Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 23, 2024 15:32



Hozzászólás a témához  [ 15 hozzászólás ] 
Poros-szöszös a lemez 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Mivel Plextor 708a-s íróm van ezért összegyűlt elég sok hibásan megírt, elkezdett majd kidobott lemezem.
Kétszer volt szervizben firmware frissítésen de mondták ez ilyen. Drága lemezt kell hozzá venni.
:?
Azokon a selejteken próbálkoztam a vízcsap alatti tisztítást, hogy mit bír.

Ha meleg vízzel mostam akkor a hőtágulás ledobta az írható réteget és vége.
A hideg víz hasonló hatással volt rá, de olyan is volt aminek semmi sem ártott.

Amikor szobahőfok környékén levő vizzel és babasamponnal próbáltam tisztítani,
attól csak egyszerüen tiszta lett és olvasható, persze nem a hibásan megírt lemez.
Azóta az értékes lemezeimet is sampon és gondosan beállított hőfoku csapvíz alatt
tisztítom kölcsönadás után ha szükséges, (**** helyett) a saját tiszta
előzőleg megmosott nedves kezemmel.
A legvégén a maradék habot bő folyóvízzel leöblítem.

A víz hőfoka nagyon lényeges, hogy ne nagyon térjen el a lemez hőfokától.

Törléshez tiszta finom törölközőt használok amit még véletlenül sem húzok végig
a felületén a legkevésbé sem. A lemezt törölközővel fogva, lassan körbe forgatva
adogatom egyik kezemben lévő nevszívó rétegből a másikba.
Ettől makulátlan tiszta lesz. Persze olyan törölközőt kell használni amiből nem hullik a szösz.


csüt. jan. 24, 2008 17:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Elnézegetem itt ezt a topicot, gondoltam már irok valamit.
Ha nem olvassa a dvd-t szerintem semmi értelme a tisztitásnak. (mondjuk én is egyszerüen lemosnám)!
Irjátok újra egy másik lemezre, az eredetit meg tegyétek el az artisjus-nak.

üdv
energo


kedd jan. 30, 2007 16:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Maxibuci írta:
Odo írta:
Hama és Office Data tisztószettet használok évek óta, eddig bevált.


Nem azt állítom, hogy biztosan rosszak ezek a szettek, csak úgy biztoságosabbnak vélem, ha a lemez felülete nem érintkezik semmiféle folyadékkal :wink: !
Egy ismerősöm vízzel próbálta meg, nem volt több gondja a lemez tárolásával... :D !

Még a DVD-k előtti CD-s időszakban ha nagyon ujjlenyomatos volt egy CD, akkor simán lemostam langyos szappanos vízzel, és nem szokott bajuk lenni.
(Bár ez ritka volt, általában csak a kölcsönadott CD-imet kellett lemosni néha, mert én magam vigyáztam rá, hogy ne legyen koszos, maszatos)


kedd jan. 30, 2007 12:53
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. nov. 05, 2005 21:25
Hozzászólások: 158
Tartózkodási hely: Jászszentandrás
Hozzászólás DAO és TAO
Tisztelt Geopelia!
DAO: disc at once
TAO: track at once
Lefordítva: lemezt egy menetben illetve a lemezt szakaszonként, track-enként. Ha jól láttam valahol, a DVD szabvány szerint a DVD+R az a DVD lemez fajta, ami engedélyezi a multisession írásmódot, vagy is, hogy egy track után újabb track-et írhass a meglévőek után.
A DVD filmek lezárása (és a DVD-R lemezeké) automatikusan megtörténik. Így a szakaszonkénti írás (TAO) értelmetlen. Ezért a Nero nem fogja DVD esetében ezt a két lehetőséget felkínálni neked. Bár, ha a DVD lemezt lezáratlanul hagyod, gondolhatnánk, hogy majd szépen hozzáteszek majd valamit, amikor meg tele van, majd lezárom. Egyik barátom DVD filmje lezáratlanra sikeredett. Meg is lepődtem, amikor semmiféle DVD író program, író - nem volt hajlandó lezárni ezt a lemezt - mehetett a kukába.
Baráti üdvözlettel: ifjabb Czakó József - Jászszentandrásról
camelot71@freemail.hu


csüt. jan. 25, 2007 21:26
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. júl. 14, 2004 9:26
Hozzászólások: 391
Tartózkodási hely: TiszaNewCity
Hozzászólás 
Az már szándékos rongálás volt :lol: Arra gondoltam, hogy pusztuljon a dögje, még jól meg is törölgettem egy törülközővel, hogy biztos legyen :twisted: És én lepődtem meg a legjobban, hogy megjavult :roll: :lol: Ez még régi szériás aranyszínű alapanyag (mindkét oldala aranyszínű, nem a mai ezüstszín), kb. 3 vagy 4.000-ért írták 1993-ban egy caddy-s 1x SCSI íróval (állítólag valami 900.000-ért vették egy-két évvel előtte... Vajon behozta az árát ? :lol: ). A mai napig jó a lemez, egy blikkre olvassa minden.


hétf. ápr. 24, 2006 10:51
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 01, 2005 12:36
Hozzászólások: 369
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Hozzászólás 
Biztos CD volt, amit takarítottál a folyóvíz alatt?
A körkörös dörgölés külön jót tesz neki :D !


hétf. ápr. 24, 2006 9:48
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. júl. 14, 2004 9:26
Hozzászólások: 391
Tartózkodási hely: TiszaNewCity
Hozzászólás 
Évekkel ezelőtt olvashatatlan lett az egyik kedvenc vegyes cd-m. Semmi nem olvasta, nem lehetett vele kezdeni semmit. Még a legelső '93-ban íratott aranyszínű lemezem. Feldühödtem, fürdőszobába ki, jó kis Colgate fogkrém rá, majd elkezdtem dörgölni mint az állat, nem néztem se istent se embert, dörgöltem körkörösen is, sugárirányban is a folyó víz alatt, majdnem földhözvágtam :) És mit ad isten: jó lett :lol: És azóta is olvasható :lol: Lehet, hogy csak állati nagy szerencsém volt ? :wink:


pén. ápr. 21, 2006 12:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
Maxibuci írta:
... úgy biztoságosabbnak vélem, ha a lemez felülete nem érintkezik semmiféle folyadékkal :wink: !


Hát jobb is a véső meg a kalapács! :D


pén. ápr. 21, 2006 9:07
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 01, 2005 12:36
Hozzászólások: 369
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Hozzászólás 
Odo írta:
Hama és Office Data tisztószettet használok évek óta, eddig bevált.


Nem azt állítom, hogy biztosan rosszak ezek a szettek, csak úgy biztoságosabbnak vélem, ha a lemez felülete nem érintkezik semmiféle folyadékkal :wink: !
Egy ismerősöm vízzel próbálta meg, nem volt több gondja a lemez tárolásával... :D !


pén. ápr. 21, 2006 6:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
Geopelia írta:
a tisztítószerek ugye mázgásítanak? alkohol miért nem jó? még a puha festőecset is karcol. elhatároztam h úgy hagyom. most lemeztartó mappába tettem őket. arról mi a véleményetek? tudjátok belefér pl. nálam 120db-os...

Az alkohol azért nem jó, mert szerves oldószer, a CD anyagát ha lassan is, de oldja, a felülete homályosodik, ezért kell mikroszemcsés pasztát használni, mert az nem oldja, hanem csiszolja finoman a CD felületét. A puha festőecset karcol, ezért pl. fotóobjektívekre is spec ecsetet használnak, de jelen esetben, DVD/CD-kre a mikroszálas törlőkendő a megfelelő eszköz.
A lemezek élettartamát tapasztalataim szerint három dolog határozza meg. Az érintkező anyag puhasága, a lemez stabilitása a tokban (minél többet hajlamos ide-oda mocorogni a tokban, annál több finom karcot gyűjt be), s végül a tok alá kerülő por mennyisége, vagy adott esetben annak egy puha, antisztatikus anyagban való megkötése. A tokod nem rossz, feltéve hogy nem akarod sokat hurcolászni.


pén. ápr. 21, 2006 1:10
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 10, 2006 2:02
Hozzászólások: 438
Hozzászólás 
a tisztítószerek ugye mázgásítanak? alkohol miért nem jó? még a puha festőecset is karcol. elhatároztam h úgy hagyom. most lemeztartó mappába tettem őket. arról mi a véleményetek? tudjátok belefér pl. nálam 120db-os...


pén. ápr. 21, 2006 0:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Hama és Office Data tisztószettet használok évek óta, eddig bevált.


csüt. ápr. 20, 2006 14:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 01, 2005 12:36
Hozzászólások: 369
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Hozzászólás 
Egyszerűen egy finom pamuttörlővel (szemüveget is ilyennel törlik) vagy puha száraz papírzsebkendővel (pl:.Zewa Softis:D ) szoktam törölgetni a lemezeket.
Óvakodok a tisztitószerektől :? !


csüt. ápr. 20, 2006 10:03
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Kaphatók különböző tisztítókészletek lemezekhez. Csak ne olyat vegyél, amit tekerni kell. Lehetőleg legyen alkoholmentes folyadék és finom törlőruha hozzá.

Természetesen más a technológia.


kedd ápr. 18, 2006 11:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 10, 2006 2:02
Hozzászólások: 438
Hozzászólás Poros-szöszös a lemez
:arrow: sziasztok! kérdéseimre szeretnék választ kapni, hogy a por és a szösz mennyire befolyásolja az olvasást és az írást a lemezen? milyen módszerrel takaríthatnám a lemezt, ami nem okoz kárt benne? nero 6-tal írok és nem engedi a TAO és DAO-t dvd-nél. ez miért van? azért, mert nem igényli, mert más technológia, mint a cd? én ezt hallottam. köszönöm a választ és utólag kellemes húsvétot!


kedd ápr. 18, 2006 1:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 15 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség