Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. ápr. 19, 2024 18:19



Hozzászólás a témához  [ 145 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
Windows 11 tapasztalatok 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Naja,az már nyitja is! :D -de hogyan,az Laci_L-nak(nek) biztos nem tetszik: a látvány nem a hagyományos,hiszen tudjuk w10-t használ és IOS telefonja van :roll: :arrow: ezért nem használ semmilyen linuxot v. androidot mert azon 'nemúgy"van ami nincs, vagy van,de ott mindeféle rangrejtett (panel-tálca) álcanévvel :hm:.. vagy mégis?
Maga a win11, az kell mondanom utolérte korát.Jó és aránylag könnyen kezelhető egyszerű fehaszálóként is :rulez:

Ennél sokkal bosszantobb az MS hozzáállása a sima juser felhasználók felé az irodai csomagokkal, a csamádé: wintelefonos,levelezőkliensekkel +tárolóhelyével(felhőszolgáltatásával),bingjével,AI-jével a szabadszoftból állítólag szeződött Edge stb.árukapcsolás+adatkukkolás erőszakkal

Pl: amai napig, ha Biróságra v bármelyik Állami szevhez beadott kérelmed-ellenkéremed csak Ms-Office12-vel kitölthető beadványban adható be (nem szekeszhető ill. szétesik későbbi verizókka-ill más szerkesztőkkel).Formilag nem hivatalos a beadvány.. :jajne:
OK a hivatal állítólag kifizett az egész csomagot-vagy mint néhány éve derül fény rá,hogy több mint fele lopott ill.átestek amenyiségi korláton..az Állami R(gengszter)eszergazdák-nyilván nem fejvsztés terhe mellett... :roll: pusztán jóakaratukból..de,féltették a fejükel és egyéb testrészeiket,no meg a pénzt az állással..Szvsz: vagy aki ott maradt,az már testhihányos,de egy hikomatra még futi!

A TPM-chipre legfelebb az MS által preferált gyátróknak van szüksége- Nehogy már a Trabant a lejtőn legyorsulja a Mustangot..hiszen meg sem áll-osz't még repül is :idea:


szer. okt. 25, 2023 18:18
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Vagy Ctrl-Shift-Esc


szer. okt. 25, 2023 10:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
By Laci_L:
Hová lett a feladatkezelő?

Ott van ahol a 10-n is volt az alább említetten (ALT+CRL DEL) kívül vagy jobb katt a Startmenün: itt egy egész lista jelenik meg köztük a taskmanágerrel együtt.Vagy sima jobb katt a tálcán bárhol: ott a feladatkezelő és a tálcabállítások.
Már majdnem olyan a tálca,mint a linux panel kezelhetőség s testreszabás szempntjából


szer. okt. 25, 2023 7:54
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Szerintem ha ilyen sok ellenérzésed van a 11-gyel szemben, akkor ne erőltesd. A Win10 még két évig biztosan támogatott lesz, az alatt meg rengeteget változhat még a 11, 12, stb. Még az sem kizárt, hogy összehoznak valami egészen használhatót. :D

Tudom, neked van egy tonnányi bevált, bejáratott programod, ezért is körülményesebb egy újabbra váltani. Bizonyos fokig az MS törekvése is érthető, hogy igyekeznek egyszerűsíteni, uniformizálni a felületet, emiatt lefaragnak olyan dolgokat, amiket kevesen használnak. Persze megtehetnék, hogy opcionálisan meghagyják ezeket az apróságokat, kötve hiszem, hogy ezek miatt lenne gigabájtokkal nagyobb a Windows...

Én egy kicsit rugalmasabban próbálom ezt az egészet kezelni. Egy ideje már úgy keresem a programokat, hogy lehetőleg ingyenes legyen és legyen belőle linuxos változat is. Linuxot is csak kíváncsiságból raktam fel, aztán most már sokkal szívesebben használom. Ráadásul sokkal kevesebb probléma van vele. Nyilván ez sem általánosan jó megoldás.

Kép


hétf. okt. 23, 2023 21:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
nbela írta:
Frissítési előzmények / Egyéb frissítések között van neked KB5030509 :?: Ha nincs, akkor legyen ...

Nem volt, lett. :D
Az MS nem ad letöltési linket, várjam meg míg küldik. De ha a Windows Update oldalon (ez is jó, a Win10-nél még Frissítés volt a neve, de minek magyarkodni) a legújabbak keresése be van kapcsolva, akkor leszedte.
Ezt sem értem. Ha már megvan, mit ülnek rajta?

De ez a KB5030509 azt is jelenti, hogy eddig (évekig) nem volt lehetőség a módosításra. Miért kellett egyáltalán ezt kivenni? Szent meggyőződésem, hogy akik a dizájnról, megjelenésről döntenek, tiszta kretének. Példa: a lapos lomtár ikon, a primitív hálózat ikon. Elképesztő silányság. És még sorolhatnám.

Köszi a segítséget. :idea:

Ami a TPM és proci fusit illeti, ez kizárólag a pazarló új hardver vételre kényszerít. Mekkora üzlet ez a céges flottáknál? Kidobni, újat venni. Gondolnak ezek a kretének a csórókra (harmadik világ)? Dehogy. A környezetvédelemre? Dehogy.
Nagyon pipa vagyok ezekre a kártékony seggfejekre. Hogy kerültek ezek döntési helyzetbe?
Pffff. Na leírtam. :jaj:

Ps: Van lehetőség a tálca csík magasságát csökkenteni?


vas. okt. 22, 2023 18:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Helyesebb lett volna olyan címet adni, hogy megszűntette a hardverellenőrzés kikerülésének egyik lehetőségét a Microsoft. Majd lesz másik. Úgyis mindig az aktuális telepítési trükköt használom. Igazából az lesz majd szívás, ha nem a telepítést akadályozzák meg, hanem egy frissítés majd megakadályozza a Win11 futtatását. Biztosan lesz pár telefonhívásom. És majd magyarázkodhatok, hogy vagy Win10, vagy megvárjuk amíg erre is kijön a torrent áruházban egy patch :lol:


vas. okt. 22, 2023 11:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Frissítési előzmények / Egyéb frissítések között van neked KB5030509 :?: Ha nincs, akkor legyen :!: :idea: :P
2023. szeptember 26. – Windows konfigurációs frissítés
"Megjegyzés: Ez a frissítés fokozatosan jelenik meg a világ összes eszközén."


vas. okt. 22, 2023 11:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
nbela írta:
vackor írta:
Lényeges a Windows Feature Experience Pack verziója is.
Windows Feature Experience Pack 1000.22674.1000.0

Nekem is ez van, a frissítés bekapcsolva.
De az a beállítás nincs ott. Érdekes ez a Win11
Kép


Én most raktam fel a Rufus-al, és felment (nélküle nem). Majd kitalálnak más megoldást.
Mellesleg az sem érdekel, ha nem megy fel, mert egyelőre nem kell a Win11, csak kísérletezek, ismerkedek.


vas. okt. 22, 2023 7:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Megszüntette a Windows 11 hardverellenőrzésének kikerülési lehetőségét a Microsoft


szomb. okt. 21, 2023 23:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
vackor írta:
Lényeges a Windows Feature Experience Pack verziója is.
Windows Feature Experience Pack 1000.22674.1000.0


szomb. okt. 21, 2023 18:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Vannak frissítések amiket a Windows Update telepít, és vannak olyanok is, amiket az MS Store-ból tölt le, ott is érdemes megnézni (Store, Könyvtár, Frissítések letöltése).
Lényeges a Windows Feature Experience Pack verziója is.


szomb. okt. 21, 2023 11:41
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
nbela írta:
Laci_L írta:
Nincs ilyen opció a 22H2-ben. :(
Kép

Érdekes, hogy nálad ilyen sor van, mert nálam nincs. Frissített a Win, most ugyanaz a verzió van mint neked: 2428 (a telepítő 1708 volt). Megjelent a másodperc megjelenítése sor, de más nem. Semmi egyéb nincs telepítve a Win-en.
A Win Pro-ként lett telepítve.

Ez hogy lehet?


szomb. okt. 21, 2023 8:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Én ezt úgy szoktam megoldani, ha másképp nem megy, hogy csinálok egy új accountot, telepítés után meg egy új helyi felhasználót (aki szintén admin), átváltok és törlöm az elsőt. Eddig még működött.
Esetleg fenntartható egy használaton kívüli fiók erre a célra.


pén. okt. 20, 2023 21:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Laci_L írta:
Csak azt nem tudtam, hogy ki kekk húzni az internetet. Kihúztam, jó lett. A Rufus erről nem írt semmit.
"Rufus indítása után a testreszabáskor mindent be kell pipálni."
És akkor nem kell kihúzni a netet, és automatikusan létrejön a kért helyi profil.


pén. okt. 20, 2023 19:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Laci_L írta:
Nincs ilyen opció a 22H2-ben. :(
Kép


pén. okt. 20, 2023 19:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
lanszelot írta:
Laci_L írta:
... A rufus-ban ez is ott van ...

Tényleg ott van. Használtam is, de nem működött. Csak azt nem tudtam, hogy ki kekk húzni az internetet. Kihúztam, jó lett. A Rufus erről nem írt semmit.

nbela írta:
... Gépház, Személyre szabás, Tálca, A tálca működése, Tálcagombok egyesítése... Soha

Nincs ilyen opció a 22H2-ben. :(

Kép


pén. okt. 20, 2023 17:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Laci_L írta:
Mit kellene csinálni?
Ahogy lanszelot írta:
1.)
Rufus indítása után a testreszabáskor mindent be kell pipálni.
Helyi fiók létrehozása bármilyen névvel, csak ne "Rendszergazda" legyen az a név!
(Mert akkor létrejön a Rendszergazdai fiók, de szokás szerint mint tiltott fiók.)
2.)
Gépház, Személyre szabás, Tálca, A tálca működése, Tálcagombok egyesítése... Soha


csüt. okt. 19, 2023 20:59
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. márc. 06, 2006 20:14
Hozzászólások: 145
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Laci_L írta:
Mi történt? Megszüntették? Mit kellene csinálni?


A rufus-ban ez is ott van, de tessék itt le van írva:
https://4sysops.com/archives/install-windows-10-11-22h2-without-microsoft-account/


csüt. okt. 19, 2023 18:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Visszatérve az elvi síkról a valóságba.

Telepítettem (volna) a Win11 (x64, HU) legújabbat. Az eredeti MS ISO-t Rufus-al felírtam (a TPM kikapcsolva).
A telepítés elmegy addig, míg kéri az MS fiókba belépést. Nem akarom megadni, de más lehetőséget nem kínál fel. A régebbi Win11 telepítőnél volt lehetőség ezt átlépni.
Mi történt? Megszüntették? Mit kellene csinálni?

Kép


csüt. okt. 19, 2023 16:59
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. márc. 06, 2006 20:14
Hozzászólások: 145
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Ezt még annyival egészíteném ki, Fontos, hogy szintén elméleti szinten. Semmi felé trollkodás, vagy rosszalló hozzászólás.
hogy pláne most amikor bejött egy új szereplő.
A neve AI vagy MI.
Már ott van minden Windows -os gépen, ha akarod, ha nem
Bele rakták a rendszerbe.
És rengeteg más is megkapta, tehát még komolyabb változásokra lehet számítani W12 -nél.
Ami ugye nem lesz már ingyenes. De tuti kötelező lesz váltani rá.
Lehet duzzogni és a régit hasznalni....egy ideig.
Nem lehet a "haladás" útjába állni. Hiába törjük össze a gőz gépeket, azzal nem kapjuk vissza a múltat.


csüt. okt. 19, 2023 12:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Elmélkedés
Ez a poszt most csak egyfajta elmélkedés lesz. Tudom, hogy az ember alapvetően szereti a kényelmet, ezért is ragaszkodik az ismert, megszokott, bevált dolgokhoz. Általában én is. De mostanra elértünk egy olyan gyors ütemű fejlődést (Gordon Moore büszkén kihúzná magát, ha még élne), aminél egyre inkább kihívást jelent lépést tartani. Vagy legalább megpróbálni. Ehhez viszont szükséges bizonyos rugalmasság is.

Van pl. olyan rokonom, aki kizárólag MS Outlookkal hajlandó levelezni, mert a munkahelyén azt szokta meg (amúgy már régóta nyugdíjas). Kipróbálni sem hajlandó másikat, mert az nem úgy néz ki, nem olyan amit megszokott. Hiába mondom neki, hogy az Outlook már régóta nem olyan mint amit a munkahelyen használt, aztán mégsem okoz problémát. Ahogy a Win10 is jelentősen különbözik az XP-től (amit akkor használt), de a kezelése azért nagyjából ugyanaz maradt. Vagy pl. a húgom, aki munkahelyet váltott és ott az adminisztrációs munkát Apple gépeken csinálták. Nem kérdezte meg senki, hogy ért-e a macOS-hez, de azért nem volt annyira magasan a léc, hogy ne tudta volna megugrani.

Itt is van olyan fórumtárs - gondolom senkinek nem kell bemutatni - aki hihetetlen energiát fektet abba, hogy régi gépeket aktívan használjon. Ez hobbi szinten még elmegy (nekem is sokáig megvolt a C64-em), esetleg valamilyen speciális feladatra, de egy XP nem napi használatra való, főleg nem hivatalos munkára. És az ember hajlamos arra, hogy nem veszi figyelembe úgymond "mennyibe kerül" az az idő és a munka amit ilyesmire fordít.

A Win10-zel amúgy nincs különösebb gond, a céges gépeken is ezt használjuk. Fejlesztéseket már nem kap, de még egy jó ideig (2 év) lesz hozzá javítás és support, szóval miért ne. Főleg ha ez valakinek jobban bejön. Csak fel kell készülni rá, hogy ez sem lesz örök életű. Lehet hogy addigra már nem is Win11-re, hanem 12-re kell majd váltani.


szer. okt. 18, 2023 12:01
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. márc. 06, 2006 20:14
Hozzászólások: 145
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Laci_L írta:
Hogy állítod be, hogy a tálcaikon helyett egy téglalap alakú látszik, amiben benne van a program neve is?
Ez a W10-ben a Tálcagombok összevonása > Soha



Settings > Personalization > Taskbar > Taskbar behaviors and setting the 'Combine taskbar buttons and hide labels' to "Never."

Már letölthető /get the latest update kapcsold be a frissítésnél és frissítsd/, de még idén kijön rendes frissítésben a 23H2 és abban már benne van ott ahol írtam.

Magyarul nem tudom, nekem nem magyar az oprendszereim.


kedd okt. 17, 2023 22:12
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
lanszelot írta:
...Tálca stb két kattintás, és olyan mint a W10-ben. Alapból benne van W11-ben hogy vissza lehet állítani ...

Hogy állítod be, hogy a tálcaikon helyett egy téglalap alakú látszik, amiben benne van a program neve is?
Ez a W10-ben a Tálcagombok összevonása > Soha


kedd okt. 17, 2023 17:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Ctrl+Alt+Esc egyből a Feladatkezelőt indítja minden Windowson.
A Tálcát egy pillanatig nem használtam középen.


hétf. okt. 16, 2023 18:41
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. márc. 06, 2006 20:14
Hozzászólások: 145
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Laci_L írta:
- A TPM, és processzor miatt nem települ, csak fusival. És addig fog így működni, amíg az MS nem változtat az ellenőrzésen.

- A tálca kezelése, a Start menü, stb. Messze nem ugyanaz.



Nem kell "fusi", csak rufus.
Leszeded az iso-t, rufus-al kiírod usb-re, rufus automatikusan feldob egy ablakot ott pipa, hogy nem támogatott gépek, és úgy telepíted mint ha támogatott lenne.
Ha MS változtat, akkor majd rufus is változtat. És ennyi.
Ahol egy ajtó bezárul ott egy másik kinyílik.

Tálca stb két kattintás, és olyan mint a W10-ben. Alapból benne van W11-ben hogy vissza lehet állítani.
Páromnak vissza állítottam, és egyszer se kérdezett hol van valami, pedig ő nagyon nem ért a számítástechnikahoz.

Feladat kezelő nekem benne van W11-ben. Ctrl+Alt+Del -> Feladatkezelő
Így keresd.

Sok alkalmazáshoz Fences vagy hasonló társai. Én az üres asztalt szeretem, Fences -el egy ikon se látszik es mégis 100 ikont tudok elérni az asztalon. Lenyíló könyvtár a szó amit keresel ;)

Amúgy ha nem tetszik ott a kereső a windows ikon mellett. Kezd el beírni a progi nevét, gyorsabb mint görgetni start menüben.
Start menü már olyan mint a video kazetta. Csak porosodik a sarokban.


hétf. okt. 16, 2023 17:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
vackor írta:
... A tálca-ikonok eltolhatók balra, a jobb-klikkes Feladatkezelőt visszahozták, a Start menüt meg nem is igazán használom...

- Nekem a tálca ikon nem jön be, csak az, ahol a program neve is látszik (nem jut eszembe hogy hívják). Ilyen nincs aW11-ben.
- Mennyi ész kellett, hogy a Feladatkezelőt egyáltalán kivegyék. Nagy seggfejek vannak az MS-nél (emlékezzünk pl. a csempékre).
- Más az, ha csak néhány program van használva, az elfér az asztalon. De nekem 100-nál több program van telepítve, ami jól áttekinthetően csak a Start-ból érhető el. De ott is a régi, Win7-es megjelenéssel. Az új W10 Start menü már nekem használhatatlan, de ott van a Open-Shell (Classic Shell), ami nagyon bevált. De ez a W11-en nem fut. Úgyhogy egyelőre maradok a W10-nél.


hétf. okt. 16, 2023 17:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Én ezen nagyon egyszerűen túltettem magam. A tálca-ikonok eltolhatók balra, a jobb-klikkes Feladatkezelőt visszahozták, a Start menüt meg nem is igazán használom. Céges Win10-es gépen is ki van tűzve a tálcára minden amit használok, otthon ugyanez Win11 alatt, de még a Linuxot is így használom.


vas. okt. 15, 2023 20:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
lanszelot írta:
... - Miért kellene új gép? Amin W10 elmegy azon W11 is szinte minden esetben. És ugyanaz a gyorsaság. 14 éves i5 -ös laptopra raktam fel. Semmi különbség.
- Mi kezelhetetlen? Ugyanaz mint W10.

- A TPM, és processzor miatt nem települ, csak fusival. És addig fog így működni, amíg az MS nem változtat az ellenőrzésen.

- A tálca kezelése, a Start menü, stb. Messze nem ugyanaz.


vas. okt. 15, 2023 19:39
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. márc. 06, 2006 20:14
Hozzászólások: 145
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Laci_L írta:
vackor írta:
Még pont 2 évig támogatott a Win10.

Az biztos, hogy én nem váltok. Azon kívül, hogy új gép kellene, számomra kezelhetetlen a megjelenése, használata. Majd lesz valahogy.


Ezt nem értem.
- Miért kellene új gép? Amin W10 elmegy azon W11 is szinte minden esetben. És ugyanaz a gyorsaság. 14 éves i5 -ös laptopra raktam fel. Semmi különbség.
- Mi kezelhetetlen? Ugyanaz mint W10.


vas. okt. 15, 2023 9:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
TargeT írta:
... Az lesz, hogy megy majd Win10-zel a gép, mint ahogy még van Win7 használat is.

Gond nélkül megy nálam egy öreg Fujitsu laptop XP Prof-al. Igaz, hogy csak torrentet töltök/seedelek vele.

Innen jut eszembe: ha valakit érdekel Ebook (kb. 100.000) vagy Lossless CD (kb. 7000), tudok meghívót küldeni a zárt Libranet oldalra. :wink:


szomb. okt. 14, 2023 15:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Lassan már a Win12-t rebesgetik. Nem hiszem, hogy olyan nagyon hosszabbításra gondolnának. De majd kiderül.
Tény, hogy sok gépre nem megy fel alapból a Win11, a kerülőutat is kezdik korlátozni. Nem különösebben érdekli ez őket, az Intel már a proci eladások növekedését vizionálja.
Az lesz, hogy megy majd Win10-zel a gép, mint ahogy még van Win7 használat is.


szomb. okt. 14, 2023 6:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
vackor írta:
Még pont 2 évig támogatott a Win10.

Szerintem meghosszabbítják. A statisztikák szerint nem nagyon tetszik a közönségnek, pedig az első verzió W11 már le is jár.
Volt már ilyen. A W8 (8.1) sem volt elfogadott. Nem véletlenül, átlépek rajta.

Az biztos, hogy én nem váltok. Azon kívül, hogy új gép kellene, számomra kezelhetetlen a megjelenése, használata. Majd lesz valahogy.


pén. okt. 13, 2023 17:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. márc. 06, 2006 20:14
Hozzászólások: 145
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
vackor írta:
A beállításoknál megadhatod melyik mappákról készítsen biztonsági mentést. Azokat berakja a OneDrive mappa alá és onnantól szinkronizálódnak. De ki lehet kapcsolni (Szinkronizálás / Biztonsági mentés kezelése).
Először is köszönöm szépen a választ
Vagy ha nem zavar hogy a OneDrive alatt maradnak, elég kikapcsolni egyes mappák szinkronizálását (Fiók / Mappák kiválasztása).

Igen, ezt tudom.
De valahogy a W10 egymás melett szinkronizált. W11 telepitésnél ott is volt melyik gépet akarom erre visszaállítani.
Azt mondtam ez egy új.
És mégis ráhúzta az asztali pc dolgait
Jelenleg kikapcsoltam az asztal szinkronizálását.
Lehet W11 már nem különíti el a gépeket.

Pont amiatt huztam rá, mert már csak 2 év van W10 ből.
Egyenlőre semmi különbség.
Nem értem minek az a hardver követelmény.
2014 es laptopon vígan megy a W11. Ugyanúgy mint a a W10


pén. okt. 13, 2023 15:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Még pont 2 évig támogatott a Win10.


pén. okt. 13, 2023 7:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
lanszelot írta:
... Felraktam a laptopomra a W11 -et...

Te tudod, hogy szúrsz ki magaddal. Ez is egy megoldás. :D


pén. okt. 13, 2023 6:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
A beállításoknál megadhatod melyik mappákról készítsen biztonsági mentést. Azokat berakja a OneDrive mappa alá és onnantól szinkronizálódnak. De ki lehet kapcsolni (Szinkronizálás / Biztonsági mentés kezelése). Vagy ha nem zavar hogy a OneDrive alatt maradnak, elég kikapcsolni egyes mappák szinkronizálását (Fiók / Mappák kiválasztása).


csüt. okt. 12, 2023 20:34
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. márc. 06, 2006 20:14
Hozzászólások: 145
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Hello,
Felraktam a laptopomra a W11 -et.
Azt allitottam be hogy új pc ként kezelje, ne szinkronizáljon a másik pc-el.
Ennek ellenére az asztalom tele pakolta ikonokkal ami a másik gépen van.
Ez így nagyon nem jó. :(((
Gondolom a onedrive csinálja.
Kell a onedrive de ne töltsön le semmit a másik gépről.
Mit kell csinálnom?


csüt. okt. 12, 2023 18:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
vackor írta:
... Van egy qrva idegesítő dolog, amibe a kollégáim is rendszeresen belefutnak, szidják is mint a bokrot...

El kell síni az Apple Support-nak. Még az is lehet, hogy van ötletük.

06 80 983824 majd 2,2,1,1,2


pén. máj. 19, 2023 15:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
nacorvus írta:
ha nincs chip a gépben vegyél másikat=zöldebb lesz a környezet :roll:

A régi gépemben nem volt TPM csip, de lehetett volna venni hozzá. Amazonon találtam is kb. 4000 Ft-ért, csak mellé 35000 lett volna a szállítás. Nem éltem a lehetőséggel.

Az eredeti kérdésre visszatérve, androidnál ilyen esetben az ember simán csak lecseréli a tárcsázó programot egy jobbra, ami az ájfonnál ugye nem opció. Áthidaló megoldásként megbeszéltük a kollégákkal, hogy az bontsa a hívást aki indította, és akkor nincs keveredés. Mondjuk nem mindenki tartja be, de kicsivel jobb a helyzet.


pén. máj. 19, 2023 6:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Igen az iOS-is megér egy misét:baromi stabil rendszer,de csak dedikált alkamazások futtathatók pénzért.
'Mi a jó búbánatot lehetne tenni ezzel?"-semmit. Ha,élég sokan reklamáltok a supportnál kiadnak egy újabb verziót, ami teljesen máshogy működik,vagy az adott készülére nem telepíthető :arrow: új állja a helyét.
Amerikai hozzáállás, mint a W11 esetében ha nincs chip a gépben vegyél másikat=zöldebb lesz a környezet :roll:


pén. máj. 19, 2023 4:45
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Laci_L írta:
Akkor neked nem iPhone van, mint nekem. :jajne:

Egy nagyon offtopik kérdés iPhone támában:
Van egy qrva idegesítő dolog, amibe a kollégáim is rendszeresen belefutnak, szidják is mint a bokrot. Visszahívok valakit a hívás előzményekből, beszélünk, aztán befejezzük. Ráböknék a szép nagy piros gombra, de ha az illető egy fikarcnyival is gyorsabb volt, a piros gomb abban a pillanatban eltűnik, visszajön a híváslista, én pedig rábökök arra, aki a piros gomb helyén van, és már hívja is. VoLTE céges szinten bekapcsolva, így gyakorlatilag egyből cseng is a hívottnál. Mi a jó búbánatot lehetne tenni ezzel? Nincs valami olyan beállítás, hogy a hívás végén várjon 2-3 másodpercet? A "vacak" android legalább kiírja hogy hívás befejezve, bökdöshetem a kijelző üres részét. De ennél...


hétf. máj. 23, 2022 10:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
A DeX-et speciel én nem használom. A PC-n erre nincs szükségem. TV vagy monitor esetén jó lehet, ha rendszer kell. A linuxos jelleg se a szívem csücske, sorry. :|
A Microsoft féle Link to Windows app megoldásra gondoltam az összekapcsolásnál, amellyel fullos a teló egy ablakban a monitoron, ellentétben a kipróbált WSA-val.
Igaz a Link to Windows is csak a Samsunggal megy a két cég együttműködésében, ha jól tudom. Szóval nem általános.


szer. máj. 18, 2022 6:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Azért a Samsung Dex megoldása elég egyedi, nem általános az Androidos kütyüknél.
De az Apple cuccok is tudnak valami olyat (handoff?), hogy egyik eszközön elkezded, aztán egy másikra átküldöd és ott folytatod.


kedd máj. 17, 2022 20:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Nem. Ugye eleve Androidról beszéltem. Most egy Samsung Galaxy S21 Ultra a napi használatos.
Apple cuccom életemben nem volt még, valószínű nem is lesz. Érdekes, Nokia telefonom se volt sohasem.


kedd máj. 17, 2022 18:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
TargeT írta:
... az összekapcsolt mobiltelefonnak már nem csak az értesítéseit, adatait, fájljait láthatom a PC monitorán, de a kijelzőjét is egy ablakban, és vezérelhetem is az egérrel...

Akkor neked nem iPhone van, mint nekem. :jajne:


kedd máj. 17, 2022 17:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Jó pár éve volt hasonló .NET hiba a fiam laptopján. A Win10 frissítéskor elszúrt valamit, és egyes programok nem működtek, egyes frissítések meg nem települtek. Csak torlódtak az ilyen hibák és lehetetlen volt kijavítani. A .NET telepítő állandóan megtagadta a futást, mondva, hogy Win10-en ő már alapból telepítve van. Hiába próbáltam bármilyen forszírozott módban, legalább javítsa ki a hibát, nem volt hajlandó rá. Persze hogy csak újratelepítéssel lehetett megoldani.


Android:
Az ötlet érdekes, de én is úgy érzem, hogy csak kísérleti dolog. Nem nagyon tudok olyan dolgot említeni, amit ne tudnék PC-n megoldani natív appokkal. Ettől függetlenül van benne potenciál, például egy fejlesztőnek határozottan előnyös lehet, ha csak egyszer kell megírni egy alkalmazást, és az különböző eszközökön is futhat. Mondjuk alapból erre találták ki a Java-t.

De nem lesz sima ügy. Én próbáltam egy régebbi, satnyább laptopon Android x86-ot meg RemixOS-t, és nem volt örömteli élmény. Működött, volt Play Store, lehetett letölteni, frissíteni appokat, még játékokat is, na de használni őket... Eleve nem is mindegyik volt képes ablakban futni, volt amelyik elfordult, mert ő csak függőleges tájolásban hajlandó működni, a másik hiányolta a virtuális billentyűzetet, a harmadik csak érintő-képernyővel lett volna használható. És igen, a szenzorok hiánya.


hétf. máj. 16, 2022 22:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok

Hát igen, ha olvasnék is cikkeket, akkor könnyebb lenne. :wink: Igaz, van amit olvasok, de ez a probléma valahogy nem jutott el hozzám.
Köszi, így már érthető.
Arra később én is gondoltam, hogy esetleg elég lehetett volna csak magát a teljes .NET csomagot letölteni, és azt telepíteni. Egyrészt a frissítés eltávolítása nem segített, másrészt akkor a dolog hevében még nem jutott eszembe, és az volt a tuti, ha a teljes rendszert frissítem meg.
Azért az érdekes, hogy a cikkben az MS azt mondja, hogy letiltotta a problémás rész frissítését. Mert ehhez képest én tegnap tettem fel a májusi .NET frissítést, és érdekes módon elsőként még taccsra vágta magát, másodjára meg már nem. (Ha csak az nem, hogy eredetileg rá volt telepítve a februári kumulatív .NET hotfix is, és erre jött a májusi, míg másodjára a WU már csak a májusit pakolta fel.)
Na mindegy, lett egy kis tanulság, meg plusz munka, de újra kiderült, hogy olyan nincs, hogy egy telepített oprendszert valahogy ne lehetne elindítani. Oké, itt a probléma most nem indítási volt, de faék egyszerűséggel lett egy teljesen megújult rendszer.

És ami a másik részt illeti, amiből kiindulva az egész történt, az Android alrendszer telepítése és apk programok futtatása Win11 alatt. Valamiért erre kíváncsi voltam, ki akartam próbálni.
Hivatalosan ez még csak Amerikában lehetséges, de nem túl nehezen megoldható.
Megcsináltam, működik, de igazából nekem minek? :roll: :? Milyen Android appokat telepítenék és használnék én egy helyhez kötött PC-n? Amikor a melóhelyen kívül már PC-t is csak ritkán használok, telefonon megy szinte minden. Azért az Excel még kivétel. :D Bár van mobilon is, de ég és föld.
Egy okostelefonban többféle szenzor is van, aminek adatait az appok felhasználhatják. PC-n ez zéró., pl. GPS.
Még ráadásul az összekapcsolt mobiltelefonnak már nem csak az értesítéseit, adatait, fájljait láthatom a PC monitorán, de a kijelzőjét is egy ablakban, és vezérelhetem is az egérrel.
Tehát, ha van telefon is, én kevés gyakorlati hasznát látom a Windows Subsystem for Androidnak. Persze ez én vagyok, ettől még másoknak lehet hasznos, és szerintem is jó, hogy lett ilyen is.
Ezzel együtt én nemigen használnám. Most lett vagy 7 GB-nyi plusz foglalt területem a partíción, amit simán elviselnék. De lehet, hogy megy vissza a WSA előtti partíciómentés. Ha már lett az is. :wink:

Laci_L írta:
Hát ezért nincs Win11-em.

Azért ez így önmagában nem lenne indok. Más oprendszerrel is előfordulhatnak hasonló problémák. Általában javítják, javíthatók.
De ismerem a hozzáállásod. :D


hétf. máj. 16, 2022 18:49
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
TargeT írta:
... ez a gondosság nekem már túl sok...

Nekem nem. Mérnökként, és sok németországi munkával, barátokkal, hozzászoktam a precíz munkához. Miután már nyugdíjas vagyok, így még több időm is van. Bár ilyen voltam akkor is, amikor dolgoztam.
Látom például a vőm hogy csinál valamit. Amikor kész, a cuccait "belapátolja" valahova, aztán meg ha kell valami később, állandóan keresgél, rész sikerekkel, egy csomó idő alatt. Én ha befejezek valamit, mindet elrakok a helyére. Bármikor tudom, hogy mi hol van. Volt egyszer, hogy pont a vőnél dolgoztunk az épülő házukon, és kellet volna valamilyen szerszám, meg cucc. A lányom elment hozzánk (semmit sem ért ezekhez), és telefonon megmondtam hogy mit hol talál. Úgy is volt. A vőm csak nézett. De azóta sem javult meg.

vackor írta:
A korrekt támogatás jegyében

Hát ezért nincs Win11-em. Elkezdtem tanulmányozni, de hagytam a fenébe. Majd később. Mindegyik Op rendszer váltással így voltam. Nem bántam meg.


hétf. máj. 16, 2022 17:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
A korrekt támogatás jegyében.


hétf. máj. 16, 2022 13:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Laci_L írta:
...és persze folyamatosan írok egy listát, ahol MINDEN olyat felírok, mai változást jelent (Win Update, egyéb program Update, új telepítés, Uninstall, kisebb műveletek), azaz mindent.

Ez az, amit biztosan nem csinálnék. Nem lenne hozzá türelmem. :lol: És messze nem vagyok ilyen precíz.
Különben a sok full, meg incremental mentés között később már persze nehéz lenne eligazodni. Oké. Na meg a millió tárhely, amit foglalnak.
De látod, most sem kellett nulláról, vagy egy régi állapotról újrakezdenem. :wink: Csak kivárnom, míg a telepítő frissítés lefut. Ez egyfajta lustaság.
Nem azt mondom, hogy nincs igazad, de ez a gondosság nekem már túl sok. Ha a másik oldalról nézem, amennyit a dokumentálással és mentésekkel eltöltöttél az évek alatt, annyi erővel már újra is rakhattad volna a rendszert. :wink: Nyilván az másfajta tevékenységet igényel.
Még ennél is fontosabb lenne az adatmentés, mert azt azután tényleg nem lehet másképp visszaállítani, ha sérül. Sajnos ez is hagy némi kívánnivalót nálam, de azt hiszem sokan másoknál is.


vas. máj. 15, 2022 17:40
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 145 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség