Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. jún. 23, 2024 4:07



Hozzászólás a témához  [ 18 hozzászólás ] 
Vasarlas elotti segitseg kerese 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 336
Hozzászólás 
Ultra kompakt Sonykat és Minoltákat nem ajánlom az átlagon aluli vaku- és szobában történő fókusz teljesítmény, valamint átlagon felüli zaj miatt.
Panasonicról csak jókat hallotam, a Pentaxot egyáltalán nem ismerem.
Amit még tudok ajánlani: Canon A400 amivel tuti nem fürdesz be.
Én személy szerint nem voltam hasravágódva finoman szólva az alsókategóriás Kokakoktól (még az árához képest sem), de ez a személyes véleményem. Nekem van egy alsókategóriás Fujim (A200) meg vagyok elégedve a teljesítményével, de szobában kétségtelenül zajos képeket produkál - ha csak a papírkép a fontos, egy Fuji sem lehet rossz választás (A-sorozat).
Szóval én azt mondom összeségében, hogy Canon A400.


pén. márc. 11, 2005 11:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 336
Hozzászólás 
Ultra kompakt Sonykat és Minoltákat nem ajánlom az átlagon aluli vaku- és szobában történő fókusz teljesítmény, valamint átlagon felüli zaj miatt.
Panasonicról csak jókat hallotam, a Pentaxot egyáltalán nem ismerem.
Amit még tudok ajánlani: Canon A400 amivel tuti nem fürdesz be.
Én személy szerint nem voltam hasravágódva finoman szólva az alsókategóriás Kokakoktól (még az árához képest sem), de ez a személyes véleményem. Nekem van egy alsókategóriás Fujim (A200) meg vagyok elégedve a teljesítményével, de szobában kétségtelenül zajos képeket produkál - ha csak a papírkép a fontos, egy Fuji sem lehet rossz választás (A-sorozat).
Szóval én azt mondom összeségében, hogy Canon A400.


pén. márc. 11, 2005 11:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Birdie [digicam] írta:
Nézz szét Kodak-ok között, vannak egész olcsó 3 Mpixeles 3x-os zoomos modellek olyan 35-40e között.


Sőt, a 7330 éppen 30eFt. :)


hétf. márc. 07, 2005 11:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
[quote="Babajaga"]CineDOG-nak!
A háromállású élességállítás makró, portré, tájkép az fokozatos élességállítás. Az autófókusz mivel az objektív folyamatosan mozog a tubusban a legközelebbi távolság állításától a végtelenig, folyamatos
élességállítás.[/quote]

Félreértettetek. A fenti idézetből látszik, hogy folyamatos élességállításról beszéltem, ez pedig minden AF módot érinti természetesen. Azonkívül a manuális, és az objektív élességállító gyűrűjének forgatásával beállított élesség is idetartozik. (az utóbbi kettőt azért különböztetem meg mert a legtöbb digit gépen a manuált is az elektronika állítja).


hétf. márc. 07, 2005 0:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
Szrintem az a kifejezés hogy AF már magába foglalja azt amit te folyamatosnak nevezel, legalábbis nehezen tudok olyan autofokuszt magam elé képzelni amelyik csak pár fix fokusztávra áll be de automatikusan.Szerintem amit te folyamatos AF-nek nevezel az önmagában az AF, a folyamatos ennek egy kibövitett verzioja. Mint az öxxes többi AF-re végzödö kifejezés.


vas. márc. 06, 2005 23:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Az all servo (követő) AF csak az egyik a folyamatos élességállítás közül.A definició az hogy az objektív az élességállítás teljes tartományán belül mozog, és bármelyik helyzetben megállítható! Na ezt jól kiveséztük! De csöppet sem haszontalan, tanuljon belőle aki akar!


vas. márc. 06, 2005 19:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 20:13
Hozzászólások: 1220
Tartózkodási hely: digitcam topik csakis... mi más? ;)
Hozzászólás 
Nézz szét Kodak-ok között, vannak egész olcsó 3 Mpixeles 3x-os zoomos modellek olyan 35-40e között.


vas. márc. 06, 2005 18:36
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 20:13
Hozzászólások: 1220
Tartózkodási hely: digitcam topik csakis... mi más? ;)
Hozzászólás 
Nos, erre tul. képpen bármelyik 2 vagy 3 Mpixeles gép megfelel. 5 Mpixelest totálisan feleslegesnek érzem akkor az esetedben, ha mondjuk még képkivágást sem tervezel.


vas. márc. 06, 2005 18:35
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. márc. 04, 2005 17:08
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Nos amire a gepet szeretnem venni az semmi extra, csak csalad, kirandulasok stb. egyszeru fotozasara, meg persze ha valakinek kell akkor egy ket kepet papiron latni (max 10*15).


vas. márc. 06, 2005 16:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
ez mind szép és jo de akkor miért az all servo AF -t keverted bele a folyamatos AF meghatározásába:)? Szegény oroby csak néz ha beleolvas a topicba és nem tudja most mi is van:) Ha már a fokuszkérdést boncolgatjuk, össze kéne foglalni: van fixfokuszos amin nincs semi állitás, van ezek szerint ami több fix állásba állithato, van ami tud autofokuszt AF és van ami tud manuális fokusz MF is. Aztán az AF-en belül van kismillio lehetöség amik az elöbbiekben kicsit össze lettek keverve...


vas. márc. 06, 2005 14:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Logikus hogy készenléti módban teszi hiszen akkor az élességel már nem kell törődni csak az expozicióval. Vannak a villámgyors AF-ok amelyekkel rá lehet lőni a témára, kérdés hogy eltaláljuk-e? Ha az ipse kapkod lehet hogy az ötödikre talál, de akkor meg már rég elmúlt az a pillanat amit meg szerettünk volna örökíteni. Elfelejted hogy a manuál mód is állítgatós, csak lényegesen több jobb lehetőséggel persze.Volt AF-es gépem melynél majd bediliztem mert a 8- 10 méterre levő témáról kiírta hogy távolság 1,7-1,8 m. 3 hónap után jelent meg először hogy távolság 20m! ami tök pontos volt, akkor talált olyan motívumot ami annak a finnyás kontrasztérzékelőjének teljesen megfelelt.


vas. márc. 06, 2005 13:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
na ezt nem gondoltam volna:) még az überxar hp320am is AF es volt nem ilyen állitgatos:) Viszont az FZ 10ben a Cont AF nem prefocus esetén tartja fixen vagy folyamatosan utánállitva a fokuszt hanem készenléti modban, ezzel csökkentve jo esetben az exponálás idejét. Ha közben nem kezd zoomolni az ember:)


szomb. márc. 05, 2005 16:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Van one shot, és all servo AF az egyik a gomb benyomásakor a keretben lévő tárgyra ráblokkol, míg a másik üzemmódban követi a keretben levő tárgyat és ha az távolodik vagy közeledik az objektívet utánaállítja folyamatosan. Van két és három fokozatban állítható lencséjű gép ma is. Kodakban is láttam 30000-es árfekvésben. Nem feledékenyeknek való!


szomb. márc. 05, 2005 16:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
akkor itt az ujabb kérdésem. Az Fz10ben van egy olyan mnü hogy folyamatos AF be-kikapcsolás. ez azt csinálja, hogy a gép expogomb benyomásra fokuszáljon auto modban vagy folyamatosan dolgozzon mint a güzü és ne kelljen rá várni expokor. Ez kicsit más értelmezése a folyamatos AF nek:) Én még nem láttam lyan digigépet ami csak 3 állást tudna... az egy plusz esetleg, ha lehet makro meg végtelen meg valami köztes értékre fixen beállitani...


szomb. márc. 05, 2005 16:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
CineDOG-nak!
A háromállású élességállítás makró, portré, tájkép az fokozatos élességállítás. Az autófókusz mivel az objektív folyamatosan mozog a tubusban a legközelebbi távolság állításától a végtelenig, folyamatos élességállítás.


szomb. márc. 05, 2005 15:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Ezek közük melyik a folyamat AF?


szomb. márc. 05, 2005 14:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Csak akkor tud bárki tanácsot adni ha leírod mit akarsz a géptől mit akarsz fényképezni, mit részesítesz előnyben ezek közül senki még fotóbolti eladó sem ismerheti az összes gép minden adatát. Aki pld nagyon szeret makrózni az inkább olyan gépet vesz amin 5cm vagy közelebb van makró távolság, mint olyant ami 10cm v távolabbi ez. Van aki megelégszik egy háromállású élességállítással az optikán, van aki folyamatos AF-t igényel.


szomb. márc. 05, 2005 13:00
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. márc. 04, 2005 17:08
Hozzászólások: 20
Hozzászólás Vasarlas elotti segitseg kerese
Udv mindenkinek!

A segitsegeteket szeretnem kerni egy egyszerubb digitalis fenykepezogep vasarlasa elott.
Van egy par tipus ami elerheto es ezek kozul kellene valasztani, melyik lenne a legmegfelelobb.

Tipusok:
Sony DSC-P93
Sony DSC-P73
Minolta DiMAGE X31
Pentax Optio S50
Panasonic DMC-LC70

Segitsegetek elore is koszonom

oroby


pén. márc. 04, 2005 17:15
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 18 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség