Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. máj. 29, 2024 3:29



Hozzászólás a témához  [ 25 hozzászólás ] 
MMC kártya gondok egy nyaralás után... :cry: 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 29, 2004 14:28
Hozzászólások: 118
Hozzászólás 
"A Multimedia kártya az SD butított változata."??Mivel az MMC volt korábban ez így nem állja meg a helyét" inkább az SD az MMC okositott változata"lehetne.
" Kívülrõl mindössze annyi a különbség, hogy az MMC kártyák eggyel kevesebb "lábat", azaz kivezetést tartalmaznak, és nincsen felülírás ellen védõ kapcsoló sem."Meg abban,hogy az MMC 24 × 32 × 1,4mm ,Az
SD meg 24 × 32 × 2,1 mm.
http://de.wikipedia.org/wiki/SD_Memory_Card
http://de.wikipedia.org/wiki/Multimedia_Card


szer. okt. 04, 2006 21:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
zsazsa írta:
Ha nem erre való.Akkor mire?Biztos azért MMC a neve.Az SD-kártyák ráadásul általában olcsóbbak.Ezt az olajzott villámot nem tudom alátámasztani, használom mindkettöt de ekkora külömséget nem vettem észre.Attól függ milyet használsz mert MMC 4.0 van már 2004 óta (max 52 Mbyte/s) ami nem,hogy lassabb hanem jóval gyorsabb mint egy (Noname )SD kártya.


http://www.cp.hu/cp/teszt/hard/mem/

"MultiMedia kártya (MMC)

A Multimedia kártya az SD butított változata. Kívülrõl mindössze annyi a különbség, hogy az MMC kártyák eggyel kevesebb "lábat", azaz kivezetést tartalmaznak, és nincsen felülírás ellen védõ kapcsoló sem. Az SD kártya lefelé kompatibilis, tehát minden SD-kártyaolvasó elboldogul a MultiMedia kártyákkal is (fordítva ez nem igaz!). Nincs titkosítás, és 64 Mbájtos méretig az írási mûveletek is kicsit lassabban mennek..."


http://www.pdamania.hu/content/1293/

"MultiMedia Card (MMC) az SD memória elődje: az SD interfésszel rendelkező eszközök is gond nélkül írják/olvassák ezt a változatot is. A Nokia 9210 kommunikátora és a Siemens SL 45 telefonja használja ezt a típusú memóriakártyát. Fizikai felépítése szempontjából kevesebb csatlakozója van mint az SD kártyáknak. ..."

Kb itt van az MMC kártyák felhaználási területe.
Az oldalak nem a legfrisebbek, (pár uj telefon felkerült az MMC listára, de manapság már a mobilokba is inkább valami mini/mikro/rs/SD kártyákat vetetnek) és azota van böven minden fajta kártyábol gyorsabb, de ez a lényegen nem változtat. Mobiltelefonba meg olyan helyekre ahol a sebesség nem olyan fontos el lehet használni, de SD csatlakozos digitgépbe direkt ilyet venni enyhe perverzio.

Arrol nem fogok vitatkozni, hogy létezhet Ultra Extreme II. 200xMMC kari ami gyorsabb mint egy fapados alap SD, de nekem van szerencsém a 16megás alap canon(matricás) mmc-hez meg egy noname szinesmatricás SD-hez ugyanabban a gépben, és (mint ahogy a két tipus specifikácioja különbözik) annyival gyorsabb volt az SD. Direkt nem egy 80X sebességü SD-vel hasonlitom össze.


kedd okt. 03, 2006 23:34
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 29, 2004 14:28
Hozzászólások: 118
Hozzászólás 
arnyekxxx írta:
sunswer írta:
Nem azért adnak 16Mb-os mmc a kenonék, mert az annyira franko, hanem azért mert az a legolcsobb kártya amit lehet találni hozzá, és ugyebár minden fillér amit sporolni lehet azt megsporolják, föleg a belépö kategoriában. Nekem is ilyen karit adtak a kis kenonhoz. LASSUUUUU (a gyári karival kihullott a hajam mire elmentett egy 3Mp-es képet az A310-es, nem is volt tovább a gépben csak amig haza nem értem vele, a noname alap SD karival átváltozott olajozott villámmá a mentés sebessége) és nem a megbizhatoságárol hires az mmc. Egyszerüen nem erre valo. Az SD felülröl kompatibilis az MMC-vel, de ez nem azt jelenti, hogy ha választani lehet akkor a vacakabbat tegye az ember a gépébe.

Ha nem erre való.Akkor mire?Biztos azért MMC a neve.Az SD-kártyák ráadásul általában olcsóbbak.Ezt az olajzott villámot nem tudom alátámasztani, használom mindkettöt de ekkora külömséget nem vettem észre.Attól függ milyet használsz mert MMC 4.0 van már 2004 óta (max 52 Mbyte/s) ami nem,hogy lassabb hanem jóval gyorsabb mint egy (Noname )SD kártya.


hétf. okt. 02, 2006 9:08
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás 
SmOg írta:
...

Szóval most keresek olyan ismerőst akinek van digigépe (és esetleg ugyanugy mint ez a gép is látja a rajta levő cuccokat) és van olyan funkciója h memoriakarirol belso memoriaba masolás. Ugyanis ez nem tud.



Vaaaagy keresel egy olyan mobilt ami látja a képet és van rajta BT és azzal átküldöd egy PC-re.


hétf. okt. 02, 2006 2:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
sunswer írta:

miert???
en alapbol a cannon ps a410esemhez (jo nem egy nagy szam de erre volt penzem) 16M mmc-t kaptam, volt az uzletben sd kartya is a hasznalati utmutatoban benne van hogy a gep kepes sd kartya kezelesere is, de a gyarto az mmc-t javasolja?
ezert vettem hozza egy mmc-t.
szoval akkor most mi van miert jobb az egyik mint amasik pro/contra?


Nem azért adnak 16Mb-os mmc a kenonék, mert az annyira franko, hanem azért mert az a legolcsobb kártya amit lehet találni hozzá, és ugyebár minden fillér amit sporolni lehet azt megsporolják, föleg a belépö kategoriában. Nekem is ilyen karit adtak a kis kenonhoz. LASSUUUUU (a gyári karival kihullott a hajam mire elmentett egy 3Mp-es képet az A310-es, nem is volt tovább a gépben csak amig haza nem értem vele, a noname alap SD karival átváltozott olajozott villámmá a mentés sebessége) és nem a megbizhatoságárol hires az mmc. Egyszerüen nem erre valo. Az SD felülröl kompatibilis az MMC-vel, de ez nem azt jelenti, hogy ha választani lehet akkor a vacakabbat tegye az ember a gépébe.


csüt. szept. 14, 2006 13:34
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd okt. 04, 2005 17:52
Hozzászólások: 76
Hozzászólás 
arnyekxxx írta:
1. javaslat a jövöre nézve. Fényképezögépben csak akkor használunk mmc kártyát, ha tüzes vassal sütögetik a talpunk, igy kényszeritenek rá.

2. Nem volt -nekem - világos, hogy a a kártyát nem látják a kártyaolvasok, vagy azt felismerik, csak képeket nem látnak rajta?
Ha a kártyát se látják, akkor nincs ötletem, ha csak a képeket nem akkor meg lehet valami képmentö programmal megprobálni lementetni a kártya tartalmát aztán odaajándékozni ezt a kártyát egy megfelelö mobillal rendelkezö havernek.

Egyébként milyen tipusu fényképezögép gyártotta a letölthetetlen képeket?


miert???
en alapbol a cannon ps a410esemhez (jo nem egy nagy szam de erre volt penzem) 16M mmc-t kaptam, volt az uzletben sd kartya is a hasznalati utmutatoban benne van hogy a gep kepes sd kartya kezelesere is, de a gyarto az mmc-t javasolja?
ezert vettem hozza egy mmc-t.
szoval akkor most mi van miert jobb az egyik mint amasik pro/contra?


szer. szept. 13, 2006 18:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
Babajaga írta:
A gépek csak kis százalékában van belső memória. Logikátlan a kártyáról belső memóriába másolni mikor az elsődleges cél kinyerni a gépből a képfájlt. A jóval nagyobb kártyáról a kisebb belső memóriába másolni sem logikus.


"A gépek csak kis százalékában van belső memória." Olcso kompaktoknál gyakran van. DSLR-ben ritkán:)

"Logikátlan a kártyáról belső memóriába..." Miért lenne logikátlan? Bárkinek jol jöhet, ha pár kedvenc képét magánál tudja tartani, miközben a memokarit rendszeresen letörli. Kezdönek jol jöhet tanuláskor, meg tudja nézni, korábbi jol sikerült képe milyen beállitásokkal készült, boldog szülönek jol jön, mert mindig meg tudja mutatni bárkinek, amikor a Marcika elöször állt fel az asztal sarkába kapaszkodva, nem kell mindig visszamásolni a karira a gyakran mutogatott képet.

Attol, hogy van egy elsödleges cél, még jo, ha egy másodlagos célra is lehet használni a gépet. Ennél sokkal nagyobb, másodlagos célnak se jo baromságokat képesek beletenni gépekbe (pl szincserélgetés, AiAf...)


csüt. júl. 27, 2006 13:21
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. júl. 14, 2004 9:26
Hozzászólások: 391
Tartózkodási hely: TiszaNewCity
Hozzászólás 
Pedig működik. Nikonék úgy gondolták, hogy ha van belső mem (a Coolpix 3200-ban 14 mega) akkor miért ne lehetne oda-vissza adatátvitelt megvalósítani memkártya mellett ? Felfogható egy tartalék tárnak is ha betelne a kártya, kiválasztasz 12-14 képet és átnyomod a belső tárba. Igen jól jött ez a funkció egy Kecskeméti repülőnapon amikor kezdett betelni a szűkös 256 megás SD és még ki se kellett venni a gépből a karit. :) :wink:

Lehet, hogy nem logikus de nagyon jól műxik és a topicnyitót is kihúzhatja a bajból. Viszont előfordulhat, hogy ha rossz az az MMC kártya, akkor a belső membe se fog átmenni. Na az lenne a kellemetlen :cry:


csüt. júl. 27, 2006 11:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Xman írta:
A Nikon Coolpix 3200 is tud oda vissza másolni. Csak ki kell választani a képek menüben: COPY, IN->CARD vagy CARD->IN, kiválasztott vagy összes kép és kész. Szerintem ezt minden normálisabb gépnek tudnia kellene. Mindenképp keress valakit és próbáld meg.


A gépek csak kis százalékában van belső memória. Logikátlan a kártyáról belső memóriába másolni mikor az elsődleges cél kinyerni a gépből a képfájlt. A jóval nagyobb kártyáról a kisebb belső memóriába másolni sem logikus.


csüt. júl. 27, 2006 11:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. júl. 14, 2004 9:26
Hozzászólások: 391
Tartózkodási hely: TiszaNewCity
Hozzászólás 
A Nikon Coolpix 3200 is tud oda vissza másolni. Csak ki kell választani a képek menüben: COPY, IN->CARD vagy CARD->IN, kiválasztott vagy összes kép és kész. Szerintem ezt minden normálisabb gépnek tudnia kellene. Mindenképp keress valakit és próbáld meg.


csüt. júl. 27, 2006 7:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Nem tudom ez megoldja-e a gondod:
http://www.warezlinks.eu/bb/viewtopic.php?t=2074


szer. júl. 26, 2006 12:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
Babajaga írta:
"van olyan funkciója h memoriakarirol belso memoriaba masolás. Ugyanis ez nem tud."

Ilyen funkciót nem tud egyik gép sem. Csak a belső memóriából a kártyára tud.


Pl a casio-nk tudott oda-vissza másolni


hétf. júl. 24, 2006 15:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Ilyen Jajj technológiát nem szabad venni.


hétf. júl. 24, 2006 12:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"van olyan funkciója h memoriakarirol belso memoriaba masolás. Ugyanis ez nem tud."

Ilyen funkciót nem tud egyik gép sem. Csak a belső memóriából a kártyára tud.


hétf. júl. 24, 2006 12:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
Az a nagy baj, hogy a gép meghajtóként mutatja a kártyát. éppúgy, mint a kártyaolvasó. Vagyis tökmind1, hogy olvasón, vagy a fotómasinán keresztül mutatod meg a PC-nek. Ha a kártyán van valahol egy hibás bejegyzés és a PC hibás formátumot ír, csak a format segíthet.
Esetleg eg lehet próbálni a különböző lemezellenőrző programok (Norton DiskDoctor, Windows CheckDisk és hasonlók) futtatását.


hétf. júl. 24, 2006 11:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd ápr. 20, 2004 23:42
Hozzászólások: 216
Hozzászólás 
A lényeg, hogy a mmc kártya vált korruptá. (vagyis nem a fényképezővel van a gix)

Már próbáltam Nokia 6230i-ben is. Az is "látja" az mmc-t csak mint korrupt és felteszi a kérdést h szeretném e formázni. (mivel képek vannak rajta nem akarom formázni) :D


Szóval most keresek olyan ismerőst akinek van digigépe (és esetleg ugyanugy mint ez a gép is látja a rajta levő cuccokat) és van olyan funkciója h memoriakarirol belso memoriaba masolás. Ugyanis ez nem tud. A gondot ez a gép okozta:

Jay-cam

Kép


szer. júl. 12, 2006 23:36
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás 
Majd ha már minden kötél elszakadt, csinálj egy formázást, majd egy visszaállítást egy erre a célra írt programmal, hátha.


szer. júl. 12, 2006 12:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
balu1 írta:
Régebben vettem egy kártya olvasót ami pontosan ugyanezt csinálta.
Ez az, talán neked is ilyen van:
Kép



Mivel azt irja a kártyát nem látja se a kártyaolvaso se más eszköz, és a fényképezögépben levö kártyát se látja a pc csak a digitgép, igy nem hiszem, hogy a kariolvaso lenne a gáz.

Tényleg, a legegyszerübb lenne bevinni valami fotolaborba, ahol vállalnak cd-re irást és ha ott se megy és életfontosságu képek vannak rajta akkor lehet valami adatmentö cégnél probálkozni akik döglött cuccokrol tudnak adataot visszanyerni. Persze gondolom ezek a cégek annyiért vállalják amiböl több uj gépet lehet venni...

Jut eszembe, áruld már el, milyen fényképezö követte el ezt a csodát?

Hm utolso utáni ingyenes lehetöség. Ha már feladtad, formázd le a karit a digitgépben, hátha utána felismeri a kártyaolvaso és akkor már rá lehet engedi valami recovery propgramot. Ezek a formázott karirol is simán letöltik a képeket ha nem lettek uj képekkel felülirva.

Jut eszembe, azota MÁSIK kártyával probáltad már a gépet, hogy az arra mentett képeket látja-e a PC?


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára arnyekxxx szer. júl. 12, 2006 12:05-kor.



szer. júl. 12, 2006 11:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
SmOg írta:
Kidobja h radugtam fényképező (tudjátok ez a tipikus USB-s okosságköteget irja ki). De amikor a meghajtora klikkelek akkor kiirja h helyezzek be lemezt. Tehát a pc effektive nem erzeleki h lenne a fényképezőben kartya. Próbáltam Nokia N-gagel, az aztmondja h nincs megformazva a kartya. Pocket Pc nem latja ha bedugom egyaltalan a kartyat. Viszont a fényképező lazán látja sot, meg a rámentett képeket is.
Régebben vettem egy kártya olvasót ami pontosan ugyanezt csinálta.
Ez az, talán neked is ilyen van:
Kép

Mivel három napon túl voltam ezért a szervívbe került a BartókB. útra de nekik működött.
Egyébként minden más usb-s cucc megy nálam, de a kártya olvasó azt csinlta amit leírtál.
Akár XP alatt és a munkahelyen a WIN2000 alatt sem ment.

A fájlokat először látta de másolásnál hibásan másolt és lefagyott,
azután már nem ismerte fel és formázni akarta a formázatlannak látott meghajtót.
Újra indítás után minden ment előlről. Először megint látta, aztán már nem ismerte fel a tartalmat és megint formázni akarta.

Aztán vissza mentem ismét a szervizbe és nagynehezen rávettem őket,
hogy megint nézzék meg mert most biztosan nekik se megy.
..és ott működött. Meg is nézettem velük a képeket és látszott, tehát olvasta így nem tudták cserélni. :?

Aztán haza jöttem (és a benti gépen is) időnként félig felismerni vélte a kátrtyát de hibásan olvasta meg lefagyott, aztán rendszeresen kiírta ugyanazt, hogy nincs megformázva"formázzam?". Időnként (nagyon ritkán) viszont működött de fagyogatott.

Netán ilyen kártya olvasód van neked is?
Szerezz kölcsön (még) másik olvasót egy próba idejére, hátha ott van a baj. Jobbat nem tudok.

..dehogynem, vidd be egy jobb helyre, hogy képet szeretnél róla (mondjuk az első képről) készítetni..
Ha ott olvassa akkor biztosan nálad lehet valami..


szer. júl. 12, 2006 10:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
SmOg írta:
Kidobja h radugtam fényképező (tudjátok ez a tipikus USB-s okosságköteget irja ki). De amikor a meghajtora klikkelek akkor kiirja h helyezzek be lemezt. Tehát a pc effektive nem erzeleki h lenne a fényképezőben kartya. Próbáltam Nokia N-gagel, az aztmondja h nincs megformazva a kartya. Pocket Pc nem latja ha bedugom egyaltalan a kartyat. Viszont a fényképező lazán látja sot, meg a rámentett képeket is.


A PC a kimeneten nem érzékel jelet, azért jeleznek a másikak is hibát. Vagy a kimenet szakadt vagy a kábel. A képfájl jel hiányzik.


kedd júl. 11, 2006 23:03
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd ápr. 20, 2004 23:42
Hozzászólások: 216
Hozzászólás 
Kidobja h radugtam fényképező (tudjátok ez a tipikus USB-s okosságköteget irja ki). De amikor a meghajtora klikkelek akkor kiirja h helyezzek be lemezt. Tehát a pc effektive nem erzeleki h lenne a fényképezőben kartya. Próbáltam Nokia N-gagel, az aztmondja h nincs megformazva a kartya. Pocket Pc nem latja ha bedugom egyaltalan a kartyat. Viszont a fényképező lazán látja sot, meg a rámentett képeket is.


kedd júl. 11, 2006 22:34
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás 
Most akkor a kártyástul rádugott fényképezőt sem látja a PC?


kedd júl. 11, 2006 17:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd ápr. 20, 2004 23:42
Hozzászólások: 216
Hozzászólás 
Nem vlm markas gép de eddig tokeletesen mukodott. A kártyát egyáltalán nem látja semmilyen olvasó, csak a fényképező maga. Az a képeket meg is jeleniti. (hozzáateszem eddig mindig 100%an mukodott)

N-gage látja a memkarit, de kiirja h korrupt. Formatálni meg azért nem akarom (tudom h az helyrerakná) de a képeket le akarom valahogy menteni.


hétf. júl. 10, 2006 13:52
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
1. javaslat a jövöre nézve. Fényképezögépben csak akkor használunk mmc kártyát, ha tüzes vassal sütögetik a talpunk, igy kényszeritenek rá.

2. Nem volt -nekem - világos, hogy a a kártyát nem látják a kártyaolvasok, vagy azt felismerik, csak képeket nem látnak rajta?
Ha a kártyát se látják, akkor nincs ötletem, ha csak a képeket nem akkor meg lehet valami képmentö programmal megprobálni lementetni a kártya tartalmát aztán odaajándékozni ezt a kártyát egy megfelelö mobillal rendelkezö havernek.

Egyébként milyen tipusu fényképezögép gyártotta a letölthetetlen képeket?


hétf. júl. 10, 2006 11:46
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd ápr. 20, 2004 23:42
Hozzászólások: 216
Hozzászólás MMC kártya gondok egy nyaralás után... :cry:
Adott egy fényképező ami képes egy bizonyos mmc kártyára képeket csinalni, viszont ha radugjuk a gépre akkor nem tudjuk atmásolni. A gép nem látja egyszerűen. Próbáltuk pocket pc-vel, n-gage-el, beépített kártyaolvasóval de egyik se látja. A fénképező viszont vidáman megjeleniti a velek készitett képeket. Tud valaki esetleg vlm megoldást, hogy le tudjuk menteni a képeket? Igencsak fontosak lennének. :cry:


hétf. júl. 10, 2006 9:24
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 25 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség