Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 20:26



Hozzászólás a témához  [ 390 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
DVD lemezek minősége 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1086
Hozzászólás 
Odo: Ha neked es ismeroseidnek bejonnek a Philips termekei, hat hasznaljatok oket. En is igy tettem, mig tonkre nem mentek. Aztan tobb helyrol is hallottam, hogy a Philips mar csak ilyen. Azt mar egy szerelotol tudtam meg, hogy a lomtalanitasbol behordott TV-k donto tobbsege is Philips markaju (vajon miert nem pl. Panasonic? :) ).


kedd márc. 29, 2005 22:58
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
kisfili írta:
Még kis hazánkban is kapható ilyen médikódú lemez...

Persze, nekem is nem egy van. Bár TDK-t még nem láttam ilyen kód alatt, nálam mind Philips szitázású.


hétf. márc. 28, 2005 19:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 11:13
Hozzászólások: 166
Hozzászólás 
Még kis hazánkban is kapható ilyen médikódú lemez...


hétf. márc. 28, 2005 15:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 11:13
Hozzászólások: 166
Hozzászólás 
Odo: Tudom, nem rád gondolva értettem!

Most nézem TDK DVD+RW 4X:
---------------------------------------------------------------------------
Unique Disc Identifier : [DVD+RW:PHILIPS-041-000]
---------------------------------------------------------------------------
Disc & Book Type : [DVD+RW] - [DVD+RW]
Manufacturer Name : [Philips]
Manufacturer ID : [PHILIPS]
Media Type ID : [041]
Product Revision : [Not Specified]
Blank Disc Capacity : [2,295,104 Sectors = 4,482.6MB = 4.38GB (4.70GB)]
Recording Speeds : [1x , 2.4x , 4x]
---------------------------------------------------------------------------
[ DVD Identifier - http://DVD.Identifier.CDfreaks.com ]
---------------------------------------------------------------------------


hétf. márc. 28, 2005 15:17
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 170
Tartózkodási hely: Buda
Hozzászólás Re: :8
zsazsa írta:
gprsmobil írta:

A tudatlanságod kár felhozni érvként - ráadásul duplán is 8)

A Ritek, Arita, Ridata és még jónéhány OEM gyártó. Remek minőségű lemezeket gyártanak és ismertebb gyártók nevét is rászitázzák. A Suzukidra, Opeledre, Volkswagenedre sem írják rá, hogy egyes modeljeit Fiat motor hajtja.

A Chip magazin pedig közismerten azokat a termékeket teszteli előszeretettel, akik hirdetnek is nála. Nem beszélve arról az apró tényről, hogy 28x28 dvd lemeznél is többet forgalmaznak.

Ezek szerint sem a http://www.cdgrab.hu/_cikk/alapanyagmed ... s_mid.html
sem a http://www.chip.de/artikel/c1_artikelun ... id1=&tid2=
nem értenek hozzá.
Te meg igen.



A Chip majdnem annyira elfogult, mint a PCWorld. Ettől függetlenül értenek hozzá, csak nem mindent írhatnak le.

Péter nagyágyú cd-k és dvd terén, talán a legnagyobb kis hazánkban. A kérdésedre megkapod a választ az Általad belinkelt cdgrab oldalon.


hétf. márc. 28, 2005 12:35
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Scorp írta:
Odo: Gyenge Philips termek boven akad: rengeteg TV, video, CD-iro, DVD-iro, stb. Nem is feltetlenul a minosegre ertem, hanem sokkal inkabb a magas meghibasodasi aranyra. Felenk a hirdetesi ujsagok tele vannak az osztrakoktol, nemetektol lomtalanitasokbol athordott, majd megjavitott TV-kkel, videokkal. 90%-uk Philips. Aztan ismerosok, haverok kozott is mindenhol tonkrement ido elott a Philips video, TV, stb.

Ismerősokre, haverokra én is tudok hivatkozni: senkinek nem volt gondja eddig a Philips termékekkel. A másik meg, hogy nálam szinte minden Philips (tv, video, DVD, CD-író, erősítő, deck meg csomó háztartási cucc).

@kiskifli: én csak DVD lemezekről beszéltem (eddig).


hétf. márc. 28, 2005 11:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 11:13
Hozzászólások: 166
Hozzászólás 
Itt egy jó kis link:
http://club.cdfreaks.com/forumdisplay.p ... 5d1de&f=76

A legtöbb kép megtekintéséhez regisztrálnod kell magad, érdemes és találsz Philips médiakódú lemeztesztet is. (Azért mert valaki még nem hallott vagy olvasott valamiről még nem jelenti azt hogy nem létezik!)

P.S: Most DVD-k vagy CD-k minőségéről vitázunk? Csak a téma címe miatt kérdezem... :wink:


hétf. márc. 28, 2005 10:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1086
Hozzászólás 
Egyebkent en csak az olyan teszteknek hiszek, ahol grafikont is mellekelnek az adott lemez tesztjerol, mert anelkul semmit nem er az egesz. (Azon meg ugyis latszik a teljes lemezfeluleten a minimalis hibak szama, a maximum, az atlag, es maga a gorbe egyenletessege/ingadozasa, ami nagyon nem mindegy.)


hétf. márc. 28, 2005 9:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1086
Hozzászólás 
Odo: A Philips mediakoddal ellatott lemezek minosegerol nem tudok nyilatkozni, ennek utana fogok nezni, amint netkozelbe kerulok (jovo het).


hétf. márc. 28, 2005 8:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1086
Hozzászólás 
Egyebkent a Ridata mindig is joval jobb volt, mint az Arita (G04-ig, 4x sebesseg). Aztan 8x-nel (G05) mar annyira foljott az Arita, hogy majdnem ugyanolyan jo, mint a Ridata. De igazabol akkoriban volt ezeknek a lemezeknek a fenykora, amikor egy TDK pl meg tobbszorosebe kerult, mert akkor kb azonos minoseget kaptal toredek aron! Par ezer lemezt en is megirtam beloluk. Most mar Verbatim/TDK paros a nyero, hisz csak max 10 Ft-tal kerul tobbe, es jobbak.


hétf. márc. 28, 2005 8:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1086
Hozzászólás 
Aztan biztosan hallottal mar a HP irokrol (Philips gyartja oket). Eletemben nem lattam meg annyi meghibasodott db-ot, mint HP/Philips optikai meghajtokbol. Nagyker+kisker tapasztalat (nem 10-20 darabrol beszelek, de meg csak nem is 50-rol). Sokan szidjak az LG irokat, pedig toredekannyi nem megy tonkre beloluk, mint HP/Philipsbol. Nyugodtan erdeklodhetsz a Hardver forumban is.


hétf. márc. 28, 2005 8:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1086
Hozzászólás 
Odo: Gyenge Philips termek boven akad: rengeteg TV, video, CD-iro, DVD-iro, stb. Nem is feltetlenul a minosegre ertem, hanem sokkal inkabb a magas meghibasodasi aranyra. Felenk a hirdetesi ujsagok tele vannak az osztrakoktol, nemetektol lomtalanitasokbol athordott, majd megjavitott TV-kkel, videokkal. 90%-uk Philips. Aztan ismerosok, haverok kozott is mindenhol tonkrement ido elott a Philips video, TV, stb.


hétf. márc. 28, 2005 8:26
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Scorp írta:
A Ridisc, es a Ritek szitazasu Ritek pedig nincs fonn a Ritek hivatalos honlapjan sem. Nem veletlenul. Gondolom hallottal az ezzel kapcsolatos balherol. Szoval ezeket ne keverjuk ide. Hivatalosan vannak: Ridata, Arita, Traxdata A honlapon sem volt SOHA sem Ridisc, sem Ritek szitazasu Ritek (lila Ritek). Ha ezeket eddig is tudtad, akkor bocs.

Nem, erről nem hallottam.


vas. márc. 27, 2005 23:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Scorp írta:
Odo: a Philips altal gyartott Philips lemez mediakodjat meg tudnad adni? En meg ilyenrol nem hallottam. CD-R lemezek kozott tutira nincs. Van viszont: Ritek, CMC Magnetics, Taiyo Yuden (masra nem emlekszem igy fejbol)

Soroljam?
Ezek DVD-k.
PHILIPS.041
PHILIPS.C08
PHILIPS.C16
PHILIPS.010
PHILIPS.001
PHILIPS.081


vas. márc. 27, 2005 23:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Scorp írta:
Odo: Gyenge lemezt nem tapasztaltal Philips nev alatt, vagy ugy altalaban gyenge termeket? Mert ha ez utobbi, akkor szamos peldat tudok felhozni. Ha meg a lemezekre erted, akkor pedig goto elozo hozzaszolasom.

Mindkettő.


vas. márc. 27, 2005 23:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1086
Hozzászólás 
A Ridisc, es a Ritek szitazasu Ritek pedig nincs fonn a Ritek hivatalos honlapjan sem. Nem veletlenul. Gondolom hallottal az ezzel kapcsolatos balherol. Szoval ezeket ne keverjuk ide. Hivatalosan vannak: Ridata, Arita, Traxdata A honlapon sem volt SOHA sem Ridisc, sem Ritek szitazasu Ritek (lila Ritek). Ha ezeket eddig is tudtad, akkor bocs.


vas. márc. 27, 2005 22:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1086
Hozzászólás 
Odo: a Philips altal gyartott Philips lemez mediakodjat meg tudnad adni? En meg ilyenrol nem hallottam. CD-R lemezek kozott tutira nincs. Van viszont: Ritek, CMC Magnetics, Taiyo Yuden (masra nem emlekszem igy fejbol)


vas. márc. 27, 2005 22:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1086
Hozzászólás 
Odo: Gyenge lemezt nem tapasztaltal Philips nev alatt, vagy ugy altalaban gyenge termeket? Mert ha ez utobbi, akkor szamos peldat tudok felhozni. Ha meg a lemezekre erted, akkor pedig goto elozo hozzaszolasom.


vas. márc. 27, 2005 22:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1086
Hozzászólás 
Odo: A Philips DVD+R lemezek nem gagyibbak a Ritek (pl Ridata) lemezeknel? Pedig azok. Erre fogadast is kothetunk. Nezd meg a PI (Parity Inner) es a PO (Parity Outer) ertekeit egy Philipsnek meg egy Ridatanak, aztan ird ide legyszives. Kosz


vas. márc. 27, 2005 22:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Hozzászólás 
Privátba jöjjön aki tud most országos szállítókak az átlagnál jobb áron.
kösz


vas. márc. 27, 2005 22:07
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Scorp írta:
Hogy a Ritek milyen lemezeket gyart, a www.ritekusa.com oldalon lehet megnezni. En egyetlen szoval sem mondtam, hogy a vilag legjobb lemeze lenne a Ridata! pl a Verbatim, a TDK is jobb. De a Philips, a Benq (meg meg sorolhatnam), mind gagyibb. Van egy osszesito tablazatom, amit a netes minosegtesztek alapjan keszitettem, ez alapjan irom + sajat tapasztalatom is van.

A Philips nem gagyibb egy Ritek-nél. Sok Ritek lemez gyenge. Viszont ilyet Philips név alatt még nem tapasztaltam.


vas. márc. 27, 2005 21:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Scorp írta:
Ha meg valaki meg a mediakodokrol sem hallott, es azt kepzeli, hogy peldaul a Philips lemezeket a Philips gyartja, a Ridatat meg a Ridata, stb., azon meg csak mosolyogni tudok. Bocs, ha valakit ezzel megsertettem.

De van olyan Philips, amit a Philips gyárt. Na meg RICOH, Fuji...


vas. márc. 27, 2005 21:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1086
Hozzászólás 
Ha meg valaki meg a mediakodokrol sem hallott, es azt kepzeli, hogy peldaul a Philips lemezeket a Philips gyartja, a Ridatat meg a Ridata, stb., azon meg csak mosolyogni tudok. Bocs, ha valakit ezzel megsertettem.


vas. márc. 27, 2005 21:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1086
Hozzászólás 
Csak gondolkodom, gondolkodom, hogy honnan szedte itt azt valaki, hogy en azt mondtam, hogy a Ridata a vilag legjobb lemeze... En valami olyasmit irtam, hogy a Ridata a legjobb minosegu Ritek lemez (tehat a Ritek lemezek kozul a legjobb).


vas. márc. 27, 2005 21:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1086
Hozzászólás 
Aztan azt sem art tudni, hogy a megirt lemezt nem csak az iras utan kell tesztelni, hanem joval kesobb is (pl fel ev mulva). Persze nem hasznalt, karcos lemezekrol beszelek. Nyomorult Princo lemezek is szepen elvesztik a tartalmukat x ido mulva (magyarul nem lehet oket beolvasni), az iras utan soha nem hasznaltak is.


vas. márc. 27, 2005 18:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1086
Hozzászólás 
Mivel csak waprol vagyok, nem tudok linket adni. Egyikotok irta, hogy az sem mindegy, hogy milyen iroval lett irva a lemez. Ez igaz, viszont egy Princot barmivel is irsz, az akkor sz.ar marad. Az altalam latott tesztekben a Verbatim volt a legjobb. Benq az elen? Ez nevetseges. :)


vas. márc. 27, 2005 18:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1086
Hozzászólás 
Aki meg nem hallott a Ritekrol, az gondolom nem irt meg Philips CD-t sem. Nekem tobb szaz Philips CD-m van, es tobbseguk Ritek alapanyag. (A Philips DVD+R lemezeknek viszont semmi kozuk a Ritekhez.)


vas. márc. 27, 2005 18:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1086
Hozzászólás 
Hogy a Ritek milyen lemezeket gyart, a www.ritekusa.com oldalon lehet megnezni. En egyetlen szoval sem mondtam, hogy a vilag legjobb lemeze lenne a Ridata! pl a Verbatim, a TDK is jobb. De a Philips, a Benq (meg meg sorolhatnam), mind gagyibb. Van egy osszesito tablazatom, amit a netes minosegtesztek alapjan keszitettem, ez alapjan irom + sajat tapasztalatom is van.


vas. márc. 27, 2005 18:44
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: Itt-ott,amott
Hozzászólás 
Odo írta:
Tom-y írta:
Odo írta:
Tom-y írta:
Sziasztok!Tegnap vettem a Media Markt-ban "3AMedia" márkájú DVD-R lemezt.Már íráskor szólt a Nero,hogy nem biztos hogy jó lesz,mert nem szerepel a DVD-Rom által támogatott formátumok listáján.Messze kerüljétek el!Ja csak 300 ft.

Milyen listán??? Én még régebben megírtam belőle kb. 20-30 db-ot, semmi probléma nem volt vele. A lemezek azóta is teljesen jók.
Amúgy egy osztrák cég.

Olyasmit írt ki,hogy nem megfelelő formátumú a lemez,és hogy ajánlja a felírt adat ellenőrzését írás után.Le is állt,mert hibát talált.Egyébként lejátssza az asztali lejátszó,csak furcsa volt,hogy ilyet ír ki.Üdv!

Asztali? DVD-ROM-ról volt szó, nem DVD-VIDEO-ról.
Mivel ellenőrizted?

Neroval írtam ki a filmet,és ott ajánlotta fel,hogy ellenőriztessem a felírt adatot írás után.Na ekkor jelzett ki valamilyen hibát,sajna nem emlékszem már,mi is volt az.Szerencsére az asztali lejátszó olvassa a lemezt.Üdv!


vas. márc. 27, 2005 11:59
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Tom-y írta:
Odo írta:
Tom-y írta:
Sziasztok!Tegnap vettem a Media Markt-ban "3AMedia" márkájú DVD-R lemezt.Már íráskor szólt a Nero,hogy nem biztos hogy jó lesz,mert nem szerepel a DVD-Rom által támogatott formátumok listáján.Messze kerüljétek el!Ja csak 300 ft.

Milyen listán??? Én még régebben megírtam belőle kb. 20-30 db-ot, semmi probléma nem volt vele. A lemezek azóta is teljesen jók.
Amúgy egy osztrák cég.

Olyasmit írt ki,hogy nem megfelelő formátumú a lemez,és hogy ajánlja a felírt adat ellenőrzését írás után.Le is állt,mert hibát talált.Egyébként lejátssza az asztali lejátszó,csak furcsa volt,hogy ilyet ír ki.Üdv!

Asztali? DVD-ROM-ról volt szó, nem DVD-VIDEO-ról.
Mivel ellenőrizted?


vas. márc. 27, 2005 11:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: Itt-ott,amott
Hozzászólás 
Odo írta:
Tom-y írta:
Sziasztok!Tegnap vettem a Media Markt-ban "3AMedia" márkájú DVD-R lemezt.Már íráskor szólt a Nero,hogy nem biztos hogy jó lesz,mert nem szerepel a DVD-Rom által támogatott formátumok listáján.Messze kerüljétek el!Ja csak 300 ft.

Milyen listán??? Én még régebben megírtam belőle kb. 20-30 db-ot, semmi probléma nem volt vele. A lemezek azóta is teljesen jók.
Amúgy egy osztrák cég.

Olyasmit írt ki,hogy nem megfelelő formátumú a lemez,és hogy ajánlja a felírt adat ellenőrzését írás után.Le is állt,mert hibát talált.Egyébként lejátssza az asztali lejátszó,csak furcsa volt,hogy ilyet ír ki.Üdv!


vas. márc. 27, 2005 10:39
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Tom-y írta:
Sziasztok!Tegnap vettem a Media Markt-ban "3AMedia" márkájú DVD-R lemezt.Már íráskor szólt a Nero,hogy nem biztos hogy jó lesz,mert nem szerepel a DVD-Rom által támogatott formátumok listáján.Messze kerüljétek el!Ja csak 300 ft.

Milyen listán??? Én még régebben megírtam belőle kb. 20-30 db-ot, semmi probléma nem volt vele. A lemezek azóta is teljesen jók.
Amúgy egy osztrák cég.


vas. márc. 27, 2005 9:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: Itt-ott,amott
Hozzászólás 
Sziasztok!Tegnap vettem a Media Markt-ban "3AMedia" márkájú DVD-R lemezt.Már íráskor szólt a Nero,hogy nem biztos hogy jó lesz,mert nem szerepel a DVD-Rom által támogatott formátumok listáján.Messze kerüljétek el!Ja csak 300 ft.


vas. márc. 27, 2005 9:12
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 42
Hozzászólás 
Sziasztok! Ki tudja, hogy a http://dvd1.fw.hu/ oldalon lévő dvd kereskedés mennyire megbízható? Minőség és szállítás szempontjából. Esetleg rendelt már innét valaki?


vas. márc. 27, 2005 9:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 11:13
Hozzászólások: 166
Hozzászólás 
:shock: Scorp!

Várom a linkeket mert eddig azzal dobálóztak egyesek hogy ne külföldi fórumokat hozzak fel példaként. Én is megnéztem néhányat amelyeket látogatok is folyamatosan és ott a Daxon semmivel sem szerepelt rosszabbul mint a Ritek alapanyagúak. De úgy látszik a te szemed másképp látja mint az enyém! Most ne is menjünk akkor bele hogy milyen írók alapján állítod ezt, mert ugye az sem mindegy. Ha fontos adatokat szeretnék lemezre rögzíteni -jómagam- nem Ritekkel fogom ezt megtenni.

Te ezt írod én meg azt, ezért fórum nem?!? Ha viszont tilos a szabad vélemény kinyilvánítása szóljatok, akkor azt írom amit hallani szeretnétek, mégha egyáltalán nem is igaz, akkor is! :wink:

:shock: gprsmobil :shock:

Miket írogatsz itt össze?!?

Rászitázzák de melyikét?!? Verbatim, TDK, That's vagy Imation? Soroljam még? Na te aztán szakértő vagy a javából...
Datawrite-ot is kapni Taiyo Yuden médiakóddal attól még nagyon messze vannak annak a minőségétől, és most igen finoman fejeztem ki magam!

Miért melyik magazin különb, talán a PC World?


vas. márc. 27, 2005 0:03
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 29, 2004 14:28
Hozzászólások: 118
Hozzászólás Re: :8
gprsmobil írta:

A tudatlanságod kár felhozni érvként - ráadásul duplán is 8)

A Ritek, Arita, Ridata és még jónéhány OEM gyártó. Remek minőségű lemezeket gyártanak és ismertebb gyártók nevét is rászitázzák. A Suzukidra, Opeledre, Volkswagenedre sem írják rá, hogy egyes modeljeit Fiat motor hajtja.

A Chip magazin pedig közismerten azokat a termékeket teszteli előszeretettel, akik hirdetnek is nála. Nem beszélve arról az apró tényről, hogy 28x28 dvd lemeznél is többet forgalmaznak.

Ezek szerint sem a http://www.cdgrab.hu/_cikk/alapanyagmed ... s_mid.html
sem a http://www.chip.de/artikel/c1_artikelun ... id1=&tid2=
nem értenek hozzá.
Te meg igen.


szomb. márc. 26, 2005 16:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 170
Tartózkodási hely: Buda
Hozzászólás :8
zsazsa írta:
Hamisitvány vagy nem?A cikk szerint a médiakód nem garantálja a minöséget.
http://www.cdgrab.hu/_cikk/alapanyagmed ... s_mid.html
Scorp: igazad van, nem ismerem. A Ridata , Arita. (2x: Ritek G03, 4x: Ritek G04, 8x: Ritek G05) lemezeket.De. Míg a fórumba benem léptem nem is hallottam ilyenekröl,hogy egyáltalán léteznek.Ezért kételkedem abban,hogy ezek a "világ legjobb lemezei".Az alapanygra visszatérve a cikkben "nekem kielégítö" a válasz.

A BENQ a legjobb???

http://www.chip.de/artikel/c1_artikelun ... id1=&tid2=

A 28-tesztelt lemez között nincs (Ridata,Arita,Ritek)mint gyártó. Ha ezek a "legjobbak" akkor miért ?Viszont BENQ az élen.



A tudatlanságod kár felhozni érvként - ráadásul duplán is 8)

A Ritek, Arita, Ridata és még jónéhány OEM gyártó. Remek minőségű lemezeket gyártanak és ismertebb gyártók nevét is rászitázzák. A Suzukidra, Opeledre, Volkswagenedre sem írják rá, hogy egyes modeljeit Fiat motor hajtja.

A Chip magazin pedig közismerten azokat a termékeket teszteli előszeretettel, akik hirdetnek is nála. Nem beszélve arról az apró tényről, hogy 28x28 dvd lemeznél is többet forgalmaznak.


szomb. márc. 26, 2005 15:30
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 29, 2004 14:28
Hozzászólások: 118
Hozzászólás 
Hamisitvány vagy nem?A cikk szerint a médiakód nem garantálja a minöséget.
http://www.cdgrab.hu/_cikk/alapanyagmed ... s_mid.html
Scorp: igazad van, nem ismerem. A Ridata , Arita. (2x: Ritek G03, 4x: Ritek G04, 8x: Ritek G05) lemezeket.De. Míg a fórumba benem léptem nem is hallottam ilyenekröl,hogy egyáltalán léteznek.Ezért kételkedem abban,hogy ezek a "világ legjobb lemezei".Az alapanygra visszatérve a cikkben "nekem kielégítö" a válasz.

A BENQ a legjobb???

http://www.chip.de/artikel/c1_artikelun ... id1=&tid2=

A 28-tesztelt lemez között nincs (Ridata,Arita,Ritek)mint gyártó. Ha ezek a "legjobbak" akkor miért ?Viszont BENQ az élen.


szomb. márc. 26, 2005 9:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1086
Hozzászólás 
kisfili: Az altalam latott tesztek szerint a Benq lemezek csunyan elmaradnak mind a Ridata, mind az Arita lemezektol. Linket most nem tudok adni, mert csak waprol vagyok, de a neten rengeteg lemez minoseg tesztet neztem, ez alapjan irtam. (Egyebkent a Benq CD-R lemezek is gagyik voltak.)


szomb. márc. 26, 2005 1:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
trippla írta:
Mi a különbség a DVD-R és DVD+R között. Melyik jobb vagy ez egyforma minőségű csak kicsit különbözik a gyártási eljárás?


http://www.honvedelem.hu/cikk.php?cikk=19206&next=


csüt. márc. 24, 2005 19:15
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 05, 2004 19:35
Hozzászólások: 159
Tartózkodási hely: Pápa, Sopron
Hozzászólás 
Mi a különbség a DVD-R és DVD+R között. Melyik jobb vagy ez egyforma minőségű csak kicsit különbözik a gyártási eljárás?


csüt. márc. 24, 2005 17:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 11:13
Hozzászólások: 166
Hozzászólás 
Ez attól függ hogy honnan nézzük a dolgot. Összehasonlítva a Benq lemezt egy Arita vagy egy Ridata lemez házi lemeztesztjével (mivel sajna nincsen AudioDev SA300-asom hogy leellenőrizhessem úgy igazán az írót és a médiát) egy szinten végeztek, akkor a RITEK alapanyagú médiák is gagyik?

Utánanéztem a neten: a Daxon Technology volt a második gyártó aki a CMC Magnetics után a 16X DVD+R lemezek -Philips által jóváhagyva- gyártásába kezdett. Akkor azért nem lehet annyira gagyi?!? Tartóssága egy-két év múlva kiderül...

De hamár itt tartunk nemrég derült ki hogy nagy neves márkákat is hamísítanak köztük a kiváló Taiyo Yuden alapanyagú lemezeket is bizonyos márkanevekkel ellátva. Nálunk is kaphatóak.
http://www.cdfreaks.com/news/11357
Itt erről bővebben is lehet olvasni...


kedd márc. 15, 2005 19:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1086
Hozzászólás 
Benq lemezek a gagyi kategoriat kepviselik. Legalabbis a tesztek szerint.


hétf. márc. 14, 2005 11:53
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 11:13
Hozzászólások: 166
Hozzászólás 
Benq lemezzel találkozott már valaki? Elsőre RITEK-re tippeltem, de nem jött be.

DVD+R 4X, médiakód ID: DAXON-AZ1-001

Daxonról még nem hallottam eddig. DVD-R 4X legalább SONY. Azt ismerem.


hétf. márc. 14, 2005 11:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1086
Hozzászólás 
zsazsa: A korabban hozzam intezett irasodra reagaltam. A Ridata a legjobb minosegu Ritek alapanyagu lemez, ot koveti az Arita. (2x: Ritek G03, 4x: Ritek G04, 8x: Ritek G05) www.ritekusa.com


pén. márc. 11, 2005 19:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1086
Hozzászólás 
Zsazsa: Viccelsz?! Hallottal mar a Ritek cegrol egyaltalan? A kerdesed alapjan kizartnak tartom. Szerintem eloszor kicsit tajekozodj a neten...


pén. márc. 11, 2005 19:44
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. aug. 23, 2004 22:02
Hozzászólások: 59
Hozzászólás 
hmm nem reklám, de én itt veszem.. a dvdpapa 100 alatt +10 Ft-ot rátesz!

http://dvdr.atw.hu/ <= ez a Blahánál van. itt 100 az Arita 8×


csüt. márc. 10, 2005 18:48
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 21, 2004 22:54
Hozzászólások: 596
Tartózkodási hely: hol itt, hol ott!
Hozzászólás Re: dvd
techman írta:
Arita 8x 130ft ritek G05 alapanyag szerintetekjó?

:?:


A lemez kiváló, 130 Ft-ért drága! 100-ért láttam! Asszem http://dvdpapa.fw.hu


csüt. márc. 10, 2005 11:57
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. márc. 10, 2005 10:56
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Pestmegye
Hozzászólás dvd
Arita 8x 130ft ritek G05 alapanyag szerintetekjó?

:?:


csüt. márc. 10, 2005 11:05
Profil Privát üzenet küldése YIM
vas-tag

Csatlakozott: csüt. márc. 10, 2005 10:56
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Pestmegye
Hozzászólás minöség
Szerintem mostanában olcson lehet jó minöségü dvd-t<verbatim 150-200> venni.Szerintem a legjobb dvd irok a pioner,plextor,nec


csüt. márc. 10, 2005 11:01
Profil Privát üzenet küldése YIM
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 390 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség