Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 9:24



Hozzászólás a témához  [ 634 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Következő
Fenykepezokhoz Akkumulatorok 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: kedd júl. 20, 2004 23:15
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
ddodo írta:
Nem akarok belefolyni a vitába de:

Nem is erdemes...nagy, sotet , zold, es hallgatni is keptelen.

"tehat ha jol ertem ,
a timeres, egy adott idö alatt feltölti,"

Jol erted, ezt irta itt vki, de nem igy vagyon. A timeres egy adott ideig _mukodik_. Gyakorlatilag kihuzza a falbol magat helyetted.Erre jo. Hogy milyen allapotu akkut/netan egyeb vezetot teszel bele, neki edesmindegy.

"es ki is kapcsol magatól ha feltöltötte az aksikat ! ...??????"
Ha lejart az ideje. Akkor. Az akkuk ot nem izgatjak.

"ha igy van mit tud a dv s ?? mi kell ennel több ??????"
a delta V-s. röl nem nagyon irtatok, az miben különbözik ????
és miben müködik masként ?????"
Ezek a toltok figyelembe veszik az akku allapotat, jo esetben a tipusat is. Mikor mar nem "fer tobb" az akkuba, akkor kikapcsolnak/csepptoltesre valtanak. Ez sem egy nagy varazslat, egyszeruen egy feszcsokkenesre, "peak"-re vadasznak. Mikor az elektromos energia "kemiai" helyett mar csak hoenergiava alakul, akkutipustul fuggoen kisebb-nagyobb feszultsegeses kovetkezik be. Ezt erzekelik a dV toltok.


kedd júl. 20, 2004 23:25
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 74
Hozzászólás 
Igen, egy adott idõ alatt feltölti, az akksi fesz.szintjének megfelelõ áramerõsséggel, és igen kikapcsol, illetve egész pontosan átkapcsol csepptöltésre, ami az akksi feszültségszintjének szinten tartását hívatott elvégezni. A DV-s állandó árammal tölti az akksit, és ha elért egy bizonyos fesz.szintet, az is szintén átkapcsol csepptöltésre. Ez a folyamat viszont nem tudni, meddig tart, függ az akksi merültségi állapotától. A timer controllosnál az is elõny, hogy 1 óra után, impulzustöltéssel tölt, ami sokkal egészségesebb az akksi számára. Úgyhogy nem igazán tudom, hogy joeapi miért erõlteti ezt a dv-set, ráadásul hülyeségeket is ír. Hú, tegnap nagyon berágtam azon, hogy ha csak 600 mA-rel tölt, akkor 3 óra alatt csak a 3*600=1800 mA-es akksit tudja feltölteni. Ez nem egyszerû matematika! Ez marhaság, még1x mondom, hogy sohasem nulláról indul a töltés. Ha az akksi cellafeszültsége 0.7 V alá süllyed, már súlyosan károsodik az akksi! Na, egy szónak is száz a vége, én még nem hallottam ész érveket amellett, hogy miért is a DV-s a jobb!


kedd júl. 20, 2004 15:10
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 86
Hozzászólás 
Nem akarok belefolyni a vitába de:

tehat ha jol ertem ,
a timeres, egy adott idö alatt feltölti,
es ki is kapcsol magatól ha feltöltötte az aksikat ! ...??????
ha igy van mit tud a dv s ?? mi kell ennel több ??????

a delta V-s. röl nem nagyon irtatok, az miben különbözik ????
és miben müködik masként ?????


kedd júl. 20, 2004 12:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 357
Hozzászólás 
ha figyeli azz akku töltöttségi állapotát akkor minek kell timer vezérlés? :)

na mind1, szerintem akkor is jobban megéri a delta V-s.


hétf. júl. 19, 2004 20:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1323
Hozzászólás 
marci3 írta:
Ha valaki tud minolta a2-hez akár utángyártott akksit,az küldjön egy levelet a marci3pecs@freemail.hu-ra. Köszi



javascript:popupImageWindow('http://www.edigital.hu/eshop/nagykep.php?pID=2036')


hétf. júl. 19, 2004 16:02
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 74
Hozzászólás 
Ja, és éppen ez az, hogy az idõvezérléses nem csak idõt mér, hanem az akksi töltõttségi állapotát is! Az a processzor nem csak marketing fogásból van benne, szabályozási funkciója van, neked nem kell kihúzogatni a töltõ, a proci elvégzi ezt a szabályozási folyamatot helyetted!


hétf. júl. 19, 2004 15:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 74
Hozzászólás 
Én akkor sem értek vele egyet! Hogy töltené már túl? Figyeli az akksi töltöttségi állapotát, és ennek megfelelõen szabályozza a töltõáram nagyságát! Az meg a legnagyobb hülyeség, amit mondotok, hogy ha 600 mA-rel tölt, akkor 3 óra alatt, csak 1800 mA-es akksit tudja feltölteni. Mutassatok már nekem olyan akksit, amit 0 mA-rrõl kezdtek el feltölteni! Azt el is lehet hajítani, amiben 0 mA van! Úgyhogy nem kell félni, bõven fel tudja tölteni a 2300 mA-es akksikat, és nem is fogja túltölteni sem, nem véletlenül processzoros töltésvezérlésû! Kedves joeapi, nem vitáztunk, én ész érveket mondtam, de Te nem tudtad megcáfolni, Te csak kijelentetted, hogy nem tudja feltölteni, de ez hülyeség! Azért milyen érdekes, hogy már több 100-at eladtam, eddig senki nem panaszkodott, én is majd 1 éve használok ilyet, 700 mA-es Panasonic akksit is, meg 2300-as GP-ket is töltök vele, és egyiket sem töltötte túl, és olyan sem fordult elõ, hogy nem töltötte volna fel!
Üdv
Shrek


hétf. júl. 19, 2004 15:12
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 357
Hozzászólás 
ja jo, elözö lapot nem olvastam most át. 1ébként semmi értelme timerest venni 3500ért, amikor 3800ért van delta V-s.


pén. júl. 16, 2004 22:25
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 180
Hozzászólás 
SSE ne faradj az elozo oldalon en mar vitaztam a kollegaval, de szerintem
kar a betuert a faradsagert.


pén. júl. 16, 2004 22:01
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 357
Hozzászólás 
Idézet:
A Timer Controllos ha törik, ha szakad, adott idő alatt feltölti az akksikat.



Ez igy nem igaz. Ahogy irtad is 3oráig fog tölteni akkor is ha 700ast raksz bele meg akkor is ha 2300ast. Ezért idö vezérléső, semmi mást nem csinál csak időt mér.
Pl volt nálam egy Varta töltö, azis idö vezérléses volt, 15 ora után átváltott csepptöltésre, na msot ez arra volt jo, hogy 2300as akkut feltöltse 15 ora alatt, de ha nem 2300ast akarok vele tölteni akkor persze ki kell huzni hamarabb mert tul tölti.


pén. júl. 16, 2004 21:09
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 357
Hozzászólás 
szerintemmeg DV sensingest érdemes venni (8168-as pl). Ez 500mA-val tölt, 1700mAh-s SANYO akkut kb 3-4 ora alatt tölti fel. Timeressel nekem csak az a gondom, hogy mi van ha pl 700as akkut akarsz tölteni? akkor ki kell huzni x idö után mert különben tul tölti.


pén. júl. 16, 2004 21:02
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 74
Hozzászólás 
Hi! A Timer Controllos ha törik, ha szakad, adott idõ alatt feltölti az akksikat. Pl. a 3798-as 1 óráig nagy áramárõsséggel tölt, majd utána átvált impulzus töltésre, és az akksi állapotától függõen változttatja a töltõáram nagyságát, ez a folyamat 2 óráig tart, tehát összesen 3 óra alatt feltölti az akksikat. A DV sensitinges viszont állandó árammal tölt, így nem tudni, hogy mikorra tölti fel. Azt a 8168-ast nem ismerem, de ha a 9168-asra pályázol, akkor én inkább a 3798-ast ajánlanám, nem hiszem, hogy Goliát elemeket akarsz töltögetni, ezért ez is elég Neked, és olcsóbb is. Üdv, Shrek


pén. júl. 16, 2004 16:37
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 74
Hozzászólás 
Hi! A Timer Controllos ha törik, ha szakad, adott idõ alatt feltölti az akksikat. Pl. a 3798-as 1 óráig nagy áramárõsséggel tölt, majd utána átvált impulzus töltésre, és az akksi állapotától függõen változttatja a töltõáram nagyságát, ez a folyamat 2 óráig tart, tehát összesen 3 óra alatt feltölti az akksikat. A DV sensitinges viszont állandó árammal tölt, így nem tudni, hogy mikorra tölti fel. Azt a 8168-ast nem ismerem, de ha a 9168-asra pályázol, akkor én inkább a 3798-ast ajánlanám, nem hiszem, hogy Goliát elemeket akarsz töltögetni, ezért ez is elég Neked, és olcsóbb is. Üdv, Shrek


pén. júl. 16, 2004 16:32
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 74
Hozzászólás 
Hi! A Timer Controllos ha törik, ha szakad, adott idõ alatt feltölti az akksikat. Pl. a 3798-as 1 óráig nagy áramárõsséggel tölt, majd utána átvált impulzus töltésre, és az akksi állapotától függõen változttatja a töltõáram nagyságát, ez a folyamat 2 óráig tart, tehát összesen 3 óra alatt feltölti az akksikat. A DV sensitinges viszont állandó árammal tölt, így nem tudni, hogy mikorra tölti fel. Azt a 8168-ast nem ismerem, de ha a 9168-asra pályázol, akkor én inkább a 3798-ast ajánlanám, nem hiszem, hogy Goliát elemeket akarsz töltögetni, ezért ez is elég Neked, és olcsóbb is. Üdv, Shrek


pén. júl. 16, 2004 16:30
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 86
Hozzászólás 
Bocsi!
csak 1 x akartam elkuldeni,
de valami errort irt ki...................


pén. júl. 16, 2004 14:29
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 86
Hozzászólás 
shrek!
KÖSZI A GYORS VÁLASZT,
mar csak pár dolog erdekelne:
mi a különbség a (illetve mit jelent )
DV sensiting
Timer controll ....
melyik a jobb, mi az elönye ill hátránya a kettönek ??

ahogy eddig nezegettem
a
8168
9168 as erdekel , jobban,
de ez meg függ valaszodtol is !
ezekröl mi a velemenyed?
mi a különbseg a 2 között ?

latni lattam, mindkettöt,
de azonkivul hogy mit tud tolteni , nemsokat értek hozzá!


pén. júl. 16, 2004 14:26
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 86
Hozzászólás 
shrek!
KÖSZI A GYORS VÁLASZT,
mar csak pár dolog erdekelne:
mi a különbség a (illetve mit jelent )
DV sensiting
Timer controll ....
melyik a jobb, mi az elönye ill hátránya a kettönek ??

ahogy eddig nezegettem
a
8168
9168 as erdekel , jobban,
de ez meg függ valaszodtol is !
ezekröl mi a velemenyed?
mi a különbseg a 2 között ?

latni lattam, mindkettöt,
de azonkivul hogy mit tud tolteni , nemsokat értek hozzá!


pén. júl. 16, 2004 14:25
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 86
Hozzászólás 
shrek!
KÖSZI A GYORS VÁLASZT,
mar csak pár dolog erdekelne:
mi a különbség a (illetve mit jelent )
DV sensiting
Timer controll ....
melyik a jobb, mi az elönye ill hátránya a kettönek ??

ahogy eddig nezegettem
a
8168
9168 as erdekel , jobban,
de ez meg függ valaszodtol is !
ezekröl mi a velemenyed?
mi a különbseg a 2 között ?

latni lattam, mindkettöt,
de azonkivul hogy mit tud tolteni , nemsokat értek hozzá!


pén. júl. 16, 2004 14:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 74
Hozzászólás 
Szia, a típus számok nem a kiadások sorrendjét jelölik, hanem ezek a töltõk különböznek egymástól. Pl. a 3798-as az csak AA-s, és AAA-s elemeket tud tölteni, és Timer Controll-os, míg a 2798-as ugyan ezt tudja, viszont az DV sensiting-es. A 9798-as az AA-s és AAA-s elemeken túl a C-s és D-s elemeket is tudja tölteni, és szintén Timer Controllos. A 3798-asnak 600 mA a töltõ árama, míg a 9798-asnak 800 mA. Szóval van különbség köztük, attól függ, kinek milyenre van szüksége. És most jöhet a reklám, nálam kapható a 2798/3798/9798/9168-as töltõ is. A 3798-as az egyik legidálisabb, mert Góliát és baby akksikat nem nagyon használunk, így ez a töltõ is elég. Na, remélem kielégítõ választ adtam, ha valamelyik érdekelne: jonnybb@freemail.hu


csüt. júl. 15, 2004 15:19
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 86
Hozzászólás 
sziasztok !

Most láttam egy MW 9168 as töltöt,

szerintetek ez mar ujabb tipus,es jobb mint az itt
emlegetett MW 3798,
vagy a 8168 - as ????
es ez is rendelkezik, kisütéses funkcióval, mikroprocesszoros töltésvezérléssel, ?????

ha valami miatt rosszabb, azt is irjátok meg legyszi !

elöre is köszönom a válaszokat !


csüt. júl. 15, 2004 13:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 357
Hozzászólás 
hi!

MW 8168 GS töltőt vettem 3800ftért, szerintem nagyon jo töltö. Meg Baumax ban volt akcios SANYO 1700as NiMH akku, 2db 800Ft .


kedd júl. 13, 2004 21:12
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 180
Hozzászólás 
Sajnos akkor valamelyik gyenge, vagy rossz a kicsik kozul. :cry:


hétf. jún. 07, 2004 21:01
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 12, 2004 20:48
Hozzászólások: 38
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Köszi.

Csak az okozott gondot, hogy próba gyanánt feltöltöttem 4 db AA-as aksit (félig voltak) semmi gond nem volt vele (csak simán töltöttem)

Ezután kipróbáltam 4 db AAA-sal is, de már kisütésfunkcióval.
kb 1 órát tökölt a kisütéssel (nem baj az ő dolga:)). De! ezután 5 órán át nem tudta feltölteni ezeket a 4 db 750mA (AAA) aksikat, így saját magam megszakítva a töltést kivettem a gépből...Az 5 órában nem volt benne az 1 óra kisütési idő!!
Ezeket a fajta aksikat 300mA tölti a leírás szerint, és kb 3 óra alatt végeznie kellett volna vele...
Ezért is akadtam egy kicsit most le, és kérdezősködöm:(

Erzsébeti


hétf. jún. 07, 2004 18:22
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 180
Hozzászólás 
Ha 2 akksi akkor a baloldali 2 megy, ha 4 az ok.A battery care hat az pedig a cella memoria frissitest jelentene a hasznalati alapjan.Ha ezt a funkciot hasznalod akkor nem kezd automatikus toltesbe mint a kisutes eseteben.Szerintem egy kicsivel melyeben suti ki az akksikat mint a discharge allasban,de meg mindig a hatarokon belul.Semmi igazan kulonleges.Nem kell ehhez hasznalati.


hétf. jún. 07, 2004 18:08
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 12, 2004 20:48
Hozzászólások: 38
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hali!

Kérdeztem már de sajna választ nem kaptam, így megpróbálom másképp.
Itt van a töltőmről két fénykép, és a kérdésem az lenne, hogy az első képen látható kapcsoló mire való?

A 2PCS Battery Charge, meg a 4PCS Battery Charge érthető (mondjuk azt nem értem, hogy miért nem tudja magától, hogy van e benne mind a két körben akku... de ez nem is izgat annyira) hanem a két állás között még van egy harmadik is középen amire az van írva, hogy Battery Care.


Ezt nem tudom, hogy mire szolgál... a valaki tudja a választ akkor megköszöném ha beavatna:)
Lehet, hogy ezzel kell felismertetni azt vele, hogy milyen aksi is van benne?

Kép


Kép



Erzsébeti


hétf. jún. 07, 2004 17:50
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 63
Hozzászólás 
Ha valaki tud minolta a2-hez akár utángyártott akksit,az küldjön egy levelet a marci3pecs@freemail.hu-ra. Köszi


szomb. jún. 05, 2004 18:22
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 12, 2004 20:48
Hozzászólások: 38
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hali!

Sikerült vennem egy minwa MW 9168 GS töltőt, de mivel Párkányban
(Szlovákia) vettem, nem kaptam hozzá csak ilyen-olyan szláv nyelvű leírást:( Angol is van a papírjain, de éppen az angol az amivel igencsak röviden bántak.. gyak csak egy rövid kivonata pl a helyi nyelvnek:(
Tud e valaki valamilyen leírást a neten róla magyarul?

Köszi

Erzsébeti

Ja, az ára:549 Sk volt.
Az utolsó darabot kaptam meg a boltból.


szomb. jún. 05, 2004 16:04
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 180
Hozzászólás 
Kolcson kaptam egy ilyen darabot(Duracell CEF80KTN), mert ugye kivancsi voltam.Kapcsolouzemu darab ami kb. 100kHz kapcsolgat.Ha mind a 4 rekeszbe raksz akksit akkor is tudja darabonkent 2A-rel tolni(GB toltok nem tudjak,ha 2 akksit 1A tolt akkor 4-t mar csak 0.5A.Ez gyari adat).
1mp-kent meri az akksi feszultseget.Szerintem proci is van benne(szetszedni nem mertem mert a tulaj agyon csap).
Van rajta NiCd<>NiMH atkapcsolo,de majdnem 100% hogy ez mint a legtobb ilyen tolton csak az aramot csokkenti es semmi koze a lekapcsolashoz.Csepptoltes van, de nem tudtam megmerni.
Ha magad akarsz egy ilyet barkacsolni akkor anyagarban tobb mint ez a tolto.Kisutogomb az nincs,de akkor is ez bazzi olcso, es kapsz meg 4 akksit!!!!


szomb. jún. 05, 2004 0:04
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 180
Hozzászólás 
Brigi irta:
"Most vettem 7 ezer forint-ért egyórás duracell töltõt (Model:CEF80KTN) a MM-ban. Nagyon meglepõdtem amikor kibontottam, mert minden egyes aku fölött ott csücsül egy lámpácska!
Egybõl nekiestem a használati útmutatójának és ott elképedve olvastam, hogy min 1 max 4 AA vagy AAA elemet lehet vele tölteni!
Ja és a csomagban 4 db 1800-as duracell aksi is volt!
Be is dugdostam egyenként a töltõbe õket és ténylegelkezdte tölteni õket külön-külön. De még mindég kételkedtem és figyeltem, hogy hogyan töltõdnek fel. Fél óra után már igen csak melegek voltak és kb 45 perc töltés után külön-külön átváltottak a lámpák zöldre. "
************************************************************
Hat bizony ennek a toltonek az ara meglepoen olcso.4 csatornas kapcsolouzemu 1 oras tolto ami kemeny 2A-rel tolja az akksit(hasznalati szerint).
A toltes vegen eleg meleg lehet az akksi,de a GB rapid toltoje csak 0.9A-rel tolt es az is elegge forro(ez tapasztalat,dragabb is, es kevesebb led van rajta).


pén. jún. 04, 2004 7:25
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 63
Hozzászólás 
Minolta a2-hez ha tud valaki akkut,akár utángyártottat is,akkor dobjon egy emailt nekem. Köszi


csüt. jún. 03, 2004 20:25
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 63
Hozzászólás 
Minolta a2-hez ha tud valaki akksit,az dobjon egy mailt a marci3pecs@freemail.hu-ra. Köszi


csüt. jún. 03, 2004 20:20
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 63
Hozzászólás 
Hello! Ha tud valaki minolta a2 akksit akár utángyártottat is,az dobjon egy mailt a marci3pecs@freemail.hu-ra. Köszi


csüt. jún. 03, 2004 20:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
A Permanentnél van többféle akku és töltő
http://www.permanent.hu/ oldalon Műszerek (árak is vannak)


pén. máj. 28, 2004 17:15
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 6:35
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás Tölhető elemek.
Hali minndenkinek. Én nemrég vettem egy digitális gépetés kaptam hozzá egy egyszer használatos elemet ami két rendes ceruza együtt csomizva. Lithiumos volt de mint mondtam egyszer használatos. Nagyon meg voltam vele elégedve mert sokáig birta. Mielött lemerült volna megnéztem több boltban hogy mennyibe kerül ez az elem és dobtam egy hátast. Ez az elem ami egy Kodak CRV3-as lithiumos elem az egyik helyen 3090, a másik helyen meg 3980 forint. ---Na mondom ez NEM kell nekem. Bementem egy nagy müszaki áruházba amelyik azto mondja hogy "Mert hülye azért nem vagyok" és megnéztem mi a kinálat. Na úgy jóttem ki hogy vettem egy Energizer aksitöltőt 4 NiMH aksival amik 2100 mAh-ás/ darab és a töltővel tudok kicsi ceruzát és 9 V-os elemet is tölteni. Az ára 5990 Ft volt. A töltőre akaár kettő akár négy elemet is fel tudok tenni egyszerre és Kikapcsol ha feltöltött mert led jelzi. A töltés eddig nézve kb 12-14 orát vesz igénybe nekem. Ezt a töltőt ajánlani tudom. Ja és hála istennek a gépembe csak 2 ceruza kell nem ugy mint egyes gépekbe igy viszem magammal a két plusz elemet és ha kell csere. Igy aztán igen sokáig tudok fényképezni.
Ha tudtam ezzel egy kicsit segiteni akkor jó ha nem akkor csak egy kis olvasnivaló volt.
Üdv
Gege


csüt. máj. 27, 2004 6:56
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Láttam egy Varta Töltõt 8000Ft +4db 2100Varta aksi. 10-11 óra alatt tölti fel. Vagy Ashman töltõ 8000Ft mindent csinál de ez is 10-11óra +6000Ft 2300Ashman aksi.


kedd máj. 25, 2004 7:44
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 74
Hozzászólás 
joeapi bazz az úgy nem igaz, hogy a töltõmmel max 1800mAh érhetõ el. Úgy igaz, hogy 3 óra alatt a meglévõ töltöttségre még plusszban 1800 mAh-ás kapacitás értéket tud rátölteni, de mint már említettem elfelejtetted az az apró tényt, hogy nem 0-ról indul a töltés sosem! 0.7 V cellafeszültség alá nem is sûlyedhet kisütött állapotban sem az akksi cellafeszültsége, különben az akksi károsodik, úgyhogy ne aggódj, bõven feltölti a 2200 mAh-ás akksikat is. Meg azt is figyelmen kívül hagytad, hogy a 3. óra után sem áll le a töltés, csepptöltéssel tölti tovább, tehát több mint 1800 mAh-ás kapaciáts értékkel növeli a benne maradt értéket! Cseptöltéssel napokig is rajta lehet az akksi, nem lesz semmi baja! És nem kell itt húzogatni ki--be a töltõt, marhaság! Csak hát aki makacs, és önfejû, azzal nem lehet még ész érvekkel és mérési adatokkal sem megértetni semmit. Részemrõl is ennyi!


hétf. máj. 24, 2004 9:46
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 180
Hozzászólás 
Shrek bazz akksit alltalaban 120-140% szoktak betolteni.A toltoddel max 1800mAh erheto el.Ez egyszeru matek.Ennyi es nem tobb.Reszemrol vege.


szomb. máj. 22, 2004 12:27
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 74
Hozzászólás 
Nálam is be lehet szerezni, ha érdekel, dobj meg egy e-maillel, hétfõn válaszolok. jonnybb@freemail.hu


pén. máj. 21, 2004 11:36
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 86
Hozzászólás 
Sziasztok!

jo sokat olvasgattam ezt a topikot,
azt hiszem én is a sokak által dicsért MW3798GS töltö mellett döntöttem!

de mar nem emlekszem mit irtatok honnan is lehetne beszerezni,
és mennyiért ???
Akksit külön kell hozzá venni vagy a töltöhöz is van ??


pén. máj. 21, 2004 9:40
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 74
Hozzászólás 
Még annyit hozzá, hogy az 1.2V cellefeszültségû akksik cellafeszültsége még a kisütési folyamat során sem csökken 0.7V alá, tehát teljesen hülyeség azt állítani, hogy mivel a töltõ 600 mA-rel tölt, akkor a harmadik óra végére csak 1800 mAh-ás kapacitással rendelkezõ akksit kapunk. Tehát továbbra is mindenkinek ajánlom az MW3798GS töltõt, az egyik legjobb.


pén. máj. 21, 2004 6:46
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 74
Hozzászólás 
Na úgy néz ki, hogy ennek a vitának sosem lesz vége. Amikor töltesz egy akksit, azért az nem 0-ról indul, tehát nem igaz, hogy a 3. óra végére 3*600=1800 mA lenne az akksiban. Meg ha fent hagyod tovább csepptöltésen, akkor a MINWA szerint a 100% töltöttségnél többet is elérhetsz. Persze ez biztos parasztvakítás, de én nem hinném, hogy nem tölti fel rendesen, legközelebb le fogom mérni Neked, hogy mennyi van benne a 3. óra végére.


csüt. máj. 20, 2004 7:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
Lenne egy aksiszakertohoz kerdesem. A toltom 50mAh-val csepptolt. Van egy egyszeru toltom is ami semmit nem tud csak 50-el tolteni folyamatosan. Ez akkor ugyanaz mint amit a masik csinal csepptoltes neven vagy az egy plusz elektroniat is igĂŠnyel? Vagyis ha a mar feltoltott aksit beteszem a fullgagyiba 50mAh-s toltesre azzal szinten tudom tartani a szettet amig mondjuk a masik keszletet toltom a gyorstoltovel vagy ez azert ennyire nem egyszerĂź ĂŠs kinyirnam vele az aksikat?


szomb. máj. 15, 2004 0:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 180
Hozzászólás 
Az idokrol: 500mAh kb. 50 perc
4500mAh kb. 6 ora es 45 perc.
Kivancsi lennek hogy hanyszor kell visszadugni a timerest mig vegezne a 4500mAh-s goliattal. :lol: :lol: :lol:


kedd máj. 11, 2004 20:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 180
Hozzászólás 
Az MW9168GS is csepptoltesre valt ha kesz(80mA).A tolto arama 800mA.Csak az benne a lenyeg hogy szinte barmilyen kapacitasu akksit biztos hogy 100%-ra tolt.Ezt biztositja a -DV tecnika.Az elobbi hozzaszolasom egyszeru szorzassal mutat ra hogy nagy kapacitasu akksikhoz nem teljesen jo a timeres tolto.Ott a buktato hogy ha nagy kapacitasu az akksi akkor meg mindig nagy kapacitas a 80% is.Csak igy minek vesz az ember 2300mAh akksit ha csak az 50-80%-at hasznalom ki.
A -DV azt jelenti hogy a toltes veget az jelzi hogy aramgeneratoros toltes mellett az akku feszultseg emelkedese lassul majd megall es elkezd csokkeni.Na amikor csokken akkor kapcsol ki.A proci a pontos kikapcsolashoz kell.
A toltesiido kizarolag az akksi kapacitasatol fugg, mert a toltoaram adott(800mA).Bocsi ,de a tisztanlatas kedveert nem lehettem rovidebb.


kedd máj. 11, 2004 20:50
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 74
Hozzászólás 
De a 3. óra után nem áll le a töltés, hanem csepptöltéssel csepegtetei bele tovább az anyagot! Eddig tényleg nem volt semmi problémám vele! A DV-s mennyi idõ alatt tölti fel? Ha átvált a LED zöldre, abba is hagyja a töltést?


kedd máj. 11, 2004 7:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 180
Hozzászólás 
En ertem,de ha vegig 600mA toltene akkor is 3 ora alatt 1800mAh a max.Az pedig nem 100% egy 2300mAh-s akksinak.Vagy pedig az adatlapon megjelolt toltoaram nem igaz.Csodak nincsenek.


hétf. máj. 10, 2004 17:58
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 74
Hozzászólás 
This charger has a built-in 1 hour timer, for which the batteries would be charged under fast mode. After that, the charger will automatically switch into trickle charge mode to ensure that the batteries are at optimal level when taken out from the charger. There is also a discharge mode to prevent memory build up in the batteries.

Forrás:
http://www.minwa.com/Product/Product_pa ... mw3798.htm


hétf. máj. 10, 2004 15:00
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 74
Hozzászólás 
Elírtam, MW3798GS-t használom én is. Azt én sem értem, hogy a MINWA honlapján miért 1 órásnak írják. Gondolom azért, hogy ha valakinek nagyon sürgõsen kell az akksi, 1 óra után már le tudja venni, és használni tudja, de a teljes tölttséget igazándiból 3 óra után éri el. Az nem igaz, hogy nem tölti fel teljesen, ugyanis figyeli az akksi feszültségszintjét, és ennek megfelelõen változtatja a töltõáram nagyságát.


hétf. máj. 10, 2004 9:54
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 74
Hozzászólás 
Szia, 1 óráig gyors töltéssel, nagy árammal tölti az akksikat, ekkor pirosan világítanak a LED-ek. Ekkor 60-90 % közötti töltöttséget ér el az akksi. 1 óra után átkapcsol impulzustöltésre, és 2 órán keresztül így tölt. Ekkor zölden világítanak a LED-ek. Majd a 3. óra végén átkapcsol csepptültésre, és ekkor a LED-ek zölden villognak. Mérési eredményeket nem tudok bemutatni, ezek tények, mind ezt bizonyítja az a 20-30 töltõ, és gazdája, akinek eladtam, és még egy sem panaszkodott. Én is a 7798-ast használom, 2100 mAh-ás GP aksikkal, Canon A70-essel, és majd 1 éve kifogástalanul mûködik, alig bírom lemeríteni õket.


hétf. máj. 10, 2004 9:34
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Vett már valaki akksit a akkumulator.freeweb.hu-ról?
Egy Balog Ákos nevű srác neve van megadva és gyanúsan olcsók az akksik.
Nekem Powershot S50-hez kellene akksi, a gyári 20e, az utángyártott 10, itt pedig 5500-ért hirdetik.
Rendelt már valaki tőlük, kíváncsi vagyok az akksi minőségére.
Köszi.


pén. máj. 07, 2004 20:13
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 634 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség