Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 22:38



Hozzászólás a témához  [ 606 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Következő
Windows 10 tapasztalatok 

Hányasra osztályoznád a Win 10-et?
1 0%  0%  [ 0 ]
2 30%  30%  [ 3 ]
3 60%  60%  [ 6 ]
4 10%  10%  [ 1 ]
5 0%  0%  [ 0 ]
Szavazatok száma : 10

Windows 10 tapasztalatok 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Na. Microsoft PID Checker. Az 1.49 nem ismeri a Win 11-et, de profil fájlokkal bővíthető, úgy már igen.


szer. márc. 20, 2024 21:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Olyan dologban tudnátok segíteni, hogy van valamilyen script (talán powershell, de ez nem biztos), ami képes egy MS termékkulcsról megmondani a részleteit (pl. Windows 10 Home Retail, Windows 8.1 Pro Volume, stb.). Korábban használtam, valahol meg is van, de rohadtul nem találom a sok kacat között, és még a nevére sem emlékszem.

Hiába próbálom a keresőket, rogyásig van az internet olyan okosságokkal, hogy hogy nézzük meg az éppen használt gépen a windows vagy office kulcsot, de ettől már agyvérzést kapok, mert nem ez kell!!!
Egy tetszőleges, paraméterként megadott kulcsról kellene megmondani milyen kulcs. :hm:


szer. márc. 20, 2024 10:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
vackor írta:
... A MiniTool (a telepített, nem az iso) segítségével láthatóvá lehet tenni a Ventoy rejtett partícióját is (jobb klikk, unhide, betűjel kiválasztása).
...
... "C:\EFI"-be be lettek másolva ...
...
... illetve a Ventoy s összeszedheti őket több helyről...

Ez hogy lehet? Mert a Portable verzióban nincs Unhide, csak Hide. Hacsak nem akkor jelenik meg, ha tényleg Hide. Akkor meg a nem látszó kis Ventoy partíció nem Hide. Akkor meg miért nem látszik? Nem érem.

A C: -ben nálam nincs ilyen EFI mappa, sosem volt.

Pont az a poén, hogy nem a Ventoy rakja be a ezeket a fájlokat, hanem a Minitool. Még az lehet, hogy a Portabla verziója 12.5, ami 3 éves, és ez egy bug. Sajnos nincs az újabbakból Portable.


szer. feb. 21, 2024 16:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Ezek így ránézésre a Windows rendszerbetöltő fájljai, az a32-t nem tudom mihez tartozik.

Nem biztos hogy nincsenek ott ahol látszanak. Ha Windows alól nézed, az hajlamos nagyon védeni a saját rendszerfájlokat. Ha felcsatolod meghajtóként az EFI partíciót, akkor sem enged hozzáférni, csak emelt szintű admin joggal, pedig sima FAT32 fájlrendszer, az nem ismer korlátozott jogosultságokat.

A MiniTool (a telepített, nem az iso) segítségével láthatóvá lehet tenni a Ventoy rejtett partícióját is (jobb klikk, unhide, betűjel kiválasztása). Saját tapasztalat szerint az ott lévő dolgokat nem mutatja a Ventoy menü, még Browse módban sem.

Az sem kizárt, hogy valamelyik meghajtó (akár a C:-) gyökerébe, vagy "C:\EFI"-be be lettek másolva és ott is megtalálja. Ez csak tipp, nem tudom csinál-e ilyet, vagy csak a saját host meghajtóján lévő fájlokat mutatja.

A lényeg: A fájlok attól még ott lehetnek, hogy nem látszanak, illetve a Ventoy s összeszedheti őket több helyről. Van neki valami konfig fájlja, ahol egyéni beállításokat lehet megadni, illetve még különböző json plugin-ekkel is lehet bővíteni.


szer. feb. 21, 2024 13:41
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
vackor írta:
Ne hallgass az MS-re! Ezzel a programmal gond nélkül át tudod méretezni vagy eltologatni a partíciókat.

A MiniTool Partition Wizard szépen működik. Találtam egy Portable verziót (12.5). Véletlenül vettem észre, hogy a Ventoy EFI Boot ablakában az ISO fájlok felsorolásában megjelennek ezek, amit a MiniTool írt oda kérdés nélkül:

a32.efi
bootmgr.ef1
bootmgr.efi
bootx64.efi
memtest.efi

Ez mi? Törölni nem lehet, mert a Ventoy fájl táblán láthatóan nincsenek ott. Csak az USB drájv újra particionálásával lehet törölni.
A Ventoy-nak van egy rejtett partíciója, de azt semmivel sem lehet megjeleníteni. A rejtett fájlok megjelenítése be van kapcsolva.


kedd feb. 20, 2024 21:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Laci_L írta:
Ha az MS Lemezkezelővel zsugorítok, néhány mp alatt megcsinálja. A MiniTool pedig átírja az egész C: partíciót, jó sokáig molyol. Ez talán veszélyesebb, mint az egyszerű lefaragás. Gondolom én.

A lemezkezelő csak addig képes zsugorítani, amíg a meghajtó végén van szabad hely, az adott partíción belül. Van úgy, hogy semennyit, mert már vannak oda is mentve fájlok. A MiniTool meg át tudja helyezni a fájlokat, hogy felszabadítson helyet. Az ISO változatot nem próbáltam még, a telepített viszont a Windows fájlkezelő függvényeit használja, emiatt nagy galibákra azért nem kell számítani.

Csak úgy érdekességképpen (a fenti képen látszik is), hogy nekem 1 GB foglalt a helyreállító partíción. Eredetileg 1.2 GB-ra méretezte a Windows, én csináltam belőle 2 GB-ot.
Pedig nincs benne semmi OEM telepítő, teljesen külön vettem a gépet és a Windowst. Meg a Linuxot is. 8)


hétf. feb. 19, 2024 21:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Sajnálom ezt az Aomei problémát, pedig Acronis koppintásnak tűnt.
Az MS Lemezkezelő azt hiszem csak zsugorítani tudott, vagy korábban így volt. Én sosem használtam erre a célra.
Ugye az van, hogy a recovery partíció van legelső helyen, utána van az EFI system, és ezt követi maga az oprendszer partíciója. Na most, ha a recoveryt kell növelni, előtte a többit feljebb kell tolni, nix ugribugri, illetve a rendszerpartíciót ehhez zsugorítani. Ehhez kell idő, és a különböző programok talán nem is azonos idő alatt csinálják meg, arrébb kell tenni az adatokat, vagy egy részét biztosan.
Míg a zsugorításhoz nem kell szinte semmi, leginkább lecsíp a nem használt szektorokból.
A partíciókezelő azért is jó, mert amellett, hogy elvileg profin megcsinálja, amit kérsz, grafikusan tudod tudod mozgatni a csúszkákat ide-oda, feltolod a végébe az üres helyre az átméretezett partíciót.

Ami a KB5034441-et illeti, akkor nem kerestem rá, de ezzel a partícióméret problémával kapcsolatban azt írtátok, hogy jó lett. És igen, asztali gépemen fenn is volt már simán január közepén. Ott 450 MB a recovery.
A laptopon nem tudom mennyi, azt nem néztem, de jó régi. Nem tudom már, hogy hogyan került rá a Win10, minek a frissítéseként, úgyhogy a recoveryt se tudom most. A proci is régi, i3 M380, azt hiszem. Dög lassú már SSD-vel is.
Most azt írja, hogy a KB5034441-nek 250 MB recovery kell. Lehet, hogy nálam csak 100 MB lenne a laptopon valami korábbi oprendszer miatt? :hm: Majd megnézem.


hétf. feb. 19, 2024 21:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
TargeT írta:
... Ehhh, ennek a recovery átmeretezős dolognak azt hittem, hogy már vége. A múltkor már felmentek a javított frissítések. Vagy csak visszavonták?
...
De hogy egyes partíciókezelők megváltoztatják a partíció típusát ez nekem új, és meglep, hogy erre is figyelni kell. :roll: :hm:

Sajnos nem javítottak semmit, Pont az általad ajánlott WuMgr mutatta ki, hogy ez a KB5034441 ötször van felsorolva mint sikertelen Update. Én észre sem vettem, hogy próbálkozott, majd abbahagyta. Aztán újra.

Amilyen pechem volt, pont az AOMEI-vel kezdtem az átméretezést, és az hazavágta a metaadatokat. Én nem vagyok ebben otthon, nem ment, próbáltam mást. A parancssoros MS leírás pedig kész tragédia. Mindegy, most már jó.

De egyet észrevettem. Ha az MS Lemezkezelővel zsugorítok, néhány mp alatt megcsinálja. A MiniTool pedig átírja az egész C: partíciót, jó sokáig molyol. Ez talán veszélyesebb, mint az egyszerű lefaragás. Gondolom én.


hétf. feb. 19, 2024 20:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Laci_L írta:
Tényleg megcsinálja (az ISO verziót használtam, nem a telepítettet). 300 MB-ot zsugorítottam a C: -n a Win-nel, majd átméreteztem. És jó lett. Le is jött, és települt az ominózus KB5034441.

Ehhh, ennek a recovery átmeretezős dolognak azt hittem, hogy már vége. A múltkor már felmentek a javított frissítések. Vagy csak visszavonták?
Most amit nemrég írtam, hogy laptopon a WuMgr-rel szemezgettem a frissítések közül, pont a KB5034441-et hagytam ki.
Utána gondoltam, hogy akkor a Windows Update-tel felrakatom, de error lett másodjára is.
Na akkor telepítse a WuMgr, dettó error. Akkor hagytam is a fenébe, de legalább megtudtam az okot.

Vackornak teljesen igaza van, partíció átmeretezésekhez nem célszerű parancssori eszközöket igénybe venni.
Mostanában nem kellett ilyet használnom, de az Acronis Disk Direrector 12-t használtam. Már van azóta 12.5 verzió is.
Van még a Paragon Partition Manager is telepítve. Szintén lenni kell frissebbnek a 15 Pro verziómnál.
Használtam az Aomei Partition Assistantot is, ez régen főképp a Windows To Go telepítésnél volt hasznos és egyszerű.
De hogy egyes partíciókezelők megváltoztatják a partíció típusát ez nekem új, és meglep, hogy erre is figyelni kell. :roll: :hm:


hétf. feb. 19, 2024 19:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
vackor írta:
... A MiniTool meg csak a fizetős verzióban engedi módosítani. ...

Ilyennel csináltam. Egész véletlenül meglett. :wink:


hétf. feb. 19, 2024 19:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Laci_L írta:
Csak azt nem értem, ez hogy tudta megcsinálni? Mert az egész átméretezési cécót hasonló partíciós programokkal kezdtem: AOMEI Partition Assistant, és EaseUS Partition Master. A megjelenésük, kezelésük nagyon hasonló, csak az eredmény nem. Ezek is szépen átméretezték, csak elveszett a partíció Helyreállítási jellege, azaz elveszett, maradt egy kopasz 858 MB-os partíció. Ebből már nem tudtam sehogy sem új helyreállításit csinálni.

A GPT partícióknál vannak bizonyos meta-adatok ("flag"), amik kiegészítik a típusát. Alapból minden FAT én NTFS adat partíciónak van megjelölve ("msftdata"), a rendszerindító a "boot", a helyreállító viszont diagnosztikai partíció ("diag"). A partíció-kezelő programoknak ezt nem illik megváltoztatni egy átméretezés esetén. Érdekes, hogy ezt a legtöbb program titkolja, nem mutatja, pedig azért lényeges. A MiniTool meg csak a fizetős verzióban engedi módosítani.
(Linuxos partíció-kezelőkben amúgy szépen látszik és módosítható is:

Kép

Kép


hétf. feb. 19, 2024 10:14
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
vackor írta:
Ne hallgass az MS-re! Ezzel a programmal gond nélkül át tudod méretezni vagy eltologatni a partíciókat.

Juhhé. Köszi. :D

Tényleg megcsinálja (az ISO verziót használtam, nem a telepítettet). 300 MB-ot zsugorítottam a C: -n a Win-nel, majd átméreteztem. És jó lett. Le is jött, és települt az ominózus KB5034441.

Csak azt nem értem, ez hogy tudta megcsinálni? Mert az egész átméretezési cécót hasonló partíciós programokkal kezdtem: AOMEI Partition Assistant, és EaseUS Partition Master. A megjelenésük, kezelésük nagyon hasonló, csak az eredmény nem. Ezek is szépen átméretezték, csak elveszett a partíció Helyreállítási jellege, azaz elveszett, maradt egy kopasz 858 MB-os partíció. Ebből már nem tudtam sehogy sem új helyreállításit csinálni. Mi lehet a különbség a programokban?

Abban igazad van, hogy az MS már rég kiadhatott volna egy egyszerű scriptet, ami hivatalból átméretez. Nincs olyan C:, amiben ne lenne 300 MB szabad hely. Ennyi.


hétf. feb. 19, 2024 8:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Egyébként nem az lenne a normális, ha már egyszer tudnak a problémáról, akkor az update megcsinálja saját maga? Nem kell újra feltalálni a kereket, volt már ilyen frissítő csomag.


hétf. feb. 19, 2024 7:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Ne hallgass az MS-re! Ezzel a programmal gond nélkül át tudod méretezni vagy eltologatni a partíciókat.


vas. feb. 18, 2024 20:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Ma mégis erőt vettem magamon, és rászántam a fél délutánt az 500 MB-os helyreállítási partíció megnövelésére.
Hát, teljes kudarc volt.
Az MS saját javaslatát használtam. Az még hagyján, hogy a szöveg zavaros, de az hogy sz.rt sem ér, az már baj.

Kiderült, hogy csak akkor működik, ha a merevlemezen csak a C: van, ahogy az MS-nek tetszik. Ha még van több partíció, akkor létrehoz még külön partíciókat. Ki tudja honnan szed elő 1 GB helyet. Ha pedig a C: után még van formázatlan, nem particionált rész is, akkor az egészet kijelöli helyreállítási partíciónak, nálam éppen 50 GB-ot. Kész röhej. Olyan parancsokat használ, amire se a Help-ben, se másutt nincs tanács. Például:

create partition primary id=de94bba4-06d1-4d40-a16a-bfd50179d6ac
gpt attributes =0x8000000000000001

Ha rákényszerítem, hogy a kijelölt 1024 MB-os partíciót formázza (a többit töröltem):

format quick fs=ntfs label="Windows RE tools"

kiírja, hogy nincs elég hely, kicsi a partíció. :jajne:

Szóval, feladtam. Esetleg tudtok valami normális leírást?


vas. feb. 18, 2024 19:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Köszönöm a segítséget! Erre a wsus hide programra emlékeztem, letöltöttem, és nekem sem jelzett letiltható frissítéseket. Fel kellett függeszteni a frissítések felfüggesztését :D utána már mutatta is, de mielőtt jóváhagytam volna, a Windows már elkezdte letölteni. Gondoltam adok neki még egy esélyt. Meg is állt 20%nál, de csak pár percre, aztán ment is tovább. 74%-nál játszotta el ugyanazt a mókát: ebben az állapotban eltöltött úgy jó két órát! Én addig nekiálltam takarítani. Aztán egyszer csak jelezte, hogy kész, indítsam újra a gépet. Megtörtént, ennek örömére a kék hátterű, "A Windows frissítéseket telepít, ne kapcsolja ki a gépet" képernyő ragadt be 0%-on. Egy újabb óra után lelőttem, újraindítás után befejezte, és most úgy néz ki, hogy nem panaszkodik semmire. Remélem a következő frissítés nem lesz ilyen elb*ott.


vas. feb. 18, 2024 13:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
:lol: Nem vau, az inkább kutya. :wink: (Ehh, ez rossz poén volt.)
Az, amit írtam, WuMgr. https://github.com/DavidXanatos/wumgr
Az előzmény a Windows Update MiniTool.
Ettől még a Wau is jó lehet valamire :D


szomb. feb. 17, 2024 20:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
TargeT írta:
WuMgr a program...

Erre gondolsz: WAU Manager (Windows Automatic Updates)
https://www.carifred.com/wau_manager/ > itt egy régebbi verzió jön le
https://www.majorgeeks.com/files/detail ... nager.html

Én használom, bevált.


szomb. feb. 17, 2024 19:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
WuMgr a program. Ennek volt egy előzménye is.
Nem tudom, mennyire működnek a legújabb rendszereken.

---

Működni látszik. Egy laptopon próbaképpen a szükséges 4 frissítésből hármat pipáltam be, és azokat tölti.


szomb. feb. 17, 2024 18:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Nálam az automatikus frissítés le van tiltva. Figyelmeztet az értesítésnél, hogy frissités van, de ténylegesen csak akkor frissít, ha a WU-n ráböktem a letöltés gombra. Igaz, ilyenkor a összeset letölti, lefrissíti.
Viszont van egy program, illetve pontosabban kettő, amivel akár egyenként letölthetők kijelöléssel, így kihagyhatók a frissítések.
Sorry, most nem ugrik be a program neve, nem vagyok gépközelben. Csak az elvi lehetőség miatt írtam. Később még pótolhatom a nevét.
Mostanában nem használom ezt, az összeset szoktam frissíteni. Időnként valóban van olyan frissítés, amivel eszméletlen sokáig elmolyol, beragad valamilyen százaléknál.


szomb. feb. 17, 2024 7:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
vackor írta:
Valaki (lehet hogy épp te vagy nbela) javasolt valami programot, amivel le lehet tiltani egyes frissítéseket...
Én csak olyat ismerek ami az összes frissítést tiltja: 2016-ban a cég vásárolt berendezéseket, és szerződés szerint adtak hozzá szerviz laptopot és win10-et. Természetesen gazdaságosan: a legolcsóbb műanyag házban a legolcsóbb Celeron, 28 GB emmc tárral. Eddig komótosan megbírkózott a feladattal, de most ki kellett engedni a netre: naná, hogy az automatikus frissítés agyonvágta. Egy adott frissítés tiltására ezt javasolják:

https://www.majorgeeks.com/files/details/wushowhide.html

Kipróbáltam. Kuka! Csak a defender frissítést kínálta fel rejtésre.
A win frissítéseket mindig 1-je környékén csinálom. Alkalmas időben elindítom és magára hagyom a gépet. Utána pedig 35 napra felfüggesztem a frissítéseket. Próba képen most elindítottam. A KB5034763 telepítésekor pár percre megállt 20%-nál, de aztán sikerült megugrania (i3-4170). Akkor most sziasztok, mentem újraindítani :D


pén. feb. 16, 2024 23:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
A villanyszámla nem zavar, még bőven negatív a fogyasztásunk. 8)

Partíciómentés van, de azzal mire megyek, ha újra elkezdi letölteni ugyanazt a sz*r frissítőcsomagot?

És tenni is lehet a Win ellen, bár egyáltalán nem egyszerű átköltözni egy másik rendszerre, főleg ha az embernek sok ismert, bevált, ill. megvásárolt wines programja van...

Meglátjuk, majd még teszek vele néhány próbát. Valaki (lehet hogy épp te vagy nbela) javasolt valami programot, amivel le lehet tiltani egyes frissítéseket...


pén. feb. 16, 2024 19:49
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
vackor írta:
... Én úgy 2,5 - 3 órát(!) küzdöttem vele, mégsem jutott előrébb. Közben természetesen 100%-on izzította a processzort és a meghajtót is ...

Ez még a villanyszámlán is látszani fog. :D

Ha van partíciómentésed (remélem :shock: ), próbáld meg onnan kezdeni. Ha nincs, így jártál. :jaj:

A Win ilyen, én már fűt-fát leírtam róla. De ez van, semmit sem lehet csinálni. :cry:


pén. feb. 16, 2024 19:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Laci_L írta:
Nekem is sokat molyolt (3-5 perc)

Ez tetszik! :mrgreen:
Én úgy 2,5 - 3 órát(!) küzdöttem vele, mégsem jutott előrébb. Közben természetesen 100%-on izzította a processzort és a meghajtót is. Remélem csinált néhány TB írást az SSD-re.

A felsorolt programok közül néhány nálam is törölve lett, de nehogy már amiatt ne menjen fel egy frissítés, mert telepítve vannak azok a programok, amik alapból a Windows részét képezik. :?

Az egész Windows Update borzasztó gáz, a hatalmas méretű összevont frissítő csomagokkal, a semmitmondó KBxxxxxx elnevezésekkel, az újraindításokkal és az újraindítások előtt és utáni kavarásokkal együtt ("frissítéseket telepít, ne kapcsolja ki a számítógépet").

nbela írta:
Egyszer valami olyat írtál, hogy végleg befejzeted a windows oprendszert

Nagyjából így is van, de a család többi tagja nem. Van egy "szaladgálós" laptopom, azon csak Linux van, a közös gépen viszont ott kell lennie a Windowsnak is. Én tényleg csak akkor használom, ha kell egy olyan program, aminek nincs Linux portja, vagy csak még nem találtam megfelelőt helyette. Tegnap egy CAD programot próbáltam volna használni, de a háttérben futó "szolid" frissítés megakadályozta.


pén. feb. 16, 2024 9:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
vackor írta:
Ránézek, frissítéseket telepít.
:shock: Micsoda :?: A Win10 :idea: Egyszer valami olyat írtál, hogy végleg befejzeted a windows oprendszert :!: Vagy az csak valami hirtelen fellángolás volt :?: :D


pén. feb. 16, 2024 8:41
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
vackor írta:
... Egyelőre feladtam...

Nekem is sokat molyolt (3-5 perc), de átlendült rajta, és befejezte.

Nálam talán annyi lehet a különbség, hogy több MS program el van távolítva:
3D megjelenitő > 3D View
Cetlik
Cortana
Csatolt telefon
Defender víruskereső
Diktafon
Filmek + TV
Groove zene
Hangrögzítő > Voice Recorder
Időjárás
Kapcsolatok
Metszet és vázlat
Microsoft fényképek
Microsoft OneDrive
Microsoft Solitare Collection
Microsoft Windows Store
Microsoft Reality Portal
Outlook
Paint 3D
Posta és Naptár
Purchase App
Segítség kérése
Térképek
Visszajelzési központ
Webes médiabővítnények
Windows Store
Webp képbővítmények
Xbox Game Bar
Xbox konzol társalkalmazás
Xbox Live

és, rendszeresen futtatom a WinSxS méret csökkentést.

Nálam a teljes Win10 22H2 19045.4046 mérete 15 GB a programok nélkül.


pén. feb. 16, 2024 7:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Többszöri újraindítás után sem jó. Többször kitakarítottam a SoftwareDistribution mappát, az szokott segíteni, de jelen esetben nem.
Egyelőre feladtam. Kipucoltam és nyomtam neki egy felfüggesztést 7 napra. Botrányos az egész Windows Update, úgy ahogy van.


pén. feb. 16, 2024 0:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Már megint mit sikerült elb***ni a Microsoftnak???
Több mint egy órája dolgozik a gép, de olyan intenzitással, mint egy sugárhajtómű.

Ránézek, frissítéseket telepít. Köszi, de legalább már 20%-on áll. Közben eltelt több mint egy óra(!) és még mindig 20%. HOGYAN??
Újraindítom, elkezdi újra, 20%-nál ugyanúgy elakad. Közben 100%-on pörgeti a processzort. NORMÁLIS????

Kép


csüt. feb. 15, 2024 23:49
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
nbela írta:
...
Amúgy segíts légyszi, mi az amit rosszul értelmezek? Van egy zenei anyagod digitalizált formátumban. Ezt szeretnéd kiírni CD formátumba azért, hogy utána be tudd rippelni és meg legyen újra digitalizált formátumban? Nem inkább olyan egy progit kellene keresni, ami az eredti anyagodat a kívánt formátumba konvertálja?
...

Kicsit bonyolult.
A komoly Lossless zenei oldalak elvárják az eredeti EAC Rip-et. Az EAC készít a gyári CD-ről egy olyan másolatot, amivel bitpontosan vissza lehet állítani az eredeti CD-t. Állítólag van különbség az egyszerű másolat, és a bitpontos között, én nem hallom. Az EAC elkészíti a WAV vagy FLAC (veszteségmentes tömörítés) zene fájlokat, és a hozzá tartozó LOG és CUE fájlokat. A LOG fájlba egy ismeretlen algoritmussal készített checksum-ot tesz a végére, így hamisíthatatlan, akár 1 bájt editálás miatt az ellenőrzés már hibát ad. Ezeket a fájlokat mellékelni kell a feltöltéshez.
Az egyszerű Rip csak FLAC fájlt ad, ami ugyanúgy hallgatható, fel is tölthető, de nem Proper. De itt is mellékelni kell egy ellenőrző program (auCDtect, Lossles Audio Checker) által készített fájlt, ami bizonyítja, hogy az anyag Lossless, és nem felkonvertált mp3. És itt jön a probléma. Ha a gyári CD-n régi (50-60 -as évek) zenék vannak, az akkori szerényebb technikával, és ezt mp3-nak nézi az ellenőrző program. Így meg már tilos feltölteni, függetlenül attól, hogy így volt a CD-n. Az EAC LOG-ból ez nem derül ki, mert az a CD-adatait mutatja, nem azt ami rajta van.
A megoldás az, hogy visszaírom Nerö-val Audio CD-nek, ezt Rippelem az EAC-val, és máris teljesül minden feltétel. Egy hamisság marad, az eredeti számközi szünetek ismeretlenek (ha vannak), a Nero 2 mp-et tesz be, és kész. De a CD írás macerás. Ha lenne egy virtuális CD drájv, egyszerűbb lenne. A sima virtuális drájvokat az EAC nem látja.

Találtam egyet: Phantom Burner 2.0
A Nero szépen megírja, az EAC is látja a drájvot, csak a baj az, hogy írás után nincs rajta semmi. Se a Win, se az EAC, se a fájlkezelő sem látja, pedig le kellene tudni játszani, ha ott lenne.

Hát ennyi lenne. :)

Ps: most találtam meg a régi mentéseim között a TotalMounter egy újabb verzióját. Ki fogom próbálni, de ma már késő van...


hétf. feb. 12, 2024 21:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Laci_L írta:
Ismertek olyan virtuális CD emulátort, ami képes egy valódi CD-t helyettesíteni?
Nem ismerem, csak belinkelem a barátunk első találatát:
https://softwarerecs.stackexchange.com/questions/735/virtual-dvd-cd-writer-to-emulate-a-physical-writer-and-writable-disk
Van benne egy link a KernSafe TotalMounter-re, amit a Malwarebytes Browser Guard bővítményem nem enged megnyitni.
Helyette: https://totalmounter.en.uptodown.com/windows

Amúgy segíts légyszi, mi az amit rosszul értelmezek? Van egy zenei anyagod digitalizált formátumban. Ezt szeretnéd kiírni CD formátumba azért, hogy utána be tudd rippelni és meg legyen újra digitalizált formátumban? Nem inkább olyan egy progit kellene keresni, ami az eredti anyagodat a kívánt formátumba konvertálja?

ui: a helyettesítő linken a Download link az eredeti "tiltott" helyre mutat.


vas. feb. 11, 2024 19:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Lenne egy érdekes kérdésem:

Ismertek olyan virtuális CD emulátort, ami képes egy valódi CD-t helyettesíteni? Tehát nem egy üres virtuális drájvra gondolok, olyan bőven van.
Tehát egy CD íróval (pl. Nero) rá tudok írni egy zenei anyagot, ami utána úgy látszik, mintha CD lenne bent. Azért kellene, mert van egy CD Ripper program (EAC), ami csak CD-ről tud olvasni. Jelenleg egy megoldás van: felírom egy újraírható CD-re az anyagot, és onnan olvasok. De ez időigényes, és macerás.


vas. feb. 11, 2024 19:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Poénból írtam a zsebtévét, erre kiderül, hogy közel volt. :)

Az androidos mobil működhet, de mielőtt bármi ilyet veszel, azt ki kell próbálni, úgy működik-e ahogy szeretnéd. Próbaképpen rádugtam egy webkamerát a saját mobilomra: az látszik hogy felismerte (vagy legalább reagált a csatlakozásra a mobil és a kamera is), de a kamera képét nem tudtam behozni egyik alkalmazásban sem. Szóval nem szentírás, hogy ez így működőképes, de nem is kizárt.

A nacorvus által ajánlott adapterről nem tudjuk hogyan működik. Alapesetben az USB-n nem jön ki videojel, azt vagy valamilyen szoftvernek oda kell irányítania, a hardver cucc által elvárt felbontással és kódolással (videojel formátumra gondolok, nem titkosításra), vagy pedig maga a kütyü működik külső megjelenítőként, ez esetben az oprendszernek meg kell mondani, hogyan használja, második kijelzőként, vagy klónozza rá az elsődleges megjelenítő képét. De nem is ez a fő probléma, hanem hogy mindkettő periféria eszköz, vagyis egyik sem "gazda", szóval még ha össze is kötnéd őket, nem fognak egymással kommunikálni. Plusz még az is buktató, hogy a kameráról érkező jelet tudná-e értelmezni az adapter.

Ilyen összefüggésben az lehet működőképes megoldás, hogy egy intelligens host segítségével (közbeiktatásával) kapcsolod össze őket, ami lehet egy olcsó, aprócska Raspberry Pi, vagy hasonló kaliberű SBC (Single Board Computer) is, akkor viszont nem ilyen USB-s adapter kell hozzá. Mivel ezeknek rendes HDMI kimenetük van, egy HDMI/kompozit adapter kell. Igen, ez esetben az SBC töltené be a laptop szerepét, csak ugye a hordozhatóság nem jelent problémát, a tápellátás pedig megoldható akár egy powerbankról is. De mindezt összeadva, azért kellene költeni rá, akárhogy is nézem.

Költséghatékonyság szempontjából sokkal praktikusabb lenne elcserélni az endoszkópot egy kompozit kimenetűre. :)
Oké, nyilván viccnek szántam ezt is, kicsi az esélye, hogy valaki pont az ellenkezőjére vágyna. De ez sem kizárt.
Esetleg eladni és az árából venni egy kompozit kimenetűt, akár használtan...


vas. jan. 21, 2024 23:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
vackor írta:
... Min tudnád nézni, ha esetleg lenne egy átalakítód? Zsebtévén? ...

Majdnem. :)
Van egy 6"-os tolatókamerához való monitorom (15 USD volt). A vőm kocsijához rendeltem, de kiderült, hogy van van benne monitor beépítve, így nem oda kell, megmaradt. A monitornak RCA aljzatos, PAL videojel bemenete van. A tolató kamerának is ilyen kimenete van.
Szóval megmaradt, és gondoltam egyszerűbb használni. De nem. Valaki ajánlotta, hogy vegyek egy öreg Androidos telefont, és kész, annak van USB csatlakozása.
Végső soron nem akarok sokat költeni, ritkán van használva a cucc. De van, amikor a laptop túl nagy, nehéz fogni, stb.

Nem értek hozzá, de a laptopból ugyanolyan adatfolyam jön ki az USB-n, ha videót játszok le, mit a kamerából? Mert akkor nacorvus átalakító ajánlata jó lenne, csak valahogy a két USB dugót össze kell hozni, és a külső 5 V csatlakozását megoldani- Ez menne.


vas. jan. 21, 2024 15:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Laci_L írta:
Laptoppal tudom használni, csak macerás vonszolni a laptopot.

Macerás?? Nem pont erre találták ki? :D Min tudnád nézni, ha esetleg lenne egy átalakítód? Zsebtévén?
Alkalmi használatra szerintem a laptop lenne a legpraktikusabb. Ha a sajátot macerás vinni, érdemesebb nézni egy használtat pl. Vaterán és társain. Már 15-20 körül vannak használt 9-11" laptopok, az némi túlzással zsebben is elfér. Annál olcsóbban szerintem adaptert sem kapsz.


vas. jan. 21, 2024 12:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Ja,hogy iPhone.
Ahoz,többnyire wi-fit ajálngatnak,de azokat legfeljebb a telefon képkivetítéssel tudod tvn nézegetni-habár nem láttam még iTv-t-lehet hogy andoidos tvn nem is megy. KB 30$-nál kedódik a leolcsóbb.


vas. jan. 21, 2024 5:23
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
nacorvus írta:
... A másik a grabber,de ahhoz meg laptop kell és abból a tv-be...
...
Tudodm mindkét megoldás többe kerül mint a"csak bedugom a telefonba és lesek'

Laptoppal tudom használni, csak macerás vonszolni a laptopot.

Androidos telefonon talán működne a video nézése, de nekem iPhone van. :)

Amit ajánlottál, azt laptopba kell dugni (ezért nincs tápja), dugó van rajta. Ha fut egy video a laptopon, azt tolja ki kompozit videojelként. Nem ez kell nekem.


pén. jan. 19, 2024 16:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
..Hát valóban nem van sok ilyen van:talán ez?,de ezen nincs táp.
Két megoldés van vagy olyan endoszkóp ami egy önálló egység táppal és van RCA kimenete (nekem ilyenem van,pár ével ezelőtt a Lidl-ben vasztegették 20 alatt-jópár órát kukucsoltam vele,de elemet még nem kellett cseréni benne- pedig saját kijelzője is van-és tv-n kersztül is.Igaz felvételt nem lehet csinálni vele.
A másik a grabber,de ahhoz meg laptop kell és abból a tv-be. Itt,simán lehet videót,állóképet rögzíteni is bármilyen formátumban.
Tudodm mindkét megoldás többe kerül mint a"csak bedugom a telefonba és lesek'


pén. jan. 19, 2024 6:49
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Nem találtam fórumot, úgyhogy itt kérdezem meg:

Ismer valaki egy olyan eszközt, amivel át lehet alakítani a webkamera/endoszkóp kamera jelét (ami USB dugasszal csatlakozik) sima PAL kompozit videojelre.
Azaz az eszköznek van egy USB, és egy táp bemenet, valamint egy RCA aljzat (vagy valami más) kimenete.

Sehol sem találok ilyet. A fordított megoldással (ahol videojelet alakít USB-re) tele van a NET.


csüt. jan. 18, 2024 20:57
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. márc. 06, 2006 20:14
Hozzászólások: 145
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Észre vettem egy érdekességet:
Anno a W10-el együtt települt a MS Office, ha akartad, ha nem.
Nos, azt használtam a sulival.
Majd jött rá nagy frissítés kb 1 éve azt hiszem.
Minden ikon megváltozott.
Ma vettem észre, hogy a frissítéskor a régit nem törölte le.
Azaz 2 MS Office van a gépen, és mind a kettő a sulival van bejelentkezve.
Csakhogy a régi az elindul nem kér bejelentkezést. Megnéztem sulis van bejelentkezve.
A másik azonnal kéri a sulis bejelentkezést.

Az új MS Office amit megvettem a laptopon van, nem a pc-n.
1 gépre érvényes, tehát ha akarnék se tudnék azzal bejelentkezni.
Pláne hogy más a MS felhasználó is.
Tehát az tuti nem tud bekavarni.

Véletlen vettem észre, hogy 2 Excel van más ikonokkal
Egyik a régi, másik az új ikon.
És mindenből 2 ikon van.
Az MS Office fő ikonjából is kettő van, de mind a kettő az új ikon.
Régi piros négyzet volt az új kerek kék.

Laci_L: évek óta használom a sulis dolgokat
Több évet kellene vissza menni, mielőtt először bejelentkeztem.


szomb. dec. 30, 2023 19:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
lanszelot írta:
... nem értelek. Miben segíthetne nekem a mentés? ... kezdeni?

Te írtad, hogy 2 nap a Win újratelepítés. Erre írtam, hogyha van olyan mentésed, amiben még jó állapot van, vissza lehet állítani gyorsan.


szomb. dec. 30, 2023 18:34
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. márc. 06, 2006 20:14
Hozzászólások: 145
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
nbela írta:
A saját fiókod az helyi vagy Microsoft? a klasszikus vezérlőpult "Hitelesítőadat-kezelőből távolítsál el minden iskolai bejegyzést.


Először is köszönöm szépen a segítséget.
Ott csak a Felhasználói fiókok vannak.

Nekem csak egy felhasználói fókom van, az enyém.
Az iskolai az nem felhasználói fiók.
Az a felhasználói fiókon belüli iskolai fiók.
Setup->E-mail és Fiókok->Más alkalmazás által használt fiókok->Munkahelyi vagy iskolai fiók
Mivel a MS Office 365 használta. Nem a W10 bejelentkezéshez kellett. Csak az alkalmazáshoz kellett bejelentkezni.

Laci_L: nem értelek. Miben segíthetne nekem a mentés?
Több éve használom az Office 365-t.
Ha lenne is mentés több éves mentéssel mit tudnék kezdeni?


szomb. dec. 30, 2023 18:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
lanszelot írta:
Setup-> Email és Fiókok :
Ott a saját és az iskolai fiók.
Iskolainál javítást igényel. /Be kellene jelentkezni/
Hogy tudom az iskolait törölni?
A saját fiókod az helyi vagy Microsoft? Gondolom a gugli javaslatait már végigpróbáltad. Ott azt írják, hogy Microsoftos bejelentkezéssel több esélyed van leválasztani a sulis fiókot. Illetve láttam még olyan javaslatot, hogy a klasszikus vezérlőpult "Hitelesítőadat-kezelőből távolítsál el minden iskolai bejegyzést.


szomb. dec. 30, 2023 13:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
lanszelot írta:
... Egyszerűbb a Windowst újra rakni, aminek nem örülök mert az minimum 2 nap ...

Na lám, ezért kell az időszakos partíció mentés, avval 5 perc a visszaállítás. Sokszor írtunk erről. De mindenki úgy tol ki magával, ahogy akar. :o


szomb. dec. 30, 2023 8:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. márc. 06, 2006 20:14
Hozzászólások: 145
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Köszönöm szépen a választ.

A sulis az nem elsődleges, de nincs ott a törlés.
Bejelentkezni nem tudok, mert 3 progit kell letölteni és telepíteni, plusz IT vel a gépet jóváhagyni.
Egyszerűbb a Windowst újra rakni, aminek nem örülök mert az minimum 2 nap :(
Pár hónapja őrültek meg és rakták be ezt az agyatlan belépést.


szomb. dec. 30, 2023 0:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Az elsődleges MS fiókot úgy lehet eltávolítani, hogy a Kezelés (vagy Fiók kezelése) gombra kattintva megnyitja böngészőben, és a fiókbeállításoknál lehet eltávolítani a csatlakoztatott gépet. A további fiókoknál fel szokta ajánlani a törlést (Gépház, Fiókok alatt). De ha így is bejelentkezést kér, akkor nem tudod megkerülni. (Elfelejtett jelszó pótlása, fiók-helyreállító kód, stb. szükséges lehet, ezt nem igazán lehet kikerülni, különben bárki meg tudná tenni).


szomb. dec. 30, 2023 0:08
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. márc. 06, 2006 20:14
Hozzászólások: 145
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Hello,
Sulihoz kell az adobe és az office 365.
Régen egyszerűen be lehetett jelentkezni.
Most az Office 365 bejelentkezést túl bonyolították, így inkább itthon nem használom.
A problémám az hogy a W10 iskolai fióknak megjegyezte.
Mivel nem tudok belépni /5 lépcsős biztonság miatt/ így a W10 időnként behal miatta, mert gondolom valamit lomoszol vele.
A múltkor nem tudtam kikapcsolni a gépet. Használni tudtam de hiába leállítás vagy restart, nem állt le sehogy.
Setup-> Email és Fiókok :
Ott a saját és az iskolai fiók.
Iskolainál javítást igényel. /Be kellene jelentkezni/
Hogy tudom az iskolait törölni?

Adobe nem Microsoft -on át jelentkezik be, így ott nincs gond. Nem kell az atom biztonsági herce hurca.


pén. dec. 29, 2023 18:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
vackor írta:
... Ilyenkor melyik lesz érvényes? Az első érvénytelenné válik miután a második példány aktiválja magát? ...

Szerintem akárhányat telepíthetsz ugyanarra a hardverre. Nem is tudnak egymásról, legfeljebb a boot-ot meghatározó fájlban.
Az MS nem nagyon gondolt ilyenre. Meg egyszerre csak egy tud futni egy gépen. Egy seg.gel csak egy lovon lehet ülni. :)


kedd jan. 25, 2022 16:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Szerintem technikailag mindkettő aktivált lesz. Jogilag talán egy más tészta.


hétf. jan. 24, 2022 7:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Egy licenc kérdés, tényleg csak elméleti szempontból.
Ha van egy gép, amire rátelepítek egy Windows-t, aktiválom egy kulccsal, aztán telepítek mellé egy másik példányt is, az meg aktiválja magát a hardver azonosító alapján. Ilyenkor melyik lesz érvényes? Az első érvénytelenné válik miután a második példány aktiválja magát? Vagy mindkettő aktivált marad?


vas. jan. 23, 2022 20:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
A cache törlés itt sajnos nem segít, de a jelenség oka már megvan. Másik lejátszó programmal sikerült kideríteni, hogy két különböző kodekről van szó. Egyik az AVC1, azt meg tudja jeleníteni a gép, másik a H264, ez nem megy neki.
Frissítettem a VLC-t, most a kodek infónál zárójelben jelzi a kódolást. Ettől persze még nem lesznek miniatűrök.

Érdekes, hogy Linux (Mint 20.2) alatt is pontosan ugyanez a helyzet. A H264-es fájlok egyébként simán lejátszhatók, nem hibásak.


szomb. dec. 11, 2021 21:10
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 606 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség