Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. jún. 05, 2024 13:24



Hozzászólás a témához  [ 10 hozzászólás ] 
Dvd szétbontása 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 168
Hozzászólás 
Ha a filmhez tartozó VTS nem tartalmaz több PGC-t, csak a filmét akkor esetleg bejöhet amit ula 78 ír, de csakis akkor ha bájtra ugyanolyan hosszú "tisztított" hangú filmet sikerült csinálni.
Egyéb iránt /máskülönben pedig inkább azt ajánlanám MrKase-nek, hogy kapcsolja ki az erősítőjén a hangszín szabályozást, különösképp a magasak kiemelését. Ha pedig így nem szól olyan jól a rendszere akkor szembesüljön vele hogy jobb cuccot kéne venni....

Nekem rengeteg DVD volt már a kezemben /gépemben de tegnap jártam először úgy egy 1930-as Hitchcock filmmel hogy - tényleg - zajos volt a hangja. A "Rémrendes" DVD-kre is kitalálta valami okostojás hogy zajosak pedig azok se azok...

No persze ha nem gyári az anyag akkor bármi előfordulhat: alapsávi mono magnóval felvett kaziról digizték a hangot pl. és ennek különböző alesetei...

És végül de nem utolsó sorban: a DVDRemake progival tökéletesen vissza lehet illeszteni egy menüs DVD-re egy "átszabott" filmet.


hétf. aug. 15, 2005 12:58
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Ahogy elnézem, a bütykölés tárgyai gyári dvd-k lennének. Gondolod, hogy egy pc-vel komolyabb zajszűrést tudnál végezni, mint egy profi studióban??? :?:


kedd aug. 09, 2005 8:46
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
Ok, Köszike, Megpróbálom.


hétf. aug. 08, 2005 22:50
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. dec. 26, 2004 12:30
Hozzászólások: 79
Hozzászólás 
Megoldható az is.
Ha nem változik meg a film, csak a hang lesz letisztítva elméletileg a menüs filmnek a fő VOB fáljait ki lehet cserélni.
A menü hivatkozások a film VOB-okra megmarad.


hétf. aug. 08, 2005 19:35
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
De ha így csinálom akkor a menü a dvdről eltűnik nem? Csak a kép marad hanggal és én pont azt akarom hogy úgy maradjon ahogy eredetileg volt a szerkezete csak a hangot cserélném le rajta!


hétf. aug. 08, 2005 19:27
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. dec. 26, 2004 12:30
Hozzászólások: 79
Hozzászólás 
Hali!

1. SmartRipper
- Kiválasztod amit kiakarsz szedni, ebben az esetben kell a kép ill. hang is!
- A "SmartRipper" néha hibázik és vagy a kép vagy a hang VOB marad, ezt ki lehet bontani a "VOBSnoopy"-val
- Figyelni kell rá hogy a "SmartRipper" béállításainál a legnagyobb fájl méret legyen beállítva!!!

2. Chaptor Xtractor
- Ezzel ki lehet szedni a Chapter infót

3. Ha a hangot leszűrted jöhet az összerakás

4. DVDMaestro 2915
- Ha Chapter infót beilleszted valószínűleg nem lesz jó, mivel 1órát csúszni fog
- Elég annyit tenni hogy megnyitod egy szöveg szerkesztővel a Chapter infót (TXT) és 1órát hozzáadsz mindenhez.

Ha valami nem megy ill. kellenek a programok küldj E-mailt!!!!


hétf. aug. 08, 2005 11:51
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
Naszóval mégegyszer, olyan gondom lenne, hogy van pár dvdm amin a magyar hang zajos és ezeket szeretmén megszűrni, de ezeken van menü+extra+stb..., és kellene egy olyan progi amivel úgy szét tudnám szedni hogyha a magyar hangot megszűrtem akkor összepakolva ugyanazt kapjam mint az eredeti volt kivéve hogy a hang megvan szűrve.
Remélem így érthetőbb voltam!
Előre is köszi a váloszokat!


szomb. aug. 06, 2005 23:09
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
hát ezt én se értem....
Hangszűrés alatt arra gondolsz, hogy pl. az angol szinkront levenni és csak magyar maradjon?


szomb. aug. 06, 2005 20:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 29, 2004 14:28
Hozzászólások: 118
Hozzászólás Re: Dvd szétbontása
MrKase írta:
Hali!

Olyan kérdésem lenne hogy dvd-t hogyan és mivel tudnám szétbontani úgy hogy utánna úgyanúgy ahogy volt össze is tudjam rakni? Abból a célból kellene hogy a hangot megszűrve szeretném rárakni de a menüjét meg mindent ahogy volt megtartsa.

Nem értelek egészen,hogy a hangon mit akarsz megszürni.De szerintem a CloneDvd az amit keresel.Ebben egyszerüen ki tudod válogatni,mi az amit meg akarsz hagyni és ha még mindig hosszabb az sem baj rápászitja a 4,7-es dvd-re.


szomb. aug. 06, 2005 20:17
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 16
Hozzászólás Dvd szétbontása
Hali!

Olyan kérdésem lenne hogy dvd-t hogyan és mivel tudnám szétbontani úgy hogy utánna úgyanúgy ahogy volt össze is tudjam rakni? Abból a célból kellene hogy a hangot megszűrve szeretném rárakni de a menüjét meg mindent ahogy volt megtartsa.


szomb. aug. 06, 2005 19:58
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 10 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség