Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: hétf. máj. 06, 2024 20:33



Hozzászólás a témához  [ 32 hozzászólás ] 
Panasonic NV-GS37 vs. 27 
Szerző Üzenet
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 18, 2004 13:42
Hozzászólások: 703
Tartózkodási hely: Székesfehérvár, BP
Hozzászólás 
CineDOG írta:
USB2.0 van a Panákban, azzal átmegy. De sok progi jobban szereti a firewire/dv csatlakozót.
Gratula a 3CCD-shez! GS180?


Még mindig nem vettem meg, lakásfelújítás témájában pénzügyileg kicsit megzuhantam. Már éppen a GS300 vs 500 topikot nézem. Ott az jött le nekem, hogy Pana-t nem tuti hogy érdemes venni...
Még körülnézek, aztán majd kérdezek. Zsigaba oldala az jó.
Nekem kissé úgy tűnik, hogy minden kamera képe non-interlaced vagy nálam a hiba? Crystal player pro elvileg kompenzálja...


pén. ápr. 06, 2007 13:12
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
USB2.0 van a Panákban, azzal átmegy. De sok progi jobban szereti a firewire/dv csatlakozót.
Gratula a 3CCD-shez! GS180?


pén. dec. 15, 2006 20:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 18, 2004 13:42
Hozzászólások: 703
Tartózkodási hely: Székesfehérvár, BP
Hozzászólás 
köszi!
Csak most lett aktuális, sőr lehet a Pana miniDV 3CCD verziót veszem.
A kérdésem az lenne, hogy USB-n keresztül át tudom húzni a videót PC-re, de ez egy tömörítetlen, uninterlaced cucc lesz. ? :roll:
Mert vennék még egy ADS DVD Xpress DX2 videótömörítőt a VHS-ek digitalizálására, vagy egy ADS DVD Xpress + TV -t, még nem tudom. egyiket... (http://atcomp.hu/index.php?scn=122&pc_id=47&pi_id=243&ppt=0)
A kérdésem :), HOGY érdemes-e megvenni az ADS-t úgy, hogy abban bízok, hogy a kamera RCA kimenetén keresztül az ADS-sel áthúzva gyors és szép, realtime tömörítés lesz a vége?? (mintsem átvenni a gépre, és Premierrel majd a procira bízni, hogy tömörítgesse le szépen a videót, akár órákig...)
köszi a segítséget


csüt. dec. 14, 2006 11:25
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
gyurxi551 írta:
Üdv!

A 37-es tud webkamera módban menni? Olyat szeretnék, hogy felvenni egy parkolót vagy egy egész napot az ablakon át az égre nézve és és utána felgyorsítani. DE ez nem menne egy DV kazira amire nemistudom max pár óra fér rá. Tehát a kameráról rögtön küldeném a képet a PC-re, nem tudom analóg kimenete van-e a kamerának. Bár bár nincs meg a Matrox videókártyám ami rögtön digizné ezt... :? Ha egyik Pana sem tudja ezt, tudnátok ajánlani egy oylat, ami amatőr felhasználásra elég és márkás és valahogy ez megoldható lenne? :lol: Esetleg egy kiegészítő kártyával vagy mittomén.

Aztán van a Panasonicnak ezek a DVD felvevős kamerái. Nos, a honlapjukon úgy láttam hogy max valami 1 órát bír csak rögzíteni!?!? :? És ha kocsiban ülök és zötykölődök akkor is megy a DVD-re írás?


A 37-es tud webcam módot, USB kábellel.


szer. okt. 18, 2006 8:10
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 18, 2004 13:42
Hozzászólások: 703
Tartózkodási hely: Székesfehérvár, BP
Hozzászólás 
Üdv!

A 37-es tud webkamera módban menni? Olyat szeretnék, hogy felvenni egy parkolót vagy egy egész napot az ablakon át az égre nézve és és utána felgyorsítani. DE ez nem menne egy DV kazira amire nemistudom max pár óra fér rá. Tehát a kameráról rögtön küldeném a képet a PC-re, nem tudom analóg kimenete van-e a kamerának. Bár bár nincs meg a Matrox videókártyám ami rögtön digizné ezt... :? Ha egyik Pana sem tudja ezt, tudnátok ajánlani egy oylat, ami amatőr felhasználásra elég és márkás és valahogy ez megoldható lenne? :lol: Esetleg egy kiegészítő kártyával vagy mittomén.

Aztán van a Panasonicnak ezek a DVD felvevős kamerái. Nos, a honlapjukon úgy láttam hogy max valami 1 órát bír csak rögzíteni!?!? :? És ha kocsiban ülök és zötykölődök akkor is megy a DVD-re írás?


szer. okt. 18, 2006 7:26
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Mindegy.


hétf. szept. 18, 2006 0:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd okt. 04, 2005 17:52
Hozzászólások: 76
Hozzászólás 
en gyartora gondoltam, hogy mit ajanlotok


csüt. szept. 14, 2006 8:20
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
sunswer írta:
en a GS-37eshez usb kabelt kaptam az uzletben azt ajnlottak ne usb-n toltsem le a filmet -mert 1-2 percess ismetlodessel lesznek benne akadozasok, barmilyen pc-m is van-, vasaroljak hozza rendes kartyat meg kabelt

mit ajanlottok ehez?


1: Igazuk volt
2: Már százszor leírtuk: FireWire kártya + kábel; 3-4eFt


csüt. szept. 14, 2006 8:00
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd okt. 04, 2005 17:52
Hozzászólások: 76
Hozzászólás 
en a GS-37eshez usb kabelt kaptam az uzletben azt ajnlottak ne usb-n toltsem le a filmet -mert 1-2 percess ismetlodessel lesznek benne akadozasok, barmilyen pc-m is van-, vasaroljak hozza rendes kartyat meg kabelt

mit ajanlottok ehez?


szer. szept. 13, 2006 18:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Vannak akik amatőrök, és valami hűdeprofi progit keresnek.
Na itt szokott szívás lenni. Ugyanis még az amatőröknek való minden egyben progik (pl: Cyberlink PowerDirector - www.cyberlink.com ) kiismerése is napok-hetek kérdése, ha intenzíven nyomja az ember, egy bonyolultabb progi meg szerintem akár hónapok kérdése is lehet.


szer. szept. 13, 2006 12:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd okt. 04, 2005 17:52
Hozzászólások: 76
Hozzászólás 
Koszonom a valaszt, megnyugodtam


hétf. szept. 04, 2006 17:03
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
sunswer írta:
Lattam felvetelt ami ezzel a tipussal keszult (GS37), en mar dvd-n kaptam meg es van egy furcsa fesuszeru csikozodas a targyak szelen mozgaskor.
Azt mondtak az uzletben hogy ez tomoritesi hiba, hogy aki betomoritette PC-n az valasztott rossz tomoritest, ez igy van?
Lehet ugy tomoriteni hogy ne csikozodjon? Vagy ezt mar a gep tomoriti es engem meg csak etettek?


Igen, ez tömörítési hiba, a kamera nem tömörít, DV formátumban vesz fel. Az utómunkák során valszeg vagy a field order-t cserélték fel, vagy valami interlaced <> progresszív gond van. Egyszóval csak hozzá nem értés.


hétf. szept. 04, 2006 7:39
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd okt. 04, 2005 17:52
Hozzászólások: 76
Hozzászólás 
Lattam felvetelt ami ezzel a tipussal keszult (GS37), en mar dvd-n kaptam meg es van egy furcsa fesuszeru csikozodas a targyak szelen mozgaskor.
Azt mondtak az uzletben hogy ez tomoritesi hiba, hogy aki betomoritette PC-n az valasztott rossz tomoritest, ez igy van?
Lehet ugy tomoriteni hogy ne csikozodjon? Vagy ezt mar a gep tomoriti es engem meg csak etettek?


vas. szept. 03, 2006 7:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
A www.panashop.hu oldalon még olcsóbb, és ők is HIVATALOS HAZAI viszonteladók.


vas. aug. 13, 2006 20:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. jún. 02, 2005 15:49
Hozzászólások: 28
Hozzászólás 
Azért akad egy két funkció, amivel a 37-es többet tud, pl:

- Lassított, gyorsított lejátszás
- Utószinkron lehetősége

Az usb kábelen kívül, ott van még a távírányító is.

Most, így útólag, már 37-es vennék. (27-es 82.000 Ft, 37 99.000 Ft a MediaMarkt-ban)


szomb. aug. 12, 2006 20:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
dj.fóka bébi írta:
Köszi Mad!

Még valami!
Vásárolt már valaki a digitalko-tól?Ők hirdetnek a legolcsóbban.Garancia miatt aggódom!


Szerintem nem érdemes az 5-6e Ft-on spórolni, ennyivel többért "hivatalosan" is kapsz itthon.


szer. aug. 09, 2006 7:46
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. szept. 22, 2004 15:36
Hozzászólások: 126
Tartózkodási hely: szinte mindenütt
Hozzászólás 
CineDOG írta:
Ha EU garival adják, ami le is van pecsételve, és az EU gariban van magyar szöveg is, akkor az érvényes itthon is.


Ezt sajnos csak akkor tudom meg,ha kifizettem a futárt,s átvettem az árut!


kedd aug. 08, 2006 19:14
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Ha EU garival adják, ami le is van pecsételve, és az EU gariban van magyar szöveg is, akkor az érvényes itthon is.


kedd aug. 08, 2006 18:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. szept. 22, 2004 15:36
Hozzászólások: 126
Tartózkodási hely: szinte mindenütt
Hozzászólás 
Köszi Mad!

Még valami!
Vásárolt már valaki a digitalko-tól?Ők hirdetnek a legolcsóbban.Garancia miatt aggódom!


kedd aug. 08, 2006 10:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
dj.fóka bébi írta:
Üdv mindenkinek!
Szeretnék venni egy 27-est,de tapasztalatokat kérnék.Első kameránk lesz,s érdekelne,hogy például a filmet,hogyan tudo gépre tenni,és lemezre kiírni.
Gyors válaszokat megköszönném,mert lenne egy alkalmni vétel.Az eredeti aksi mennyit bir?


A családban van egy új, úgyhogy én is be tudok számolni. Ennyi pénzért teljesen jó vétel. A joystick-os navigáció (azaz inkább a menü) kicsit furcsa, de valszeg csak megszokás kérdése. Gépre átmásolni az anyagot FireWire porton és kábelen tudod, ha ilyened nincs, a kártya+kábel kb. br.3000Ft. Ha csak átmásolni akarod az anyagot, arra a (szerintem) legjobb a WinDV ( http://windv.mourek.cz/ ). A vágáshoz kell ismét valami proggi, Ulead, Sony Vegas, Adobe Premiere, stb. Valamivel ezt követően le is kell tömörítened, pl. Canopus Procoder2, CCE, TmpegEnc, stb. Aztán a menükészítéshez esetleg mégegy valami. Ez lehet, hogy elsőre ijesztő, bár a Sony Vegas pl. az összes műveletre is alkalmas önmagában. Sok sikert.


kedd aug. 08, 2006 7:46
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. szept. 22, 2004 15:36
Hozzászólások: 126
Tartózkodási hely: szinte mindenütt
Hozzászólás 
Üdv mindenkinek!
Szeretnék venni egy 27-est,de tapasztalatokat kérnék.Első kameránk lesz,s érdekelne,hogy például a filmet,hogyan tudo gépre tenni,és lemezre kiírni.
Gyors válaszokat megköszönném,mert lenne egy alkalmni vétel.Az eredeti aksi mennyit bir?


hétf. aug. 07, 2006 15:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás 
CineDOG írta:
glad írta:
CineDOG írta:
A 37-hez van szoft és kábel.


De amúgy tudásra ugyan az?
Milyen szoftver kell hozzá?


Tudásban semmi különbség.
szoftokat találsz az oldalamon...


Most néztem.
Apám nem semmi.
Nos DV témában kezdő vagyok (divx már megy).
Mire van nekem egyáltalán szükségem?


szer. máj. 10, 2006 22:05
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás 
CineDOG írta:
glad írta:
CineDOG írta:
A 37-hez van szoft és kábel.


De amúgy tudásra ugyan az?
Milyen szoftver kell hozzá?


Tudásban semmi különbség.
szoftokat találsz az oldalamon...


Ha a hétvégén megveszem akkor lelkes látogatója leszek az oldaladnak :)


szer. máj. 10, 2006 22:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
glad írta:
CineDOG írta:
A 37-hez van szoft és kábel.


De amúgy tudásra ugyan az?
Milyen szoftver kell hozzá?


Tudásban semmi különbség.
szoftokat találsz az oldalamon...


szer. máj. 10, 2006 8:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás 
hGabesz írta:
Ez az elso kamerank, tehat viszonyitani nem nagyon tudok, kolcsonbe volt mar nalam par kamera, de az mind Hi8-as volt vagy regebbi :)

....


Kösz az infót!


kedd máj. 09, 2006 23:43
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás 
CineDOG írta:
A 37-hez van szoft és kábel.


De amúgy tudásra ugyan az?
Milyen szoftver kell hozzá?


kedd máj. 09, 2006 23:42
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. nov. 20, 2004 11:37
Hozzászólások: 13
Hozzászólás 
Ez az elso kamerank, tehat viszonyitani nem nagyon tudok, kolcsonbe volt mar nalam par kamera, de az mind Hi8-as volt vagy regebbi :)

Hatranyt nem sokat fedeztem fel, most a hetvegen ballagas lett rogzitve vele, a zoom nagyon jo, hogy 30x-os, meg nem vettem at a felvetelt gepre telejesen, de amiket atvettem azok szepnek latszanak, gondolkoztam, hogy 3ccd-s kell-e, de vegul ugyereztem, hogy nem sok szuksegem van ra, tehat jol megvilagitott helyen meg kulteren kivalo a felvetel, amugy belterben kicsit rondabb, mint minden ilyen kategorias kamera, de a kis led azert dob valamit rajta, persze nem vilagit el tul messzire:)

Kicsi, jol kezbe veheto, a kazetta nem all benne hanem fexik, ezert inkabb szeles, mint magas, de jobban is tetszik. Adnak hozza usb kabelt, cd-t, amin ket progi van, egyik usb-hez MotionDV meg egy FireWire-hez, de valszeg Ulead-et hasznalom, ezek nem tetszenek amiket kaptam hozza.


kedd máj. 09, 2006 19:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. nov. 20, 2004 11:37
Hozzászólások: 13
Hozzászólás 
Ez az elso kamerank, tehat viszonyitani nem nagyon tudok, kolcsonbe volt mar nalam par kamera, de az mind Hi8-as volt vagy regebbi :)

Hatranyt nem sokat fedeztem fel, most a hetvegen ballagas lett rogzitve vele, a zoom nagyon jo, hogy 30x-os, meg nem vettem at a felvetelt gepre telejesen, de amiket atvettem azok szepnek latszanak, gondolkoztam, hogy 3ccd-s kell-e, de vegul ugyereztem, hogy nem sok szuksegem van ra, tehat jol megvilagitott helyen meg kulteren kivalo a felvetel, amugy belterben kicsit rondabb, mint minden ilyen kategorias kamera, de a kis led azert dob valamit rajta, persze nem vilagit el tul messzire:)

Kicsi, jol kezbe veheto, a kazetta nem all benne hanem fexik, ezert inkabb szeles, mint magas, de jobban is tetszik. Adnak hozza usb kabelt, cd-t, amin ket progi van, egyik usb-hez MotionDV meg egy FireWire-hez, de valszeg Ulead-et hasznalom, ezek nem tetszenek amiket kaptam hozza.


kedd máj. 09, 2006 19:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
A 37-hez van szoft és kábel.


hétf. máj. 08, 2006 21:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás 
hGabesz írta:
Most vettem GS37-est.. szerintem keresd meg a használati utasítását neten, mert egy könyvben vannak és mindig van írva, hogy valamilyen tulajdonsággal csak a GS37 rendelkezik, ha nincs usb kábel akkor szerintem csatlakozó sincs, bár erre nem esküszöm meg :)


Na! :)
Beszélj ember, milyen a gép?
tetszik?
Előnyök hátrányok?


hétf. máj. 08, 2006 21:13
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. nov. 20, 2004 11:37
Hozzászólások: 13
Hozzászólás 
Most vettem GS37-est.. szerintem keresd meg a használati utasítását neten, mert egy könyvben vannak és mindig van írva, hogy valamilyen tulajdonsággal csak a GS37 rendelkezik, ha nincs usb kábel akkor szerintem csatlakozó sincs, bár erre nem esküszöm meg :)


hétf. máj. 08, 2006 20:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás Panasonic NV-GS37 vs. 27
Nagy a különbség a két model között?
Megéri azt a plusz 20ezret a 37-es?
Az volt a fura, hogy a 27-nél elég szegényesnek tünt a PC támogatás (még usb kábel sincs). Kevesebbet tud ilyen szempontból?


csüt. máj. 04, 2006 19:48
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 32 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség