Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. jún. 06, 2024 0:04



Hozzászólás a témához  [ 10 hozzászólás ] 
Logó készítés 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 16, 2005 18:13
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: [HUN]
Hozzászólás 
Csak PS! =)
www.good-tutorials.com 8)


szer. márc. 16, 2005 18:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás Re: Logó készítés
Anonymous írta:
Sziasztok!

Lehet, hogy túl gagyi a kérdésem, de ajánljatok már valamilyen programot, amivel logókat tunkék terveni. Készítek egy honlapot, és a tervem szerint egy szöveget szeretnék berakni a logóhoz, ami szépen is néz ki, és nem úgy, hogy egyböl látszik a Times New Roman stílusjegyei. Lehet, hogy valamilyen 3D-s elforgatást is alkalmaznék, ha van olyan program.
Ha lehet, akkor a progit könnyen lehessen használni, mert nem szeretnék emiatt egy 300 oldala könyvet megvenni.

Egyéb alternatív ötletnek is szíves fogadója vagyok. Pl.: valahol látott jó letölthetö betükészleteket stb., de jobb lenne valami frankó program, amit fent is említettem.

Kösz elöre is a segítségeket!

Üdv


Photoshop/Illustrator vagy CorelDraw vagy Xara 3D.
Ha konzerv megoldásokat akarsz, amiről lerí, hogy mivel csináltad, akkor Xara.
Csak úgy mellesleg jegyzem meg hogy:
1, a logotípiákhoz ált. egyedi betütípusokat szoktak használni, ez alatt azt értem, hogy a "logo" szövegét egyben, mint grafika tervezik, nem pedig mint szöveg, adott betütípussal.
2, ha azt gondolod, hogy egy programnak az a dolga, hogy ötletet adjon, ad absurdum kitaláljon neked logo ötleteket, akkor el vagy tévedve. A progi csak eszköz, a kreativitást nem pótolja. Rajzos ábrákhoz, mint egy logo a legjobb a CorelDraw vagy az Illustrator.
3, ahhoz, hogy tudd, mitől times egy times betű, ahhoz tipográfiát is kéne tanulni.


szer. márc. 16, 2005 14:21
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 08, 2004 12:44
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
Mutiból készült: ( :D )
A balon látható "logo" plö Corel-ben lett beírva szövegként, ez egy db. Wingdings karakter (ne köss bele, hogy egy karakter még nem szöveg... :twisted: ), vágólapról lett Photoshopba átdobva, és egy snassz mezei gradient alá téve küldtem rá egy fényeffektet.
Amúgy az összes vektorgrafikus program (pl. CorelDraw, Illustrator, Freehand) pont tutkó arra, hogy egy beírt szöveget bármilyen görbe mentén vezess végig, torzítsd kedvedre, plusz/vagy az összes effekt, amit egy vektoros cumóval még művelni lehet. (Corelben a szöveg még szerkeszthető is marad végig, a többi progiról ezt most nem t'om hirtelen megmondani.)


szer. márc. 09, 2005 2:59
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 08, 2004 12:44
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
atee83 írta:
Corel+Photoshop :lol:


Jól mondja.
Corel-ben azt csinálsz a szövegekkel (is), amit csak nem szégyellsz, térben is ki tudod húzni, majd kedvedre forgatni a kész logót (én plö ilyeneket exportálgatva már raktam össze 3D-ben forgó logót), ha pedig egyszerűen egy mozdulatlan kép mellett maradsz, a Photoshop-ban még tovább művelhetsz vele csuda dolgokat.


hétf. márc. 07, 2005 22:26
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 28, 2004 9:51
Hozzászólások: 147
Hozzászólás 
Corel+Photoshop :lol:


hétf. márc. 07, 2005 13:10
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
Photoshop :D


kedd nov. 09, 2004 12:27
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
És olyan programot tud valaki ajánlani, ami nem 3D forgókat készít, hanem egy szöveget lehet szépen megszerkeszteni, szépíteni vele.


hétf. nov. 08, 2004 10:49
arany tag

Csatlakozott: szer. jún. 02, 2004 13:04
Hozzászólások: 214
Tartózkodási hely: Érd
Hozzászólás 
az emlitett progit nem ismerem, de ezekkel a 3d-s szövegeffektekkel ovatosan kell banni! Néha nagyon \'gagyi\' hatast keltenek, de persze ha izléses akkor jol passzolhat az oldalhoz!


kedd nov. 02, 2004 20:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. júl. 14, 2004 9:26
Hozzászólások: 391
Tartózkodási hely: TiszaNewCity
Hozzászólás 
Ha jól emléxem a FlaX pont erre való,szövegek effektezésére...
Ha jól emléxem.....


szer. okt. 27, 2004 19:25
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás Logó készítés
Sziasztok!

Lehet, hogy túl gagyi a kérdésem, de ajánljatok már valamilyen programot, amivel logókat tunkék terveni. Készítek egy honlapot, és a tervem szerint egy szöveget szeretnék berakni a logóhoz, ami szépen is néz ki, és nem úgy, hogy egyböl látszik a Times New Roman stílusjegyei. Lehet, hogy valamilyen 3D-s elforgatást is alkalmaznék, ha van olyan program.
Ha lehet, akkor a progit könnyen lehessen használni, mert nem szeretnék emiatt egy 300 oldala könyvet megvenni.

Egyéb alternatív ötletnek is szíves fogadója vagyok. Pl.: valahol látott jó letölthetö betükészleteket stb., de jobb lenne valami frankó program, amit fent is említettem.

Kösz elöre is a segítségeket!

Üdv


hétf. okt. 18, 2004 8:30
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 10 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség