Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. jún. 09, 2024 3:35



Hozzászólás a témához  [ 9 hozzászólás ] 
használt vagy új? 
Szerző Üzenet
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Salvatore Salvataggio írta:
Babajaga írta:
...

Azt még említsük meg(pozitív éertelemben), hogy neked Pentax K100D-d van ha jól emlékszem.


Ja , és megesz a méreg hogy azt olvasom hogy nem kapható hozzá optika csak kevés. A Digifénykép lapján 48 optika található! Kb 10%-a amit rendelni kell mert nincs rögtön átvehető belőle. Nekem szerencsém volt tavaly a Vaterával mert akkor Karácsony elött nagyon sok K-s optika volt. Most pld alig van.


csüt. dec. 20, 2007 13:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Babajaga írta:
...

Azt még említsük meg(pozitív éertelemben), hogy neked Pentax K100D-d van ha jól emlékszem.


csüt. dec. 20, 2007 12:33
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
zozo1982 írta:
szóval akkor azt mondod, hogy érdemes használtat venni?
és a nikonnál hol tudom megnézni hogy mennyi expo van benne? mert elvileg valahogy meglehet!! legalábbis ezt mondták már nekem! hogy nem csak a szerviz tudja megnézni! mi számít kevés exponak? 2-3000???


Én tavaly ami után vettem a gépet a Vaterán szereztem be vagy tíz optikát. Ebből csak kettő volt olyan hogy meg tudtam nézni a vásárláskor.Mégis minden optika az elvárható állapoton belül volt, pedig ezek között húsz évesnél régebbi is volt. Persze mondjuk értek is hozzá ez se mellékes. Arra is figyelni kell hogy az eladó milyen, mert a Vaterán pld utána lehet nézni hogy az eladó mennyire korrekt megbízható. Na és az se mellékes hogy nagyon olcsón jutottan hozzájuk.


csüt. dec. 20, 2007 11:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Nikonhoz nem értek, de azthiszem ott menüből is elérhető. Canonhoz kell szerviz.
5000 expo se sok még.


csüt. dec. 20, 2007 11:12
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd dec. 18, 2007 21:07
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
szóval akkor azt mondod, hogy érdemes használtat venni?
és a nikonnál hol tudom megnézni hogy mennyi expo van benne? mert elvileg valahogy meglehet!! legalábbis ezt mondták már nekem! hogy nem csak a szerviz tudja megnézni! mi számít kevés exponak? 2-3000???


szer. dec. 19, 2007 21:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Szerintem érdemes. De mindenképp jó állapotút érdemes venni kevés expóval.
Ha jól értem akkor most váltasz DSLR-re? Vagyis nincsenek objektíveid.
Szóval olyan gépet vegyél, amelyik objektív vonalon el akarsz indulni, ne kelljen később bajonettet váltani.
Nikon, Canon vonalon rengeteg az objektív, idővel a Nikon objektívek eléggé olcsóvá válnak. Ezen a fronton az a baj, hogy a stabilizátor az objektívben van és ez eléggé drágítja a mulatságot.
Az Pentax K100D, K10D; Samsung GX-10; Olympus E510; Sony A100 ,Minolta 5D,7D Gépekben van vázba épített stabilizátor.
Pentaxokra az 1972 utáni összes pentax objektív jó, így olcsón hozzájutsz olcsóbb objektívekhez, viszont MO-n nincs nagy kínálat pentax objektívekből.
Oly-nak egész jó alap objektívei vannak, de a használt piacon nincs még dömping.
Sony és minolta objektívek viszonylag olcsóak és be is szerezhetőek itthon.


szer. dec. 19, 2007 20:51
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd dec. 18, 2007 21:07
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
A komolyabb alatt a D80-at értem! Azt egy jó pár évig biztos hogy használnám! Aztán az évek alatt szépen összeszedném hozzá a többi kelléket!


szer. dec. 19, 2007 7:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Mit értesz komolynak DSRL?
MEnnyit szánsz rá?


kedd dec. 18, 2007 22:06
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd dec. 18, 2007 21:07
Hozzászólások: 3
Hozzászólás használt vagy új?
hello!

az lenne a kérdésem, hogy mit érdemes venni először? egy használt gépet vagy egy komolyabb újat?
eddig kompakt géppel fotóztam (fuji s5600), de szeretnék komolyabban is foglalkozni vele! főleg természetképeket készítenék (tájkép, állat, stb.)! ha most használtat vennék azt is csak max 1 évig használnám, mert utána lecserélném egy komolyabbra! ezt igazából a megszokás, tanulás miatt kérdezem! hogy egyből egy komolyabb géppel kezdjek foglalkozni amit használok majd több éven keresztül vagy egy használttal kezdjek!

válaszaitokat előre is köszi!


kedd dec. 18, 2007 21:12
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 9 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség