Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd máj. 28, 2024 23:41



Hozzászólás a témához  [ 13 hozzászólás ] 
Samsung S1000 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 

Ahogy előre írtam is, bemozdulás. Próbáld majd ki kint.


hétf. dec. 31, 2007 18:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
És amit számtalan tanácsomban elmondtam, úgy kell fényképezni hogy két kézzel megfogva a gépet az archoz szorítva, stabil terpeszállásban kell exponálni. Nekem igazán stabil a kezem de eszembe se jut magamtól eltartva fényképezni. Hozzánemértő tervezők kitalálták azt a baromságot hogy nem építenek keresőt a gépekbe, buta hiba mert akadályozza a normális fotózást. Nem kell az olyan gépeket megvenni. A kép minőségét az objektív is befolyásolja a 3-4x-es optikák között vannak nagyon gagyik is. Nem szabad olyan "tetszetős" olyan "jól néz ki" gépet venni, különösen nők követik el ezt a hibát. Sokszor egy párezer Ft-al drágább gép minősége lényegesen jobb az olcsóbbénál.


hétf. dec. 31, 2007 16:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Szerintem is bemozdultak a képek. Próbáld meg iso400-ra vagy 800-ra rakd fel az érzékenységet. Szemcsésebb lesz a kép, de már nem szabadna, hogy bemozduljon.


hétf. dec. 31, 2007 14:29
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
potyka69 írta:
Megpróbáltam úgy is ,hogy letettem az asztalra és önkioldóval fényképeztem. Ugyan ez lett az eredménye...


Az hogy el lehet olvasni teljes nagyságban a felíratot a serlegeken azt bizonyítja hogy nincs különösebb baj. A dupla kontúr bemozdulás egyértelműen. Hosszú expozicióknál a letett gép is bemozdul a zárlemezek és a blende csapódásától, ez ismert dolog a fotózásnál. Ezért alkalmazzák DSLR-eknél az előzetes tükörfelcsapást. A könnyű gépeknek az is hátránya hogy kis súlyúk miatt letéve is bemozdulnak. A gép összminősége persze elég gyenge ez látszik az optika "rajzán" is sokat nem lehet tőle várni. Meg kell próbálni a vakufényerőn állítani, ha lehet, és az expoziciókompenzáción természetesen plusszba.


hétf. dec. 31, 2007 13:28
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. dec. 30, 2007 13:06
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Megpróbáltam úgy is ,hogy letettem az asztalra és önkioldóval fényképeztem. Ugyan ez lett az eredménye...


hétf. dec. 31, 2007 13:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 


Arról nem a gép tehet hogy 1/4 sec.-ot exponál és remeg a kezedben a gép. Amit még fokoz ahogy már írtam csak magadtól eltartva tudsz fényképezni, mert baromagyú tervezők kitalálták hogy nem építenek keresőt így nem lehet fényképezőgéptartással magunkhoz szorítva fényképezni. A vaku max. 1/1000 sec-al villan. Az persze hogy jobb lesz, de még vakunál sem szabad ennyire remegtetni a gépet.
Ja és összegezve a gépnek semmi baja jó az AF is.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Babajaga hétf. dec. 31, 2007 13:11-kor.



hétf. dec. 31, 2007 13:00
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. dec. 30, 2007 13:06
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Itt van 2 kép vaku nélkül és vakuval is:

http://img219.imageshack.us/img219/7131/s1030278vk3.jpg
http://img247.imageshack.us/img247/4828/s1030279kk5.jpg

http://img221.imageshack.us/img221/936/s1030283bq7.jpg
http://img220.imageshack.us/img220/3507/s1030284pn7.jpg


hétf. dec. 31, 2007 12:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
potyka69 írta:
Köszi a gyors válaszokat!
Megvárom a fokuszálást igaz, hogy szobában próbáltam(lehet hogy ez a baj) így homályos de valamikor viszont kevésbé...

Megpróbálom majd napsütésben is csak most nem alkalmas az idő rá! Remélem úgy tényleg jó lesz! :)

Még egyszer köszönöm a válaszokat!

Mutass már egy olyan homályos képet, ha szobába csinálod vaku nélkül szerintem a hiba egész egyszerűen az, hogy bemozdul a kép.


vas. dec. 30, 2007 18:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
potyka69 írta:
Köszi a gyors válaszokat!
Megvárom a fokuszálást igaz, hogy szobában próbáltam(lehet hogy ez a baj) így homályos de valamikor viszont kevésbé...

Megpróbálom majd napsütésben is csak most nem alkalmas az idő rá! Remélem úgy tényleg jó lesz! :)

Még egyszer köszönöm a válaszokat!


A kontrasztérzékelő AF csak kontrasztos témára tud biztosan élesre állítani, kontraszt pedig csak jól megvilágított témán van. Azt is lehet csinálni ha a helyiségben kontrasztosabb hely van olyan távolságban mint a téma hogy arra állítunk élességet, és a gomb benyomva tartása mellett a téma felé visszafordulva exponálunk.


vas. dec. 30, 2007 14:03
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. dec. 30, 2007 13:06
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Köszi a gyors válaszokat!
Megvárom a fokuszálást igaz, hogy szobában próbáltam(lehet hogy ez a baj) így homályos de valamikor viszont kevésbé...

Megpróbálom majd napsütésben is csak most nem alkalmas az idő rá! Remélem úgy tényleg jó lesz! :)

Még egyszer köszönöm a válaszokat!


vas. dec. 30, 2007 13:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás Re: Samsung S1000
potyka69 írta:
Hellótok!
Érdeklődni szeretnék,van egy Samsung S1000 digitális fényképezőgépem.Az a problémám,hogy vaku nélkül homályos képet csinál.Vakuval meg nagyon szép!Nagyon kezdő vagyok még,bár biztos az én hibám,hogy rosszul állítom be a gépet,de az automata üzemmódban is homályos képet készít.Előre is köszönöm és kíváncsian várom a választ!


Ha gyenge a megvilágítás akkor az AF nem biztos hogy pontosan élesre tud állítani. Gyengén megvilágított helyiségben olyan hosszú időt exponál a gép hogy a felvétel bemozdult. elmosódott lesz. A napsütésben biztos jó lesz a kép. Vakut kell használni gyenge megvilágításnál, vagy halogén reflektorral ki kell világítani a helyiséget. Az is hátrány hogy nincs a gépnek keresője és csak magadtól eltartva tudsz fényképezni, ami csak növeli a bemozdulás veszélyt.


vas. dec. 30, 2007 13:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Hülye kérdés, de félig lenyomva az exponáló gombot, megvárod amíg befejezi a fókuszálást?
És ekkor nagyon jó fények mellett sem csinál éles képet???


vas. dec. 30, 2007 13:23
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. dec. 30, 2007 13:06
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Samsung S1000
Hellótok!
Érdeklődni szeretnék,van egy Samsung S1000 digitális fényképezőgépem.Az a problémám,hogy vaku nélkül homályos képet csinál.Vakuval meg nagyon szép!Nagyon kezdő vagyok még,bár biztos az én hibám,hogy rosszul állítom be a gépet,de az automata üzemmódban is homályos képet készít.Előre is köszönöm és kíváncsian várom a választ!


vas. dec. 30, 2007 13:15
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 13 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség