Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 20:51



Hozzászólás a témához  [ 282 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
TV műsor-> DVD-re, avagy a digitalizálás rejtelmei 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 10, 2010 21:13
Hozzászólások: 4
Hozzászólás ..
Sajna a Diginél nem jön .. :S
Ez a gondom nekem is..
TVN volt eddig, az támogatta..
A UPC, Fibernet és az Antenna Digital sugározza.

Htáha lesz vki akinek bejön..

:(


kedd márc. 16, 2010 9:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: ..
zs0le52 írta:
a DaVinci learning szokta tolni, "A tudomány és technika nagy pillanatai" sorozatról lenne szó.
Passz, az a DaVinci nálunk nem jön.


hétf. márc. 15, 2010 21:19
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 10, 2010 21:13
Hozzászólások: 4
Hozzászólás ..
NBela:
1. jogos, elnélzést kérek!

2.-3. Direkt írtam h a részleteket később, mert az első - és leglényegesebb kérdés, hogy egyáltalán vki csinálna-e ilyet. Feleslegesen meg nem akartam a részletekbe belemenni (persze azt nem tudhatod, hogy mennyire vagyok tájékozott a netes keresésben stb).
Ha bárki is csinálna ilyet, biztos vagyok benne hogy meg tudnánk beszélni a részleteket .

4. sztem ezt meg mindenki - pláne a mai helyzetben - döntse el saját maga, hogy az én kedvemért kínlódna-e azzal, hogy rögzít műsort ingyen vagy bárhogyan.

Elnézést még egyszer mindenkitől ha okvetetlenkedtem.. :)

Várom továbbra is a segítőkész guruk jelzését!


hétf. márc. 15, 2010 20:29
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 10, 2010 21:13
Hozzászólások: 4
Hozzászólás ..
Sajnos nincs sehol fenn, elég alaposan körbenéztem.
Egyébként a DaVinci learning szokta tolni, "A tudomány és technika nagy pillanatai" sorozatról lenne szó.
Nem tudom hány részes, naponta vagy 3szor leadnak 2 részt (egy rész 15 perces).


hétf. márc. 15, 2010 20:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
Mért nem írod le a műsor címét?Hátha fellelhető valamelyik torrentboltban.


hétf. márc. 15, 2010 17:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Digitalizálás!
zs0le52 írta:
Az lenne a kérdésem, hogy lenne-e valaki aki venne fel nekem adást - juttatás ellenében - TV-ből?
1.Hidd el, nem véletlenül jelzett neked a fórummotor, hogy 2 egyforma üzit akarsz küldeni. Egyszerű oka van. Nem szeressük ugyanazt 2x olvasni. Akkor sem, ha egy szót megváltoztatsz benne.

2.Melyik csatorna, milyen műsora? Azé kérdem, mert lehetséges, hogy már fent van a műsor a neten.

3.Milyen minőséget szeretnél? Jó minőségű TV-rip, vagy youtube szerű egyszerű video képződmény?

4.A fórum hozzászólásai non-profit jellegűek, távol állnak tőle a fizetős szolgáltatások.


hétf. márc. 15, 2010 17:05
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 10, 2010 21:13
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Digitalizálás!
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy lenne-e valaki aki venne fel nekem adást - juttatás ellenében - TV-ből?

Nekem sajnos nincs meg a technikai feltétel sem, és a csatorna sem érhető el!
Akinek lenne hajlandósága egy kis plusz pénzre, kérem írjon nekem pü-t! A részleteket akkor!

Köszönöm előre is!


hétf. márc. 15, 2010 16:14
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd aug. 26, 2008 3:11
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Laci_L írta:
zoza32 írta:
... na megnéztem közben, sajna én nem ilyenre gondoltam, hanem mondjuk egy mozgó autó rendszámának folyamatos kitakarására:-(

Ezt meg hogy gondolod? Magától kövesse a program a mozgást?
Vannak profi videokeverő pultok, ahol ezt meg lehet csinálni, de ott is kézzel követve. :shock:


igen olyasmire gondoltam, ugy tudtam a pinaccle studió is tudja, de akkor ezek szeint profi cuuc kell hozzá:-(
azért köszönöm


vas. márc. 01, 2009 3:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
zoza32 írta:
... na megnéztem közben, sajna én nem ilyenre gondoltam, hanem mondjuk egy mozgó autó rendszámának folyamatos kitakarására:-(

Ezt meg hogy gondolod? Magától kövesse a program a mozgást?
Vannak profi videokeverő pultok, ahol ezt meg lehet csinálni, de ott is kézzel követve. :shock:


szomb. feb. 21, 2009 11:35
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd aug. 26, 2008 3:11
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
zoza32 írta:
Laci_L írta:
zoza32 írta:
... filmben kitakarást (rendszám stb) milyen progival tudok csinálni?...

Például telepited a VitualDub-ot, majd egy Plugin:

VirtualDub MSU Logo Remover
http://compression.ru/video/logo_removal/index_en.html

1. Bemásolni a telepített VirtualDub / Plugins könyvtárba
2. A Video / Filters helyen megkeresni, és Add.

Persze tökéletesen nem lehet eltüntetni, mivel a környezettel pótolja a kivágott részt. Minta video van a linken. :shock:


köszönöm, majd megpróbálom, szerintem lesz még kérdésem:-)



na megnéztem közben, sajna én nem ilyenre gondoltam, hanem mondjuk egy mozgó autó rendszámának folyamatos kitakarására:-(


szomb. feb. 21, 2009 6:50
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd aug. 26, 2008 3:11
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Laci_L írta:
zoza32 írta:
... filmben kitakarást (rendszám stb) milyen progival tudok csinálni?...

Például telepited a VitualDub-ot, majd egy Plugin:

VirtualDub MSU Logo Remover
http://compression.ru/video/logo_removal/index_en.html

1. Bemásolni a telepített VirtualDub / Plugins könyvtárba
2. A Video / Filters helyen megkeresni, és Add.

Persze tökéletesen nem lehet eltüntetni, mivel a környezettel pótolja a kivágott részt. Minta video van a linken. :shock:


köszönöm, majd megpróbálom, szerintem lesz még kérdésem:-)


szomb. feb. 21, 2009 6:46
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. jan. 22, 2009 21:54
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Kis problémához segítség kellene. A probléma a következő vegas-al megszerkesztem a videót, architec-el kiirom a dvd-t. De számítógépen szaggat (media player) nem csak nálam, hanem másik gépen is. Viszont asztali dvd lejátszón müködik rendesen. Segítséget elöre is köszi.


csüt. jan. 22, 2009 23:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
zoza32 írta:
... filmben kitakarást (rendszám stb) milyen progival tudok csinálni?...

Például telepited a VitualDub-ot, majd egy Plugin:

VirtualDub MSU Logo Remover
http://compression.ru/video/logo_removal/index_en.html

1. Bemásolni a telepített VirtualDub / Plugins könyvtárba
2. A Video / Filters helyen megkeresni, és Add.

Persze tökéletesen nem lehet eltüntetni, mivel a környezettel pótolja a kivágott részt. Minta video van a linken. :shock:


vas. jan. 18, 2009 18:14
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd aug. 26, 2008 3:11
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
sziasztok! egy olyan kérdésem lenne, hogy filmben kitakarást (rendszám stb) milyen progival tudok csinálni? vagy az tul bonyolult? alad dolgokhoz nerot használtam de fel tudom rakni a ulead studio t is, ezekben nincs ilyen funkció? esetleg más megfizethető szoftver?

előre is köszönöm


vas. jan. 18, 2009 6:33
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 07, 2008 10:39
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Uraim, lenne egy érdekes problémám videódigitalizálás témában, amit ugyan már többen felvetettek az elmúlt évek során, de kimondottan helyes válasz még nem érkezett rá. A következőről van szó.

Van egy analóg, 8mm-es kamerám, mely Video8 formátumban rögzít. Ezt szeretném digitalizálni, az eszköz pedig egy Hauppauge WinTV Go tunerkártya. A hardware-infrastruktúrát egyelőre nem szeretném megváltoztatni, tehát ebből kellene élni. :-)

A kamerának kompozit kimenete van, a tunerkártyának pedig RF bemenete, egyiket a másikba egy videómagnó segítségével alakítom át: a kompozit jel bemegy a videóba, és kijön belőle az antennajel, ami bemegy a tunerkártyába. Minden király, az elvárt (de persze alacsony) minőségben megfelelően dolgozik a kártya. Mivel néhány perces videókat digizek csak be, ez így elég. És akkor most jön a probléma: bizonyos kazetták (kamerakazetták) esetén a digitalizált felvétel erősen szaggat, az előírt 25 fps helyett csak olyan 10-12-vel megy. Nem minden kazettával csinálja ezt, de amelyikkel igen, azzal a teljes hosszán. A szaggatás akkor is jelentkezik, ha egyáltalán nem is történik felvétel, egyszerűen csak view módban nézem, hogy mit játszik le a kamera. Ha magát a kamerát állítom felvételre, akkor soha nem jelentkezik a probléma, szép, folyamatos a videó, tehát mindenképp a szalaggal kell, hogy legyen valami. De ez sem ilyen egyértelmű, mert egyrészt nem minden kazettánál csinálja, másrészt ha a videóval átveszem VHS-re, akkor utána VHS-kaziról digizve is szaggat, tehát olyan, mintha magán a szalagon lenne valami hiba, amit felvesz a VHS-magnó is. Külön érdekessége a dolognak, hogy ez a fajta szaggatás TV-n egyáltalán nem jelentkezik, ott tökéletesen folyamatos a kép akkor is, amikor a számítógépen szaggat. A dolog szoftvertől független, és számítógéptől is: más, szintén erős számítógépbe téve ezt a kártyát, ugyanúgy szaggat, ha az adott, "szaggatós" kazettákat játssza le a kamera. TV-adás soha nem szaggat, és live kamera mód sem, tehát nem azzal lesz a gond, hogy a kamera hibása teszi ki a jelet, meg ugye ha TV-re van kötve, mindig folyamatos, szaggatós szalagok esetén is.

Szerintetek mi lehet a dolog mögött műszakilag? Megdolást nyújthatna egy rendes digitalizáló kártya? (mert ugye ez csak tunerkártya)

Köszi szépen!


hétf. ápr. 07, 2008 11:13
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. nov. 10, 2004 0:15
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
hallo!
segíts légyszi! Milyen digitalizáló kártyát érdemes venni a vhs videók átkonvertálására? Nem szeretném, ha nézhetetlenné válna, de nem tudok 50ezer forintot rászánni a dologra.Szóval nem canopus kategóriásat fogok venni...
Max 20- 30 ezret tudok rászánni!

Köszi!


vas. jan. 13, 2008 18:40
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd júl. 20, 2004 11:21
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Udv.
Régi családi vhs-eket szeretnék digizni. ATI Radeon 1950xt vivo kártyám van .
Ha svideo-scart (van ilyen?) kábellel összekötöm a kártyát a videóval, akkor elvileg OK minden?
Milyen felbontást kell választani?
Előre is köszi a segitséget.
kj


vas. nov. 25, 2007 21:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Lásd feljebb: ez,amit írttam egy kt 7 alaplappal történt,ami kb.eqvivalaens a tiéddel
-:Átnyomattam a vincsre ezektután a vinyót át egy(rack)egy 3,2 Bartonos gépbe és kb 3 h alat div-xixes filmet gyártott CD-DVD-re a vágásssal együtt.-Idő ez,kétségtelen,de a lemez ami elkészült egy asztali DVD-n is lejátszható mint olyan,-ha nem jobb minőségben-mint a kazetta.Már ha lejátszó is képes lejátszani a Divx-es CD-t,mert annó ez is gond volt.(maga a konvertálás +a film)"áttőtése"a gépre-amilyen hosszú a kazettea-itt nincs duple- dubbing... :cry:


csüt. okt. 11, 2007 21:04
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. okt. 07, 2007 8:30
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Üdv mindenkinek!

Mondhatni teljesen amatör vagyok,igy minden segítségnek nagyon örülnék.
Házi videóimat szeretném digitalizálni pc-re kameráról vagy VHS kaziról.Azt tudom,hogy kell minimum egy digitalizáló kártya,de azt nem,hogy elég e hozzá a gépem.Ez egy P III, 1000 procival.Kinéztem az ADS DVD XPress DX2-t.Olvastam a ciket róla.Nem tudom beválna-e?Ha a kép és hang minősége nem sokat romlik,nekem már jó.

Előre is köszönök bármi féle hozzászólást,segítséget!


vas. okt. 07, 2007 8:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Kép


szomb. okt. 06, 2007 16:02
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szomb. szept. 15, 2007 20:24
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Üdv Nacorvus!

Végül megforrasztattam az áramkört, és műxik!

Azért köszi a segítséget!

Üdv: yaka


hétf. okt. 01, 2007 21:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Itt nem Vivo-s kártyára gondoltam,-az is ha "szűr" szoftveresen csinálja-hanem (nem is tudom hörtelenjében mi volt a neve,valami Winfast vc 1000 vagy 2000 pro :oops: )egy különálló PCI-os dugvány amivel átnyomtad aviba a gépre és utánna szerkesztetted(vagyis a gépen "szűrőztél")-mpeg2 stb.


kedd szept. 25, 2007 19:04
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szomb. szept. 15, 2007 20:24
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Szia Nacorvus!

Lehet olyan 4000 Ft-os digitalizálókártyát kapni, aminek S-video bemenete és kimenete is van? Mert talán ez is megoldaná a dolgot... Azt hallottam, hogy pl. régi ASUS VIVO-s videokártyák, pl. az ASUS V3400 vagy a V3800 alapból szűrték a jelet. Talán el kellene néznem tényleg egy bontóba...

Köszi még egyszer a segítséget, üdv:

yaka


hétf. szept. 24, 2007 8:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:roll: Hát,nemtudom amíg volt videomagnóm egy sima 4000 FT-os (új)digitalizálókártyával megoldottam a dolgot egy Athlon 1,6-os géppel.
Az igazi időkorlát maga a videomagnó volt(amilyen hosszú a film...),aztán maga a VHS minőség a maga felbontásával,szalaghibáival.Egyszóval a gépen utána megintcsak szerkeszteni kellett,de ilyen problémával:
Idézet:
1994 utáni VHS szalagokra is felkerült, és ez teszi őket másolásvédetté
sohasem találkoztam.Az ok,hogy egyik videóról a másikra nem tudod másolni a mesterszalagot scarton,de hogy egy S-video kimenetről számítógépre?
Ilyen digitalizáló kártyát bármelyik számítógépbontóban kaphatsz fillérekért ennek a fénykora a Sony Hi-8 kamerákkal leáldozott.Utána jöttek a digitális cuccok,amihez valóban a mai gépek mellet is kellenek a Canopus-szerű hártyák.


csüt. szept. 20, 2007 16:39
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szomb. szept. 15, 2007 20:24
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Szia Nacorvus!

Köszi az újabb választ! A Canopusok jó cuccok, csak nagyon húzós az áruk...
Nos, lehet. hogy igazad van, és én értek félre valamit, de úgy tudom, hogy a Macrovision másolásvédelmi technika nemcsak a DVD-kre, de az 1994 utáni VHS szalagokra is felkerült, és ez teszi őket másolásvédetté. Állítólag nem olyan nagy ügy, csak egy szűrőt kell rátenni a videóból kijövő jelre, és utána már másolható a szalag asztali DVD-felvevővel. Én ilyen szűrőt keresek készen, de egyelőre úgy néz ki, hogy kénytelen leszek megvenni a Conrad-os áramkört, és egy profival összeforrasztatni. Ez 9000 Ft+ a forrasztás költsége, a Canopusnál jóval olcsóbb...

Üdv: yaka


csüt. szept. 20, 2007 7:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:hm:
Idézet:
Ezért kellene egy kütyü, ami a Macrovision védelmet kiiktatja.
-Azt hiszem,két malomban őrlünk:ez arra jó hogy a DVD másolásvédelmét kiiktasd..és szerkeszthetővé tedd erre millió szoftos megoldás van :wink:
De,ha ilyenek re vágysz,hogy hardveres & valósidejű...(szerintem nem ez kell neked,de te tudod :) ) van ilyen itthon is a Canopus termékeiből válogass pl.itt:http://shop.studiotech.hu/index.php?topic_id=398


kedd szept. 18, 2007 18:28
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szomb. szept. 15, 2007 20:24
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Hello Nacorvus!

Köszönöm a választ! Nos, én jobban szeretném valós időben digitalizálni a szóban forgó videokazettákat. Ezért kellene egy kütyü, ami a Macrovision védelmet kiiktatja. Egyes helyeken video-jeltisztító áramkörnek hívják, kapható is ilyen a Conradban, csak az a baj, hogy neked magadnak kell összeforrasztanod az alkatrészekből... (http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Pr ... ZrZGpPUT09)

Üdv: yaka


kedd szept. 18, 2007 9:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:shock: Arra nem kell decoder,esetleg ha le akarod védeni a legyártott Dvd-t, arra kell egy coder.
Simán felnyomod a gépre mint avi,utánna bármelyik "jobb" avi-szerkesztővel
megvágni,hangkorrigálni aztan avi-ból :arrow: dvd programok közöl bármelyik szabadonválasztott.
Ezt,bármelyik akár középkategóriás(8-12 e Huf) ...Digitalizáló kártya,TV-kártya tudja.
Aamit nem tudnak:az anadóg,digitális átalakítást
a valósidejű felvételből(VHS-kamera rádugva a számítógépre) normális digitális adatfolyamot azaz DVD minőséget gyártani.

A megoldás az amit ttkkmm is felvetett:-(by önnöntülle:az újonnan felvett anyagoknak asztali lejátszón TV-n visszanézve romlik-e észrevehetően a minősége)-Nem romlik sőt, javíható is :arrow: MP4 minőség.


hétf. szept. 17, 2007 19:24
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szomb. szept. 15, 2007 20:24
Hozzászólások: 5
Hozzászólás Macrovision dekóder
Sziasztok!

Szeretnék venni egy Macrovision dekódert, saját VHS kazettákat digitalizálnék, amelyeket nem adtak ki DVD-n. Hol tudok ilyet venni Bp-en?

Üdv: yaka


hétf. szept. 17, 2007 10:58
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. márc. 02, 2007 13:40
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Újonnan felvett VHS anyagokat szeretnék digitalizálni közvetlen analóg kameráról.
Valaki azt ajánlotta, hogy vegyek kb. 50 eFt-ért digitalizáló kártyát, vagy egy dvd felvevőt. Biztos igazuk van, de én ennyit nem szánok rá. Most a Photo Hall-ban 20 eFt-ról leakcióztak 10 eFt-ra egy usb-s Dazzle Movie Compressor 2006 digitalizáló eszközt (Tuner funkciója nincs). Próbálta ezt már valaki? Nem tudom, hogy milyen szoftvert adnak hozzá: Állítólag Studió 9-et.
Még lenne két kérdésem: Milyen formátumokban tudok ezzel a programmal digitalizálni (tömörítetlen állományba szeretnék, szerkesztés után dvd)? az újonnan felvett anyagoknak asztali lejátszón TV-n visszanézve romlik-e észrevehetően a minősége?


pén. márc. 02, 2007 15:20
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. ápr. 16, 2004 23:05
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Idézet:
Akkor annak ott kell lennie. Lehet, hogy gyenge a jel ezért az automatika nem találja meg. Nézd meg a szolgáltatód frekvencia kiosztását és állítsd be manuálisan a felvevőt.


Igazad volt de érdekes hogy a sávon két adó volt található, az egyik az elején a mások a végén. Közöttük finom hangolással lehetett közöttük váltani úgy hogy közben a CC csatorna nem változott....

Kösz.


kedd feb. 20, 2007 10:49
Profil Privát üzenet küldése YIM
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
lenocs írta:
Pont ez a gondom, a TV-n PANA TH-42PX600E simán jön az adás a DVD a felvevőn keresztül, de a felvevőn sehogy nem tudom beállítani. (Egyébként a csatornára elő vagyok fizetve...) A szolgáltató a Fibernet... A régi videomagnómon szintén beállítható volt....

Akkor annak ott kell lennie. Lehet, hogy gyenge a jel ezért az automatika nem találja meg. Nézd meg a szolgáltatód frekvencia kiosztását és állítsd be manuálisan a felvevőt.


kedd feb. 20, 2007 0:30
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. ápr. 16, 2004 23:05
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Pepi írta:
lenocs írta:
Hello!!
A hétvégén beszereztem egy Pana DMR-EX65EG DVD felvevőt, hogy az elmulasztott TV sorozatokat felvegyem. Sajnálattal láttam azonban hogy a HBO-t nem tudja a felvenni a csatornák közé......

Ezúton keresek eszközt vagy bármit amit a kábeltv-s koax káblelre felhelyezve lehetővé teszi a felvevőm számára hogy megjelenjen a HBO csatorna...

Köszönettel!!

Amennyiben be van keverve ill. ha nem kódolt a HBO akkor jönnie kell. Mezei TV-n, videomagnón beállítható? Ki a kábelszolgáltató?


Pont ez a gondom, a TV-n PANA TH-42PX600E simán jön az adás a DVD a felvevőn keresztül, de a felvevőn sehogy nem tudom beállítani. (Egyébként a csatornára elő vagyok fizetve...) A szolgáltató a Fibernet... A régi videomagnómon szintén beállítható volt....


hétf. feb. 19, 2007 22:54
Profil Privát üzenet küldése YIM
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
lenocs írta:
Hello!!
A hétvégén beszereztem egy Pana DMR-EX65EG DVD felvevőt, hogy az elmulasztott TV sorozatokat felvegyem. Sajnálattal láttam azonban hogy a HBO-t nem tudja a felvenni a csatornák közé......

Ezúton keresek eszközt vagy bármit amit a kábeltv-s koax káblelre felhelyezve lehetővé teszi a felvevőm számára hogy megjelenjen a HBO csatorna...

Köszönettel!!

Amennyiben be van keverve ill. ha nem kódolt a HBO akkor jönnie kell. Mezei TV-n, videomagnón beállítható? Ki a kábelszolgáltató?


hétf. feb. 19, 2007 18:49
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. ápr. 16, 2004 23:05
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Hello!!
A hétvégén beszereztem egy Pana DMR-EX65EG DVD felvevőt, hogy az elmulasztott TV sorozatokat felvegyem. Sajnálattal láttam azonban hogy a HBO-t nem tudja a felvenni a csatornák közé......

Ezúton keresek eszközt vagy bármit amit a kábeltv-s koax káblelre felhelyezve lehetővé teszi a felvevőm számára hogy megjelenjen a HBO csatorna...

Köszönettel!!


hétf. feb. 19, 2007 17:47
Profil Privát üzenet küldése YIM
vas-tag

Csatlakozott: szomb. aug. 12, 2006 13:39
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok!
A következő lenne a problémám, remélem vki tud segíteni. :
Van néhány VHS kazettám japánból, amik elvileg NTSC szabványúak. Több helyen olvastam, hogy az NTSC szabványok között is van eltérés országonként. Tehát ezek elvileg NTSC-J szabványúak (?) Szeretném ezeket digitalizálni a lehető legjobb minőségben. A kérdés az lenne, milyen digitalizáló kártyát ajánlotok ehhez. Sajnos egyátalán nem értek ehhez a területhez. (A PC-m teljesítménye nem hiszem, hogy gondot okozna) Nagyjából 30ezer forintot szántam a dologra, nem tudom, ennyiből meg lehet e oldani és ha igen, akkor konkrétan mely kártyákat ajánljátok?

Előre is köszönöm a segítséget!


szomb. aug. 12, 2006 19:10
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd júl. 04, 2006 11:50
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy van egy nem digitális videokamerám, amivel vettem fel pár anyagot. Ezt átvettem videokazettára (VHS), és azt szeretném megörökíteni DVD-n, vagy legalábbis avi, mpg... formában. Kérdésem az lenne, hogy hogyan tudom összekötni a gépemmel? Történetesen van egy laptopom, amin van TV Tuner kártya is. Talán S-videoval?

Előre is köszönöm a segítséget!!


szomb. aug. 05, 2006 9:28
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 21, 2004 22:54
Hozzászólások: 596
Tartózkodási hely: hol itt, hol ott!
Hozzászólás Re: senki?
HiMen írta:
SOS, mondjatok már valamit. Milyen ezközt vegyek a fentiek alapján?


Nekem ADS Instant DVD-m van, az általad megadott célokra használom, maximális elégedettséggel! :)

...bocsi, ez FM tuner funkciót nem tud...


szomb. jún. 17, 2006 21:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd szept. 07, 2004 14:53
Hozzászólások: 147
Hozzászólás senki?
SOS, mondjatok már valamit. Milyen ezközt vegyek a fentiek alapján?


kedd jún. 13, 2006 11:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd szept. 07, 2004 14:53
Hozzászólások: 147
Hozzászólás Mit vegyek?
Segítség!

Digitalizáló ezközt szeretnék venni, de fogalmam sincs melyiket válasszam a sok közül (pyro, ads, miro...). Aki nagyon bennevan szerintem rögtön tud jót ajánlani, ami nekem több hónapnyi utánajárást spórolna meg!

Amit akarok:

1. VHS video kazettáim hosszú-hosszú családi filmjeit szeretném SVCD és DVD formátumba menteni. (Analóg video RCA bemenet)
2. A kábel TV-ről hosszabb filmeket rögzíteni hanggal (TV tuner funkció) vamilyen jól tömörített de jó minőségű formátumba. (Hardweres tömörítés)
3. Kábelen jövő rádiót fogni és MP3-ba menteni (FM tuner funkc.)
4. Esetleg Analóg RCA video + hang kimenet, amivel VHS kazettára vehetném a megszerkesztett filmeket vagy TV-n nézzem meg.

Maximum 20-30eFt-ot tudok rákölteni.
Gondoltam ADS INSTANT TV USB, ADS INSTANT TV DELUXE PCI vagy USB kártyákra, de mást nem is ismerek...


- Eddig egy ASUS V3800 kártyám volt. Végülis az is jó volt, de amióta XP -van hiába frissítem a drivert nem hajlandó a video jelet venni (sötét fekete ablak). Millenium alatt pedig 20 perc után lefagy. Elegem volt...
Segítsetek!


csüt. jún. 08, 2006 16:45
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. ápr. 05, 2006 10:58
Hozzászólások: 22
Hozzászólás Pinnacle Studio Media Suite V10
Megvettem a Pinnacle Studio Media Suite V10 !

Tartalma a következő:
Pinnacle Studio Plus v.10

Pinnacle InstantDVD Recorder

Pinnacle MediaManager

Studio MediaSuite CD

Jasc Paint Shop Photo Album

Steinberg WaveLab Lite

Pinnacle InstantDisc

Pinnacle InstantCopy

Pinnacle InstantWrite

Pinnacle InstantBackup

Studio Plus Bonus DVD

Remélem jó lesz !
Ha valakit érdekel (milyen) írjon!


szer. máj. 17, 2006 16:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Buta kérdés, hova kötötted a digitalizálandó cuccokat? A CATV melletti jack aljzat kimenet, nem oda kötötted véletlenül?
Ha kameráról akarsz digizni, akkor a másik oldalra dugható kis átalakító kábelt kell használnod, azon van kompozit és S-video, valamint audio bemenet, ha jól látom egy sztereó jack és 2 RCA alj formájában.
Ha a tuner részével akartál felvenni, akkor az lehet még, hogy a PAL videó mellett esetleg nem jó a hangnorma. Nézd meg lehet-e állítani (BG,DK...).
Azt is nézd meg, nincs-e audio beállítási menüpontban valami hangerő csúszka...

Előszört nézd meg milyen szoftvereket adtak hozzá, lehet, hogy azokkal elboldogulsz és nem kell másikat beszerezni.

Üdv
Inhouse


kedd máj. 16, 2006 8:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: hétf. máj. 15, 2006 14:11
Hozzászólások: 1
Hozzászólás S.O.S
Sziasztok!

Vásároltam egy : (MSI VOX TV BOX karitt ) > http://www.msi.com.tw/program/products/ ... hp?UID=536 < ilyent. Ha valaki tudna segíteni a beállításában, megköszönném!!! Szines képet sikerült vele elérnem, de minden gépindításnál állítanom kell az ntsc-ről Pal-ra, mert csak akkor szines a kép. De hang nincs. Sony videókameráról szeretnék digitalizálni + tv-ből.
De hang nélkül nem igazán jó. + Milyen szoftver kell a digitalizáláshoz, és a tv adások vételéhez Pc-n. Ha valaki tudna segíteni? Nagyon örülnék. Mert már több mint 2hete áll a dolog sajna:((( Senki sem ért hozzá!!!

Kérem valaki S.O.S!!!

Köszönöm!!!


hétf. máj. 15, 2006 14:33
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 29, 2006 14:20
Hozzászólások: 1
Hozzászólás avertv7
Sziasztok.

Erdeklodnek hogy egy Avermedia Avertv 7Box kulso tunerral megoldhato-e vmilyen modon az adasok rogzitese vmilyen programmal. Vagy mivel ez kulso tuner, nem lehetseges.


szomb. ápr. 29, 2006 14:22
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 15, 2006 12:49
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok!

Én egy Canopus DV Storm kártyával digitalizálok, tehát canopus avi jön létre. Én nagy mennyiségű videót tömörítek internetre wmv formátumba. Nagyon jónak bizonyult a windows média encoder 9, csak az a baj vele hogy a canopus avi-ba belefagy, vagyis nem támogatja. Tud valaki megoldást, létezik vajon valami megoldás?

Köszi!


szomb. ápr. 15, 2006 12:54
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 01, 2005 12:36
Hozzászólások: 369
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Hozzászólás Re: TV-műsor DVD-re
atomiapa írta:
A következőt szeretném kérdezni.
Milyen szoftverrel kellene vágni, átkonvertálni és DVD-re kiírni, hogy ne csak egy nyelven működjön a DVD, ha a kiinduláshoz használt rögzített MPEG-2 ( ts kiterjesztésű) videofájlban még 3 választható nyelv van?
További információk:
Felvétel: egy merevlemezzel ellátott DREAMBOX márkájú digitális műholdvevővel. (ts kiterjesztésű MPEG-2-be) Innen közvetlenül visszajátszva még működik a nyelvválasztási funkció Pl.: a Premiere1, a Pr2, a Pr direct=D1+D2+D3+D4+D5 csatornákról származó műsorokon.
Akészülék hálózati csatlakozóval rendelkezik, amelyen áttöltöm a számítógépre.
Vágás: MPEG Wizarddal : a műsor kezdetét és befejezését szoktam megvágni, mert az időzített felvételek és a műsorcsúszás mitt szükséges.
Ekkor már csak egy nyelv marad és még nem is lehetett választani.
Átkonvertálás, DVD menü és kiírás Nero 7 saját DVD készítése funkcióval.
A DVD ugyan működik az aztali lejátszóban a házimozi rendszeren, de csak egy nyelven és azt sem én választhatom meg.
Elnézést a hosszú kérdésért...


A DVD-nek menüt a Tmpeg DVD Authorral, több hangcsatorna kiosztását(NEM garantált :? ) a TmpegEnc3.0Xpress-el(vágást, konvertálást,szűrést, átméretezést ezzel a progival elvégezhető)próbáld meg, szerezd be hozzá az AC3 Plugin-t is! :wink:


hétf. márc. 27, 2006 10:01
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. feb. 22, 2006 11:39
Hozzászólások: 2
Hozzászólás TV-műsor DVD-re
A következőt szeretném kérdezni.
Milyen szoftverrel kellene vágni, átkonvertálni és DVD-re kiírni, hogy ne csak egy nyelven működjön a DVD, ha a kiinduláshoz használt rögzített MPEG-2 ( ts kiterjesztésű) videofájlban még 3 választható nyelv van?
További információk:
Felvétel: egy merevlemezzel ellátott DREAMBOX márkájú digitális műholdvevővel. (ts kiterjesztésű MPEG-2-be) Innen közvetlenül visszajátszva még működik a nyelvválasztási funkció Pl.: a Premiere1, a Pr2, a Pr direct=D1+D2+D3+D4+D5 csatornákról származó műsorokon.
Akészülék hálózati csatlakozóval rendelkezik, amelyen áttöltöm a számítógépre.
Vágás: MPEG Wizarddal : a műsor kezdetét és befejezését szoktam megvágni, mert az időzített felvételek és a műsorcsúszás mitt szükséges.
Ekkor már csak egy nyelv marad és még nem is lehetett választani.
Átkonvertálás, DVD menü és kiírás Nero 7 saját DVD készítése funkcióval.
A DVD ugyan működik az aztali lejátszóban a házimozi rendszeren, de csak egy nyelven és azt sem én választhatom meg.
Elnézést a hosszú kérdésért...


szer. feb. 22, 2006 12:47
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd dec. 13, 2005 10:54
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: BUdapest
Hozzászólás 
Köszönöm. Ez lesz a megoldas.:)))HDD nelkül!!:) Szétnézek. Ha marad bármi sötét folt kicsi buksimban, akkor elöfordulhat, hogy zaklatasként még olvashatod soraim. :)
Nagyon nagyon szepen köszönöm eddigi valaszaid, rengeteget segítettél.
Szilvi


kedd dec. 13, 2005 12:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
galocs írta:
Pepi!
Köszönöm. Úgy értettem, hogy ahhoz, hogy az általa megálmodott rendszer müködhessen, ahhoz elengedhetetlen ez az ieee DV csatlakozó.
ezzel csak az a gondom, hogy nézegettem én, de kb 100. 000 ft az induló ár, amiröl ezek indulnak. Ez tényleg igy realis???

Ha HDD-s kell akkor igen. Ha nem kell HDD akkor vannak jóval olcsóbbak is.


kedd dec. 13, 2005 11:35
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd dec. 13, 2005 10:54
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: BUdapest
Hozzászólás 
Pepi!
Köszönöm. Úgy értettem, hogy ahhoz, hogy az általa megálmodott rendszer müködhessen, ahhoz elengedhetetlen ez az ieee DV csatlakozó.
ezzel csak az a gondom, hogy nézegettem én, de kb 100. 000 ft az induló ár, amiröl ezek indulnak. Ez tényleg igy realis???


kedd dec. 13, 2005 11:31
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 282 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség