Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. máj. 29, 2024 0:23



Hozzászólás a témához  [ 263 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Fuji S5500 & S5600 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: szomb. márc. 08, 2008 21:00
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Szasztok!
Valaki el tudna nekem kuldni a fuji s5600 hasznalati utmutatojat MAGYARUL?
Mivel kulfoldon elek, ezert egy magyar utmutato jobban jonne egy angol helyett... LECCI LECCI LECCI
Elore is koszi a cimem : adr883@freemail.hu


szomb. márc. 08, 2008 21:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás Re: Kérdés
flexx9 írta:
Sziasztok.nekem egy fuji finepix S5800asom van és egy raynox dcr 250es makróelőtétet szeretnék hozzá venni és azt szeretném tudni hogy kompatibilis e hozzá?előre is köszi a választ


A 250-es korrigált lencsét tartalmaz elég jó eredmény érhető el vele. Természetesen tökéletes képet nem lehet tőle várni.


kedd feb. 19, 2008 10:02
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. feb. 18, 2008 18:30
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Kérdés
Sziasztok.nekem egy fuji finepix S5800asom van és egy raynox dcr 250es makróelőtétet szeretnék hozzá venni és azt szeretném tudni hogy kompatibilis e hozzá?előre is köszi a választ


hétf. feb. 18, 2008 18:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Wagner ur!

Az enyémmel ilyesmi gondok nincsenek, cserélhető háttértárként látja. Így is kell neki -- bár a beállítást meg lehet változtatni a menüben, hogy fényképezőként vagy háttértárként ismerje fel, esetleg ez lehet elállítva ha nem megy.


vas. jan. 13, 2008 0:41
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 23, 2004 1:37
Hozzászólások: 481
Tartózkodási hely: Eger
Hozzászólás 
Üdv minden pixel-mérgezett egyénnek! :-) Valamikor év elején sikerült szerezni egy 5600-at, mivel egész jó véleményeket olvastam róla. Az asszony miatt inkább a teljes autó mód viszonylagos ügyessége volt a lényeges no meg az ára. Korábban olvastam, hogy nem látja a pc meghajtóként a gépet. Nos ezt nem értem. A sajátgépben ott figyel a kártya. Természetesen csak a gép bekapcsolt állapotában. Simán lehet onnan is kezelni. Vagy nem jól értelmeztem a problémát?


szomb. jan. 12, 2008 20:58
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. jan. 04, 2008 20:46
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Babajaga írta:
Sylvy06 írta:
Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem, letölthető magyar nyelvű leírást keresnék a Fuji s5700-ashoz ha valaki tudja, hogy ezt hol tehetném meg légyszi írjon!


Nemigen van feltéve internetre magyar nyelvű kezelési mert szoftvernek minősülnek, csak egyes gépekhez van amihez a magyar forgalmazó nem adott és az internetre tette fel de csak kódszámmal lehet azt is letölteni. De azt is olyan kóddal amiben a gép azonosítója benn van és csak 1 példányt engedélyez.



Köszi szépen a segítséget, akkor nem keresek tovább.


vas. jan. 06, 2008 21:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Sylvy06 írta:
Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem, letölthető magyar nyelvű leírást keresnék a Fuji s5700-ashoz ha valaki tudja, hogy ezt hol tehetném meg légyszi írjon!


Nemigen van feltéve internetre magyar nyelvű kezelési mert szoftvernek minősülnek, csak egyes gépekhez van amihez a magyar forgalmazó nem adott és az internetre tette fel de csak kódszámmal lehet azt is letölteni. De azt is olyan kóddal amiben a gép azonosítója benn van és csak 1 példányt engedélyez.


pén. jan. 04, 2008 21:05
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. jan. 04, 2008 20:46
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem, letölthető magyar nyelvű leírást keresnék a Fuji s5700-ashoz ha valaki tudja, hogy ezt hol tehetném meg légyszi írjon!


pén. jan. 04, 2008 20:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"Az optika nem jön kijjebb a menettől"

Akkor közvetlen lehet feltenni feltétet, Viszont mivel 46mm-es menetet írnak ami nem szabvány nemigen lehet hozzá közvetlen méretet kapni, esetleg nagyobbat és bővítő is kell hozzá. Ez a teljesen érthetelen hogy miért változtatnak meg egy felépítést és méretet rosszabbra.


hétf. dec. 31, 2007 10:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 4:34
Hozzászólások: 2329
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.
Hozzászólás 
Kép
Az optika nem jön kijjebb a menettől.


hétf. dec. 31, 2007 3:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Rian írta:
Babajaga írta:
Rian írta:
Bocs, hogy nem ide illik, de egy S 5700-asom van, vajon milyen objektíveket lehet arra szerelni? Lehet egyáltalán?


Van szűrőmeneted? Általában a Fuji gépeknél ráhelyezhető adapter ring van, vicces volna ha erre nem lehetne tenni.


Igen, kis menet van rajta:) Igazábol tesómé a gép, ő a nagy kompakt mániás, csak nem tudom mennyire kompatibilis, 5600-asokhoz írnak sok objektívet, de szó nincs 5700-ról.


Ha kijön az optika tubusa a meneten kivülre akkor még kell egy adapter gyűrű is, bár az 5500-ashoz adtak gyárilag és annak a menetétől függ hogy milyen feltét megy rá.


vas. dec. 30, 2007 14:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 4:34
Hozzászólások: 2329
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.
Hozzászólás 
Babajaga írta:
Rian írta:
Bocs, hogy nem ide illik, de egy S 5700-asom van, vajon milyen objektíveket lehet arra szerelni? Lehet egyáltalán?


Van szűrőmeneted? Általában a Fuji gépeknél ráhelyezhető adapter ring van, vicces volna ha erre nem lehetne tenni.


Igen, kis menet van rajta:) Igazábol tesómé a gép, ő a nagy kompakt mániás, csak nem tudom mennyire kompatibilis, 5600-asokhoz írnak sok objektívet, de szó nincs 5700-ról.


vas. dec. 30, 2007 14:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Rian írta:
Bocs, hogy nem ide illik, de egy S 5700-asom van, vajon milyen objektíveket lehet arra szerelni? Lehet egyáltalán?


Van szűrőmeneted? Általában a Fuji gépeknél ráhelyezhető adapter ring van, vicces volna ha erre nem lehetne tenni.


vas. dec. 30, 2007 9:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 4:34
Hozzászólások: 2329
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.
Hozzászólás 
Bocs, hogy nem ide illik, de egy S 5700-asom van, vajon milyen objektíveket lehet arra szerelni? Lehet egyáltalán?


vas. dec. 30, 2007 4:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Helló!

Engem is zavar(t) az S6500-ban az S5600 után, hogy nincs benne "háttértár mód"... De találtam egy gphoto nevű progit (linux felhasználó vagyok), aminek van egy gphotofs nevű "része", amivel ugyanúgy lehet mountolni az ilyen gépeket is, mint ha háttértárak lennének! Tehát nekem csak a parancs más, és utána ugyanúgy látom a gépet ;-)))

Keresni / kérdezni kellene windows-hoz értő embereket, mert nem kizárt, hogy kedvenc operációs rendszeretek ;-) alá is összedobott már egy elégedetlen, de hozzáértő ember egy hasonló progit....

Amúgy én sem értem, hogy miért kell egy gép szoftveréből kihagyni egy ilyen alavető és hasznos funkciót, aminek a megvalósítása 100%-ban szoftveres?! Az alapértelmezett úgyis a kamera mód szokott lenni, úgyhogy a kezdőbb felhasználókat nem zavarná a dolog: aki meg tudja, mit miért, az a menüben átállítja, és örül neki. Maga a kód szerintem néhány kB, úgyhogy nem hiszem, hogy nem fért bele a firmware-be....

Üdv!


csüt. dec. 27, 2007 9:39
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd dec. 25, 2007 16:27
Hozzászólások: 34
Hozzászólás 
Gondolom, hogy nem fognak emiatt a kardjukba dőlni, de egy szerelmeslevelet írtam az ügyben a Fuji Magyarországnak. A választ majd közzéteszem a fórumban, ha egyáltalán megérkezik. A kártyát be tudom olvastatni a noteszgépemmel, azzal nincs gondom, csak azt tettem szóvá e fórumban, hogy a múltbeli, egyszerű és kényelmes használatot és kártyaműveleti lehetőségeket az S5700-as gép esetében szépen sikerült elQrálnia a gyártónak.
Ha már a varázslásoknál tartunk : a Sony annyival okosabb, hogy a kamerám esetében cserélhető lemeznek látja az XP a kamera merevlemezét, de ha a SONY saját programját elindítom, az már varázsol és mindenféle alkönyvtárakba történő lépdelések nélkül kiszedi a számítógépre a filmfelvételeket, sőt még ki is írja lemezre, ha egy gombot megnyomunk a kamera asztali töltőállomásán. Ott tehát adott mind a két lehetőség.


csüt. dec. 27, 2007 4:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
andras10 írta:
Az mind rendben van, de milyen alapon kényszeríti a Fujifilm a felhasználóit ( és ugyanezt hallottam Canonról is ), hogy egy a korábbiaknál sokkal butább és kezelhetetlenebb programmal használhassa USB kapcsolatban a fényképezőgépét. Ritka nagy számítógépes tudomány kell ahhoz, hogy valaki kihúzza és behúzza az adott mappából/mappába a képeit. Én nem szeretem ki-be húzogatni a kártyát, sokkal kényelmesebb lenne, ha csak rádugjuk az USB-re és kész. Az ügyben majd kikérdezem a Fujifilm Magyarország véleményét, feltételezem az ottani sok hozzáértő ember majd kiötöl valami okosságot, feltéve ha egyáltalán válaszolnak.


Nem fogja a kedvedért átirni a gépeiben a szoftverét se a fuji se a canon. Neked butább meg kezelhetetlenebb az ö megoldások, sok 1.0-ás juzernek meg az lehet a zavaró, hogy mindenféle DCIM mappákban kell almappákban kutatni a képeik után, miközben ott a csodás ixpében a fényképezögép varázsló. Basic juzernek kellemes megoldás ez a bénázás, Hard juzer kariolvasót használ, te meg két szék között a földön.
Egyébként meg nem kényszerit senki semmit senkire, digitgép csatlakozásra van A B C lehetöség, ebböl a fujiék az A (varázsló)verziót alkalmazzák. C verzióként olvasóval full hozzá tudsz férni a kártyádhoz, tehát a lehetöséged megvan, nem irja át a gép a kártya filerendszerét más eszközzel olvashatatlanra (ez lenne a kényszerités). A kedvedért tuti nem fogják beépiteni a B (meghajtó) verziót szóval szerintem felesleges köröket fogsz futni ha emiatt elkezdesz a fuji.hu-val társalogni.


csüt. dec. 27, 2007 0:06
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd dec. 25, 2007 16:27
Hozzászólások: 34
Hozzászólás 
Sajnos elvetélt az ötleted : hiába erőlködöm, nem ír ki mást, csak annyit, hogy digitális állókép fényképezőgép és Fujifilm S5700. Nem lehet meghatározni, hogy más eszköznek állítsa be, mint ami valójában. Egyedül annyit kínál fel, hogy helyezzek be saját lemezt, mely célra csak a gép programlemeze van, amivel ott vagyok, ahol a part szakad, szóval nem lehet előrejutni.
Az XP eszközkezelője Imaging eszközök között jelenteti meg a gépet, ha rádugom az USB-re. Ha rányomok egy flash memoriát, azt a lemezmeghajtók közé teszi, ott olvasható, hogy Kingston DataTraveller 2.0 USB Device. A fényképezőgépnek is itt kellene szerepelnie, de sajnos nem ide rakja.


szer. dec. 26, 2007 21:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
andras10 írta:
Sajnos nem megy. Amint ráteszem az USB-re, rögtön ismeri fel az eszközt és megjeleníti, hogy Fujifilm S5700. Nem adattárolóként, hanem egy önálló eszközként, azaz fényképezőgépként kezeli, azaz csökönyös és nem lehet felülírni. Az egyedüli megoldás az lenne talán, ha az XP-ben a képolvasók és fényképezőgépek nevű programrészt ki lehetne kapcsolni és rákényszeríteni ezáltal arra, hogy cserélhető lemezként kezelje a csatlakoztatott eszközt. Az nem megoldás, hogy ha eltávolítom a szóban forgó dll-t, mert akkor csak lebénul és nem csinál semmit.

Figyi, felismeri fényképezőnek, akkor kell az illesztőprogramot átmódosítani. Rádugtad, és utána az S5700 vagy ahogy az eszközkezelőben van, illesztőprogram frissítése, és manuálisat választasz.


szer. dec. 26, 2007 19:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd dec. 25, 2007 16:27
Hozzászólások: 34
Hozzászólás 
Az mind rendben van, de milyen alapon kényszeríti a Fujifilm a felhasználóit ( és ugyanezt hallottam Canonról is ), hogy egy a korábbiaknál sokkal butább és kezelhetetlenebb programmal használhassa USB kapcsolatban a fényképezőgépét. Ritka nagy számítógépes tudomány kell ahhoz, hogy valaki kihúzza és behúzza az adott mappából/mappába a képeit. Én nem szeretem ki-be húzogatni a kártyát, sokkal kényelmesebb lenne, ha csak rádugjuk az USB-re és kész. Az ügyben majd kikérdezem a Fujifilm Magyarország véleményét, feltételezem az ottani sok hozzáértő ember majd kiötöl valami okosságot, feltéve ha egyáltalán válaszolnak.


szer. dec. 26, 2007 14:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
Szerintem is baromság, hogy nem látja meghajtónak (az én F30-am is ilyen, ezt utálom benne). De.
Átlagembert nem érdekli hány mega hely van a kártyán, csak az, hogy hány képet tud rá fotózni, ezt meg kiirja a a gép. Akinek meg nem elég a beépitett fuji megoldás (ami tényleg az 1.0-ás juzerre van optimalizálva, viszont ebböl van több) az vehet kártyaolvasót és nincs több gondja. Egyébként is jobb a kariolvasó használat, mint a gépet dugdosni állandóan a kártyára. A többi gépem külön meghajtonak látszik, mégse volt egyik se rádugva pc-re mióta van kártyaolvasóm.


szer. dec. 26, 2007 13:42
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd dec. 25, 2007 16:27
Hozzászólások: 34
Hozzászólás 
Sajnos nem megy. Amint ráteszem az USB-re, rögtön ismeri fel az eszközt és megjeleníti, hogy Fujifilm S5700. Nem adattárolóként, hanem egy önálló eszközként, azaz fényképezőgépként kezeli, azaz csökönyös és nem lehet felülírni. Az egyedüli megoldás az lenne talán, ha az XP-ben a képolvasók és fényképezőgépek nevű programrészt ki lehetne kapcsolni és rákényszeríteni ezáltal arra, hogy cserélhető lemezként kezelje a csatlakoztatott eszközt. Az nem megoldás, hogy ha eltávolítom a szóban forgó dll-t, mert akkor csak lebénul és nem csinál semmit.


szer. dec. 26, 2007 12:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Van egy lehetőség, ami eszembe jutott nemrég, de még nem próbáltam ki. Amikor csatlakoztatod a fényképezőt, az eszközkezelőbe a fényképező illesztőprogramjában a manuális beállítások esetén cserélhető lemezmeghajtóként kell felismertetni. Tulajdonképp ezzel a módszerrel az egeret is fel lehet telepíteni cd íróként (bár sok értelme nincs ennek), így talán sikerülhet. Lehet valamelyik nap én is kipróbálom.


szer. dec. 26, 2007 11:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd dec. 25, 2007 16:27
Hozzászólások: 34
Hozzászólás 
Sajnos a Fuji S5700 esetében ez is ugyanazt a kezelhetetlen fényképezővarázslót eredményezi. Sokkal, de sokkal lassabban jelenteti meg a kártyán lévő képeket, mint az XP Explorere, azaz egy számítástechnikai analfabétáknak íródott kezelhetetlen, buta program, ami akadályozza a normál célú használatot is. Ugyan már miért nem lehet például megnézni, hogy hány MB hely van még a kártyán? A Fujifilm programozói szerint az S5700-as esetében erre nincs biztos szükség!! A majdnem negyedmilliós SONY HD kamerám is normál módon, cserélhető lemezként láttatja a saját merevlemezét, kézzel lehet ki-be húzkodni a filmfelvételeket és minden mást oda-vissza, ami csak tetszik.
Az S5700-as esetében a húzkodás csak kifele lehetséges.

Ismételten kérdem, van-e valamilyen lehetősége annak, hogy ezt a bugyuta képnézegető és fényképezőgépvarázslót kikapcsoljuk?
Az is elítélendő továbbá, hogy ebben a lebutított varázslóablakban a képeket csak a Windows kép- és faxmegjelenítővel engedi nézni, holott és a jpg-khez egy másik nézőprogramot párosítottam. A Windows kép- és faxmegjelenítő mellett még van egy másik programválasztási lehetőség, de ugyan mi más lenne, mint a Microsoft Word, egy dokumentumszerkesztő és nem képnézegető program. Természetesen mást megadni nem is lehetséges!!


kedd dec. 25, 2007 18:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
A 6500-al szintén felmerül a probléma, én a vezérlőpult "képolvasók és fényképezőgépek" ikonját használom. Ha a varázslóban rámegyek, hogy 'gyakorlott felhasználók számára' akkor előjön egy win intéző ablak, melybe elvileg rendesen lehet ki-be másolni, látja a raw, és videó fájlokat is. Letöltéskor csak áthúzom egy másik mappába a fájlokat.


kedd dec. 25, 2007 17:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd dec. 25, 2007 16:27
Hozzászólások: 34
Hozzászólás Fujifilm S5700 kérdés
Üdv. a Fórumozóknak !

Az S5700-as Fuji géphez van egy kérdés :

Meg lehet-e oldani, hogy az XP ne fényképezőgépnek, hanem csak egy mezei cserélhető lemeznek ismerje fel a fényképezőgépem, ha csatlakoztatom.
Rendkívül kellemetlen a dolog, mert le van butítva a kapcsolat : nem tudom megnézni, mennyi hely van még a kártyán, nem tudok bemásolni semmit, csak onnan kifele. Felújítottam a gép gyári programját és azt sem tudtam rámásolni az XD kártyára, mert nem engedte, ellentétben a Fuji honlapján írtakkal. Csak úgy tudtam megoldani, hogy kiszedtem a kártyát, be a noteszgépbe, majd vissza a fényképezőbe, utána megint ki kellett venni, hogy letöröljem a szóban forgó DAT-állományt.
Az előző S304-es gépem nem volt így lebutítva és még az 5600-as gép is normálisan futtatja magán az XP-t és ott is cserélhető lemeznek látszik a kártya.
Nem írja ki a kártyán lévő szabad és foglalt hely mennyiségét sem, csakj annyit, hogy X db kép van rajta. Ha mindent kijelölöm és jobb egérgomb, tulajdonságok, akkor sem adja össze a képeket, csak darabonként hajlandó megjeleníteni, hogy egy-egy kép mekkora.

Nem lehet valahogyan kikapcsolni az XP-ben, hogy ne képmegjelenítő eszköznek kezelje a fényképezőgépet, hanem csak egy egyszerű, mezei cserélhető lemeznek ?
Kinek van erről tapasztalata ? S5700 géptulajdonosok válasza lenne célszerű elsősorban. Ettől eltekintve nagyon jó és ár - érték arányban nagyon az élenjárók közé tartozik a gép, csak a fent vázolt nagyon buta hibáját tudnám említeni.


kedd dec. 25, 2007 16:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: csüt. okt. 04, 2007 23:27
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
5600-as csak elírtam! Nem az volt a célom hogy direkt tesztképek miatt rakjam fel őket. Már csak azért is mert csak 50 mb a tárhely. Csak hogy nagyából lehessen látni hogy milyen képeket csinál. Mostmár tudom hogy a flickr.com -ra célszerű csinálni galériát!


szomb. okt. 27, 2007 9:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
"Fuji S5900-el készült képek" Van már 5900 is? :lol:
Az oldaladon a képek baromi lassan töltenek be, talán nem kéne hagyni, hogy teljes méretből kicsinyítse le a júzer gépe, mert így 20x tovább tart az oldal betöltési ideje. Meg ha már fentvannak, akkor már a max felbontással kéne őket felrakni, mert így csak egy galéria, és nem tesztképek.
Najó, lehet sok volt a kritika, de ez tényleg zavaró.


szomb. okt. 06, 2007 12:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: csüt. okt. 04, 2007 23:27
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
www.stefan.gportal.hu


csüt. okt. 04, 2007 23:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás Re: Dátum
seblor írta:
Sziasztok!

Fuji FinePix S5700-es gépem van és egy kérdésem lenne: hogyan lehet beállítani a képekre, hogy látszódjon a dátum, amikor berakom a számítógépre?
Köszi előre is a segítséget.

S5600-osnál nem lehetett, nem tudom változott-e ez a dolog az 5700-nál.

EXIF adatokból legtöbb képznéző tudja dátumozni a képeket.


kedd okt. 02, 2007 4:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Mire gondolsz?

Minden képről kiderül a készítés időpontja: egyrészt ott a fájl keletkezésének dátuma, másrészt meg az exif adatok között is ott van...

Szóval nem túl szép dolog "dátumoztatni" a képet ;-)

Üdv!


hétf. okt. 01, 2007 22:16
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. okt. 01, 2007 19:31
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Tab
Hozzászólás Dátum
Sziasztok!

Fuji FinePix S5700-es gépem van és egy kérdésem lenne: hogyan lehet beállítani a képekre, hogy látszódjon a dátum, amikor berakom a számítógépre?
Köszi előre is a segítséget.


hétf. okt. 01, 2007 19:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Sziasztok!

Eladnám S5600 gépemet.
Megtalálható itt az apróhirdetések között, valamint TeszVesz-en és Vaterán is.

Üdv!


pén. szept. 14, 2007 20:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
zawatt írta:
Kérdésem lenne, hogy van-e valakinek tapasztalata a fuji 2GB-os H-jelű xd kártyájával kapcsolatban?

Milyen tapasztalatokra vagy kíváncsi? :)
zawatt írta:
Van érzékelhető különbség az H és az M jelű xd modellek sebességében?

Unnamed írta:
Ja de, a H az 5, az M pedig 2,5megával ír.


pén. szept. 14, 2007 18:49
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. szept. 04, 2006 21:15
Hozzászólások: 71
Hozzászólás 
Köszi a válaszokat, de ezek még továbbra is kérdéseim:
zawatt írta:
.
Kérdésem lenne, hogy van-e valakinek tapasztalata a fuji 2GB-os H-jelű xd kártyájával kapcsolatban?
Van érzékelhető különbség az H és az M jelű xd modellek sebességében? Tartósságában?


:oops:


pén. szept. 14, 2007 17:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Ja de, a H az 5, az M pedig 2,5megával ír.


csüt. szept. 13, 2007 17:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Unnamed írta:
Az M jelűek úgy tudom gyorsabbak, nekem az van 1 gigásból.

Nem a H jelű a gyorsabb?


csüt. szept. 13, 2007 15:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Az M jelűek úgy tudom gyorsabbak, nekem az van 1 gigásból.


csüt. szept. 13, 2007 14:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. szept. 04, 2006 21:15
Hozzászólások: 71
Hozzászólás 
Hello!

Én az xd kártyákkal kapcsolatban kérdeznék. Van nekem egy olympus c765 ultra zoomom. Hozzá egy 128MB meg egy 512MB xd kártyám. Most venni szeretnék egy 1-2 GB körülit.
Kérdésem lenne, hogy van-e valakinek tapasztalata a fuji 2GB-os H-jelű xd kártyájával kapcsolatban?
Van érzékelhető különbség az H és az M jelű xd modellek sebességében? Tartósságában?
Én is költséghatékony megoldást keresnék, ez 2GB fujifilm xd annak is tűnne .
Véleményeiteket szívesen hallgatom, ha van másik téma amibe jobban beillik kérdésem akkor bocsi.


csüt. szept. 13, 2007 8:18
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. júl. 30, 2007 6:59
Hozzászólások: 8
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Gépváltás miatt eladó:

Fuji finepix s5600
Magyarországon vásárolt,
8 hónapos, még több mint 1 éves garanciával, dobozával, kábelekkel
3486 expós, megkímélt, karcmentes
Adok hozzá:
Cirkuláris Polár szűrő
Gumi napellenző
256Mb Xd kártya
Ár: 59900Ft
vadaszcsiga@gmail.com


szomb. szept. 08, 2007 11:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Én ecsettel szoktam tiszítani, a műanyag részt meg wd40-el vagy alkohollal.


kedd júl. 31, 2007 17:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
TarrG írta:
Olympus 1 gigás xd kártya van benne, valami H betű is van rajta!


Én is ilyennel használom. Most van mellette a táskában egy másik 512MB-os is, mert viszonylag sokat videózok... Sajna nincs keret kamerára, a semminél meg ez is több ;-))

Szóval amióta csereberélem, nekem is csinálta egyszer, miután véletlenül megfogtam az érinkezőit az 1GB-os kártyámnak, hogy kártyahibát jelzett. Megtörölgettem a pólómmal az érintkezőket, azóta jó ;-)))

Próbáld ki, vedd ki a kártyát, esetleg fújj bele a kártyanyílásba, törölgesd meg tiszta valamivel a kártya érintkezőit, hátha megjavul...

Üdv!


kedd júl. 24, 2007 17:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
Esetleg valami kontakthiba. Nem koszosak az érintkezők?


hétf. júl. 23, 2007 7:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
TarrG írta:
Unnamed írta:
Ez melyik kártya? A gyári, vagy ezt külön vetted? Valamit azért írhatnál róla... de elsőnek rakj bele egy másik xD kártyát, és nézd meg azzal mit kezd.


Olympus 1 gigás xd kártya van benne, valami H betű is van rajta! Elméletileg ez azt jelenti hogy gyorsabban másolja át a számítógép a képeket.
Csak a 16 megás kártya van még amit adtak mellé. Arra 5 kép fér fel, tehát sokat nem tudom tesztelni!:(


Ha a 16-os kártya jó akkor a másik kártya rossz nem a gép.


vas. júl. 22, 2007 20:59
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. feb. 27, 2006 9:17
Hozzászólások: 133
Hozzászólás 
Unnamed írta:
Ez melyik kártya? A gyári, vagy ezt külön vetted? Valamit azért írhatnál róla... de elsőnek rakj bele egy másik xD kártyát, és nézd meg azzal mit kezd.


Olympus 1 gigás xd kártya van benne, valami H betű is van rajta! Elméletileg ez azt jelenti hogy gyorsabban másolja át a számítógép a képeket.
Csak a 16 megás kártya van még amit adtak mellé. Arra 5 kép fér fel, tehát sokat nem tudom tesztelni!:(


vas. júl. 22, 2007 20:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Ez melyik kártya? A gyári, vagy ezt külön vetted? Valamit azért írhatnál róla... de elsőnek rakj bele egy másik xD kártyát, és nézd meg azzal mit kezd.


vas. júl. 22, 2007 13:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. feb. 27, 2006 9:17
Hozzászólások: 133
Hozzászólás 
Nekem is S5600-as gépem van. A következő problémám van vele! Időnként bekapcsolásnál kiírja hogy card error. hiába csinálok a kártyával bármit is. már formáztam, hiszen ezt írta a könyve, próbáltam törölni is, de semmi eredmény. Kb. 5-10 be és kikapcsolás után újra lehet fényképezni vele. Ez most kártya hiba lehet, vagy a gép hibás?


vas. júl. 22, 2007 12:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Már megvettem 8) Én meg el fogom adni az 5600-amat, újszerű garis, érdeklődni priviben.


csüt. júl. 19, 2007 10:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. jún. 02, 2004 13:04
Hozzászólások: 214
Tartózkodási hely: Érd
Hozzászólás 
Unnamed írta:
Na igen, egy normális állványért érdemes többet kiadni, de most tényleg csak az volt a szempont hogy ne üvegdarabokat, és könyveket kelljen a gép alá rakni, ha 2 centivel arébb akarom rakni hosszú záridőknél. Vannak a piacon ezek a kameraállványok, lehet az még járható út.


előre is bocsi a hirdetésért, próbálok valami információt is belecsempészni :)

Ha esetleg mégis ilyet szeretnél (mini állvány, mint az edigital.hu-s link http://www.edigital.hu/product.php?prod ... 352&page=1) és használt is megfelel akkor kb.fél áron (1000huf) eladom enyémet (már nem használom)- Feltéve ha nem vetted még meg. De csak Érden vagy Bp-en - vagy ha érte jössz. Az én Kodak Z710-emmel használtam egy hónapig, kb. 400grammos gépeket bír el max.

Nem akarlak lebeszélni róla, de nagyon ideiglenes megoldás csak, később biztos nagyobbat veszel - saját tapasztalat :)


bocsi a hirdetésért mégegyszer.


kedd júl. 17, 2007 18:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Na igen, egy normális állványért érdemes többet kiadni, de most tényleg csak az volt a szempont hogy ne üvegdarabokat, és könyveket kelljen a gép alá rakni, ha 2 centivel arébb akarom rakni hosszú záridőknél. Vannak a piacon ezek a kameraállványok, lehet az még járható út.


kedd júl. 17, 2007 17:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 263 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség