Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. máj. 10, 2024 17:01



Hozzászólás a témához  [ 282 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
TV műsor-> DVD-re, avagy a digitalizálás rejtelmei 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 168
Hozzászólás 
Mondok még valamit: Úgy 2,5 -3 éve még (épp) nem volt DVD íróm és azzal szórakozgattam, hogy XVCD-ket gyártottam magamnak: 512x288-as felbontással, kiírás előtt megpatch-elve 352x288-ra. Beállítottam a DVD lejátszómat 16:9-re, a tévén ki is jött a csíkok nélküli "tojásfejű" kép, aztán azt mondtam a tévének, hogy 16:9 az input s láss csodát, összenyomta ahogy kell és - a maga korlátait persze figyelembe véve -zsír frankó volt az eredmény :)
Ha viszont a függőleges felbontásnál nem szabványos értéket választottam akkor teljesen zagyva eredményeket kaptam...


csüt. márc. 10, 2005 18:25
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 168
Hozzászólás 
Na akkor mégiscsak vitatkozom egy kicsit:

1024x576 keresésének eredménye a hwsw Háttértárak topikjában

Az itt ismertetett tételt egyszerűen le tudod ellenőrizni.
Számítógépdben a PowerDVD-vel indíts el egy 16:9-es anyagot nem full screen módban (Keep Aspect Ratio bepipálva). Az eredmény ahogy te is írod egy olyan kép, aminek nincs se alul se felül csíkja - de nem csak ennyi :) Nézd meg jobban! Milyen felbontáson van a monitorod? Nekem 1024x768-on - és a kép vízszintes irányban kitölti a teljes képernyőt, függőlegesen meg úgy a 3/4-ét... :) :)


csüt. márc. 10, 2005 18:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
macisajt111 írta:
Pepi írta:
"A 16:9-re való átkonvertálásnak mi értelme? A forrás anyag nincs olyan felbontású. Amúgy hogy csinálnád?"

Mivel említetted, hogy a forrásnak alul felül széles fekete csíkja van ami azt jelenti, hogy a film eredetileg 16:9 amit a TV-ben 4:3 letter box-ban adtak. Ha megszabadítod a videót az alsó és felső 4:3 kitöltő csíkoktól akkor kapsz egy 4:3-ban torzító (nyúlt) 720x576 videót. Ha ezt nyúlt videót NLE programban átrakod 16:9 jelzésűre azaz 16:9 DV akkor a valós idejű DV exportnál (firewire) az NLE program szabványos 16:9 jelzéssel küldi a felvevő felé a DV-t. Ennek az eredménye, hogy a keletkezett MPEG2 16:9 formátumú lesz ami azt jelenti, hogy 16:9 TV-n teljes képernyős azaz fekete csík nélkül lesz látható. Hagyományos 4:3 arányú TV esetén a DVD lejátszó letter box-ba kapcsol azaz alul felül fekete csík. (mint a 16:9 gyári DVD-knél).
Persze ennek csak akkor van értelme ha 16:9 arányú TV-re szeretnéd optimalizálni. (a 16:9 arányú videó is 720x576 csak panoráma kamerával van rögzítve)



Széles fekete csík - így igaz.
De:
Tudtommal ami úgymond 4:3-ra van "optimalizálva" annak a videónak 720x576 a felbontása, s teszem azt egy 16:9 arányú kép úgy jelenik meg benne, hogy a 720x404 felbontású film köré fixen megképződik 86 pixeles fekete csík. (De az is lehet hogy 720x408 köré 88-as csíkok.)
Tudtommal ami úgymond 16:9-re van optimalizálva annak a felbontása 1024x576. Szóval ez jóval több mint a 720x404...

A témába mélyebben nem mennék bele, mert már a hwsw-n is csak elég nehezen tudtam követni az egyszer ott az anamorphiáról kirobbant vitát, de azért kíváncsian várom a válaszodat. :)

Én sem mennék bele mélyebben mert ehhez kevés lenne ez a fórum :)
Viszont nem árt tisztázni, hogy mi is a 16:9. A 16:9 felbontása is 720x576 csak a felvétel nem hagyományos optikával hanem úgynevezett panoráma optikával készül. És azért 720x576 mert a szabványos PAL full screen azaz a D1 videó 720x576. A normál 16:9 nem tartalmaz semmilyen fekete csíkot. A fekete csíkot a lejátszó teszi rá pontosabban összenyomja a képet és kipótolja alul felül fekete csíkkal. Ez a Letter Box eljárás (a PAN SCAN annyiban különbözik, hogy a kép bal és jobb végét levágja (az összenyomás miatt torzulnak a pixelek és emiatt a kép bal és jobb fele kilóg melyet Letter Box-ban úgyszintén összenyomnak, hogy a látható területen maradjon).
Az általam leírtakat egyszerűen ki tudod próbálni. A DVD lejátszóban vagy a felvevőben a lejátszási képarányt tedd 16:9 -re. Ebben az esetben ha beteszel olyan DVD-t melyen valódi 16:9 felvétel van akkor nem látható fekete csík se felül se alul. Pusztán a kép lesz nyújtott azaz minden tojás alakú lesz. Ha vissza kapcsolsz Letter Box-ba akkor újból lesz fekete csík alul felül de ezt a lejátszó rakja fel mivel összenyomja a képet.

Szóval amit Te írtál (1024x576) az a HDTV szabvány és semmi köze a normál 625 soros TV szabványhoz. HDTV azaz High Definition TV magyarul nagyfelbontású TV. Ez lesz a jövő ha képes lesz elterjedni úgy mint a 625 soros rendszer.
A 625 soros megjelenítési rendszernek a full screen mérete 768x576 melyből a DV és az MPEG2 azaz a D1 szabvány 720x576 méretet tekinti full screen-nek. Ennek a méretnek (720x576) vannak különböző pixel méretű és alakú képarány változata. Viszont bármelyik arányt nézed a forrás mindig 720x576.

Ha van kéznél Adobe Premiere akkor javaslom az ahhoz mellékelt kéziköny (pdf file) 4:3 és 16:9 arányokkal foglalkozó részének átnézését mert ott ezt egész korrekten leírják.

Tehát visszatérve az általam felvetettekre azaz ha vissza szeretnéd állítani a 4:3 arányra letter box eljárással átalakított videót 16:9-re akkor meg kell szabadítanod az alsó és felső csíkoktól de úgy, hogy croppingolod azaz kihúzod a széleket melynek az eredménye nyúlt 4:3 arányú 720x576 videó. Ezek után a szerkesztő programba megadod, hogy ez nem 4:3 hanem 16:9. A továbbiakban ha valósidőben kijátszod ezt a 16:9 arányú DV-t a firewire porton akkor a felvevő felismeri mivel 16:9 DV fejléccel lesz ellátva és szabványos 16:9 MPEG2 készül belőle. Ez akkor hasznos ha a filmet 16:9 arányú TV-n nézed mert akkor nem lesz fekete csík.

Remélem érthető voltam :)

Szerk:

Egy mondatba sűrítve a fentieket a 16:9 és a 4:3 nem a kép felbontásában hanem a pixelek arányában különbözik (pixel méret és alak) azaz mind a két arány 720x576 méretű csak a pixelek mérete és alakja változik. Ez adja a panorámahatást egy 16:9-es képen


csüt. márc. 10, 2005 15:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 168
Hozzászólás 
Pepi írta:
"A 16:9-re való átkonvertálásnak mi értelme? A forrás anyag nincs olyan felbontású. Amúgy hogy csinálnád?"

Mivel említetted, hogy a forrásnak alul felül széles fekete csíkja van ami azt jelenti, hogy a film eredetileg 16:9 amit a TV-ben 4:3 letter box-ban adtak. Ha megszabadítod a videót az alsó és felső 4:3 kitöltő csíkoktól akkor kapsz egy 4:3-ban torzító (nyúlt) 720x576 videót. Ha ezt nyúlt videót NLE programban átrakod 16:9 jelzésűre azaz 16:9 DV akkor a valós idejű DV exportnál (firewire) az NLE program szabványos 16:9 jelzéssel küldi a felvevő felé a DV-t. Ennek az eredménye, hogy a keletkezett MPEG2 16:9 formátumú lesz ami azt jelenti, hogy 16:9 TV-n teljes képernyős azaz fekete csík nélkül lesz látható. Hagyományos 4:3 arányú TV esetén a DVD lejátszó letter box-ba kapcsol azaz alul felül fekete csík. (mint a 16:9 gyári DVD-knél).
Persze ennek csak akkor van értelme ha 16:9 arányú TV-re szeretnéd optimalizálni. (a 16:9 arányú videó is 720x576 csak panoráma kamerával van rögzítve)



Széles fekete csík - így igaz.
De:
Tudtommal ami úgymond 4:3-ra van "optimalizálva" annak a videónak 720x576 a felbontása, s teszem azt egy 16:9 arányú kép úgy jelenik meg benne, hogy a 720x404 felbontású film köré fixen megképződik 86 pixeles fekete csík. (De az is lehet hogy 720x408 köré 88-as csíkok.)
Tudtommal ami úgymond 16:9-re van optimalizálva annak a felbontása 1024x576. Szóval ez jóval több mint a 720x404...

A témába mélyebben nem mennék bele, mert már a hwsw-n is csak elég nehezen tudtam követni az egyszer ott az anamorphiáról kirobbant vitát, de azért kíváncsian várom a válaszodat. :)


csüt. márc. 10, 2005 14:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
macisajt111 írta:
Pepi írta:
"Arra gondoltam, hogy max. minőségben felveszem a filmet a Pió asztalimmal"

Ez idáig jó azaz felvétel FINE-ba viszont szerintem DV-n exportáld ki. Így lesz egy kiváló minőségű DV AVI-d 48KHz PCM kísérőhanggal.

Mennyi szabad hely kell neki a gépben?

Idézet:
Továbbiakban vagy simán kitakarod a logót

Ezt meg tudom csinálni, így:
Crop(0, 132, 0, 0).AddBorders(0,132, 0, 0)

Idézet:
vagy levágod a felső és alsó részeket majd 16:9 arányra teszed a DV AVI-t.

A 16:9-re való átkonvertálásnak mi értelme? A forrás anyag nincs olyan felbontású. Amúgy hogy csinálnád?

Idézet:
MPEG2 tömörítésre felesleges software-es eljárást használni mivel a Pioneer felvevőben a DV in/out azaz a kész megvágott DV-t egyszerűen valósidőben exprotáld vissza a felvevőre úgy, hogy a felvételi minőség már a véglegesre legyen állítva.
A múlt héten vettem firewire kábelt és kipróbáltam. Tökéletes minőségben lehet DV-n oda-vissza küldeni az anyagot. Az XP simán felismerte a felvevőt. :)

Milyen progival? Hanyas SP kell hozzá? Nem baj ha a Firewire kábelem 10-15 méter hosszú? (Max. mennyi lehet?)

Idézet:
"Szerinted ki lehet valami ökölszabályt fundálni hogy hol érdemes a Pióval vágnom (Divide)? (Úgy hogy egy frame se vesszen el.)"

Ha jelenet váltásnál vágsz akkor észre se lehet venni. Viszont érdemes a fent leírtakon elgondolkodni mivel a DV kockapontosan vágható és a felvevő kiválóan konvertál MPEG2-ből DV-be ill. DV-ből MPEG2-be.

Végeztem egy gyors vizsgálódást és úgy tűnik tudom, hogy dolgozik a masina: fixen 12 frame-enként kódol key frame-et. Tehát ha itt vágok (osztok - divide) akkor - úgy gondolom - egy frame se fog elveszni.

A DV AVI egységesen 3.6MB/sec (25Mbit).

"Ezt meg tudom csinálni, így:
Crop(0, 132, 0, 0).AddBorders(0,132, 0, 0)
"

Kitakarás alatt azt értettem, hogy egy NL editor programban (Premiere, Canopus Edius, stb.) egyszerűen ráteszel egy kitakarási effektet.

"A 16:9-re való átkonvertálásnak mi értelme? A forrás anyag nincs olyan felbontású. Amúgy hogy csinálnád?"

Mivel említetted, hogy a forrásnak alul felül széles fekete csíkja van ami azt jelenti, hogy a film eredetileg 16:9 amit a TV-ben 4:3 letter box-ban adtak. Ha megszabadítod a videót az alsó és felső 4:3 kitöltő csíkoktól akkor kapsz egy 4:3-ban torzító (nyúlt) 720x576 videót. Ha ezt nyúlt videót NLE programban átrakod 16:9 jelzésűre azaz 16:9 DV akkor a valós idejű DV exportnál (firewire) az NLE program szabványos 16:9 jelzéssel küldi a felvevő felé a DV-t. Ennek az eredménye, hogy a keletkezett MPEG2 16:9 formátumú lesz ami azt jelenti, hogy 16:9 TV-n teljes képernyős azaz fekete csík nélkül lesz látható. Hagyományos 4:3 arányú TV esetén a DVD lejátszó letter box-ba kapcsol azaz alul felül fekete csík. (mint a 16:9 gyári DVD-knél).
Persze ennek csak akkor van értelme ha 16:9 arányú TV-re szeretnéd optimalizálni. (a 16:9 arányú videó is 720x576 csak panoráma kamerával van rögzítve)

"Milyen progival? Hanyas SP kell hozzá? Nem baj ha a Firewire kábelem 10-15 méter hosszú? (Max. mennyi lehet?)"

Ez bármilyen NLE programmal (Adobe Premiere, Canopus Edius, stb.) megvalósítható (capture/visszaírás a firewire-en keresztül)

Én speciel SP2 alatt használom (DVD-RW VR módban csak így látja a Windows). De szerintem simán az eredeti XP-vel vagy SP1-es változattal is simán megy. Ha felismeri a felvevőt akkor simán kezeli is.
Persze a felvevő nem vezérelhető DV keresztül úgy mint a DV kamera azaz nem lehet NLE programból a lejátszási funkciókat (indítás, léptetést, előre/hátra tekerés stb.) használni. Ezt a felvevő távvezérlőjével lehet csak.
Viszont az eredeti időbélyegek is átjönnek (mint a DV kameráknál) azaz a DV AVI magában hordozza a DV időadatokat is. Ez megkönnyíti a vágást mivel az NLE programban lehet az eredeti időadatok azaz nem a time line hanem a stream eredeti időbélyegei alapján is szerkeszteni /pld. ez segítség lehet jelenet keresés esetén is ha csak az eredeti időadat ismert azaz az eredeti hossznak az adatait tudod mivel a time line-on lévő vágott anyag már más időadattal rendelkezik (pld. kivágtál az elejéből) /

Azt nem tudom, hogy mekkora lehet max. a firewire kábel. Szerintem ha gyári akkor szabványos a 10-15 méter is. Én HAMA kábelekből 4.5 métereseket láttam.


csüt. márc. 10, 2005 11:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 168
Hozzászólás 
Pepi írta:
"Arra gondoltam, hogy max. minőségben felveszem a filmet a Pió asztalimmal"

Ez idáig jó azaz felvétel FINE-ba viszont szerintem DV-n exportáld ki. Így lesz egy kiváló minőségű DV AVI-d 48KHz PCM kísérőhanggal.

Mennyi szabad hely kell neki a gépben?

Idézet:
Továbbiakban vagy simán kitakarod a logót

Ezt meg tudom csinálni, így:
Crop(0, 132, 0, 0).AddBorders(0,132, 0, 0)

Idézet:
vagy levágod a felső és alsó részeket majd 16:9 arányra teszed a DV AVI-t.

A 16:9-re való átkonvertálásnak mi értelme? A forrás anyag nincs olyan felbontású. Amúgy hogy csinálnád?

Idézet:
MPEG2 tömörítésre felesleges software-es eljárást használni mivel a Pioneer felvevőben a DV in/out azaz a kész megvágott DV-t egyszerűen valósidőben exprotáld vissza a felvevőre úgy, hogy a felvételi minőség már a véglegesre legyen állítva.
A múlt héten vettem firewire kábelt és kipróbáltam. Tökéletes minőségben lehet DV-n oda-vissza küldeni az anyagot. Az XP simán felismerte a felvevőt. :)

Milyen progival? Hanyas SP kell hozzá? Nem baj ha a Firewire kábelem 10-15 méter hosszú? (Max. mennyi lehet?)

Idézet:
"Szerinted ki lehet valami ökölszabályt fundálni hogy hol érdemes a Pióval vágnom (Divide)? (Úgy hogy egy frame se vesszen el.)"

Ha jelenet váltásnál vágsz akkor észre se lehet venni. Viszont érdemes a fent leírtakon elgondolkodni mivel a DV kockapontosan vágható és a felvevő kiválóan konvertál MPEG2-ből DV-be ill. DV-ből MPEG2-be.

Végeztem egy gyors vizsgálódást és úgy tűnik tudom, hogy dolgozik a masina: fixen 12 frame-enként kódol key frame-et. Tehát ha itt vágok (osztok - divide) akkor - úgy gondolom - egy frame se fog elveszni.


csüt. márc. 10, 2005 10:42
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. márc. 10, 2005 9:02
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
SP2 nincs fenn, mindjárt letöltöm, és kipróbálom.


csüt. márc. 10, 2005 9:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
Nyiko írta:
Üdv mindenki!

Egy ismerősöm egy Pioneer asztali DVD íróval felvett nekem egy műsort. Asztali lejtászókban gond nélkül megy, de számítógépben nem. Felpörgeti a DVD-t, de se a Sajátgépnél, se a Commanderben nem tudom megnézni, hogy milyen fájl van rajta, a felvételt meg pláne nem. Azért gond ez, mert szeretném avi-ként elmenti, DivX formátumban.
Van valakinek ötlete?

Köszi

Ha DVD-RW lemezre VR formátumban lett felvéve akkor kell az XP SP2 mivel a sima XP és az SP1-es XP se olvassa a DVD-RW lemezt VR formátumban azaz a javítás az SP2-ben van. (Win98 és Win Me se látja)


csüt. márc. 10, 2005 9:12
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. márc. 10, 2005 9:02
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Üdv mindenki!

Egy ismerősöm egy Pioneer asztali DVD íróval felvett nekem egy műsort. Asztali lejtászókban gond nélkül megy, de számítógépben nem. Felpörgeti a DVD-t, de se a Sajátgépnél, se a Commanderben nem tudom megnézni, hogy milyen fájl van rajta, a felvételt meg pláne nem. Azért gond ez, mert szeretném avi-ként elmenti, DivX formátumban.
Van valakinek ötlete?

Köszi


csüt. márc. 10, 2005 9:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
macisajt111 írta:
Pepi!
A feladat a következő: Az egyik tévécsatornáról akarok felvenni egy filmet, sokszor adják...
A film szuper szélesvásznú, így vastag fekete csík van a képernyőn alul-felül. Azaz felül ott van a csatorna logója.

Arra gondoltam, hogy max. minőségben felveszem a filmet a Pió asztalimmal, szétvágom ketté, gépben összerakom s CCE-vel újrakódoltatom, közbeiktatva egy célszerű Avisynth scriptet ami kiiktatja a logót (Crop + Addborders).

Kísérleti szinten (egy korábbi felvétellel) sikerrel jártam: gyönyörűen sikerült a művelet. Csak attól tartok hogy a vágás során el fog veszni az anyagomból pár frame és az újból összerakott filmem az adott ponton megbicsaklik.
Szerinted ki lehet valami ökölszabályt fundálni hogy hol érdemes a Pióval vágnom (Divide)? (Úgy hogy egy frame se vesszen el.)

"Arra gondoltam, hogy max. minőségben felveszem a filmet a Pió asztalimmal"

Ez idáig jó azaz felvétel FINE-ba viszont szerintem DV-n exportáld ki. Így lesz egy kiváló minőségű DV AVI-d 48KHz PCM kísérőhanggal. Továbbiakban vagy simán kitakarod a logót vagy levágod a felső és alsó részeket majd 16:9 arányra teszed a DV AVI-t.
MPEG2 tömörítésre felesleges software-es eljárást használni mivel a Pioneer felvevőben a DV in/out azaz a kész megvágott DV-t egyszerűen valósidőben exprotáld vissza a felvevőre úgy, hogy a felvételi minőség már a véglegesre legyen állítva.
A múlt héten vettem firewire kábelt és kipróbáltam. Tökéletes minőségben lehet DV-n oda-vissza küldeni az anyagot. Az XP simán felismerte a felvevőt. :)

"Szerinted ki lehet valami ökölszabályt fundálni hogy hol érdemes a Pióval vágnom (Divide)? (Úgy hogy egy frame se vesszen el.)"

Ha jelenet váltásnál vágsz akkor észre se lehet venni. Viszont érdemes a fent leírtakon elgondolkodni mivel a DV kockapontosan vágható és a felvevő kiválóan konvertál MPEG2-ből DV-be ill. DV-ből MPEG2-be.


csüt. márc. 10, 2005 8:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 168
Hozzászólás 
Pepi!
A feladat a következő: Az egyik tévécsatornáról akarok felvenni egy filmet, sokszor adják...
A film szuper szélesvásznú, így vastag fekete csík van a képernyőn alul-felül. Azaz felül ott van a csatorna logója.

Arra gondoltam, hogy max. minőségben felveszem a filmet a Pió asztalimmal, szétvágom ketté, gépben összerakom s CCE-vel újrakódoltatom, közbeiktatva egy célszerű Avisynth scriptet ami kiiktatja a logót (Crop + Addborders).

Kísérleti szinten (egy korábbi felvétellel) sikerrel jártam: gyönyörűen sikerült a művelet. Csak attól tartok hogy a vágás során el fog veszni az anyagomból pár frame és az újból összerakott filmem az adott ponton megbicsaklik.
Szerinted ki lehet valami ökölszabályt fundálni hogy hol érdemes a Pióval vágnom (Divide)? (Úgy hogy egy frame se vesszen el.)


szer. márc. 09, 2005 20:01
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 21, 2004 22:54
Hozzászólások: 596
Tartózkodási hely: hol itt, hol ott!
Hozzászólás 
inhouse írta:
Ja, akinek divxes asztalija van! :)
A "praktikusságnak" ára van. A konvertálás jelentős gépidő, emellett áramot is fogyaszt az a gép közben. Egy DVD lemez ára 100-350Ft, és csak fel kell írni rá az mpeget DVD-ként minden konvertálás nélkül...

Üdv
Inhouse


Nem beszélve a minőségbeli különbségről! :)


kedd márc. 01, 2005 9:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Ja, akinek divxes asztalija van! :)
A "praktikusságnak" ára van. A konvertálás jelentős gépidő, emellett áramot is fogyaszt az a gép közben. Egy DVD lemez ára 100-350Ft, és csak fel kell írni rá az mpeget DVD-ként minden konvertálás nélkül...

Üdv
Inhouse


kedd márc. 01, 2005 9:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
Inhouse!

A DVD formátumnál olcsóbb a divix, egy DVD lemezre a DVD többszöröse rámásolható.
Nem a DVD lemezzel való spórolás miatt, hanem a praktikus megoldás miatt. Aztán ha kész a divixxel tele DVD lemez, már mehet is a divixes asztali dvd lejátszómba!
Aztán ha odajutok lehet, hogy DVD formátum lesz a vége és nem pepecselek a divixxel! :lol:

pgyuf


hétf. feb. 28, 2005 20:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Miért is akarod divx-é konvertálni? Mpegből egyből mehet DVD-re, ez a legolcsóbb megoldás archiválni.
A hozzá adott Ulead Video Studio 7-el tudsz belőle avit csinálni, ha neked ez kell...

Üdv
Inhouse


hétf. feb. 28, 2005 16:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
Inhouse!

Én is az ADS DVD Expressre gondoltam. A hozzáadott soft. tudja a divixé konvertálást, vagy azt mivel lehet a legoptimálisabban megoldani?

Köszi!


hétf. feb. 28, 2005 15:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
pgyuf!

Vigyázz az USB-s kütyükkel is, mert nem jelenti automatikusan, hogy hardveres kódolást csinál. Amit szerintem érdemes (ha rákeresel a hozzászólásaimra, akkor túlnyomó részt erről írok :lol: ) az az ADS DVD Express USB2.0. Hardveres kódolás, hanggal együtt (együttfutás), semmi csicsa, teszi a dolgát. Legutóbb 23-24eFt volt.

Üdv
Inhouse


hétf. feb. 28, 2005 9:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólás 
hello tud valaki PÉCSEN üzletet/boltot mondani ahol VHS-ről digitalizálnak számítógépre vagy dvd-re? otthon próbáltam tv tuner kártyával de az pocsék minőségű volt


vas. feb. 27, 2005 15:58
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
Sziasztok!

Új vagyok a digatilázálás témakörében, de azért az alapok megvannak. A kérdésem az lenne, hogy mi az a legolcsóbb megoldás, amivel analog (video, kamera) kimenetből digitalizált formátumot hozhatok létre. Előnyben részesítem a külső (usb-s) hardveres megoldást.
Nincsenek nagy igényeim, élvezhető minőségű legyen a produktum.
Amiket eddig találtam, az ADS egyes termékeit (pl. Tech DVD Xpress, Tech instant Video MPX), Dazzle Digital Video Creator90.
Fontos lenne, hogy a hozzáadott szoftverek (Ulead, Pinnacle) tudják a divixet formátumként.

Tehát, szerintetek mennyire használhatóak ezek a megoldások egy amatőrnek elfogadható minőség érdekében?

Köszönöm a segítséget!


szomb. feb. 26, 2005 12:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás 
toddzsa írta:
Hát...krónikus tárhely problémával küzdesz! :( :( :(

Hát igen. Ez a 20 giga már annak nevezhető.
Kellene vagy 90giga, de a winyóm is csak 80gigás és max 20-30at tudok felszabadítani...


pén. feb. 25, 2005 12:15
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 21, 2004 22:54
Hozzászólások: 596
Tartózkodási hely: hol itt, hol ott!
Hozzászólás 
Rozso írta:
Ezzel már csak annyi gond van, hogy (mint írtam), hogy csak 20 perc fér a gépemre aviban, ezért a hosszabbakat csak mpegben tudnám összefűzni.


Hát...krónikus tárhely problémával küzdesz! :( :( :(


pén. feb. 25, 2005 11:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás 
toddzsa írta:
Hát én fordítva szoktam csinálni! Az avi fájlokat vágom össze a Ulead VideoStudio-val (8-as), aztán konvertálom át mpeggé, és a Tmpeg DVD Authorral ácsolok rá menüt, és DVD Decrypterrel írom ki! (Röviden ennyi!) ...és így még sohasem fagyott meg!

Ezzel már csak annyi gond van, hogy (mint írtam), hogy csak 20 perc fér a gépemre aviban, ezért a hosszabbakat csak mpegben tudnám összefűzni.


pén. feb. 25, 2005 10:02
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 21, 2004 22:54
Hozzászólások: 596
Tartózkodási hely: hol itt, hol ott!
Hozzászólás 
Rozso írta:
Rozso írta:
Nekem is hasonló gondom van.
Ulead DVD MovieFactory 3.5 Suite-al szedtem le a videókat AVIban TMPG-vel átkonvertáltam, Uleaddal megvágtam, összefűzem, fejezeteket csináltam.
Mikor elkezdeném kiírni kb 20 perc alatt összefűzi a vodeót, megcsinálja a TEMPbe a fájlt, de mikor 100%ra ér ( az egész folyamat 5%-a), akkor "lefagy" a számláló megy és a proci is 100%on megy, de akármeddig várok, nem megy tovább. A menü készítésével kellene folytatnia, de nem megy.

Mi lehet a gond?

Kész feladtam.
Akármit teszek, ha nagy fájlokat fűzök össze, mindig lefagy 100%nál
Úgy döntöttem, hogy más progival próbálom összefűzni, majd utána újra vágni és kiírni, de nem tudom, hogy ezt melyik progival tegyem.

Tehát a kérdés!:
Melyik progival tudok minőségromlás nélkül MPEG2 fájlokat összefűzni?


Hát én fordítva szoktam csinálni! Az avi fájlokat vágom össze a Ulead VideoStudio-val (8-as), aztán konvertálom át mpeggé, és a Tmpeg DVD Authorral ácsolok rá menüt, és DVD Decrypterrel írom ki! (Röviden ennyi!) ...és így még sohasem fagyott meg!


pén. feb. 25, 2005 9:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
lati írta:
Ja es meg annyit szeretnek kerdezni hogy ez az avi lesz az mely 2 perc 1 Gb meretu?

Nem. Ez DV AVI lesz ami 5:1 arányú tömörítéssel rendelkezik és 3.6MB/sec helyigénye van.


csüt. feb. 24, 2005 8:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás 
Rozso írta:
Nekem is hasonló gondom van.
Ulead DVD MovieFactory 3.5 Suite-al szedtem le a videókat AVIban TMPG-vel átkonvertáltam, Uleaddal megvágtam, összefűzem, fejezeteket csináltam.
Mikor elkezdeném kiírni kb 20 perc alatt összefűzi a vodeót, megcsinálja a TEMPbe a fájlt, de mikor 100%ra ér ( az egész folyamat 5%-a), akkor "lefagy" a számláló megy és a proci is 100%on megy, de akármeddig várok, nem megy tovább. A menü készítésével kellene folytatnia, de nem megy.

Mi lehet a gond?

Kész feladtam.
Akármit teszek, ha nagy fájlokat fűzök össze, mindig lefagy 100%nál
Úgy döntöttem, hogy más progival próbálom összefűzni, majd utána újra vágni és kiírni, de nem tudom, hogy ezt melyik progival tegyem.

Tehát a kérdés!:
Melyik progival tudok minőségromlás nélkül MPEG2 fájlokat összefűzni?


szer. feb. 23, 2005 23:52
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás 
Nekem is hasonló gondom van.
Ulead DVD MovieFactory 3.5 Suite-al szedtem le a videókat AVIban TMPG-vel átkonvertáltam, Uleaddal megvágtam, összefűzem, fejezeteket csináltam.
Mikor elkezdeném kiírni kb 20 perc alatt összefűzi a vodeót, megcsinálja a TEMPbe a fájlt, de mikor 100%ra ér ( az egész folyamat 5%-a), akkor "lefagy" a számláló megy és a proci is 100%on megy, de akármeddig várok, nem megy tovább. A menü készítésével kellene folytatnia, de nem megy.

Mi lehet a gond?


szer. feb. 23, 2005 18:49
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: hétf. júl. 26, 2004 21:55
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Ja es meg annyit szeretnek kerdezni hogy ez az avi lesz az mely 2 perc 1 Gb meretu?


szer. feb. 23, 2005 15:35
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. júl. 26, 2004 21:55
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Koszonom szepen a hozzaszolast.

Akkor ha lehet meg annyit tudnal segiteni hogy milyen szoftverrel lehet megoldani az mpeg2 tomoritest...


szer. feb. 23, 2005 15:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
lati írta:
Sziasztok!

Szeretnek venni egy digitalizalo kartyat, mivel a miniDV kamararol kene a felvett dolgokat DVDre irni,de nem ismerem a kaphato capture kartyakat ill mi mit tud.A depon kettot talaltam aminek 20 000 Ft korul van az ara.

1.KnowledgeTech AVCK-9306 (http://www.depo.hu/?page_number=6&id=20 ... =1&csid=77)
2.ADS Technologies (USA) DVD Xpress USB 2.0 (http://www.depo.hu/?page_number=6&id=14 ... =1&csid=77)

Ha vki ismeri ezeket irna + vagy - tapasztalatokat...

Lattam Pepi hogy te vagod a temat, ha tudnal vmi olcsobb kartyat vagy megoldast javasolni szivesen veszem...

Egyaltalan erdemes ilyen olcso kartyakat venni?Vagy firewiren keresztul szoftveresen is meg lehet oldani hasonlo minosegben?

THX

DV kameránál nem kell semmilyen digitalizáló eszköz mivel a digitalizálás a kamerában történik mikor a szalagra írja az anyagot. Csak egy sima firewire kártya kell és kész. Itt nincs semmilyen software-es átvitel csak sima copy van azaz a kamerából firewire hálózaton keresztül mindenféle tömörítés nélkül másolódik a DV anyag a PC-re mely DV AVI formátumban tárolja. Ezt lehet utólag MPEG2-be tömöríteni valamilyen software tömörítővel.


szer. feb. 23, 2005 15:19
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. júl. 26, 2004 21:55
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Sziasztok!

Szeretnek venni egy digitalizalo kartyat, mivel a miniDV kamararol kene a felvett dolgokat DVDre irni,de nem ismerem a kaphato capture kartyakat ill mi mit tud.A depon kettot talaltam aminek 20 000 Ft korul van az ara.

1.KnowledgeTech AVCK-9306 (http://www.depo.hu/?page_number=6&id=20 ... =1&csid=77)
2.ADS Technologies (USA) DVD Xpress USB 2.0 (http://www.depo.hu/?page_number=6&id=14 ... =1&csid=77)

Ha vki ismeri ezeket irna + vagy - tapasztalatokat...

Lattam Pepi hogy te vagod a temat, ha tudnal vmi olcsobb kartyat vagy megoldast javasolni szivesen veszem...

Egyaltalan erdemes ilyen olcso kartyakat venni?Vagy firewiren keresztul szoftveresen is meg lehet oldani hasonlo minosegben?

THX


szer. feb. 23, 2005 15:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás 
Az miért van, hogy a videóm 4 darabban 3,95 (3,67) Giga, összefűzve viszont már 4,74(4,42)Giga?
Ulead Movie factoryval csináltam és a filmek mind azonos tulajdonságúak.
A 4,74-et még ki lehet írni DVD-re?


hétf. feb. 21, 2005 18:12
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Hozzászólás 
Azt hiszem, hogy az érdeklődésre való tekintettel e téma megérdemli a kiemelt figyelmet.


szomb. feb. 12, 2005 10:04
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 168
Hozzászólás 
Háát, azt hiszem inkább TMPGenc MPEG Editorral fogok próbálkozni.
Üdv!


pén. feb. 11, 2005 18:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 168
Hozzászólás 
Köszi a segítséget.
Csak sajnos az a baj hogy a VFAPI-val kreált két ál-avim összeakad. És csak az egyiket látom. Attól tartok feladom.

Én amúgy valahogy így tudnám hatékonyan és gyorsan megoldani a problémámat (a különböző betükkel egy-egy jelenetet szimbolizálok):

ezt kéne lássam

aaaabbbbbcccdddddd <- egyik ablak

aaaacccddddeeeeeff <- alatta másik ablak

és akkor csak hipp-és-hopp kivágom a "b" jelenetet (s máris látom hogy a "d"-t is 2 kockával kurtítani kell...)


pén. feb. 11, 2005 13:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
macisajt111 írta:
Na idáig eljutottam:

Így azt amit a time line AV1 sávjára raktál azaz a szerkesztendő videót látod a jobb oldali ablakban és a bal oldaliban azt amihez igazítani kell. Így könnyen el lehet végezni a szerkesztést.


De hogyan lehet szerkeszteni? Esetemben vágni?

Ugyan én a 6.0 verziót használom de szerintem a 7-es sem tér el képernyőileg nagyon :)
A time line bal oldalán fent az ablak szélén vannak a szerkesztő eszközök. Vágni a zsilettel lehet. Ezeken az kis ikonokon ha nyomva hagyod az egeret akkor kinyílik a további választási lehetőség.
A program mellé a CD-n mellékelnek egy user guide file-t (pdf) ez pontosan leírja, hogy abban a 7-es verzióban mit hol találsz.

Ja és ne felejtsd el a time line időformátumát 1 frame-re állítani mivel csak így lehet kockapontosan vágni (a time line bal alsó részén van az idősík egységének megadása)


pén. feb. 11, 2005 13:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 168
Hozzászólás 
Na idáig eljutottam:

Így azt amit a time line AV1 sávjára raktál azaz a szerkesztendő videót látod a jobb oldali ablakban és a bal oldaliban azt amihez igazítani kell. Így könnyen el lehet végezni a szerkesztést.


De hogyan lehet szerkeszteni? Esetemben vágni?


pén. feb. 11, 2005 13:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
macisajt111 írta:
Te Pepi, köszi, de én a Premiere-rel nem boldogulok és most nagyon nem vagyok amúgy a szellemi képességeim csúcsán tehát ha nem nagy baj szájbarágósan:

- hanggal nem foglalkozom (majd utólag /külön)
- a két filmváltozatból demuxolom a video (m2v) file-okat
- ebből az egyiket megpróbáltam beimportálni a 7-es premire-embe, de negyed óra után eluntam mert semmi életjelt nem adott a gépem. Lehet hogy egy órát is elszöszöl? Csinál legalább valami segédfile-t a későbbiekre való tekintettel? Lehet hogy jobban járnék ha ál-avit kreálnék? Azt hogy kell? dvd2avi progival? Beállítások?
- Tegyük fel hogy beimportáltam mindkét file-t után mit csináljak? Melyik ablakban húzzam egymás alá (esetleg mellé) a két file-t? Hogy jelölök ki, hogy vágok?
- Menet közben hogy mentek, egyáltalán mi legyen a projekt alapbeállítása?
- Ha kész vagyok hogy mentsem le az anyagot? Hogy célszerű? CCE plugint érdemes-e használni/ hogy kell?

Help me, pliz-pliz-pliz-pliz :)

Na akkor kezdjük az elején :)
Szerkeszteni mindenképpen hanggal együtt célszerű mert az utólagos szinkron elég macerás.
A Premiere 7 egyáltalán kezel MPEG2 file-okat import oldalon? Ezt azért kérdezem, mert csak akkor nyüglődik ennyit beolvasáskor ha nincs korrektül támogatva a beolvasandó formátum.
DV AVI-ra szerintem a felvevővel rakd át azaz firewire porton olvasd be videókat. Ez azért is jobb mivel az MPEG2 DV konverziót a felvevő hardware-esen végzi ill. vágás után közvetlenül a firewire porton keresztül hardware-esen lehet MPEG2-t elkészíteni (real time)
A szerkesztést kétféle módon végezheted. Az egyik, hogy a szerkesztendő videót azaz azt amiből ki kell vágni berakod az AV1-re és a monitor ablakot átkapcsolod 2 monitoros változatra majd a bal oldali (source) monitor ablakra rádobod azt a videót amit nem kell vágni. Így azt amit a time line AV1 sávjára raktál azaz a szerkesztendő videót látod a jobb oldali ablakban és a bal oldaliban azt amihez igazítani kell. Így könnyen el lehet végezni a szerkesztést.
A másik módszer az amikor szerkesztendő anyag megy az AV1-re a másik meg az AV2-re. Ebben az esetben viszont a szerkesztési monitor ablakban kell kiválasztani, hogy éppen melyik videosávot szeretnéd látni.

"Menet közben hogy mentek, egyáltalán mi legyen a projekt alapbeállítása?"

A Premiere NLE rendszerű program ami azt jelenti, hogy nem nyúl fizikailag a szerkesztendő forráshoz hanem csak egy leíró alapján dolgozik. Ez a leíró a projekt file. Ez tartalmaz mindent (vágási pontokat, effekteket, feliratokat, stb.) ezért menetközben ezt menteni kell. Mivel ez csak egy leíró ezért a mentés 1-2mp. azaz ilyenkor nem végez semmilyen renderelés vagy konvertálást.

"Ha kész vagyok hogy mentsem le az anyagot? Hogy célszerű? CCE plugint érdemes-e használni/ hogy kell?"

Érdemes a CCE-t használni mert elég jó eredményt tud produkálni viszont ha az anyag DV AVI-ba lett átrakva akkor mindenképpen az asztali felvevővel célszerű elvégeztetni a tömörítést (firewire porton keresztül). Ezt pedig egyszerűen és real time el lehet végezni.


pén. feb. 11, 2005 10:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 168
Hozzászólás 
Te Pepi, köszi, de én a Premiere-rel nem boldogulok és most nagyon nem vagyok amúgy a szellemi képességeim csúcsán tehát ha nem nagy baj szájbarágósan:

- hanggal nem foglalkozom (majd utólag /külön)
- a két filmváltozatból demuxolom a video (m2v) file-okat
- ebből az egyiket megpróbáltam beimportálni a 7-es premire-embe, de negyed óra után eluntam mert semmi életjelt nem adott a gépem. Lehet hogy egy órát is elszöszöl? Csinál legalább valami segédfile-t a későbbiekre való tekintettel? Lehet hogy jobban járnék ha ál-avit kreálnék? Azt hogy kell? dvd2avi progival? Beállítások?
- Tegyük fel hogy beimportáltam mindkét file-t után mit csináljak? Melyik ablakban húzzam egymás alá (esetleg mellé) a két file-t? Hogy jelölök ki, hogy vágok?
- Menet közben hogy mentek, egyáltalán mi legyen a projekt alapbeállítása?
- Ha kész vagyok hogy mentsem le az anyagot? Hogy célszerű? CCE plugint érdemes-e használni/ hogy kell?

Help me, pliz-pliz-pliz-pliz :)


csüt. feb. 10, 2005 16:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
macisajt111 írta:
Pepi, értesz te az Adobe Premiere-hez?
Van egy DVD-m egy filmmel ami kb. 40 perccel hosszabb mint a szinkronizált videokazis változat (amit bedigiztem a Pio asztalival).
Meg kéne vagdosnom a DVD-s változatot. Tehát a Premire-be be kéne hozzam a két video sávot s szépen végigmenve az egészen a DVD verzióból ki kéne vagdossam a plusz részeket. Tudsz segíteni? Mondhatsz más progit is...

Ez roppant egyszerű. Ha a DVD másolt vagy nincs rajta másolásvédelem akkor simán asztalival firewire-en keresztül DV AVI-ba. Itt már Premiere-ben felrakhatod a két sávot (akár többet is).
Azért írtam DV AVI-t mert ha jól tudom közvetlenül MPEG2 import csak a Premiere Pro-ban van (én 6.0-t használok). De ha olyan változatod van ami kezel MPEG2 állományt és képes az MPEG2 kockapontos vágására akkor mehet a sima MPEG2 is. Ebben az esetben simán mind a két DVD demuxolva ripp a PC-re. Viszont ha közvetlenül az MPEG2-t vágod akkor a DD 2.0 kísérőhangot át kell raknod PCM-be mert ha jól tudom egyik Premiere se kezel Dolby Digital kísérőhangot.


csüt. feb. 10, 2005 13:50
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 168
Hozzászólás 
Pepi, értesz te az Adobe Premiere-hez?
Van egy DVD-m egy filmmel ami kb. 40 perccel hosszabb mint a szinkronizált videokazis változat (amit bedigiztem a Pio asztalival).
Meg kéne vagdosnom a DVD-s változatot. Tehát a Premire-be be kéne hozzam a két video sávot s szépen végigmenve az egészen a DVD verzióból ki kéne vagdossam a plusz részeket. Tudsz segíteni? Mondhatsz más progit is...


csüt. feb. 10, 2005 13:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
macisajt111 írta:
Minek? A felvétel régiófüggetlen. Lejátszáshoz meg az ember lejátszót használ és nem felvevőt . Egyébként sincs sok értelme mert a gyári DVD-n elhelyezett másolásvédelem miatt nem lehet a HDD-re másolni az anyagot. Azok a DVD-k melyek nincsenek másolásvédelemmel ellátva meg általában régiófüggetlenek.

Az a baj hogy a felvevő beüzemelése során azt a lejátszómat helyeztem nyugalomba amelyik régiófüggetlen volt (de elég rapszodikusan működött). A másikhoz meg mindeddig még nem találtam régió hack-et. Szóval most nem tudom lejátszani az 1-es régiójú DVD-imet...

A másolásvédelem (Macrovision) kiiktatásához macrovision dekóder kell (a videomagnó és a DVD felvevő közé kell bekötni). Ilyet lehet házilag is készíteni de venni is lehet
Hol? Válasz jöhet privátban is ;)

Úgy általában a VCR beállítás a legoptimálisabb de ha jártas vagy a videotechnikában akkor javaslom "Memory" valamelyikét mely szabadon enged paraméterezni azaz minden szűrőáramkört szabadon állíthatsz elérve ezzel a legoptimálisabb minőséget.
Ezt a kitérő választ :) :)
Ha megtaláltam a VCR-t akkor nyilván láttam a "Memory"-kat is. :)
Szóval ha mégiscsak volna kedved egy kicsivel specifikusabban írni azt megköszönném! :)

"Szóval most nem tudom lejátszani az 1-es régiójú DVD-imet..."

Szerintem nem érdemes piszkálni a felvevőt. Főleg azért nem mert ha netán meghibásodik és az fw hackelt akkor elvész a gyári garancia ami ugye 3 év és hát egy ilyen készülék javítási költségéből akár 2-3 asztali lejátszót lehet venni (egy HDD csere legalább 60.000-70.000Ft + munkadíj). A munkadíjról meg annyit, hogy anno megkrepált a JVC kamerám és a JVC szerviz közölte, hogy a munkadíj 13.000Ft :shock:
Szóval szerintem hagyd a fenébe.

"Hol? Válasz jöhet privátban is "
pld. Conrad Szaküzlet 1067 Budapest, Teréz krt. 23. Tel: (06-1) 302-3588
A neve: SCART javító:
http://www.conrad.hu/product.asp?product_id=353990&catalog_name=Conrad&category_name=000593_Guid8F7C943FD9D21BFCE10000000A010252&variant_id=&MSCSProfile=
Azt, hogy milyen nem tudom mert én nem használok ilyet mivel nálam a DC30 hardware MJPEG capture/editor kártya kiiktatja a macrovision-t :)

"Ezt a kitérő választ
Ha megtaláltam a VCR-t akkor nyilván láttam a "Memory"-kat is. :)
Szóval ha mégiscsak volna kedved egy kicsivel specifikusabban írni azt megköszönném!
"

Nem volt szándékomban kitérő választ adni :) . Az egyéni beállításokra nem igazán lehet érdemleges javaslatot tenni mivel az, hogy mit és mennyire állítasz függ a forrás minőségétől.
Amit mindenképp be kell kapcsolni az a zajszűrű. A Detail, White Level, Black Level, Hue, Chroma Level beállítása már az egyéni minőségi megítélés alapján történik azaz ezekre pontos receptet nem tudok adni mivel az értékük függ a forrástól.
Nekem speciel elég amit a gyári VCR beállítás ad.


kedd feb. 01, 2005 7:48
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 11:11
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
Üdv,

a hétvégén megpróbálkoztam egy VHS kazetta digitalizálásával és DVD-videóvá alakítással - kevés sikerrel, a végeredményben az film előrehaladtával egyre jobban elcsúszik a hang, a végén már kb 15 mp-cel.

Közvetlen szoftveres tömörítéssel SVCD formátumba rögzítettem (a TV-kártya gyári progijával), itt az eredmény .mpg fájl még tökéletes volt. Ezután a DVDlab progival akartam DVD-t csinálni belőle, ez szétbontotta az mpg fájlt videó és audió fájllá (.mpv és .mpa), illetve a hangot 48kH-essé alakította, ekkor még szinkronban voltak. Viszont a DVD-videóvá konvertálás végeredménye már rossz (tk. a project compile után).

Még egy dolgot megpróbáltam, TMPGEnc progival átkonvertáltam (SVCD-ről SVCD-re...), ennek az eredménye szintén rossz. (Ja, egy fél órás videóanyagon 1 órát gondolkozott...)

Van valami tippetek, hogy mi lehet a problema? Nekem a következők jutottak eszembe:
- **** a DVDlab compiler része
- hibás képkockák vannak az mpg-ben, amit a konverzió során egyszerűen kihagy mind a DVDlab, mind a TMPGenc (ami mondjuk nem szép dolog, legalább a hozz tartozó hangot is kivágná...)

A konfigom:
P4 2.8 Prescott, ASUS P4P800 alapon, 256 MB SD (tudom, tudom... :<)
LeadTek WinFast TV2000XP TV-tuner (sima, nem Expert)


Szóval, ebben az ügyben szeretném a segítségeteket kérni, mi lehet a baj? Valami (viszonylag) gyors megoldást keresek, tehát nem ilyen órákig tartó átkonvertálgatósdit.... (TMPGenc...)

PLEASE HELP!


hétf. jan. 31, 2005 16:41
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 168
Hozzászólás 
Minek? A felvétel régiófüggetlen. Lejátszáshoz meg az ember lejátszót használ és nem felvevőt . Egyébként sincs sok értelme mert a gyári DVD-n elhelyezett másolásvédelem miatt nem lehet a HDD-re másolni az anyagot. Azok a DVD-k melyek nincsenek másolásvédelemmel ellátva meg általában régiófüggetlenek.

Az a baj hogy a felvevő beüzemelése során azt a lejátszómat helyeztem nyugalomba amelyik régiófüggetlen volt (de elég rapszodikusan működött). A másikhoz meg mindeddig még nem találtam régió hack-et. Szóval most nem tudom lejátszani az 1-es régiójú DVD-imet...

A másolásvédelem (Macrovision) kiiktatásához macrovision dekóder kell (a videomagnó és a DVD felvevő közé kell bekötni). Ilyet lehet házilag is készíteni de venni is lehet
Hol? Válasz jöhet privátban is ;)

Úgy általában a VCR beállítás a legoptimálisabb de ha jártas vagy a videotechnikában akkor javaslom "Memory" valamelyikét mely szabadon enged paraméterezni azaz minden szűrőáramkört szabadon állíthatsz elérve ezzel a legoptimálisabb minőséget.
Ezt a kitérő választ :) :)
Ha megtaláltam a VCR-t akkor nyilván láttam a "Memory"-kat is. :)
Szóval ha mégiscsak volna kedved egy kicsivel specifikusabban írni azt megköszönném! :)


hétf. jan. 31, 2005 14:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
macisajt111 írta:
Hali!
Nagy megelégedéssel használom az 520-asomat, de persze az ember mindig többre vágyik... :)

- Pepi (bárki más): tudsz valami régió függetlenítési lehetőséget a masinához?
- Tegnap megpróbáltam egy gyári, kölcsönzős kazit bemásoltatni vele, mert nem volt mégse időm megnézni, de nem hagyta mondván az anyag egy része copy protected. Erre valami csel létezik?
- Úgy általában a "VCR" beállítás a legoptimálisabb a kaziról való átvételre? Vagy esetleg van jobb /finomabb is?

Válaszokat előre is köszi!

"- Pepi (bárki más): tudsz valami régió függetlenítési lehetőséget a masinához?"

Minek? A felvétel régiófüggetlen. Lejátszáshoz meg az ember lejátszót használ és nem felvevőt :) . Egyébként sincs sok értelme mert a gyári DVD-n elhelyezett másolásvédelem miatt nem lehet a HDD-re másolni az anyagot. Azok a DVD-k melyek nincsenek másolásvédelemmel ellátva meg általában régiófüggetlenek.

"- Tegnap megpróbáltam egy gyári, kölcsönzős kazit bemásoltatni vele, mert nem volt mégse időm megnézni, de nem hagyta mondván az anyag egy része copy protected. Erre valami csel létezik?"

A másolásvédelem (Macrovision) kiiktatásához macrovision dekóder kell (a videomagnó és a DVD felvevő közé kell bekötni). Ilyet lehet házilag is készíteni de venni is lehet :) . Házi elkészítéséhez itt a kapcsolási rajz: http://members.tripod.com/~sgyozo/ep/vhs.htm

"Úgy általában a "VCR" beállítás a legoptimálisabb a kaziról való átvételre? Vagy esetleg van jobb /finomabb is?"

Úgy általában a VCR beállítás a legoptimálisabb de ha jártas vagy a videotechnikában akkor javaslom "Memory" valamelyikét mely szabadon enged paraméterezni azaz minden szűrőáramkört szabadon állíthatsz elérve ezzel a legoptimálisabb minőséget.


hétf. jan. 31, 2005 11:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 168
Hozzászólás 
Hali!
Nagy megelégedéssel használom az 520-asomat, de persze az ember mindig többre vágyik... :)

- Pepi (bárki más): tudsz valami régió függetlenítési lehetőséget a masinához?
- Tegnap megpróbáltam egy gyári, kölcsönzős kazit bemásoltatni vele, mert nem volt mégse időm megnézni, de nem hagyta mondván az anyag egy része copy protected. Erre valami csel létezik?
- Úgy általában a "VCR" beállítás a legoptimálisabb a kaziról való átvételre? Vagy esetleg van jobb /finomabb is?

Válaszokat előre is köszi!


hétf. jan. 31, 2005 9:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
macisajt111 írta:
Pepi írta:
Pld. MN21 azaz SP 120 perc de egy üres RW vagy R lemezre azt írja, hogy SP (MN21) módban 122 perc írható a lemezre (ez a 2 perc differencia lefedi az általad említett 150-200MB-t).


Osszad el a 4450-et 120-szal és megkapod hog egy perc az átlag 37 megabájt, tehát 2 perc is csak 75. Na majd kipróbálom amit írtam.

Egyébként azt figyeltem, hogy kb. 20 megás cellákat gyárt a "kicsike" - gondolom ezen belül VBR-el. Mennyi memóriája lehet a masinának? 256? (Esetleg ez is egy bővítési lehetőség? Persze ha még a vincsi az is, a memóriája biztos nem szabványos csatlakozójú...)

"Osszad el a 4450-et 120-szal és megkapod hog egy perc az átlag 37 megabájt, tehát 2 perc is csak 75. Na majd kipróbálom amit írtam."

Mivel a tömörítés valódi VBR a méret így nem igazán határozható meg mivel az aktuális bitráta mindig a képtartalomtól függ. Minél részletgazdagabb a kép annál nagyobb a bitráta. A felvevő által megadott értékek átlag bitrátára vonatkoznak melyet igyekszik betartani. Jártam már úgy, hogy a lemez végén 3 perc szabad hely helyett több mint 10 perc maradt meg.
Az általad felvázolt kiszámítás CBR esetén tökéletesen és pontosan alkalmazható viszont a VBR tömörítési technika arra alapul, hogy nem egy fix bitráta van hanem egy minimum, maximum és egy átlag érték van megadva melyet tömörítéskor a felvevő úgy használ, hogy a bitráta a képtartalom függvényében a minimum és a maximum között van az átlag figyelembevételével. Pontosabban a felvevő igyekszik tartani az átlagot de ha a képtartalom megkívánja akkor elmegy egészen a maximumig vagy lemegy egészen a minimumig. Az 520-as esetén a maximum 9200Kbps a minimumra most nem emlékszem de vagy 0 vagy pedig 2000kbps az átlag meg az általad beállított MN érték.


kedd jan. 11, 2005 12:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 168
Hozzászólás 
Pepi írta:
Pld. MN21 azaz SP 120 perc de egy üres RW vagy R lemezre azt írja, hogy SP (MN21) módban 122 perc írható a lemezre (ez a 2 perc differencia lefedi az általad említett 150-200MB-t).


Osszad el a 4450-et 120-szal és megkapod hog egy perc az átlag 37 megabájt, tehát 2 perc is csak 75. Na majd kipróbálom amit írtam.

Egyébként azt figyeltem, hogy kb. 20 megás cellákat gyárt a "kicsike" - gondolom ezen belül VBR-el. Mennyi memóriája lehet a masinának? 256? (Esetleg ez is egy bővítési lehetőség? Persze ha még a vincsi az is, a memóriája biztos nem szabványos csatlakozójú...)


kedd jan. 11, 2005 12:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
macisajt111 írta:
És akkor itt jöhetne be amit kérdeztem. Vagy egyből DVDre iratod ki az asztalival?
(Nem a vágást kérdeztem, hanem azt hogy eggyel jobb minőségi szinten veszel fel és még úgy is esetleg rá fog férni az üres lemezre a cuccos.)

Az előző kérdésedre:
Ha megnézed az MN értékekhez tartozó hosszt és egy üres lemezen lévő szabad területet akkor láthatod, hogy a lemezen 2 perccel több anyag fér el mint a kiválasztott MN érték. Pld. MN21 azaz SP 120 perc de egy üres RW vagy R lemezre azt írja, hogy SP (MN21) módban 122 perc írható a lemezre (ez a 2 perc differencia lefedi az általad említett 150-200MB-t)

"Vagy egyből DVDre iratod ki az asztalival?"

Ha DC30-ról játszom ki akkor egyből lemezre veszem és azzal az MN értékkel amilyen hosszú az anyag (pld. 125 perc esetén MN20).
Ha komolyabb DVD tartalom kell akkor a rögzítés RW-re majd ripp és demux majd authoring a PC-n.
Egyébként ilyen esetben azért nem HDD-re rögzítek mert az auto chapter üzemmód csak DVD-re íráskor működik.


kedd jan. 11, 2005 11:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 168
Hozzászólás 
Pepi írta:
Ha kész akkor az anyagot egyszerűen kijátszom a time line-ról az asztali felvevőre. :)


És akkor itt jöhetne be amit kérdeztem. Vagy egyből DVDre iratod ki az asztalival?
(Nem a vágást kérdeztem, hanem azt hogy eggyel jobb minőségi szinten veszel fel mint ami az hossz alapján kijönne és még úgy is esetleg rá fog férni az üres lemezre a cuccos.)


kedd jan. 11, 2005 11:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
macisajt111 írta:
Szóval azt vettem észre hogy az 520-as nem igazán "tömi ki" a DVD lemezt. Értsd ez alatt: akár 150-250 mega szabad hely is marad rajta (a minőség ettől még nagyon szép, igazából még az EP is szinte veri a videokazit - szerintem). Ma vagy holnap ki fogok próbálni valamit: a becsült filmhossz szerinti eggyel nagyobb MN-nel fogom csinálni a felvételt, megvágom, majd High speed copy (a copynál ugye már amúgy is látni fogom a méretét..).
Pepi, te szórakoztál már ilyesmivel?

Vágásra nem igazán használom az 520-ast mivel ha vágni (szerkeszteni) kell akkor a rögzítés a DC30-as hardware MJPEG kártyával történik és a szerkesztés Premiere-ben. Ha kész akkor az anyagot egyszerűen kijátszom a time line-ról az asztali felvevőre. :)


kedd jan. 11, 2005 11:17
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 282 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség