Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 13:11



Hozzászólás a témához  [ 606 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Következő
Windows 10 tapasztalatok 

Hányasra osztályoznád a Win 10-et?
1 0%  0%  [ 0 ]
2 30%  30%  [ 3 ]
3 60%  60%  [ 6 ]
4 10%  10%  [ 1 ]
5 0%  0%  [ 0 ]
Szavazatok száma : 10

Windows 10 tapasztalatok 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Á, ez totál reménytelen. Kicseréltem a tápot is. Nem volt könnyű, mert az alaplap igencsak kompakt (=zsúfolt, alig férsz hozzá bármihez), de sikerült.
A hiba továbbra is hiba. Egyedül a Virtualbox lefagyás szűnt meg a ram csere után.

Amit még nem cseréltem:
- CPU (azt nem is fogom)
- gépház
- monitor
- billentyűzet
- egér


csüt. aug. 13, 2020 22:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Kb 20-25 FSP tápot is hoztam vissza halálból-köztük a sajátomat is-hasonló sza'rvass'ágos hibával kb 600-1200 Huf kondicserével. Van köztük egy(ritka-kettő púpos lovacska) aztán megint jó 10 évig..de akkor már kinek kell.. :P


csüt. aug. 13, 2020 20:08
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
nacorvus írta:
A helyedben még mielőtt mindent kigyapálok a gépből egy normális táppal (nem Vargáné 350W ráirva) póbálkoznék!-Időnként csudát művel ...:lol:

Hát, meglátom ha visszajön az életkedvem. FSP táp van a gépben, az azért nem vargáné kategória. Egyébként igen, minden elromolhat...


csüt. aug. 13, 2020 19:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
By vackor:
Idézet:
Kész, most jött el az idő hogy tökön szúrjam magam.

A helyedben még mielőtt mindent kigyapálok a gépből egy normális táppal (nem Vargáné 350W ráirva) póbálkoznék!-Időnként csudát művel ...:lol:


csüt. aug. 13, 2020 19:46
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Laci_L írta:
Igen, a processzor támogatási lista tartalmazza az i5-2400 3.1GHz processzort.
És a proci hőmérséklettől függően a CPU hűtő fordulatszámát is tudja szabályozni.


csüt. aug. 13, 2020 19:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Kész, most jött el az idő hogy tökön szúrjam magam.

Igen, még mindig ugyanazzal a géppel küzdök, bár most már csak képletesen lehet ugyanannak nevezni.
- kivettem a videókártyát (csak az IGPU van)
- cseréltem alaplapot
- cseréltem ramot
- csináltam vadi új telepítő lemezt
- csináltam tiszta windows telepítést

Ezek után kipróbáltam, és még sz*rabb mint volt. Sokkal gyakrabban recseg, ropog, kattog, zörög a hang, időnként magakad a videó is, egyes programok meg lefagynak.

Már csak a processzort tudnám kicserélni, de annyi pénzt nem áldozok rá. B+ Kép


csüt. aug. 13, 2020 19:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
nbela írta:
... Mi az alaplapod pontos típusa?

Bocs, hogy csak most válaszolok, de nem voltam itthon:
ASROCK B75M R2.0

- Supports 3rd and 2nd Generation Intel® Core™ i7 / i5 / i3 / Xeon® / Pentium® / Celeron® in LGA1155 Package


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Laci_L csüt. aug. 13, 2020 19:19-kor.



csüt. aug. 13, 2020 19:17
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Én a helyedben szó nélkül cseréném!.. és valami Coler master hőcsöveset raknék be ez kb 1000-1200 fordualattal-kb 30-35 dB hang max-szabályoható,halk gyakolatilag ahogy Te használod csak bekapcsoláskor hallod,hogy felpörög.
Más de itt: egy 64-rendszer sokkal gyorsabban feláll egy jó procival..mindazonáltal a viruális gépek is száguldani fognak.
A Flip-chip tecnology biztosan nem kell neked nbela irá ez főként video, cad ill egyes új játékonak kell.
Meg fogsz lepődni: van egy másik géped :arrow: feltéve ha a hűtés működik(alápasztázva rendesen)-a helyeben már rég 64-t használnék-elfut raja mésg a dos-box is ha kell.. :lol:


csüt. aug. 13, 2020 18:59
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Bocs, nbela résen volt, én kifelejtettem, pedig az első lépés, hogy mit támogat az alaplap, mert a kettő nem ugyanaz a mikro-architektúra (Ivy Bridge / Sandy Bridge).

A passzív hűtéses dolog is annyiban összetettebb, hogy mindkettőben van hőmérséklet szenzor, és túlmelegedés esetén visszafogja a processzort. Hogy ez érzékelhető teljesítményben mit jelent, az jó kérdés, de ha teszt jelleggel figyeled a hőmérsékletet használat közben, akkor ki lehet okoskodni mennyit bír. A hűtést meg utólag is ki lehet cserélni, pl. a hőcsöves/lamellás felépítésű hűtők jellemzően elég halkak.


szer. aug. 12, 2020 12:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Mindenhol azt írják, hogy a kettő azonos. Az FC csak valami flip chip technológiára utal.
Ahogy írtam, az alaplap proci támogatását kell megnézni. Mi az alaplapod pontos típusa?


kedd aug. 11, 2020 21:13
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
nbela írta:
... a cpubenchmark 1646 illetve 3804-re pontozza a két procit ...

Ez jó lenne, de ott elakadtam, hogy a régi processzor foglalat FCLGA1155, a másik (az új) LGA1155. Ez ugyanaz? Mert én azt hittem. De most lefagytam. :)


kedd aug. 11, 2020 19:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Közel egy idős processzorok, ezért valószínűleg támogatja az alaplap, de célszerű ellenőrizni az alaplap proci támogatottságát. Szerintem is mindenképpen érdemes cserélned, mert sokkal jobb lesz a géped. Vackor linkje szerint a cpubenchmark 1646 illetve 3804-re pontozza a két procit. Én azt szoktam javasolni, hogy legalább 2500 pont legyen. (Asztali gépem i3-4170: 3586 pont.)
Laci_L írta:
Hogy alakulhat a teljesítmény felvétel (processzor melegedés), ha ugyanaz a használat? Ez azért lehet fontos, mert kidobtam a proc. ventilátort már két éve, és passzív hűtés van rajta. Eddig untig elég volt, sosem ment 48 fok fölé a proc, hőmérséklet. Ezzel mi lenne?
Ha ugyan úgy használod akkor nem fog jobban melegedni. Boot során hamarabb feláll gép, Internetezéskor gyorsabban robbannak be a lapok. Ezek nem terhelik a processzort. Aztán elindítasz egy video konvertert. És itt nem tudod (legalább is egyszerűen nem tudod) megmondani a procinak, hogy Te ráérsz, neked a kisebb tempó is elég, ne hajtsa magát ki annyira. Hajtani fog és melegedni. Aidával nézheted a proci hőfokot és közben indítasz egy rendszer stabilitás tesztet és látni fogod, hogy kell az aktív hűtés vagy nem. Nézd meg az alaplap manualt, hogy van-e benne ilyen: CPU/System fan speed control.

Amikor bekapcsolom a gépemet, akkor hallom, hogy a CPU hűtő kegyetlenül felpörög - nem is tudom mennyire. Üzem közben 1200 fordulattal pörög úgy, hogy nem is hallom. Amikor rányomom az Aida tesztet akkor 85 fok/2700 fordulaton állandósul - de ezt sem hallom. Sejtésem szerint 4000-res lehet a hűtő max fordulata.


kedd aug. 11, 2020 17:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Ha úgy érzed, hogy pénzügyileg megéri, akkor ne hagyd ki. A cpubenchmark.net szerint az i5 összetett :arrow:teljesítménye több mint duplája a Celeronnak, amit a multitask és multithread szoftverek tudnak igazán kihasználni. Magát a Windows és a drivereket ez többnyire nem érinti. A passzív hűtéssel viszont gond lesz, mert a két processzor TDP-je jelentősen eltér (55W vs 95W), de még úgy is többet nyersz vele, ha aktív hűtést teszel rá. Mondjuk az is főleg akkor számít, ha terhelve van a gép.


kedd aug. 11, 2020 11:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Lenne egy újabb kérdésem:

Az asztali gépemben egy 2 magos Intel processzor van (Intel Celeron G1630). Annak idején nem akartam költeni nagyobbra, mert jó drágák voltak. Ez is jó volt Én nem játszok, nem futtatok CAD programokat.
Most adódott egy lehetőség, hogy kicseréljem egy full kompatibilis, de 4 magos processzorra (Intel Core i5-2400).

Mi a véleményetek, hogy fog viselkedni a telepített Win7 (32 bites), mi lesz a telepített programokkal, driverekkel, hálózattal, stb. Azaz: kicserélem, és minden olyan lesz mint eddig volt, vagy tökölődni kell. Mert akkor hozzá sem nyúlok.
Hogy alakulhat a teljesítmény felvétel (processzor melegedés), ha ugyanaz a használat? Ez azért lehet fontos, mert kidobtam a proc. ventilátort már két éve, és passzív hűtés van rajta. Eddig untig elég volt, sosem ment 48 fok fölé a proc, hőmérséklet. Ezzel mi lenne?


kedd aug. 11, 2020 8:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Én végül úgy oldottam meg, hogy fel lett véve a szerverként funkcionáló gépre egy új, de rejtett júzer, jelszóval. Ezt használjuk mindegyik gépen a csatlakozáshoz.


szer. aug. 05, 2020 23:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Valóban. De ha meg több felhasználó van, pláne gyerekek is, akkor meg amúgy se legyen már mindenki rendszergazda joggal, és tessék bepötyögni mindenkinek a saját jelszavát belépéskor.
Lacinál a konkrét esetben inkább arra tippelek, hogy egyedüli userként van a gépen. Hacsak nem adott jogot a családtagoknak is közben. :D


szer. aug. 05, 2020 18:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
TargeT írta:
Miért kellene amúgy ezt a jelszókérés védelmi vonalat kikapcsolni? :roll: Akár az otthoni saját gépek között is :!:
Ha valaki nem akar folyton jelszavakat pötyögni, akkor ott az automatikus bejelenkezés

Ha mondjuk van több felhasználó (szülők+gyerekek), akkor nem a legjobb opció az automatikus bejelentkezés.
K.va Win10-nél egyébként is buherálni kell, hogy ne lépjen be automatikusan bekapcsoláskor.


szer. aug. 05, 2020 15:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Írtam egy gyors összefoglalót, mik az otthoni Windows hálózat követelményei.
Lehet hogy a lista nem teljes, nyugodtan ki lehet egészíteni.
- A kapcsolódás módja (router/közvetlen, vezetékes/vezeték nélküli)
- Vezeték nélküli kapcsolat esetén az "AP-isolation" letiltása a routerben
- A szükséges hálózati protokollok telepítése:
TCP/IP, Microsoft Networks ügyfél, Fájl- és nyomtatómegosztás
- SMB hálózati protokoll támogatott verziója
- Host név és hálózati munkacsoport beállítása
- Fájl- és nyomtatómegosztás engedélyezése
- Fájlmegosztási titkosítás erőssége (128 bites vagy 40/56 bites)
- Jelszó megadása a kapcsolódáshoz használt felhasználónak
- Jelszó megadás helyett a jelszó kérés kikapcsolása
- Mappák megosztása, hozzáférési jogok megadása


szer. aug. 05, 2020 15:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Laci_L írta:
... de nagyon tele van a hócipőm az MS-el. :hm:

Az lehet. :wink: Azért halkan jegyzem meg, hogy ez nem Win10 sajátosság, ami a derült égből jött. Pontosan ugyanez volt már a helyzet a Win7 és XP összekapcsolásánál is.


szer. aug. 05, 2020 14:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Én pedig mindig kikapcsoltam (vagy nem hoztam létre) az Otthoni csoport funkciót, míg létezett. :D Tökéletesen tudtam kapcsolódni a hagyományos jelszókéréses megoldással. Mindig ugyanazon a néven hozom létre a rendszergazda usert a saját gépeimen és partíciókon.
Miért kellene amúgy ezt a jelszókérés védelmi vonalat kikapcsolni? :roll: Akár az otthoni saját gépek között is :!:
Ha valaki nem akar folyton jelszavakat pötyögni, akkor ott az automatikus bejelenkezés a control userpasswords2-vel. De a gépek közötti kapcsolódáshoz a jelszavas védelem megmarad.


szer. aug. 05, 2020 14:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Általános biztonsági szabály, mert jelszó nélkül bárki a géphez kapcsolódhat, és itt most alapvetően nem olyan esetekre kell gondolni, amikor valaki otthon összekapcsol több gépet, hanem amikor a mindenhez IS irtó jól értő Pistike felmegy nyilvános wifire bekapcsolt fájlmegosztással. Ki lehet kapcsolni olyan esetekben, amikor nincs szükség rá. Mint pl. nálad, ahol nem akaszkodik csak úgy akárki a hálózatra.

Erre volt egy tök jó megoldás az Otthoni csoport, a csoportba felvett gépek simán elérték egymást, nem kellett jelszóval meg azonos felhasználói fiókokkal szórakozni, elég volt a csoport jelszót megadni. Csak valamelyik okos ember úgy gondolta az MS-nél, hogy nincs szükség rá.


szer. aug. 05, 2020 13:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
TargeT írta:
... Még egy kis adalék az SMB1-hez...

Ez a Ned Pyle biztos nagyon okos ember az MS-nél. Csak azt nem értem, hogy mi köze van ahhoz, hogy hogyan kötök össze otthon két saját gépet kábellel. Amin átmegy az információ, az a router, de az meg elzár minden külső kapcsolatot, ami nincs megengedve. Akkor meg mi a fenének kell jelszó, meg akármilyen titkosítás a saját cuccaim között? Ez olyan, mintha az egyik szobából a másikba csak jelszavas beléptető rendszerrel tudnék átmenni. :shock:

Még egyszer nekiesek, de nagyon tele van a hócipőm az MS-el. :hm:


szer. aug. 05, 2020 7:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Meg amúgy a Win10-ben is ki lehet kapcsolni a jelszó kérést. Persze csak akkor, ha ez biztonsági szempontból megengedhető.


kedd aug. 04, 2020 20:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
:rulez: Tényleg részletesen és korrekten leírtad.
Még egy kis adalék az SMB1-hez. https://www.hwsw.hu/hirek/57436/microso ... toseg.html

Egyébként lassan a Win7 is eléggé kikopik már, nemhogy az XP.
Habár épp most fogok egy régebbi gépre XP-t telepíteni a barátomnak egy vinyó partícióra. Van egy régi tervező program, ami csak XP-n fut, vagy azon okosítható. Virtuális gépen meg nem jött össze neki, mert pocsékul renderelt.
Mondtam, ez egy dedikált rendszer lesz a program számára. Másra ne használja, se böngészés, se Office, se semmi.
Lesz majd egy SSD-n Win10 minden másra.


kedd aug. 04, 2020 19:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Hú de könnyen feladod ]:-<
WIN10: Mint írtam, az SMB1 protokolt kell aktiválni. (Nekem a 128 bit nincs tiltva, és rendesen kapcsolódik oda-vissza az XP-hez.)
---
XP:
Vezérlőpult, Felhasználói fiókok. Itt látod a felhasználó nevét, és hogy van-e jelszava.
Ha nincs, akkor csinálsz neki.
Ha van, de nem tudod micsoda, akkor saját gép, jobb klikk, kezelés, jelszó megadása.
(Itt nem kell megadni a régi jelszót.)
Control UserPasswords2: Itt beállítod, hogy az adott user adott jelszóval automatikusan bejelentkezzen.
Felveszel egy új rendszergazdát jelszóval, ami megegyezik a WIN10 gépet használó user adataival.
Ekkor már a WIN10 fog tudni kapcsolódni az XP-hez.
---
WIN10:
Felveszel egy új rendszergazdát jelszóval, ami megegyezik az XP gépet használó user adataival.
Ekkor már az XP is fog tudni kapcsolódni a WIN10 géphez.
---
Kapcsolódás:
Amennyiben a hálózati tallózó nem találja a másik gépet, akkor például TotalCmd parancssorában: cd \\másikgépneve\c


kedd aug. 04, 2020 18:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
TargeT írta:
... Meg a jelszavas bejelentkezés, célszerű ugyanazzal a usernévvel mindkét gépen.

Az ám, csakhogy az XP-n nincs jelszó. Vagy ha van valahol, arra nem emlékszem. 15 éve került rá az XP. Egy biztos, bejelentkezésnél nincs jelszó kérés.

Mindenkinek köszönöm a tanácsokat, de attól tarok, hogy a seedelendő anyagot átviszem egy hordozható HDD-vel, és kész. Eddig azért másoltam át hálózaton, mert elég nagyok a fájlok. Alkalmanként 4-10 GB az anyag. Nem filmek, hanem Lossless zene.


kedd aug. 04, 2020 17:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Igen, a titkosítást vissza kell "butítani", ha XP is kapcsolódik.
Meg a jelszavas bejelentkezés, célszerű ugyanazzal a usernévvel mindkét gépen.


kedd aug. 04, 2020 4:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Esetleg még a Win10-ben a Hálózati és megosztási központnál keresd meg a Speciális megosztási beállításokat, azon belül az összes hálózatnál kapcsold át a 128 bites titkosítást a 40/56 bitesre.


hétf. aug. 03, 2020 22:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Laci_L írta:
Van ötletetek, hogy kellene beállítani ezt a hálózatot? Egy fél éve már kaptam tanácsot hasonló problémára
Dettó ugyan az most is, egyetlen kiegészítéssel:
Windows 10, vezérlőpult, Programok és szolgáltatások, bal oldalt: Windows szolgáltatások be- és kikapcsolása.


hétf. aug. 03, 2020 18:41
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Lenne egy új retro kérdésem: van annak esélye, hogy egy laptop (amin XP fut, és csak seedelek vele), az otthoni hálózaton kapcsolódjon a Win10 2004 géphez? Mert mindent próbáltam, de semmi. A hálózat beállítás nekem magas, úgy látszik.
Ugyanez az XP-s laptop most is szépen kapcsolódik a Win7 géphez, ezt be tudtam állítani. Tulajdonképpen csak az XP-s gépről kell elérni a másikat, fordítva nem kell.
A Win10 ugyanazon a hardveren van, mint a Win7, csak átkapcsolom. Próbálom beleélni magam az újdonságba, de már többször pofára esetem. Most is. :) Addig nem térek át, amíg nem megy minden flottul.

Van ötletetek, hogy kellene beállítani ezt a hálózatot? Egy fél éve már kaptam tanácsot hasonló problémára, de ott egy másik Win10 laptopról kellett elérni a Win7 gépet. Fordítva ott sem ment. Nagyon macerás volt, de sikerült. De most nem. :(


hétf. aug. 03, 2020 17:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
vackor írta:
jelek szerint sem a RAM, sem a processzor nem hibás, a következő lehetőség az alaplap csere.

Nos, megrendeltem egy alaplapot, amin ugyanilyen Intel H81 csip van. Csak idő beszerezni, mert ilyet manapság már nem árulnak.


hétf. aug. 03, 2020 14:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
1. Furcsa. Úgy emlékszem, a Win7/10 alap fontjai ugyanazok, emiatt nem lehetne különbség.
Ki akartam próbálni tök új telepítéssel is, de az otthoni gépen ugye nem megy, a cégesen meg letiltottak minden mást, csak az Edge működhet.

2. Nem írtam, de a feladatkezelőből is lehet programot futtatni. A script fájl szerintem jó, még tovább is gondoltad mint én, így csak 2 kattintás... 8)


hétf. aug. 03, 2020 14:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
vackor írta:
1. Nézd a jó oldalát, a többi (címsáv, lapfül, menü) viszont nagyobb. :D
Na, viccen kívül. Ez valami skin? Ugyanaz? Csak mert a betűtípus és a stílus is különbözik, nem csak a méret.

2. Feladatkezelőből lődd le az explorer.exe-t, aztán töröld a profil\appdata\local\iconcache.db fájlt és futtasd újra az explorer-t. Ez segíteni szokott.

1. Semmilyen skin sincs. Se a Win7-ben, se a Win10-ben nincs semmilyen utólagosan beépített izé. Egyedül az Open Shell fut, de mind a kettőben ugyanaz, ugyanolyan beállításokkal. A FF annyira egyforma, hogy az %USERPROFILE%\AppData\Roaming\Mozilla mappa is ugyanaz.

2. Köszi, helyreállt. Most már tudom, hogy ilyen a Win. Csak azt nem értem, hogy az előző Win-ekben soha nem volt ilyen gond. Nyilván megoldotta magának valahogy az ikon frissítést. De a Win10 nem ilyen. Mit csináljon egy egyszerű User. Annak örökre sz.ar marad az Asztala?
Az explorer.exe újra futtatása nem olyan egyszerű, mert az egész Tálca tartalom eltűnik a kilövésnél. Írtam egy bat fájlt, az mindent elintéz. Szerinted jó? Bár működik, de nem vagyok egy guru. :)

Kód:
taskkill /IM explorer.exe /F
attrib -r -a -h -s %USERPROFILE%\AppData\Local\iconcache.db
del %USERPROFILE%\AppData\Local\iconcache.db
explorer.exe
exit


pén. júl. 31, 2020 18:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
vackor írta:
Ha lesz rá valamikor időm, akkor szétkapom és alaposan megpucolom a proci tappancsait.

Megvolt. Semmi változás.

Mivel egy ilyen gép nem sok mindenből áll, és a jelek szerint sem a RAM, sem a processzor nem hibás, a következő lehetőség az alaplap csere. Kép


pén. júl. 31, 2020 5:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
1. Nézd a jó oldalát, a többi (címsáv, lapfül, menü) viszont nagyobb. :D
Na, viccen kívül. Ez valami skin? Ugyanaz? Csak mert a betűtípus és a stílus is különbözik, nem csak a méret.

2. Feladatkezelőből lődd le az explorer.exe-t, aztán töröld a profil\appdata\local\iconcache.db fájlt és futtasd újra az explorer-t. Ez segíteni szokott.


csüt. júl. 30, 2020 20:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Lenne két apró kérdésem.
1. A Firefox címsávban a Win10-nél nagyon picik a betűk. Ugyanennek a Win7-ben nagyobb. Mitől van ez? Hol lehet állítani?

Kép Kép

2. Nem először fordul elő, hogy egy fájlról parancsikont küldök az Asztalra (Win10), és az ikon üres lesz. A Tulajdonságok-ban látszik az ikon, ha cserélem, akkor sem látszik. Ha a parancsikonnak Rendszergazda jogot adok, akkor is ilyen. Ez mi lehet?

Kép

Furcsa dolgai vannak a Win10-nek. :cry:


csüt. júl. 30, 2020 19:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Bocs, csak hát időhiányban szenvedek...

A szétkapás megvolt, megpucoltam a modulokat és a foglalatokat is, aztán kipróbáltam külön mindkét modult mindkét foglalatban, illetve mindkettőt berakva, és aztán megcserélve is. Mindegyik próba egyforma eredménnyel járt, vagyis a hibajelenségek továbbra is pontosan ugyanúgy megvannak.

Na, most jön a csavar! Tegnap este épp azon gondolkoztam, hogy megkockáztassak-e egy RAM cserét 28 rugóért, amikor bevillant egy eszement gondolat. Igaz, ilyennel eddig még sosem találkoztam, de nem lehetséges, hogy a proci a ludas? Konkrétan arra gondolok, hogy érintkezési hibás lehet valamelyik LGA kontakt, ami pont valamelyik felsőbb memóriacím egyik bitje lenne. Ez memória-tesztnél nem jön ki, mert az írás/olvasás ugyanonnan történik, de írásnál simán felülírhat másra használt memóriaterületet, és abból azért adódhatnak gondok. Például olyan, hogy felülírja a meghajtó cache-t, és a hibás adat kerül ki a fájlrendszerbe. Ez magyarázat lehet a frissítés közben összeomló rendszerre is...

Hogy ez Linux alatt miért nem okoz hibát? Mert az takarékosabban bánik a memóriával (Win10-nél 2 GB, Mint-nél 1 GB a minimum). Plusz Windows alatt ugye van egy csomó alkalmazás ami automatikusan elindul (HD Sentinel, Steam, Víruskereső, OneDrive, stb.), így könnyebben eléri azt a pontot, ahol már problémát okoz. Főleg, hogy 4 GB-ot állítottam be a virtuális gépnek.

Ha lesz rá valamikor időm, akkor szétkapom és alaposan megpucolom a proci tappancsait. Gondolom az izopropil-alkohol jó ide is. És azt is megnézem, nincs-e elhajolva valamelyik tüske a foglalatban, vagy látszik-e rajta valami kosz.

Ez az elmélet. Lehet hogy rossz nyomon járok, de most nem jutott jobb az eszembe. Majd meglátjuk. :hm:


csüt. júl. 30, 2020 14:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
nbela írta:
... Én is említettem már az alaplapot és a RAM cserét is egymással. Szerintem a két RAM nem hibásodhat meg egyszerre, ezért elegendő lehetne ha kiveszed az egyiket...

Én is javasoltam ezt 15-én. Nem írta Vackor, hogy mi lett a eredmény.


csüt. júl. 30, 2020 6:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Már régebben is említettél frissítéskor illetve főverzió frissítéskor, most meg telepítéskor, illetve telepítés után jelentkező hibákat. Ezekkel picit el is ijesztettél, hogy ez egy ilyen rossz rendszer. Aztán elkezdtem a környezetemben telepítgetni s majd frissítgetni. Jeleztem itt pár konfigurációs problémát, de a tizen valahány win10-el gyakorlatilag semmi gondom nincsen. Nyilván ez nem bénázástól függ, szerintem is valami sunyi hardver hiba van nálad. Én is említettem már az alaplapot és a RAM cserét is egymással. Szerintem a két RAM nem hibásodhat meg egyszerre, ezért elegendő lehetne ha kiveszed az egyiket. Én végig szalajtanék egy-egy telepítést mind a két RAM egyenkénti alkalmazásával is. Ha megmarad a hiba, akkor másik hardver elem lehet a hibás. Azt is írtuk már itt valahol valamikor, hogy a RAM tesztek nem nagyon mutatják ki a hibákat.


csüt. júl. 30, 2020 4:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Houston, we have problem.

Valami igencsak elb*szódhatott a Windows újratelepítésnél, mert egyre bicskanyitogatóbb hibákba futok bele. A recsegős-megakadós Youtube hiba csak kellemetlen, a VirtualBox viszont konkrétan beint és használhatatlan. Minden tök simán működik, létrehozok egy virtuális gépet, bekonfigurálom, elindítom, felrakom rá a kiszemelt op.rendszert, de az újraindítás vagy leállítás pillanatában lehal az egész. A hibaüzenet szerint a VirtualBox.exe a 0000000000000000 memóriacímről próbált adatot kiolvasni. A lehetőség mindössze egy Oké gomb, amire bezárja (megszakítja) és így a telepített rendszer működésképtelen lesz. A Windows az állandó újraindulgatásai miatt be sem tudja fejezni a telepítést, a Linux igen, de a megszakadt leállítás után nem működik.

Próbáltam korábbi VirtualBox verziókat, különböző beállításokat, Legacy/UEFI módot, de nem ez a gond, maga a virtualizációs szoftver hal meg. Futtattam több körös memória tesztet is, persze nem talált hibát.

Most vagy valami nagyon rafinált hardver hiba van (ami miatt lehalhatott a korábbi Windows), vagy inkompatibilis szoftverek (semmi konkrét hiba), vagy én öregszem és emiatt bénázok össze-vissza.

Erősen gondolkodom a ramok kicserélésén, de 2x8 GB még mindig 28+ ezres, és az nem kevés. :?


szer. júl. 29, 2020 17:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Előtte is a 2004 volt, de most már 99,9%-ig biztos vagyok benne, hogy nem ott van a hiba ahol keresem.
- A hangkártya driver összes fellelhető verziójánál előjön, akár saját, akár MS.
- Másik hangkártyánál is. A VGA-nak is van saját hangkártyája, ami a HDMI-re küldi a hangot. Ha a monitor jack kimenetére teszem a hangszórót/fejhallgatót, akkor is ugyanolyan, pedig teljesen más a hardver.
- Az USB-s pöcökkel is szívózik, csak durva reccsenés helyett az elhallgat egy-egy pillanatra, ezért nem olyan feltűnő.

Szóval a végső következtetésem az, hogy nem hardver hiba, nem driver hiba, és valószínűleg csak véletlen az egybeesés az újratelepítéssel. Sokkal valószínűbb, hogy valamilyen hibás dekóder (tipp: az AV1) okozza, emiatt (eddig) csak a Youtube érintett. Onnan letöltött videóknál sincs hiba.


pén. júl. 17, 2020 6:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
vackor írta:
Pár hete újra kellett telepíteni a Windowst. Megvolt. Azóta viszont azzal szórakoztat
És előtte is a 2004-es verzió volt?
vackor írta:
Amiket már kipróbáltam
nem írtad a rendszerfájlok ellenőrzését - nem mint ha azt remélném, hogy segít, de egy próbát talán megér:
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth
sfc /scannow
vackor írta:
Újratelepítem. Persze semmi garancia arra, hogy jobb lesz.
Vagy csak megfuttatni a telepítőt és akkor minden beállítás megmarad.
vackor írta:
De csak Windows alatt.
Újratelepítés előtt is Windows volt. Megpróbálhatod még Live Win10 alatt. Azzal ugyan jó lesz, és nem is lehet következtetni semmire... A Hiren’s BootCD PE 2012-as maggal fut és az általános win10 audio driverrel. Jut eszembe, olyat próbáltál, hogy teljesen eltávolítani az audio drivert, hogy csak a microsoft audio illesztővel menjen?


pén. júl. 17, 2020 4:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Laci_L írta:
Lehet, hogy ezért ugrott ki az ablakon a 20-ik emeletről a vezérigazgató. :jaj:

Biztos vagyok benne! :D

Amúgy meg feladom, lehetetlen kideríteni. Előástam az eredeti drivert, azzal is vacak. Semmi mással nincs probléma, csak a böngészők, és azon belül is csak a youtube. De csak Windows alatt.


csüt. júl. 16, 2020 10:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
vackor írta:
Az alaplap egy MSI-H81M-P33...

Lehet, hogy ezért ugrott ki az ablakon a 20-ik emeletről a vezérigazgató. :jaj:


szer. júl. 15, 2020 18:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Az alaplap egy MSI-H81M-P33, kiegészítve egy 4. generációs i7 procival, szóval nem éppen mai csirke, de azért még mindig elég fürge tud lenni.

Van viszont egy fejlemény, ami reményre ad okot. Előtúrtam egy pöttöm USB-s hangkütyüt (így néz ki, márkajelzés nincs rajta), ezzel semmi cincogás, recsegés, berregés, zizegés, szóval esélyes, hogy a hangkártya szoftvere lesz a ludas. Megpróbálok előásni egy régebbi példányt.


szer. júl. 15, 2020 11:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
vackor írta:
... Eladom az összeset úgy ahogy van, aztán elvonulok remetének egy barlangba.

:gigalol:

De továbbra is szerintem valami driver lesz. A RAM-ot a Linux is használja. Ha két RAM kártyád van, próbáld meg felcserélni, és esetleg egyesével használni (ha elég a mérete).

Ja igen: ha ez sem megy, hamut is szórhatsz a fejedre. Bár ez pont annyit segít, mint a remetézés. :)


szer. júl. 15, 2020 7:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Amúgy milyen alaplapod van? (Csak azért kérdem, hogy elkerüljem azt a típust :wink: )


szer. júl. 15, 2020 7:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
vackor írta:
A gyíkemberek az agyamba ültetett csipen keresztül megsúgták, hogy tiltsam le a hardveres gyorsítást. Letiltottam, azóta jó.

Hát nem. Csak azt hittem hogy megjavult, de nem. Az idegtépő recsegés csak időnként jelentkezik, de újra és újra visszajön.
Amiket már kipróbáltam:
- Eseménynaplók átnézése, vannak-e hibák, ütközések. Nem találtam.
- Böngészőn kívül minden más futó program bezárása.
- Minden szükségtelen periféria lecsatlakoztatása (nyomtató, USB hub, webkamera, stb.)
- Opcionális belső hardverek eltávolítása (USB kártya, nem rendszer SSD).
- A gép komplett kitakarítása.
- Csatlakozó kábelek ellenőrzése.
- Memóriák tesztelése, felcserélése, újra tesztelése.
- Vírusirtó átmeneti letiltása.
- Hangbeállítások variálása (utófeldolgozás, prioritás, ki- és bemenetek variálása).
- Másik hangkártya kipróbálása.
- Másik fejhallgató kipróbálása.

Ami még eszembe jutott:
- Újratelepítem. Persze semmi garancia arra, hogy jobb lesz.
- Youtube-ot csak Linux alól nézek (és hallgatok).
- Eladom a p.-ba, és marad csak a laptop.
- Eladom az összeset úgy ahogy van, aztán elvonulok remetének egy barlangba.


hétf. júl. 13, 2020 20:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Gratulálok a Microsoftnak, bízom benne, hogy ezt tudják még tovább is bonyolítani...


hétf. júl. 13, 2020 11:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
vackor írta:
... próbáld meg fordtva társítani, nem fájltípus, hanem alkalmazás alapján...

Megpróbáltam, így sem ment. Gugliztam, nem volt értékelhető javaslat. Az MS oldalán sem volt semmi.

De MEGVAN a megoldás. Egy elég elrejtett helyen. Annyira, hogy még magyarra sincs lefordítva:

A fájlon jobb gomb > Tulajdonságok > Általános > Pick an app > Módosítás > További alkalmazások > megadni a programot > OK

:gigalol:


hétf. júl. 13, 2020 6:32
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 606 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség