Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 11:09



Hozzászólás a témához  [ 81 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
Photoshop-hoz kellene egy kis segítség ! 
Szerző Üzenet
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
Mivel a látványt befolyásoló tényező a gamut warning, ezért célszerűen a View menübe tették.
A pantone pedig egy szabványos ipari színskála. A színbeállító ablakon találsz pantone színskálákat a color libraries gombot megnyomva.


kedd ápr. 24, 2007 11:54
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd ápr. 03, 2007 10:46
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
Es mi az a pantone? honnan tudom, hogy minek mi a pantone-ja?


kedd ápr. 24, 2007 9:41
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd ápr. 03, 2007 10:46
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
Ahh szuperek vagytok. Ez mar mingyart reszletesebb.. sot ez a gamu ez jo dolog. Es hol tudom beallitani ezt a gamu dolgot? van ilyen a Photoshopban?


kedd ápr. 24, 2007 9:39
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. ápr. 06, 2007 10:45
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
hat azert nem igy megy az :) de kb igen. Figyelned kell arra, hogy kellenek kifutok. ...pl. azon az oldalon amit mondtal a print24.hu ott a formatumnal a kis "i"-nel irjak, hogy kell 2 mm rahagyas minden oldalon.
na ez meg azt jelenti, hogy amikor vagjak a lapokat, akkor ugye mm-eket csuszhat a dolog, szoval ugy kell csinalni a designt.


kedd ápr. 24, 2007 9:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
kjk írta:
Eloszoris. Bar sztem ez egyertelmu. Szoval minden monitor mashogy mutatja a kepet. Meg monitoron belul is, hogy mennyire vilagos es mennyire kontrasztosra van beallitva. meg ugye ez egy vilagito valammi, szal a kepek intenzivebbek a monitoron. Szal ez az elso dolog, amit figyelembe kell venni. Jobb ha tobb monitoron nezed meg a munkaidat.


Hátizé, ez így elég pongyola. Szóval az a lényeg, hogy tkp. minden eszköz másféleképp adja vissza a szineket, és olyan, hogy pontos színvisszaadás, olyan nincs. Olyan van, hogy egy képzeletbeli pontos értékhez képest egy nyomtató, szkenner, monitor, stb. mennyire tér el, illetve annak színértékeit hogyan kell korrigálni egymáshoz képest, hogy minden eszköz jó közelítéssel ugyanazokat az értékeket hozza.
A monitoron pl. a kontrasztosság egy dolog, ahogy a fényerőt is mindenki máshogy szereti, de ezen felül van a képnek színhőfoka is, azaz hogy a fehér inkább sárgás vagy kékes legyen. Ha profi munkát akarsz csinálni, akkor össze kell kalibrálni az eszközöket, ami nem kevés pénz, ellenkező esetben a megrendelő moroghat, hogy ő nem ilyen szineket akart. Igaz, a profi megrendelő eleve adott pantone szinekkel dolgozik és direkt színnyomást kér, ha tudja, hogy mit akar.
Az RGB és a CMYK színre bontási módok. A CMYK-ban dolgozás helyett ajánlom inkább hogy csináld RGB-ben és kapcsold be a gamut warningot, ez jelzi, ha olyan színt használsz, amit CMYK-ban már nem fogsz látni. Miért mégis RGB? Mert a képnézegetők pl. nagyon bénán mutatják a CMYK bontott képeket, adott esetben olyan kamu szineket mutatnak, hogy rettenet, ide tartozik sajna pl. a népszerű ACDSee is. Ha RGB-ben csinálod és figyelsz a gamut (amúgy ez a szó az eredete a magyar "kamu"-nak is, tehát nem valódit, ált, megtévesztőt jelent) szinekre, akkor elég használható anyagod lesz.
Hogy milyen lesz a nyomtatás? Amilyen a kalibráció. Ha összekalibráltatok mindent, akkor többé-kevésbé színhű. Nomármost kommersz otthoni nyomtatóktól ne várj el színhűséget, talán csak igényesebb fotónyomtatásra alkalmas nyomtatóknál lehet jó eredményt elérni. Az igazi a nyomda, normális nyomdai munkánál a leadás után az ember proof nyomatot kér, ezen veti össze a dolgokat a megrendelővel.


kedd ápr. 24, 2007 9:20
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd ápr. 03, 2007 10:46
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
Most megint gyors a valasz :) hihiii :)
na ez szuper. es akor ez ha mind ok, akkor ilyen lesz a nyomtatas?


kedd ápr. 24, 2007 8:59
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. ápr. 06, 2007 10:45
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
RedGreenBlue
CyanMagentaYellowBlack

Ha van photoshopod, vagy barmilyen kcisit komolyann grafikus program, akkor ecceru csak egy klikk


kedd ápr. 24, 2007 8:51
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd ápr. 03, 2007 10:46
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
kiraly vagy! Es RGB es CMYK az mi, hogy tudom oket valtoztatni?


kedd ápr. 24, 2007 8:49
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. ápr. 06, 2007 10:45
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Aztan. az egyik legfontosabb a szinmod. Altalaban RGB szinmodot hasznal az ember a webre es CMYK-t a nyomtatashoz Szoval tedd a kepeket CMYK-ba es akkor mar jobban fog hasoniltani ahhoz ami a nyomtatas utani eredmeny.


kedd ápr. 24, 2007 7:19
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. ápr. 06, 2007 10:45
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Eloszoris. Bar sztem ez egyertelmu. Szoval minden monitor mashogy mutatja a kepet. Meg monitoron belul is, hogy mennyire vilagos es mennyire kontrasztosra van beallitva. meg ugye ez egy vilagito valammi, szal a kepek intenzivebbek a monitoron. Szal ez az elso dolog, amit figyelembe kell venni. Jobb ha tobb monitoron nezed meg a munkaidat.


kedd ápr. 24, 2007 7:17
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd ápr. 03, 2007 10:46
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
hiiiiiij az annyat, de gyors volt a valasz. Akkor most ugy nez ki chatelhetunk :)
Szoval akkor mi is, hogy is merre is? Segitenel egy kcisit, hogy mire kell figyelni?

kosssz!!!


hétf. ápr. 23, 2007 10:06
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. ápr. 06, 2007 10:45
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
:) vicces. Szoval sajnos nem. Ez eleg osszetett dolog. Szal ha profit akarsz, akkor nagyon sok mindenre figyelni kell.


hétf. ápr. 23, 2007 10:04
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd ápr. 03, 2007 10:46
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
Ok ez eleg is. Kossz a valaszt. Egyebkent a nyomtatott formahoz teljesen mashogy kell elkeszeteni egy anyagot. marmint profi nyomdahoz? Vagy amit latok a kepernyoz akkor az lesz nyomtatva is?


hétf. ápr. 23, 2007 10:02
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. ápr. 06, 2007 10:45
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
hmmm en se vagyok nagy guru es megneztem a print24.hu oldalat. a hornyolas ha jol tudom az, hogy szaggatott lesz a papir szele...mint a mozijegyeknel. a perforalas..azt nem tudom. lehet ugyanaz :)


pén. ápr. 06, 2007 10:50
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd ápr. 03, 2007 10:46
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
Bocs ez nem photoshopos tema. Neztem ezt az oldal nyomtatashoz. www.print24.hu es ott van ez a szo hornyolas. Nem tudjatok mi az?


szer. ápr. 04, 2007 11:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
nm


kedd ápr. 03, 2007 15:14
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd ápr. 03, 2007 10:46
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
Szuper vagy kossz...ezt akartam :) mindig tanul az ember valamit.


kedd ápr. 03, 2007 14:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
Jaj istenem...
Select/color range, pirosra katt, select/inverse, image/adjust/desaturate.


kedd ápr. 03, 2007 13:41
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd ápr. 03, 2007 10:46
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
szeva. Igen erre kijon az esos rajzos effectus. nem erre vagyok kivancsi, de jo :) Meg talaltam egy piros ruhas effectust, azzal a megoldassal, hogy az ember maga szinezgeti valamilyen szinten. De az a baj, hogy en nem ezt keresem. Final Cut Proban meg lehet azt oldalni, hogy lehuzod az osszes szint az egesz keprol kiveve a pirosat. Szoval nem kell hozza erni semmihez a kepen es vagni meg festeni meg torolni meg rajzolni. Hanem egyszeruen csak a pirosat hagyod a kepen. Szoval ezt keresem.


kedd ápr. 03, 2007 13:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
BalazsXYZ írta:
Szeva All!

Lehet olyat a photoshopban, mint a Sincity design? de egyszeruen? Szoval, mondjuk egy kattintasra, csak a piros szin maradjon meg a tobbi legyen feketefeher. Erre valami megoldas?


Google... Ha tudnád, mit keresel (sin city, tutorial, photoshop), akkor ezeket beírnád és megkapnád...


kedd ápr. 03, 2007 11:30
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd ápr. 03, 2007 10:46
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
Szeva All!

Lehet olyat a photoshopban, mint a Sincity design? de egyszeruen? Szoval, mondjuk egy kattintasra, csak a piros szin maradjon meg a tobbi legyen feketefeher. Erre valami megoldas?


kedd ápr. 03, 2007 10:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
Csinálsz rá egy actiont és kötegelve végrehajtod a képeken, feltéve, hogy mindenhol ugyanaz a layer neve (másképp a layertörlést neked kell csinálnod, max a többit automatizálhatod).
Action paletta, új, record, layers paletta, törlöd/kikapcsolod a réteget, elmented, úgy és oda, ahová akarod, majd bezárod a képet. Actions palettán megállítod a rögzítést. File/Automate/Batch, beállítod az actiont fent, Source:folder, Destination:none, OK.


szomb. márc. 24, 2007 12:18
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. szept. 15, 2005 22:22
Hozzászólások: 65
Hozzászólás Re: layer
Tigrincs írta:
vizimento írta:
... ezt nem lehetne valahogy "automatizálni"?

Lehet.

vizimento írta:
Úgy értem hogy ne egyesével kelljen eltávolítani hanem mindegyikről egyszerre?

Nem tudom, hogy úgy érted-e.

vizimento írta:
Photoshopban van erre lehetőség?

Van.

vizimento írta:
Vagy van alami más progi amivel ez megoldható?

Biztos van, de inkább Photoshop.


Akkor legyszives ird le nekem lepesrol lepesre hogy hogyan lehet ezt megcsinalni!

Koszi!


szomb. márc. 24, 2007 10:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás Re: layer
vizimento írta:
... ezt nem lehetne valahogy "automatizálni"?

Lehet.

vizimento írta:
Úgy értem hogy ne egyesével kelljen eltávolítani hanem mindegyikről egyszerre?

Nem tudom, hogy úgy érted-e.

vizimento írta:
Photoshopban van erre lehetőség?

Van.

vizimento írta:
Vagy van alami más progi amivel ez megoldható?

Biztos van, de inkább Photoshop.


pén. márc. 23, 2007 17:42
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. szept. 15, 2005 22:22
Hozzászólások: 65
Hozzászólás layer
Sziasztok!

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy van egy csomó képem, amikre photoshopban ráhúztak egy layert. Ezt szeretném levenni róluk. Elvileg ha megnyitom a photoshopban és lekapcsolom a layert, majd így mentem el, úgy működik a dolog, de az lenne a kérdésem, hogy ezt nem lehetne valahogy "automatizálni"? Úgy értem hogy ne egyesével kelljen eltávolítani hanem mindegyikről egyszerre? Photoshopban van erre lehetőség? Vagy van alami más progi amivel ez megoldható?

Köszi szépen!


pén. márc. 23, 2007 16:44
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 31
Hozzászólás 
Köszi mindenkinek, sikerült :D

üdv:
Krisztián


csüt. szept. 02, 2004 14:34
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 75
Hozzászólás 
Krisztiann írta:
Ez már mind meg is volt, és ilyenkor a fehér négyzet helyett egy fehér-szürke kockás terület van. De ha elmentem, akkor ugyanúgy ott lesz a fehér háttér. :(
Itt a kép, amiről szó van:
http://mpower.fw.hu/kerek.jpg

Azt már meg is csináltam hogy gif-ben forogjon, de körülötte van a négyzet. Ezt egyáltalán meg lehet csinálni hogy ne legyen ott ??? :?


A JPEG formátum nem kezel átlátszóságot, amikor pedig mented pl. PSD állományba, akkor válaszd ki opcióként az átlátszó hátteret, ezt követően pl. mint előttem is írták, az imageready segíteni fog.

SF


csüt. szept. 02, 2004 6:57
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 242
Hozzászólás 
Idézet:
Ez már mind meg is volt

Ezt mondhattad volna hamarabb is, akkor feleslegesen nem strapálom magam hogy leírjam amit már te is megcsináltál..

Amúgy meg rossz formátumba mented a képet, azért van ott a fehér terület. Amig kockás, akkor még megvan az átlátszóság. Csináld meg a különböző mozgási fázisokat layereknek, aztán tedd át imageready-re és ott biztos meg lehet csinálni belőle az animált gif-t.


szer. szept. 01, 2004 19:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 31
Hozzászólás 
Ez már mind meg is volt, és ilyenkor a fehér négyzet helyett egy fehér-szürke kockás terület van. De ha elmentem, akkor ugyanúgy ott lesz a fehér háttér. :(
Itt a kép, amiről szó van:
http://mpower.fw.hu/kerek.jpg

Azt már meg is csináltam hogy gif-ben forogjon, de körülötte van a négyzet. Ezt egyáltalán meg lehet csinálni hogy ne legyen ott ??? :?


szer. szept. 01, 2004 15:20
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 242
Hozzászólás 
Kijelölöd a kört a kiválasztó eszközzel (select tool), nyomsz egy CTRL+SHIFT+I-t (ez megfordítja a kiválasztást), és nyomsz egy DEL-t. Ekkor a kör körülötti fehér terület eltűnik. Mentsd le psd-be hogy később is fel tudd használni, aztán már olyan formátumba (gif) mented ami tetszik.

Vagy ha a kör körvonala szép éles, és a fehér terület is tényleg fehér, akkor még azt megcsinálhatod hogy ráálssz a varázspálca eszközre (magic ... vmi a neve), a fehér területre viszed megnyomod az egérgombot (szal kiválasztasz az eszközzel egy területet. Mivel a fehér tényleg fehér volt és a kör széle éles, így a fehér terület lesz csak kiválasztva, és innentől kezdve megint nyomhatod a DEL-t.


szer. szept. 01, 2004 15:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 31
Hozzászólás Photoshop-hoz kellene egy kis segítség !
Sziasztok!

Van egy fehér négyzet alapon egy kör (kerék). Ki akarom vágni a kört, de úgy hogy mentés után a négyzet ne látszon, csak a kör.
Ezt a kört majd ezután gif-ben szeretném körbe-körbe forgatni, csak úgy kicsit bután nézne ki, ha vele együtt forogna egy négyzet is.
Ez a kép amúgy nem egyszínű háttéren lenne, hanem fotón. Ezért is lenne fontos hogy csak a kör legyen. Photoshop 7.0.1-em van.
Ha vki tud, légyszi segítsen mert már mióta ezzel szenvedek és semmire sem jutottam.
Előre is köszi!

üdv:
Krisztián


szer. szept. 01, 2004 2:34
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 81 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség