Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. máj. 15, 2024 5:28



Hozzászólás a témához  [ 62 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Titkos fotózáshoz melyik gépet? 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
.
.
...Ez ilyen szelektíven működik, hogy nem mindenkitől fogadja el?
>> http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?p=688848#688848 <<


Itt egy jó hosszú h.sz. amikor még én is kiakadtam a dolgokon:
http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?p=431906#431906
Hosszura nyúlt de ebből a szempontból csak az utolsó kb. 20 sora az érdekes.


csüt. júl. 20, 2006 12:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. szept. 25, 2004 7:04
Hozzászólások: 385
Tartózkodási hely: Saint S,Budap Est :D
Hozzászólás 
Próba 3:
A többihez kizárólag nyelvtani szempontból szólok hozzá.
s z a r k afészek = **** fészek
fa szállítás = ****
(gondolom így akartad írni, habár nem tudom a szó melyik értelmét igyekeztél hangsúlyozni)

Na meg a -
- ****,
- ****,
..és akár mindenféle 'kutya' **** is írhattál volna.


csüt. júl. 20, 2006 12:28
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. szept. 25, 2004 7:04
Hozzászólások: 385
Tartózkodási hely: Saint S,Budap Est :D
Hozzászólás 
fa szállítás = ****


csüt. júl. 20, 2006 12:26
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. szept. 25, 2004 7:04
Hozzászólások: 385
Tartózkodási hely: Saint S,Budap Est :D
Hozzászólás 
Próba:
****,**** ****,Agrippina.


csüt. júl. 20, 2006 12:26
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Off
AGyurma írta:
Szavazz csak a tetőről. Majd csak leesel...

Egyszer a Hofinak volt egy ilyen poénja.
Az első sorban a gyerek egész előadás alatt futkosott.
Hofi, mint akiről köztudott, hogy mindig fetalálta magát, odaszólt:
Pistike üljél le mert elesel. Mire az anyukája:" Neem a Pistike ügyes, a Pistike nem esk el".
Mire a Hofi:" ...nem?? Majd én segítek" tette hozzá. :D



A többihez kizárólag nyelvtani szempontból szólok hozzá.
s z a r k afészek = **** fészek
fa szállítás = ****
(gondolom így akartad írni, habár nem tudom a szó melyik értelmét igyekeztél hangsúlyozni)

Na meg a -
- ****,
- ****,
..és akár mindenféle 'kutya' **** is írhattál volna.


szer. júl. 19, 2006 14:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
Szavazz csak a tetőről. Majd csak leesel...


pén. júl. 14, 2006 15:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. szept. 25, 2004 7:04
Hozzászólások: 385
Tartózkodási hely: Saint S,Budap Est :D
Hozzászólás 
s z a r k afészek
fa szállítás
bomba-szakértő


pén. júl. 14, 2006 14:58
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. szept. 25, 2004 7:04
Hozzászólások: 385
Tartózkodási hely: Saint S,Budap Est :D
Hozzászólás 
madárfészek=****
fák szállítása=****
tűzszerész=****


pén. júl. 14, 2006 14:56
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
A "f a s z f e j"-t kimoderálják?


kedd júl. 11, 2006 15:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. szept. 25, 2004 7:04
Hozzászólások: 385
Tartózkodási hely: Saint S,Budap Est :D
Hozzászólás 
Köszönöm a javaslatokat.
A probléma időközben megoldódott.
Valszeg mobilt vásárolok.
A képviselő "urak" mentelmi jogával kapcsolatban a véleményem a következő:
Polgártársaim!Szavazzatok a tetőről!


kedd júl. 11, 2006 14:36
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Igen, a felelősség az övé.
Persze ha tudja mit vállal és neki megéri a kockázatot..

Off Egyszer valakinek riasztót raktam fel a hétvégi házra és mondtam, hogy adjon mellém egy kétkezi melóst mert én nem vések és fúrok, csak a bekötést vállalom. Épp egy ilyen "Igor" karaktert kaptam segédnek. Fel kellett rakni a kültérit és nem tudtam hogy jutunk fel a homlokzatra megfelelő létra nélkül. Mondtam a melósnak, hogy feladat van! Három lépésből fent volt néhány sec alatt. Néztem nagyokat... ..aztán mondta, hogy kiképzés. Mit tudhatnak ezek bevetésen, jobb azt nem tudni.


szer. jún. 28, 2006 9:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
balu1 írta:
Végülis így van, mást nem tudok mondani.
Ez több szempontból is támadható, ha...
..ha a sértett megteszi a feljelentést.


Ha meg nem feljelentést tesz, hanem hívja Igort meg Oleget, és maga intézi az ügyet, az meg pláne önbíráskodás.
A lényeg az, hogy ez mindenképpen egy zsákutca.


szer. jún. 28, 2006 8:38
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 630
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Ezzel az a baj, hogy kb. 3 - 6 másodperced van arra, hogy elővedd, bekapcsold, kiválaszd, hogy videó vagy fotó, fókuszálj és tüzelj...

Meg hát picike is kell, hogy legyen, mert különben nem fogod mindenhova magaddal hurcolászni.

A Sony Ericsson mobilokban a 2 mp-es kamerák egész meggyőzően fotóztak alacsony fényviszonyok között is. Esetleg azokat nézd meg!


szer. jún. 28, 2006 8:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Végülis így van, mást nem tudok mondani.
Ez több szempontból is támadható, ha...
..ha a sértett megteszi a feljelentést.


szer. jún. 28, 2006 1:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
a topicindito hozzászolásbol idézek:

"
-szép képek(1600x1200-nál nagyobb felbontás nem szükséges,a képek netre kerülnek.)
"

De a többi hozzászolását is el lehet olvasni, a cél, a titokban készitett képek neten nyilvánosságra hozatala. Annyi a különbség a linkelt esettel szemben, hogy nem videofelvétel, hanem foto. És még csak nem is volt szo rola, hogy olyanrol akarja a képeket nyilvánosságra hozni, aki megverte...
Ja visszaolvastam, a videofelvételt is bevette a listába, innentöl 100% az analogia

"
Elküldve: Kedd. Jún. 20, 2006 7:43 pm
Akkor is kamerás mobilt ajánlotok,ha a videofelvételt is felvesszük a kívánalmak közé?
"


kedd jún. 27, 2006 21:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
arnyekxxx írta:
...Asszem ennyit arrol, hogy szabad-e engedély nélkül felvételt késziteni és nyilvánosságra hozni és ezt támogatja-e az igazságszolgáltatás.
Szerintem is mint Tigrincs írta, nem a fotózás volt a gond.

Amíg rögzít valaki egy bizonyítandó eseményt
(későbbi hatóság előtt történő bemutatás céljából) de akár magán célra, addig nincs baj.

Viszont a nagynyilvánosság előtti bemutatással elkövette a jóhírnévhez fűződő jog megsértését,
amit a törvény (a megfelelő tényállás estén) büntetni rendel.

Az önbíráskodás azért állja meg a helyét mert a birtokában lévő, becsület csorbítására alkalmas
információ nyilvánosságra hozatalával akarta önkényesen megbüntetni a képviselőt.
Pontosabban ezt meg is tette.

..na meg az a bizonyos "fülemüle" is mindig abban az irányban fütyül ahonnan több jut neki.
Vagyis akinek több jut jogászra az hamarabb megtalálja az igazát.

Persze azért kell, hogy valami alapja is legyen. Szóval elég sima az ügynek ez a része.


kedd jún. 27, 2006 18:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
arnyekxxx írta:
"... mert lefilmezte, amint a képviselő az ő garázsa elé parkol, majd bántalmazza az asszonyt, és ezt nyilvánosságra hozta. Kékesi százezer forintot kapott..."

http://index.hu/politika/bulvar/kek0627p


Asszem ennyit arrol, hogy szabad-e engedély nélkül felvételt késziteni és nyilvánosságra hozni és ezt támogatja-e az igazságszolgáltatás.

Kellemes pereket kivánok minden bátor titkos fotosnak.

Ja igen, hogy nem csak "fikázo legyek" vegyél dslr-t, azok simán birnak 500-as nagyságrend feletti képet (és gyorsak is :)))


A bíróság nem a felvételt büntette (ahogy ezt a cikk is írja), hanem annak törvénytelen publikálását, illetve a nő önbíráskodó magatartását. Hasonló vége lenne MF fellépéseinek... Azzal viszont egyetértek, hogy hülyeség a képviselők mentelmi joga, csak ez már off.


kedd jún. 27, 2006 15:27
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
"... mert lefilmezte, amint a képviselő az ő garázsa elé parkol, majd bántalmazza az asszonyt, és ezt nyilvánosságra hozta. Kékesi százezer forintot kapott..."

http://index.hu/politika/bulvar/kek0627p


Asszem ennyit arrol, hogy szabad-e engedély nélkül felvételt késziteni és nyilvánosságra hozni és ezt támogatja-e az igazságszolgáltatás.

Kellemes pereket kivánok minden bátor titkos fotosnak.

Ja igen, hogy nem csak "fikázo legyek" vegyél dslr-t, azok simán birnak 500-as nagyságrend feletti képet (és gyorsak is :)))


kedd jún. 27, 2006 13:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Vedd meg a legnagyobb kapacitású akksit, amit találsz. Ne optikaki zoom-olj és kapcsold ki a vakut. Akkor jóval több ideig bírja.


szomb. jún. 24, 2006 22:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
..még azt hiszem nem válaszolt senki az energia takarékos kamerával kapcsolatban.
Legjobb tudomásom szerint ezt kikapcsolási időzítővel szokták megoldani.
Vagyis miután bakapcsoltad és nem nyúlsz hozzá adott ideig (kb. 1 perc), azután önmagától kikapcsol.
Tudom, hogy ez nem a legjobb hír a célt nem igazán szolgálja.
Van amelyik így oldja meg, pl. a kompaktok (egy része).
Persze a lehetőségek szinte korlátlanok, ezért
ha valaki tud még valami hasznosat hozzá tenni akkor nosza.


szomb. jún. 24, 2006 17:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. szept. 25, 2004 7:04
Hozzászólások: 385
Tartózkodási hely: Saint S,Budap Est :D
Hozzászólás 
"- Írtad, hogy a képek a net-re kerülnének.... Aztán meg mindenféle ködös száguldozó kocsikról beszélsz, meg ilyenek... Na ne etess már bennünket!!!!"

A képek és a videók is a netre kerülnének.
Egy hete a gyalogátkelőhelyen kb.70-es tempóban suhant el 30 centire tőlem egy néger srác.A szembejövő rendőrautó illedelmesen megállt..és nézték a társaságunkban lévő hölgyet.Ennyi.
Szerinted mennyi idő múlva okoz majd halálos balesetet a srác?
Kb. egy hónapja Szegeden üvöltve közeledett egy Toyota a kereszteződéshez este 10 előtt.Gondoltam magamban:ez is nekihajt valaminek..és BÁMMM...el is csapott egy robogóst a gyalogátkelőhelyen.Fél óra múlva már kint is volt a mentő...
Nyomni kell neki ezerrel...

Kár volt véleményt kérnem,egyszerűbb lett volna végigpróbálni a gépkínálatot.
Az alacsony áramfogyasztásra nem sok javaslatot kaptam (sajnos).

Költő.. szerinted a Smiley mire utal?Ha azt írtam volna,hogy én vagyok Adolf Hitler azt is komolyan vennéd?
"Filmes közegben dolgozom"
Gondolom ez jogosít fel arra,hogy leIgazságosztóIzomTiborozz.Ne vedd zokon,de az ilyen névosztogatás nem igazán illik a munkádhoz,nem egy tanulatlan tehenészlegény vagy.
"Hogy aztán nyilvánosan versengjek a kegyeiért, hogy aztán azzal kosarazzon ki, hogy ágyba akartam vinni, és az erről szóló cikket büszkén hirdetem a honlapomon... Hát ez azért már nagyon vagány. Nem mondom, hogy simán megy csajt szereznem (most van, szóval nem érint), de hogy egy ilyen libáért versenyezzek... ez azért már igénytelenség."

Nem versenyeztem.Írtam egy levelet,hogy szívesen találkoznék vele,kíváncsi vagyok a valódi személyiségére.Nem akartam ágyba vinni.
Sajnálom,hogy a női logika (és az újságírói fantázia) szerint a szálláskeresés egyenlő az ágybavitellel.

"telefonbuherálás, forgalom kódolása, lehallgatás, poloskák, hogyan csináljunk saját meteorológiai ballont, műsorszórás köradóval, "Téma: kb300 méterre szeretnék video és audiójelet átjátszani""
Olvassátok el a hozzászólásaimat az adott linken.Tigrincs,javaslom a politikai pályát,ügyesen kiforgatod a szavakat,úgy emelsz ki részleteket,hogy egész mást mutassanak.Talán Bin Laden2-nek nevezzem magam ezután?:)

Zsola2:
Elnézést,Kerékpárrabló Úr,megengedi hogy lefotózzam?Csak hozzájárulásával tudnám bizonyítani az ön vagyon elleni bűncselekményét.Köszönöm,itt írja alá.További jó rablást és lopást kívánok!
Így gondoltad?
"becsületsértés,hamis vád"
Hamis vád nincs,ekkor ugyanis nem emelnek vádat.
Nézz után a becsületsértés törvényi tényállásának.Nem igazán ide vágó.
Ha pl. lekamerázol egy zsebre dolgozó rendőrt vagy egy vagyon elleni bűncselekményt nem téged fognak elmarasztalni,biztos lehetsz benne.

"a jogszerű intézkedés lehetőségét zsola tkp. kizárta -jogosan-"
:D
Ne viccelj.

Balu1 a kerékpárlopással kapcsolatosan mindent elmondott a nyomozás segítéséről.Nem kell a tolvajtól engedélyt kérni a fotózásra,és nem "rohadt kukkoló" a bizonyítékok gyűjtője.
Azonnal a rendőröket kellet volna hívnia,akik ki is érkeznének hamar,ha nem a csip-csup ügyekkel kellene foglakozniuk,pl. a "nem fotózhatok le mást bűncselekmény elkövetése közben,mert engem csuknak le"miatti elhúzódó nyomozásokkal+a közúti balesetekkel,mert egyesek azt hiszik nekik mindet szabad(mivel hamarabb,még időben senki nem vonta felelősségre őket).

Állampolgárok,fotózzatok,kamerázzatok és segítsétek a hatóságok munkáját.
Ha szükséges azzal is,hogy eltávolítjátok kötelékéből az oda nem illő személyeket.
Jó fotózást-filmezést és bűnözéstől,ámokfutó őrültektől mentes szép napokat kívánok mindenkinek!


szomb. jún. 24, 2006 16:38
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
gyurxi551 írta:
Annyival nehezebb a téma, hogy egy bicó azért szemrevelóbb, gyorsabban kiszúrni (színes, egyedi minták, stb)
..monoblok megnézése címen alul megnézem a számot rajta (én is országutiztam és így jártunk el). De egy Canon 30D az gettóugyanolyan mindegyik... :?
Canon 30D ..ott csak a gyáriszám.. viszont mindenkinek a kezében lévő cuccról nem lehet leolvasni, esetleg csak ha eladó a darab.

Ha éppen vásárolnál akkor viszont nincs olyan adatbázis kéznél ahol azonnal meg lehet nézni tiszta-e. Persze úgy igen, hogy megkéred körbefotózhasd a kamerát (gyáriszámostól) azzal, hogy otthon megmutatod és megbeszéled. Várjon egy napot és jelentkezel. Az elérhető adatbázisból ki lehet szúrni keresik-e, esetleg rákérdezni illetékes helyen, tiszta-e az a kamera. Talán adnak róla infót, hogy történt-e bejelentés ilyen típus-gyári szám összefüggésről.

Ez persze csak akkor jó ha kéz alól akarsz vásárolni. Viszont ha a tiéd vitték el akkor.. akkor meg egyből ráismersz a számra és ott helyben sarokba állíthatod azzal, hogy vissza adja önként, esetleg ülni is akar mellé..? ...ugyanis ez a tiéd!


szomb. jún. 24, 2006 12:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 18, 2004 13:42
Hozzászólások: 703
Tartózkodási hely: Székesfehérvár, BP
Hozzászólás 
Amúgy ez hasznos lehet, lopott digigépek listája:
http://www.fotovilag.hu/steal/index.php?menu_id=51

Ez dettó ugyanaz. Annyival nehezebb a téma, hogy egy bicó azért szemrevelóbb, gyorsabban kiszúrni (színes, egyedi minták, stb) és ha nézegetem pl a hajtókart, mert venni akarok, akkor monoblok megnézése címen alul megnézem a számot rajta (én is országutiztam és így jártunk el). De egy Canon 30D az gettóugyanolyan mindegyik... :?

@Tigrincs: na igen, ennyire munkanélkül nem lehet senki hogy ennyire unatkozzon. Én sem értem, hogy lehet így unatkozni...


szomb. jún. 24, 2006 10:08
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 327
Hozzászólás 
Ebben a formában tökéletesen igazad van.


szomb. jún. 24, 2006 9:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Épp egy bringás fórumon jártam és olvastam 'fájdalmas' kéréseket:
Elloptak egy piros Giant XTC-t a III. kerületi Bojtár utcából! Hidrós fék. Többet nem tudok róla, mert nem az enyém volt, de figyeljetek a gyanúsan jó ajánlatra! Aki ilyet lát a környéken, az szóljon!!! ...és hasonlókat.

Egy hónapja jártam kint a hétvégi verseny utcai piacon és egy kreol gyerek ott árulta egymás mellett a piros birngát és az erőcsípőt. (Akkor nem figyeltem meg részletesen milyent árul) Utólag későn jöttem rá, hogy végülis alkalmas a kamerám ilyen akciókra is és mindig ott lapul a zsebben.
Ha nem emelem a szemem elé és lefele nézek akkor csak az látszik mintha egy lapos mobiltelót vakarásznék, mert nem nagyobb, és a zoom is belül mozog hangtalanul.

(akkor nem néztem meg jobban milyen a bringa mert ilyen fazonokkal nem foglalkozom)
Utólag bele gondolva, csinálhattam volna róla egy fotót csak úgy féltakarásból (eladó és 'áruja'). A bringás fórumon hátha kiderült volna valami.. Ráismer a gazdi és mehet a képpel a rendőrségre, hogy a netre felkerült a fotó az eladóval együtt.

Majd ha legközelebb látok ilyent akkor nem hagyom ki a fotót a vékony marokba illő
nagyfelbontásu kamerával és felrakom pl. a bringásoknak, hátha valaki megtalálja a sajátját.

Erre és hasonlókra pl. kiváló lehet egy ilyen kicsi kamera.

Jómúltkor valamelyik tv műsorban egy rendőr is nyilatkozott ilyenről, hogy erőszakos eseménynél főleg túlerő esetén ne avatkozzunk közbe, inkább hívjuk a rendőrséget. Aztán pl. kamerás mobillal v. hasonlóval jó személyleírást kiegészítő fotót készíthetünk rejtve. Arról beszélt, hogy volt már ilyenre példa és mennyit segített..

Közterületen egyébként is lehet, de ha arányban áll valami jogtalan leleplezendő dologgal akkor már más a megitélése bárhol készült is, különben nem mondja a rendőr a nagynyilvánosság előtt, hogy tegyük. A rendőrök számítanak a lakosság ilyen jellegü segítségére. A törvényeket azért hozzák, hogy rugalmasan tudjuk alkalmazni a tulajdoni javak és testi épség stb. védelmében.


szomb. jún. 24, 2006 0:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
gyurxi551 írta:
Tigrincs írta:
telefonbuherálás, forgalom kódolása, lehallgatás, poloskák,


Ez ilyen trend lett?
http://dark3rats.uw.hu/

A bácsi amúgy könyvet is írt erről. És mikor ezért elpaterolták még jobban belelkesült... És tényleg kimegy mindig a Moszka térre is... Ez már 200% off.


Hát őszintén szólva nem tudom, sírjak-e vagy nevessek. Nem tudom, hogy ezt most tényleg vki komolyan gondolja-e vagy egy gigablöff az egész. Viccnek siralmas, ha meg komolyan veszem, akkor még siralmasabb. Érdekes, én sosem tudtam egész 32 éves pályafutásom alatt annyira unatkozni, és ötlettelenül élni, hogy ilyen dolgok eszembe jussanak... Sőt, még betépni se tudtam ennyire, hogy ilyen parám legyen. Ennyi fantázia, paranoia és technokrácia egy helyen... komolyan, minden elismerésem. Én én még ezen a mimózán voltam fennakadva. :)))))


pén. jún. 23, 2006 23:25
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 18, 2004 13:42
Hozzászólások: 703
Tartózkodási hely: Székesfehérvár, BP
Hozzászólás 
Tigrincs írta:
telefonbuherálás, forgalom kódolása, lehallgatás, poloskák,


Ez ilyen trend lett?
http://dark3rats.uw.hu/

A bácsi amúgy könyvet is írt erről. És mikor ezért elpaterolták még jobban belelkesült... És tényleg kimegy mindig a Moszka térre is... Ez már 200% off.


pén. jún. 23, 2006 21:36
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 327
Hozzászólás 
Zsola szájából már csak szófoszlány hallatszik...
"hörg..."

És az is hörgés lett.
R.I.P.

(a moderátoroktól pedig elnézést kérek, a hülyéskedést befejeztem.)


pén. jún. 23, 2006 21:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
Olegnek meg Jurijnak akkor már a családja holtan fekszik a dácsában, mert Fernando és Salvatore gondoskodott róluk, sőt, Ming barátom már főzi a konyhában a dúsított uránt...
Latino barátaim természetesen a kegyeleti szolgálat munkásai, a ferdeszemű pedig az elhunytak tiszteletére emelt örökmécsest tápláló atomreaktort építi...


pén. jún. 23, 2006 21:24
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 327
Hozzászólás 
nos, akkor nem tudom mivan.
De mondjuk tételezzük fel, hogy megtörténik. Abban biztos lehetsz, ha te ezt csiálnád velem, akkor Oleggel és Jurij-al nem a bíróságra mennénk. :D

Jahigen, ők az ügyvédeim, akik valóban védik az ügyemen... mondtam már? :D


pén. jún. 23, 2006 21:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
zsola, ez mind szép, és jó... de!
Mi van akkor, ha fotók nem a bíróságnak készülnek, hanem mondjuk vki olyannak, aki sem bírája, sem törvényes képviselője nem lesz a dolognak? Pl. rendszám alapján nem csak a rendőr tud megtalálni egy kocsit, onnantól pedig nem feltétlenül jogszerű a személyes és gazdasági érdekeit csorbító jogsértéseket nyomon követni, ad absurdum megtorolni...
Persze ez feltételezés, de mivel a jogszerű intézkedés lehetőségét zsola tkp. kizárta -jogosan-, innentől minden más megoldás enyhén szólva bűncselekmény elkövetésének gyanúját veti fel.


pén. jún. 23, 2006 21:18
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 327
Hozzászólás 
nos, jót mosolyogtam, kikapcsolódásnak jó volt.
modellfiú, csak egy tanács.
Tegyük fel, hoyg én nem végzem el a munkámat, és engem fotózol le titokban.
okés, megyünk a bíróságra.
Mondjuk perelsz, mert nem csináltam meg a munkámat. Benyújtod a keresetet, és feltárod az első bizonyítékot, a fotót. Megkérdezik, hoyg és hogy csinálta ezt a fényképet? És akkor neked biza el kell mondanod, hoyg hogy.
én meg azt mondom, hoyg bizony én nem tudtam róla, nem járultam hozzá, stb. A fotó törvénytelen módon készült, se bírósági engedély, se az alany engedélye, így a bizonyíték hamis, az eljáráshoz nem használható fel, a pert elveszted.
Viszont, onnantól, hoyg a bíróság elé került egy törvénytelen úton készült foró, hivatalból eljárást indítanak ellened, és onnantól engem már tanúként hallgatnak meg, hogy hogy is, mint is. és akkor megy a visszaper: becsületsértés, hamis vád, és biztos vagyok benne, hoyg még 2-3at fel lehetne sorolni. És elveszted.
A leírt cél nemes, és lovagias, ám a lovagok "kihaltak".
És az olyan jóhiszemű emberek is, akik a fenti hsz-okat megszik.
Sajnálom, de nagyon rossz úton jársz...


pén. jún. 23, 2006 21:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
Ó, már értem, miért nem ezzel kezdted?
Már kipróbáltad a kamerát és nem jött be...

Amúgy mindenkinek, akit egy kicsit érdekel a dolog háttere, kicsit nézzen utána MF előéletének:
http://forum.terminal.hu/search.php?sea ... dellfiu.hu
telefonbuherálás, forgalom kódolása, lehallgatás, poloskák, hogyan csináljunk saját meteorológiai ballont, műsorszórás köradóval, "Téma: kb300 méterre szeretnék video és audiójelet átjátszani", "Téma: Hangos videófelvételhez melyik gépet?", ebben első HSZ: "Megfizethető(vagy még inkább olcsó) kategóriára gondolok.
320x240 + hang.
640x480at tud valamely gép jó minőségben?
Alacsony fogyasztás,optikai zoom hiánya előny(1xűbb).
Várom javaslataitokat. ", meg hasonlók...

Őszintén szólva nem tudom, hogy egy nagyon profi és perverz kukkolóról van szó, vagy pedig egy Nemzetbiztonsági Hivatalnak való csemegéről... Mindenesetre érdekes...


pén. jún. 23, 2006 20:59
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
OK, akkor most egy kicsit személyeskedek, ha már ez a vád ért...
MF (motherfucker?) foglalkozása "életművész,költő,női szivek meghóditója :)" Hm. Költő... Filmes közegben dolgozom, és a rendezőjelölteknél van egy olyan illemszokás, hogy az első 4-5 filmnél kiírhatja a filmre hogy rendezte XY, de ha azt állítja magáról, mondjuk névjegykártyán, újságcikkben, vagy bárhol, hogy ő rendező, akkor azt a szakma eléggé elítéli. Szóval nagy költőnkön addig csak kacarászni fogok, amíg vhol pár kritika meg nem jelenik a publikált verseiről. Ilyen szinten minden második srác és 5 lányból 4 költő, csak mert farigcsált szerelemihlette sorokat. Női szívek meghódítója. No, az egy dolog, hogy volt szerencsém Pandorával találkozni, egyszer odajött hozzánk tüzet kérni. Hát nem tudom, ennyi alapján is menekülnék, nem hogy a VV szereplése alapján. Hogy aztán nyilvánosan versengjek a kegyeiért, hogy aztán azzal kosarazzon ki, hogy ágyba akartam vinni, és az erről szóló cikket büszkén hirdetem a honlapomon... Hát ez azért már nagyon vagány. Nem mondom, hogy simán megy csajt szereznem (most van, szóval nem érint), de hogy egy ilyen libáért versenyezzek... ez azért már igénytelenség. A szomorú csak az, hogy ez a kis blikkes történet, a topic témája, plusz MF reagálásai eléggé összecsengenek.
No, bocs az offért, ha már szakmai választ nem érdemel a topic, akkor legalább vmi értelme legyen.


pén. jún. 23, 2006 14:34
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 630
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Modell Fiú:

Már ne haragudj, nem akarok személyeskedni, de

- Ha az a Pandórás cikk szemen szedett hazugság, akkor miért raktad fel a linkjét a saját oldaladra....

- Írtad, hogy a képek a net-re kerülnének.... Aztán meg mindenféle ködös száguldozó kocsikról beszélsz, meg ilyenek... Na ne etess már bennünket!!!!

Mielőtt meg minden féle magyar mentalitásról beszélsz és fikázol bennünket, azelőtt esetleg nézz körül, hogy rajtad kívül ki nem kapott még itt segítséget! Az egy más kérdés, hogy erkölcsileg finoman szólva kétséges (sőt nyilvánvaló), hogy mire kellene neked a cuccos és ezért esetleg kevésbé segítőkészek veled kapcsolatban!!!


pén. jún. 23, 2006 14:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
kispedro írta:
Amúgy én valamennyire egyetértek a topicnyitóval abban, hogy mindig mindenki (tisztelet a kivételnek) egyből a rosszra gondol.
Viszont a topicnyitó fényképvásárlásai okait sem igazán értem. Vagyis értem, amit leírt, csak nem tudom, hogy miért kell pl. titokban fotózni, mikor elsuhan melletted egy autó a zebrán 70-el. Vagy a ráparkolásos dologhoz is miért kell titkos fotózás. Az el nem végzett munkás dolognál nem tudom mi lehet az el nem végzett, ezért erre nem tudok mit reagálni. De megintcsak én is kritikákat írok és nem segítek. Emgem különösebben nem érdekel mire akarja használni és ha ismernéma gépeket és tudnék ajánlani, akkor ajánlanék.
Viszont 1 tanácsot azért tudok adni modellfiu. Menyj el a fukaros üzletbe (pl. europark). Ott kivan rakva milió gép és mindet kilehet próbálni bárkinek. Valamelyiknap én is kipróbáltam egy csomót, miközben haveromra vártam.


Nézd, én szívesen feltételezek bármit, ha az illető ködösítés helyett értelmesen, sértődés, bunkózás, lekezelés és ellentmondások nélkül kifejtené, mire is kell neki a cucc. Ez egyszer történt meg, pl. a piroson áthaladó kocsival és hasonlókkal kapcsolatban. Ott leírtam, hogy a fényképezőgép miért nem jó, és javasoltam a kamerát, mivel egy fotóra nem fér rá minden körülmény, és maga a szabálysértés eseménye (tiloson való áthaladás 70-nel) sem, ellenben a videóra igen. Ez persze ki lett kukázva, nem értem miért. Abban is egyetértünk, hogy ha már vkinek ennyire megcsontosodott elképzelése van, akkor ne tanácsot kérjen, hanem menjen be egy elektronikai üzletbe, pakolja össze ami kell, rakja össze és kész. Pláne, ha az illetőbe még vitakultúra sem szorult.


pén. jún. 23, 2006 11:50
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
modellfiu.hu írta:
"Másodszor, nem kéne csodálkozni, ha vmi kétes hitelű dolgot csinálsz, és erről vkinek nincs jó véleménye"
Valóban kétes hitelű,ha lefotózom-kamerázom az én személyes és gazdasági érdekeimet csorbító jogsértéseket?Érdekes gondolat...
Egyáltalán miért alkot valaki véleményt a körülmények kellő ismerete hiányában?És ki kérte meg rá?Én biztosan nem.Tartsa meg a véleményét magának.


Te kérded, és arról nem tehetek, ha nem vagy hajlandó sem pontosítani a körülményeket, sem pedig válaszolni a kérdéseimre.

modellfiu.hu írta:
"Ez még nem fikázás, csak mimózalelkű emberek szemében."
Talán mimóza a lelkem.Gondolom a diszkóban is odaállsz a kidobók elé és felvilágosítod őket milyen csúnya kopasz a fejük?Te olyan okos vagy,egyedül kihúznád országunkat a bajból,MESTER.


Nekem nem szokásom keresni a bajt. Ha egy ilyen kérdést felteszel, ne csodálkozz, hogy ilyen reakciókat kapsz.

modellfiu.hu írta:
"Harmadszor, az önbíráskodás azt jelenti, hogy egy olyan dologban lépsz fel és osztasz igazságot, amiben nincsen alapod. Jobb lenne elfogadnod, hogy a sorsodat a jog, a törvények is irányítják, nem csak te, ugyanis pont ezt hívják önbíráskodásnak."
Nincs alapom?Talán az állampolgárnak nincsenek jogai?
A te gondolkodásmódod még az 1990 előtti időszakra nyúlik vissza?
Ha hozzám hasonlóan mindenki betartaná (betartotta volna)a törvényeket és rendeleteket nem lenne szükségem a kamerára-fényképezőgépre.
De sajnos ez nem így működik.Gondatlanok,ezen felül nem ismerik a jogszabályokat.Ez nem mentesíti őket a felelősség alól.


Az én gondolkodásmódom a jogállamra, a törvényekre és a demokráciára alapul. Tudtommal 1990 óta sem a törvények, sem a demokrácia, sem a jogállamiság nem szűnt meg, sőt. Milyen törvénysértésről beszélsz? Hogy nem végeznek el munkát vkik? Az nem törvénysértés, még csak nem is szabálysértés, csak szerződésszegés, feltéve, hogy nem voltál olyan hülye, hogy szerződés nélkül adtál ki munkát. Milyen jogszabályokat nem ismernek azok akiket fotózol? Csak mert a levegőbe dumálni én is tudok, csak minek... Viszont nem tudom tudod-e, de embereket a beleegyezésük nélkül csak közterületen fotózhatod. Ez viszont törvény. Ha nem így jársz el, ők feljelenthetnek, és valsz meg is nyerik a pert.

modellfiu.hu írta:
Ne haragudj már drága Tigrincs,hogy nem küldöm el neked az adóbevallásom másolatát és a személyi igazolványom számát a neten keresztül.Tulajdonképpen mi közöd hozzá mivel foglalkozom?Semmi.


Egyiket sem kértem, csupán pár egyszerű kérdést tettem fel, hogy jobban értsem, mi a problémád. Az a gáz, hogy egyszer azt veted a szememre, hogy miért mondok bármit a körülmények ismerete nélkül, amikor pedig a körülményeket kérdezem, akkor meg mi közöm hozzá... Akkor most mi?

modellfiu.hu írta:
Te ki vagy egyáltalán?A net önkéntes rendőre?Rólad sem tudok többet mint te rólam.De én nem háborgok emiatt,és nem ugatlak le.
Nem is kértem hogy szólj hozzá ehhez a fórumhoz.
Nem vagyok kalauz,ha esetleg megtekintenéd a cikk(aminek a fele sem igaz,a szerző hatalmas fantáziával rendelkezik) megjelenésének időpontját...
A gépre főként jogsértések leleplezése és visszaélések bizonyítása miatt van szükségem.Legyen ennyi elég.
Te vagy az az ember,aki a katlanba rántja vissza a többieket.Nem vagy esetleg rokona Ferencünknek?
És erről nem kívánok többet nyilatkozni.Fényképezőgépekről szól a topic,nem az én magánügyeimről.
Szép napot mindenkinek!


Ki vagyok? A te szavaiddal élve: semmi közöd hozzá. :D
Mivel az egyetlen -akkor még cáfolatlan- infóm az volt, hogy kalauz vagy, ezért gondolhattam volna ezt is, de inkább megkérdeztem, ki vagy, amire meg nem voltál hajlandó válaszolni. Akkor mi ez a sértődés?
Ami a katlanba visszarántást illeti, majd ha annyi építő jellegű hozzászólásod, tanácsod lesz, mint itt az átlag fele, akkor majd visszatérünk a kérdésre. A politikába nem megyek bele, szerintem a magadfajta kis pöcsök a farkukon kívül csak ezt az egy játékot ismerik.
A magánügyeid helyett, a saját érdekedben kibonthatnád, hogy mi a fenére kell pontosabban a gép, hogy segíteni tudjon vki más. Én spec nem fogok.


pén. jún. 23, 2006 11:43
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Amúgy én valamennyire egyetértek a topicnyitóval abban, hogy mindig mindenki (tisztelet a kivételnek) egyből a rosszra gondol.
Viszont a topicnyitó fényképvásárlásai okait sem igazán értem. Vagyis értem, amit leírt, csak nem tudom, hogy miért kell pl. titokban fotózni, mikor elsuhan melletted egy autó a zebrán 70-el. Vagy a ráparkolásos dologhoz is miért kell titkos fotózás. Az el nem végzett munkás dolognál nem tudom mi lehet az el nem végzett, ezért erre nem tudok mit reagálni. De megintcsak én is kritikákat írok és nem segítek. Emgem különösebben nem érdekel mire akarja használni és ha ismernéma gépeket és tudnék ajánlani, akkor ajánlanék.
Viszont 1 tanácsot azért tudok adni modellfiu. Menyj el a fukaros üzletbe (pl. europark). Ott kivan rakva milió gép és mindet kilehet próbálni bárkinek. Valamelyiknap én is kipróbáltam egy csomót, miközben haveromra vártam.


pén. jún. 23, 2006 7:36
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. szept. 25, 2004 7:04
Hozzászólások: 385
Tartózkodási hely: Saint S,Budap Est :D
Hozzászólás 
"Ott a gond, hogy a topic cime alapbol akkora vérbunkoságra utal, ami a legtöbb magára valamit ado fotozással foglalkozo személynél alapbol kicsapja a biztositékot."
Én nem tehetek róla,hogy ti a titkos fotózásról azonnal a meztelen nőkre,kukkolásra és a faxverésre asszociáltok a törvény és a jogok betartásának/betartatásának elősegítése helyett.Nekem ilyen téma eszembe sem jutott volna a címet olvasva.
"megprobálnám töröltetni a topicomat mielött tovább járatom le magam."
Mivel járatom le magam?Hogy válaszolok az értelmetlen és alaptalan kritikára?
Ha valaki nem tud/nem akar segíteni,az ne szóljon hozzá.Ilyen egyszerű.
"Egyébként meg a részletes céljaidra többen is irtak javaslatokat, amit érdemes lenne megfontolnod,"
Köszönöm a segítő szándékú javaslatokat,megfontolom a tanácsaitokat.
" nem kiverni a hisztit mint egy 10 éves kislány akitöl elvették a barbit."
Nana!
"kiverni"?"10 éves kislány"?
Ez már gyanús! :D


csüt. jún. 22, 2006 19:40
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
Ott a gond, hogy a topic cime alapbol akkora vérbunkoságra utal, ami a legtöbb magára valamit ado fotozással foglalkozo személynél alapbol kicsapja a biztositékot. Ezek után én a helyedben se nem csodálkoznék, se nem megsértödnék, ha a többség nem egy szép listával jelentkezik a bunkoságra alkalmas gépekröl, hanem kifejti a véleményét - hanem csendben meghuzodnék a sarokban és megprobálnám töröltetni a topicomat mielött tovább járatom le magam.

Egyébként meg a részletes céljaidra többen is irtak javaslatokat, amit érdemes lenne megfontolnod, nem kiverni a hisztit mint egy 10 éves kislány akitöl elvették a barbit.


csüt. jún. 22, 2006 19:21
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. szept. 25, 2004 7:04
Hozzászólások: 385
Tartózkodási hely: Saint S,Budap Est :D
Hozzászólás 
"Igazságos Izomtiborhoz van szerencsém?"
Ez ugye véletlenül sem rosszindulatú fikázás,Mimózalelkű Szóvirágszáj?
Gondolom édesanyád értékeli páratlanul egyéni humorodat.Olyan vicces vagy..majd elsírom magam.
Talán ha egyetlen rossz szót is szóltam volna rólad...de te idejöttél és muszáj volt beleugatnod.
"Más kérdés, hogy nekem spec nem mindegy, hogy mit akar a géppel, és most elég ködös, hogy mit is akar vele, és ez nem tetszik."
Leírtam mit akarok a géppel.Ha ez neked ködös csak sajnálni tudlak.És egyáltalán nem érdekel tetszik e neked vagy sem.Talán valami vaj van a füled mögött,hogy így felcsattantál ellene?
"Nem megyek oda egy bőrfejűhöz, hogy ne verjen már meg egy szerencsétlen kis senkit, de nem is segítek megfogni a hátizsákját, mert akadályozza a műveletben."
Tehát te nem mégy oda senkihez,és nem is csinálsz semmit.Csak beleugatsz mások dolgába.Gratulálok.A fogyasztói társadalom díszpéldánya vagy.Szólj be mindenkinek,és ma is elégedetten csukhatod le este a szemed:megtettél minden tőled telhetőt.


csüt. jún. 22, 2006 19:20
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. szept. 25, 2004 7:04
Hozzászólások: 385
Tartózkodási hely: Saint S,Budap Est :D
Hozzászólás 
"Másodszor, nem kéne csodálkozni, ha vmi kétes hitelű dolgot csinálsz, és erről vkinek nincs jó véleménye"
Valóban kétes hitelű,ha lefotózom-kamerázom az én személyes és gazdasági érdekeimet csorbító jogsértéseket?Érdekes gondolat...
Egyáltalán miért alkot valaki véleményt a körülmények kellő ismerete hiányában?És ki kérte meg rá?Én biztosan nem.Tartsa meg a véleményét magának.
"Ez még nem fikázás, csak mimózalelkű emberek szemében."
Talán mimóza a lelkem.Gondolom a diszkóban is odaállsz a kidobók elé és felvilágosítod őket milyen csúnya kopasz a fejük?Te olyan okos vagy,egyedül kihúznád országunkat a bajból,MESTER.
"Harmadszor, az önbíráskodás azt jelenti, hogy egy olyan dologban lépsz fel és osztasz igazságot, amiben nincsen alapod. Jobb lenne elfogadnod, hogy a sorsodat a jog, a törvények is irányítják, nem csak te, ugyanis pont ezt hívják önbíráskodásnak."
Nincs alapom?Talán az állampolgárnak nincsenek jogai?
A te gondolkodásmódod még az 1990 előtti időszakra nyúlik vissza?
Ha hozzám hasonlóan mindenki betartaná (betartotta volna)a törvényeket és rendeleteket nem lenne szükségem a kamerára-fényképezőgépre.
De sajnos ez nem így működik.Gondatlanok,ezen felül nem ismerik a jogszabályokat.Ez nem mentesíti őket a felelősség alól.
"Persze ezt letagadhatod, ha közben azt ecseteled, hogy hogyan és miért akarsz önbíráskodni, max így nem lesz hitele annak amit írsz."
Idézd fel légy szíves azt a mondatot,amelyben én kifejtettem hogyan és miért akarok önbíráskodni.Én nem találom.
Túl sokat nézel TV-t,vagy honnan szeded ezt a sok sületlenséget?
"Nekem tök mindegy, persze."
Csak a bolondnak mindegy.
"Nagyon korrekt, egyenes kis suttyó lehetsz."
Te suttyónak gondolsz,én téged normális embernek.
Úgy tűnik mind2en tévedtünk.
Ne haragudj már drága Tigrincs,hogy nem küldöm el neked az adóbevallásom másolatát és a személyi igazolványom számát a neten keresztül.Tulajdonképpen mi közöd hozzá mivel foglalkozom?Semmi.
Te ki vagy egyáltalán?A net önkéntes rendőre?Rólad sem tudok többet mint te rólam.De én nem háborgok emiatt,és nem ugatlak le.
Nem is kértem hogy szólj hozzá ehhez a fórumhoz.
Nem vagyok kalauz,ha esetleg megtekintenéd a cikk(aminek a fele sem igaz,a szerző hatalmas fantáziával rendelkezik) megjelenésének időpontját...
A gépre főként jogsértések leleplezése és visszaélések bizonyítása miatt van szükségem.Legyen ennyi elég.

Te vagy az az ember,aki a katlanba rántja vissza a többieket.Nem vagy esetleg rokona Ferencünknek?

És erről nem kívánok többet nyilatkozni.Fényképezőgépekről szól a topic,nem az én magánügyeimről.
Szép napot mindenkinek!


csüt. jún. 22, 2006 19:03
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
Tigrincs írta:
Tigrincs írta:
Azért ez még mindig sántít...
A 70-nel suhanó barmot valóban csak "csőre töltött" kamerával tudod elkapni, mivel a fotón ...................... ............ Hogy is jön ez össze?


Először is, a fentiekben volt javaslat, méghozzá a kamera, indoklással, hogy a fotó miért nem jó ötlet. ............................................ Nekem tök mindegy, persze. Negyedszer pedig köszönöm a válaszaidat, amit illően megválaszoltál. Nagyon korrekt, egyenes kis suttyó lehetsz.

Apukám, bearanyoztad a délutánomat! :lol:


csüt. jún. 22, 2006 16:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
Tigrincs írta:
Azért ez még mindig sántít...
A 70-nel suhanó barmot valóban csak "csőre töltött" kamerával tudod elkapni, mivel a fotón bizonyíthatóan egyszerre nincs rajta a tilos jelzés, a 70 és a kocsi rendszámmal.
A ráparkolásnál semmi szükség a gép rejtegetésére, ugyanakkor erre megint kamera a jó, lévén hogy fényképezőgépnél nem fogod bizonyítani hogy az a kocsi nem gurult.
"azon személyek leleplezésére,akik el nem végzett munkájukért veszik fel a fizetésük." Igazságos Izomtiborhoz van szerencsém? Ha jól értem, egy fotón akarod megörökíteni, belekomponálni az elvégzendő munka tárgyát, a munka nem elvégzését, a határidőt valamint hogy ezért felveszik a fizetésüket. Csak mellesleg jegyzem meg, hogy ezt normális cégnél szerződéssel váltják ki, esetleg előleg vagy letét szolgál biztosítékul. Azzal lehet kezdeni vmit jogilag, egy fotóval vagy videóval nem. Gondatlan munkavégzés... Ez is max videóval rögzíthető, de nem értem, ezt miért kellene titkolni.
Idáig semmi nem indokolja a rejtett kamerát, azon túl, hogy a céljaid erősen önbíráskodó emberre vallanak, feltéve, hogy az a célod vele, amit leírtál.

Apropó, te tkp. mit is dolgozol? Mert modellnek állítod be magad, a cikk mint kalauz mutat be, a szöveged alapján pedig munkaadó vagy. Hogy is jön ez össze?


Először is, a fentiekben volt javaslat, méghozzá a kamera, indoklással, hogy a fotó miért nem jó ötlet. Másodszor, nem kéne csodálkozni, ha vmi kétes hitelű dolgot csinálsz, és erről vkinek nincs jó véleménye. Ez még nem fikázás, csak mimózalelkű emberek szemében. Harmadszor, az önbíráskodás azt jelenti, hogy egy olyan dologban lépsz fel és osztasz igazságot, amiben nincsen alapod. Jobb lenne elfogadnod, hogy a sorsodat a jog, a törvények is irányítják, nem csak te, ugyanis pont ezt hívják önbíráskodásnak. Persze ezt letagadhatod, ha közben azt ecseteled, hogy hogyan és miért akarsz önbíráskodni, max így nem lesz hitele annak amit írsz. Nekem tök mindegy, persze. Negyedszer pedig köszönöm a válaszaidat, amit illően megválaszoltál. Nagyon korrekt, egyenes kis suttyó lehetsz.


csüt. jún. 22, 2006 13:24
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. szept. 25, 2004 7:04
Hozzászólások: 385
Tartózkodási hely: Saint S,Budap Est :D
Hozzászólás 
Luppapa,köszönöm.

Srácok,gondolkodjatok el.
Segítséget kértem,Kispedro es Salvatore írt a témához kapcsolódó javaslatot.
A többiek csak fikáznak.Ez a Nagy Magyar Valóság,sajnos az élet más területére is igaz,mindenki azt lesi,hol árthat a másiknak segítség nyújtása helyett.
Önbíráskodó soha nem voltam,nem is leszek,de mindent elkövetek az igazság és jogszerűség fenntartása érdekében.Lehet hogy benneteket nem érdekel mire fizettek és mit tesznek veletek(a populáris demagógia totális eszkalációja),de a sorsomat-sorsunkat én-(mi) szeretném(nk) irányítani hamis próféták helyett.

És egy aktuális történet:
Szent Péter látogatása alkalmával a Pokolban katlanokban főzik az oda lekerülteket.Az első katlan szögesdróttal van elkerítve és gépkarabélyos őrök járkálnak fel, s alá.
-Kik ezek az emberek?-kérdi Szent Péter.
-Ezek oroszok,az őrök és a szögesdrót nélkül kimásznának a katlanból.
A második katlannál csak két őr strázsál.
-Ezek kik?
-Ezek németek,fegyelmezettek,nem nagyon akarnak kijönni,ide elég a 2 őr is.
A harmadik katlannál senki nem őrködik.
-Itt kik vannak és miért nincs őrség?
-Itt a magyarok.
-Magyarok?És egyáltalán nem akarnak kijönni a katlanból?
-Dehogynem!Ők akarnak a legjobban.
De ha az egyik kimászna a katlanból a többiek azonnal visszarántják.


csüt. jún. 22, 2006 13:17
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
Luppapa, először is, nem szoktam addig segíteni, amíg nem értem, hogy mit és miben kéne segíteni, illetve azzal már eleve segítettem, hogy az, amiben ő segítséget kér, az miért rossz megoldás, és hogy mit kellene használnia szerintem. Más kérdés, hogy nekem spec nem mindegy, hogy mit akar a géppel, és most elég ködös, hogy mit is akar vele, és ez nem tetszik. Ilyen zavaros helyzetben ugyanúgy nem szoktam segíteni, mint akkor ha kiderül, hogy tényleg vmi olyat akar vele, amit én személy szerint elítélek. Nem megyek oda egy bőrfejűhöz, hogy ne verjen már meg egy szerencsétlen kis senkit, de nem is segítek megfogni a hátizsákját, mert akadályozza a műveletben. Segítsen a csókának az, aki gyakorlott kukkoló!


szer. jún. 21, 2006 20:50
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 336
Hozzászólás 
Nem egészen értelek titeket.....
Nem mindegy, hol dolgozik, mit csinál és mit akar fényképezni a géppel?
Elmondta, hogy nagyjából milyen gépre lenne szüksége, mik az igényei.
A többivel miért kell foglalkozni? Nem tök mindegy, hogy meztelen nőket, roncsokat vagy zombikat fényképez majd vele? :)
Üdv,
L.


szer. jún. 21, 2006 14:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
modellfiu.hu írta:
Milyen célra kell a gép?
Nem nudisták fotózására.
Inkább pl azéra a baroméra,aki 70nel suhan el melletted az autójával a tilos jelzés ellenére,miközben te a gyalogátkelőhely közepén tartasz.
Vagy aki a rohadás 20milliós Mercedesével minden nap ráparkol a gyalogátkelőhelyre,gyalogjárdára.
Továbbá azon személyek leleplezésére,akik el nem végzett munkájukért veszik fel a fizetésük.
Jelen pillanatban anyagi károm származik mások gondatlan munkavégzéséből.Változtatok a helyzeten.
A néger boxoló egy életen keresztül perkálhat.Vagy nem boxol többet.


Azért ez még mindig sántít...
A 70-nel suhanó barmot valóban csak "csőre töltött" kamerával tudod elkapni, mivel a fotón bizonyíthatóan egyszerre nincs rajta a tilos jelzés, a 70 és a kocsi rendszámmal.
A ráparkolásnál semmi szükség a gép rejtegetésére, ugyanakkor erre megint kamera a jó, lévén hogy fényképezőgépnél nem fogod bizonyítani hogy az a kocsi nem gurult.
"azon személyek leleplezésére,akik el nem végzett munkájukért veszik fel a fizetésük." Igazságos Izomtiborhoz van szerencsém? Ha jól értem, egy fotón akarod megörökíteni, belekomponálni az elvégzendő munka tárgyát, a munka nem elvégzését, a határidőt valamint hogy ezért felveszik a fizetésüket. Csak mellesleg jegyzem meg, hogy ezt normális cégnél szerződéssel váltják ki, esetleg előleg vagy letét szolgál biztosítékul. Azzal lehet kezdeni vmit jogilag, egy fotóval vagy videóval nem. Gondatlan munkavégzés... Ez is max videóval rögzíthető, de nem értem, ezt miért kellene titkolni.
Idáig semmi nem indokolja a rejtett kamerát, azon túl, hogy a céljaid erősen önbíráskodó emberre vallanak, feltéve, hogy az a célod vele, amit leírtál.

Apropó, te tkp. mit is dolgozol? Mert modellnek állítod be magad, a cikk mint kalauz mutat be, a szöveged alapján pedig munkaadó vagy. Hogy is jön ez össze?


szer. jún. 21, 2006 10:16
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. szept. 25, 2004 7:04
Hozzászólások: 385
Tartózkodási hely: Saint S,Budap Est :D
Hozzászólás 
Akkor is kamerás mobilt ajánlotok,ha a videofelvételt is felvesszük a kívánalmak közé?
Polaroid PDC2350-esem van,de
-optikai zoomos
-zabálja az áramot
-hangot nem vesz fel(bár ez mp3lejátszó adpcm kódolásával elfogadható)

El nem végzett munkát hogyan lehet fényképezni?
Ugyanúgy,mint az elvégzettet.


kedd jún. 20, 2006 19:43
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 630
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Ezek egy részéhez elég egy sima fényképező is! Nekem kicsit sántít a dolog... De ne legyen igazam!!


kedd jún. 20, 2006 18:25
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 62 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség