Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd márc. 19, 2024 10:31



A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 23 hozzászólás ] 
Az olvasó ír - körkérdés 

Szükség van az olvasó hangjára a hírsite-on?
Igen, bár csak olvasnám az olvasói történeteket. 34%  34%  [ 19 ]
Igen, és szívesen kommentálnám is. 43%  43%  [ 24 ]
Igen, sőt, lenne mit írnom is. 20%  20%  [ 11 ]
Nem jó ötlet, kifejtem lent, hogy miért nem. 4%  4%  [ 2 ]
Szavazatok száma : 56

Az olvasó ír - körkérdés 
Szerző Üzenet
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Nos, akkor a további offokat megelőzve, köszönöm a hozzászólásokat, észrevételeket :) Amennyiben sikerül teret adni az elképzeléseinknek, szerintem látni fogjátok.


kedd szept. 19, 2006 12:45
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11864
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Nekem sincs egy darab reklám sem a topkiokban, a honlapot meg nem nézegetem.

Pedig egy síma Maxthon van fenn. :D


hétf. szept. 18, 2006 19:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Használj valamilyen reklámszüröt.... De én pl. darsztikusabb megoldást választottam, a reklámszürön kivül a tüzfalban egyszerüen tiltva van bármilyen komiunikáció az advertikum (még még vagy 15...20 egyéb) webszerverrel. Néha megnézem a logfájlokat, és ha becsúszott valamilyen újabb reklámszerver (amit a reklám szürö nem ismert fel, vagy csak sok dolga volt vele) akkor hozzáadom azt is a tiltólistához. Ez így azért elég hatékony, 99,99%-ban csak az töltödik le amit én akarok, és érezhetöen gyorsabban müködnek (gyorsabban töltödnek be) a weblapok :)
Pl. most sem látok a képernyön semmilyen reklámot :)
Egyébként 70 éves édesanyám is netezik pár éve, és egyszer megkérdezte miért aggodalmaskodnak olyan sokan a reklámok miatt hisz szinte alig van, nem zavaróak. Ok. mondom kikapcsolom egy kicsit a reklámszüröt a gépeden, majd döntsd el visszakapcsoljam-e. Estére már vissza kellett kapcsolnom :)


hétf. szept. 18, 2006 16:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1448
Tartózkodási hely: Brüsszel, Belgium
Hozzászólás 
Nagyobb hangot az olvasóknak. Biza. Nem akarok keselyű lenni, de az utóbbi időben felvett irány nem teljesen okés. A reklám és ésszerűtlen elrendezés miatt már nem olvasom a terminált egy ideje. Azt hiszem, hogy amig nem lesz újra adatbarát (infórmáció gazdag és relatív reklámyszegény), nem is fogom olvasni. Nekem egy-egy cikkhez ne töltse le az advertikum webszerverét. Csak gondoltam megírom. Logót terveztem a terminálnak, de aztán ki is töröltem. Nem láttam a dologban fantáziát. Ennyi. pesszi sztájl.


szer. szept. 13, 2006 23:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Azt tudjátok ám hogy nagyon de nagyon sok meló lesz vele, mert tényleg nem kerülhet ki egy lehuzó szöveg egy cégröl mig nem hasonlitottátok össze az érintett boltal. És amenyire az embereket ismerem sokan de sokan vannak akik nem tudnak vásárolni, és érvelni sem.

De nagyon jó ötlet tényleg egy ilyen rovat.

Megj.: akit eddig is ért valami negativ dolog, azt igy is megtudtuk innen a fórumról, szerintem!

Hajdanán eszembejutott hasonló a terméákekről, de ez nem vélemény hanem csak ixelgetős statisztika lenne:
Pl.: VINYÓ: márka (sorozatszám)-mennyi ideje vetted- mire használod- mikor romlott el,- esetleg körülmények.
De ez is nagyon körülményes lett volna hogy ugyan azt nehogy be tudják irni mégegyszer.

Na mindegy, jó őtlet és kész.

üdv
energo


hétf. szept. 11, 2006 10:54
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11864
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Én is messzemenően támogatom, de konzultáljatok előtte a cég ügyvédjé(i)vel. BrOnZ elég megfontolandó dolgokat írt.

Hihetetlen milyen pereket (akár nemzetközi) tudnak csiholni egy dörzsölt ügyvéddel. Aztán már csak fizetni kell a semmiért egy rakás dohányt, mert olyan kedve volt a bírónak (és jogerős a határozat).


kedd szept. 05, 2006 17:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1387
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
Hozzászólás 
Hajrá... én támogatom.


szomb. szept. 02, 2006 17:09
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Olyan túl sok intéznivaló nincs ezen. Megkapjuk a sztorit az olvasótól, elbíráljuk, hogy megfelel-e a követelményeknek; aztán ezt e-mailen elküldeni az érintett cégnél a megfelelő embernek (nyilván a megfelelő adatkezelési feltételek mellett) nem tart sokáig - csak akkor, ha nem lehet előkeríteni annak az elérhetőségét, aki legalább meg tudja mondani, hogy ki válaszolhat az ügyben. Ha meg nem élnek a reagálás lehetőségével záros határidőn belül, akkor így jártak. És ahogy a többi hírünket, úgy ezeket is lehetne kommentálni, így az eset utóélete simán lefolyhat a fórumon; hacsak nincsen valami akkora történés, ami ismét megjelenést érdemel a hírsite-on.

Azt meg nem hiszem, hogy napi 15 ügy lenne :)


pén. szept. 01, 2006 20:47
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Nem tudom, hogy a Hirek kft vagy hogy is hívják, szóval h a fórum üzemeltetője tud ekkora kapacitást biztosítani erre? Mert ha belegondolunk, azért ha egy 10-15 ügy összejön egyszerre (és akkor még elég keveset mondtam), azt már egy ember nem igazán tudja intézni. Főleg, ha mindegyik más céggel kapcsolatos stb. Ha meg max 1,2 ember van, akkor meg nem érdemes nekikezdeni, mert akkor megint olyan lassan fog intéződni egy ügy, hogy csak na... :roll:


pén. szept. 01, 2006 15:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Hannibal írta:
A véleményem: mindenképp jó ötletnek tartom, de mindenképp mielőtt kikerül egy eset az oldalra, a másik féllel is el kell beszélgetni :!:


Én is ebben a formában támogatnám!


pén. szept. 01, 2006 14:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 424
Tartózkodási hely: Budapest/Tatabánya
Hozzászólás 
Én is jó ötletnek tartom, aztán majd kiderül mi lehet belőle, de túl optimista nem vagyok!


pén. szept. 01, 2006 13:09
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Huhh, most nem olvastam végig az összes hozászólást.

A véleményem: mindenképp jó ötletnek tartom, de mindenképp mielőtt kikerül egy eset az oldalra, a másik féllel is el kell beszélgetni :!:
Mondjuk hogy most pontosan hogy lenne jól megvalósítható, arra nincs ötletem, de mondom, az ötlet mindenképpen jó.

Jajj, t68m csak úgy onthatná magából az írásokat :D


pén. szept. 01, 2006 13:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Működik hasonló szolgáltatás már Magyarországon, elég népszerű, igaz, nem IT-s; szerintem nem kivitelezhetetlen a dolog. És - bár nem vagyok jogász, csak józan ésszel gondolkodom - ugyan miért lenne felelősségrevonható az üzemeltető, ha:
- a leírt vélemény egy olvasóé, tehát nem a cég álláspontját képviseli
- lehetőséget biztosítunk a kikerülés előtt a véleményezésre, cáfolásra

Bronz:
Idézet:
persze a kiadónk érdekeinek figyelembe vételével (ami remélhetőleg minimális korlátokat jelentene csak).


Persze ez még képlékeny állapotban van, de nincs is értelme foglalkozni vele, ha nektek nincs igényetek rá, tehát musy vagyok először megszondázni a közönséget :)


pén. szept. 01, 2006 10:13
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. ápr. 24, 2004 7:55
Hozzászólások: 146
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Nekem tetszik az ötlet, szerintem érdemes belevágni.

Az ötlet idealista, hogy szelidítsünk a vadkapitalizmuson, de kellő mértékű publicitást kapva az oldal akár "katalizátorként" is működhet, erősítve a tudatos vásárlók "kialakulását" és nyomást gyakorolva a kevésbé tisztességes kereskedőkre.

De a pudding próbája az evés - szerintem abszolút nem halva született ötlet.


pén. szept. 01, 2006 9:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3846
Tartózkodási hely: warezlinks.eu -> McDuma fórum -> OFF topic
Hozzászólás 
Bronzi erre azt mondja: itten van a mézesmadzag, ami úgy van megszerkesztve, hogy kívülről nyaljuk a mézescsuprot... Olyan mintha, de mégsem.

Ha egy ilyet -egyébként első hallásra igen szimpatikus és olvasócsalogató,- feature-t bevezettek, akkor eszement mennyiségű jogászra lesz szüksége a site-nak. Emlékszem én is a mobilos fórumból egy ilyen vitára, amikor konkrét adatokkal megtűzdelt, végső elkeseredés miatt íródott véleményből "csak" az érintett cég nevét kellett kivenni a jogi következmények veszélye miatt. (Pedig az érintett is megszólalhatott...) Aztán olyanra is emlékszem, -még régebbről,- amikor az igen pozitív kritika landolt a lecsóba, a reklám tiltottsága miatt.

IMHO a Terminal jelenlegi status quo-ja miatt az ötlet eleve halott. Vagy olyan szinten támogatja valaki, hogy fittyet hányhat a látogatottsára, fenyegetettségre, esetleges "retorziókra" -ekkor mehet a véleményfal,- vagy csak szelíden igazított, erősen szűrt vélemények, cégek, boltok, stb. kerülhetnek bele a formációba, ekkor viszont már nem teljes a kép, csak egy "demokratikus legendává" szelídül az olvasói rovat.

...szerintem... ;)


pén. szept. 01, 2006 6:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Hát igen ha a mistralt említik mindenkinek van egy-két története :), de mint mondtam ha nagyon OFF és probléma legeljebb törlitek. Nyilván iylesmire nem reagálnának, nem is várható el, hogy évekkel ezelötti dolgokat kiiássanak. Viszont a hozzászólásom elsö felére nem reagáltál. Csak mintha régröl emlékeznék egy vitára a Terminal és egy Számtech üzlet között - de a végére már nem emléxem..... Tehát mennyire áll ki majd a Terminál, a megjelent cikkek mellett? Ugyanis bizonyos üzletek esetleg nem fogják szeretni a róluk megjelenö írásokat....


pén. szept. 01, 2006 0:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Ja, és a lényeg, hogy tények, tények, tények. Akkor elég nehéz állásfoglalásra késztetni egy webboltot, forgalmazót, kereskedőt stb., ha nem tud konkrétumokra reagálni.


csüt. aug. 31, 2006 23:53
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Köszi az eddigi hozzászólásokat.

Czumy, pont az lenne a lényeg, hogy nem csak leírja valaki a nyűgét/örömét, hanem az, hogy az első esetben igyekszünk megkeresni a másik felet, és meg is szólaltatni. Nyilván az is jelzésértékű, hogy ha nem kíván reagálni; de ha népszerű lesz az olvasói véleménynyilvánítás, akkor előbb-utóbb rá fognak jönni, hogy nekik inkább érdekükben áll az ő szemszögükből is láttatni a dolgot ahelyett, hogy hallgatásba burkolóznak.

Nyilván olyasminek nincs értelme, hogy "vettem telefont Kovács Pistitől, és átvert", még akkor sem, ha ez másfél oldalon van részletezve; nem kívánnánk helyet biztosítani személyes bosszúvágyak kiélésének.

pampika, jó kérdés, nem tudom, hogy hol a határ, ez nyilván ki fog alakulni majd. De én úgy gondolom a pozitív véleményezést, hogy egy negatívnak induló konfliktus pozitív véget ért. Mondjuk én vagyok Kovács Pisti, akit ávertek egy online boltnál, legalábbis azt hittem, aztán másodszori-harmadszori levélváltásnál/telefonálásnál stb. sikerült megállapodásra jutni, és visszakaptam a pénzem/kárpótoltak máshogy stb. Tehát olyasmit semmiképpse, hogy bementem az XY boltba, vettem egy DVD-lejátszót és tök jól megy azóta is - ennek így sok értelme szintén nincs.

Jah, a dolgok jogi része előttem még nem tiszta, szóval reméljük, nem kerül sor arra, hogy levágott lófejet dobnak majd fekete merciből az iroda elé vagy ilyesmi :D

Skori, ne haragudj, de elmosolyodtam a leírásodon - nem a történet miatt (az inkább elgondolkodtató), csak gondolom annyira megörültél a lehetőségnek, hogy egyből le is írtad a veled történteket :) Ennél azért nagyobb teret szánnánk egy-egy ilyen írásnak, kint a híroldalon; szóval ezeket a sztorikat ide még ne írjátok le, légyszi, csak véleményezzétek az ötletet!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Wiki csüt. aug. 31, 2006 23:55-kor.



csüt. aug. 31, 2006 23:48
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Kérdés, hogy ha az említett cég megfenyegeti egy beperelléssel a terminált, akkor fülét-farkát behúzva leszedi a cikket, vagy vállalja a dolgot....
Egyébként közvetlen ismerösömnek és nekem is volt már kisebb problémám
a Mistrallal. Azonban egyik sem volt olyan összegü dolog, hogy érdemes legyen vitázni rajta. De röviden megemlítem itt, ha gond legfeljebb törlitek.
Régebben vettem egy klassz procihütöt, amire azt mondták, hogy univerzális a rögzítési módja és mindegyik alaplaphoz, procihoz van rögzítö alkatrész a csomagban. Közel 10eFt-volt. Egyetlen probléma volt vele, biztos minden alaplapra jó lehetett, kivéve az enyémet..... Arra ugyanis semmilyen trükkel nem illeszkedett. Amikor néhány órán belül visszavittem, a srác vigyorogva felajánlotta, hogy becseréli egy-az egybe egy másik hötöre (ami 6eFt volt éppen akkor). Naszóval inkább elajándékoztam a hütöt az unokaöcsémnek én meg vettem egy másmilyet - természetesen máshol, és közben csak annyi fordult meg a felemben, hogy hmmm sose legyen nagyobb örömüpk az életben minhogy most kiszúrtak velem..... Amúgy már az is gusztustalan, hogy a boltban elöször fizetsz, utána aláíratják hogy mindent hiánytalanul átvettél, és csak utána adják ki a dolgokat. Az ismerösöm ott vett egy TV kártyát. Szintén nem nagy összeg, de otthon derült ki, hogy az infra távirányító vevöje, (egy apró alkatrész hiányzik a dobozból) Amikor átmentem megnézni, és jobban szemügyre vettük a kártyát, látszott rajta, hogy már jópár gépben járhatott (PCI az érintkezöi kopottak voltak). Az üzletben persze nem voltak hajlandóak foglakozni velünk. Mondtuk, hogy kifizetjuk csak adjanak v. szerezzenek be hozzá egy másik ir vevöt mert igy nem lehet rendesen használni. Persze azóta is folyik a beszerzése... Ezt megunva elmentünk egy másik üzletbe ahol másnapra beszerezték a hiányzó alkatrészt, asszem 2eFt-ot kértek érte (akkoriban amúgy 15 körül volt a tvkártya). Mostanában nem is nézem meg az árlistájukat, drágább dolgot nem mernék megvenni náluk, még ha olcsóbb is mint máshol. Nem hiányzik a probléma. Inkább keresek egy olyan üzletet ahol korrekten állnak a dolgokhoz, és nyugodtan visszavihetem ha valami nem müködik.


csüt. aug. 31, 2006 23:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Az ötlet jó, csak pl. egy pozitív megnyilvánulás esetén hol húzzátok meg a határvonalat, hogy meddig számít pozitív véleménynek és honnantól reklám?

A negatívnál is vigyázni kell, mert mobilos kérdésben volt már ebből gond, hogy a topicban többen leírták a véleményüket, erre a zug gsm boltos feljelentéssel fenyegetett, hitel rontás miatt. Attól függetlenül, hogy nem neki volt igaza...


csüt. aug. 31, 2006 23:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2659
Tartózkodási hely: Budapest / Kecskemét
Hozzászólás 
Jó az ötlet.
DE!
Nem lenne jó, ha csak úgy, a másik fél meghallgatása nélkül adnátok közre valakinek a tapasztalait, véleményét egy boltot, szolgáltatást, treméket illetően - főleg akkor nem, ha az kimondottan negatív, sőt(!) nem is teljesen fedi az igazságot... Erre ott a homár meg az index (meg is lehet nézni a szinvonalat).

A legtöbb ilyen zűrös esetet megvitatjuk a megfelelő topikban, ami viszont komolyabb horderejű, kirívóbb eset, azzal már érdemes foglalkozni.

A végén írtad, hogy "fel lehetne hívni a szélesebb olvasóközönség figyelmét egy problémára vagy valami pozitívumra (nyilván nem ingyenreklám-felületnek szánnánk azért a lehetőséget); amiben esetleg a másik, érintett felet is meg tudjuk szólaltatni. Ne adj' isten még a nyilvánosság erejével el is lehetne simítani egy-két vitás ügyet" - ennek már nagyobb hasznát látnám (gondolom az első időkben jönnékek a Mi***al vevők csőstől :D ), ilyet nem csináltak még eddig sokan!

Ennek lenne gyakorlati haszna is, mert sok esetben a bürökrácia útvesztői (pl. ügyfél + FVF, GVH vagy NHH, esetleg ügyvéd + multinacionális szolgáltató, vagy zug-kereskedő) miatt sokan nem is veszik a fáradtságot, hogy kiharcolják az igazukat.

Nem azt mondom, hogy most aztán elő a véres karddal és sújtsunk le a csaló/lusta/sunyi/hozzá nem értő/ügyeskedő szolgáltatókra vagy kereskedőkre és a terminál oldalain jól olvassunk be nekik.
Itt van a terminal.hu, mint egy ismert, nyilvános oldal: be lehetne mutatni a szolgáltató/kereskedő T. Ügyfél által joggal sérelmezett gyenge pontjait, az persze reflektálhatna is a felmerült esetre - és talán így Ügyfél és szolgáltató könnyebben zöld ágra vergődnek egymással.
Ha nem, akkor pedig - már ha érdekli szolgáltatót/keredkedőt egyáltalán - a jelenlegi és a leendő ügyfeleik megismerhetik a "valódi" énjüket a termnal.hu-n oldalain.


Remélem érthető voltam... Jóccakát!


csüt. aug. 31, 2006 23:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Sy:
En maximalisan tamogatom. `Vegre egy igazi erdek-kepviselet`.
Amiert ezt merem irni az pontosan az a fajta elkotelezettseg amiert,
irogatok a forumba immaron tobb eve.
`Reszemrol ennek egy celja van hogy a Lamereket,
folvilagositsuk.`
En is Lamer vok vhol. Ennyi.

Koszonom .
Udv.,
David.

Off:
Ugyanakkor be kell hogy valljam nem dolgozom hardver boltban.
De kozel 15 eve a temaval foglalkozom , aktivan!... :)
A tema alatt ertem : szakiranyu fosuli diploma..., hobby, az eletem...
Koszonom.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Lossfer csüt. aug. 31, 2006 23:11-kor.



csüt. aug. 31, 2006 22:58
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás Az olvasó ír - körkérdés
Sziasztok; van egy régóta dédelgetett álmunk, ami talán most a nagy átalakulással megvalósulhat. Régóta szeretnénk nagyobb hangot adni az olvasóinkak, és ennek csak egy része az, hogy a hírekhez (ismét) kommenteket lehet fűzni.

Arra gondoltunk, hogy kellene egy olyan "rovat" a Terminalon (a hírsite-on), ahová nem mi, újságírók írnánk, hanem ti, olvasók, a saját véleményeteket, tapasztalataitokat - bármely, a portálunk tematikáját érintő, az adott személlyel megtörtént esetről. Hogy pontosabban fogalmazzak: például valakinek gondja van valamelyik hardveres bolttal, és összeszedi a gondolatait, leírja részletesen, mi és hogyan történt, miért neheztel. Ezt elküldi nekünk, mi a lehetőségeinkhez mérten igyekszünk szóra bírni a másik felet, majd (akár válaszolt a megkérdezett fél egy bizonyos idő alatt, akár nem - természetesen ezt felüntetve) közzétesszük.

Nyilván ehhez olyan levelek kellenek, amik nem azt írják le két sorban, hogy sz*r a XPQ cég, átb*sztak a múltkor is a mobiltelefonnal, amit vettem és kész; hanem azért normálisan, összeszedetten, lehetőleg tényekkel alátámasztva megfogalmazott történetek. A fórumban már láttam nem egyet korábban, ami szerintem méltatlanul nem kapott elég publicitást; az ilyeneket lehetne egy olvasottabb helyre gyűjteni.

És itt nem irodalmi stílusra gondolok, ahogy jól esik, úgy írhatnátok; bár nyilván szerkesztés nélkül nem kerülhetne ki az oldalra (itt olyasmikre gondolok, mint az esetleg benne maradt trágárságok kiszedése, szóval maximum csak alaki, nem tartalmi szerkesztés). És persze a kiadónk érdekeinek figyelembe vételével (ami remélhetőleg minimális korlátokat jelentene csak).

Miért lenne ez jó? Egyrészt fel lehetne hívni a szélesebb olvasóközönség figyelmét egy problémára vagy valami pozitívumra (nyilván nem ingyenreklám-felületnek szánnánk azért a lehetőséget); amiben esetleg a másik, érintett felet is meg tudjuk szólaltatni. Ne adj' isten még a nyilvánosság erejével el is lehetne simítani egy-két vitás ügyet (vagy nem, de ez esetben legalább többen tudnák, hogy adott bolttal/termékkel/szolgáltatással stb. vigyázni kell).

A kérdés tehát az, hogy egyrészt látjátok-e értelmét egy ilyen lehetőségnek, másrészt az, hogy lenne-e kedvetek megosztani is egy-két esetet a többi olvasóval. Elsősorban hardveres és mobilos témákra gondoltunk, de minden szóba jöhet, ami illeszkedik a hírsite tematikájához.

Kérlek szavazzatok és/vagy kommentáljátok. Köszi!


csüt. aug. 31, 2006 22:27
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.   [ 23 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség