Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: hétf. jún. 17, 2024 19:17



Hozzászólás a témához  [ 15 hozzászólás ] 
MIDI és MP3 editálás, hangrögzítés zenei alapra 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 14:57
Hozzászólások: 470
Hozzászólás Re: dalt karaoke válozatúvá
rigor írta:
Az szeretném megtudni hogy hogyan alakítható át egy 'mezei dal' karaoke változattá.Van ötlet?Előre is köszönet!

Tessék használni a keresőt.
Vagy nézz be ide, illetve ide, esetleg ide.
Sajnos nem 100%-os megoldás, de ez van...


szer. nov. 23, 2005 19:44
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 21:31
Hozzászólások: 756
Hozzászólás 
A crosspostingot esetleg hanyagolni kene, eleg egy threadbe beirni a kerdest, akkor is eszrevesszuk (amilyen porges van itt;).


kedd nov. 22, 2005 22:51
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 44
Hozzászólás dalt karaoke válozatúvá
Az szeretném megtudni hogy hogyan alakítható át egy 'mezei dal' karaoke változattá.Van ötlet?Elõre is köszönet!


kedd nov. 22, 2005 22:41
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 21:31
Hozzászólások: 756
Hozzászólás 
Nem istenitem a Creative-ot, sot (a terminal es hwsw forumokon ahol a creative anyazasa volt a tema, en ott voltam:D hwsw-rol majdnem ki is baxtak miatta), az viszont teny, hogy az EMU 10kx DSP-k jok, sot, igazabol ez az egy jo van az ujabb creatve kartyakon:) A kompatibilitast pedig a kritikan aluli driverek cseszik el (tobbek kozott ezt is ruhellem a creative-ban. Epkezlab drivereket nem tudnak csinalni, de legalabb televannak mindenfele playerrel, meg minden mas haszontalan xarral, ezert is kell kx drivert hasznalni;>).
Az osszes ujabb SoundBlaster tamogatja a SoundFont(2) szabvanyt, es irdatlan mennyisegu, valtozatos (neha meglepoen jo) minosegu SF2 soundbank talalhato az interneten, de ha nem vagy megelegedve veluk, akkor csinalhatsz sajat bankot is, sajat hangokkal. Ehhez szinten iszonyatos mennyisegu ware erheto el a neten.

A problemad elvileg megoldhato tisztan SW-bol is (betolod a midi savot, meg valami hasznalhato bankot, aztan a ware szepen lerenderelteti a professzorral), ebben viszont abszolut nem tudok segiteni.


szer. szept. 07, 2005 15:19
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 773
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Na ezért viszont tuti nem veszek hang kártyát, mert ez az nforce2-es integrált hang eléggé jó jel/zaj viszonyban is, hardveres gyorsítás, EAX megvan, 5.1-es hangzás (bár csak 2.0-ban használom), kompatibilitásban jó is amiben viszont egy live elég gyenge, mert nagyon sok játéknál érdekes dolgokat művel, és sajnos még az újabb SB kártyák is néha...


kedd szept. 06, 2005 17:52
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 21:31
Hozzászólások: 756
Hozzászólás 
Ja ize, hangzas.

Ez _kizarolag_ azon mulik, hogy milyen hangkartyat hasznalsz, es milyen soundbankot. AC97+default soundbank komboval mar meghallgatas nelkul is (elore) kitepheted az osszes hajszalad, az abszolut minimum egy sblive egy jofaja bankkal (van egy csomo ingyen letoltheto soundfont bigyo (ezeket eszi az osszes ujabb SB), pl. hammersound, meg soundbank.hu meg mittomen. Google).


hétf. szept. 05, 2005 19:52
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 21:31
Hozzászólások: 756
Hozzászólás 
Talan meg fogsz lepodni, de a valasz elso resze: google.
beirod, hogy roxette almost unreal midi; a legelso linkrol le is toltheted (raadasul egesz turheto ahhoz kepest, hogy egy free midi).
A valasz masodik fele is elhangzott mar az egyik (friss) midi-s thread-ben: van basco's karaoke player (mondjuk ezzel csak lejatszani lehet, de vanik benne solo is), ill. sweet midi player.


hétf. szept. 05, 2005 19:47
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. szept. 05, 2005 18:25
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Udv!

Segítségre lenne szükségem. A Roxette Almost Unreal című számából szeretném egy hangszer dallamát kiemelni, hogy az külön szóljon! Jó lenne ha nemcsak olyan szimpla midi lenne, hanem az eredeti hangszerhez hasonló hangzású. Ha tudnátok egy jó zeneszerkesztő progit, és hozzá azt a file-t ami ezt a zenét tartalmazza hangszerenként szerkeszthető módon, akkor megköszönném ha írnátok. A tobbit maj meglátjuk!:)


hétf. szept. 05, 2005 18:45
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 21:31
Hozzászólások: 756
Hozzászólás 
Lattam regebben egy olyan stuffot, amit USB-re lehetett kotni, es volt benne egy 16 bites ISA slot:D Ha erdekel megkeresem:)

Az SB-k pont OPL3-at hasznaltak (a jo oreg Yamaha YMF262), az ac97 meg pont wavetable alapu:)

DLS letoltest passzolom:) Regebben en is kerestem, de csak a SantaCruz-hoz talaltam par 'demo' DLS-t (mondjuk meg kell hagyni eleg allatul szol: Supernova -- Scruz). DLS bank szerkeszto ware-t sem talaltam, ugyhogy fogtam a jo oreg AVM Apex-et, es beleapplikaltam egy ASUS P2B-be:) Ahhoz legalabb van rendes bank bizgeto ware (Everest).


hétf. aug. 29, 2005 18:21
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 773
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hangkártyacsere :) elég ritkásak az isa slotok az alaplapomon :)
Régi kártya az Sound Blaster Pro, vagy Sound Blaster 16 mind2-n ugyanúgy szólt. A mostani pedig Abit NF-7 integrált 5.1-es AC97.
Szóval tud DLS-t én a dxdiag-ba láttam, hogy valami GM.DLS-t használ. De ezt hol lehet megváltoztatni, és honnan lehet ilyen dls-t leszedni?


hétf. aug. 29, 2005 17:22
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 21:31
Hozzászólások: 756
Hozzászólás 
Hangkartyacsere:)

Az is lehet, hogy a regi kartyad (milyen kartya is volt az?) meg FM szintezist hasznal (OPLx, CMF vagy CMS vagymi), a maiak pedig szinte kivetel nelkul wavetable alapuak.

Ha az uj/jelenlegi kartyad DLS vagy SF2 kompatibilis, akkor hasznalhatsz sajat soundbankot a regi kartyadbol kibanyaszott patch-ekkel.


hétf. aug. 29, 2005 15:34
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 773
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hi!
Inkább nem nyitok új topicot, úgyhogy itt kérdezem. Szóval van egy régi dos-os játék, aminek midi zenéi vannak, de akkori hangkártyákon a midi hangminták még mások voltak (mostani hangkarikon persze jobb hangminták vannak, de az kéne hogy az a mid úgy szóljon ahogy régen), a mostani hangkártyámon, meg eléggé máshogy szól az az a zene. Van valami megoldás, hogy visszaalakítsam hogy minél jobban hasonlítson a régire?


vas. aug. 28, 2005 20:12
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 14, 2004 23:40
Hozzászólások: 31
Hozzászólás Re: MIDI és MP3 editálás, hangrögzítés zenei alapra
Köszi, kipróbálom :)


kedd márc. 15, 2005 16:29
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 14:57
Hozzászólások: 470
Hozzászólás Re: MIDI és MP3 editálás, hangrögzítés zenei alapra
Bosco írta:
Sziasztok, midi és mp3 zenék vágásához, gyorsításához/lassításához, esetleg egyéb effektekkel való ellátásához (bár ez utóbbi nem annyira fontos) keresnék vmi programot, de nem vagyok igazán otthon benne. Fontos lenne, hogy könnyen kezelhető legyen, mert nem vagyok zenész vagy ilyesmi... :-P

Az sem lenne rossz, ha egy mikrofonnal lehetne énekhangot rávenni a zenére, és mp3-ként vagy bárhogy elmenteni.

Help meee

Ha MIDI zenére akarsz énekhangot felvenni:
  1. Beszerzel egy hangszerkesztő programot (Audacity, Goldwave, Audition, Sound Forge, satöbbi), és egy MIDI lejátszására alkalmas szoftvert (Winamp, de akár a Windows Media Player is jó).
  2. Ha CSAK a hangodat akarod felvenni, a Windows hangerővezérlőpultján a Felvételi eszközöknél (Recording Control - előhozható: Beállítások/Tulajdonságok/Felvétel) kiválasztod a Mikrofont. Ha a MIDI-t is rögzíteni akarod akkor a Wave-et (SB Live hangkártyánál What U Hear). Győzödj meg arról, hogy a lejátszási eszközöknél a Mikrofon és a MIDI ne legyen elnémítva.
  3. Elindítod a hangszerkesztő programot, és nyitsz benne egy új file-t.
  4. Elindítod a lejátszóprogramot, és megnyitod benne a MIDI-t, de még nem indítod el.
  5. A hangszerkesztő programban elindítod a felvételt.
  6. Elindítod a MIDI lejátszását.
  7. Lalalalala... :lol:
  8. Leállítod a felvételt és újból lejátszod... ...és gyönyörködsz/szörnyülködsz, az eredményen. :)

MP3 gyorsítása/lassítása/effektezése. bármelyik fentebb említett hangszerkesztő program.
MIDI gyorsítására/lassítására: Jazz++ Sequncer (ingyenes, palatformfüggetlen sequencer).


hétf. márc. 14, 2005 20:11
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 14, 2004 23:40
Hozzászólások: 31
Hozzászólás MIDI és MP3 editálás, hangrögzítés zenei alapra
Sziasztok, midi és mp3 zenék vágásához, gyorsításához/lassításához, esetleg egyéb effektekkel való ellátásához (bár ez utóbbi nem annyira fontos) keresnék vmi programot, de nem vagyok igazán otthon benne. Fontos lenne, hogy könnyen kezelhető legyen, mert nem vagyok zenész vagy ilyesmi... :-P

Az sem lenne rossz, ha egy mikrofonnal lehetne énekhangot rávenni a zenére, és mp3-ként vagy bárhogy elmenteni.

Help meee


szomb. márc. 12, 2005 16:40
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 15 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség