Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. jún. 16, 2024 14:48



Hozzászólás a témához  [ 28 hozzászólás ] 
LAPTOP LCD-re vidójelet 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 127
Hozzászólás 
Na... talaltam egy jo kis aramkort, ami az RGB jeleket szepen atalakitja NTSC vagy PAL szabvanyu jelre... A neve AD725... Az Analog Devices-tol lehet ingyenes mintat rendelni ;)


szer. ápr. 20, 2005 6:51
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 127
Hozzászólás 
Te legalabb haladsz is 8)

Hat meg en milyen kivancsi vagyok ;). Mar a labak route-olasa (marmint az FPGA-e) kesz van, igy azzal legalabb mar nem kell vacakolni... Szerintem hagyom a fenebe a DDR kiserleteket (csinalja meg az, aki akarja, es kivancsi ra), es marad a tuti jol mukodo SDRAM.
Azt hiszem, hogy a hetvegen meg is tervezem az aramkort :)


kedd ápr. 19, 2005 16:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Éppen töltöttem a képeket :)
A generátor szinkron része már műxik, mint látszik. A csíkok a leosztott órajelből keletkeztek.

Kíváncsi vagyok mi lesz a projectből, szólj ha műxik! Egyik barátom éppen processzort csinál xilinx-ban. És műxik! Én azért inkább maradok az analóg technikánál :) Egyelőre legalábbis.


kedd ápr. 19, 2005 16:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 127
Hozzászólás 
Na ja... sajnos valoban nem egyszeru az DDR illesztes... nem csak a hardverrel vannak problemak...
En "TV kimenetnek" nem kezdenek neki FPGA-ban megvalositani... inkabb szereznek hozza kellemes kis cel IC-t, amit szerintem mar egy csomoan gyartanak.
BGA forrasztasi ugyben fordulhatsz hozzam, de meg en sem probaltam meg veluk kapcsolatba lepni, de lassan itt lesz az ideje ;).
Elso lepeskent viszont meg elotte mindenfelekeppen kiprobaljuk majd a tobbiekkel a DDR memoria illesztest egy 208 labu kis cuccal... ha mukodik a dolog, akkor valoszinuleg lemondunk a BGA tokrol, bar nekem ez a megoldas sokkal jobban tetszene (marmint a BGA tokos + 2 db SDRAM).
Nalunk egyebkent azert van szukseg az SDRAM kategoriaju memoriakra, mert szeretnenk az osszes, egy csatornas DVI felbontast kezelni.

UI.: A linkek nem jok!

szerk.: mostmar jo :)


kedd ápr. 19, 2005 16:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Hát igen... A feljesztés közben derül ki, hogy ez nem is olyan egyszerű. Pl. a dual port memóriát még mindig nem találtam ki normálisan. Nekem SRAM lesz benne, valószínűleg 4*64K. Ezt egyszerűbb kezelni, no persze kisebb a mérete. Én TV-re dolgozok, tehát a 720x576 felbontásnál nincs értelme nagyobbat csinálni, úgyse tudja. Sajna ez is 500K körüli képernyőtárat igényel.

SDRAM-mal szép dolgokat lehet csinálni, de a vezérlő állapotgépet megírni nem lesz egyszerű. Én a sok ismeretlen tényező miatt megelégszem kisebb igényekkel (egyelőre)
Az alap óragenerátor az Urbi féle képmintagenerátor egy része, ez címzi a memóriát meg állítja elő a szinkronjeleket. A trükk annyi, hogy a memóriából csak akkor kezdem a kiolvasást, amikor az adott sorra/oszlopra elérek, persze ehhez már uC kell, de ez már nem nagy sebesség, se nem nagy adatmennyiség.

Ha a uC tölti fel a memóriabankot, az jó lassú lesz, úgyhogy valószínűleg több bankra is szükség van, hogy a váltás gyors legyen.

De pl. a jövőbeli project, a rádiós adatkapcsolat mindenképpen igényelni fog egy saját PCI kártyát Xilinx-szal.

Ha BGA forrasztási problémáim merülnek fel fordulhatok esetleg hozzád??

DDR-rel vigyázni kell, mert pl. lezárás kell a lábakra, és a Xilinx-hez illeszteni nem is olyan egyszerű (SP3 asszem már támogatja HW-ből?)

http://www.hvlabs.hu/tmp/video1.jpg
http://www.hvlabs.hu/tmp/video2.jpg
http://www.hvlabs.hu/tmp/video3.jpg
http://www.hvlabs.hu/tmp/video4.jpg


kedd ápr. 19, 2005 15:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 127
Hozzászólás 
Hali!

Hat igen... 4 retegu lesz a nyak, es meg igy sem lesz az osszes lab kivezetve, mert ahhoz mar 5 reteg kellene.. :cry:. Ketsegtelen, hogy nem olcso, de talan egyszer majd megterul :twisted:.
A beforrasztast haver szulei meg tudjak oldani (beforraszto uzemuk van ;), kb. 1000 HUF egy BGA tok forrasztasa...).
A veriloggal en is hadilabon allok, de mar megvan az emberke, aki megcsinalja helyettem, es raadasul szivesen is teszi :)... Igazabol a sok lab miatt van az egesz... mivel a memoriat nagy sebessegen kell hasznalni (166-200MHz effektiv orajel), kenytelen vagyok 32 bites memoriat rakotni, abbol is kettot, mert egyszerre kettot kell elerni (egyikbe megy az aktualis kep, a masikban megy a "kepfeldolgozas" (OSD, kicsinyites, nagyitas...)), es ez tenyleg baromi sok labat emeszt fol :(, vagy ha megis sikeulne illesztenem a DDR-SDRAM-ot az FPGA-hoz, akkor eleg lenne a 208 labu TQFP tokos is, azt meg meg en is be tudom forrasztani ;). Dehat azert egy DDR memoria illesztese nem egyszeru, kulonosen ugy, hogy birnia kellene a 166MHZ-es orajelet... a DDR miatt viszont nem csak az orajel lenne ekkora, hanem a legrosszabb esetben az osszes jel ekkora frekivel menne...


kedd ápr. 19, 2005 13:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
hűha4 elég komolyan nyomod a témát, ebbe még nem merek belefogni, a verilogot egy kicsit tanulni kéne...

A BGA tokkal az a baj, hogy 4 réteg alatt nem úszod meg a nyákot, ennek meg már komoly anyagi vonzata van. A beforrasztás sem olcsó. Merre csináltatod? Nekünk A KFKI-ban sikerült úgy-ahogy jól megoldatni.
Remélem menni fog a project...


kedd ápr. 19, 2005 13:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 127
Hozzászólás 
Udv Skacok!

En mar lassan egy eve elkezdtem foglalkozni a temaval. Hat a problema valoban nem egyszeru... Mostanaban jutottam el odaig, hogy megtervezzem az aramkort... Lesz rajta egy 320 labu FPBGA tokozasu Spartan3 (Xilinx FPGA), egy LVDS ado, egy DVI vevo, egy VGA vevo (AD atalakito), es meg vagy SDRAM, esetleg DDR-SDRAM (framebuffer, mert nem csak a nativ felbontast szeretnem hasznalni). Miutan az FPGA eleg nagy kapuszammal rendelkezik, valoszinuleg belekerul majd egy microblaze mikrokontroller is, ami az esetleges OSD-t fogja izgatni :), bar ez mar csak nyalanksag keppen kerulne ra :twisted:.
Szerencsere meg nalunk is (ertsd: Magyarorszag) kepesek olyan finomsagu nyakot gyartani, amire fel lehet rakni a FPBGA tokos IC-ket... sot... meg be is tudom ultettetni.


kedd ápr. 19, 2005 12:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Én most egy video karakter generátoron dolgozom. Pontosan az lenne a célja, hogy a (gazdagék autójában) már meglévő LCD monitorra infókat lehessen kitenni, a képtartalom mellett, illetve rá. Ilyen kis LCD TV-t viszonylag olcsón lehet szerezni, és legalább nem kell az illesztéssel bajlódni.

De szóba jöhet nagy méretű 128*64-es grafikus LCD is, ez sem túl drága, és a vezérlése még elfogadható bonyolultságú.
Ha érdekel, egy barátom tervezett ilyenhez meghajtót (xilinx-szal) és az az interfész uC-vel nagyon jól kezelhető.


kedd ápr. 19, 2005 11:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
Ros-Co. írta:
Tetszik az 5-let :) Igazi FUSI technika...

Nem tudom menni fog-e, mindenesetre a CAT5 kábel 125 MHz-ig gond nélkül viszi a jelet. Az hogy illeszteni lehet-e, abban nem vagyok biztos, pláne ha nem ismerjük a fogadót és az adót.

Az LCD-nem lesz 2 vagy 3 csatlakozója: világítás, adat, táp. Szerencsétlen esetben csak 1, ekkor ki kell mérni... Hát jó móka lesz. Figyelj a hosszú drót általi feszültségesésre, mert ettől is leállhat a panel. Kíváncsi leszek...

a cat5e meg 250MHz-et is viszi :)
Közben gondolkodtam, hogy a célnak nem 100%, hogy megfelel a gép teljesítmény :( Praktikusabb megoldás lenne egy tablet pc! Csak az meg megint pénzbe kerül...


kedd ápr. 19, 2005 6:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Tetszik az 5-let :) Igazi FUSI technika...

Nem tudom menni fog-e, mindenesetre a CAT5 kábel 125 MHz-ig gond nélkül viszi a jelet. Az hogy illeszteni lehet-e, abban nem vagyok biztos, pláne ha nem ismerjük a fogadót és az adót.

Az LCD-nem lesz 2 vagy 3 csatlakozója: világítás, adat, táp. Szerencsétlen esetben csak 1, ekkor ki kell mérni... Hát jó móka lesz. Figyelj a hosszú drót általi feszültségesésre, mert ettől is leállhat a panel. Kíváncsi leszek...


kedd ápr. 19, 2005 0:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
a terv az, hogy egy öreg p1-es laptop lesz így szétkapva. A tft valahol a műszerfalon kerül beépítésre, a gép meg mondjuk az ülés alatt. Na most a tolvajok miatt a tft-nek mobilnak is kell lenni, de ezt valami minőségi csatival már meg lehet oldani. Vajon cat5e-s ftp kábellel működne a dolog?
A laptop navigációs rendszerként és mp3 lejátszóként üzemelne. A rázkódást jól bírja, ez már tesztelve van :) Na meg a laptopok eleve mobil célokra készültek ugyebár! :) A tápot sem nehéz kivitelezni, mert 19V kell neki max 30-40W-os fogyasztás mellett. (p1 166mmx) A célnak tökéletesen megfelel és jóval nagyobb a kijelzője, mint bármelyik PDA-nak, a beszerzési árról nem is beszélve! (ez ingyen van :) ) Emellett ugye azt teszek rá amit akarok! wlan-t beépítve akár pda-val is összeköthető, ha kell, de simán a lakásból megoldható a feltöltése zenével!


hétf. ápr. 18, 2005 11:14
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Az 1 picit könnyebb, de nem lesz eccerű. Az LVDS vezetékeket, elvileg csavart érpáron elvezetheted messzebbre is. A tápokat is vinni kell, de hogy miylen messzire fog működni, azt nem tudom...


hétf. ápr. 18, 2005 10:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
én most épp azon töröm a fejem, hogyan lehetne megoldani, hogy a laptop lcd-jét eltávolítsam a géptől és jó 1-2m-re üzemeljen tőle.


hétf. ápr. 18, 2005 8:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. okt. 08, 2004 12:27
Hozzászólások: 282
Tartózkodási hely: SZÉKESFEHÉRVÁR
Hozzászólás 
Köszönöm a válaszokat. Kár hogy ilyen rendszer nélküli szszivatós módon csinálják a gyártók a paneleket.


hétf. ápr. 18, 2005 8:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Egyetértek. Sajna az az LCD íyg nem lesz használható. Ha van adatlapod, akkor -és ha meg tudod csinálni az LVDS vezérlését- digitálisan elképzelhető hogy lehetne vezérelni. De ehhez elég komoly felkészültség kell. Minimum egy xilinx, égy egy memória lesz a rendszerben, és rengeteg szívás :)


pén. ápr. 15, 2005 10:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólás 
1000 helyen le volt mar irva itt a forumban is, hogy az esetek 99.9%-ban a laptop LCD-t egy - LCD-tol fuggo - IC hajtja.
Ha regebbi a cucc, akkor jo esellyel a _kozos_ video-memoriabol dolgozik az analog (S)VGA jelet eloallito, es az LCD szamara (dokumentalatlan formatumu) digit-jelet eloallito cel-IC.
Ha ujabb a szerkentyu, akkor nagyobb bajban van a keresot hasznalni nem tudo delikvens, ugyanis egyetlen tokban oldja meg a gyarto az LCD vezerleset es az (S)VGA kimenetet. Am ebben az esetben is a video-memoriabol veszi a cucc a kepjelet, es nem az analogot alakitgatja vissza.
(Amugy ha valaki veszi a faradtsagot, es logikusan belegondol, akkor rajon, hogy ertelmetlen is lenne. Minek "hazon belul" eloszor atalakitani analogra az aktualis kepet [minosegvesztes], utana az analogot bonyolult aramkorokkel [szinkron-figyeles, 3csatornas nagy savszelessegu A/D, stb] visszapofozni digitalissa [ujabb minosegvesztes], amikor a vid.mem-bol egyszerubben lehet lerendezni az egeszet - tizedannyi alkatreszbol, egyhuszad koltseggel, joval alacsonyabb fogyasztassal, kevesebb melegedessel...)


csüt. ápr. 14, 2005 21:23
arany tag

Csatlakozott: pén. okt. 08, 2004 12:27
Hozzászólások: 282
Tartózkodási hely: SZÉKESFEHÉRVÁR
Hozzászólás 
Haverokkal éppen szétborítottunk egy IBM thinkpad II-t.
Innen jön az ihlet:
Leemeltük a modemmel egybeépített vidkarit, nekem pedig 5let:
A laptopból jön szép SVGA jel kifelé a hátulján levö csatiból. Szóval van abba a drágaságban valahol SVGAjel, a kérdés mindössze az, hogy a kártya mit ad ki magából. Mert ha SVGA jelből mókolnak LCD mátrixjelet, akkor az faxa, lehet használni a beépített elektronikát, csak áram kell a lapnak, meg bele kell valahogy forrasztani az SVGA kábelt. Ha viszont Mátrix jelből mókolnak SVGA-t, akkor sajna végleg felejtős...
valaki aki ért hozzá please answer!


csüt. ápr. 14, 2005 19:13
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: Csak az asszony meg ne tudja
Hozzászólás 
Sajnos be kell lássam igazavan a vészmadaraknak :roll: az utobbi pár napban csak ezek után kajtattam,de semmi eredmény,sajna senki semmit nem tud,egy próbát azért megért.Köszönöm a segítséget mindenkinek.


gravirnak: :wink:


üdv:Raul


vas. márc. 06, 2005 12:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Hívd fel a Trixel KFT-t ők már szagoltak ilyet. De a fejlesztő részleg halódik, így nem sok reményed van. Amúgy ezek az LCD-k qrva bonyolult vezérlésűek, ráadásul általában csavart érpáros, nagysebességű buszt (LVDS) használnak. Ha az illesztést még valahogy megoldod, akkor is ott az időzítés kérdése, stb. Szinte reménytelen. Add el a kijelzőt egy szerviznek, és vegyél belőle 35eFt-ért egy nagyon óccsó TFT-t. (15") Erre kell egy TV-VGA átalakító doboz, ez sem annyira drága.

Ott vannak még a kis 4,5"-os kis LCD TV-k az is egy alternatíva.


vas. márc. 06, 2005 11:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 551
Hozzászólás 
Nem a rajz nehéz, az nem nagy dolog, hanem a kijelző adatlapja meg a megírt program hozzá...


szomb. márc. 05, 2005 19:53
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 363
Hozzászólás 
Én is kerestem már ilyen rajzokat, de nam sok sikerrel. Nekem is van két ilyen panelom. Bár az enyémek csak 640*480-as felbontást tudnak. De ez is jó lenne kisebb cuccokba, esetleg linux serverbe. De nem adom fel, előbb-utóbb csak találok hozzá valamilyen megoldást.


szomb. márc. 05, 2005 19:34
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 551
Hozzászólás 
Raul67 írta:
De Vazze 50e Ft- ért túlsok,arra a 10-30 percre megvenni főleg ha hetente egyszer nézi csak az ember.
....


Fürödj többször hetente és máris megéri... :lol:


(Nem lehett kihagyni..)


szomb. márc. 05, 2005 15:32
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
Ahány laptop kijelző, annyi féle vezérlés. Ezeknek közük sincs a normál SVGA kimenethez, ergo dobd ki teljes nyugodtsággal, nagyon sok helyen ment már ez a téma (fórumok, levlisták) és sehol nem lett rá megoldás. A kijelzőkről infót találni egyelőre teljesen esélytelen. Ha akad, akkor meg min. CPLD, FPGA vezérlésben kell gondolkodni. Hacsak nem tudod eladni vlkinek, akinek olyan típusú cucca van amiből kiszedted akkor levél nehezéken kívül sok hasznát nem veszed, de annak meg nagy...


szomb. márc. 05, 2005 11:14
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: Csak az asszony meg ne tudja
Hozzászólás 
Valami megoldás csak kell legyen,nem hiszem hogy a kukába kellene dobni ha újra felhasználható.
Szerintem nagyon sokan gondolkodtak azon (Főleg panel lakók)hogy de jó lenne a konyhába,fürdőszobába a kádfölé egy kicsi TV.De Vazze 50e Ft- ért túlsok,arra a 10-30 percre megvenni főleg ha hetente egyszer nézi csak az ember.
de ha a kifingott laptopokból összelehetne szerkeszteni egyet akkor miért ne lenne értelme folalkozni vele.
Biztos van valaki aki tudja milyen vezérlés kell hozzá.


pén. márc. 04, 2005 20:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> A kütyübe kell dugni a monitort és a kütyübõl megy egy
> kábel a videokártyára. Tud kép a képben üzemmódot,
> txt-t, távrecsegõs stb. Pontos tipus sajnos nem jut eszembe

Azt hiszem felre ertetted a dolgot...
Tehat van egy laptopbol "kitermelt"
kijelzo panel. Azaz lognak belole a
drotok...

Szerintem felejtos...


pén. márc. 04, 2005 19:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
lehet kapni valami specko tunert, ami pont erre való. Illetve pontosabban "hagyományos" monitorhoz! A kütyübe kell dugni a monitort és a kütyüből megy egy kábel a videokártyára. Tud kép a képben üzemmódot, txt-t, távrecsegős stb. Pontos tipus sajnos nem jut eszembe :(
Feltételezem egy laptop lcd sem tér el nagyon egy asztali társától. Gondolom a kábelezése nem mobil és ennyi!


pén. márc. 04, 2005 18:51
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: Csak az asszony meg ne tudja
Hozzászólás LAPTOP LCD-re vidójelet
Sziasztok!
Szeretnék olyan emberrel komunikálni aki ért ahoz hogy egy kibuherált laptop LCD-t alkalmassá lehessen tenni videojel mejelenitésére.
Valamelyik topicban láttam erről írás ,de nemtalálom.

Üdv:Raul


pén. márc. 04, 2005 17:43
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 28 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség