Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. ápr. 28, 2024 11:58



Hozzászólás a témához  [ 2 hozzászólás ] 
Boldoggá akarjuk tenni a vevőt 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Kies fővárosunk
Hozzászólás 
Lehet és kell is hibátlan szoftvert írni. Ha SOA szolgáltatásokat fejleszt egy cég, muszáj, hogy 100 %-os lefedettséggel letesztelje azokat, különben nem lehet majd megbízhatóan újrafelhasználni a funkcionalitást más kliensek által. Többek között ebben is különbözik a hagyományos alkalmazás-alapú és a szolgáltatás-alapú fejlesztés.
A 100 %-os unitteszt-lefedettség eléréséhez automatizálni kell a teszttervezést és a végrehajtást is, így megoldható a feladat. Másrészről gondoljuk el, mi értelme van kiadni olyan szolgáltatáskódot, amelyben leteszteletlen ágak vannak? Ha az az ág csinál valamit, akkor le kell tesztelni, ha viszont "á, erre úgysem fut rá a vezérlés", akkor meg ki kell venni a kódból, mert csak a helyet foglalja és a karbantarthatóságot csökkenti.
A felhasználó közreműködésével és/vagy jelenlétében zajló szoftverfejlesztés, az agile programming nem ismeretlen nyugaton sem, még a nagy szoftverfejlesztő cégeknél sem. Mindazonáltal ez nem hozta meg az áttörést a szoftverfejlesztés iparrá alakításában (hanem inkább majd az újrafelhasználható szolgáltatásokra alapuló archiektúrák elterjedése teszi ezt meg).
A minőségbiztosítás előre tervezést jelent, azaz olyan folyamatok kialakítását, amelyek biztosítják a megfelelő minőséget (kódolási konvenciók kialakítása és betartása, tervezés és modellezés a fejlesztés előtt, iteratív fejlesztés, kódfüggőségek automatikus követése, a nap végén stabil build-ek előállítása stb.). Ennek mérésére jó és kell a tesztelés, de természetesen a minőséget nem lehet beletesztelni a szoftverbe, annak ott kell lennie már a tesztelés előtt.
A programozásban még nagyobb mértékben jelenik majd meg a szabványos interfészeken alapuló újrafelhasználható szolgáltatások fejlesztése, valamint az ezen szolgáltatások összekapcsolását megvalósító folyamat-alapú fejlesztés. A programozási nyelvek háttérbe szorulnak abban az értelemben, hogy a szolgáltatások belseje nem lesz fontos addig, amíg szabványos környezetben futtathatók és szabványos interfészeken keresztül elérhetők. Az integrációra is kialakultak a megfelelő környezetek (pl. BPEL motorok), amelyek minden korábbinál nagyobb átjárhatóságot biztosítanak majd. Ezáltal az absztrakció fejlebb lép, a programkód szintjéről a nagyobb, önállóan értelmes egységek összeépítésének szintjére kerül.

Mészáros Gyula
IBM Certified SOA Solution Designer

Mészáros Gyula 1984-ben szerezte fizikusi, 2002-ben informatikusi diplomáját az ELTÉ-n. Többek között a Postabank fejlesztési főosztályvezetőjeként, majd a CIB Lízing Csoport informatikai igazgatójaként dolgozott. Jelenleg a T-Logic Kft. vezető tanácsadójaként a banki ügyfelek SOA projektjeiben működik közre.


hétf. jan. 07, 2008 7:51
Profil Privát üzenet küldése
bot
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 858
Hozzászólás Boldoggá akarjuk tenni a vevőt
Különbözik a multinacionális és a magyarországi szoftverfejlesztők munkamódszere - jelentette ki lapunknak Privitzky Gábor, a Qualysoft Informatikai Zrt. szoftverfejlesztési ágazatának igazgatója. Véleménye szerint bár elméletileg lehetne hibátlan szoftvereket írni, ám ez olyan költséges lenne, hogy nincs is rá igény. http://www.terminal.hu/cikk.php?article_id=108652


hétf. jan. 07, 2008 7:51
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség