Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 10:11



Hozzászólás a témához  [ 15 hozzászólás ] 
Win98 (sok kérdés) 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Win98 (sok kérdés)
Well!..én is régen olvastalak :D 8)
'Örxem',ezért kevésbé vagyok türelmes és megfontolt, mint 'kend'!-ki ritkán böffent eme fórumba !-F


kedd jan. 17, 2012 20:26
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 828
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás Re: Win98 (sok kérdés)
"A kicsi HDD miatt nem akarok rá tenni Linuxut, mert lefoglalja a helyet a HDD-n, és eléggé lelassítja a gépet."
Ez butaság. Kis HDD, kis Linux.

"Most nézem, hogy kapható-e még IDE-s HDD és DVD író."
Hát, nemigen. Hacsak nem valami elfekvő készlet.

"valami netes Falsh játékok fussanak rajta."
Na, az betesz neked Win98 alatt is. (Linux alatt is sajnos.)

"Amúgy milyen program a Lucid Puppy?"
Operációs rendszer. Lupu. A Lucid az Ubuntu "Lucid Lynx"-ére utal, vagyis a Puppy ezen változata képes használni az Ubuntu (egyik legnagyobb Linux disztribúció) tárolóit (online szoftverbázisát), így sokkal több program elérhető rá.

"A Linuxtól pedig félek, mert még nem igen használtam"
Rosszul teszed. Egy próbát bőven megér.

"és a régi játékokat is inkább Win98-ra írták mint Linuxra."
De nem a Flash-eseket, hanem a DOS-osokat.

"Az Riva 128 videókártyához és Creative Ensoniq hangkártyához van linuxus illesztő program?"
Jó kérdés. De nem kell tudnod, egy Puppy-t letöltesz, kiírod, CD-be bele, elindul Live-ként, rögtön kiderül. Nem kell telepítened hozzá.

"Ha jól tudom a Soni DVD termékek is Linux alatt futnak."
Úgy érted a firmware-jük Linux? És ha tudnád még mi mindené... Routerek, ekönyvolvasók, sorolhatnám.

"Amúgy azért félek tőle, mert gőzöm sincs a működéséről és a rendszerének felépítéséről."
Úgy gondolod, a Windows-éról van? Az igencsak felületes, hidd el. Azért mert az egyiket használtad, a másikat nem?


"Próbáltam a Novell Linuxot, de egy Genius szkenernek sem tudtam feltelepíteni az illesztő programját. Szóval ezért nem akarom a Linux-ot. Biztosan jobb a Linux mint a Win98, de azért én maradok az ismert vizeken."
Az régen lehetett. Egy kudarctól rögtön meghátrálsz?

Na de hogy konkrétabb legyek, ha a Puppy Linux nem tetszik (pedig jó ötlet, én is azzal kezdeném), akkor javaslok mást: Bodhi Linux, esetleg Windows FLP. Utóbbi talán a legjobb döntés, ha a Windows-hoz ragaszkodsz. Elmegy ezen a hardveren, és futnak rajta az újabb programok.

----------------------------------------------------------------

Nacorvus, az utolsó hozzászólásodra azt kell mondjam, igencsak csaponganak a gondolataid, hadarsz, nem bírlak követni. :-) De szerintem nemcsak én.


kedd jan. 17, 2012 15:46
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Win98 (sok kérdés)
A Novell-vétlenül sem linux,attól mert az első hálózatkezelő programok között volt('979! listavezető több mint 10 évig!)-olvastam a linken hogy gyártott egyet,ki is próbáltam.. :cry: siralmas!,mit több botrányosan rossz!
Ha,nem üzemeltetsz szervert,ne rakd fel,mert vért izzad a dologgal a semmiért a vírusvédelem és antispam egy egyszerű Puppy-linux-ban is benne van és az elfér 256!Mb-on- és ha annyira régi a vas akkor a W98-hoz képest szuper mindent tud amit egy mai W7,de a hálózatos felhasználás igen nehézkes..már ha egyáltalán lehet..tud valamit pl virtust irtottunk pingel másik gépet,de munkacsoportokba nem lehet kötni..bár ki tudja-egy pendrivén,CF kártán elvan a rendszer és gyorsabban töltdika z újabb gépeken mint egy w7,ha régebbi agép és nem tudja az Usb-bootot,akkor merevlemezre telepítve kegyetlen gyors verseng az új Bios-os(nem is így hívják W8-al)

E meg jóval nagyobb és siralmas,de biztonságos,az kétségtelen!.. :twisted:
.. előtte is voltak unix rendszerű programok-hálózat kezelésre.Hiszen ettől unix: ua alapprotokolt kezelő egyszerű 8-16 bites programnyelvvel hálózatba köttött gépek ez nem egyenlő a Torvalds féle jóval később kitalált kernellel.
Ez olyan mintegy Free-BSD,vagy DragonFly stb(nézz utána ha érdekel...annak is jó a felülete és lehet netezni,soha vírusod nem lesz,jó stabil rendszer,a dokumentumokkal fog meggyűlni a bajod,és bármit frissiteni akarsz marad a hagyományos terminal(text mode)Usb,wifi,BT:ne is álmodj,bár lehet hogy a mostani már azt is tudja,de mindent textx-ben konfigolsz :hm:

Ilyen alapon akkor rá lehetne fogni az összes MS termékre=Xerox..azaz másológép..már ami 'ablakos' és nem text módozat mint pl a dos..(Ms) és nem FreeDos mert az kb a Novell(de ott +hálózat is van)!-akkor még csak tárcsás telefonok voltak.. :)
ill az IBM-os pl AS400 szerver ma i5x('995'-azóta is megy!)A "kicsipuhának" annak idején volt a 3.11 nyomora a hálózatkezelésre.. :roll:

Más,de ide is:
Ma már szinte minden GUI látszólag egyforma lásd droidos telók és symbian és a win-telefonok(ikonttémák letölthetőek átrendezhető mindegyik)..egészen addig a kutyát nem érdekli-és jogosan-amíg a rendszer működik,elég gyors és le nem fagy-főként használat közben!-ki a kutyát értdekel hogy az most droid,simbyan,linux vagy win? :roll:

PS:Mondd csak használsz mobil telót,és mióta?


kedd okt. 11, 2011 23:54
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 18, 2008 21:47
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Padlásszoba kicsi számítógépasztala
Hozzászólás Re: Win98 (sok kérdés)
:) Sokan használnak Linux-ot. Ha jól tudom a Soni DVD termékek is Linux alatt futnak. (Egy programozó családtag is a Soni-nak dolgozik külföldön-tőle tudom.) Amúgy azért félek tőle, mert gőzöm sincs a működéséről és a rendszerének felépítéséről. Próbáltam a Novell Linuxot, de egy Genius szkenernek sem tudtam feltelepíteni az illesztő programját. Szóval ezért nem akarom a Linux-ot. Biztosan jobb a Linux mint a Win98, de azért én maradok az ismert vizeken.


kedd okt. 11, 2011 19:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Win98 (sok kérdés)
VadGyermek írta:
... Amúgy milyen program a Lucid Puppy?
A Linuxtól pedig félek ...

Linux. Úgyhogy félhetsz. :)


kedd okt. 11, 2011 18:48
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 18, 2008 21:47
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Padlásszoba kicsi számítógépasztala
Hozzászólás Re: Win98 (sok kérdés)
Itt szerintem a kicsi HDD a legnagyobb probléma. Ráadásul a HDD-nak IDE-ésnek kell lennie, mert csak ilyen csatlakozó van az alaplapon (ABIT BH6). Most nézem, hogy kapható-e még IDE-s HDD és DVD író. A régi kiszerelésben csak egy belső CD lejátszó van (a mai követelmény pedig min. egy DVD lejátszó). Nagyon nem akarom fejleszteni a régi gépet, mert nem éri meg. Csak a lánykámnak kellene, hogy valami netes Falsh játékok fussanak rajta. (Amúgy a kicsikém már "nagyon ért" a számítógéphez, pedig még csak 4 és fél éves. Hát igen...új generáció....)
Amúgy milyen program a Lucid Puppy?
A Linuxtól pedig félek, mert még nem igen használtam, és a régi játékokat is inkább Win98-ra írták mint Linuxra.
Az Riva 128 videókártyához és Creative Ensoniq hangkártyához van linuxus illesztő program?


kedd okt. 11, 2011 16:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Win98 (sok kérdés)
vackor írta:
Az a gáz, hogy win98 alatt már sok progi nem működik, legalábbis az új verziók.
Gyengécske gépekre (legutóbb pl. egy EeePC-re: 800MHz Celeron, 2GB SSD, 512 RAM) a Lucid Puppy-t szoktam feltenni....

Ezen sem fognak működni azok a programok (nem a böngészőre gondolok), amik már W98-on sem. :)


kedd okt. 11, 2011 14:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Win98 (sok kérdés)
Az a gáz, hogy win98 alatt már sok progi nem működik, legalábbis az új verziók.
Gyengécske gépekre (legutóbb pl. egy EeePC-re: 800MHz Celeron, 2GB SSD, 512 RAM) a Lucid Puppy-t szoktam feltenni. Alap telepítés 128MB (!), tud magyarul, futnak rajta a mostani böngészők, és antivírus sem kell...


hétf. okt. 10, 2011 21:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Win98 (sok kérdés)
TargeT írta:
... de a letöltéshez is kell a hozzá érvényes felhasználói név/jelszó...

Innen nem kell jelszó. De talán lehet, hogy ugyanaz a verzió (csak 2.7 van megadva).

http://letoltokozpont.hu/letoltes_file.php?k=5&a=3402


hétf. okt. 10, 2011 20:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Win98 (sok kérdés)
@Vadgyermek
A NOD32 legutolsó v2 verziója letölthető az Eset honlapjáról. Az a 2.70.42 verziószámot viseli, de a letöltéshez is kell a hozzá érvényes felhasználói név/jelszó.
http://www.eset.hu/letoltes/telepitok?i ... nabe_v2_98
Ez a verzió már nem fut szerver oprendszeren, de a korábbi 2.70.39 még igen. Ez nálad nem lehet gond. :wink:

A gond inkább a Win98, ami manapság már tényleg nem jó szinte semmire. Mellesleg nem is kezel nagyobbat 512 MB RAM-nál. Az meg adott.
XP-t semmiképpen ne rakj arra a gépre, esetleg talán még a Windows 2000 szóba jöhetne, vagy talán az sem, de tényleg inkább jobban jársz valami minimál Linuxszal a mai körülmények között.
A Windows 98-hoz külön kell USB drivert is telepítened.


hétf. okt. 10, 2011 18:54
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Win98 (sok kérdés)
VadGyermek írta:
... A Win98SeHu telepítője megvan, csak egy kulcs kellene hozzá...

Pü ment. :wink:


hétf. okt. 10, 2011 18:46
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 18, 2008 21:47
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Padlásszoba kicsi számítógépasztala
Hozzászólás Re: Win98 (sok kérdés)
Van egy belkin usb-s wireless stick-em. Van egy olyan sejtésem, hogy nincs hozzá Win98-as driver......Szerintetek?


hétf. okt. 10, 2011 18:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 18, 2008 21:47
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Padlásszoba kicsi számítógépasztala
Hozzászólás Re: Win98 (sok kérdés)
P2-es Celeron 300Mhz, 3 Gb HDD, 512 Ram, 1024*768 felbontású lcd monitor.
A kicsi HDD miatt nem akarok rá tenni Linuxut, mert lefoglalja a helyet a HDD-n, és eléggé lelassítja a gépet. Szerintem ilyen paraméterű gépnek Win98 kell. Sőt, gondolkodom a Win95-ön.
A Win98SeHu telepítője megvan, csak egy kulcs kellene hozzá. A NOD32 2.42 verzióról fogalmam sincs. Majd ha meglesz a telepítése-habár fogalmam sincs honnan tudom ezt a régi verziót letölteni-, akkor a NOD-ról is be tudok számolni.


hétf. okt. 10, 2011 18:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Win98 (sok kérdés)
Ha jól emlékszem egy 120 Mega körüli telepítő kell hozzá meg egy S/N kulcs és megy. Ha majd padláson vagy torrenten járok majd körülnézek. Antivírusnak a régi NOD32-t javaslom, asszem 2.42 volt az utolsó verziószáma a 3.0 előtt. Csak azt nem tudom, hogy a 2.42 frissül-e a jelenlegi adatbázissal. De majd jön nacorvus és jól megmondja, hogy melyik Linux verziót tedd fel a gépre. És szerintem is neki lesz igaza...

Egyébként mik a gép paraméterei? Proci, memória, HDD, Monitor?


hétf. okt. 10, 2011 14:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 18, 2008 21:47
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Padlásszoba kicsi számítógépasztala
Hozzászólás Win98 (sok kérdés)
Hali!
Lenne egy pár kérdésem:
A Win98 oprendszer ingyenes lett, vagy mi a megoldás, hogy legális legyen? Az az igazság, hogy van egy régi P2-es gépem, és a kislányomnak szeretném beüzemelni. Ha esetleg valakinek van eladó legális Win98SeHu oprendszere, akkor írjon a privimre. Esetleg tud valaki S/N kulcsot adni hozzá a Win98SeHu-hoz? Melyik megbízható víruskereső megy rajta?
:hm:
Előre is köszi a segítséget!


hétf. okt. 10, 2011 14:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 15 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség