyamat nem más, mint a particiótáblába történő bejegyzést. Ettől még a filerendszer épp és sértetlen marad)


csüt. jún. 24, 2010 2:45
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Ettől még nincs igazad. Olyat biztosan kár lenne mondanom, hogy vajon csináltál-e már újraparticionálást valaha, ha ezt állítod. :wink:
Gondolom csináltál nem egyet, csak most valahogy nem emlékszel.
Attól, hogy minden megvan a szektorokban, a rendszer számára ez nem létezik. Nem látja se a rendszer, se te. Recovery nélkül nincs semmi.
A disk editor meg hiába látja. Azért arra befizetnék, hogy Laci_L disk editorral és recovery nélkül hogyan fedezett fel vírust partíción. Ha nem az van, mint írtam, MBR vírus a 63. szektor alatt. De ott meg nem játszik semmilyen újraparticionálás az eltüntetésben.

Ha csak újraparticionálást csinálsz, nincs fájlrendszer sem. Akkor mit látsz? Fájlt nem. Működhet-e vírus róla? Nem.
Ha a particionálással együtt fájlrendszert is létrehozol, akkor meg lesz egy "szűz", fájlok nélküli mondjuk NTFS partíció, aminek szektoraiban megvan ugyan a régi tartalom, de visszaállítás nélkül ebből semmit nem látsz.
A visszaállításhoz disk editorral kellene matatnod direktben, de egyszerűbb a TestDisk. Pár kattintásra visszahozza.
A kérdés nem az volt, hogy vissza lehet-e hozni vagy sem, hanem ha nincs valamilyen recovery művelet az újraparticionálás után, lehet-e a korábbi vírustól vagy bármitől tartani.
Avagy Laci_L kiinduló állítása szerint jó-e, ha marad pontosan a régi partícióméret. Ha nincs recovery, akkor töknyolc.

Most már nem ragozom tovább. Ebből elég. Ha most sem akarod érteni, akkor csinálj egy újraparticionálást.


szer. jún. 23, 2010 21:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
TargeT írta:
Mondd már el nekem, mit fogsz látni, ha törölsz egy adatokkal tele partíciót, majd újra létrehozod a saját helyén. :wink:
Az más kérdés, hogy akár helyre is lehetne állítani az eredeti állapotot. (Pl. TestDisk)


Mindent, a teljes tartalmat. Ugyanis a particionálás nem töröl semmit se.


szer. jún. 23, 2010 20:19
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
TargeT írta:
... Miben is? Ja, ha te igen, a te dolgod. :wink: Én meg nem. Mert elég folyamatosan írom, mi hogy van , vagy hogy nincs...

Jaj jaj. Béke van. :D

Én csak annyit írtam, hogy megmaradt a partció tartalma (Win telepítővel volt part.).
Nem akarok és senkivel vitatkozni. Annak meg csak örültem, hogy a sok izélgetés után valamiben ugyanazt írtuk.

Ismét csak: béke van. :D


szer. jún. 23, 2010 19:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Laci_L írta:
A többiben meg végre egyetértünk. Juhhé. :roll:

Miben is? Ja, ha te igen, a te dolgod. :wink: Én meg nem. Mert elég folyamatosan írom, mi hogy van , vagy hogy nincs.
Arra még nem jött válasz T68m-től, hogy egy újraparticionált vinyóból mit fog látni a Win alól. És persze nem diskeditorral.
Gyakorlatilag semmit.
Ha mondjuk a diskpart parancs alatt csináltad, akkor egy fájlrendszer nélküli formázásra váró partíciót. Hacsak nem adtál ki ugyanitt format fs=ntfs parancsot is.
Ha meg partíciókezelő programmal csinálod, annyi a különbség, hogy az intelligensebbje egyből felajánlja, hogy egyúttal rak rá NTFS fájlrendszert is alapértelmezetten. Persze nem vagy köteles ezt elfogadni.
De Windows alól ezután nem fogsz rajta látni egy fájlt sem. Se vírust, se egyebet. :twisted:
Ha vissza akarod mégis állítani az eredeti tartalmat, azt persze megteheted. Csak nem erről van szó.


szer. jún. 23, 2010 19:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
T68m írta:
... laci_el leírásából tényleg nem derül ki, hogy formázott-e ...

De kederül, írtam: http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?p=963313#p963313
Idézet:
... Nem formáztam le ...

A többiben meg végre egyetértünk. Juhhé. :roll:


szer. jún. 23, 2010 18:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Mondd már el nekem, mit fogsz látni, ha törölsz egy adatokkal tele partíciót, majd újra létrehozod a saját helyén. :wink:
Az más kérdés, hogy akár helyre is lehetne állítani az eredeti állapotot. (Pl. TestDisk)


szer. jún. 23, 2010 14:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
TargeT írta:
T68m írta:
NEM! Ha nincs formázás (vagy egyéb törlés), akkor el sem vesznek a virusaid!!!!

Khmmm. Itt szerintem ezzel már egy kicsit mellé, vagy túlkombináltál. :wink:
Ha nem formázott, csak partíciót törölt, majd ugyanazt a partíciót létrehozta mégegyszer, akkor valóban minden maradt a régiben a szektor tartalmak tekintetében.
De. Jelen állapotában a vírusok nem működhetnek :!:


Miért is?


szer. jún. 23, 2010 11:54
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
T68m írta:
NEM! Ha nincs formázás (vagy egyéb törlés), akkor el sem vesznek a virusaid!!!!

Khmmm. Itt szerintem ezzel már egy kicsit mellé, vagy túlkombináltál. :wink:
Ha nem formázott, csak partíciót törölt, majd ugyanazt a partíciót létrehozta mégegyszer, akkor valóban minden maradt a régiben a szektor tartalmak tekintetében.
De. Jelen állapotában a vírusok nem működhetnek :!:
Továbbá ezzel a partícióval szerintem kétféleképpen tud valamit kezdeni. Vagy megformázza és rak rá valamit.
Ebben az esetben a formázás mégis adott, ahogy fentebb utaltam is rá. :arrow: viewtopic.php?p=963326#p963326
Ilyenkor a partíción lévő korábbi vírus önmagától nem vírus, nem éled fel.

A másik eset, hogy visszatesz egy előző partíciómentést az ismételten létrehozott partícióra. Akkor meg megint nem a korábbi vinyón lévő vírus játszik, hanem a partíciómentés. Ha az vírusos volt, csak akkor lesznek vírusok.


szer. jún. 23, 2010 7:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
TargeT írta:
Laci_L írta:
Ezt a tapasztalatomat írtam le. :shock:

Na jó, a tapasztalat az tapasztalat. Abba nem is nagyon szoktam belekötni, bármilyen különös vagy hihetetlennek tűnik. Te láttad.
De amit írtál az elég félreérthető volt, mert nekem úgy jött le, az volt legelőször domborítva, hogy eltérő mérettel kell particionálni, különben működően visszatérnek a vírusok.
Én meg azt mondom, hogy így nem jönnek vissza. Se különböző, se azonos mérettel particionálva.


NEM! Ha nincs formázás (vagy egyéb törlés), akkor el sem vesznek a virusaid!!!! Mitől vesznének el a particionálás nem töröl semmit se! Mondjuk laci_el leírásából tényleg nem derül ki, hogy formázott-e a particionálás után vagy sem. De ha nem, csak simán rányomott egy (ugyanolyan) új particiót, akkor minden maradt a régiben, minden file, minden adattartalom ugyanott, ugyanúgy. Ha formázott volna, akkor sem törlődnek ugyan fizikailag az adatok, de aktivizálódni se tudtak volna a vírusok és - persze - egyetlen régi file, könyvtár se látszódik.


kedd jún. 22, 2010 21:19
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Laci_L írta:
Ezt a tapasztalatomat írtam le. :shock:

Na jó, a tapasztalat az tapasztalat. Abba nem is nagyon szoktam belekötni, bármilyen különös vagy hihetetlennek tűnik. Te láttad.
De amit írtál az elég félreérthető volt, mert nekem úgy jött le, az volt legelőször domborítva, hogy eltérő mérettel kell particionálni, különben működően visszatérnek a vírusok.
Én meg azt mondom, hogy így nem jönnek vissza. Se különböző, se azonos mérettel particionálva.

Valami MBR vírusodra emlékszem, amit nézegettél. Talán annál volt, hogy a fixmbr után is benne maradt a szmötyi a 62 szektorban.
Szerintem különös kárt ezután nem okozhat, ha az MBR és a boot szektor is jó, de stell szerint illik kipucolni.
Ez oké, no meg az általa használt irtó programok ilyenkor sikítanak, hogy rootkit.
Viszont a 62. szektort a más mérettel végzett particionálás nem bolygatja, úgyhogy tényleg nem tudom milyen disk editorral vagy mi módon és hol fedeztél fel korábbi vírus nyomokat a gépeden. :wink:
Már mindegy is, lényeg hogy kezdjük érteni egymást. Az urban legend meg legyen urban legend.


kedd jún. 22, 2010 19:07
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Hozzászólásokból a nem a topichoz kapcsolódó szövegrészek eltávolítva.


kedd jún. 22, 2010 18:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
TargeT írta:
... A partíciótörlés majd létrehozás az tényleg semmit nem csinál a lemez felületén, csak az MBR partíciós táblájába írogat. Ha ugyanazzal a mérettel hozzuk létre a partíciót, akkor minden adat pár klikkel visszahozható...

Ezt a tapasztalatomat írtam le. :shock:


kedd jún. 22, 2010 18:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Azt most már én sem értem, hogy Laci_L mit csinált, mit és hol látott, formázott vagy particionált.
A partíciótörlés majd létrehozás az tényleg semmit nem csinál a lemez felületén, csak az MBR partíciós táblájába írogat. Ha ugyanazzal a mérettel hozzuk létre a partíciót, akkor minden adat pár klikkel visszahozható.
Magam is csináltam ezt.
Leformázott vagy újraparticionált (következésképpen szintén formázott) partíción a korábbi vírus nem éled fel attól, hogy a bájtjai ott rejtőznek a szektorokban.
Na persze tiszta telepítés és tiszta MBR esetében. Ehhez a vírusnak folyamatként kellene elindulnia, ami csak úgy a szektorokon szanaszét heverve és önmagától nem lehetséges.


kedd jún. 22, 2010 18:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Laci_L írta:
TargeT írta:
... De hogy a formázott partícióról a "semmiből" visszatérjenek kártevők csak úgy, mert pont ott vannak, azt elég kétkedéssel fogadom...

Nem formáztam le, csak véletlenül ránéztem (már nem emlékszem pontosan hogy volt, mert van vagy 5-6 éve). És ott volt az egész, mintha nem is particionáltam volna.
Arra is emlékszem, hogy a Win telepítő Cd-vel volt a particionálás.


Akkor egy szabad nép félóra keretében elárulom, hogy a particionálás <> formázás. Tehát ha csak particionálsz, akkor ez nem törli sem a fődirektoryt, sem a foglaltsági táblázatot. Ha ugyanazokkal az értékekkel particionálsz, akkor pedig semmi se változik, mivel a particionálás <> formázás. Viszont ha más értékekkel particionálsz, akkor a második, harmadik, stb. particiók "elcsúsznak", így a fődirektory és a foglaltsági táblázat helyén rossz értékek lesznek, így formázatlannak fogja a rendszer azt feltüntetni.


kedd jún. 22, 2010 16:52
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
TargeT írta:
:hm: Laci, ez inkább urban legend, még ha magad tapasztaltál is valamit.
Az addig rendben van, hogy a formázással sem tűnik el a semmibe a merevlemez tartalom. Hát még ha csak gyorsformázás.
De hogy a formázott partícióról a "semmiből" visszatérjenek kártevők csak úgy, mert pont ott vannak, azt elég kétkedéssel fogadom.
Az új rendszerben semmi sem ugyanott lesz.
Inkább arról lehet szó, hogy a kártevő nem az adott partíción volt, hanem vagy az MBR-ben, vagy a 62. szektorig, vagy esetleg újrafertőződött a rendszer.


Megjegyzem a gyorsformazás és a teljes ugyanazt csinálja logikailag, csak a teljes csinál egy felületellenőrzést, azaz végigolvassa az egész diszket. Tehát a teljes formázás éppúgy nem töröl (csak a legfőbb direktory bejegyzést és a foglaltsági táblázatot), mint a teljes.

Amit pedig laci mondott az úgy van. Tehát ha ugyanakkor mérettel particionálsz, akkor (automatikusan) visszajönnek még a törölt file-ok is! :lol: :lol: :lol:


kedd jún. 22, 2010 16:47
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
TargeT írta:
... De hogy a formázott partícióról a "semmiből" visszatérjenek kártevők csak úgy, mert pont ott vannak, azt elég kétkedéssel fogadom...

Nem formáztam le, csak véletlenül ránéztem (már nem emlékszem pontosan hogy volt, mert van vagy 5-6 éve). És ott volt az egész, mintha nem is particionáltam volna.
Arra is emlékszem, hogy a Win telepítő Cd-vel volt a particionálás.


kedd jún. 22, 2010 15:14
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
:hm: Laci, ez inkább urban legend, még ha magad tapasztaltál is valamit.
Az addig rendben van, hogy a formázással sem tűnik el a semmibe a merevlemez tartalom. Hát még ha csak gyorsformázás.
De hogy a formázott partícióról a "semmiből" visszatérjenek kártevők csak úgy, mert pont ott vannak, azt elég kétkedéssel fogadom.
Az új rendszerben semmi sem ugyanott lesz.
Inkább arról lehet szó, hogy a kártevő nem az adott partíción volt, hanem vagy az MBR-ben, vagy a 62. szektorig, vagy esetleg újrafertőződött a rendszer.


kedd jún. 22, 2010 14:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Squito írta:
Ilyen akkor történik ha valaki úgy telepít windows-t, hogy épen hagyja a partíciót és nem formázza a lemezt...

Újra particionálásnál nem szabad ugyanakkora méretet megadni, mert visszállhat minden (a vírus is). Jártam így régebben, nem hittem a szememnek.
Csak egy picivel más értéket kell megadni, és akkor biztos, hogy nincs ilyen gond.
A formázás persze mindenképpen kell particionálás után.


kedd jún. 22, 2010 14:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Ilyen akkor történik ha valaki úgy telepít windows-t, hogy épen hagyja a partíciót és nem formázza a lemezt. Esetleg akkor ha korábbi windows-ból átmásol valaki egy feltelepített programot és az nagyon forszírozza a régi beállításokat, bár ez sokkal ritkább. Azt viszont jó lenne tudni, hogy milyen programot raktál fel, ami ilyesmit okozott.


vas. jún. 06, 2010 11:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. jún. 04, 2010 17:55
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
És valaki nem tudna megoldást is írni?


vas. jún. 06, 2010 10:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4789
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Akkor csinál ilyen trükköket a Windows, ha ütköznek a felhasználónevek, pl. azonos nevek különböző tartományokban. Ilyenkor a később létrehozott mellé odarakja a tartományt is. Nem kizárt, hogy tényleg valami kártevő keze van a dologban.


vas. jún. 06, 2010 0:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Azért csak szorgalmasan írtóztassál vírust egy külső meghajtóról Pl:Hiren's Cd,vagy egyebek,..lesznek ott még meglepő,sőt hajmeresztő dolgok!:cry:


pén. jún. 04, 2010 18:49
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. jún. 04, 2010 17:55
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
A visszaállításban nincs már benne. Egyébként a program nem szükséges már, viszont a telepítés megvolt.


pén. jún. 04, 2010 18:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
A helyedben én nem erőltetném ezt a programot,bármilyen szimpatikus is!A lehető leggyorsabban ki kell irtóztani...és rendszer visszaállítási ponttal visszahozni az állapotot ami előtte volt.Ez vírus!-innentől kezdve a géped egy átjáróház!


pén. jún. 04, 2010 18:18
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. jún. 04, 2010 17:55
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Sziasztok!
Remélem itt van a legjobb helyen a kérdésem :)
Nemrégiben feltelepítettem egy programot, ami megváltoztatta a beállításokat. Eddig a beállítások a C:\Documents and Settings\<Username> mappában voltak. Ez a program most olyat tett, hogy minden a C:\Documents and Settings\<Username>.BSAFTPZ-T6K2GKY mappába került, így a böngészőt, mindent újra kell állítani, nincsenek meg a jelszavak, beállítások.
Az érdekelne, meg lehet -e ezt oldani valahogy, vagy csak a mappa áthelyezése/másolása oldja meg a problémát? A felhasználóváltás nem megy, mivel ott csak <Username> van.
Előre is köszönöm.


pén. jún. 04, 2010 18:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Nálam így is működnek, de ha az XP-nek kötőjel kell a Win7-nek meg a /-jel akkor legyen nekik így, csak működjenek. :wink:


kedd máj. 18, 2010 18:42
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 729 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség