Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. jún. 09, 2024 4:07



Hozzászólás a témához  [ 106 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3
Fényképész joga 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 37
Hozzászólás 
:D Hogy ezt a poent még senki sem sütötte el....
Így készül a "pesti vicc "
Gratulálok
Tinta


csüt. nov. 09, 2006 19:12
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Idézet:
Feljelentette az egyik szülő, hogy pedofil mert a gyereke véletlenül arra járt ahol az illető fotózott.

Egészen véletlenül ez a szülő utána nem került elő, és rendőrök "elfelejtették" felvenni a drága feljelentő adatait....
Az a nagy büdös helyzet, hogy Agyarországban élünk.


szer. nov. 01, 2006 12:32
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. júl. 14, 2004 9:26
Hozzászólások: 391
Tartózkodási hely: TiszaNewCity
Hozzászólás 
Szerintem mindig a helyzettől függ a szituáció, a jelenlévők hozzáállásától.

A mostani Pesti helyzetben például mindenféle jogszabálytól függetlenül nem érdemes embereket fényképezni (nem politizálok esküszöööm :lol: ).

Egy műemlék környékén senki nem fog neked ugrani, de egy strandon már megint nem egyértelmű.

Nyáron elugrottam Egerszalókra és rengeteg képet csináltam a hőforrásnál lévő gyönyörű mészkőképződményről meg az épülő szállodáról. Természetesen ott mindenki kattintgatott és ha belekerült egy-két csaj is, nem számított. Viszont lejjebb van a régi kis medence amit már nem mertem közvetlenül lekapni, mert tele volt tangás plázacicákkal meg szekrényajtó méretű barátaikkal. Na ott inkább lefelé fordítottam az optikát, mert még elszaladni se tudtam volna :lol:

Szóval jogszabály ide vagy oda, a helyzet határozza meg a dolgot és ha valaki belédköt, csak rajtad múlik, mi lesz. Nemrég egy hivatásos fotóst tartóztattak le egy strandon. Feljelentette az egyik szülő, hogy pedofil mert a gyereke véletlenül arra járt ahol az illető fotózott.

Ettől függetlenül ha valamit le akarok fényképezni, azt lefényképezem :)


kedd okt. 31, 2006 11:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás Re: Fényképész joga
Ricsi30 írta:
Hallo Fotós Barátok!
Új "felhasználóbarát" vagyok, eddig a fényképezőt csak névről ismertem, de egy barátom megfertőzött, de nagyon. Azóta kattintgatok és gyakorolok, ha kell, ha nem. Viszont a minap a Blahán megtörtént életem első összetűzése fotózás közben. Egy öreg f*sz odajött hozzám, és rámförmedt, hogy milyen jogom fotózom őt, és összetöri a gépem és takarodjak még a környékről is. Na hát lefagytam mint a Windows, és itt kellene a segítségetek. Valami jogszabályt, rendeletet, határozatot szeretnék elérni-letölteni, hogy kinyomtassam és az ilyenek orra alá dörgölhessem. Sajnos egyre többször előfordul ez, így assszem nem csak engem érinthet.
Köszi előre is és jó fényt.
Ricsi


Ebben a topicban:
http://forum.index.hu/Article/showArtic ... &na_order=
eléggé jol körül van a téma jártva 2 nézöpontbol, a "nekem mindent szabad mert én vagyok az atyauristen mert van fényképezögépem" töl a jogszabályokig. Érdemes átolvasni. Az adatvédelmi biztos véleménye ugyaninnen:
http://forum.index.hu/Article/viewArtic ... &t=9087189

"Tájékoztatom, hogy a személyes adatok védelméről és a közérdekű adatok nyilvánosságáról szóló 1992. évi LXIII. törvény (a továbbiakban Avtv.) 2. § 1. pontja alapján "személyes adat: bármely meghatározott (azonosított vagy azonosítható) természetes személlyel (a továbbiakban: érintett) kapcsolatba hozható adat, az adatból levonható, az érintettre vonatkozó következtetés", beleértve a képmást, képfelvételt is. Adatkezelésnek tekintendő "az alkalmazott eljárástól függetlenül a személyes adatokon végzett bármely művelet vagy a műveletek összessége, így például gyűjtése, felvétele, rögzítése, rendszerezése, tárolása, megváltoztatása, felhasználása, továbbítása, nyilvánosságra hozatala, összehangolása vagy összekapcsolása, zárolása, törlése és megsemmisítése, valamint az adatok további felhasználásának megakadályozása. Adatkezelésnek számít a fénykép-, hang- vagy képfelvétel készítése, valamint a személy azonosítására alkalmas fizikai jellemzők (pl. ujj- vagy tenyérnyomat, DNS-minta, íriszkép) rögzítése is" (Avtv. 2. § 9. pont). Az Avtv. 3. § (1) bekezdése szerint személyes adat akkor kezelhető, ha ahhoz az érintett hozzájárul, vagy azt törvény vagy - törvény felhatalmazása alapján, az abban meghatározott körben - helyi önkormányzat rendelete elrendeli. Tehát mind a fényképfelvétel elkészítéséhez, mind felhasználásához, nyilvánosságra hozásához törvényi felhatalmazás vagy a lefényképezni kívánt személyek hozzájárulása szükséges, kivéve, ha törvény közérdekből elrendeli a nyilvánosságra hozatalt. Kétség esetén azt kell vélelmezni, hogy az érintett a hozzájárulását nem adta meg. A nyilvánosságra hozatal fogalmát e körben kiterjesztően kell értelmezni (sokszorosítás, forgalmazás, kiállítás, sugárzás, internet, stb.) Az Avtv. szabályai összhangban vannak az 1959. évi IV. törvény, a Polgári Törvénykönyv rendelkezéseivel, melynek 80. §-a kimondja: "A személyhez fűződő jogok megsértését jelenti a más képmásával vagy hangfelvételével kapcsolatos bármiféle visszaélés. Képmás vagy hangfelvétel nyilvánosságra hozatalához - a nyilvános közszereplés kivételével - az érintett személy hozzájárulása szükséges." A Legfelsőbb Bíróság egyik határozata szerint a képmás nyilvánosságra hozatalának tilalma nem vonatkozik a nyilvános eseményekről, rendezvényekről, táj- és utcarészletekről készült felvételekre, amikor az ábrázolás módja nem egyéni, hanem a felvétel összhatásában örökít meg a nyilvánosság előtt lezajlott eseményeket. A nyilvánosságra hozatalhoz a felvételen megörökített személy hozzájárulására van viszont szükség, ha megállapítható a felvétel egyedisége, egyéni képmás jellege. Az Alkotmány Bíróság jogértelmezése és az Avtv. szabályai alapján kialakított álláspontom szerint közszereplőnek tekintendő minden olyan személy, aki közhatalmat gyakorol, és aki közpénzek felhasználásáról dönt. Azt, hogy kik tartoznak ebbe a körbe, esetenként kell eldönteni. Fenti jogszabályi rendelkezések alapján megállapítható, hogy amikor a rendőr az utcán intézkedik, feladatát végzi, az nem közszereplés, és nem is közszereplő, ha nincs döntési jogköre a közpénzek felhasználásával vagy a közhatalom gyakorlásával kapcsolatban. Tehát összefoglalva megállapítható, hogy miután nincs olyan törvényi rendelkezés, amely lehetővé tenné a közterületen intézkedő rendőrről képmás készítését, felhasználását, nyilvánosságra hozatalát, stb., ezért minden esetben az érintett hozzájárulását kell kérni. Az Avtv. 2. § 6. pontja szerint a hozzájárulás akkor tekinthető jogszerűnek, ha önkéntes, határozott, megfelelő tájékoztatáson alapul, és amellyel az érintett félreérthetetlen beleegyezését adja a rá vonatkozó személyes adatok - teljes körű vagy egyes műveletekre kiterjedő -kezeléséhez.

A személyes adatok védelmével valamint a közérdekű adatok nyilvánosságával kapcsolatos beadványával a jövőben is forduljon hozzám bizalommal."

Szoval ki kell ábránitsalak, nem lesz olyan jogszabály amit kinyomtatva bárki orra alá odadörgölhetsz, ugyanis messze nem az a helyzet, hogy te bárkit bármikor bárhol kérdés nélkül lefotozhatsz. Hát még ha kifejezetten tiltakozik is valaki a fotozása ellen.


vas. okt. 29, 2006 11:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás Re: Fényképész joga
.........


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Babajaga szer. nov. 01, 2006 19:59-kor.



vas. okt. 29, 2006 11:19
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. okt. 29, 2006 10:00
Hozzászólások: 24
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás Fényképész joga
Hallo Fotós Barátok!
Új "felhasználóbarát" vagyok, eddig a fényképezőt csak névről ismertem, de egy barátom megfertőzött, de nagyon. Azóta kattintgatok és gyakorolok, ha kell, ha nem. Viszont a minap a Blahán megtörtént életem első összetűzése fotózás közben. Egy öreg f*sz odajött hozzám, és rámförmedt, hogy milyen jogom fotózom őt, és összetöri a gépem és takarodjak még a környékről is. Na hát lefagytam mint a Windows, és itt kellene a segítségetek. Valami jogszabályt, rendeletet, határozatot szeretnék elérni-letölteni, hogy kinyomtassam és az ilyenek orra alá dörgölhessem. Sajnos egyre többször előfordul ez, így assszem nem csak engem érinthet.
Köszi előre is és jó fényt.
Ricsi


vas. okt. 29, 2006 10:48
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 106 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség