Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. ápr. 28, 2024 7:41



Hozzászólás a témához  [ 24 hozzászólás ] 
Canon vs Olympus vs Panasonic digit fényképező 

Melyiket válasszam?
CANON PowerShot A420 33%  33%  [ 1 ]
Olympus SP-320 33%  33%  [ 1 ]
Panasonic DMC-LS2 33%  33%  [ 1 ]
Szavazatok száma : 3

Canon vs Olympus vs Panasonic digit fényképező 
Szerző Üzenet
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Csaba írta:
Babajaga írta:
Hát azt elfelejtetted írni hogy ez csak auto módban van. A gépek többségénél az auto módban korlátozva vannak az opciók pont azért mert úgysem ért hozzá aki a totál autó módot használja.


Megint a C-3040-es gépem hozom fel, abban van egy beállítás, hogy a módosításokat visszaállítsa vagy ne. Ez AUTO-ban is működik.


De ez csak egy gép. A legtöbbnél nem lehet autoban majdnem semmit állítani.


kedd aug. 15, 2006 20:43
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
Babajaga írta:
Hát azt elfelejtetted írni hogy ez csak auto módban van. A gépek többségénél az auto módban korlátozva vannak az opciók pont azért mert úgysem ért hozzá aki a totál autó módot használja.


Megint a C-3040-es gépem hozom fel, abban van egy beállítás, hogy a módosításokat visszaállítsa vagy ne. Ez AUTO-ban is működik.


kedd aug. 15, 2006 19:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
Csaba írta:
Helló!

Alaposan átolvasva az sp320hoz adott könyvet és kipróbálgatva a menüpontokat sem sikerült beállítani azt, hogy AUTO üzemmódban megtartsa a beállított paramétereket. A többi üzemmódban (P,A, ...) nincs ilyen gond. Felhívtam a magyar képviseletet, ahol azt mondták, hogy ismerik a "problémát", jelezték a központjuk felé, de ez a szoftver ilyen, AUTO üzemmódban nem menti le a beállításokat. Említettek még néhány típust, amely hasonlóképp működik.
Ennyi problémája legyen.

Üdv!
Csaba


Nekem még nem volt olyan gépem ami auto modban kikapcsolás után az elötte elállitot dolgokat ne állitotta volna alapbeállitásra vissza. De ez az auto mod elvéböl szerintem következik is, aki a gépre bizza a dolgait azt meg kell ovni attol, hogy elállit valamit aztán ujabb bekapcsoláskor elfelejtse visszaállitani.
De ezel a gonddal nem találkozik a juzer, ha nem használja a gépét automatán:) Ha már eccer nem otomata gépet vett, mér butitaná le direkt? Ha meg ode kell adni anyunak, hogy csináljon gyorsan egy képet, akkor jobb ha az automata nem valami rég elfelejtett elállitott beállitásokkal szerencsétlenkedik.


kedd aug. 15, 2006 17:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Hát azt elfelejtetted írni hogy ez csak auto módban van. A gépek többségénél az auto módban korlátozva vannak az opciók pont azért mert úgysem ért hozzá aki a totál autó módot használja.


kedd aug. 15, 2006 12:28
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
Babajaga írta:
Valószínüleg van olyan menüpont hogy a kézzel beállított menüpontokat tartsa meg kikapcsolás után ne a gyári beállításra álljon vissza mindig.


Helló!

Alaposan átolvasva az sp320hoz adott könyvet és kipróbálgatva a menüpontokat sem sikerült beállítani azt, hogy AUTO üzemmódban megtartsa a beállított paramétereket. A többi üzemmódban (P,A, ...) nincs ilyen gond. Felhívtam a magyar képviseletet, ahol azt mondták, hogy ismerik a "problémát", jelezték a központjuk felé, de ez a szoftver ilyen, AUTO üzemmódban nem menti le a beállításokat. Említettek még néhány típust, amely hasonlóképp működik.
Ennyi problémája legyen.

Üdv!
Csaba


kedd aug. 15, 2006 12:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Csaba írta:
Sikerült döntenem, és meg is vettem az SP-320-as gépet. Ehhez nagymértékben hozzájárult a pixinfo weboldal ahol az előddel (SP-310) készített képeket meg tudtam nézni.

Tetszenek a képek amiket készít a gép, arra nem jöttem még rá (és a könyvében sem szerepel), hogy hogyan lehet azt beállítani hogy kikapcsolás után ne mindig a HQ 3072*2304-es felbontásra álljon be.

Mégegyszer köszönöm a segítséget, főképp a pixinfo címét!

CSaba


Valószínüleg van olyan menűpont hogy a kézzel beállított menűpontokat tartsa meg kikapcsolás után ne a gyári beállításra álljon vissza mindig.


szomb. júl. 29, 2006 16:28
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
Sikerült döntenem, és meg is vettem az SP-320-as gépet. Ehhez nagymértékben hozzájárult a pixinfo weboldal ahol az előddel (SP-310) készített képeket meg tudtam nézni.

Tetszenek a képek amiket készít a gép, arra nem jöttem még rá (és a könyvében sem szerepel), hogy hogyan lehet azt beállítani hogy kikapcsolás után ne mindig a HQ 3072*2304-es felbontásra álljon be.

Mégegyszer köszönöm a segítséget, főképp a pixinfo címét!

CSaba


szomb. júl. 29, 2006 14:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
Olvasd el a 2 gép adatlapját pl a pixinfo -n. A canon egy automata zsebszappantarto, a legolcsobb optikai zoomosak közül, szinte mindenben automata, kis fényerejü obival. Az oly egy fényerös obis, full manuális gép. DSLR-ben is van sokéves 3Mp-es, de ettöl az még profi gép marad gyönyörü képminöséggel, nem öszehasonlithato akár egy mai 8Mp-es zsebkompakttal se.


kedd júl. 25, 2006 14:28
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
Babajaga írta:
Az hogy 3x-os optikai zoom van egy gépen az csak azt jelenti hogy az optika legkisebb és legnagyobb gyújtótávolsága között háromszoros mérőszám különbség van. Az optikai minőség és teljesítmény ettől független.


Tudom, csak a tisztánlátás érdekében írtam.


kedd júl. 25, 2006 11:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Csaba írta:
A c3040-es 3,3 Mpixeles, 3* optikai zommal rendelkezik.


Az hogy 3x-os optikai zoom van egy gépen az csak azt jelenti hogy az optika legkisebb és legnagyobb gyújtótávolsága között háromszoros mérőszám különbség van. Az optikai minőség és teljesítmény ettől független.


kedd júl. 25, 2006 9:11
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
A c3040-es 3,3 Mpixeles, 3* optikai zommal rendelkezik.


kedd júl. 25, 2006 8:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Csaba írta:
Akkor lehet ez a gond? Nagyok az elvárásaim? igazából amikor hozzám került használtam és kész, nem merült fel bennem, hogy a 3040-es milyen kategória. Pláne, hogy egy kb. 4-5 éves gép.


4-5 éve csak kevesebb pixelszámú érzékelő volt de más pld az optika már régebben is volt.


hétf. júl. 24, 2006 19:06
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
Akkor lehet ez a gond? Nagyok az elvárásaim? igazából amikor hozzám került használtam és kész, nem merült fel bennem, hogy a 3040-es milyen kategória. Pláne, hogy egy kb. 4-5 éves gép.


hétf. júl. 24, 2006 18:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
Csaba írta:
A céges gépem Oly C-3040.

A "vörösszemes vaku" olyan, hogy mielőtt exponál villant néhányat a vaku, hogy a pupilla összehúzódjon, és az exponáláskor elvillanó vaku fénye ne (vagy inkább kevésbé) tükröződjön vissza a szemfenékről.

SD kártya volt a gépben.

Este rakok fel képeket.


Akkor itt lehet az eb elhantolva, egy böven komolyabb, baromi fényerös (1,8) obival gyártott full manuális gép képeit veszed alapnak egy jelenlegi fullbelépökategosriás automata összehasonlitásnak.


hétf. júl. 24, 2006 15:41
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
A céges gépem Oly C-3040.

A "vörösszemes vaku" olyan, hogy mielőtt exponál villant néhányat a vaku, hogy a pupilla összehúzódjon, és az exponáláskor elvillanó vaku fénye ne (vagy inkább kevésbé) tükröződjön vissza a szemfenékről.

SD kártya volt a gépben.

Este rakok fel képeket.


hétf. júl. 24, 2006 11:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
Csaba írta:
Kölcsönkaptam egy Canon A430as gépet az egyik barátomtól. Csináltam vele pár tucat képet különböző körülmények között és az alábbiakat tapasztaltam. A képeket nagyon lassan menti le kell kb 5 sec mire újra lehet fényképezni. 1 GBos kártya van benne. Úgy vettem észre, hogy ha kisebbre veszem a felbontást, akkor sem sokkal gyorsabb. Nem tetszenek a képek, mert "zajosak". A céges képem sokkal szebb színű képeket csinál. Ezt a feleségem is megjegyezte tőlem függetlenül. Jópofa dolog a képek beforgatása visszanézéskor. A vörösszemes vaku ugyanazt csinálja mint a sima vaku. Kevés lehetőség van a felbontást változtatni. Lehet a finomságon állítani, de különösebben nem jelent változást a képeken. Jól kézreáll, jó a magyar nyelvű menü.
Összeségében nem tetszik, főképp a képminőség miatt.


Érdekes dolog, bár mint fentebb irtam, nekünk "csak" 410 de ezen pl meglepöen gyors a kártyára mentés. Amit adtak hozzá canon MMC kari, az valami rettenet volt, az tényleg tetülassu, de sima mezei SD karival teljesen jol dolgozik.
A céges géped az milyen? Mert szerintem (ismét a 410 az öszehasonlitási alapom) az árkategoriájában teljesen korrekt képminösége van. OK, a 7D-m zajtalanab képeket tud:) de egy fullalsokategoriás géptöl mondjuk picit gyengébbet el tudok fogadni és a 410 kimondottan meglepett. Persze az is lehet, hogy a 430-at direk lerontották canonék.
Fel tudnál tenni azokbol a rossz képminöségü képekböl, hogy lássuk mi a baj vele?


hétf. júl. 24, 2006 0:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Amit leírtál az a hasonló gépek többségére érvényes, egyik emiatt másik amiatt nem fog tetszeni. Mi az a vörösszemes vaku?

A finomságállítás hatása nem a 10x15-ös képeken jelenkezik hanem kivágásnál nagyításnál.

Mellesleg ez a legolcsóbb Canon teljesen kezdőknek való tanulógép, mit vársz tőle?


vas. júl. 23, 2006 17:36
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
Kölcsönkaptam egy Canon A430as gépet az egyik barátomtól. Csináltam vele pár tucat képet különböző körülmények között és az alábbiakat tapasztaltam. A képeket nagyon lassan menti le kell kb 5 sec mire újra lehet fényképezni. 1 GBos kártya van benne. Úgy vettem észre, hogy ha kisebbre veszem a felbontást, akkor sem sokkal gyorsabb. Nem tetszenek a képek, mert "zajosak". A céges képem sokkal szebb színű képeket csinál. Ezt a feleségem is megjegyezte tőlem függetlenül. Jópofa dolog a képek beforgatása visszanézéskor. A vörösszemes vaku ugyanazt csinálja mint a sima vaku. Kevés lehetőség van a felbontást változtatni. Lehet a finomságon állítani, de különösebben nem jelent változást a képeken. Jól kézreáll, jó a magyar nyelvű menü.
Összeségében nem tetszik, főképp a képminőség miatt.


vas. júl. 23, 2006 17:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
jaja, drágább mint az sd és csak oly meg fuji gépekbe tudod használni ami távlatilag (ha pl veszel 1-2G kártyát) nem biztos hogy elöny, ha a következö géped más márka lesz. És mkinek lesz következö gépe:)
Mivel az adott oly 7Mp-es és tud RAW-ba menteni, igy nagy kártyát érdemes venni hozzá. Régebben ez nem volt akkora gáz, ha vettem a 2 Mp-es géphez 64 megás karit nem volt gond, hogy a következö 5Mp-es CF es géphez nem tudtam használni, ugyis venni kellett egy gigás CF-et, de az már jobban zavarna ha most vennék egy gigás XD-t (ami illik egy 7Mp-es géphez ha nem akar az ember szivni a kártyahiánnyal) aztán jövöre vehetek uj gigás SD/CF-et az uj gépemhez mert az xd nem megy bele.

Mindezek mellett a 3 gépböl igy is az oly-t venném.


csüt. júl. 13, 2006 13:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Csaba írta:
arnyekxxx írta:
ha az xd kari nem okoz lelki válságot és van rá keret, az olyt venném.


Mi a gond az xd kártyával?


Azért mert drágább valamivel sokan kerülik , holott egy nagyon megbízható kártya.


csüt. júl. 13, 2006 13:41
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
arnyekxxx írta:
ha az xd kari nem okoz lelki válságot és van rá keret, az olyt venném.


Mi a gond az xd kártyával?


csüt. júl. 13, 2006 13:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
50-ből kijön egy Canon A530 is. Bár nem vagyok Canon párti, mégis ezt javasolnám ebben az árkategóriában, 4x zoom, ez picit jobb az átlagnél, illetve teljesen manuális, azaz lehet vele játszadozni, de ami a legfontosabb, ez egy aránylag új gép, ami azért a képminőségen, sebességen meglátszik.


csüt. júl. 13, 2006 10:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
Hugomnak van egy Canon 410-e, a 420at nem ismerem, de nem szoktak egetverö változások lenni ilyen gépek között:)
Automata zsebkompaktnak teljesen jo gép, föleg ha kártya is van hozzá.

Ahogy nézem a pana adatlapját, a leghosszabb zárideje 1/8mp. Ennyit azzal a fokusztávval amit a gép tud (105mm) stabilizátor nélkül is ki tud egy kicsit gyakorlottabb fotos tartani, nem igazán életbevágo extra a stabilizátor (persze nem hátrány de nem is olyan elöny mint egy 400as telés gépnél) Nekem hátrány lenne, hogy nincs benne optikai keresö, tüzö napon amikor semmi nem látszik az lcd-böl, életet menthet.

Én 10e-el kevesebbért (edigitalos árak) inkább a kis canont venném és a különbségböl vennék egy jo nagy karit meg egy kis tokot.

Hopp most néztem meg az oly adatlapját. Ez szvsz egy kategoriával fentebb van a másik kettönél, ha az xd kari nem okoz lelki válságot és van rá keret, az olyt venném.
A másik 2 gép teljesen automata kattingatos joszág, az oly-t meg ha jol látom full manuálban is lehet használni. Persze ha nem akarod a gépet automata modon kivül használni akkor ez nem elöny, de egyébként eldönti a versenyt az oly javára.


szer. júl. 12, 2006 23:59
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 25
Hozzászólás Canon vs Olympus vs Panasonic digit fényképező
Helló!

Szeretnék digitális fényképezőgépet venni kb. 50000 Ftig. A kinézett típusok: Canon A420, Olympus SP-320, Panasonic DMC-LS2. A canon egy kicsit olcsóbb (kb. 35 ezer), a pana és az oly kb 1 árban vannak. A pana javára szól a optikai stabilizátor, az oly pedig sokkal kellemesebb fogású. Kerestem felhasználói tapasztalatokat, de inkább csak a panaról találtam. Nem vagyok megapixelhajhász, a cégnél egy 3,3 Mp-s oly-t használok 4 éve, és nagyok elégedett vagyok a képeivel. Most kellene valami otthonra is. A pana és a canon mellett szól még hogy van a canon kamerámba SD kártyám. Így adathordozóra nem kellene költeni.

Melyiket válasszam?

Köszi a segítséget!
Csaba


szer. júl. 12, 2006 12:42
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 24 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség