Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. jún. 08, 2024 18:55



Hozzászólás a témához  [ 22 hozzászólás ] 
Fujifilm S5800 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Már csak annyit tennék hozzá, hogy szerintem a legnagyobbrészt számít az az "üveg darab", ami az 1cm átmérőjű lyuk előtt van :!:


vas. jún. 29, 2008 12:41
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Mindenben egyetértek veled!
Kb. én is ezeket próbáltam leírni, csak a szakértelmet a bőbeszédű(bb)séggel pótoltam ;-)


vas. jún. 29, 2008 11:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1307
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
A kérdés nagyon egyszerű. Megpróbálom konyhanyelven összefoglalni (máshogy nem is tudnám :D )
A fényképezőgép, mint ahogy a neve is mutatja, a fényt képezi le. Egy 1 cm átmérőjű lyukon több fény jut át, mint egy 1mm átmérőjűn, szerintem ez elég egyértelmű. Gondolom az is könnyen belátható, hogy adott felületre úgy lehet több érzékelőpontot rázsúfolni, ha azok méretét csökkentjük, tehát csökken a beeső fény mennyisége.
A másik alapvető probléma az elktronika, ami bizonyos interferenciát okoz. Minél sűrűbben vannak a pontok, annál nagyobb az interferencia, így egymást nagyobb mértékben zavarják.
Nem azt mondom, hogy a felbontás növekedésével egyenes arányban csökken a minőség, mivel a technológia az idő múlásával fejlődik, viszont az sem állítható, hogy a kompakt gépeknél a felbontás növelése minőségbeli javulást hoz.
A következő achilles sarka a kompaktoknak az optika. Minden optikának van úgynevezett felbontóképessége. A rízsszemnyi optikák egyszerűen nem tudják kiszolgálni a 10-en megapixeles porszemnyi érzékelőket.
Érdemes elgondolkodni azon, hogy a D3 mennyivel nagyobb felületen hozza a mai kopmpaktok felbontását...


vas. jún. 29, 2008 9:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Előrebocsátom: tudom, hogy a kép képpontokból áll ;-))

És persze, hogy a több pixel a jobb, HA, és még1x _HA_ a képminőség nem romlik a pixelszám emelésével.
Csakhogy ezen a szinten (kompakt gépek), sőt, néha még feljebb is, romlik, nem is kicsit. Tehát nem az a probléma, hogy a zsebgép 12MP-es: hanem az, hogy sz*r, f*s, undorító képeket csinálnak, mert 1/3"-ra nem lehet 12000000 képpontot tenni úgy a tudomány mai állása szerint (legalábbis én úgy vettem észre), hogy az a képérzékelő azután fényképezőgépben felhasználható legyen ;-)))

Hát igen. Lehet, hogy te azt hiszed, hogy a pixelszámot azért növelik, hogy egyre jobb képeket tudjon a kedves vevő otthon készíteni... Pedig igazából azért, hogy aki "úszik az árral", az lecserélje az egyébként jó, de "csak gagyi 3MP-es" gépét 6MP-re, aztán meg 12MP-re, karácsonyra meg már 20MP-re: mert ha nem jönnének ki a gyártók őrületes és szenzációs technikai újításokkal folyamatosan, akkor vagy bezárnának, vagy rohadt drágán kellene adniuk a gépeiket, mivel negyedannyit sem tudnának eladni belőlük.

Nemrég hozott egy ismerős képeket, amit a Canon A650IS gépével (12MP) csinált: döbbenet volt, és nem azért, mert annyira tetszettek a képek ;-) Hát ezt most nem viccből mondom, de akkor már tényleg inkább a Fuji A203 a maga két megapixelével. Olyan képzajt én eddig ritkán láttam, igaz, ritkán látok más gépével készült képet, vagy ha igen, akkor az a sógor Nikon D50 ócskavasával készült ;-) Az meg azért "nem rossz".

Tényleg! És itt álljunk is meg egy szóra ;-)) A sógor Nikon D50-es elavult, vacak gépe 6MP-es, az ehhez képest jelentős technológiai fejlesztéseket felvonultató Canon A650 meg 12MP-es. Tippeld meg, hogy melyiknek jobb a képminősége ;-)))

Az 1MP azért túlzás volt tőled: én 3MP-t ajánlottam ;-) És azt sem értem, hogy miért kellene nagyobbra méretezni egy képet?! Attól csak több helyet foglal a gépen, de több képi információt természetesen nem fog hordozni... Szóval nem a valós felbontását növelted. Kisebbre OK, csökken a képzaj, kevesebb helyet foglal. Bár ha jól tudom (sohasem "utómunkáztam" még képet), lehet olyan algoritmussal felméretezni, ami "simít" is...

Összegezve a mondanivalómat ;-) A felhasználó azzal járna a legjobban, ha igazán jó minőségű, maximum 5-6MP-es gépeket gyártanának, de azokat legalább normális optikával, jó szoftverrel, jó minőségű anyagokból, HASZNOS szolgáltatásokkal, meg kis zsebgépeket, mondjuk 3MP-es érzékelővel. Csak az a baj, hogy ilyen gépeket egyre nehezebb újat találni :-( Mert talán már mondtam: a 12MP meg a 3"-os kijelző adja el sajnos manapság a megalomániás vevőknek a gépet: de hogy egy kis optikai keresőt sem tesznek rá, az kit érdekel?! Tök jó a napsütésben a magadtól eltartott géppel, remegő kezekkel megpróbálni normális képet készíteni ;-)

Üdv!


szomb. jún. 28, 2008 22:53
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. jún. 26, 2008 7:00
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: balassagyarmat
Hozzászólás 
mondom!nem okoskodásból irtam én sem hogy 1 mp ide 1 mp oda,mondom az egyik fórumon olvsatam,nem az én hülyeségem volt.egyébbként én is 4 mp elbe szoktam használni.JA ÉS VISSZA TÉRVE ARRA HOGY NEM SZÁMÍT HOGY HÁNY MEGAPIXEL.csinálj egy képet 1 mega pixellbe,aztán méretezd át 1024x768 as méretből mondjuk 8 mega pixelbe és rájössz a különbségre.úgy nyomtasd ki .mondjuk 9x13 méretre,egy elkenődött **** fogsz kapni én nem kötöszködni akarok,mert fényképezek már egy pár éve,és tudok mihez viszonyítani.ne a windows fax megjelenítőből nyisd a képet ne is offisz ból.hanem ha nero 7 képnézőjét használod te is észre veszed a különbséget.ugyanis ha nem tudnátok a kép kép pontokból áll össze,minél több a kép pont annál nagyobb illetve szebb képet kapsz,biztos nem azért növelik a mega pixel számot mert én vagyok hülye.lefelé felé lehet csak ne felfelé.ez olyan mint amikor konvertálsz egy dvd -ét avinak és össze nyomod.mit kapsz ?egy lerontott minőséget.nincs igazam?és kinek kell már 3 mp-es fényképezőgép?


szomb. jún. 28, 2008 17:56
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
dudok0 írta:
álltalába nem úgy szokott lenni hogy ha nagyobb a képfelbontás annál jobb a kép is?

NEM! ;-)

Sőt, látatlanban úgy lehet saccolni, hogy egy ugyanakkora fizikai méretű, ugyanolyan gyártmányú képérzékelőből a nagyobb felbontású a gyengébb minőségű, ennek több oka is van: a hozzáértők esetleg majd elmondják, én nem akarok okoskodni ;-)

Annakidején pont amiatt vettem Canon A510-et A520 helyett, mert az "csak" 3MP-es.

Olyan dolgokba meg ne is menjünk bele, mert többször volt róla szó, hogy egy kompakt gép optikája (még ilyen jófajta kompakté is, mert ezek a Fujik a jobbak közül valók) általában nincs olyan jó minőségű, ami indokolttá teszi a nagy felbontást... Láttam Samsung gépet ismerősnél, valami 7 v. 10MP, ujjhegynyi optika, moslék képek. De azért milyen f*sza a gép, mert 10MP, 3"-os kijelző, MP3-at is lejátszik (?!?!?!), igaz, fényképezni nem nagyon lehet vele...

Ezeket a gépeket nyugodtan használd 3MP-es felbontásban, nekem S6500fd van, azt is úgy használom. Nézegetni elég, papírképhez elég, óriásplakátot nem ebből fogsz csináltatni ;-), és 7-800kB egy kép, nem 3-4-mégtöbb MB. A képzaj is kevesebb, az átméretezés miatt (ha jól tudom ;-) eleve.

Egyébként most vettem a Vaterán egy Fuji A203 gépet (2MP), és teljesen meg vagyok vele elégedve! A mai szuper "divatparaméterekkel" bíró zsebgépek mellé bármikor odatenném ;-)

Üdv!


pén. jún. 27, 2008 20:44
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. jún. 26, 2008 7:00
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: balassagyarmat
Hozzászólás 
ja és még annyi ,azért nem kell a gépet vissza vagy szervizbe vinni mert kép pontos illetve nagy a képzaj,ez csak mind a magas iso érzékenység miatt van,még a jóval nagyobb profi gépeknélis található ilyen jelenség.én biztos hogy nem cserélném más gépre.ilyen baromágokat irkálnak más fórumon hogy mert csak annyi különbség van a s 5700 és a z s 5800 között hogy 1 megapixellel erősebb 1 grammal nehezebb mint elődje,meg hogy 1 megával kisebb a belső memóriája.könyörgöm ki az a barom aki a belső 26 mega memóriát használja?nem azon akadtam ki ,hanem hogy 1 megapixellel erősebb és hogy így rosszabb a képminőség.álltalába nem úgy szokott lenni hogy ha nagyobb a képfelbontás annál jobb a kép is?én már csak tudom mi a két gép közti különbség,mert az öcsémnek azelőtt s 5700-a volt.erről ennyit.ja és nem az első gépem.szinte minden gyármányt kipróbáltam.nem vagyok profi fotós,hobbi szinten űzöm,de van hasonlítani valóm.


pén. jún. 27, 2008 11:27
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: csüt. jún. 26, 2008 7:00
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: balassagyarmat
Hozzászólás fuji s 5800
sziasztok!látom problémáitok van a géppel,itt a segítség!a sorozat felvétel úgy működik,hogy nyomod jobboldalon a soroztat gombot folyamatosan,majd lefelé húzod az időzitő navigációs gyűrűt lefelé,ott tudsz válogatni hogy milyen sorozat kell.várom kérdéseiteket.egyébbként nagyon profi kis gép,ha most vagy kezdő a használatakor,akkor tedd a program tárcsát a p betűre ,vagyis a program automatikára,ha nagy a képzaj ,mert automatikusan van állítva a iso érzékenység ,akkor menj le iso 100 vagy 200 érzékenységig.tökéletes képeket kapsz ha igy állítod abe gépet,és nem kell eggyáltalán semmihez nyulnod,én így használom,hisz én is kezdő vagyok e gép szempontjából.én nehogy vissza vigyétek ez egy jó tanács,mert ilyen áron ilyen profi kis gépet úgysem találtok.a filmware ezeket a problémákat úgy sem küszöböli ki.


csüt. jún. 26, 2008 7:13
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
KrE írta:
egy héten belül megutaztatták a Franciaországba, meg vissza.

Nekem pont az volt a gondom az edigital esetében, hogy futárral küldenek, de csak személyesen fogadnak el hibás árut. Érdekes egy webshop! Ezért mondtam, hogy ők nem akarnak garival foglalkozni... Mert ennyi erővel a vevő is mondhatná, hogy nem fogad el árut postán / futárral, és akkor köszönöm, jó webshopozást ;-) Szóval eléggé egyoldalú a vevő-edigital kapcsolat.

Üdv!


vas. máj. 18, 2008 12:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1307
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
Babajaga írta:
"Ott szép hivatalos garancialevelet adnak (nem mint az extrém és hasonló csempészféle cégeknél),"

Már le lett ezerszer írva hogy az ED német forgalmazó cikkeit is árusítja és nem tehet mást mint azokat a disztributor szervizébe viszi. Viszont most már nagyon sok hivatalos magyar forgalmazó cikkét árusítja azokra ugyanazt a garanciát adja mint azok. Ebben az évben vettem tőlük jópár cikket és azokra a hivatalos magyar garanciát kaptam. Ez a csempészféle meg viccnek is rossz. Akár Fuji akár más szerviz miért lenne minden nagyobb városban, ki tartaná azokat fenn? Nagyon sok városban csak felvevő szerviz van amelyik a központi szervizbe szállítja a cikket.

Érdekesek ezek a külföldi cuccokat árusító boltok. Nekem személyesen nem volt még szerencsém hozzájuk, de neten sokan szidják a garanciális illetve egyéb ügyintézésüket. Azonban a probléma az ilyen esetekben szerintem nem az, hogy külföldi-e a garancia, mivel ismerősöm az Expansys-ról rendelt, és amikor gond volt a termékkel, egy héten belül megutaztatták a Franciaországba, meg vissza. Tehát lehet az ilyen termékek garanciális ügyintézése is olyan gyors és kényelmes, mint az itthoni, vagy akár még gyorsabb is, csak a forgalmazó hozzáállásán múlik a dolog.


vas. máj. 18, 2008 6:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Babajaga írta:
Már le lett ezerszer írva hogy az ED német forgalmazó cikkeit is árusítja és nem tehet mást mint azokat a disztributor szervizébe viszi.

Igen: akinek az jó, vegye ott.
Pl. én is beleestem egyszer ebbe a "csapdába": ha elromlik, lehet személyesen visszavinni a holmit, mivel csak úgy fogadják el. Érdekes: ők futárral küldik, de csak személyesen lehet visszavinni... Mindenki egyenlő, de vannak egyenlőbbek ;-)
Én a rossz memóriakártyámat kidobtam, mert egy Zalaegerszeg-BP-Zalaegerszeg út egy "kicsit" több, mint amennyit a memóriakártya ért. És pl. egy bélelt borítékban vagy kis dobozban visszaküldeni, az már nem OK: tipikusan olyan hozzáállás, hogy ha lehet, kerüljük már el a garanciális ügyintézést...
(Olyan ez, mint a leragasztott számítógép. Vesszen már el a gagyi sz*rra adott garancia, mert úgyis kibontják otthon, elvégre ki fogja 3 hétre márkaszervizbe küldeni a Tesco gazdaságos PC-t egy 3,5"-os floppy beépítésére?! Aztán nincs vele gondunk ;-) A márkás, minőségi gépeket érdekes módon eszükben sincs leragasztgatni a gyártóknak.)

Babajaga írta:
Viszont most már nagyon sok hivatalos magyar forgalmazó cikkét árusítja azokra ugyanazt a garanciát adja mint azok.

Viszont ezt nem tudtam, mert azóta be sem néztem oda: itt helyben is mindent meg lehet kapni, és azt a plusz 1-2 ezer forintot megéri az esetleges későbbi garanciális ügyintézés.


Babajaga írta:
Ez a csempészféle meg viccnek is rossz.

Pedig annak szántam ;-) A nem "magyar származásra" utaltam vele. Rosszul ;-)

Babajaga írta:
Akár Fuji akár más szerviz miért lenne minden nagyobb városban, ki tartaná azokat fenn? Nagyon sok városban csak felvevő szerviz van amelyik a központi szervizbe szállítja a cikket.

Ezt természetesen nem úgy értettem, hogy minden városban van minden nagyobb gyárnak SZERVIZE, hanem hogy van, ahová elvidd, és ők intézik a garanciális ügyeket.
Már amennyiben az adott terméknek van olyan garancia levele, amit elfogadnak: és ez nem volt (régebben legalábbis) jellemző az említett cégre. Meg a topicnyitó "szenvedése alapján vannak még ilyen csempész cégek ;-)

Üdv!


szomb. máj. 17, 2008 22:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"Ott szép hivatalos garancialevelet adnak (nem mint az extrém és hasonló csempészféle cégeknél),"

Már le lett ezerszer írva hogy az ED német forgalmazó cikkeit is árusítja és nem tehet mást mint azokat a disztributor szervízébe viszi. Viszont most már nagyon sok hivatalos magyar forgalmazó cikkét árusítja azokra ugyanazt a garanciát adja mint azok. Ebben az évben vettem tőlük jópár cikket és azokra a hivatalos magyar garanciát kaptam. Ez a csempészféle meg viccnek is rossz. Akár Fuji akár más szerviz miért lenne minden nagyobb városban, ki tartaná azokat fenn? Nagyon sok városban csak felvevő szerviz van amelyik a központi szervizbe szállítja a cikket.


pén. máj. 16, 2008 21:57
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. feb. 05, 2007 9:47
Hozzászólások: 79
Tartózkodási hely: Ausztrália
Hozzászólás 
A szoftverfrissítés nem segített, felküldték Pestre szervizelni...

(megtaláltam a boltot, elköltöztek)


pén. máj. 16, 2008 21:09
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. feb. 05, 2007 9:47
Hozzászólások: 79
Tartózkodási hely: Ausztrália
Hozzászólás 
Igen, tényleg volt egy ilyen bolt...
Amikor kerestem, egy könyvesbolt állt a helyén :D

Akkor szerintem megpróbálkozok egy firmware frissítéssel, az eredményekről majd beszámolok

Köszönöm a segítséget!


vas. máj. 11, 2008 10:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
esoma írta:
első netes rendelés, ha megszívom, egy életre elmegy tőle a kedvem...

Ne tedd ;-))) Jó dolog a netes vásárlás, én adtam-vettem műszaki cuccokat neten, használtat, és eddig még nem ért kellemetlen meglepetés szerencsére ;-)

Üdv!


pén. máj. 09, 2008 22:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
esoma írta:
Tehát ha frissítem a firmwarejét, attól nem veszik el a garanciája?


Indulj ki abból, hogy a gép eleve rossz, használni nem igazán lehet, de főleg nem rendeltetésszerűen: a minimum, hogy megpróbálkozhass otthon egy firmware frissítéssel, ha már egyszer publikus a firmware.

Ez a nem hivatalos véleményem ;-) Minden vacaknak (alaplap, DVD-író, router, mobiltelefonok, stb.) a firmware-jét szokás otthon frissítgetni, nyugodtan próbáld meg ezt is.

Amúgy elvileg van egy "Fuji Foto Centrum, Sopron, Sopron 9400 Mátyás király út 5" nevű bolt a Fuji Magyarország szerint ;-)) , nézd már meg! Hátha....

Üdv!


pén. máj. 09, 2008 22:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. feb. 05, 2007 9:47
Hozzászólások: 79
Tartózkodási hely: Ausztrália
Hozzászólás 
Tehát ha frissítem a firmwarejét, attól nem veszik el a garanciája?

BIZTOS???

Sajnos azért nem boltban vettem, mert Sopronban semmi nincs, a régi Olympus gépet is Pesten vettük, itt semmi nincs, csak egy kodak, az is foto előhívásra. :P

Nemlehet hogy valami érintkezési blaya van agombjainak, és azért érzékeli?

Köszönöm a segítséget, nagyon fontos hogy végül jó legyen, mert elégé drága volt nekem, és első netes rendelés, ha megszívom, egy életre elmegy tőle a kedvem...


pén. máj. 09, 2008 16:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Amit leírtál, az alapján eléggé szoftver hibásnak néz ki... Szerintem frissítsd a firmware-t, aztán ha nem segít, akkor vidd vissza.

Nem kell ám a Digitcam-hez! Ott szép hivatalos garancialevelet adnak (nem mint az extrém és hasonló csempészféle cégeknél), tehát elvileg bármelyik Fuji márkaszervizbe elviheted: az meg szerintem minden nagyobb városban van.

Zárójelben: én a gépemet inkább megvettem pár ezer forinttal többért a helyi Fuji-s cégnél, támogatva a helyi ipart: mert ha mindeki occsó webshopokban költi el a pénzét, és bezárnának, akkor utaztathatnám a gépet, amikor bedöglik ;-)))

Üdv!


csüt. máj. 08, 2008 21:12
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. feb. 05, 2007 9:47
Hozzászólások: 79
Tartózkodási hely: Ausztrália
Hozzászólás 
Nem úgy működik, átnyálaztam, de nem olyan egyszerű a visszavitel egy online áruházba...


szer. máj. 07, 2008 14:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Olvasd el a használati útmutató ezen részét és ha nem úgy működik, abban az esetben vidd vissza.


szer. máj. 07, 2008 11:42
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. feb. 05, 2007 9:47
Hozzászólások: 79
Tartózkodási hely: Ausztrália
Hozzászólás 
Valaki segítsen, fontos!

köszönöm


szer. máj. 07, 2008 8:56
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. feb. 05, 2007 9:47
Hozzászólások: 79
Tartózkodási hely: Ausztrália
Hozzászólás Fujifilm S5800
Tegnap megjött az internetről rendelt gép (www.digitcam.hu) és elkezdtem böngészni a használati utasítást, mert érdekelt mit is tud valójában. Minden ment rendesen, azonban felfigyeltem egy kis problémára, nevezetesen arra, hogy néha olyan funkció is bekapcsolódik, amit be se kapcsoltam, tehát ha pl: (auto állásnál lévő problémák, de szinte az összesnél ez van)
-a disp/back gombal lehet beki kapcsolni a hálót és a szöveget eltüntetni ez eddig rendben is van, meg is csinálja, csak közben a makrót is állítgatja...
-a +/- minusz gombot nyomkodva a késleltetést is állítgatja...
-ha az evf/lcd gombbal váltok kijelzőt, azt is megcsinálja, de közben bekapcsolja az lcd világosítását...
ezeket még túlélném, mert szépek a képei, de a sorozatfelvételt azt 1 az egyben nem engedi megcsinálni...
megnyomom a sorozatfelvételi módot, ki is jön az a három választható típusa, alapból a "KI" van kiválasztva, és hiába tartom nyomva, a le és a fel gombra mégsem vált, csak a ki van mindig, minden tárcsaállásban!!!

Garanciám van rá, a kérdés hogy ezzel a problémával beveszik-e szónélkül?
Találtam hozzá firmware frissítést: http://www.fujifilm.com/products/digital/download/s5800/fupd.html
Ha ezt frissítem, nem veszik el a garancia? egyáltalán hogy kell frissíteni?


Köszönöm előre is a segítséget, nagyon remélem nem menthetetlen a helyzet


szer. máj. 07, 2008 6:44
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 22 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség