Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd máj. 14, 2024 6:04



Hozzászólás a témához  [ 109 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
Canon PowerShot A520 vagy Panasonic DMC-LZ1 
Szerző Üzenet
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Tölts fel egy garnitúra akkut és ne tedd be a gépbe csak két három nap múlva akkor kiderül hogy az akku sül e ki magától, pláne ha 4-5 napot vársz akkor még biztosabban kiderül mert ennyi idő alatt jó akkunak nem szabad sokat veszteni.


kedd aug. 22, 2006 20:56
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 30
Hozzászólás 
Üdv mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni.
Kb fél éve vettem egy Canon PowerShot A520-ast és hozzá Varta PhotoAccu 2700 mAh-ás elemeket (4 db)
Eddig minden a legnagyobb rendben működött, de mostanában akárhányszor rányulok a gépre 1-2 nap után, bekapcsolom, és ha bekapcsol egyáltalán akkor is 2-3 kép után kiírja, hogy cseréljen akkut és pufff...
Ha frissen feltöltött elemeket belerakom és elkezdek kattintgatni, akkor viszont bírja!

Lehetséges, hogy az elem csak úgy állásába lemerül? Vagy a fényképező "leszívja"?
Mi lehet vajon a hibás?
Fényképező?
Elem?
Töltő? (Ami mellesleg valami SBS nevezetű).

Előre is köszi a tippeket!


kedd aug. 22, 2006 2:20
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. ápr. 07, 2006 20:28
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
arnyekxxx írta:
a fotomax.hu mérettáblázata szerint
10x15 optimális méret: 1795x1205

http://www.fotomax.hu/help.php

ettöl függetlenül ha teheted mindig a legnagyobb felbontást használd, soha nem tudhatod mikor kell vágni egy képböl utolag.


Neked is örök hálám, köszi a segítségért!!! Annyira rendesek vagytok, nagyon sokat segítettek már.
Millió köszönet! :lol:


hétf. jún. 12, 2006 13:50
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. ápr. 07, 2006 20:28
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
MaD írta:
Általában 300 dpi-vel dolgoznak a gépek, ez annyit tesz, hogy 1600x1200-as felbontás optimális egy 10x13-as képhez.


Kicsit késve, de utólag is nagyon köszönöm a választ. Még jó, hogy megkérdeztem, mert kisebbel akartam fotózni.
Köszi még egyszer!


hétf. jún. 12, 2006 13:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
a fotomax.hu mérettáblázata szerint
10x15 optimális méret: 1795x1205

http://www.fotomax.hu/help.php

ettöl függetlenül ha teheted mindig a legnagyobb felbontást használd, soha nem tudhatod mikor kell vágni egy képböl utolag.


pén. máj. 26, 2006 22:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
Általában 300 dpi-vel dolgoznak a gépek, ez annyit tesz, hogy 1600x1200-as felbontás optimális egy 10x13-as képhez.


pén. máj. 26, 2006 9:29
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. ápr. 07, 2006 20:28
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
Sziasztok!

A múltkor nagyon sok jó tanácsot kaptam tőletek, és ennek hála, tök jó éjszakai képeket tudok csinálni. :lol:

Most egy olyan kérdésem lenne, hogy mekkora felbontásban célszerű fotózni ahhoz, hogy normál méretű 10x15-ös nagyságban hívathassam elő a képeket?
Elég a 800x600-as felbontás, vagy nagyobb felbontásban kell?

Köszönöm előre is a segítséget!


pén. máj. 26, 2006 7:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
Tippek:
Vaku - még külsö se - használat felejtös, megöli a szinpadi fényeket.
1/80 1/100 záridö körül már jo eséllyel tudsz - ha nem is teljes méretben de monitorméretben - bemozdulásmentes képet csinálni.
Kompakktal azért csodákat ne várj, poszterhez fényerös obival ellátott dslr kell jo magas iso-val.


képek (exif-ben ott vannak a készités adatai)
http://arnyek10.tvn.hu/PICT0842.jpg
http://arnyek10.tvn.hu/PICT7448.JPG


vas. ápr. 30, 2006 20:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"Egyébként olyan jó koncertképeket láttam már a neten"

A színpadok se egyformán vannak megvilágítva, sőt óriási különbségek vannak általános beállítást ezért nem lehet adni mindig a helyszínen dől el hogy mit lehet alkalmazni.


vas. ápr. 30, 2006 10:51
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 29, 2006 16:56
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
vocsok írta:
Kriszti:
Először is: Gratulálok a géphez !
Szerintem nagyon jó gép, én is tervezek egy ilyet venni.
A feladathoz viszont nem biztos, hogy a legoptimálisabb megoldás. Nem lehetetlen persze. De állvány és (esetleg) vaku(külső) kelleni fog. És persze meg kell beszélni a szinpadon mozgókkal (ha mégis tilos lenne vakuzni), hogy néha merevedjenek meg.
De mivel én nem értek annyira a fotózáshoz, lesznek itt nálam okosabbbak is, akik jó tanácsot tudnak majd adni.


:lol: jó, majd megmondom nekik, hogy ne mozduljanak ha fotózni akarok LOL
Egyébként olyan jó koncertképeket láttam már a neten... Ők azt mondják (már amennyire az én szerény angoltudásommal megértettem), hogy automata beállításokat használnak és vaku nélkül fotóznak. Én nem csak az első sorból készítettek jó képeket! Ezért talán nem reménytelen a dolog, da ha vkinek van valami hasznos tanácsa, azt szívesen veszem. :D


vas. ápr. 30, 2006 9:15
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 615
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Kriszti:
Először is: Gratulálok a géphez !
Szerintem nagyon jó gép, én is tervezek egy ilyet venni.
A feladathoz viszont nem biztos, hogy a legoptimálisabb megoldás. Nem lehetetlen persze. De állvány és (esetleg) vaku(külső) kelleni fog. És persze meg kell beszélni a szinpadon mozgókkal (ha mégis tilos lenne vakuzni), hogy néha merevedjenek meg.
De mivel én nem értek annyira a fotózáshoz, lesznek itt nálam okosabbbak is, akik jó tanácsot tudnak majd adni.


szomb. ápr. 29, 2006 17:50
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 29, 2006 16:56
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
sziasztok!

ma bukkantam rá erre a fórumra, és a segítségeteket szeretném kérni.
Pár napja vettem egy Canon Powershot A 620-as gépet, amit még nem tartok a kezemben, csak pár nap múlva kapom meg. Olvastam Andrának adott hasznos tanácsaitokat, melyeket valószínűleg én is hasznosítani tudok majd hisz hasonló kameránk van :)
Ma olvasgattam több internetes fotótanfolyam "tananyagát" és őszintén szólva eléggé meg vagyok keveredve, mit mikor hogyan kell használni ill. beállítani. :? Még le kell tisztulnia az olvasottaknak 8)

Amiben a tanácsotokra lenne szükségem: milyen beállításokat használnátok egy koncerten történő fotózáshoz? Röviden a körülmények: sötét, a színpad van megvilágítva, és vaku nélkül kellene képeket csinálnom (a villanó vaku fénye zavarja az együttest, másrészt 4-5 méternél nagyobb távolságra nem hat a vaku, igaz?) és persze állvány nélkül...

másik kérdésem: ebbe a gépbe 4 db elem kell. Milyen ajánlatok? Tölthető akkumulátorokat szeretnék venni. Az előző gépen, egy HP 635 Photosmart "zabálta" az elemet, és szinte pár perc alatt lemerítette a 2 db 2300 mA-es aksikat. Szeretnék most az új gépemhez hosszú élettartamú aksikat venni. Mit ajánlanátok?

Van közetetek valakinek ilyen gépe? Milyen véleménnyel vagytok róla? Pozitiv, negatív tapasztalatok?

Előre is köszi a segítséget és a válaszokat! :D bocsi, hogy kicsit hosszú voltam... :lol:

Kriszti


szomb. ápr. 29, 2006 17:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
[quote="simico"][quote="Babajaga"]
Az én kompaktgépem telével felszerelve 1kg 40dkg :cry:[/quote]

Fpgalmam sincs az FZ5-öm milyen nehéz, de az állvány elbírja :)[/quote]

A Pana 20-ban azért van fém már jócskán, a teléje meg tele van :D
Nem az állvány hanem a gömbcsukló nem bírja, ezért rendeltem egy Manfrotto fejet.


csüt. ápr. 13, 2006 9:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás 
Babajaga írta:
Az én kompaktgépem telével felszerelve 1kg 40dkg :cry:


Fpgalmam sincs az FZ5-öm milyen nehéz, de az állvány elbírja :)


csüt. ápr. 13, 2006 8:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
[quote="simico"]Állvány: én anno a Mammutban levő Extrém digitalban vettem ~4eFt-ért Forintért egy Hama 62(?) állványt hordtáskával. Kompakt géphez megfelelő.[/quote]

Az én kompaktgépem telével felszerelve 1kg 40dkg :cry:


szer. ápr. 12, 2006 12:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. ápr. 07, 2006 20:28
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
simico írta:
Állvány: én anno a Mammutban levő Extrém digitalban vettem ~4eFt-ért Forintért egy Hama 62(?) állványt hordtáskával. Kompakt géphez megfelelő.


Köszi az infót, ez teljesen baráti ár, ennyit még rá is áldoznék. Szét is nézek a boltokban.


szer. ápr. 12, 2006 10:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás 
Állvány: én anno a Mammutban levő Extrém digitalban vettem ~4eFt-ért Forintért egy Hama 62(?) állványt hordtáskával. Kompakt géphez megfelelő.


hétf. ápr. 10, 2006 10:10
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. ápr. 07, 2006 20:28
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
Bocsi a duplázásért, esküszöm nem én voltam. :shock:


hétf. ápr. 10, 2006 8:04
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. ápr. 07, 2006 20:28
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
Idézet:
Az lehet kis probléma ha az állványmenet nem at optika tengelyében van, de ez is csak akkor gond ha panorámaképet akarsz csinálni. Persze ekkor se tragikus.

Az az ezer Ft-os miniállvány csak játékra jo, ha komolyan érdekel az éjszakai fotozgatás akkor mindenképp valami igazi állványt kell venned. Nem kell iszonyat drága, valami párezres MediaMarktos Hama is megteszi, nem kell attol félned, hogy a kis canon elbillenti az állványt:) Persze ezek érzékenyek sokmindenre, szoval éjszakai felvétel:
gép állványra vagy a korlátra :)
fokusz manuálisan végtelenre
2mp-es idözitö bekapcsol
expogomb megnyom
vár türelemmel amig a tényleges expo után csinál egy zajszürö 2. expot a gép becsukott "szemmel" (gondolom a canon is csinál darkframe szürést hosszu záridönél)


Nagyon köszönöm a jó tanácsot, majd szétnézek, hogy milyen állványok vannak. Ha tényleg nem sokmindendre való ez az olcsó fajta, akkor már inkább egy kicsit többet költök egy normálisabbra.

Tegnap neki estem a naplementés fotózásnak és az éjszakainak is. :lol:
Hála nektek a rengeteg segítségért, nagyon szuperek lettek, főleg a naplementés!!!!! Olyan szinekben pompázott tegnap az égbolt, hogy öröm volt fotózni. Még egy repülős kondenzcsík is rajta van az egyiken, nagyon szuperül néz ki. :lol:
Végül is ISO 50-re állítottam be, de a többit rábíztam először az automatikára, meg akartam nézni, hogy mit tud. Ez azért is volt jó, mert a kijelzőn mutatta az értétkeket, így megfigyeltem, hogy kb. milyen beállításra van szükségem.
Az éjszakai képeim is kezdenek szuperek lenni, csak abból sajnos elég sok még mindig az életlen kép, de ez valószínüleg a bemozdulások miatt van, pedig megint az erkély korlátját vettem igénybe, bár közben fogtam a gépet erősen. :oops: :lol:
Az éjszaki képeket teljesen manuális beállításokkal csináltam. Elég hosszú záridővel dolgoztam, úgyhogy nem is csoda, ha bemozdult a gép, viszont így jók lettem az éjszakai képeim is. Leszámítva, hogy néha életlen volt egy kicsit.
De úgy csináltam, ahogy javasoltátok. :)
Fókusz végtelenre, 2 mp-s késleltetéssel, nagy záridővel és sikerült.:)
Igen, csinál a Canon zajszűrést ilyen nagy záridőnél.

Szóval örök hálám nektek a sok segítségért!!!!:)
Majd még beszerzek egy normális állványt és akkor talán már tökéletesek lesznek az éjszakai képeim is.

Millió köszönet a sok segítségért!!! :lol:


hétf. ápr. 10, 2006 7:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. ápr. 07, 2006 20:28
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
Idézet:
Az lehet kis probléma ha az állványmenet nem at optika tengelyében van, de ez is csak akkor gond ha panorámaképet akarsz csinálni. Persze ekkor se tragikus.

Az az ezer Ft-os miniállvány csak játékra jo, ha komolyan érdekel az éjszakai fotozgatás akkor mindenképp valami igazi állványt kell venned. Nem kell iszonyat drága, valami párezres MediaMarktos Hama is megteszi, nem kell attol félned, hogy a kis canon elbillenti az állványt:) Persze ezek érzékenyek sokmindenre, szoval éjszakai felvétel:
gép állványra vagy a korlátra :)
fokusz manuálisan végtelenre
2mp-es idözitö bekapcsol
expogomb megnyom
vár türelemmel amig a tényleges expo után csinál egy zajszürö 2. expot a gép becsukott "szemmel" (gondolom a canon is csinál darkframe szürést hosszu záridönél)


Nagyon köszönöm a jó tanácsot, majd szétnézek, hogy milyen állványok vannak. Ha tényleg nem sokmindendre való ez az olcsó fajta, akkor már inkább egy kicsit többet költök egy normálisabbra.

Tegnap neki estem a naplementés fotózásnak és az éjszakainak is. :lol:
Hála nektek a rengeteg segítségért, nagyon szuperek lettek, főleg a naplementés!!!!! Olyan szinekben pompázott tegnap az égbolt, hogy öröm volt fotózni. Még egy repülős kondenzcsík is rajta van az egyiken, nagyon szuperül néz ki. :lol:
Végül is ISO 50-re állítottam be, de a többit rábíztam először az automatikára, meg akartam nézni, hogy mit tud. Ez azért is volt jó, mert a kijelzőn mutatta az értétkeket, így megfigyeltem, hogy kb. milyen beállításra van szükségem.
Az éjszakai képeim is kezdenek szuperek lenni, csak abból sajnos elég sok még mindig az életlen kép, de ez valószínüleg a bemozdulások miatt van, pedig megint az erkély korlátját vettem igénybe, bár közben fogtam a gépet erősen. :oops: :lol:
Az éjszaki képeket teljesen manuális beállításokkal csináltam. Elég hosszú záridővel dolgoztam, úgyhogy nem is csoda, ha bemozdult a gép, viszont így jók lettem az éjszakai képeim is. Leszámítva, hogy néha életlen volt egy kicsit.
De úgy csináltam, ahogy javasoltátok. :)
Fókusz végtelenre, 2 mp-s késleltetéssel, nagy záridővel és sikerült.:)
Igen, csinál a Canon zajszűrést ilyen nagy záridőnél.

Szóval örök hálám nektek a sok segítségért!!!!:)
Majd még beszerzek egy normális állványt és akkor talán már tökéletesek lesznek az éjszakai képeim is.

Millió köszönet a sok segítségért!!! :lol:


hétf. ápr. 10, 2006 7:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
Andra írta:
TargeT írta:
Vagy 800-1.000 Ft körül is lehet már kapni egy vacak hajlítgatható 3 lábú állványt.
Jobb, mint semmi, de nem túl egyszerű bárhol megállítani, mert a gépen a csavar nagyon féloldalasan van. És akkor jön még az, hogy hova nézzen. :(


Már ennyiért is van állvány? Az tényleg megfizethető. Bár azt néztem, hogy a gép alján baloldalt van a rögzítés helye, nem középre esik.


Az lehet kis probléma ha az állványmenet nem at optika tengelyében van, de ez is csak akkor gond ha panorámaképet akarsz csinálni. Persze ekkor se tragikus.

Az az ezer Ft-os miniállvány csak játékra jo, ha komolyan érdekel az éjszakai fotozgatás akkor mindenképp valami igazi állványt kell venned. Nem kell iszonyat drága, valami párezres MediaMarktos Hama is megteszi, nem kell attol félned, hogy a kis canon elbillenti az állványt:) Persze ezek érzékenyek sokmindenre, szoval éjszakai felvétel:
gép állványra vagy a korlátra :)
fokusz manuálisan végtelenre
2mp-es idözitö bekapcsol
expogomb megnyom
vár türelemmel amig a tényleges expo után csinál egy zajszürö 2. expot a gép becsukott "szemmel" (gondolom a canon is csinál darkframe szürést hosszu záridönél)


hétf. ápr. 10, 2006 1:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Andra írta:
TargeT írta:
Vagy 800-1.000 Ft körül is lehet már kapni egy vacak hajlítgatható 3 lábú állványt.
Jobb, mint semmi, de nem túl egyszerű bárhol megállítani, mert a gépen a csavar nagyon féloldalasan van. És akkor jön még az, hogy hova nézzen. :(


Már ennyiért is van állvány? Az tényleg megfizethető. Bár azt néztem, hogy a gép alján baloldalt van a rögzítés helye, nem középre esik.


Van de ne számítsál nagy valamire ennyiért. :)

Kép


vas. ápr. 09, 2006 16:27
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. ápr. 07, 2006 20:28
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
TargeT írta:
Vagy 800-1.000 Ft körül is lehet már kapni egy vacak hajlítgatható 3 lábú állványt.
Jobb, mint semmi, de nem túl egyszerű bárhol megállítani, mert a gépen a csavar nagyon féloldalasan van. És akkor jön még az, hogy hova nézzen. :(


Már ennyiért is van állvány? Az tényleg megfizethető. Bár azt néztem, hogy a gép alján baloldalt van a rögzítés helye, nem középre esik.


vas. ápr. 09, 2006 16:14
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. ápr. 07, 2006 20:28
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
tibuu írta:
Andra írta:
Ezek szerint akkor soha nem lesz jó az éjszakai fotóm, ha nem támasztom alá?

Igen, olyan hosszú időn át nem tudod kitartani a gépet, h ne mozduljon be :)
Andra írta:
Állványom nincs, majd kitalálok valami, hogy stabilizáljam a gépet. Esetleg az erkély korlátját igénybe veszem.:)

Erkély korlátja jó ötlet, csak ki ne ejtsd a kilencedikről :))
Érdemes önkioldóval fényképezni.


Megpróbálom nem kiejteni. :lol: Az erkély korlátja tényleg veszélyes, mondjuk a csuklópánttal tettem oda, de akkor is bennem volt a frász. Nem is nagyon próbálkoztam ezzel a megoldással. :)
Ahogy látom úgy is vennem kell valamilyen állványt, inkább azzal próbálkozom majd.:)


vas. ápr. 09, 2006 16:12
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás 
Vagy 800-1.000 Ft körül is lehet már kapni egy vacak hajlítgatható 3 lábú állványt.
Jobb, mint semmi, de nem túl egyszerű bárhol megállítani, mert a gépen a csavar nagyon féloldalasan van. És akkor jön még az, hogy hova nézzen. :(


vas. ápr. 09, 2006 14:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Andra írta:
Ezek szerint akkor soha nem lesz jó az éjszakai fotóm, ha nem támasztom alá?

Igen, olyan hosszú időn át nem tudod kitartani a gépet, h ne mozduljon be :)
Andra írta:
Állványom nincs, majd kitalálok valami, hogy stabilizáljam a gépet. Esetleg az erkély korlátját igénybe veszem.:)

Erkély korlátja jó ötlet, csak ki ne ejtsd a kilencedikről :))
Érdemes önkioldóval fényképezni.


vas. ápr. 09, 2006 13:22
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. ápr. 07, 2006 20:28
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
Az AF be volt kapcsolva és nem állványról fotóztam, hanem szabad kézzel. Akkor ez lehetett a gond? Ezért volt életlen?
Ezek szerint akkor soha nem lesz jó az éjszakai fotóm, ha nem támasztom alá?

Van manuális beállítási lehetősége a gépnek. Akkor még azt is megnézem.

Nagyon köszönök minden segítséget!!!! Ma este megpróbálkozom a naplementével is, úgy néz ki jó lesz az idő hozzá.
Állványom nincs, majd kitalálok valami, hogy stabilizáljam a gépet. Esetleg az erkély korlátját igénybe veszem.:)


vas. ápr. 09, 2006 13:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
Nekem a szinte full automata 410-el (csak az iso-t lehet benne állitani) is sikerült 3 éjszakai képböl 2. 2 dolog a fontos, teljesen stabilan álljon a gép végig és ha van manuális fokusz akkor azt állitsd végtelenre.


vas. ápr. 09, 2006 9:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Az AF nem tud élesre állítani éjszaka manuállal kell. A gépet le kell rögzíteni. a 15 mp bőven elég egy városi éjszakai képhez.

Van olyan gép nem is egy melynek az autofókusza ha nem tud élesre állítani akkor a processzor végtelenre állít. Ezt meg lehet állapítani egy gépről több felvétellel.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Babajaga vas. ápr. 09, 2006 11:48-kor.



vas. ápr. 09, 2006 8:12
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. ápr. 07, 2006 20:28
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
arnyekxxx írta:
Mindig a lehetö legalacsonyabb iso-t használd (ha van iso 50 a canonban akkor azt), amig van esély a bemozdulásmentességre. Gyenge fénynél állványra tedd a gépet, vagy ha nincs más, támaszd neki egy fának vagy oszlopnak a gépet.
Jo fényviszonyok között, ha nem akarsz müvészkedni csak simán kattingatni, mehet automatában, gyenge fénynél viszont vedd a kezedbe az irányitást, a gép bolondbiztoságra törekszik, automatában iso-t emel amitöl csunyul a kép.


Nagyon-nagyon köszi a segítséget!!!!!!
Van a Canonnak ISO50-e, 50-400-ig van, de tudom, hogy a nagy ISO-kat nem ajánlják, mert úgy már nagyon zajosak a képek. Nézegettem tesztoldalakon éjszakai képeket és csak sóvárgok utánuk!!! Mikor fogok én ilyen képeket csinálni? :cry:

http://images.digicamfotos.de/media/465/img_1015.jpg

http://images.digicamfotos.de/media/465/guadeloupe2b.jpg

Igazából nem akarok művészkedni, most még egy sima szép éjszakai képnek is nagyon örülnék. Az este próbálgattam az éjszakai képeket, de nem sok sikerrel jártam.:( Életlenek voltak.
A 9. emeletről akartam fotózni, lehet, hogy ez volt a baj?


vas. ápr. 09, 2006 7:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
Mindig a lehetö legalacsonyabb iso-t használd (ha van iso 50 a canonban akkor azt), amig van esély a bemozdulásmentességre. Gyenge fénynél állványra tedd a gépet, vagy ha nincs más, támaszd neki egy fának vagy oszlopnak a gépet.
Jo fényviszonyok között, ha nem akarsz müvészkedni csak simán kattingatni, mehet automatában, gyenge fénynél viszont vedd a kezedbe az irányitást, a gép bolondbiztoságra törekszik, automatában iso-t emel amitöl csunyul a kép.


szomb. ápr. 08, 2006 23:01
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. ápr. 07, 2006 20:28
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
Babajaga írta:
"Ha pl. este sétálok a városban, akkor is iso100-al dolgozzak vagy oda elég a kisebb is?
Az automata beállítás nem jó? Nem tudja megoldani a gép? "

Gondolom nagyobb ISO-t akartál írni. Ha rosszabb fény mellett akarsz pillanatfelvételt készíteni akkor kell a nagyobb ISO. Ha éjszakai felvételt akarsz azt úgyis csak állványról lehet akkor felesleges az ISO-t emelni. Minden gépnek van egy fénymérési határa, azt túllépve csak a kézi beállítások használhatók. A gép kijelzi hogy egy adott opció mellett túllépted e a fénymérési határt.


Neked is nagyon köszönöm a segítséget!!!!
Jegyzetelek, mint az őrült. :) Remélem holnap is szép idő lesz és kipróbálhatom a naplementés képet.
Nézegettem az egyik tesztfotós oldalt és tényleg minden esti felvételhez, különböző beállítások voltak megadva.
Akkor ezek szerint ezt majd ki kell tapasztalnom. De nekem már az is nagy segítség, hogy tudjam, merre "induljak" el ebben a témában.
Tényleg nagyon hálás vagyok nektek a segítségért!!!!!!!

Ezer köszönet!!!!


szomb. ápr. 08, 2006 22:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"Ha pl. este sétálok a városban, akkor is iso100-al dolgozzak vagy oda elég a kisebb is?
Az automata beállítás nem jó? Nem tudja megoldani a gép? "

Gondolom nagyobb ISO-t akartál írni. Ha rosszabb fény mellett akarsz pillanatfelvételt készíteni akkor kell a nagyobb ISO. Ha éjszakai felvételt akarsz azt úgyis csak állványról lehet akkor felesleges az ISO-t emelni. Minden gépnek van egy fénymérési határa, azt túllépve csak a kézi beállítások használhatók. A gép kijelzi hogy egy adott opció mellett túllépted e a fénymérési határt.


szomb. ápr. 08, 2006 22:04
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. ápr. 07, 2006 20:28
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
arnyekxxx írta:
naplemente A1-el
adatok:
iso:100
záridö: 1/250
blende: F7,1

http://arnyek10.tvn.hu/naplemente.jpg



HP935-el naplemente
iso:100
záridö:1/1400
blende:F5

http://arnyek10.tvn.hu/naplemente2.jpg


Hálám örökké üldözni fog!!! Nagyon-nagyon köszönöm a segítséget!!!
Azt hiszem van még mit tanulnom. Az esti képekkel, meg ezzel a naplementés témával akadtak gondjaim.
A nappali képek egész jók lettek, persze van még mit finomítani rajta.
Ha pl. este sétálok a városban, akkor is iso100-al dolgozzak vagy oda elég a kisebb is?
Az automata beállítás nem jó? Nem tudja megoldani a gép?
Bocsi, ha hülyeségeket kérdezek, de még nagyon kezdő vagyok, ez az első digitális gépem. :oops: :lol:


Előre is köszi a segítséget!


szomb. ápr. 08, 2006 21:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Andra írta:
Idézet:
Ebben az árkategoriában én a canont venném. A zajossággal ne foglalkozz, mindegyik digitkompakt zajos, az hogy melyik jobban vagy kevésbé az csak a tesztelöknek fontos, érdemi különbség nincs köztük.


Neked is nagyon köszönöm a választ!!!
Már el is mentem és megvettem a Canon A520-ast, 510-t már nem lehet kapni.
Még csak ismerkedek vele, de nagyon szuper kis gép, rengeteg mindent tud, elég lesz megtanulnom rajta fotózni.
Nagyon jó és vastag a használati útmutatója, csak egyre nem bírtam még rájönni, megköszönném, ha ebben is segítene valaki.
Naplementét milyen beállítással tudok fotózni?

Előre is köszönöm a segítséget és a jó tanácsot is! :lol:



Mint ahogy a képeken láthatod nincs egyetlen beállítás mert a fényviszonyok nagyon eltérőek lehetnek. A legjobb megvárni hogy a nap elé kerüljön egy vékonyabb felhő amin át a nap körvonala látszik, de nem vakít és a tompább fény miatt a nap nem fog erősen túlexponálódni. A fénymérést középre súlyozottan kell használni, nem egész mezős átlagolót.


szomb. ápr. 08, 2006 20:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
naplemente A1-el
adatok:
iso:100
záridö: 1/250
blende: F7,1

http://arnyek10.tvn.hu/naplemente.jpg



HP935-el naplemente
iso:100
záridö:1/1400
blende:F5

http://arnyek10.tvn.hu/naplemente2.jpg


szomb. ápr. 08, 2006 19:49
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. ápr. 07, 2006 20:28
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
Idézet:
Ebben az árkategoriában én a canont venném. A zajossággal ne foglalkozz, mindegyik digitkompakt zajos, az hogy melyik jobban vagy kevésbé az csak a tesztelöknek fontos, érdemi különbség nincs köztük.


Neked is nagyon köszönöm a választ!!!
Már el is mentem és megvettem a Canon A520-ast, 510-t már nem lehet kapni.
Még csak ismerkedek vele, de nagyon szuper kis gép, rengeteg mindent tud, elég lesz megtanulnom rajta fotózni.
Nagyon jó és vastag a használati útmutatója, csak egyre nem bírtam még rájönni, megköszönném, ha ebben is segítene valaki.
Naplementét milyen beállítással tudok fotózni?

Előre is köszönöm a segítséget és a jó tanácsot is! :lol:


szomb. ápr. 08, 2006 18:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
Andra írta:
Sziasztok!

A tanácsotokat szeretném kikérni az ügyben, hogy melyik gépet vegyem meg. Hétfőn szeretném megvásárolni valamelyiket, de egyszerűen nem bírom eldönteni, hogy melyik lenne az igazi.
Csak egyszerű családi, hobbi fotózáshoz kellene, nyaraláskor, családi eseménykor stb.

Közülük szeretnék választani:
Canon A510 vagy 520
Samsung A40 vagy A50

Úgy olvastam valahol, hogy a Canon A520-asnak zajosabbak a képei, mint az 510-nek. Ez igaz? Nekem elég lenne az 510 is?

A Samsungnál panaszkodnak a hatalmas fogyasztására, ezért félek tőle egy kicsit.

Szóval nagyon megköszönném, ha hétfőig tudnátok nekem tanácsot adni ez ügyben.

Előre is nagyon köszönöm!


Ebben az árkategoriában én a canont venném. A zajossággal ne foglalkozz, mindegyik digitkompakt zajos, az hogy melyik jobban vagy kevésbé az csak a tesztelöknek fontos, érdemi különbség nincs köztük.


szomb. ápr. 08, 2006 13:25
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. ápr. 07, 2006 20:28
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
tibuu írta:
Inkább Canon-t vásároljál, mint Samsungot.


Köszi szépen a választ! Én is afelé hajlok, hogy a Canon jobb lenne.


szomb. ápr. 08, 2006 6:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Inkább Canon-t vásároljál, mint Samsungot.


szomb. ápr. 08, 2006 3:18
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. ápr. 07, 2006 20:28
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
Sziasztok!

A tanácsotokat szeretném kikérni az ügyben, hogy melyik gépet vegyem meg. Hétfőn szeretném megvásárolni valamelyiket, de egyszerűen nem bírom eldönteni, hogy melyik lenne az igazi.
Csak egyszerű családi, hobbi fotózáshoz kellene, nyaraláskor, családi eseménykor stb.

Közülük szeretnék választani:
Canon A510 vagy 520
Samsung A40 vagy A50

Úgy olvastam valahol, hogy a Canon A520-asnak zajosabbak a képei, mint az 510-nek. Ez igaz? Nekem elég lenne az 510 is?

A Samsungnál panaszkodnak a hatalmas fogyasztására, ezért félek tőle egy kicsit.

Szóval nagyon megköszönném, ha hétfőig tudnátok nekem tanácsot adni ez ügyben.

Előre is nagyon köszönöm!


pén. ápr. 07, 2006 20:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
[quote="bniki"]Csütörtök délután megrendeltem a Canon a520-at a Fotomarketnél és péntek délután már meg is érkezett. Nagyon tetszik a gép és a magyar nyelvű használati útmutató is nagyon részletes. Számos beállítási lehetőség, van mit tanulni... :)[/quote]

Gratulálok!


szomb. márc. 04, 2006 14:27
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. dec. 29, 2005 11:30
Hozzászólások: 60
Hozzászólás 
Csütörtök délután megrendeltem a Canon a520-at a Fotomarketnél és péntek délután már meg is érkezett. Nagyon tetszik a gép és a magyar nyelvű használati útmutató is nagyon részletes. Számos beállítási lehetőség, van mit tanulni... :)


szomb. márc. 04, 2006 14:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
nem neked valok:) a kitobi, egy fix50es meg egy 28-105 f/4-5.6 USM


csüt. márc. 02, 2006 20:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
arnyekxxx írta:
Bátran vedd meg, ebben az árkategoriában összesitettben jobbat nem nagyon tudnál venni. De ha kevésnek találod amit tud nyujtani, van egy elado canon 300D-m, 3 obival 180 ezerért, azzal kevesebb kompromisszumot kellene kötnöd:) :) :)

Milyen obik?


csüt. márc. 02, 2006 19:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
Bátran vedd meg, ebben az árkategoriában összesitettben jobbat nem nagyon tudnál venni. De ha kevésnek találod amit tud nyujtani, van egy elado canon 300D-m, 3 obival 180 ezerért, azzal kevesebb kompromisszumot kellene kötnöd:) :) :)


csüt. márc. 02, 2006 15:08
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. dec. 29, 2005 11:30
Hozzászólások: 60
Hozzászólás 
Nos, akkor nyugodt szívvel ajánljátok a Canon 520-at? Még ma megszeretném rendelni, de ha van valami kifogásotok ezzel a géppel kapcsolatban, akkor írjátok minél előbb.


csüt. márc. 02, 2006 14:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
A 4 megapixeles érzékelőjű gépnél általában két 4Mp állás van. Az egyik kevésbé tömörített (super fine) A másik jobban tömörítve van (fine). Mivel a tömörítés adatvesztéssel jár ezért az utóbbi gyengébb minőségű, kevésbé nagyítható lesz. És a jobban tömörített fájl kisebb lesz.


szer. márc. 01, 2006 18:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
pontos számot nem lehet erre mondani, függ a tömörités minöségétöl, függ attol, hogy az adott gép milyen tömöritési modokat tud, függ a kép témájátol (egy kék ég pár felhövel sokkal kisebb fileméretet ad azonos beállitások mellett mint egy részletgazdag füves mezö. Pl az 5megapixeles gépem kék ég:1,3Mb, mezö:2,5Mb)


szer. márc. 01, 2006 18:08
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. dec. 29, 2005 11:30
Hozzászólások: 60
Hozzászólás 
4 megapixeles képekből kb. mennyi fér 128 MB SD-re?


szer. márc. 01, 2006 17:56
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 109 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség