Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 10:26



Hozzászólás a témához  [ 10 hozzászólás ] 
Windows telepítése Linux mellé 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Windows telepítése Linux mellé
Pl:-nem azt mondom,hogy kimondottan ezt kell használni..(van másik:SystemRescueCD,meg lehet csinálni egy dos-os Fdisk-el is floppyról stb),de itt biztosan nem szedsz össze vírust ellentétben a Hiren's begyűjtésével,ami lényegesen többet tud mint az előzőek (svájcibicska)
'Simán' nem lehet letörölni egyetlen 'komolyabb' op.rendszert sem,(Beleértve a Vistától kezdve a Windowsokat sem!)hogy csak úgy fellökök rá egy xp-t aztán jól elvagyok vele,feltéve ha le tudok vadászni drivert a laphoz és a videokártyához,hanghoz,.-mindig marad fizikális szemét.


kedd szept. 24, 2013 22:07
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. dec. 13, 2008 8:33
Hozzászólások: 59
Hozzászólás Re: Windows telepítése Linux mellé
Hűha! "GParted jellegű live CD,vagy Hiren's CD" Ezt megbízható helyről honnan tölthetném le? Ha csak simán letörölni szeretném, s az Xp-t felrakni helyette, akkor is kell?

Erőmű... Nekem simán netezésre megfelel, esetleg filmet nézni.. Nem egyformák az igényeink. :)


szomb. szept. 21, 2013 13:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Windows telepítése Linux mellé
By Target_
Idézet:
20 GB körül adhat az XP-nek, a Linuxból meg mondjuk 5 GB-onként több is elfér.
Mellette marad még némi adatpartíciónak is hely.


..Hát azért a helyzet nem ily egyszerű:mert a linux home part nem ekvivalens a win alatt megosztott part-nak nevezettel (ott ezt Sambának hívják) A home partra települnek még a felhasználó által telepített programok is,aminek előfeltétele,hogy a gyökérben(root-partban is az usr ,etc,lib könyvtárakban is a függőségek kielégülhessenek.., :arrow: 5 part kell.. ebből 3 lehet akár extend (kitrjesztett):lin.root,home,Ntfs(ide bele a wines dokumentumokat,hogy el ne vesszek ha omlik a rendszer),elviekben 4 is lehet rajta,de a swap-nak semmi értelme nem lenne,márpedig ekkora memóriánál használni fogja sűrűn,tehát az elsődlegesre tesszük-kicsi,de legalább annak duplája(,de ez egy win topic) :twisted:

Lényeg amint lentebb is írtam:kell egy linux GParted jellegű live CD,vagy Hiren's CD vagy egy USB-s puppy v.hasonló.Arról indítva a rendszert particionálni -ott mindjárt kiderül,ha eddig nem volt világos:hogy van-e külön parton home!.?
Ha,van az maga a mennyország ('ölöm,bodottsá')-na,azt nem kell leparticionálni,legfeljebb átméretezni-Az indító parton beállítani a boot-flagot,formázni Ntfs-re és zamek azxp! -ha,má' csak ilyen telepítő van a leírtak szerint : !-F

Aztán a linux,-ami alatt természetesen a home partot még véletlenül sem kell formázni!('maga, mindent 2x mond?',2x..) :arrow: Nem automatikusan ráhagyni a telepítőre,hanem elolvasni hogy mit is szeretnék csinálni!-amiből valami lightweight(lxde,openbox,xcfe) kiadás javallott,mert a mostani Kde ill Gnome környezetek igencsak izmosabb vasat igényelnek és jön a szokásos: 'a linuxazegyszar'


szer. szept. 18, 2013 20:20
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows telepítése Linux mellé
Ez tényleg messze van az erőműtől.
Ellenben ha a dual bootot mégis erőltetné, akkor megoldható éppen. 20 GB körül adhat az XP-nek, a Linuxból meg mondjuk 5 GB-onként több is elfér.
Mellette marad még némi adatpartíciónak is hely.


szer. szept. 18, 2013 15:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Windows telepítése Linux mellé
Jól sejtettem!Nem véletlenül van arra a gépre Lucid telepítve:azzal 'elfogadhatóan hasít' :) !
A rendszernek két gyenge pontja is van: 1 a memória 2 merevlemezméret...3 a videokártya sem egy erőmű.
Linux telepítő lemezt bárhonnan le tudsz tölteni a netről,de a wincsi mérete miatt felesleges dualbootos rendszeren gondolkozni.


szer. szept. 18, 2013 6:51
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. dec. 13, 2008 8:33
Hozzászólások: 59
Hozzászólás Re: Windows telepítése Linux mellé
Sziasztok!

Nem nagyom értem a Linux működését, sajnos sok időm nincs is, hogy tanulgassam. Xp-t használtam mindig. Persze ez nem jelenti azt, hogy rossz is. Hozzáértés kérdése... :) Majd egyszer talán...
Ha másképp nem megy, akkor le is törölném a Linuxot, sajnos utána telepíteni nem tudom, mivel nincs ilyen lemezem, csak Xp-m. tehát abszolút hülye vagyok ehhez, olyan jó szájbarágosan lehetne? :D

Ezeket az adatokat találtam a gépről:
PC HP DC5750,
Processzor: AMD Athlon64 3800+
CPU foglalat: AM2,
Memória: 1024 MB DDR2
Merevlemez: 80 GB SATAII
Optikai meghajtó: DVD-R SATA
VGA foglalat: PCI-e
Hangkártya
Hálózati kártya
VGA ATI Xpress 1150 256MB DVI és DSUB kimenet,4RAM SLOT, 4SATA vezérlő.

Az Op. rendszer:

Ubuntu 10.04 (lucid) kadás
Kernel:Linux 2.6.32-50-generic
GNOME 2.30.2


kedd szept. 17, 2013 17:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows telepítése Linux mellé
Windows7-et szerintem nyugodtan rakhat a Linux mellé annak lepusztítása nélkül külön új partícióra.
A Grubot kell előtte leirtani, amennyiben az MBR-be pakolt volna a Win telepítő parancssori helyreállítóját betöltve a bootrec /fixmbr paranccsal.
A Win7/8 telepítés után a Linux bootja az EasyBCD programmal könnyen megoldható.


kedd szept. 17, 2013 3:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Windows telepítése Linux mellé
Ööö..szerintem félreértetted a dolgot,a szaki gépén linux van ..ráadásul nem is mostani bútordarab.
( :roll: Virtuális gép 1 magos gépen?-mert lehet hogy a vas még olyan)

Tehát a feladat a következő: linux leírtása,win telepítése,majd linux telepítése a win mellé,lehetőleg a linuxos dokumentumok és adatok megtartásával.Ez utóbbi csak akkor sikeres,ha a linuxot nem agyatlan wintelepítés módjára egyparícóba mindent,'oszt megy az' telepítették,magyarul van külön home part is.

ammi:Írhatnál valamit a vasról,mielőtt okosakat íránk feleslegesen.
Vagy linux live CD,vagy Hiren1s lemez kelleni fog!


hétf. szept. 16, 2013 18:17
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás Re: Windows telepítése Linux mellé
Ha csak tanulgatásra kell, akkor felrakod a windowst és rá egy virtuális gépet és azon futtatod az ubuntut. Sokkal kevesebb vesződség, mint mindkettőt felrakni.


hétf. szept. 16, 2013 7:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. dec. 13, 2008 8:33
Hozzászólások: 59
Hozzászólás Windows telepítése Linux mellé
Üdvözlök mindenkit!

A gépen Ubuntu 10.04 op. rendszer van. Ez mellé lehet telepíteni Windowsot? Olvasgattam, de nem nagyon értem, így belevágni sem nagyon mernék. Letörölni hogyan kell? A Windowsot szeretném mindenképp előnyben részesíteni, eddig is azt használtam. Tetszik ez az Ubuntu is, de nincs időm most tanulgatni. Tudnátok nekem segíteni? Mitévő legyek?


szomb. szept. 14, 2013 9:25
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 10 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség