Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. jún. 05, 2024 18:52



Hozzászólás a témához  [ 4 hozzászólás ] 
Álló fekvő kép rotate, help 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Köszi a választ, de ezzel se tudtam +csinálni.
Bár tutorial.hu írta, hogy egyenlőre nincs +oldás, de ha valakinek még is van 5lete, kérem írjon.


kedd szept. 07, 2004 21:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 402
Hozzászólás 
Elvileg komolyabb gépek EXIF információja tartalmazhatja a gép helyzetét, ekkor talán a következő programmal:
http://www.nabocorp.com/cam2pc/download.php

"If the images you selected cannot be losslessly rotated (non-JPEG files or JPEG files which do not match the lossless criterias) then you will be prompted whether or not you want to perform a lossy transformation.

Some cameras write the orientation of the camera when each photo was shot. To determine this, take a picture with your camera holding it not the normal landscape way. Then transfer your picture and display the EXIF metadata for the picture. Look for the value of the [Orientation] tag. If its value is 1 then your camera does not support this feature. If its value is different is different than 1 then you can use the "Auto-transform" feature that will automatically turn your pictures to the right orientation!"


kedd aug. 24, 2004 19:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 242
Hozzászólás 
Amint a programok meg tudják majd állapítani egy fotó tartalma alapján, hogy az épp mit ábrázol, szerintem simán találsz ilyet... addig meg marad hogy átnézed mindegyiket. :)


szer. aug. 18, 2004 23:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 20
Hozzászólás Álló fekvő kép rotate, help
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, megoldást és programot keresek a következő kérdésemre:
Ha egy könyvtárban több száz kép van (jpg) a képek vegyesen, állók és fekvők, milyen programmal lehet megcsinálni, hogy az álló képet normál nézetben lehessen nézni?
Eddig ACDSee progival csináltam, kijelöltem a forgatni kívánt képeket és rotate. Meg lehet valahogy csinálni, hogy ne keljen minden képet egyesével megnézni, hogy álló e vagy fekvő?


szer. aug. 18, 2004 23:01
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 4 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség