Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 20:58



Hozzászólás a témához  [ 63 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
Windows 8 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 8
Uraim! Új hírt olvastam ma: 2015 április: jön a Windows 9

http://www.hwsw.hu/hirek/51595/microsoft-windows-9-build-konferencia-operacios-rendszer.html?utm_campaign=newsletter&utm_medium=email&utm_source=hirlevel&utm_content=vezercikk

Érdemes elolvasni. Úgy látszik, fogott az átkom. :D

Ezt az időt már négykézláb kibírom. :jajne: !-F


hétf. jan. 13, 2014 20:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 8
TargeT írta:
... azt mondtad, hogy frissített. Most akkor honnan veszed, hogy mégsem? Végigment a folyamat? Ha lefutott, akkor azt már 8.1 nem 8, és hogy jött ebbe utólag megint a driver?
Vagy csak a driver frissítés után akartad a rendszert is, de már nem ment? Akkor mi volt oké, csak a letöltés? Ami meg eltűnt. Már meg vagyok kavarodva.

Pedig egyszerű:
1. Amikor megkaptam a gépet, baromi lassú volt, használhatatlan. Volt rajta két vírusirtó, meg egy tűzfal is. Leszedtem mindet. A stell által alkalmazott programokkal az egyéb hibákat, fertőzéseket kipucoltam.
2. Hiányzott róla vagy 40 Win frissítés, ezeket letöltöttem, lefuttattam. A gép tök jó lett.
3. Észrevettem, hogy a csempés boltból lehetne frissíteni 8.1-re, csakhogy pénzt kért érte. Addig nézegettem a mindenféle rendszer-információt, amíg egynél a bal alsó sarokban feltűnt, hogy kínálja a 8.1 frissítést. Na mondom rajta. Egy jó órát töltötte lefele, aztán el kellett fogadni a szerződést. Még vagy egy órát tökölt rajta, többszöri újraindítással. Egyszer csak látom, hogy kiírja: rendszer visszaállítás az előző verzióra. Meg is csinálta laza negyed óra alatt. És ott volt újra a 8.0 verzió. Írt egy hibakódot, ami a Gugli szerint driver (Wifi) hibára utalt. Na, ekkor lett tele a hócipőm. A 8.1-et nem is láttam.
4. Megtaláltam a 8.1 telepítő mappát, de nem mentem vele semmire (már leírtam hogyan).
5. Letöltöttem kb 1 GB új drivert, Bios frisstést a Toshibától. Fel is raktam mind.
6. A gép tök jól fut, de a 8.1 lehetőség eltűnt, maradt a csempés bolti megoldás.

Ez van. A gépet visszaadtam, így is boldogok vele. Azt mondta a tulaj, hogy neki így is jó, az MS meg elmehet a sunyiba. Az biztos, hogy nem fizet egy fillért sem többet nekik. Egyszer megvette, és kész.
A gép még garanciális, de kötve hiszem, hogy evvel foglalkoznának a szervizben.

Gondolom, ha lenne egy 8.1 telepítőm (de nincs), az sem menne fel ezek után.


vas. dec. 29, 2013 21:56
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 8
Persze a warez semmiképpen nem egy legális előtelepített Win8-as laptopra vonatkozik. Azt frissíteni kell tudni legálisan. Meg ki lehetne esetleg próbálni a Win8 tokent, ha nem frissítést, hanem tiszta telepítést csinálnál valamiért
Azt hiszem elég helyi fiókkal belépni a frissítéshez, nem kell MS fiók, de már nem vennék rá mérget.
Ha nem jelenik meg az Áruházban, akkor talán úgy veszi, hogysem már leszedted, frissítetted. Csak tipp. Ilyenkor lehetne a másik, a MAK kulcsos frissítési módszer szerint. Utána kellene nézni.
Amikor letöltötted a frissítést, akkor megkérdezi, hogy akarod-e most, mert sokáig tart és újra fog indulni. Esetleg nem arra nyomtál, hogy ne azonnal frissítsen? Innen csak találgatni tudok.
Előbb, illetve másodjára azt mondtad, hogy frissített. Most akkor honnan veszed, hogy mégsem? Végigment a folyamat? Ha lefutott, akkor azt már 8.1 nem 8, és hogy jött ebbe utólag megint a driver?
Vagy csak a driver frissítés után akartad a rendszert is, de már nem ment? Akkor mi volt oké, csak a letöltés? Ami meg eltűnt. Már meg vagyok kavarodva.


vas. dec. 29, 2013 20:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 8
TargeT írta:
... De semmi probléma, legrosszabb esetben ott a warez megoldás is. :wink:

Az biztos, hogy nem. Nem az én gépem, nem piszkálok így bele. De ebben az ügyben majd még kereslek, ha nekem aktuális lesz a dolog. Csak összejön valami. :wink:

A gép nem egy olcsó kategória, a Toshiba is úgy reklámozza, hogy előtelepített Win8. Az meg biztos hogy jogtiszta. Az említett áruház csempe alatt nincs Upgrade. Megnéztem, az írja az MS a Help-ben, hogy ha nincs, akkor csak pénzért lehet frissíteni. Valami zavar van náluk, mert tegnapelőtt még adott lehetőséget (amit le is futtattam), ma már nincs ilyen. Azért bosszantó, hogy letölt több mint 2 GB-ot, aztán szó nélkül kirúgja maga alól a széket.

Visszaadom nekik a gépet, mert amiért odaadták, az ki lett javítva, ez meg így marad. Csak azért vállaltam be, mert így tudok ismerkedni az új dolgokkal. Köszi a segítséget.


vas. dec. 29, 2013 18:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 8
Nem, nem így van. Nem kell megvenni 130 eurókért, pláne nem rendszeresen.
Tehát mégegyszer. A Win8 ingyenesen frissíthető 8.1-re. Ehhez az Áruházat kell elindítani és felajánlja a frissítést egy nagy csempén, mindjárt legelől. Ráböksz, letölti a megfelelő verziót, pl. Pro WMC 64 bit, fekrakja, két-háromszor újraindul, már nem tudom pontosan hányszor, közben aktiválja is magát vagy az marad.
Amit letöltött a frissítéshez, azt nemigen lehet megtalálni a háttértáron, bár van néhány ráutaló mappa, így használni sem lehet később újra, és törli is telepítés után. De nincs is rá szükség azon a rendszeren ismételten, másikon meg újra le kell tölteni.
Ez a frissítés módja normál esetben, legális kulcsnál. Ezért nem tudom nálad mi volt az az install cucc.
Mennyiségi licenszes MAK kulcs esetén nem ajánlja fel az Áruház a frissítést. Ott más mód van, és az MS írja is valahol a honlapján, hogy mik a kizáró okok, és hogy azoknál hogyan kell frissíteni.

A másik, amikor nem frissítesz, hanem direktben telepíted a 8.1-et letöltött MSDN .iso telepítőkészletről.
Ekkor nem jó a Win8 kulcs, hanem egy 8.1 retail kulccsal tudod telepíteni mondjuk próbaképpen. Utána le lehet cserélni a kulcsot és lehet aktiválni.
Na ez lehet a 130 eurós megoldás - nem néztem az árakat, hogy melyik verzió -, amikor nem frissítesz, hanem direktben vásárolsz 8.1-et.

Tehát a frissítés ingyenes, a direkt telepítés nem. Még azt nem tudom, nem kellett kipróbálnom, hogy a Win8 elmentett tokenjét visszatéve a telepített 8.1-re aktivált lenne-e.
De semmi probléma, legrosszabb esetben ott a warez megoldás is. :wink:


vas. dec. 29, 2013 14:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 8
TargeT írta:
... mégis összejött az upgrade, és driver gond volt, nem proci...
... A touchpadet laptopon sem csípem, lehetőleg egérrel használom.

Én is azt hittem, hogy összejött. Egészen ma reggelig. A drivereket frissítettem rendben. Ezután már hiába kerestem a 8.1 frissítést, nem ajánlotta fel többet, pedig ott van a gépen. Meg is kerestem a több GB-os mappát, benne az install.exe-vel. Elindítottam, kiírta hogy telepíti a Win8.1-et. Aztán egyszer csak megállt, és eltűnt. A több GB-os mappa pedig 18 KB lett, azaz önmagát törölte.
Tehát ha valaki, aki megvette a Win8-at, annak újra meg kell venni a kulcsot (kb 130 EUR) hogy 8.1 legyen? Ez micsoda disznóság? Az XP-nél ilyen nem volt. Meg egyáltalán, más programoknál sem. Tényleg így lenne? Mert akkor elmehet az MS a jó édesanyjába. :jajne:

Ennél a gépnél az volt a baj, hogy csak tuochpad lehetőség volt. Van egerem, de nem USB-s. Átalakítóm meg nincs. Úgyhogy a touchpaddel kínlódtam végig az egészet. Azért belenéznék a képébe annak a majomnak, aki ezt így kitalálta. :shock:

Azt látom, hogy maga az Op rendszer jól fut, gyors, de a csempék, meg koppintások közé beszorított kezelhetősége tragédia. Csak megrázzák a fejüket előbb-utóbb (8.2). :wink:


vas. dec. 29, 2013 10:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 8
Laci, ha hibakód volt a 8.1 frissítéskor, akkor valószínűleg 64 bites a rendszer és ahhoz a procinak ismerni kell néhány újabb utasításkészletet.
Sajnos ez nem derül ki telepítés előtt, ami szintén az MS sara. Ilyenkor vagy visszaállsz vele Win8-ra, vagy 32 bites Win8.1-et lehet használni. Persze 4 vagy több giga RAM-nál ez savanyú. Ha tényleg a proci és a 64 bit miatt volt a hiba. Különben nemigen szokott.
De nehogy nekiállj megvenni a 8.1-et, már ha akartok egyáltalán. Ki lehet próbálni egy letöltött MSDN telepítőkészlettel, hogy tényleg megy-e a rendszeren. Más kulcs kell a 8.1 telepítéshez, a Win8-ról csak frissíteni tudsz ingyen.
Ja, most látom második nekifutásra, hogy mégis összejött az upgrade, és driver gond volt, nem proci. Neked is második nekifutásra. :lol:

Az meg hogy egy nem érintős monitoron mennyire használható egerészéssel a csempés felület, nem érdemes morfondírozni. Ez van. Egyébként használható egérrel is, csak szokni kell. De nem ez kell nekünk, Desktop felületen gyakorlatilag ugyanaz, mint a Win7, sőt kicsit jobb. Így kell használni, a csempés cucc meg tekinthető egyfajta plusz ráadásnak. Ez is egyfajta pozitív hozzáállás. :wink:
A touchpadet laptopon sem csípem, lehetőleg egérrel használom.


szomb. dec. 28, 2013 22:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 8
nbela írta:
... megmondták, hogy win7/64-et kell használni.

Te most jól megmondtad. És csak a Win7-ről írtál, ami még barátinak mondható.

Én meg a Win8-tól sírtam fel. :jaj:
Egyelőre rohadtul nem tetszik. Mármint az, ahogy kezelni lehet, ahogy el lehet érni bizonyos funkciókat. Kezelte ezt valah egy MS-es nagyokos Touchpad-dal (nem koppintgatva)? A csempéikkel, a sarkokba húzogatással? Kész tragédia. Vagy én hülyültem el. De ugyanezt mondja néhány nálam jóval fiatalabb sorstárs is.

Újabb fejleményem Win8 ügyben: a lányom barátnője kicsit hazavágta a laptopját néhány meggondolatlan telepítéssel (Toshiba Satellite, Win8). Ezeket ki is javítottam. Jó lett, de gondoltam frissítem 8.1-re. Azóta szívok, mint a torkos borz. Naná hogy két óra letöltés és telepítés után kiírta: vissza lett állítva Win8-ra, és egy hülye hibakód (0xC..), semmi más. Mármint hogy mivel volt baja. Ehhez még hozzájött, hogy a Win áruházban kiírta, hogy ez a Win verzió nem alkalmas az Upgarde-re (mellesleg gyárilag telepített, jogtiszta verzió), hanem 130 EUR-ért meg lehet venni a 8.1-et. Egy kicsit elmélyedve a Vezérlőpultban találtam egy olyan ablakot, ahol felajánlotta az Upgrade-et, le is töltötte, telepítette, és nem kért érte egy fillért sem. Azért a pénzért legalább 10 láda jó sört lehet venni. :D
Mindettől függetlenül valami driver gondja lehet, most nyomulok rajta.

Szóval: itt az ideje a 8.2-nek. Ha jól értesültem, lesz választási lehetőség a kezelési formák között.


szomb. dec. 28, 2013 20:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 8
Laci_L írta:
TargeT írta:
... Negatív hozzáállással persze nem fog menni...
Ó, nem vagyok én negatív. Főleg nem karácsonykor. :)
Én viszont piszokul negatív vagyok - még így karácsonykor is. Leginkább a hw erőforrás igény elképesztő és folyamatos növekedése miatt. Meg az oprendszert sem értem. Abból áll az élete, hogy folyamatosan foltozgatják és persze sosem lesz készen, és egyszer csak abbahagyják a javítgatását.

Otthoni user szinten:
XP alatt kifogástalanul megy a total commander, a firefox, az office2010 és a foxitreader. Van a családban 3 db P4/IDE/AGP/DDR1 gép. Ebből szinte semmit nem lehet egy win8-ra alkalmas új lapon használni. Több száz ezer pénzért összeállítok 3 új gépet, és majd használom ugyanazt a total commandert, firefoxot, office2010-et és foxitreadert. Mindegyikből pontosan ugyanazt a verziót. És közben elmondom, hogy most már win8-at használok, ami sokkal tisztább, szárazabb és kellemesebb érzés... Pedig én nem is az oprendszert, hanem az alkalmazásokat akarom használni.

Munkahelyi user szinten:
A 90-es évekelején készítettünk több Turbó Pascal-os diagnosztikai programot. Némelyiket több hónapig/évig fejlesztettük. Tele tűzdelve abszolút címzésekkel és a mikrosecundum nagyságrendű mérésekhez szükséges assembly eljárásokkal. DOS boot alatt használjuk ma is, illetve a kiértékelő része xp alatt is működik. Akkor még azért fizettünk a számítástechnikáért, hogy segítse a munkánkat. Most meg azért fizetjük a számítástechnikusokat, hogy ők majd megmondják mit használjunk és mit ne. Tehát ezen túl csak win7/64-et lehet használni. És piszkosul nem érdekli őket, hogy azokat a még mindig üzemelő 50 éves berendezéseket hogyan diagnosztizáljuk, hogy ne következzen be több 10 millás anyagi kárral járó műszaki meghibásodás. Jó! Technológia szerinti bemérés nincs elvégezve, gép megáll! Rendszergazda vissza, és nagy kegyesen odarohaszt egy szerencsétlen dosboxot. A méréseket az ócska lapikon megcsináljuk, de a kiértékelés a dosboxon csak szenvedés. Jegyzőkönyvet is csak úgy tudok csinálni, hogy hazatelefonálok a gyereknek, hogy kapcsolja be az XP-t. Teamviewer megcsinálom a kiértékelést és a jzk-et visszamásolom a gépre. Ha rajtam múlna kirúgnám az egész informatikás kócerájt és a félistenek helyett alkalmazottakat kellen felvenni. Akik azzal kezdik, hogy bejönnek, köszönnek, megkérdik milyen programot és miért használunk, milyen lehetőségekkel lehet ezeket tovább használni vagy lecserélni? És nem azzal az úthenger stílussal kezdik, hogy nem kérdeznek semmit, csak leseprik az asztalt, hogy nesze használd ezt és fogd be a pofád, mert nekik az iskolában megmondták, hogy win7/64-et kell használni.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nbela szomb. dec. 28, 2013 21:03-kor.



szomb. dec. 28, 2013 15:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 8
Kellemes Ünnepeket mindenkinek. Vagy legalább azoknak, akik még erre járnak.

Nos igen, az MS hozott néhány rossz döntést, kullogva a tablet és okostelefon piac után.
Azt gondolták náluk a bölcsek köve és majd erőszakkal letuszkolják a fehasználók torkán, amit ők egységesítve megálmodtak.
Ez elég nagy hiba volt, jobb lett volna választható opciókat felkínálni, mint azt hogy itt van nesze. Kezdenek rájönni, hogy ez nem volt jó, és a 8.1 már egy finomítás, de a kb. egy év múlva megjelenő 8.2 lesz az a rendszer, amivel elsőre indulni kellett volna. Pl. ablakban futó csempés appok. Már amennyiben lesznek olyanok, amiket érdemes is futtatni.
De egyáltalán túl nagy csinnadratta volt az új csempés felhasználói felülettel, Start menü hiánnyal, eközben szinte elsikkadt, hogy maga a rendszer meg jobb, mint a Win7 és az asztali felületen is voltak fejlesztések, sőt használható így is, mégha megnehezítették kicsit a nem tapicskolós kijelzős hagyományos használathoz a csempe favorizálás miatt.

Azután voltak már olyan hírek, hogy a Phone-t ingyen adják majd, csak hogy jobban terjedjen.


kedd dec. 24, 2013 21:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 8
TargeT írta:
... Negatív hozzáállással persze nem fog menni...

Ó, nem vagyok én negatív. Főleg nem karácsonykor. :)

Azokról az előnyökről persze tudtam, amikről Te írtál (de nem az MS). Én inkább azt akartam kifejezni, hogy milyen bénák, akik összehoznak egy ilyen honlapot, evvel a tartalommal. Kapjon tőle kedvet az ember.

Lassan eljön az idő, hogy váltsak. Az XP-re is Te dumáltál rá (jó régen), most is menni fog. :D

Ps: a lányom vett egy HP laptopot (már nem emlékszem a típusra, de 2 kiló volt), azon már Win 8.0 volt. Mással nem is lehetett megvenni. Elhozta, hogy üzemeljem be, meg tegyek rá néhány programot. Hát azt hittem összekarmolom magam, míg egyenesbe jutottam. Aki a csempéket kitalálta egy csak egérrel működő géphez, annak rávágnék egyet a kezére. :jaj: Esetleg némi kukoricát a sarokba, és térdeljen rá. :wink:

Azért kellemes ünnepeket!


kedd dec. 24, 2013 14:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 8
A Windos 8.1 jobb, mint a Windows 8.
A Windows 8 jobb, mint a Windows 7.
A Windows 7 jobb, mint a Windows XP.
Asztali rendszerként. Hogy ez tételesen és konkrétan miként sorolható fel, mi történt a felületen és alig láthatóan a motorháztető alatt, vagy ebből neked mi fontos, mi nem, abba én nem megyek bele.
Egyébként a gyorsaság önmagában sem kevés felhasználói élményben, és tökéletesen elfut egy 6-7 éves gépen is, no persze lehetőleg SSD-re telepítve. A procira kell csak figyelni a 8.1 64 bites verziójánál, hogy ismerjen néhány új utasításkészletet.

Negatív hozzáállással persze nem fog menni. Ki kell próbálni, esélyt adni, és megszokni.
Én a mindennapi használatban nem térnék már vissza a Win7-hez.
Hogy mi drága? Lehet, hogy ennyit nem szánsz rá, de lehetett hozzájutni ennél olcsóbban is Windows 8-hoz egy adott időpontig.
Egyes Samsung SSD-khez ingyen Win8 Pro upgrade verziót adtak telepítőlemezzel, illetve a Microsoft adott el Pro kulcsokat kb. 9000 Ft környékén a dollár árfolyamtól függően. Ez a hajó már elment.
De még mindig létezik warez megoldás is.


kedd dec. 24, 2013 6:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Windows 8
Nézegetem a Microsoft promóciós honlapját: mi a különbség az XP és az új Win 8.1 között:

http://windows.microsoft.com/hu-hu/windows-8/meet

Hát kérem szépen, nekem ebből a többletből semmi sem kell, talán (ha igaz) az utolsó sor: Gyorsabban induló rendszer.

Ezt tudták közel 10 év alatt összehozni? Vagy van valakinek egyéb pozitív tapasztalata?
És hát az ára: 40 eFt, a Prof. 90 eFt. Jó hogy lehet kapni.


hétf. dec. 23, 2013 17:17
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 63 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség