Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. jún. 06, 2024 3:14



Hozzászólás a témához  [ 130 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
PINNACLE STUDIO PLUS 10 önsegélyező egylet 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Studio 10 plus serialok
Oregur írta:
... Szívesen fogadnék a Studio 10 plus-hoz serialokat.

A 10-hez nincs, de van újabb verzió (v12) komplett (program + megoldás), 10 találat: :shock:

http://katz.cd/search/PINNACLE+STUDIO+PLUS

Korrekt víruskereső és tűzfal legyen! :wink:


szer. feb. 11, 2009 21:39
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. feb. 11, 2009 18:38
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás Studio 10 plus serialok
csiga9 írta:
Hi!

Nekem a P. S 10.1.1 v. van fent minden müködik de a sebességet és megforditást nem tudom alkalmazni ha rá teszem a képre elsötétedik v. kimerevedik a kép. A 9-es v. vel gond nélkül müködött. Volt valakinél ilyesmi talán ezt a funkciot is aktiválni kell v. videokártya driver függő /Ati/? Ha serialra van szükségetek nekem van egy csomo mind két verziohoz!


Szívesen fogadnék a Studio 10 plus-hoz serialokat.


szer. feb. 11, 2009 18:48
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. dec. 07, 2008 10:49
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
atusz írta:
Nem tudom, hogy sikerült-e megoldást találni a problémádra, de van megoldás Pinnacle Studio 10 10.8 FULL ez vistára készült inkább persze tartalmaz xp javitást is.
http://www.pinnaclesys.hu/letoltes.php#studio


Kösz megoldodott,hála Atusz linkjének !!!!!!!!!!!
Nekem frissen telepitve is csinálta,de itt leszedtem a 2db Pats-et,azota tökéletes :-) :-)
Köszi mindenkinek:
Azoreg


hétf. dec. 08, 2008 12:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4797
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Nem sikerült kideríteni hogy mi okozza, de egy újratelepítés (nem windows, csak a studio) után most jól működik.


hétf. dec. 08, 2008 8:18
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. dec. 07, 2008 10:49
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
vackor írta:
Nekem meg az átmeneteknél bezöldül a kép (csak a kész anyagban, szerkesztés közben nem).
Valamit nagyon eltolhattak, ha ennyi probléma van az átmenetekkel.

Helló!!!!
Nekem ugyan ez a problémám mint Vackornak,szekesztés-előnézetben jók az átmenetek,a kész filmben az átmeneteim zöld csikosak!!!!
Miért van ez,nagyon elkellene a segitség!!!!!! PLS.
Előre is köszi:
Azoreg


vas. dec. 07, 2008 10:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4797
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Nekem meg az átmeneteknél bezöldül a kép (csak a kész anyagban, szerkesztés közben nem).
Valamit nagyon eltolhattak, ha ennyi probléma van az átmenetekkel.


pén. nov. 07, 2008 11:33
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. okt. 09, 2008 15:01
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Studio 10 help
Hello van egy Studio 10-es programo, már 2-szer lett feltelepítve, új windows is van rajta már,

az átmeneteknél pixelesen,csíkosan megy és vibrál a kép

előzőleg ugyanezen a gépen tökéletes volt

Update már volt , codec nincs fent


mi lehet a hiba???

előre is köszi a válaszokat


csüt. okt. 09, 2008 15:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
greenhunter írta:
...

Elmehetsz a sunyiba a reklámoddal együtt. :(
Az összes topikot telenyomtad vele.

Van még ötletem, mivel játsszál. :D


szer. okt. 08, 2008 16:49
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. okt. 01, 2007 18:22
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
atusz írta:
Hát nem tudom neked jobban elmondani! De azért megprobálom!:)
Tehát a dv szallagon mint egy infot tárolja a felvett anyag dátumát , idejét és hosszát.
Ezt képes a pinnacle megjeleniteni, a már előzőkben leírtak alapján, majd copy/paste paranccsal be rakod mint egy feliratot a timeline szerkesztő részbe!
Mintha egy címet csinálnál a filmednek.
Üdv: Atusz


Még mindig nem sikerül.
Én az alábbi képernyőképet látom. Semmi időre utaló jelet nem látok. A kamerával felvett anyagon pedig rajta van tuti.
A DVD címeinek importálása paranccsal töltöm be a dvd lemezt.
Kép
Sürgős lenne a segítség!!!
Üdv.


szer. szept. 03, 2008 22:25
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. okt. 21, 2005 9:22
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
Hát nem tudom neked jobban elmondani! De azért megprobálom!:)
Tehát a dv szallagon mint egy infot tárolja a felvett anyag dátumát , idejét és hosszát.
Ezt képes a pinnacle megjeleniteni, a már előzőkben leírtak alapján, majd copy/paste paranccsal be rakod mint egy feliratot a timeline szerkesztő részbe!
Mintha egy címet csinálnál a filmednek.
Üdv: Atusz


szer. szept. 03, 2008 19:17
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. okt. 01, 2007 18:22
Hozzászólások: 14
Hozzászólás Re: Dátum felirat
atusz írta:
tammmy írta:
Szeretném a megszerkesztett videón a felvétel készítés dátumát és idejét is megjeleníteni, de sehogy sem bírom. A kamera ezeket az adatokat úgy hozza létre mint egy filmhez tartozó feliratot.
Van valakinek ötlete hogy lehet a Pinnacleval ezt megjeleníteni?
Más programokkal sikerült (TMPGenc DVD Author, Adobe Premiere).

Hali!
A pinnacle megmutatja neked a time kódot amennyiben dv anyagból dolgoztás és abban is huztad le a gépről, mégpedig a video jeleneteknél megjegyzés nézet a kis szemüvegre kattintva oda varázsolja neked mellé a dátumot és még a pontos időt is amikor készült a felvétel. Neked csak annyi a dolgod, hogy feliratban megjelenteted a fimeden amilyen formátumban és ahol akarod.
Üdv: Atusz


DV anyagból dolgozom, de valamiért nem sikerül.
Addig rendben, hogy a jeleneteknél megjegyzés nézet, de hogyan tovább?
Leírnád részletesen?


hétf. szept. 01, 2008 21:04
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. okt. 21, 2005 9:22
Hozzászólások: 12
Hozzászólás Re: Dátum felirat
tammmy írta:
Szeretném a megszerkesztett videón a felvétel készítés dátumát és idejét is megjeleníteni, de sehogy sem bírom. A kamera ezeket az adatokat úgy hozza létre mint egy filmhez tartozó feliratot.
Van valakinek ötlete hogy lehet a Pinnacleval ezt megjeleníteni?
Más programokkal sikerült (TMPGenc DVD Author, Adobe Premiere).

Hali!
A pinnacle megmutatja neked a time kódot amennyiben dv anyagból dolgoztás és abban is huztad le a gépről, mégpedig a video jeleneteknél megjegyzés nézet a kis szemüvegre kattintva oda varázsolja neked mellé a dátumot és még a pontos időt is amikor készült a felvétel. Neked csak annyi a dolgod, hogy feliratban megjelenteted a fimeden amilyen formátumban és ahol akarod.
Üdv: Atusz


hétf. szept. 01, 2008 20:44
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. okt. 01, 2007 18:22
Hozzászólások: 14
Hozzászólás Dátum felirat
Szeretném a megszerkesztett videón a felvétel készítés dátumát és idejét is megjeleníteni, de sehogy sem bírom. A kamera ezeket az adatokat úgy hozza létre mint egy filmhez tartozó feliratot.
Van valakinek ötlete hogy lehet a Pinnacleval ezt megjeleníteni?
Más programokkal sikerült (TMPGenc DVD Author, Adobe Premiere).


hétf. szept. 01, 2008 14:39
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. okt. 21, 2005 9:22
Hozzászólások: 12
Hozzászólás Re: sebesség
SURFER írta:
Sziasztok!

Köszönöm atusznak a segítséget! Remélem sikerül majd elhárítanom a hang-kép problémát.

Más! Hogy gyorsabban kódoljon a program egy átlagos 120 perces videót, mivel érdemes bővíteni, illetve van-e értelme, a gépet? Ezek vannak nálam: P4 2x2,4 Ghz, 2x512 DDR2 RAM, 128MB videó k.(Geeforce 9???), HDD 160GB.

Köszi!



Mivel az alaplapról nem írtál, így kénytelen vagyok arra utalni, hogy s775 p4-es procid van, a ddr2-es memoriából itélve az, hogy 2*2,4 az pedig a Hyper-Threadingnek köszönhető de ettől a dolog még egy magos, tehát egy preocesszorral rendelkezel fizikailag, a memoria ddr 2 az oké, de a sebességet nem írtad.
Amire neked szükséged volna, az mindenképp egy intel core duo, és abból sem a legalsó kategoria, inkább gondolkodhasz nyugodtan a 6750-től fölfele, ami most egész jó áron lehet hozzá jutni, mivel az egésznek az alapja, mint ahogy a neve is sugalja az-az alaplap ebből érdemesebb egy jót választani, kérdés az, hogy mit szeretnél az alaplapon, sok usb firewire port ugye ami a videokamerákhoz kell.
Valóban érdemesebb lenne egy új konfigba gondolkodnod, visszetéreve az alaplapra én egy ip 35 chip készletest választanék a helyedbe, és maradnék a ddr2 memoriánál 800-1066-os mhz-en amiből legalább 2*1gb elkellene.
De mindenképpen érdemes lenne tudni, milyen az alplapod, mert ezzel sok időt és pénzt takaritanál meg!
Remélem hasznos lesz a tanácsom
Üdv: Mindenkinek!

Jó videobarkácsolást mindenkinek!
Ui:Azért kiváncsi lennék ki mit csinálgat, ha valakinek van valami rödvid snitje amit megosztana a másokkal én megnézném:)


vas. aug. 17, 2008 12:10
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. aug. 14, 2008 9:43
Hozzászólások: 2
Hozzászólás sebesség
Sziasztok!

Köszönöm atusznak a segítséget! Remélem sikerül majd elhárítanom a hang-kép problémát.

Más! Hogy gyorsabban kódoljon a program egy átlagos 120 perces videót, mivel érdemes bővíteni, illetve van-e értelme, a gépet? Ezek vannak nálam: P4 2x2,4 Ghz, 2x512 DDR2 RAM, 128MB videó k.(Geeforce 9???), HDD 160GB.

Köszi!


pén. aug. 15, 2008 8:23
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. okt. 21, 2005 9:22
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
Egyébként a 11-be van már szinkronizáció, így ezt a problémát kiküszöbölték:)


csüt. aug. 14, 2008 20:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. okt. 21, 2005 9:22
Hozzászólások: 12
Hozzászólás Re: Pinnacle Studio 10
SURFER írta:
Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Pinnacle Studio 10-est használom. Már többször előfordult, hogy a megszerkesztett és Mpeg2-be tömörített videót DVD lemezre kiírva és egy asztali DVD lejátszón visszanézve, általában ugyanott, a kép és hang kicsit szétcsúszott. Elég zavaró!
Mi lehet ennek az oka?

Előre is köszönöm a segítséget!


Általában akkor szokott nálam előfordulni, ha meg van vágva, pont ott a film ahol elcsuszik a hang meg a kép egymástól, és még pláne meg is van effektelve. ne kérdezd miért, de nekem is produkál néha ilyet, általában én ujra behívom a kérdéses részt, és akkor rendesen megcsinálja, esetenként effectelést nem használok oda.


csüt. aug. 14, 2008 20:13
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. aug. 14, 2008 9:43
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Pinnacle Studio 10
Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Pinnacle Studio 10-est használom. Már többször előfordult, hogy a megszerkesztett és Mpeg2-be tömörített videót DVD lemezre kiírva és egy asztali DVD lejátszón visszanézve, általában ugyanott, a kép és hang kicsit szétcsúszott. Elég zavaró!
Mi lehet ennek az oka?

Előre is köszönöm a segítséget!


csüt. aug. 14, 2008 9:56
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. okt. 21, 2005 9:22
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
Nem tudom, hogy sikerült-e megoldást találni a problémádra, de van megoldás Pinnacle Studio 10 10.8 FULL ez vistára készült inkább persze tartalmaz xp javitást is.
http://www.pinnaclesys.hu/letoltes.php#studio


kedd máj. 06, 2008 21:56
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 24, 2008 10:19
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Hi!

Nem nyálaztam még végig mindent, de lenne egy kérdésem.

Megoldható lenne-e szerintetek, hogy a 10-est Vista alatt használjam? A gond a következő volt:

az effektek behelyezésével (egy 2,5 órás filmet 3 nap alatt bedolgozva) a végeredményben az összes effekt helyén a két átmenő kép/jelenet villódzik felváltva. A tippem a DirectX 10 volt. Kipróbáltam XP-n is DX 9-cel (azzal OK is lett), de a Vistára kellene nekem..

Vajon muszáj lesz megerőszakolnom a beépített DX10-et valamilyen módon, vagy van erre más javítás?

Minden segítséget előre is köszi!


csüt. ápr. 24, 2008 10:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
Oreg csigahaz baratom,valahogy nemigen akarnak segitenni rajtad.En nemhasznalom ezt a progit ,de most epen elottem van egy 376-oldalas apro-leiras errol a progirol...de csehul...Ugy nagyjabol atneztem,ehez a progihoz kellenek a windowsba legujab,driverek-directx-minimalisan 20gb-szabad hej a merevlemezen es a telepites utan megkell csinalni a defragott.ez azt jelenti szed le,csinalj komplet driver friseteseket,directx-defrag.Es ugy megprobalni.UDV


csüt. szept. 27, 2007 20:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: csüt. szept. 27, 2007 11:51
Hozzászólások: 1
Hozzászólás VHS
Sziasztok!
Már én is rendelkezem ezzel a programmal és hozzá való kártyával -PCTV. hibrid Pro PCI - viszont a digitalizálás a VHS - ről nem megy. Ahogy elindítom a felvételt kilép a programból és feljön az üzenetküldés a gyártó felé. Az új frissítést letöltöttem a honlapról, de továbra sem jó. Segítséget kére valakitől.
Köszönettel 1 öreg : CSigaház


csüt. szept. 27, 2007 18:31
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd szept. 04, 2007 12:06
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 11-es
Sziasztok!

Feliratozással kapcsolatban lenne kérdésem. Van egy angol videó (kb.: 5 perc), amit feliratozni szeretnék, majd magyar menü-t készíteni hozzá, és DVD-re írni. A probléma az, hogy én nem találtam feliratozási opciót a Studióban.
Szívesen használok, feliratozó programot, de azzal két baj van:
1. én azt akarom, hogy a videón rögtön legyen felirat, és ne kelljen külön bekapcsolni
2. ha feliratozó programot használok, utána nem tudok menüt csinálni

Tudtok valami jó tanácsot adni?

Előre is köszönöm, remélem érthető volt. : )

rudi


kedd szept. 04, 2007 12:08
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. jún. 29, 2007 20:47
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Na, akkor kicsit elmélyülök a leírásban, hátha...
Köszi a segítséget!


szomb. jún. 30, 2007 12:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
Ööö.Bocsi de én nem használom az említett progit,így nem tudok abban segíteni hogy van -e ilyen jelenet szerkesztő benne avagy nincs.De mivel úgy tudom hogy komolyabb progi így elméletileg kén hogy legyen benne.
Üdv Zoli


szomb. jún. 30, 2007 10:29
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. jún. 29, 2007 20:47
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
És a studio-hoz hogy lehet ilyet beszerezni? Van free változat, vagy venni kell? És akkor jól értem, hogy ez valami program, amit aztán rá kell telepíteni?
Bocsi, hogy ilyen kis értetlen vagyok, de még soha nem hallottam ilyesmiről.. egyáltalán, a studio miért nem tudja ezt magától?...


szomb. jún. 30, 2007 10:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
Chapter=Jelenet
Arra szolgál hogy ne csak csévéléssel tudj haladni a filmben hanem a >>I gombal egy egész jelenetet ugorhatsz


szomb. jún. 30, 2007 9:34
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. jún. 29, 2007 20:47
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Szőke nő vagyok... mi az a chapter készítő vagy a valami olyasmi? De mivel nem tudom, mi ez, biztos nincs. Ilyen hogy lehet nekem?


szomb. jún. 30, 2007 7:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
Az első kérdésedre passzolok,a második:nincs chapter készítő,vagy valami ilyesmi?


pén. jún. 29, 2007 21:19
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. jún. 29, 2007 20:47
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Hát tényleg nem nagy is a tolongás, de azért megpróbálkozom, hátha tud valaki segíteni. Én nem egészen egy éve használom a programot, eddig analóg videokameráról és videóról digitalizálóval, és tökéletesen működött (majdnem) minden. Most van egy HDD kamerám, és azzal kezdődött, hogy nem tudtam bevarázsolni a gépre a studióval a felvételeket (sebaj, bemásoltam simán), és amikor az első azzal felvett videót akartam szerkeszteni, gyorsan kérte, hogy kérjek egy kódot a dolby-hoz, ami meg is történt, a kód szerepel a listában, viszont a hang egész érdekes, nem folyamatos, de nem is akadozik, csak rendszeresen van benne olyasmi, mint mikor a lemezjátszón ugrik egyet a tű. Ezt hogy tudom kijavítani?
Ja, és azt tudja valaki, hogy ha nem csinálok menüt, csak a felvételből simán egy dvd-t, miért nem tudok ugrálni a filmben, csak "csévélni"?
Köszi előre is bárkinek a segítséget!


pén. jún. 29, 2007 21:03
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. aug. 24, 2005 21:00
Hozzászólások: 26
Hozzászólás 
Sziasztok!
Újfent bajom van ezzel a 10-essel, de ezt a hibát már régen is észrevettem...2004-ben asszem...:-(
Most 10.7-es fullosan aktiválva benne minden, és mégis csinálja, hogy miután a tömörítetlen avit először beteszem a szerkesztő menübe, és el kezdeném vagdosni, észreveszem, hogy pár perc után NINCS HANGJA a felvételnek! Az audio sáv egy lineáris vonal....Holott az első chapternél van hang...az avi meg hibátlan...áááá....és holnapra össze kell dobjam az anyagot...áááááááááá.....


hétf. ápr. 02, 2007 20:50
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. márc. 03, 2007 16:09
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok!Segítsetek már léccí.Elég sok időt eltöltöttem ezzel a progival,és egyvmi nagyon zavar,nem tudom megycsinállni azt,hogy több szintü menüm legyen.Adva van egy családi videó képlopás összerakom nagy nehezen a fényképeket,még egy 4 kockából álló menüt is csinálok,de ez kevés és itt a vég,nem tom megcsin.hogy a következő oldal jöjjön ugyanazzal a menü háttérrel,Segítsetek PLS!!!De lépésről lépére ha vki leírná akkor megköszönném,lehet emailba is pala13@citromail.hu Köszi!!!!!!! És még 1 kérdés bár tudom ez nem ide tartozik, a dazzle movie compressor 2006-ről a mi a vélemény?Használlható?V ne is foglalkozzak vele?


szomb. márc. 03, 2007 16:15
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. jan. 24, 2007 11:28
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Nekem is.
minden jól működik, csak ha xvid alapanyagot akarok megnyitni, mindig aktiválni akar. mpeg2-őt (DVD) megnyit.

Miért nem tudok xvid-et megnyitni??


csüt. márc. 01, 2007 12:32
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. feb. 21, 2007 13:41
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
hello!! Van egy ps 10.5-ösöm.Régen használtam. Most ujra aktív kódot kér?? Kitudna segiteni Előre is kösz.üdv ojgy


szer. feb. 21, 2007 13:57
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. dec. 28, 2006 17:26
Hozzászólások: 2
Hozzászólás DVD készítés
A Pinn. Studio 10.5 plusz-al készítenék DVD filmet. Ha a legjobb minőséget választom, vagy az egyedi beállításokkal akarom elkészíteni, akkor bögyörészik több órát, de a végén hibaüzenettel el küld melegebb éghajlatra, a DVD-n egy könyvtárszerkezettel ajándékoz meg, de a film nem játszható. Megpróbáltam 30%-os minőséget, azzal sikerült, de nem tökéletes a hang. Ki tud segíteni?


vas. feb. 04, 2007 12:42
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd jan. 23, 2007 12:07
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
A Studio 10.7 patch már rég fennt van, driverek frissítve, fireware port kikapcsolva, a test drive 54200 kb-t mutat, a frame-ek viszont 5 perc után még mindig repülnek. A leghosszabb amit felvettem 8 perc volt.
Vajon próbálkozzam a Studio 9 -el?
Valami ötlet vagy javaslat????
Köszönöm


kedd jan. 30, 2007 19:38
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. jan. 29, 2007 19:15
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Ha tudnátok küldeni Studio 10 plus progihoz aktiválókulcsokat (HFX 1,2 stb)
azt nagyon megköszönném.
Cserébe némi Heineken repicuccot tudnék adni.


hétf. jan. 29, 2007 19:21
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. okt. 21, 2005 9:22
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
Az usb sebességét ha pinnacle program Test data transfer néven megméri neked!
A fireware-t pedig a biosban tudod kikapcsolni integrated periferilas menüpont alatt 1394adapter néven is szerepelhet.
Ha nem Award biosod van akkor is valamiféle ehez hasonló menü alatt kell, hogy szerepeljen.
De azért én megprobálnék egy driver cserét is vagy eg path-et is


vas. jan. 28, 2007 16:01
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd jan. 23, 2007 12:07
Hozzászólások: 3
Hozzászólás továbbra is capture
Mindenekelőtt köszönöm a hozzászólást. A probléma az hogy a frame elhagyások vagy (dobások) jelentkezésekor semmiféle tömörítést nem alkalmaztam, mert szerintem is így a könnyebb, ennek ellenére ejti.
Megköszönném ha elárulnátok, hogyan tudom az usb sebességét leellenőrizni, illetve kikapcsolni a nem használt fireware portot.
Nagyon köszönöm!


vas. jan. 28, 2007 1:29
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. okt. 21, 2005 9:22
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
boti20 írta:
S.O.S !

Sziasztok kérlek segítsetek!

Már több mint egy éve nekikezdtem egy nagy családi fotóalbum elkészítéséhez. Kb. 3/4-ed év csak a fotók scanelésével telt el / 2500 db /. Az egész album egy főmenüből indul. Minden személynek / családtagnak / van egy alamenüje, amiből indítani lehet az adot személy fotóit.
Az albummal elkészültem még az elmult év decemberének közepére és már csak a kiírás volt hátra. Egyébként az album karácsonyi ajándék lett volna a családtagoknak.
De hát jött a renderelés!!! A szerkesztési sort tekintve a 2 almenü 4 képénél elakad a renderelés, hibaüzenet, és fuccs minden. Már újraszerkesztettem, majd újra elkészítettem, majd újra effekteltem az egész 2. almenüt de még most is ugyan ott a 2. almenü 4. képénél befagy az egész.
Természetesen a karácsonyi ajándéknak lőttek. Most január közepe van lassan és nekem azóta minden szabad időmet ez a probléma köti le. Kérlek benneteket segítsetek hogyan oldjam meg ezt a dolgot. Nem adhatom fel, mert egy évi munkám van benne. Na meg az egész családnak megigértem, az albumot, és sajnos én sem tudok veszíteni, de már tényleg minden szabadidőmet ez emészti fel.

KÉRLEK SEGÍTSETEK!!!!!!!!


Én az ilyen kérdéseket ugy szoktam megoldani, hogy ha ki van találva a dvd felépitése akkor jelenetkre bontva a fényképeket külőn rendereld ki videoba itt is hangsulyozva a tömörités nélküli renderelést, majd mikor minden menü alatti fénykép már videóban van ugy állitva vissza a dvd felépitést és jöhet a renderelés dvd formátumban, igy nekem mindig sikerül.
Ezzel a modszerrel a menüket is animálni lehet pl: mikor rá megy a használó a 2. menüre átvezető animációval zár be a mnü nem csak ugy eltünik:)


szer. jan. 24, 2007 21:29
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. okt. 21, 2005 9:22
Hozzászólások: 12
Hozzászólás Re: capture
kolt írta:
Intel Pentium 4 2,8 Ghz, 1 Gb ram, Ati Radeon 9600 videókártya...
arhív és új felvételeket is digitalizálok (digitalizálnék) videóról, ami a pinnacle 500 usb-n keresztül megy a gépbe.
Szépen be lehet állítani mindent, veszi is a jelet, de kb. 1-2 perc után elkezd frame-eket kihagyni. És itt meg vagyok lőve... Zöldfülű vagyok még a témában.
Van valakinek valami ötlete?
Ha van valami ötleted kérlek ne halaszd el holnapra...


Szevasztok!

Az első dolog, amit én figyelembe szoktam venni, hogy a digitalizálásnál ne tömöritsem az anyagot, hanem avi formátumba tömörités nélkül kerüljön feldolgozásra.
Ennek van előnye és hátránya, az előnye az, hogy eleve analogból készült felvételt nem rontjuk tovább a tömöritéssel, hátránya pedig, hogy sok hellyet foglal.
Ha tömöritéssel akarjuk a felvételünket digitalizálni akkor bizony előfordul, hogy gépünk dobálja a frame-ket, pláne ha kisebb teljesitményű a gépünk, de ez általában a rosszul beállitott tömörités és codec használatkor szokott előfordulni
Az usb sebbességét kéne még ellenőrizni, hogy megfelel-e az adatátviteli mennyiség, erre a pinnalce lehetőséget ad.
És ha van fireware csatlakozási lehetőséged és nem használod célszerű letiltani azt mikor digitalizálásra kerül sor


szer. jan. 24, 2007 20:39
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd jan. 23, 2007 12:07
Hozzászólások: 3
Hozzászólás capture
Intel Pentium 4 2,8 Ghz, 1 Gb ram, Ati Radeon 9600 videókártya...
arhív és új felvételeket is digitalizálok (digitalizálnék) videóról, ami a pinnacle 500 usb-n keresztül megy a gépbe.
Szépen be lehet állítani mindent, veszi is a jelet, de kb. 1-2 perc után elkezd frame-eket kihagyni. És itt meg vagyok lőve... Zöldfülű vagyok még a témában.
Van valakinek valami ötlete?
Ha van valami ötleted kérlek ne halaszd el holnapra...


kedd jan. 23, 2007 12:22
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. máj. 05, 2006 11:26
Hozzászólások: 5
Hozzászólás Pinnacle 10.7
Sziasztok!

Továbbra is édes nihil jellemzi ezt a topicot, de azért megpróbálom:
amióta fissítettem a 10.5-öt 10.7-re, nem tudok DVD-re írni. Van valakinek tapasztalata??

Boti20!

Nekem a korábbi verzióknál volt hasonló jelenség, amikor nem állt elegendő szabad kapacitás rendelkezésre a winyómon. Tapasztalataim szerint legalább a renderelendő kapacitás 3x-osára van szükség. Hogy miért?
Mittoomén!

W. A.


szomb. jan. 20, 2007 9:48
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. júl. 31, 2005 3:50
Hozzászólások: 59
Hozzászólás 
S.O.S !

Sziasztok kérlek segítsetek!

Már több mint egy éve nekikezdtem egy nagy családi fotóalbum elkészítéséhez. Kb. 3/4-ed év csak a fotók scanelésével telt el / 2500 db /. Az egész album egy főmenüből indul. Minden személynek / családtagnak / van egy alamenüje, amiből indítani lehet az adot személy fotóit.
Az albummal elkészültem még az elmult év decemberének közepére és már csak a kiírás volt hátra. Egyébként az album karácsonyi ajándék lett volna a családtagoknak.
De hát jött a renderelés!!! A szerkesztési sort tekintve a 2 almenü 4 képénél elakad a renderelés, hibaüzenet, és fuccs minden. Már újraszerkesztettem, majd újra elkészítettem, majd újra effekteltem az egész 2. almenüt de még most is ugyan ott a 2. almenü 4. képénél befagy az egész.
Természetesen a karácsonyi ajándéknak lőttek. Most január közepe van lassan és nekem azóta minden szabad időmet ez a probléma köti le. Kérlek benneteket segítsetek hogyan oldjam meg ezt a dolgot. Nem adhatom fel, mert egy évi munkám van benne. Na meg az egész családnak megigértem, az albumot, és sajnos én sem tudok veszíteni, de már tényleg minden szabadidőmet ez emészti fel.

KÉRLEK SEGÍTSETEK!!!!!!!!


szer. jan. 17, 2007 23:31
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. júl. 31, 2005 3:50
Hozzászólások: 59
Hozzászólás 
Sziasztok !

Van egy kis problémám a Studio 9-en. Menüszerkesztésnél, beállítom hogy a kiválasztott menüpont mondjuk aláhuzással legyen kiemelve. Kijelölöm, hogy az aláhúzás szine legyen mondjuk fekete. Ez a gépen meg is valósúl, de lemezre kiírva és TV-n nézve az aláhúzás már nem látszik, vagy csak éppen valamilyen halvány szinben. Van valakinek ötlete miért van ez így, vagy hogy hogyan lehet ezt kiküszöbölni?


hétf. jan. 15, 2007 13:20
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. ápr. 05, 2006 10:58
Hozzászólások: 22
Hozzászólás 5.1
Dolby 5.1-hez tud valaki kódot?


szer. jan. 10, 2007 13:19
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. máj. 05, 2006 11:26
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Hát.... Ez nem egy agyonolvasott topik, annyi szent. Azért örülnék, ha valaki megszánna...


szer. jan. 03, 2007 9:10
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. máj. 05, 2006 11:26
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Ja, és még valami: hogyan lehet kockánként vágni???????????????

Üdv: W. A.


hétf. jan. 01, 2007 13:30
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. máj. 05, 2006 11:26
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
irodeak írta:
Valaki! Most ismerkedek a Studio10-el, és a képlopás nekem nem akar működni. Valaki lökjön rajtam egyet. Köszi!

Sziasztok!

Nem régen használom ezt a progit. Sommásan: az árához képest szégyenletesen ****. Ez az a termék, amelyet tipikusan eladásra készítettek: csak annak éri meg, aki eladja.
Ettől függetlenül, a topik elejétől leírt gondok nálam nem jelentkeztek. A progi működik. Csupán logikátlan, primitív és lassú még 2GB rammal is.
A fenti kérdésre már megtaláltam a választ - rájöttem, mert a csapnivaló help egyebekkel együtt, természetesen ezt sem taglalja. Ha még érdekel, leírom szívesen.
Engem viszont az érdekelne, hogyan lehet többlépcsős - főmenü, almenü - menüszerkezetet készíteni. Ha segítene valaki megköszönném. Az is segítség, ha valaki megmondja, hogy sehogy. :(

Boldog Új Évet!!

W. A. Lacky


hétf. jan. 01, 2007 13:27
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. dec. 28, 2006 17:26
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Valaki! Most ismerkedek a Studio10-el, és a képlopás nekem nem akar működni. Valaki lökjön rajtam egyet. Köszi!


csüt. dec. 28, 2006 17:30
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 130 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség