Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 11:20



Hozzászólás a témához  [ 26 hozzászólás ] 
Digitalizáló tábla kérdés a szakikhoz 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: szer. ápr. 01, 2009 0:34
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Illetve van még egy kérdésem ami nem teljesen vág ide. Ismertek-e olyan weboldalt amelyik megtanítana rajzolni. A TV-ben (tv2 vagy RTL??) is volt egyszer szó róla, hogy "valahol valakik" tanítanak ilyesmit. Emberenként mutattak két képet tanfolyam előttit és utánit. Igazán nagy volt a különbség. Én elsősorban azt láttam, hogy az árnyékolás meg felület megjeleítés (nem tudom, hogy ez a helyes megnevezés?) terén fejlődtek az illetők. A lényeg az, hogy sokkal realisztikusabb képeket tudtak készíteni. Esetleg ismertek ilyen oldalt?
Tudom, ez a "hogyan kell jól rajzolni" ugyanolyan könnyen megválaszolható mintha pl. azt kérdeznék, hogy "hogyan kell zenélni" vagy "számítógépezni"... Szóval nekem teljesen az alapoktól kellene kezdenem.



Lehet hogy ez tud segíteni http://www.rajzol6.hu/


szer. ápr. 01, 2009 0:48
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd júl. 04, 2006 19:04
Hozzászólások: 5
Hozzászólás Digi tábla
Sziasztok!
Lehet, sőt biztos hogy buta kérdés:
Csak rajzolni lehet a digitális táblán külön szoftverrel, vagy képes arra, hogy a számítógépen futó programokat megjelenítse és róla lehessen vezérelni a progikat? Pl. Egy "nagy" interaktív tábla szoftverét használva "szimulálhatom" rajta a nagytáblán megjelenő dolgokat?
Nem tudom, érthető-e a dolog?

Erről mi a véleményetek? http://www.pcland.hu/pkapcs.html
GENIUS G-Pen F610 (6"x10") digitalizáló tábla vezetéknélküli tollal, USB

Előre is köszönöm a segítséget! Éva


vas. okt. 19, 2008 13:59
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 05, 2008 18:09
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok!
Most vettem egy Wacom Bamboo táblát de van vele egy kis gondom. Miután feltelepítem működik, de ha kikapcsolom a gépet akkor legközelebb nem érzékeli és újra kell telepítenem. Egyébként világítani világít mindig de nem tudok írni vele. Mi lehet a gond?


szomb. ápr. 05, 2008 18:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1448
Tartózkodási hely: Brüsszel, Belgium
Hozzászólás 
Nekem soha nem volt problémám a Wacom táblámmal. És éppen alátét egy vinyónak meg egy alaplapnak procistól :D


szer. márc. 05, 2008 20:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. feb. 22, 2008 12:09
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok!

Sikerült hozzájutnom, egy A2-es digit táblához. Egyedül egy mapmaster config progit kaptam hozzá, bármi tipusjel, adat semmi. Ott tartok, h adatáram szépen megy gép felé.

A problémám, h az autocad wintab kompatibilis- drivert ismer fel hozzá, de nem hajlandó működni...
Azt dobja, h driver vagy egyéb probléma, forduljak a gyártóhoz/forgalmazóhoz...

Kérdésem lenne, hogy tud-e valaki életképes xp drivert hozzá? vagy esetleg valami trükköt, ennek megkerülésére?

köszöntem!


pén. feb. 22, 2008 14:09
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. szept. 27, 2007 18:38
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Üdv Mindenkinek!

Én nem grafikákat rajzolok, hanem CAD (Protel - nyáktervező, Solid Edge és AutoCAD Inventor, stb.) programokat használok, tervező munkához. Gondolkodtam azon, hogy kényelmesebb és gyorsabb lenne a rajzolás a tábla használatával. Az A4-es méret és az ár miatt a Trust táblát találtam elérhetőnek számomra. Viszont a fent leírtak alapján kicsit elbizonytalanodtam az alkalmazhatóságával kapcsolatban, bár ha jól értelmeztem inkább a grafikusok szóltak a témához. Előre is köszönöm a segítséget.


csüt. szept. 27, 2007 20:22
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 27, 2005 17:37
Hozzászólások: 963
Hozzászólás 
Sziasztok!

Szeretném fejleszteni a szépérzékemet és kézügyességemet ugyanis szabad kézzel nem nagyon tudok rajzolni, mégis, munkán során is sokszor jó lenne. feco6999 linkjén lévő gyorsrajzolást nézegetve viszont ismét kedvet kaptam! :) Nagy, szunnyadó tehetség garantáltan nincs bennem (mert akkor már rég felszínre törhetett volna), sőt az is lehet, hogy belátom majd a tévedésemet, éppen ezért nem szeretnék nagyon sokat költeni (és esetleg bukni) egy ilyen táblára. Már, ha érdemes. Szeretném megkérdezni azokat akik használnak (akármilyen) tabletet, hogy szerintük könnyebb-e vele rajzolni mint simán, papírra?
Nekem úgy tűnik, hogy igen, mert esetleg layerenként lehet radírozgatni ami ugye sima papíron nem éppen megszokott... :)
Igazándiból én egy Genius táblára gondoltam, az még nem olyan drága
"Genius MousePen 8x6" ez a becses neve és kb. 13 ezer Ft (+postaköltség).

Illetve van még egy kérdésem ami nem teljesen vág ide. Ismertek-e olyan weboldalt amelyik megtanítana rajzolni. A TV-ben (tv2 vagy RTL??) is volt egyszer szó róla, hogy "valahol valakik" tanítanak ilyesmit. Emberenként mutattak két képet tanfolyam előttit és utánit. Igazán nagy volt a különbség. Én elsősorban azt láttam, hogy az árnyékolás meg felület megjeleítés (nem tudom, hogy ez a helyes megnevezés?) terén fejlődtek az illetők. A lényeg az, hogy sokkal realisztikusabb képeket tudtak készíteni. Esetleg ismertek ilyen oldalt?
Tudom, ez a "hogyan kell jól rajzolni" ugyanolyan könnyen megválaszolható mintha pl. azt kérdeznék, hogy "hogyan kell zenélni" vagy "számítógépezni"... Szóval nekem teljesen az alapoktól kellene kezdenem.


szomb. szept. 01, 2007 14:55
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. jún. 18, 2007 22:13
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Kösz, már meg is találtam a megoldást. Le kellett tölteni az
erre szolgáló javított drivert. Naja.

Üdv.


kedd jún. 19, 2007 0:37
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. jún. 18, 2007 22:13
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Űgy tűnik én is a lúzerek számát gyarapítom.
Használ valaki Trust padot a látogatók közül?
Hogyan vehetném rá a Phoshop-ot, hogy használja a tabletem nyomásérzékenységét? A példány: Wireless Scroll Tablet TB-4200 grafikus tábla PC-n. Előre is köszi a segítséget.

Szabi


hétf. jún. 18, 2007 22:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
feco6999 írta:
Tigrincsnek:

Genius padot használ a srác:

http://www.speed-painting.com/

Ha ilyeneket meg lehet rajta csinálni, akkor azért annyira nem lehet rossz...


Nem mondtam hogy rossz, hanem azt, hogy úgy viszonyul a Genius a Wacomhoz, ahogy az egérrel rajzolás a Geniushoz.
Mellesleg nézd meg azt is, hogy mit használ a srác! Nem rajzprogramot, hanem retusprogramot! Ez alatt azt értem, hogy a Photoshopnak eleve kevés rajzeszköze van, ami van, azt pedig képmódosításra (retusálásra) és nem képalkotásra tervezték. Szép, amit a srác csinál, de azért egy fotóról másolni ilyen szinten apám (grafikus) is tud, anélkül, hogy radírhoz nyúlna.


pén. máj. 25, 2007 9:00
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. feb. 26, 2007 19:49
Hozzászólások: 68
Hozzászólás 
Tigrincsnek:

Genius padot használ a srác:

http://www.speed-painting.com/

Ha ilyeneket meg lehet rajta csinálni, akkor azért annyira nem lehet rossz...


pén. máj. 25, 2007 6:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
feco6999 írta:
Szó sincs semmi ilyesmiről!! Tényleg! Hálás vagyok, hogy leírtad azokat a dolgokat, mert jobb így, mintha utólag bosszankodnék azon, hogy nem megfelelő dologra adtam ki nem kevés pénzt.
Különben is, azért tettem fel a kérdést, hogy ha ilyesmi van, arról tudomást szerezzek.


OK. Akkor azt hiszem, tényleg jó, hogy elmondtam. De azért tényleg drukkolok ahhoz a Wacom-táblához. Egyszer meglesz és tetszeni fog!


kedd máj. 22, 2007 19:34
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. feb. 26, 2007 19:49
Hozzászólások: 68
Hozzászólás 
Szó sincs semmi ilyesmiről!! Tényleg! Hálás vagyok, hogy leírtad azokat a dolgokat, mert jobb így, mintha utólag bosszankodnék azon, hogy nem megfelelő dologra adtam ki nem kevés pénzt.
Különben is, azért tettem fel a kérdést, hogy ha ilyesmi van, arról tudomást szerezzek.


kedd máj. 22, 2007 17:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
feco6999 írta:
Köszönöm a választ! Azt hiszem, hogy lebeszéltél. Tényleg jók lehetnek a Wacomok, de nekem erre a dologra nincs annyi pénzem. Viszont rosszat nem akarok venni, illetve olyat, amivel csak mérgelődnék később. Maradok a papír-ceruzánál, hobbi szinten elég. :)
Mégegyszer köszönöm!


Nézd, nem akartam elrontani a játékodat, de remélem mihamarabb lesz egy Wacom táblád, és akkor hidd el nekem, belátod, hogy érdemes volt kibekkelni. Addig meg kitartás! :)


kedd máj. 22, 2007 13:58
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. feb. 26, 2007 19:49
Hozzászólások: 68
Hozzászólás 
Köszönöm a választ! Azt hiszem, hogy lebeszéltél. Tényleg jók lehetnek a Wacomok, de nekem erre a dologra nincs annyi pénzem. Viszont rosszat nem akarok venni, illetve olyat, amivel csak mérgelődnék később. Maradok a papír-ceruzánál, hobbi szinten elég. :)
Mégegyszer köszönöm!


kedd máj. 22, 2007 6:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
Hát mit mondjak...
A Trusttal alapvetően nincsenek jó tapasztalataim, valahogy mindig egy centivel silányabbak, mint amennyire az embernek szüksége van. Pl. rádiós billentyűzet, ami egyszerre 3 gombnak a jelét továbbítja, én meg sokat Photoshopolok, abban meg sok az Alt-Ctrl-Shift-bill kombó...
A Genius (most Benq?) is piacra dobott már toll alakú egeret, rajztáblát, stb. mégsem sikerült ezeknek az amúgy nem éppen sufnibarkács hardverből élő cégeknek kitépnie egy kis fecnit se a táblapiacból.
A táblákból kétfajta van. Az egyik, az alapszintű, a másik a Wacom. Az egyiket kipróbálod, tök buli, hogy abszolút helyzetet használ, nem úgy mint az egér, ugyanarra a pontra visszatalálsz vele, lehet rajzolni vele, sőt, a komolyabbak még nyomásérzékenyek is, stb... Szóval jópofa játékszer, úgy 20-30 rugóért talán meg is éri az árát. Aztán az ember nekiáll beüzemelni egy retus- (pl. Photoshop) vagy egy rajzprogit (Painter) és rájön, hogy valahogy nem az igazi. Ugrál, nem folyamatos a húzott vonal lendülete (gondolj bele, egy félképernyős vonalat mondjuk 1s meghúzni, a képernyőn ez mondjuk 800px, tehát közel 1000 koordinátapárosról kell a táblának pontos infót adnia nyomáserősséggel...), a nyomásfokozatok sem elégségesek, a funkciók is lehetnének gazdagabbak... Aztán kipróbálsz egy Wacom táblát. Nagyságrendekkel precízebb adatfeldolgozás, gyorsabb adatforgalom, 1000 nyomásszint megkülönböztetése, típustól függően dőlés és forgatásérzékenység, és a szokásos egeres scroll és gombok mellé kapsz a toll végén egy radírt is, mint kedves figyelmesség, hogy ne kelljen rajz közben mindig eszközt váltani... Szóval ez már valóban nem hobbiszint, de aki egyszer kipróbálja, az már az olcsó táblákra rá nem bír nézni, és nem sznobságból... Arról ne is szóljak, hogy a Wacommal ellentétben sok táblával adódnak beállítási gondok.
Ha pár hétig játszani akarsz, firkálni, aztán polcra dobni a táblát, akkor Trust, Benq, stb. Ha meg rajzolni is szeretnél, mert mondjuk szeretsz rajzolni, akkor spórolj egy Wacomra!
Ha pedig a szívedet akarod fájdítani, akkor nézd meg a Wacom Cintiq-t!

Demo a Wacomokról:
http://www.wacom-europe.com/uk/use-it/demos/index.asp


hétf. máj. 21, 2007 19:53
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. feb. 26, 2007 19:49
Hozzászólások: 68
Hozzászólás 
Tigrincs írta:

Olcsó húsnak híg a leve. A Wacom táblákat tessék nézni, a többi gyerekeknek való. Ha drága a Wacom, akkor inkább maradj a papírnál, ezt tapasztalatból mondom.



Köszi szépen!

Megnéztem a wacom táblákat. Van abból is, ami nem sokkal drágább, mint a trust. A kérdésem csak az, hogy miben jobb az, illetve miben rosszabb, mert a munkalapja (vagy minek hívják azt, amin rajzol az ember...) viszont sokkal kisebb. Mi nem teszi lehetővé benne azt, hogy rajzoljon rajta az ember?
Hálás lennék, ha leírnád a személyes tapasztalataidat! Nem vagyok művész, nem ebből élek. Csak hobbi. Szóval túl sokat erre költeni nem akarok (azaz a maximum kb. 20-30 k.)


hétf. máj. 21, 2007 17:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
feco6999 írta:
Helló!

Eddig ceruzával rajzoltam, és hallottam, hogy lehet ezt csinálni photoshopban is digi táblával.

Ezzel kapcsolatban kérném a véleményeteket. Milyet érdemes/nem érdemes venni, mire kell figyelni.
Néztem egy konkrét típust: Trust TB 4200. Ha valakinek lenne erről személyes tapasztalata, az nagyon jól jönne!

Előre is köszi!

Fecó


Olcsó húsnak híg a leve. A Wacom táblákat tessék nézni, a többi gyerekeknek való. Ha drága a Wacom, akkor inkább maradj a papírnál, ezt tapasztalatból mondom.


hétf. máj. 21, 2007 16:09
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. feb. 26, 2007 19:49
Hozzászólások: 68
Hozzászólás 
Helló!

Eddig ceruzával rajzoltam, és hallottam, hogy lehet ezt csinálni photoshopban is digi táblával.

Ezzel kapcsolatban kérném a véleményeteket. Milyet érdemes/nem érdemes venni, mire kell figyelni.
Néztem egy konkrét típust: Trust TB 4200. Ha valakinek lenne erről személyes tapasztalata, az nagyon jól jönne!

Előre is köszi!

Fecó


hétf. máj. 21, 2007 11:22
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. dec. 13, 2006 22:02
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Trust 1200 rajzolótáblám van és akad vele egy kis probléma. Nem lehet még vonalzóval sem egyenes vonalat húzni, kivéve ha párhuzamos az írólap széleivel.
Az a kérdésem, hogy van e valamilen lehetőség ezt kiküszöbölni: pl. olyan szoftverek vagy pluginek amelyek a hibát korrigálják? (Gimp és paint programokat használok.) Minden segitséget elöre köszönök.javascript:emoticon(':?')
Confused


szer. dec. 13, 2006 22:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
Mi a viszonylag jó? :D
Csak mert ez kicsit olyan, mintha olyan terepjárót keresnél, ami 200-zal is tud menni... Létezik, csak épp drága. :)


pén. okt. 20, 2006 21:41
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. okt. 20, 2006 21:25
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
egy haveromnak volt egy digit táblája még régebbi powerbookjához, usb-s elég ütős darab. szerintetek milyet vegyet, ami nem túl drága, de viszonylag jó ?


kell egy jó állás ?
http://www.allas.ma


pén. okt. 20, 2006 21:34
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 58
Hozzászólás 
Üdv.

Stellium, azóta mire mentél vele.
Akarok én is venni, de te most elbizonytalanítottál.
A vacom biztos nagyon jó lehet(nem tudom),de hát az ára,- nem a hobbi célt szolgálja.

Gene
.


pén. okt. 20, 2006 16:04
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. szept. 14, 2006 18:12
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Bp, Kissvábhegy
Hozzászólás 
Tigrincs írta:
A táblának kell lennie egy beállítás-részének, mondjuk pl. tipikusan a Control Panelban, ahol meg tudod adni a képernyő táblára vetülésének paramétereit. Ilyennek kell lennie, ha nincs, az nagyon gáz.


Köszönöm a gyors választ!

A Control Panel-lel már én is próbálkoztam, de nem jutottam erdeményre.

Kép

Viszont azt látom most, hogy a ceruza a 19"-los képernyő teljes felületét járja be saroktól sarokig, s bármit állítok a Control Panelen ez a helyzet nem változik. Ideiglenesen azt találtam ki, hogy elrejtem az artboardot így kvázi a teljes képernyő a rajzfelület (legalább vizszintesen) jobb híján...

Stellium


pén. szept. 15, 2006 12:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
A táblának kell lennie egy beállítás-részének, mondjuk pl. tipikusan a Control Panelban, ahol meg tudod adni a képernyő táblára vetülésének paramétereit. Ilyennek kell lennie, ha nincs, az nagyon gáz.
Nekem Wacom táblám van, igaz, csak A6-os, és a megnövekedett használható képméretem megnövekedése miatt (14"-os 1024x768-ról 19"-os 1600x1200-ra) már le kéne cserélni nagyobbra, ami ugye rendesen drága, mégis azt mondom, megéri, inkább mint Genius/Trust/stb. De ez már csak egy tanács a jövőre, nem akarom rontani az örömöd, remélem sikerül megtalálni és beállítani a mappinget.


pén. szept. 15, 2006 9:56
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. szept. 14, 2006 18:12
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Bp, Kissvábhegy
Hozzászólás Digitalizáló tábla kérdés a szakikhoz
Üdv Mindenkinek!

A közelmúltban beszereztem egy digitalizáló táblát (Trust 1200-V2 Wireless Scroll Tablet), valamivel nagyobb mint A4-es felülettel. Nem vagyok különösebben gyakorlott a vektorgrafikus programokban, de gondoltam majd ez a tábla több gyakorlásra inspirál majd, s talán az egyébként jól rajzoló lányom is tudja majd használni.

Pillanatnyilag viszont van egy gondom.
A képernyőn megjelenő rajzfelület nincs szinkronban a táblával. Valahol a tábla közepén kell elkezdenem a vonalat húzni, hogy a képernyőn a "papír" széléről induljon, s ez igaz a mind a Freehandban, mind a CorelDrawban, mind az Illustratorban. S ez akkor is fennáll, ha "papírméretnek" a tábla érzékelő felületének pontos méreteit (30,17cm, 22,55cm) adom meg. A nézetváltás sem segít (portre/ landscape).

Mi az amit rosszul csinálok, hol a megoldás? Esetleg a képernyő felbontásában van az eb elásva? Nem hinném.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Stellium

PS: azt a választ már begyüjtöttem, hogy vegyek Wacom-ot, mert a Trust ergya, ám nekem a Trust is jó, ha nem lennék hülye hozzá :D


pén. szept. 15, 2006 8:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 26 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség