Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd ápr. 16, 2024 17:01



Hozzászólás a témához  [ 25 hozzászólás ] 
Win 10 és Win 8.1 egy gépen, de hogyan? 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Win 10 és Win 8.1 egy gépen, de hogyan?
Ez úgy alapjában nem probléma, ráfér a ráncfelvarrás erre a külsőre, ami (szubjektív!) olyan, mintha felmondtak volna a dizájnerek, de valamivel mégis elő kellett rukkolni. Sokat javult a kezdetek óta (Ó, azok az ocsmány, stilizált, fehér ikonok!), de van még bőven javítani való ezeken is.

A működésével sem volt különösebb gond kezdetben. Én is Win7 frissítéssel telepítettem mindenkinek, hogyha mégsem válik be, akkor vissza lehet váltani, de nem volt szükség rá, jól működött. Na, ez ma már nem igaz, az előzőekben részleteztem miért.

Sajnos a Linux-szal sem sikerült még annyira megbarátkozni, hogy kukázhatnám a Windowst. Vannak dolgok amiknek még nem találtam a használható megfelelőjét. Sebaj, majd idővel. Addig meg szívjuk a fogunkat.


kedd jan. 12, 2021 0:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Win 10 és Win 8.1 egy gépen, de hogyan?
vackor írta:
... Sajnos azt kell mondanom, hogy órákig tudnék tombolni a Windows 10 ökörségeiből összejött tapasztalataimon ...

Mindehhez hab a tortán (tegnap olvastam). Na mivel foglalkozik most az MS? Fiatalokat vesznek fel, akik majd kialakítják az új modern dizájnt. Egy olyan megjelenésen, ami így is nagyon primitív. Ez a legfontosabb ezek szerint, nem a komoly hibák.

Kik ülnek ott? Miért hagyják ezeket a kreténeket garázdálkodni? És ez a stílus leszivárog végig a cégen. Ha felhívja valaki a Support-ot, tapasztalhatja. Úgy látszik az amerikai politikai stílus ragadós, van követője bőven. :cry:


szomb. jan. 09, 2021 8:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Win 10 és Win 8.1 egy gépen, de hogyan?
Én sem értem! Az elején kicsit furcsa volt a Windows 10, de megbízhatóan működött. Az évek során erről a pontról eljutottunk oda, hogy még mindig furcsán néz ki, és egyre megbízhatatlanabb. Nem tudom, hogy a Microsoftnál mit művelnek és mi a cél, de az tény, hogy szokatlan, és produktív rendszerekben elfogadhatatlan dolgokat csinálnak.

Verzió frissítésnél lehalnak egyes gépek? Sorozatban?
Korábban kifogástalanul működő hardver eszközök működésképtelenné válnak?
Adatvesztés történik, felhasználói fájlok megsemmisülnek?
A hibák javítására szolgáló chkdsk elcseszi a meghajtókat?

https://computerworld.hu/cio/visszatert ... 88357.html
https://www.szeretlekmagyarorszag.hu/jo ... rissitese/
https://pcworld.hu/pcwlite/windows-10-f ... 75734.html
https://ipon.hu/magazin/cikk/rengeteg-p ... ssitesevel
https://pcworld.hu/pcwlite/a-microsoft- ... 86597.html

És ez csak a jéghegy csúcsa. Nemrég írtam, hogy nekem a notebookon a Windows minden alkalommal en bloc törli magát a boot bejegyzések közül. Csak azért tudom használni, mert Linux is van a gépen és el tudja indítani a Windowst. Agyrém.
Eljutottunk oda, hogy aki Windowst használ annak fel kell készülnie arra, hogy a rendszere bármikor kész harakirit elkövetni?

Sajnos azt kell mondanom, hogy órákig tudnék tombolni a Windows 10 ökörségeiből összejött tapasztalataimon.

De hogy valami hasznosat (erősen feltételes mód!) is írjak, esetleg nézd meg ezeket, hátha van valami értékelhető:
https://windowsreport.com/windows-boot- ... xc000000f/
https://www.diskpart.com/articles/windo ... -3889.html
https://www.howtoedge.com/fix-bcd-error ... indows-10/


csüt. jan. 07, 2021 22:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Win 10 és Win 8.1 egy gépen, de hogyan?
Próbáltam, egyszerűen nem értem az egészet.


szer. jan. 06, 2021 21:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Win 10 és Win 8.1 egy gépen, de hogyan?
Lehetséges, hogy valamiért nem látja a meghajtó (partíció) tartalmát? Próbáld megjavíttatni vele (chkdsk), mert ez így elég fura. Ha ott vannak a rendszerfájlok, akkor fel kéne ismernie.


szer. jan. 06, 2021 21:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Win 10 és Win 8.1 egy gépen, de hogyan?
Bootként írtam beírtam a másikat is most ez van és ennyi.

Succefully scnned Windows installations.
Total identified Windows installations: 0
The operation completed successfully.


szer. jan. 06, 2021 20:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Win 10 és Win 8.1 egy gépen, de hogyan?
A "bootrec / fixbot" csak elírás, vagy így adtad be neki?
A "bootrec /fixboot" lenne a helyes, de a "bootrec /rebuildbcd" is segíthet.


szer. jan. 06, 2021 17:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Win 10 és Win 8.1 egy gépen, de hogyan?
X:\Sources>bootrec / fixbot
Repairs critical disk structures. The following commands are supported:
/FixMbr -- writes the master boot record of the system parttition using the master boot rekord compatible with Windows. This opration does not owerwritw the existing partition table.

/FixBoot -- write a new boot sector onto the system partition usibg the boot sector compatible with Windows.

/ScanOS -- scan all disk for installations compatible withWindows and dísplay the entris that are currently not in the boot configuration store.

/RebuildBcd -- scan all disk for intallations compatible with Windows andallow the user to chose which to and to the boot configuration store.

Ennyi.


szer. jan. 06, 2021 17:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Win 10 és Win 8.1 egy gépen, de hogyan?
Van amikor ez segít:
Kód:
bootrec /fixboot


szer. jan. 06, 2021 13:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Win 10 és Win 8.1 egy gépen, de hogyan?
Újra kellett telepíteni a Win 8.1-et és a W10-et és jött a gond.
Felraktam a Classic Shell 4.3.1-et utána még kétszer újraindultak a rendszerek és vége.
A következő hibaüzenet van: Boot Mager File: boot\BCD. Status:0x000000f.

Mi lehet a megoldás?
System32\cmd.exe
X:\Sources> parancssorral?
Ide mit kellene beírni?


szer. jan. 06, 2021 10:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Win 10 és Win 8.1 egy gépen, de hogyan?
Igazad van, nem fogadtam, mert tudtam, hogy olyan formában úgy sem lehet megoldani...


hétf. okt. 19, 2020 12:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Win 10 és Win 8.1 egy gépen, de hogyan?
Ha arra fogadsz, amit én is mondtam, természetesen nyertél volna.
Na de úriember biztosra nem fogad. :wink:
Egyébként először még nem volt teljesen tiszta, mire fogadnál.


szer. okt. 07, 2020 21:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Win 10 és Win 8.1 egy gépen, de hogyan?
Lemezkezelőből A és B is megadható és a CD/DVD ROM betűjele is átnevezhető.
Egyébként ha fogadok nyertem volna, mert csak az általatok előzőekben leírtak alapján lehetségesek a meghajtóbetűjelekkel való telepítések.


szer. okt. 07, 2020 18:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Win 10 és Win 8.1 egy gépen, de hogyan?
nbela írta:
...

Köszi. Megvilágosodtam. :idea: :D


csüt. okt. 01, 2020 20:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Win 10 és Win 8.1 egy gépen, de hogyan?
>adható mind a két cím. Nem akarom elizélni a gépet, csak elvi szinten kérdezem, nem lesz baj belőle?
Igen, az A-B jeleket bármelyi meghajtóhoz hozzárendelheted.
Nálunk például a céges policy a B-t osztja ki a központi hálózati maghajtónak.
Lehetne "A" is, de hátha valamelyik őskövület gépben még van egy floppy.
Valamint sok ősi telepítő vagy program az "A"-n keresi először az állományokat.

>A BIOS mit szól hozzá?
Elindítja az oprendszert és kiszáll a buliből.

>A CD ROM-ot is át lehetne nevezni?
Akár A vagy B-nek is...


csüt. okt. 01, 2020 20:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Win 10 és Win 8.1 egy gépen, de hogyan?
Nem tartozik ide közvetlenül, de szó volt róla, hogy a C: mindig foglalt a rendszernek.

De mi van manapság az A, és B-vel? Ez valamikor a floppyk címe volt. De most már ilyen nincs?
Megnéztem: adható mind a két cím. Nem akarom elizélni a gépet, csak elvi szinten kérdezem, nem lesz baj belőle? A BIOS mit szól hozzá? A CD ROM-ot is át lehetne nevezni? :shock:


csüt. okt. 01, 2020 19:14
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Win 10 és Win 8.1 egy gépen, de hogyan?
Supervisor írta:
Ahogyan most felrakták Win10 alól C:\-nek látszik a Win10, C:\ Win 8.1 alól meg a D:\-nek látszik a Win10. és C:\-nek látszik a Win 8.1.
A fogadás meg arra irányulna, hogy a Win10-et úgy felrakni, hogy az Win 8.1 alatt ne D:\-nek legyen látható.
Ennek a sikerére inkább nem fogadnék, hogy lehetséges.

Ne fogadj arra, hogy fel lehet rakni másképp. Az első válaszomban már megírtam. De nem csak ott. Szerintem már több topicban elmondtam korábban, és pont neked, hogy az XP óta máshogy van ez a mehajtóbetűjelesdi.
De nem a felrakástól függ. Rakhatod ide, rakhatod oda, amoda, két oprendszert, vagy tízet, bármennyit. Tökmindegy.
Nem a felrakástól függ, hanem a boottól. Mindig az lesz a C:, amelyik bebootol, és ezen nem tudsz változtatni. Se registry, se semmi egyéb. Ez így működik.
A többi partíciónak meg olyan betűjelet adhatsz az egyes rendszerekből nézve, amit akarsz.

Idézet:
Konkrétan arról van szó, hogy fogadásból felrakni a Win 10-et a C:\-re a Win 8.1-et meg a D:\-re de úgy, hogy mindegyik rendszer alól a valós meghajtó betűjele legyen látható.

Nincs olyan, hogy valós meghajtó betűjel. Az egy logikai hozzárendelés, és nem az egymás mellett sorrendben elhelyezkedő partíciók alapján kerül kiosztásra szép sorban.
Van egy algoritmus, ami alapján automatikusan kiosztja. Ez más volt az XP-nél, és más az újabb Windowsoknál. Nem mindegy az sem, hogy hány meghajtó van, és az sem, hogy azokon elsődledes vagy logikai partíciók vannak. A logikaiakat veszi előre, ha jól emlékszem. De a C:-t mindig az kapja, amin az éppen működő rendszer van.


csüt. okt. 01, 2020 19:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Win 10 és Win 8.1 egy gépen, de hogyan?
Konkrétan egy C:\ D:\ és E:\ particionálás van és az E:\- mentett adatokat tartalmaz.
Amennyiben lemezkezeléssel akarnám megváltoztatni a C:\-t alapból nem lehet, a D:\ betűjele változtatható, a fogadás arra szólna, hogy mindkét oprendszer alól a Win10 a C:\ a Win 8.1 pedig a D:\ alatt legyen látható. Szerintem ez így nem lesz megoldható, mert a C:\ a Win 8.1 a D:\ alatt meg a Win 10 lesz látható.
A Win8.1 mindig a C:\ marad ha elsőként, ha másodikként rakják fel és nem változtatható.
Vagyis ha a C:\ alatt Win 10 van, akkor az Win 8.1 alatt D:\-nek látható és ezt a sorrendet nem lehet megfordítani. Ez lenne a fogadás tétje.
Még gondolkozok a fogadáson, a hétvégén ha lesz időm felrakom egy régi laptopra próbaként...


csüt. okt. 01, 2020 12:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Win 10 és Win 8.1 egy gépen, de hogyan?
Supervisor írta:
A fogadás meg arra irányulna, hogy a Win10-et úgy felrakni, hogy az Win 8.1 alatt ne D:\-nek legyen látható.
Á! Erre nyugodtan fogadhatsz. Elindítod a 8.1-et és átállítod D-ről valami másra, mondjuk E-re... 8)

Megpróbálhatod registry buherálással megoldani, a HKLM/System/MountedDevices alatt van a meghajtók kiosztása. Átírod, restart, aztán kiderül hogy működik-e. De az biztos, hogy ha igen, akkor keveredés és szívás lesz, mert a registry tele van a rendszermeghajtóra vonatkozó C:\... típusú hivatkozásokkal, vagyis a 8.1 a Win10 meghajtójára fog hivatkozni. Sok sikert.


csüt. okt. 01, 2020 10:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Win 10 és Win 8.1 egy gépen, de hogyan?
Supervisor írta:
úgy, hogy mindegyik rendszer alól a valós meghajtó betűjele legyen látható.
A DOS-os, Win98-as időkben volt olyan, hogy a meghajtó betűjelét a partíciók sorrendje határozta meg. Azóta nincs ilyen, a betűjel mindig az adott operációs rendszertől függ. Windows esetén MINDIG a rendszer meghajtó a C:, a többit szabadon lehet variálni a lemezkezelőben.


csüt. okt. 01, 2020 10:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Win 10 és Win 8.1 egy gépen, de hogyan?
Nagyon köszönöm mindenkinek a segítséget.
Konkrétan arról van szó, hogy fogadásból felrakni a Win 10-et a C:\-re a Win 8.1-et meg a D:\-re de úgy, hogy mindegyik rendszer alól a valós meghajtó betűjele legyen látható.
Ez alatt azt értem, hogy a Win10 alól a C:\ a Win 8.1 alól meg D:\ meghajtó betűjele legyen.
Ahogyan most felrakták Win10 alól C:\-nek látszik a Win10, C:\ Win 8.1 alól meg a D:\-nek látszik a Win10. és C:\-nek látszik a Win 8.1.
A fogadás meg arra irányulna, hogy a Win10-et úgy felrakni, hogy az Win 8.1 alatt ne D:\-nek legyen látható.
Ennek a sikerére inkább nem fogadnék, hogy lehetséges.


csüt. okt. 01, 2020 8:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Win 10 és Win 8.1 egy gépen, de hogyan?
Ja, még egy gondolat: a partícionálási séma. Mivel az MBR típusú csak 4 elsődleges partíciót enged, itt azért lehet némi gond, mert kell egy külön boot, egy win8.1, egy win10, elvileg lesz helyreállító is (azt nem tudom hogy csak egy közös, vagy mindkettőhöz lesz külön), és még ezután kellene a közös adat. Ennyi elsődleges nem lehet, ha meg extended (Windows elnevezéssel "logikai") kötetet akarsz, annak is kell egy elsődleges bejegyzés.

Akkor már inkább nyerő a GPT séma, ott nem 4, hanem 128 a korlát... És a hiedelmekkel ellenétben, GPT-n nem csak az EFI boot lehetséges, hanem a hagyományos "legacy" is, mert a GPT-n belül létezik egy ún. "protektív MBR", azon rendszerek számára, amik nem is sejtik mi az a GPT, de ne úgy lássák, hogy a meghajtó üres, nincsenek partíciók. A rendszerindító kód pedig ugyanúgy mehet erre a protektív MBR-re, vagyis a hagyományos rendszerindítás is lehetséges. (Ezt konkrétan kipróbáltam és simán működött).

/*
MBR: A rendszerindító kód és a partíciós tábla a meghajtó 0. szektorába kerül.
GPT: A 0. szektor a protektív MBR, és az 1. szektortól kezdődik a valódi partíciós tábla.
*/


csüt. okt. 01, 2020 6:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Win 10 és Win 8.1 egy gépen, de hogyan?
TargeT írta:
De az aktuálisan működő rendszerpartíció mindig C: lesz.
Ez az egyik fontos szempont, de szerintem ez már az XP-nél is így volt.

A másik meg az, hogy először mindig a régebbi verziót kell telepíteni, mert a Windows telepítő mindig, minden esetben lecseréli a rendszerindító programot, így viszont mindig a legújabb marad meg.

A legpraktikusabb, ha először telepíted a 8.1-et egy neki létrehozott partícióra, utána a 10-est, természetesen egy külön partícióra, de nem a meglévő rendszer frissítésével (azt szokta felajánlani elsőnek). A rendszerindító partíció így közös lesz, és a Win10 boot manager fogja indítani a 8.1-et is.

Ha van a meghajtón annyi hely, én azt csinálnám, hogy a két oprendszer saját partíciói mellett létrehoznék egy harmadikat is, amire csak adatok kerülnek, és úgy állítanám be, hogy mindegyik csak a saját rendszerét (C:) és az adat partíciót (D:) kezelje. Így nem túrnak bele egymás dolgiba, de az adatfájlok mindkettőből elérhetőek. Bónuszként az adat partíciót formázás után úgy állítanám be, hogy teljes hozzáférést kapjon mindenki, mert a két rendszer eltérő felhasználó-kezelése miatt a korlátozott jogosultságokból jó kis gubanc lehet. (Vagy nem NTFS-nek formázni, hanem FAT32 vagy inkább ExFAT).


csüt. okt. 01, 2020 5:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Win 10 és Win 8.1 egy gépen, de hogyan?
Nem. Úgy ahogy értelmezed vagy szeretnéd, úgy nem.
Telepítheted bármelyiket bármelyik partícióra, de amelyiket beootolod, ahhoz mindenképpen és megváltoztathatlanul a C: meghajtóbetűjelet rendeli. A másik telepített rendszer(ek) vagy adatpartíciók betűjelét tudod változtatni, ha nem tetszik, amit automatikusan kapott.
De az aktuálisan működő rendszerpartíció mindig C: lesz.


szer. szept. 30, 2020 21:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Win 10 és Win 8.1 egy gépen, de hogyan?
Korábban két oprendszer telepítése oda került arra a meghajtóra, ahova akartuk.
Például: C:\Win7, D:\XP
Amennyiben Win10-et C:\-re szeretnénk telepíteni a Win 8.1-et a D:\-re ez így nem lehetséges.
Először a D:\-re telepítem a Win 8.1-et az mégis a C:\-re települ.
Amennyiben először a C:\-re telepítem a Win10-et és ezután a D:\-re a Win 8.1-et akkor a Win 8.1 a C:\-re települ és lesz egy Windows old mappa is.
A kérdésem: Lehetséges a Win 10-et a C:\-re a Win 8.1-et a D:\-re telepíteni és hogyan?


szer. szept. 30, 2020 17:08
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 25 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség