Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. máj. 10, 2024 16:35



Hozzászólás a témához  [ 4 hozzászólás ] 
mi mit jelent? 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: szer. júl. 14, 2004 9:26
Hozzászólások: 391
Tartózkodási hely: TiszaNewCity
Hozzászólás 
Néhány alapfogalom:
http://www.muszeroldal.hu/assistance/digitfenykepezo.html


csüt. okt. 12, 2006 13:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás Re: mi mit jelent?
Totalgsm írta:
Sziasztok!
Vettem nemrég egy fuji s5600as gépet. műszaki ember vagyok, de egyszeröen nem birom kihasználni, mert nem tudom mikor hogy használjam hogy a legelfogadhatóbb képet csináljam. számomra a több mint 100 oldalas használati nem ér semmit, mert annyi mindent leir, hogy nem birom eldönteni mikor mit állitsak, segitség annyiban kellene, hogy nem tud-e valaki olyan oldalt, ahol levan irva normálissan mi az a zársebesség,ISO, Blede meg ilyesmik.Ha már ennyi mindent lehet állitani akkor már miért ne, nem??!!Vagy ha valaki akinek ilyenje van mondhatna róla pár szót..

segitségetek előre is köszönöm TG


A fényképezőgépnek vannak alapbeállításai amelyek nélkül nem lehet elfogadható képet egyáltalán csinálni, és vannak a különleges beállítások amik már nagyobb hozzáértés esetén használhatók. Elöbb meg kell tanulni az egyszerűbb beállításokkal fényképezni mégpedig a gyakorlatban. Elméletben nem lehet fényképezni tanulni, de a legalapvetőbb ismereteket persze el kell sajátítani. Általában az ilyen kategóriájú gépen sok falls beállítási lehetőség van amiket nemhogy nem szükséges, hanem nem is lehet használni. Pld sokan csodálkoznak hogy nem tudnak jó tüzijáték felvételt csinálni a tüzijáték programmal, már hogy a fenébe lehetne mikor van olyan rózsa ami 1 sec alatt bomlik ki, van olyan ami 3 sec alatt. A kettőt nem lehet ugyanavval a beállítással megcsinálni mert a gép nem tudja kitalálni hogy mit kellene csinálni, és jónéhány opcióval van így. És vannak a működésspecifikus beállítások, ezek olyanok mint az autónál a gyújtásbeállítás, el kell végezni hogy a gép elfogadható eredményt adjon. Pld ilyen az expozíciókompenzáció. Sokan panaszkodnak hogy sötét képet csinál a gép. Be kell állítani az expokompenzációt, azért van.


csüt. szept. 28, 2006 19:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
pl.: http://www.fotovilag.hu/school1/index.php?menu_id=25


csüt. szept. 28, 2006 19:35
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6
Hozzászólás mi mit jelent?
Sziasztok!
Vettem nemrég egy fuji s5600as gépet. műszaki ember vagyok, de egyszeröen nem birom kihasználni, mert nem tudom mikor hogy használjam hogy a legelfogadhatóbb képet csináljam. számomra a több mint 100 oldalas használati nem ér semmit, mert annyi mindent leir, hogy nem birom eldönteni mikor mit állitsak, segitség annyiban kellene, hogy nem tud-e valaki olyan oldalt, ahol levan irva normálissan mi az a zársebesség,ISO, Blede meg ilyesmik.Ha már ennyi mindent lehet állitani akkor már miért ne, nem??!!Vagy ha valaki akinek ilyenje van mondhatna róla pár szót..

segitségetek előre is köszönöm TG


csüt. szept. 28, 2006 19:29
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 4 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség