Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 10:02



Hozzászólás a témához  [ 36 hozzászólás ] 
Két HDD, bootolás választása 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Ennél szebb világ már csak a Gugli-féle rendszer lesz,amikor már a 'gépbeépített hard'se lényeges-mert felülbírálja a kernel,igaz,hogy mint helyi gép semmire nem lesz jó,de internetezni tudsz vele=egy mai okos-telefonnal(smartphone) szélesképernyővel.-igaz arról sem nyomtatni sem adatot menteni nincs hová..de kegytelenül gyors. :twisted:


hétf. nov. 30, 2009 19:17
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
vackor írta:
TargeT írta:
Sparow2 írta:
Azért azt kötve hiszem, hogy be tudna húzni egy Linux kernelt a Windows boot managere. Esetleg akkor, ha a linux-os partíción van GRUB vagy lilo, amit csak meghív, és azok intézik el a szükséges dolgokat.

És természetesen ahogy mondod, a Linux boot szektor lesz meghívva.

Így van; nem is értem, hogy ez miért kérdéses. Minden oprendszernek megvan a saját boot szektora, ami az oprendszert indítja. Az már csak hab a tortán, hogy egyes oprendszerek tartalmaznak boot managert, amivel több oprendszer is indítható, vagy éppen csak egy, de különböző opciókkal. Nyilván windowshoz nem írják meg sem a linux, sem a macos betöltőjét, és ez fordítva is igaz. Miért tennék? Ott az oprendszer saját boot-ja, elég azt indítani.

Persze, ezért is csodálkoztam el, hogyan volna ez lehetséges, és azért írtam, hogy szerintem csak a másik rendszer betöltőjét hívja meg.

Egyébként vannak törekvések a szabványos boot-olásra, hogy egyetlen boot manager tudjon közvetlenül többféle oprendszert indítani.

Egyébként ez a külön boot manager "hit" nálam még a Win2K előtti időkből való, amikor nem volt külön boot manager a Windowshoz.
Ma már sok értelme nincs.


hétf. nov. 30, 2009 11:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4777
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
TargeT írta:
Sparow2 írta:
Azért azt kötve hiszem, hogy be tudna húzni egy Linux kernelt a Windows boot managere. Esetleg akkor, ha a linux-os partíción van GRUB vagy lilo, amit csak meghív, és azok intézik el a szükséges dolgokat.

És természetesen ahogy mondod, a Linux boot szektor lesz meghívva.

Így van; nem is értem, hogy ez miért kérdéses. Minden oprendszernek megvan a saját boot szektora, ami az oprendszert indítja. Az már csak hab a tortán, hogy egyes oprendszerek tartalmaznak boot managert, amivel több oprendszer is indítható, vagy éppen csak egy, de különböző opciókkal. Nyilván windowshoz nem írják meg sem a linux, sem a macos betöltőjét, és ez fordítva is igaz. Miért tennék? Ott az oprendszer saját boot-ja, elég azt indítani.


hétf. nov. 30, 2009 9:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
Ez is megoldható a GRUB-bal, mert beállítható, hogy mi legyen a default induló rendszer. Menet közben át kell állítani (akár egy batch is írható rá), és akkor a következő boot-olásnál a másik rendszer indul.
Igaz ennyi erővel a boot.ini is átírható egy batch-csel.

Persze, Grubbal is megoldható, csak nem kell külön telepíteni hozzá, ha amúgy csak Windowsok vannak.
A Windows boot manager is megoldja természetesen, csak nem a boot.ini, mert nem XP-ről volt szó a példában, hanem Win2k8 R2-ről.
Ezért a bcdeditet kell bizergálni akár batch fájllal, vagy pár klikk az EasyBCD-vel a default op. rendszer váltása.

Sparow2 írta:
Azért azt kötve hiszem, hogy be tudna húzni egy Linux kernelt a Windows boot managere. Esetleg akkor, ha a linux-os partíción van GRUB vagy lilo, amit csak meghív, és azok intézik el a szükséges dolgokat.

:D Hát pedig debizony :!: Magam is megcsináltam, a fórumon is szerepelt korábban. Tökéletesen bootolt a Linux az XP boot loaderével.
Itt vackor írta le először, de most ez találtam meg hamarabb.
http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?p=340379#340379
És természetesen ahogy mondod, a Linux boot szektor lesz meghívva.

Linux fanok nyilván nem fogják ezt használni, de kocalinuxosok, akik csak elvétve indítják, és a Windowshoz vannak szokva, azoknak jobb ez.
Pláne ha több XP is van, mert akkor nem kell külön az XP boot menüt indítani a Grub alól.

Azután a BCD boot esetén már nemcsak Linux, de Mac OS X is indítható a Vista/Win7 boot menüből. :D


szomb. nov. 28, 2009 9:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
TargeT írta:
Na persze. :wink: Meg még Grub se kellene, hanem elég a Windows boot managere, ha volna billentyűzet. De nincs.
A kérdés lényege itt nem ez volt, hanem az, hogy billentyűzet nélkül, és a bármelyik rendszer leállítása előtt lehessen eldönteni, hogy a következő boot során melyik op. rendszer induljon, és automatikusan.
A boot managert, boot folyamatot nem tudod remote módon vezérelni. Ha lehetne, az is jó lenne.

Jaaa, az más!
Ez is megoldható a GRUB-bal, mert beállítható, hogy mi legyen a default induló rendszer. Menet közben át kell állítani (akár egy batch is írható rá), és akkor a következő boot-olásnál a másik rendszer indul.
Igaz ennyi erővel a boot.ini is átírható egy batch-csel.

TargeT írta:
És erre az egészre végül pontosan alkalmas volt a Windows boot managere is. 8)
Én eddig mindent meg tudtam vele oldani, nem kellett külső boot managerhez fordulni.
Ha nagyon muszáj, a Linux bootja is elintézhető vele.

Azért azt kötve hiszem, hogy be tudna húzni egy Linux kernelt a Windows boot managere. Esetleg akkor, ha a linux-os partíción van GRUB vagy lilo, amit csak meghív, és azok intézik el a szükséges dolgokat.


szomb. nov. 28, 2009 9:32
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: vas. okt. 31, 2004 19:57
Hozzászólások: 593
Hozzászólás 
Ez jól hangzik, kipróbálom hétvégén, köszönöm a tippeket :)


pén. nov. 27, 2009 20:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
Na persze. :wink: Meg még Grub se kellene, hanem elég a Windows boot managere, ha volna billentyűzet. De nincs.
A kérdés lényege itt nem ez volt, hanem az, hogy billentyűzet nélkül, és a bármelyik rendszer leállítása előtt lehessen eldönteni, hogy a következő boot során melyik op. rendszer induljon, és automatikusan.
A boot managert, boot folyamatot nem tudod remote módon vezérelni. Ha lehetne, az is jó lenne.

És erre az egészre végül pontosan alkalmas volt a Windows boot managere is. 8)
Én eddig mindent meg tudtam vele oldani, nem kellett külső boot managerhez fordulni.
Ha nagyon muszáj, a Linux bootja is elintézhető vele.


pén. nov. 27, 2009 9:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Ezeknél az átállítós dolgoknál egyszerűbb egy boot manager, pl. GRUB.
Ha nem nyúlsz hozzá, akkor mondjuk 1-2 perc múlva (hogy legyen időd közbeavatkozni, miközben nincs monitor és nem látod, hogy éppen mikor kell gombot nyomni; ha sietsz, akkor egy enter azonnal boot-ol) alapból indul a gyakrabban használt oprendszer, ha meg nyomsz egy le nyilat és entert, akkor a másik.


pén. nov. 27, 2009 9:12
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
Na de a konkrét megvalósítást most közölted. :rulez:
Így legalább van választék is a módszerek között. :D


csüt. nov. 26, 2009 18:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Két HDD, bootolás választása
Orlando írta:
Kérdés, hogy van-e olyan program, amivel megmondhatom, hogy a következő rebootkor használja pl. a disk1-et. Tehát amivel a fizikai lemezek között lehet váltogatni.
Közben rájöttem, hogy Neked nem is kell semmiféle bootmanager. Elegendő csak az mbr-t kapcsolgatni oprendszer alól például egy parancssoros paraméterezhető programmal:
http://mbrwizard.com/reference.php
A bios bootsorrendet be kell állítani hdd0,hdd1-re. HDD0-ról felbootol az oprendszer. Ha váltani akarsz hdd1-re akkor ki kell adni a következő parancsot:

MBRWiz.exe /disk=0 /part=* /active=0 /confirm /shutdown=2

A hdd0 disken nem lesz aktív partició, ezért a bios a hdd1 mbr bootot fogja indítani. Ha vissza akarsz kapcsolni a hdd0-ra akkor hdd1 oprendszer alól a következő parancsot adod ki:

MBRWiz.exe /disk=1 /part=0 /active=1 /confirm /shutdown=2

Azért disk=1 mert a bios megcserélte a hdd1,hdd0 sorrendet. XP oprendszerrel és egy fat32/dos mobilrack-kel teszteltem a fentieket, működtött ahogy leírtam.

Szerk:
Visszaolvasva a topicot most látom, hogy TargeT már megelőzött az ötlettel :lol:
TargeT írta:
Egy olyanra gondolok hirtelen, hogy tönkre kell tenni az egyik vinyó boot szektorát, MBR-t remote módon, így a másik bootol be a boot sorrendben.
Utána a másikról bootolva meg helyreállítani. :shock: :roll: Kicsit vad.


csüt. nov. 26, 2009 18:08
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. nov. 23, 2009 21:04
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
A következőt szeretném megoldani:
Van 1db HDD azon van 2db partíció mindegyiken 1-1WinXP
Az egyik WinXP TrueCryptel titkosítva a másik titkosítás nélküli normál “szabadpréda” WinXp
Na most normál esetben a TrueCrypt boot managere jön fel és ott lehet oprendszert választani.
Én viszont azt szeretném hogy normál esetben amikor bekapcsolom a gépet akkor ne legyen bootmanager ne legyen semmi ami arra utalna hogy oprendszert lehet választani, azaz normál módon a szabadpréda WinXp jöjjön be.
De ha a titkosított WinXp-t szeretném akkor USB-röl bootolva legyen egy “boot manager” menü ahol el tudom indítani a titkos winXp-t ha akarom.
Erre lenne valami ötletetek?


hétf. nov. 23, 2009 21:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Orlando írta:
Köszönöm a javaslatokat, egyenlőre szerencsére úgy alakult, hogy kevésszer kell bootolgatni, addig meg rákerül egy monitor a váltáshoz.
Nemsoká aktuális lesz, akkor összehekkelek valamit a bcdedittel :)

Ha van másik gép közel, akkor lehet érdemes egy kis KVM-et beszerezni, ma már fillérekért adják, és sokkal kényelmesebb, mint monitort átrakni mindig.


vas. nov. 22, 2009 11:45
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: vas. okt. 31, 2004 19:57
Hozzászólások: 593
Hozzászólás 
Köszönöm a javaslatokat, egyenlőre szerencsére úgy alakult, hogy kevésszer kell bootolgatni, addig meg rákerül egy monitor a váltáshoz.
Nemsoká aktuális lesz, akkor összehekkelek valamit a bcdedittel :)


szomb. nov. 21, 2009 20:12
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
Azért nem, vagy legalább is nem egészen. :wink:
Ha maga a lemezek boot sorrendje nem változik meg kikapcsolás közben, akkor minden esetben a boot prioritásban első vinyó indul a saját boot menüjével.
Abban meg hogy a kettő vagy akár több op. rendszer közül éppen melyik a default, azt a megelőző kikapcsoláskor lehetett eldönteni remote módon.
És pont ez a cél. A menüben default op. rendszer meg előbb-utóbb biztosan elindul.
Célszerű persze mindkét vinyóra megcsinálni a full boot menüt, de az adott esetben úgyis csak az első helyen lévő számít, hacsak ezzel nem lesz közben valami probléma.
Ha a BIOS beállítások, boot sorrend nem változik meg közben, szépen muzsikál a dolog a terv szerint.
Ha a takarítónő kitépi a tápkábelt, ettől még a bootsorrend nem változik meg szerintem.
Illetve ha IDE és SATA vinyók vegyesen vannak, vagy tiszta SATA esetben is, ebből a szempontból és ilyenkor mégis azt célszerű első helyre tenni a bootsorrendben, ahogy a BIOS magától automatikusan kiosztja.
Ha valamelyiket lehúzzuk a csatiról és így bootolunk, a boot sorrend legközelebb megváltozhat, de ezt nem a takarítónő fogja előidézni. :D
Akkor sincs semmi nagy tragédia, ha az első vinyó kiesett. Bebootol a másik a saját boot menüjével, és elindítja a saját op. rendszerét, amennyiben ez volt a default.
Ha nem, és a másik vinyó totál kiesett, akkor persze nem. Ezért érdemes a második vinyón defaultnak meghagyni a saját op. rendszert, és csak az elsődlegessel flikkflakkolni.


vas. nov. 15, 2009 9:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:roll: számomra egy inkább költőinek tűnik a dolog:elvi síkon egy black-boxról van szó amin csak egy begomb van és hogy mi van benne csak indítás után derül ki.
Nyilván,ha egyszer elindult akkor meg lehet "erőszakolni" bármelyik felsorolt sw-vel,de indításnál el kell dönteni hogy melyik rendszer induljon.Egészen addig működőképes a dolog,amíg nem jön a takarító nene a porszívóval,kirántván a hálózatból a black-boxot....ezért újfent testközelbe kell vele kerülni monitorostól,keyboardostul :wink:


vas. nov. 15, 2009 1:21
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
Oké, de végül is nincs is szükség a külső boot managerre.
A Windows sajátja elintézi szépen. Szerkeszteni is lehet a bcdedittel vagy EasyBCD-vel.

Azt viszont nem nagyon értem, hogy mit dolgozott át az MS, mi olyan nagy különbség lenne a Win2008 és a Win2008 R2 boot partíciója, boot managere között, hogy a Boot-US ennyire megkülönböztesse.
Azt említetted, hogy külön lettek telepítve a vinyók, így mindegyiknek megvan a saját boot managere.
Hacsak nem a 100 MB-os Win7-nél előkeveredett boot partíció miatt. :hm: :roll:


szomb. nov. 14, 2009 12:24
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: vas. okt. 31, 2004 19:57
Hozzászólások: 593
Hozzászólás 
Üdv,

kipróbáltam a BootUS-t, sajnos nem látja bootolhatónak a Win2008R2 partíciót (ezt elfelejtettem mondani, hogy az egyik win2k8 az R2). Így a bootmanager készítésénél csak az egyik disket ajánlja fel.


szomb. nov. 14, 2009 10:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Úgy látom ki lett tárgyalva rendesen, de hozzáteszek még egy programot:
http://www.boot-us.com/screensh.htm
Grafikus felületen programozható, a default indítás beállítható.
Több HDD és a win2008 is támogatva, parancssorban is paraméterezhető.
Én azért használom, mert olyan gépekre tudok így boot managert telepíteni, amelyiken sem floppy sem cd sem usb boot nincsen. Boot menü beállítása után a grafikus felületet le is lehet installálni az oprendszerről.


kedd nov. 10, 2009 17:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
Igen, csak elég soká esett le nekem, hogy a két szál hol fut össze. :lol:
Az egyik nem volt kérdés, hogy külön HDD-k boot menüjét oda-vissza össze lehet kombinálni.
A másik meg hogy mikor és mit és hogyan lehet csinálni egy billentyűzet nélküli géppel. Mindenáron a vinyókat akartuk gyötörni, pedig ha már van legalább 2 bejegyzés a boot menüben, akkor a default indítása változtatható. Mindkét vinyón persze.

Az EasyBCD-vel tényleg pár klikk, de ha stílszerűek akarunk lenni a szerverhez, lehetne írni egy scriptet, amelyik minden kikapcsoláskor, újraindításkor lefut, megkérdezi és beállítja bcdedittel melyik legyen a next boot.
Ennek is volna az a hátránya, hogy mindig lefut. :D

Kód:
bcdedit /default {CLSID}

A bcdedit leírása: BCDEdit Reference


kedd nov. 10, 2009 13:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4777
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Az EasyBCD módszer biztos hogy működik, mert kipróbáltam (Vista+Win7). Én ugyan boot menüvel indítom, de a default oprendszer variálásával ezt ki lehet váltani.


kedd nov. 10, 2009 12:29
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Orlando írta:
...

Szabadalmaztatom Orlando's Manual HDD Switcher 1.0 néven :D


:gigalol: :gigalol:


kedd nov. 10, 2009 10:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
Kicsit elegánsabban meg lehetett régebben csinálni IDE korban rackkel. :wink:
A gépben fixen slave volt, a rack meg master. Ha bedugtad, arról bootolt.
De ebben az új világban már a BIOS boot sorrend sem ugyanaz, bár van egyfajta automatikus sorrend asszem mindnél.
De egy eSATA csatin rákötött vinyó se lenne így rossz.
Csak most már teljesen meg vagyok keveredve. Remote is, és mégis oda kell mellé slattyogni. :lol:
Akkor már vigyél egy összetekerhető gumibillentyűt, és ha úgy hallod, meg úgy áll időben, hogy a boot menünél megállt, ha nem a default op. rendszert indítanád, beavatkozol vakon. :D

A francba. Hülye vagyok. :rulez: Itt kínlódunk. :idea: Hát ha remote, és megcsináltad a boot menüt, akkor remote módon előtte át tudod váltani, hogy melyik op. rendszer legyen a default. Ennél nem sok egyszerűbbet tudok. És szoftveres. :wink:
Legkényelmesebben mégis EasyBCD. 8)


hétf. nov. 09, 2009 22:13
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: vas. okt. 31, 2004 19:57
Hozzászólások: 593
Hozzászólás 
Csak távoli asztallal dolgozok a rendszereken, ezért nem is kell a monitor/bill. És ezért lenne rossz, ha csak emiatt a bootváltás miatt kellene melléállítanom egy displayt.

Virtualizálni nem tudok rajta, mert minden csepp fizikai erőforrásra szüksége van a rendszernek.

Egy parasztmódszer eszembe jutott :D

Gép leállít, ellenkező hdd csatik lehúz, boot, másik rendszer betölt, örül :D :D

Szabadalmaztatom Orlando's Manual HDD Switcher 1.0 néven :D


hétf. nov. 09, 2009 21:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
Na de már így is remote-ként kell hogy dolgozz rajta, minthogy se monitor, se billentyű közvetlenül rádugva a két vinyós gépre.
Ha fizikailag leállítod, tényleg elég nehéz.
Ha virtuális gépben futna mindkét Windows Server 2008, akkor tudhatnál boot közben váltani a virtuális gépen bootoló rendszerek között. Amíg a gazdagép fut. Persze így kevesebb erőforrás lenne.

Egy olyanra gondolok hirtelen, hogy tönkre kell tenni az egyik vinyó boot szektorát, MBR-t remote módon, így a másik bootol be a boot sorrendben.
Utána a másikról bootolva meg helyreállítani. :shock: :roll: Kicsit vad.


hétf. nov. 09, 2009 21:36
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: vas. okt. 31, 2004 19:57
Hozzászólások: 593
Hozzászólás 
Idézet:
"Én valahogy nem nagyon értem, hogy később hogyan akarsz billentyűzet nélkül kedvedre váltani a bootnál, ha se nem látsz semmit, se beavatkozni nem tudsz"


Elég furán hangzik, tudom :)

A terv az lenne, hogy az egyik rendszerben dolgozva, a végén vmi szoftverrel kiválasztanám, hogy a következő rendszerindítás a disk2-ről induljon. Tehát valami olyasmi lenne jó, amivel windows alól lehet lehetne a biosban a HDD-sorrendet állítani.

Sajna remote management card sincs a rendszerben.


hétf. nov. 09, 2009 21:24
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
TargeT írta:
Ez így nem igaz. Vagy az én diskjeim és echte Windows 7 BCD boot managereim tudnak valamit. :wink:

Orlando írta:
úgy lettek telepítve, hogy mindig csak az egyik disk volt bekötve

Ebben az esetben mindkét diszkre felkerül a bootmanager, mivel mást nem talált a gépre dugott diszkeken.

Persze be lehet rakni a bootmenübe a másikat, kérdés, hogy Orlandonak ez megfelelő megoldás-e.


hétf. nov. 09, 2009 21:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
Yeah. Így van. Én is az elejére reagáltam később, avagy arra nem is adtam megoldást.
Viszont a boot normál esetben az úgy van, ahogy mondom. Na de egy ilyen csökevényes perifériájú szervernél... :lol:


hétf. nov. 09, 2009 20:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Softosan biztosan így nem jó,mert olvastam az elejét is a szövegnek,amire én is az írtam volna kapásból,hogy elég egy boot-folppin egy Easy BCD vagy egy Boot switcher stb,akár egy Grub v. Lilo is ártírható lenne ilyenre ha.. látnám hogy mire vár,no meg meg legyen input amivel szelektálok.
By Orlando:
Idézet:
A gépen nincs monitor és billentyűzet, kézzel nem tudom a hdd bootsorrendet változtatni.

helyette egy másik (van másik! :) )megoldás:
http://www.cooldrives.com/4posaiisw3ba.html-ilyenből van több,(helyenként igen durva árakkal) IDE-sből kevesebb a neten.


hétf. nov. 09, 2009 20:16
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Mindkét diszken van boot manager, ami csak a saját diskjén lévő OS-ről tud.

Ez így nem igaz. Vagy az én diskjeim és echte Windows 7 BCD boot managereim tudnak valamit. :wink:
Hozzátenném, hogyha egy boot repairt indítasz, amit hiba után felajánl, akkor is megkeresi a többi vinyó op. rendszereit Vistától kezdődően, és beszúrja a boot menübe.
Nyugodtam be lehet szúrni a másik HDD op. rendszereit, sőt minden vinyón meg lehet ezt keresztbe kasul csinálni. Nekem 3 vinyó működik így. 2 SATA 1 IDE, de az mindegy.
És még csak az EasyBCD sem kell, bár bizonyos szempontból kényelmes.

A bcdedit parancs elég hozzá Vista/Win7 esetén rendszergazda jogú parancssorból.

Kód:
bcdedit /copy {current} /d “Op. rendszer neve"

bcdedit /set {CLSID} device partition=x:
bcdedit /set {CLSID} osdevice partition=x:


A CLSID-t a parancs után kiírja, vagy csak bcdedit parancsot beírva listázható. Kicsit hosszú bepötyögni elsőre. Utána már ott a kurzor. Esetleg a parancssor Quick Edit módja segíthet, csak akkor meg kell mondjuk az EasyBCD is, vagy valami windowsos program, ami kiolvassa.
X: a bootolandó partíció betűjele ahogy látszik az adott op. rendszerből.

Orlando írta:
(úgy lettek telepítve, hogy mindig csak az egyik disk volt bekötve, tehát nincs semmilyen rendszerindító menü).

Ez nem gond, a bcdedit /copy paranccsal létrehoz még egy bejegyzést, és ettől kezdve már lesz boot menü. Ahogy az XP-nél a boot.ini-ben történt.

Idézet:
A gépen nincs monitor és billentyűzet, kézzel nem tudom a hdd bootsorrendet változtatni.

Na ez ami gond. Én valahogy nem nagyon értem, hogy később hogyan akarsz billentyűzet nélkül kedvedre váltani a bootnál, ha se nem látsz semmit, se beavatkozni nem tudsz. :lol:


hétf. nov. 09, 2009 19:00
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Boot menü variálás nem jó megoldás.
Mindkét diszken van boot manager, ami csak a saját diskjén lévő OS-ről tud. Az, hogy melyik induljon, az határozza meg, hogy melyiken kezd el először kutakodni a BIOS.


hétf. nov. 09, 2009 18:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4777
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Szerintem az EasyBCD teljesen jó erre.
A boot menübe fel kell venni mindkét operációs rendszert (ezt is lehet az EasyBCD-vel), illetve menet közben átállíthatod, hogy melyik legyen az alapértelmezett, ami a következő rendszerindításkor el fog indulni. A boot menü még így sem jelenik meg, ha a Timeout = 0.


hétf. nov. 09, 2009 12:23
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: vas. okt. 31, 2004 19:57
Hozzászólások: 593
Hozzászólás 
Sajna sata winyók.
Vicces lesz, ha azért kell külön monitort-billentyűzetet tartanom, hogy a 2 mp-es hdd-választást megejtsem minden indításkor :D :D


hétf. nov. 09, 2009 11:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Elképzelhető,hogy van működőképes szoftveres,hardveres biztosan:
http://hothardware.com/articles/Romtec-Trios-RX910T6-IDE-Hard-Drive-Selector/


hétf. nov. 09, 2009 10:41
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
platina tag

Csatlakozott: vas. okt. 31, 2004 19:57
Hozzászólások: 593
Hozzászólás 
Kérdés, hogy van-e olyan bootbirizgáló program, ami képes fizikai diszkek között váltogatni, nemcsak egy winyóra telepített több rendszernél.


hétf. nov. 09, 2009 9:52
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Láttam már alaplapokhoz (vagy talán laptophoz) adott programot, melyen keresztül windows-ból lehetett változtatni a bootsorrendet. Hogy ez pontosan melyik alaplap és melyik program volt, az sajnos már kikopott az agyamból :(


hétf. nov. 09, 2009 9:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: vas. okt. 31, 2004 19:57
Hozzászólások: 593
Hozzászólás Két HDD, bootolás választása
Üdv,

adott egy fizikai gép, amiben van két HDD, mindegyiken különálló Windows 2008 (úgy lettek telepítve, hogy mindig csak az egyik disk volt bekötve, tehát nincs semmilyen rendszerindító menü). A gépen nincs monitor és billentyűzet, kézzel nem tudom a hdd bootsorrendet változtatni.

Kérdés, hogy van-e olyan program, amivel megmondhatom, hogy a következő rebootkor használja pl. a disk1-et. Tehát amivel a fizikai lemezek között lehet váltogatni.

Köszi a válaszokat!


hétf. nov. 09, 2009 9:28
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 36 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 34 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség