Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. jún. 16, 2024 4:24



Hozzászólás a témához  [ 6 hozzászólás ] 
VR Tour, állvány meg ami kell hozzá 
Szerző Üzenet
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 18, 2004 13:42
Hozzászólások: 703
Tartózkodási hely: Székesfehérvár, BP
Hozzászólás 
DLL írta:
Panorámához (is) elég jó választás lehet a Hama Profil74, 20e alatt van (konkrétan 15e Ft LINK) és a rögzítő csavar kb. 1-2 cm-el eltolható a forgásponttól, ez valamennyit segíthet is, ha nem pont az optika alatt van a menet.


Hú, köszi, DLL szeretem a konstruktív válaszokat! :wink: Meg fogom nézni, az az 1-2 cm is már nagyon jó lehet. Legalábbis ahhoz képest hogy csak 15 rugó és ELÉRHETŐ! Sőt, jó ötlet, elkezdem végignézni a normál állványokat hátha van még jobb is! Bevallom újabban nem nagyon néztem a hagyományos állványokat...


vas. máj. 27, 2007 19:58
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. máj. 25, 2007 16:59
Hozzászólások: 77
Tartózkodási hely: Magyaroszág
Hozzászólás 
gyurxi551 írta:
Azért én a PtGui -t pl azért nem hasonlítanám az autostitch -ez. :) Kis gyakorlással, sőt sok gyakorlással is megvan a parallax hatás, most ezt PaintShop pro-val és egyéb szoftverekkel korrigálom, de ha ez egy 20.000 forintos állvánnyal mellőzhető akkor megveszem simán. :)

Panorámához (is) elég jó választás lehet a Hama Profil74, 20e alatt van (konkrétan 15e Ft LINK) és a rögzítő csavar kb. 1-2 cm-el eltolható a forgásponttól, ez valamennyit segíthet is, ha nem pont az optika alatt van a menet.


vas. máj. 27, 2007 19:46
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 18, 2004 13:42
Hozzászólások: 703
Tartózkodási hely: Székesfehérvár, BP
Hozzászólás 
MaD írta:
Elég ehhez egy sima állvány is, de akár anélkül is teljesen jó képek készíthetők kis gyakorlással. Szoftvernek meg ott az autostitch.


Azért én a PtGui -t pl azért nem hasonlítanám az autostitch -ez. :) Kis gyakorlással, sőt sok gyakorlással is megvan a parallax hatás, most ezt PaintShop pro-val és egyéb szoftverekkel korrigálom, de ha ez egy 20.000 forintos állvánnyal mellőzhető akkor megveszem simán. :)


vas. máj. 27, 2007 16:37
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
Elég ehhez egy sima állvány is, de akár anélkül is teljesen jó képek készíthetők kis gyakorlással. Szoftvernek meg ott az autostitch.


pén. máj. 25, 2007 16:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Vagy itt vagy a szoftverben volt ilyen topik ahol kimondottan, a panoráma készítő progikról volt szó.


pén. máj. 25, 2007 15:03
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 18, 2004 13:42
Hozzászólások: 703
Tartózkodási hely: Székesfehérvár, BP
Hozzászólás VR Tour, állvány meg ami kell hozzá
ÜdV!

Mikor megvettem az első Olympus kompakt digitális fotógépemet jópár éve, azóta érdekel a panoráma fotózás (ebben volt egy beépített panoráma mód). Sajna nem sok időm van rá, és túl sok pénzem sem, de sokminden "összebarkácsolható".

Azonaban van egy cucc a Kaidantól, a KiWi panoráma fej, ami nagyon jó lenne.
Az ebay- en és az amazon-on nem találtam, illetve a 199$ -os ár helyett 299$ -ért. Magyarországon szerintem fotós üzletek meg előbb fognak dúsított urániumot árulni, mint ilyet. :D

Van ötletetek honnan lehetne ilyet venni/rendelni vagy hasonlót? Csináltatni? A NodalNinja 3 is jó lenne, szintén 199$. A http://panoramas.dk oldalon van sok, Manfrotto -nak is van, de ilyen 800$ -ért... :roll:

Köszi!!


pén. máj. 25, 2007 14:07
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 6 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség