Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. ápr. 28, 2024 9:22



Hozzászólás a témához  [ 59 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Panasonic FZ50 
Szerző Üzenet
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"főleg fixfókuszosoknál, igaz, ott nem volt változtatható a mélységélesség - nyilván )."

Amelyik objektívben blende van ott a mélységélességet is lehet változtatni. A mélységélességellenőrző pont ezt teszi.


csüt. nov. 02, 2006 9:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
Nagy ur a kiváncsiság:) kiprobáltam a mélységélesség ellenörzö gombbal, f3.5 az alap fényerö f22 a max blende, ezek között váltva a DOF gombbal azon kivül, hogy sötét lett a 7D keresöje és éles lett a konyha tulso falán 3m-re a villanykapcsolo miközben a 40 centire levö pohárra fokuszáltam, semmi nem változott. A perspektiva föleg nem.


csüt. nov. 02, 2006 1:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
A tapasztaltabb által meggyőzhető vagyok. :)

Üdv!


csüt. nov. 02, 2006 1:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
McLaca írta:
Hááát... problémás lenne, mert nem saját gépekről van szó. De régi filmesekél is tapasztalható volt ez (főleg fixfókuszosoknál, igaz, ott nem volt változtatható a mélységélesség - nyilván :)).
De biztos láttál már olyan megoldást mozifilmeknél is, amikor a távoli háttér előtt álló alany helyzete változatlan maradt, ám a háttér mégis egyre közeledett, tehát a mögötte lévő tér mélysége csökkent. Gondolom, ezt is a rekesz folyamatos nyitásával érték el (most egy ősrégi film jut eszembe, a "Kipurcant a bébicsősz...", egyik jelenetével).

Üdv!



Kalandvágybol holnap kiprobálom konkrétan ezt a dolgot, de van egy fogadásom magammal, hogy nem fogok ilyet tapasztalni.
Arrol a "téma marad a háttér meg beszükül" effektröl amikor elöször alkalmazták láttam valami werkfilmet, de nem annyi volt a trükk, hogy a blendét letekerik:)


csüt. nov. 02, 2006 1:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Hááát... problémás lenne, mert nem saját gépekről van szó. De régi filmesekél is tapasztalható volt ez (főleg fixfókuszosoknál, igaz, ott nem volt változtatható a mélységélesség - nyilván :)).
De biztos láttál már olyan megoldást mozifilmeknél is, amikor a távoli háttér előtt álló alany helyzete változatlan maradt, ám a háttér mégis egyre közeledett, tehát a mögötte lévő tér mélysége csökkent. Gondolom, ezt is a rekesz folyamatos nyitásával érték el (most egy ősrégi film jut eszembe, a "Kipurcant a bébicsősz...", egyik jelenetével).

Üdv!


csüt. nov. 02, 2006 1:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
McLaca írta:
Lehet, rosszul fejeztem ki magam. Szóval a nagy mélységélességnél nyúlik meg a tér, legalábbis több kompakttal is ezt tapasztaltam (a négyzet alakú szoba képeken téglalap alakúnak látszik nagy mélységélességnél, míg kicsinél arányos).

Üdv!



Tudnád ezt képpel illusztrálni? Mert én még ilyet nem láttam.
Max azt tudom elképzelni, hogy attol, hogy a háttér nem tök homály zártabb blendénél (vagyis nagyobb mélységélességgel) ettöl nyitottabbnak tünhet a tér, de hogy direktbe torzulna is...


csüt. nov. 02, 2006 1:14
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Lehet, rosszul fejeztem ki magam. Szóval a nagy mélységélességnél nyúlik meg a tér, legalábbis több kompakttal is ezt tapasztaltam (a négyzet alakú szoba képeken téglalap alakúnak látszik nagy mélységélességnél, míg kicsinél arányos).

Üdv!


csüt. nov. 02, 2006 1:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
McLaca írta:
Mert nyilván ahhoz szokott az agya, meg az mindig egységes. :)

Szóval mire elég az FZ50 2.8-11 értéke?
Lehet, hogy még nagyon amatőr vagyok, de mivel ugyebár a blende értéke a fókusztáv/rekesznyilás méretaránya, így elvileg azonos blendénél azonos mélységélességet kéne produkálnia minden gépnek, függetlenül SLR-től, kompakttól és érzékelő lapka méretétől.
Vagy ez a blendétől csak részben függ, és szerepe van a gyújtótávolságnak is a dologban? Mert akkor érthető a nagyobb CCD miatti nagyobb gyújtótávolságnál elérhető "kellően kicsi" mélységélesség...

Apropó mélységélesség: pont az a bajunk, hogy nagy blendénél ugyan nagy a mélységélesség is, viszont ezzel megnyújtja a teret, és a perspektívaarányok torzulnak.
Egyébként szükségünk lenne a 12×-es zoomra (meg egy jó állványra :)), nővérem pl. előszeretettel fotóz(na) madarakat.

Üdv!


mélységélesség:
http://stargate.eik.bme.hu/foto/kisokos/dof/index.html

A kompaktos 2,8-11 arra elég, hogy nagy és nagyon nagy legyen a mélységélesség.
Blendétöl függne a perspektiva torzulása? Nem vettem még észre. Viszont attol nagyon függ, hogy az obit 28 vagy 100mm-en használod. Minél nagyobb a látoszög, annál nagyobb a torzulás. Portézni pl 80mm felett érdemes, ha nem akar az ember viccesen megnyulo orrot alkotni.


csüt. nov. 02, 2006 0:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Mert nyilván ahhoz szokott az agya, meg az mindig egységes. :)

Szóval mire elég az FZ50 2.8-11 értéke?
Lehet, hogy még nagyon amatőr vagyok, de mivel ugyebár a blende értéke a fókusztáv/rekesznyilás méretaránya, így elvileg azonos blendénél azonos mélységélességet kéne produkálnia minden gépnek, függetlenül SLR-től, kompakttól és érzékelő lapka méretétől.
Vagy ez a blendétől csak részben függ, és szerepe van a gyújtótávolságnak is a dologban? Mert akkor érthető a nagyobb CCD miatti nagyobb gyújtótávolságnál elérhető "kellően kicsi" mélységélesség...

Apropó mélységélesség: pont az a bajunk, hogy nagy blendénél ugyan nagy a mélységélesség is, viszont ezzel megnyújtja a teret, és a perspektívaarányok torzulnak.
Egyébként szükségünk lenne a 12×-es zoomra (meg egy jó állványra :)), nővérem pl. előszeretettel fotóz(na) madarakat.

Üdv!


csüt. nov. 02, 2006 0:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
Babajaga írta:
MaD írta:
Természetesen lehet, de tény, hogy a nagyobb szenzorméret miatt egy dlsr-nél jobb mélységélesség érhető el, mint egy egy kompakt gépnél.


A szenzorméretnek semmi köze a mélységélességhez. Az az optika tulajdonsága. Mi az hogy jó mélységélesség? Ha 15 cm MÉ -re van szükségem az a jó, ha 50 méterre akor meg az.


Igen, azt már egyszer kibeszéltük, valoban az objektiv miatt akkora mélységélesség amekkora, de ez egyenesen következik a szenzorméretböl, mert ez határozza meg milyen objektivet épitenek elé.
És mivel egyik tényezö meghatározza a másikat és egy átlag fényképezgetönek sokkal érthetöbb a szenzormérethez kötni a mélységélesség nagyságát, igy nem véletlen, hogy ez terjedt el. Pl azt nagyjábol senki nem tudja, hogy a kompaktjának mekkora a valos átfogása, mindenki az ekvivalens kisfilmessel számol.


szer. nov. 01, 2006 16:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
.........


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Babajaga szer. nov. 01, 2006 19:47-kor.



szer. nov. 01, 2006 13:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Pláne egy régi m42-es üveggel. A D5D-m hez most vettem kemény 2500HUF-ért egy practica 135-öst, azt kell mondjam, nagyon megérte:
http://kepfeltoltes.hu/view/061101/PICT ... es.hu_.jpg
MCLaca. Én a helyedben most a pénzemet egy Pentax K100D vázba őlném, ha meg nagyon kötött a keret akkor egy Nikon D50-be.


szer. nov. 01, 2006 12:35
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
McLaca írta:
arnyekxxx írta:
Nagy trauma, ha valaki kompakton megtanulja a helyes expo beállitását, megszokja, hogy minden 2.8as blendével fotoz aztán hozzájut egy rendes géphez és néz értetlenül, mert a képei nagy része életlen. Pedig csak nem tudja kezelni a mélységélességet.
Ezt most nem igazán értem... Kompaktnál nem lehet "játszani" a mélységélességgel? (Pont emiatt is kéne egy komolyabb gép nekünk, mert zavaró, hogy a rekeszt automatikusan adja a meglévő gép, és sosem jót...)

Üdv!


Játszani lehet, csak elég kis határon belül. De felhasználási területtöl függ ez elöny vagy hátrány, pl aki makrozni szeret, annak elöny ha 2.8-as blendénél is nagy a mélységélesség a kompaktjával mig a dslr tulaj szivja a fogát mert f4-nél még csak a hangya feje éles (sarkitott példa) viszont portrénál a kompaktos nem tud egy szép elmosott hátterü képet csinálni csak fotosoppal.


szer. nov. 01, 2006 12:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
Természetesen lehet, de tény, hogy a nagyobb szenzorméret miatt egy dlsr-nél jobb mélységélesség érhető el, mint egy egy kompakt gépnél.


szer. nov. 01, 2006 10:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
arnyekxxx írta:
Nagy trauma, ha valaki kompakton megtanulja a helyes expo beállitását, megszokja, hogy minden 2.8as blendével fotoz aztán hozzájut egy rendes géphez és néz értetlenül, mert a képei nagy része életlen. Pedig csak nem tudja kezelni a mélységélességet.
Ezt most nem igazán értem... Kompaktnál nem lehet "játszani" a mélységélességgel? (Pont emiatt is kéne egy komolyabb gép nekünk, mert zavaró, hogy a rekeszt automatikusan adja a meglévő gép, és sosem jót...)

Üdv!


szer. nov. 01, 2006 3:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Egyetértek arnyekxxx-szel. Egy D50 vázat elég olcsón meglehet már venni, pláne egy jó állapotú használtat, és használtan viszonylag olcsón lehet venni használt nagy átfogású objektíveket, amelynek a minősége már nem rossz. Ez kb ugyan úgy 160 és ha később rákattan, vehet akár több százezres objektíveket is.


kedd okt. 31, 2006 14:07
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
MaD írta:
Jogos, de a kérdés itt már inkább a ~100e vs. ~200e. Bár nem az én pénztárcám, de tanulni sztem egy jó bride is megfelelő.


McLaca 160-170 ezerröl beszélt, erre irtam, hogy annyiért ha nem a tele a lényeg akkor inkáb egy dslr kit. Az egy dolog, hogy 100e-es géppel is lehet fotozgatni, meg lehet vele tanulni. De ennyi erövel meg lehet egy 40ezressel is amiben már vannak manuális beállitások. Viszont amit egyik kompakttal se fogsz tudni megtanulni, és a fotoztás egyik alapja, az a mélységéleséggel valo játék. Nagy trauma, ha valaki kompakton megtanulja a helyes expo beállitását, megszokja, hogy minden 2.8as blendével fotoz aztán hozzájut egy rendes géphez és néz értetlenül, mert a képei nagy része életlen. Pedig csak nem tudja kezelni a mélységélességet.


kedd okt. 31, 2006 12:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
Jogos, de a kérdés itt már inkább a ~100e vs. ~200e. Bár nem az én pénztárcám, de tanulni sztem egy jó bride is megfelelő.


kedd okt. 31, 2006 10:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
MaD írta:
arnyekxxx írta:
Kérdés, a 420as telét akarjátok-e használni. Ha igen, akkor megérheti, de ha nem, akkor sokkal inkább egy dslr-kitet vennék a helyetekben. ennyiért vehettek oly E500 pentax k100D, kis keresgéléssel minolta D5D kitet, ezekkel van 28mmes indulo látoszög, ha ugyis az a lényeg, hogy 3 Mp-en jo legyen akkor simán lehet iso 1600/3200ban használni, méretben se nagyobbak mint egy FZ és a készitett képek nem egy kategoria.
Ha meg beleszámolsz egy nagyláto elötétet is az FZ árába, annyibol megvan egy duplaobis dslr kit is, azzal meg minimum 28-300mm-ig megvan a fokusztáv.


De azért a kitobik minősége szerintem gyengébb, mint egy fz50 vagy s6500 obija, de tény, hogy a nagyobb dinamika és kisebb képzaj a dslr mellett szól.


Persze töb szempontot is lehet találni amiben a kitobikat gyengébbnek lehet minösiteni egy jo obis kompaktnál (átfogás, élesség a széleken, CA fényerö...) de összességében mégis szebb képet, nagyobb sebességet, és továbblépési lehetöséget kapsz a dslr-el.


hétf. okt. 30, 2006 15:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
arnyekxxx írta:
Kérdés, a 420as telét akarjátok-e használni. Ha igen, akkor megérheti, de ha nem, akkor sokkal inkább egy dslr-kitet vennék a helyetekben. ennyiért vehettek oly E500 pentax k100D, kis keresgéléssel minolta D5D kitet, ezekkel van 28mmes indulo látoszög, ha ugyis az a lényeg, hogy 3 Mp-en jo legyen akkor simán lehet iso 1600/3200ban használni, méretben se nagyobbak mint egy FZ és a készitett képek nem egy kategoria.
Ha meg beleszámolsz egy nagyláto elötétet is az FZ árába, annyibol megvan egy duplaobis dslr kit is, azzal meg minimum 28-300mm-ig megvan a fokusztáv.


De azért a kitobik minősége szerintem gyengébb, mint egy fz50 vagy s6500 obija, de tény, hogy a nagyobb dinamika és kisebb képzaj a dslr mellett szól.


hétf. okt. 30, 2006 14:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
McLaca írta:
Erősnek erős, de képernyő méretűre kicsinyítve, vagy 3Mpixelesre leméretezve teljesen élvezhető képet ad - vegyük figyelembe, hogy ez egy kompakt masina.
De a topic közepén eltért a téma: szóval, ha nem használjuk a teljes 10Mpixelt, hanem mondjuk 6-ot (mert belső térben, ill. közeli témánál teljesen felesleges a 10Mpixel, hacsak nem vár feldolgozásra), akkor nyilván csökken a kis CCD miatt kialakuló képzaj, és részletvesztés, nemde?

De a lényeg: nővéremmel kinéztük ezt a gépet, elsősorban a szolgáltatásai miatt, és az érdekelne, hogy ér-e 160-170 ezrest? Az Indexen (vagy most már a különvált fotós oldalán) nézegettem a tesztképeket, és egy kompakthoz képest még a kicsi CCD-vel is jónak tűnik.
Ez lenne az első teljesen testreszabható gépünk, mivel az anno nyert kis kompaktot kinőttük, és nagyon zavarnak a korlátai.
Megéri/nem éri meg? Ill. hasonló árban mi az, ami jobb lehet (és esetleg olcsóbb hozzá a nagylátószögű előtétlencse, mert a 35mm az biz' kevéske...)?

Üdv!


Kérdés, a 420as telét akarjátok-e használni. Ha igen, akkor megérheti, de ha nem, akkor sokkal inkább egy dslr-kitet vennék a helyetekben. ennyiért vehettek oly E500 pentax k100D, kis keresgéléssel minolta D5D kitet, ezekkel van 28mmes indulo látoszög, ha ugyis az a lényeg, hogy 3 Mp-en jo legyen akkor simán lehet iso 1600/3200ban használni, méretben se nagyobbak mint egy FZ és a készitett képek nem egy kategoria.
Ha meg beleszámolsz egy nagyláto elötétet is az FZ árába, annyibol megvan egy duplaobis dslr kit is, azzal meg minimum 28-300mm-ig megvan a fokusztáv.


hétf. okt. 30, 2006 13:48
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
Ami árban sokkal olcsóbb, viszont tudásban közel jár, az pl egy Fuji s6500fd. Kb. 110ből megáll, és a nagylátó helyből adott. Persze itt is vannak kompromisszumok.


hétf. okt. 30, 2006 12:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Erősnek erős, de képernyő méretűre kicsinyítve, vagy 3Mpixelesre leméretezve teljesen élvezhető képet ad - vegyük figyelembe, hogy ez egy kompakt masina.
De a topic közepén eltért a téma: szóval, ha nem használjuk a teljes 10Mpixelt, hanem mondjuk 6-ot (mert belső térben, ill. közeli témánál teljesen felesleges a 10Mpixel, hacsak nem vár feldolgozásra), akkor nyilván csökken a kis CCD miatt kialakuló képzaj, és részletvesztés, nemde?

De a lényeg: nővéremmel kinéztük ezt a gépet, elsősorban a szolgáltatásai miatt, és az érdekelne, hogy ér-e 160-170 ezrest? Az Indexen (vagy most már a különvált fotós oldalán) nézegettem a tesztképeket, és egy kompakthoz képest még a kicsi CCD-vel is jónak tűnik.
Ez lenne az első teljesen testreszabható gépünk, mivel az anno nyert kis kompaktot kinőttük, és nagyon zavarnak a korlátai.
Megéri/nem éri meg? Ill. hasonló árban mi az, ami jobb lehet (és esetleg olcsóbb hozzá a nagylátószögű előtétlencse, mert a 35mm az biz' kevéske...)?

Üdv!


hétf. okt. 30, 2006 9:19
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 69
Hozzászólás 
Én meg könnyen elhiszem. :)
Konkrétan mindkét képet nagyon erős a zajszűrés és a durván szűrt zaj maradványainak nyoma. "Festmény-szerű", ez csak egy hasonlat. Kinek milyen. Mondhatnék "zsírkréta-szerűt" is, az itt jobban megállja a helyét.

Ezekszerint rosszabb minőséget vártál és ez lehet a te géped.


szomb. okt. 28, 2006 6:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 207
Hozzászólás ISO 800
Hello!

Küldök 2 linket. Én nehezen hiszem el, hogy ezek tényleg ISO 800-asok. Hol van a híres festmény szerű elmosódás :?: És a hihetetlenül zajos kép :?: Nem értem. Vagy csak én vártam túl rossz képet ilyen ISO beállítás mellett? :oops:

http://img2.dpreview.com/gallery/panaso ... 391_gs.jpg

http://img2.dpreview.com/gallery/panaso ... 020070.jpg

Várom a véleményket...


szomb. okt. 28, 2006 5:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
firmware frissitést a digitgépek memoriakártyára másolt file-bol csinálnak. Ha van magyar nyelkvet is támogato fw. a géphez akkor annak a feltöltésével lehet megcsinálni. Hogy van-e ilyen a panához azt nem tudom, a panasonic weblapján biztos van rola info. Van egy tippem, hogy nem lesz ilyen.


kedd okt. 24, 2006 11:20
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
Sziasztok!

Szerintetek megoldható, hogy egy angol menüs FZ 50-re magyar menü kerüljön?? És hogyan? USB-n keresztül? Hogyan megy ez a fényképezõgépeknél? Garanciális kérdések? :cry:

Elõre is köszi a válaszokat!!

üdv, baobab


kedd okt. 24, 2006 9:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
Mark1 írta:
Teljes automata beállításra értettem átlagos használatnál közepes zoommal stb...

Természetesen ha lecsökkentem manuálisan teljesen a záridőt akkor még dobálhatom is, csak annak meg egyéb hátrányai vannak pl. a zaj....

A gomb nyomásával mindig vigyázok, de kipróbáltam a 2mp-es időzítést is igazából nem nagyon van különbség.

Szóval nincs olyan döntő különbség optikai stabilizátorral mint a 100 éves RX66 analóg videokamerámnál ami már szinte értéktelen.


A nagyobb bemozdulásoknál sokat javít és nem lesz annyira homályos a kép, de még élvezhetetlen marad azért.
A kisebb bemozdulásoknál amikor eleve csak kicsit lesz homályos akkor az is marad vagy csak nagyon minimálisat segít.



Ez igy nem sokat mond, irhatnál konkrét expo adatokat (záridö+fokusztáv) amikor szerinted bemozdult a kép stabilizátorral. Akkor tudunk valamit mondani rá, hogy a géped rossz vagy csak sokat vársz a technikátol.

Egy száz éves videokamerát ne akarj összehasonlitani egy 8-10Mp-es digitgéppel. Egy videokamera jo esetben volt 0.3Mp-es felbontásu képe, ekkora felbontásnál 10x akkora bemozdulás se okoz életlenséget mint egy pici bemozdulás 10Mp-n. Méretezz le egy képet 640x480-ra ( vagy ha régi vhs videot veszünk alapul akkor ugy 320x240-re, kb ennyit tudtak) és ezt a képet nézd meg. Az eredetinek rohadtul elmosodottnak kell lenni ahoz, hogy piciben ne tüélesnek lásd. Ráadásul a mozgokép a folyamatos változás miatt még kevésbé érzékeny az élességre.


vas. aug. 27, 2006 18:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
..........


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Babajaga szer. nov. 01, 2006 19:48-kor.



vas. aug. 27, 2006 17:15
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 351
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Teljes automata beállításra értettem átlagos használatnál közepes zoommal stb...

Természetesen ha lecsökkentem manuálisan teljesen a záridőt akkor még dobálhatom is, csak annak meg egyéb hátrányai vannak pl. a zaj....

A gomb nyomásával mindig vigyázok, de kipróbáltam a 2mp-es időzítést is igazából nem nagyon van különbség.

Szóval nincs olyan döntő különbség optikai stabilizátorral mint a 100 éves RX66 analóg videokamerámnál ami már szinte értéktelen.


A nagyobb bemozdulásoknál sokat javít és nem lesz annyira homályos a kép, de még élvezhetetlen marad azért.
A kisebb bemozdulásoknál amikor eleve csak kicsit lesz homályos akkor az is marad vagy csak nagyon minimálisat segít.


vas. aug. 27, 2006 16:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
Mark1 írta:
Akkor lehet hogy az enyémen gyenge az optikai stabilizátor vagy még nincs "bejáródva" mert ha nem szikrázó fényes nappal van akkor atomstabil kéz kell hogy nem legyen homályos a kép.

Majd ha lesz időm még kísérletezek vele hogy mekkora a különbség kikapcsolva és bekapcsolva, de asszem már néztem hogy számít egy minimálisat.
Van időm 3 év garis...


Milyen záridöknél és milyen fokusztávon várod a stabilizátortol a csodát?
Mondjuk 400mm-nél az általános (és nagyon emberfüggö) szabály szerint 1/400mp kell a bemozdulásmentes képhez. Ezen tud a stabilizátor javitani, de varázslatra nem képes, a max telét 1/50-el stabilizátorral se fogod kitartani.
Ami még sokat számit, az az expogomb megnyomása. Tipikus hiba, hogy megnyomáskor a gépet picit megmozditja az ember és ez természetesen szinte bármilyen záridönél minden stabilizátor mellett is bemozdult képet eredményez.


vas. aug. 27, 2006 15:24
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 351
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Akkor lehet hogy az enyémen gyenge az optikai stabilizátor vagy még nincs "bejáródva" mert ha nem szikrázó fényes nappal van akkor atomstabil kéz kell hogy nem legyen homályos a kép.

Majd ha lesz időm még kísérletezek vele hogy mekkora a különbség kikapcsolva és bekapcsolva, de asszem már néztem hogy számít egy minimálisat.
Van időm 3 év garis...


vas. aug. 27, 2006 13:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
.........


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Babajaga szer. nov. 01, 2006 19:50-kor.



vas. aug. 27, 2006 12:51
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 351
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Azt olvastam az FZ50-ről hogy valami új technologiás zajcsökkentő szoftver dolgozik benne, elég hatásosan amiért sokat fizetett a pana.
Mindenképpen ezt venném ha most kéne döntenem.

Két hónapja vettem az fz30-at, (akkor még nem létezett FZ50), az egyetlen ami nem tetszik rajta a zaj, + lehetne hatásosabb az optikai képstabilitátor.


vas. aug. 27, 2006 11:49
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. aug. 25, 2006 8:28
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
sziasztok
szokásos téma:gépvásárlás előtt vagyok. pana50 v. pana30. sajnos szomorúan olvasom, h a 10 Mpixel inkább hátrány lett a kisebb ccd miatt. nő a zaj.
De, ha csak 5Mp-ben fényképezek, akkor kevesebb lesz a zaj, nem igaz? Most tekintsünk el attól, h akkor miért nem veszek egy 5Mp-es gépet (ált.ban bőven elég 5 is).


pén. aug. 25, 2006 8:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Ha sürgős, akkor érdemes a CCS Fotót is megkeresni, vagy nézelődni az aproneten.


pén. aug. 04, 2006 6:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás 
kösz az infót.

Közben kiderült, hogy augusztus végéig nincs raktáron így most várhatok... :cry:


csüt. aug. 03, 2006 23:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
glad írta:
Babajaga írta:
glad írta:
Babajaga írta:
http://www.optiform.hu/termekek/raynox_digitalis.htm

Az Optiformnál de ezek 43-as menetűek kérdés hogy jó e.


Közben a negyedik nekifutásra megtaláltam végre a keresőn én is.
Itt azt írja, hogy Snap-on 52-67 mm-es.
Gondolom a snap-on azt jelenti, hogy ebben a tartományban jó???
Öszintén szólva most így fejből nem is tudom, hogy az FZ7 hányas...


Én csak azt nem értem hogy a makrólencsének van egy átmérője és az nem lehet hogy az a lencse 20mm növekvő átmérőhöz alkalmazkodik. Ha kisebb frontlencse átmérőhöz teszem akkor a lencse közepe használódik. Ha nagyobb a frontlencse akkor meg a makró lehet hogy kisebb lesz.


Közben nézelődtem infó után máshol is és azt olvastam egy fórumon, hogy alapban 43 a menet, de egy rugalmas közdarabbal forgalmazzák, ami lehetővé teszi a szélesebb használatot és a pana FZ-hez melegen ajánlják az eszközt mert szép képeket csinál.
Nos ha a széle vignettál akkor is megfelel mert 6MP esetén van miből lenyesni. :)

Jó lesz a gépedhez: 420mm-en kell használni ezt az előtétlencsét, és nincs vignettálás (volt ilyenem az FZ10-hez).


csüt. aug. 03, 2006 7:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás 
Babajaga írta:
glad írta:
Babajaga írta:
http://www.optiform.hu/termekek/raynox_digitalis.htm

Az Optiformnál de ezek 43-as menetűek kérdés hogy jó e.


Közben a negyedik nekifutásra megtaláltam végre a keresőn én is.
Itt azt írja, hogy Snap-on 52-67 mm-es.
Gondolom a snap-on azt jelenti, hogy ebben a tartományban jó???
Öszintén szólva most így fejből nem is tudom, hogy az FZ7 hányas...


Én csak azt nem értem hogy a makrólencsének van egy átmérője és az nem lehet hogy az a lencse 20mm növekvő átmérőhöz alkalmazkodik. Ha kisebb frontlencse átmérőhöz teszem akkor a lencse közepe használódik. Ha nagyobb a frontlencse akkor meg a makró lehet hogy kisebb lesz.


Közben nézelődtem infó után máshol is és azt olvastam egy fórumon, hogy alapban 43 a menet, de egy rugalmas közdarabbal forgalmazzák, ami lehetővé teszi a szélesebb használatot és a pana FZ-hez melegen ajánlják az eszközt mert szép képeket csinál.
Nos ha a széle vignettál akkor is megfelel mert 6MP esetén van miből lenyesni. :)


szer. aug. 02, 2006 22:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
..........


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Babajaga szer. nov. 01, 2006 19:52-kor.



szer. aug. 02, 2006 21:22
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás 
Babajaga írta:
http://www.optiform.hu/termekek/raynox_digitalis.htm

Az Optiformnál de ezek 43-as menetűek kérdés hogy jó e.


Közben a negyedik nekifutásra megtaláltam végre a keresőn én is.
Itt azt írja, hogy Snap-on 52-67 mm-es.
Gondolom a snap-on azt jelenti, hogy ebben a tartományban jó???
Öszintén szólva most így fejből nem is tudom, hogy az FZ7 hányas...


szer. aug. 02, 2006 20:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
.........


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Babajaga szer. nov. 01, 2006 19:53-kor.



szer. aug. 02, 2006 20:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás 
Valaki tudja, hogy hol lehet rendelni Raynox DCR-150 vagy DCR-250-es makró előtétet?

Ez jó az FZ7-eshez is, ugye?


szer. aug. 02, 2006 20:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jan. 17, 2005 15:07
Hozzászólások: 218
Hozzászólás 
igen záridő:), de gyors záridőhöz igen kicsi blende szükséges, ha nem szeretnél zajos képet, blende az objektívfüggő 1/2000 -nél ha gyorsabbat szeretnénk már nagyon kicsi blende kell. Mikor először belekostóltam ebbe az egész záridőbe egy kompakt után, nagyon jó. Pl egy órát 3 secnél 3mutató van:) többnél már elmosódik... gyors záridő is hihetelen.
adapter +távcső ott nincs blende(0) nagyon durva ..


csüt. júl. 27, 2006 20:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Mark1 írta:
Kettő dolog lehetne mégjobb az FZ30-on.
A képzaj túl nagy, szerintem igen is szemcsések a képek még jó fényben is.
És optikai képstabilizátor ide vagy oda, ha nincs vakító világos akkor igen stabil kéznek kell tartania a gépet ha éles képet akarok.
Azt azért hozzáteszem hogy a kategóriájában ennek a legjobbak ezek a tulajdonságai.

De gondolom most olyat mondtam amiken a legköltségesebb javítani.
És az adatok alapján úgy látszik hogy az FZ50-től sem várhatunk többet.


Hát a stabilizátor a gyújtótávolságtól függően tudja a képet megfogni de nem a végtelenségig. 1/40-edet 400mm-nél nem tud élesre kihozni


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Babajaga szomb. júl. 29, 2006 10:28-kor.



csüt. júl. 27, 2006 19:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 351
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Kettő dolog lehetne mégjobb az FZ30-on.
A képzaj túl nagy, szerintem igen is szemcsések a képek még jó fényben is.
És optikai képstabilizátor ide vagy oda, ha nincs vakító világos akkor igen stabil kéznek kell tartania a gépet ha éles képet akarok.
Azt azért hozzáteszem hogy a kategóriájában ennek a legjobbak ezek a tulajdonságai.

De gondolom most olyat mondtam amiken a legköltségesebb javítani.
És az adatok alapján úgy látszik hogy az FZ50-től sem várhatunk többet.


csüt. júl. 27, 2006 19:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
Pl télen (de akár nyáron is) brutális napfénynél jo kontrasztos ellenfényes képhez tök jo. Amikor egy f8-at meg 1/2000-et tudo géppel csak szétégett képet lehet csinálni, vagy egy erös ND szüröt kell az obi elé tenni. Mivel az A1 is csak F11-et tud igy jo hogy a záridöt le lehet venni, még akkor is ha ez csak elektronikus "zár". Egy slr-en ahol van F2x is, ott nem gond ha nincs.


csüt. júl. 27, 2006 19:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
arnyekxxx írta:
1/16000 1/13000 1/10000 1/8000 1/6400 .... 30mp B-mod

Persze lehet, hogy elirták a gép lcd-jén öket


Mellesleg én arra vagyok kiváncsi mikor exponál a gép ennyit? Mire lehet használni ha lehet egyáltalán.


csüt. júl. 27, 2006 19:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
1/16000 1/13000 1/10000 1/8000 1/6400 .... 30mp B-mod

Persze lehet, hogy elirták a gép lcd-jén öket


csüt. júl. 27, 2006 19:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
arnyekxxx írta:
Babajaga írta:
Dash írta:
firmware -el , isot lehet felnyomni (szvsz felesleges) pl. 350D tuning firmware
iso 3200 , meg talán rekeszidőt , de ha kicsi az ccd z már mind hiábavaló


Nincs rekeszidő, záridő van de azt nem lehet szoftverrel változtatni mert a zárműködés sebessége teljesen hardveres, ha egy zár mechanikája 1/1000 mp-et tud azt nem lehet 1/2000-re gyorsítani. Az elektromechanikus zár azt jelenti hogy elektronikusan van vezérelve hogy a zár mennyi ideig tart nyitva, de a maximumnál gyorsabbat nem lehet elérni.

Tehát az A1-em hardveresen tudja az 1/16000 záridöt? Ez igen, tudnak valamit a minoltánál:) Kár hogy a 7D-be nem tudnak ilyen gyors mechanikus zárszerkezetet betenni:(


Melyik a legközelebbi záridő, mert úgy tudom 1/8000. Szerintem az el van írva. 1/4000-et a filmes Canon Eos is tud. Az A 200 meg 1/3200-ot tud valahogy nincs itt logika. Mellesleg elektromechanikus zárszerkezet ez nem mechanikus.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Babajaga csüt. júl. 27, 2006 19:03-kor.



csüt. júl. 27, 2006 18:54
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 59 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség