Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. jún. 09, 2024 4:05



Hozzászólás a témához  [ 6770 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 136  Következő
PIC kérdések 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Ha jól sejtem igen, mert a jó működés feltétele, hogy rá legyen dugva az LPT portra és az égető program fusson, hogy a megfelelő szintek beálljanak a vezérlő lábakon.


pén. jún. 02, 2006 9:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. okt. 04, 2004 13:06
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Budakeszi
Hozzászólás PIC kérdések
Watt!

Tegnap este átnéztem mégegyszer az égetőt, lecsupaszítottam róla a nyomtató kábelt és a PIC-hez menő kábelt is. Újra akarom rendezni a csatlakozásokat.

Csak kíváncsiságból ráadtam az 5 voltot (a +5V-ot a kapcsolónál kapta, mintha a céláramkörből jönne, a testet pedig nyomtató kábelből jövő "test" csatlakozásnál) és mind a három led (táp, +5V jelző, +13V jelző) világított.

Ez normális?

Üdv
Ray


pén. jún. 02, 2006 8:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
totitomi
Sajnos nincs meg, mert nem tudtam életre kelteni, és emellett a kezelése sem tetszett valami nagyon, ezért építette meg a WBP-t.


csüt. jún. 01, 2006 18:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: csüt. jún. 01, 2006 17:07
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Szia Watt!!

Olvastam kb. 2003-ban ezt a fórumot és ott írtad, hogy Wisp628 programozót
leírod pdf fájlba!!Leírás, kapcsolási rajz stb.
Ha ez megvan el tudnád küldeni nekem?
Előre is köszönöm!!
Az e-mail címem: totitomi@vipmail.hu


csüt. jún. 01, 2006 17:12
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 02, 2006 15:10
Hozzászólások: 377
Hozzászólás 
:D köszi szépen mindkettőtöknek :D
Csak erre voltam kiváncsi.


szer. máj. 31, 2006 13:14
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 754
Hozzászólás 
Az úgy van, hogy régen voltak a nem A-sok, amin rajta volt, hogy 4 vagy 20 MHz. Az újakon (A-sok ) nincs rajta, ezek mennek max. 20MHz -en a tápfesz függvényében, lásd grafikon.


szer. máj. 31, 2006 12:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
jozsika
Amennyire én egy rápillantás után gondolom ez működő dolog lehet, csak nem nagyon tudtam kivenni milyen RF adó vevő egységeket ajánl, a programról pedig csak annyit gondolok, hogy elvileg jónak kéne lennie, ha a szerző egyszer ezt tette fel(visszafejtésről nem lehet szó, csak kipróbálásról). Az más kérdés, hogy ezt nem olyan könnyű megépíteni, de ha van egy kis amatőr gyakorlatod, akkor nem lehetetlen.

A drágább megoldás egy beállítható csatornás modell távirányító vétele lenne, megfelelő szervókkal. Ez viszont tuti.


szer. máj. 31, 2006 12:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
zotyaxxx
Kezdem érteni mi a gondod! :)
Szerintem ha nincs mögé írva, akkor egyértelműen tudja a dolgát. Én még nemigen találkoztam olyan példánmyokkal, amire rá lett volna írva a freki. Talán régről emlékszem valamire.... Szóval biztosan megy 20MHz-en ha nincs ráírva, hogy pl. 4MHz-es! :) Ki kell próbálni, de szerintem nem lesz gond vele.


szer. máj. 31, 2006 11:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 02, 2006 15:10
Hozzászólások: 377
Hozzászólás 
Watt
Ismételten csak köszönni tudom, az értem tett erőfeszítéseidet!
-csak az a probléma, hogy még mindig nem értem ezt az egész dolgot, sőőt, még úgy se mint eddig..... :? Amit adtál linket azon mondjuk egész más adatlap van mint amit én néztem, de az alpproblémát akkor sem értem, nevezetesen, hogy ha tényleg mindegyik elmegy 20MHz-en (ahogy az adtlapból értem), akkor mi a fenének az a megkülönböztető jeljés 04, 10, 20....stb :?: ráadásul az én példányomról teljesen hiányoznak-e számok...
Más forásban is néztem :pl. hobby elektroniuka füztek 3. 26.oldal, és egy másik adatlapon, de mindenhol úgy van feltüntetve a jelölés, hogy a 16F628A utáni két szám jelzi a maximális órajelet, tehát az adtlapok grafikonjai, és a jelölésmagyarázatok vagy ellent mondanak egymásnak,
vagy csak én vagyok ennyire értetlen, de jó lenne ha valaki, aki velem ellentétben érti ezt az egész dolgot az pontot tenne végre erre a meglehetősen "fontos" problémára.

ÜDV:
zotyaxxx :lol:


szer. máj. 31, 2006 10:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 115
Hozzászólás 
Szia Mindenki.

Valaki aki ért hozzá, az megtudná mondani, hogy ez müködőképes elektronika? Jó a program amivel fel kell tölteni az ic-t?

http://www.belza.cz/remote/dopic.htm

Ami a lényeg, van egy adó-vevő páros, és egy másikkal összegerjedt vagy mi, etetőhajót távirányitok vele, és a multkor egy másik horgász távirányitójával összekeveredtünk.
Ennek kiváltására ez szolgálhatna?
Köszi előre is.


szer. máj. 31, 2006 10:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Idézet:
Egyébkén néztem az általad említ katalógust is, a 134. oldalon, nekem nincsen semilyen grafikon, de a tábláza szerint a ...04.. és a ...20.. -ra is vonatkozik, és ott egyaránt 20MHz volt.

Katalógus? Miért nem töltöd le az adatlapot?
http://ww1.microchip.com/downloads/en/D ... 40044D.pdf
Egyébként abban igazad van, hogy ennek a doksinak nem a 134., hanem a 138. oldalán van a grafikon. Mindezt természetesen onnan tudom, hogy letöltöttem, megnéztem, csak neked! :) Ezek nem olyan bonyolultságú kérdések, hogy ekkora gondot kéne okozzon, vagy igen? Fejből én sem tudom, és ugyanazt csinálom, amit neked kéne, hogy megnézem az adatlapban. Hát ez van... :)


szer. máj. 31, 2006 9:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 02, 2006 15:10
Hozzászólások: 377
Hozzászólás 
Watt
Köszi a segítséget, de még mindig nem vagyok előbbre...
Ha jól értem, akkor minden 16F628 elmegy 20MHz-en is , de akkor minek van külön feltünteve... :?
Egyébkén néztem az általad említ katalógust is, a 134. oldalon, nekem nincsen semilyen grafikon, de a tábláza szerint a ...04.. és a ...20.. -ra is vonatkozik, és ott egyaránt 20MHz volt. :?


szer. máj. 31, 2006 9:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Szeritnem ugorjunk át az OFF-ba, ott kérdezek valamit Ray! .....


szer. máj. 31, 2006 8:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. okt. 04, 2004 13:06
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Budakeszi
Hozzászólás PIC kérdések
potyo!

Korábban a C:-t (600 MB) már három részre osztottam.

Mi van akkor, ha csak a -mondjuk - E:-re mentem a C: tartalmát (ott még rengeteg hely van) és ezek után formázom a C:-t?

Én csak ettől a vírus lementés/visszatöltés szitutól tartok.

Üdv
Ray


szer. máj. 31, 2006 7:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
zotyaxxx!
Idézet:
csak egy kissé furcsállom, hogy nincsen semi ráírva....

Esetleg próbáld meg a PIC adatlapjának a 134. oldalán értelmezni a grafikont. De már az adatlap 3. oldalán is találhatsz erre utaló "nyomokat"! :)


szer. máj. 31, 2006 4:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 02, 2006 15:10
Hozzászólások: 377
Hozzászólás 
Sziasztok!
A minap vettem egy 16F628A -I/P jelzésű PIC-et, és azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek, menyi ennek a típusnak a max. órajele?
Mert sokat vaciláltam, volt vagy 3 féle, de én mindenképen az "A" jelzésűekből szeretem volna (bár nemtudom, hogy hányszor lehet a simát újraírni, de gyanítom az is elég lett volna) de ezek közöt nem volt 20MHz-es :( . Mondjuk nem is kell max. 10MHz vagy még annyi se, csak egy kissé furcsállom, hogy nincsen semi ráírva....


kedd máj. 30, 2006 22:24
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 23, 2006 20:49
Hozzászólások: 223
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Én csak csak az általam létrehozott dolgokat mentem.
Például EWB ben csak az .ewb fájlokat, a beállítás fájloka(ha azokat megtalálom), meg a Documents and settings egyes részeit, így jóval kevesebb hely kell neki.


kedd máj. 30, 2006 16:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Én úgy szoktam a formatot, hogy előtte lementem a komplett rendszert, és megtartom egy darabig, így ha valamit el is felejtettem, akkor az még nem veszik el. Persze a c-n csak a rendszer(+telepített programok) lakik, semmi más, így csak 4-5 GB helyre van szükség(pl. virtuűlis memóriát nem kell lementeni). Az így lementett rendszert megtartom 1 hónapig, az idő alatt amire szükség van, azt úgyis kiszedem, a többit pedig utána törlöm.


kedd máj. 30, 2006 16:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. okt. 04, 2004 13:06
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Budakeszi
Hozzászólás PIC kérdések
Watt!

Lehet, hogy igazad van, szomorú vagyok. :(

Rá kell szánnom magam, de félek, hogy elszúrok valamit a formatnál és egy csomó cucc elvész. Mindenesetre mindent kimentek CD-kre.

Csak, ha mindent kimentek a hibaforrást is kimentem, és a format után szépen visszatöltöm. Gázos az egész. :?

Üdv
Ray


kedd máj. 30, 2006 14:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Ray!
Valami nem stimmel a gépeddel, ha mindig hibásan tölti le a fájlokat. Lehet, hogy hasonló okokból nem működik a program sem rendesen. Lehet, hogy megérett egy formatra.....


kedd máj. 30, 2006 9:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. okt. 04, 2004 13:06
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Budakeszi
Hozzászólás PIC kérdések
Watt!

Kösz a küldeményt, megkaptam, letöltöttem. 700Kb feletti, a korábbi letöltések (693 Kb) biztosan sérültek lehettek .

Kibontottam, most is jelzett headr sérülést, de ennek ellenére el tudott indulni és működik.

Valahol azt olvastam, hogy ez az új verzió külön jelzi az okokat, ha nem ismeri fel a PIC-et, de sajnos ez is egyszerre írja ki a 3 hibaokot.

Kezdhetem a bogarászást, hogy hol lehet a hiba. Valami érintkezési malőrre gyanakszom, mert már egyszer szuper módon, nagyon sokáig működött.

Legalább most van egy megújított programverzióm, első ránézésre is sokoldalúbbnak látszik.

Mégegyszer kösz a direkt küldeményt.

Üdv
Ray


kedd máj. 30, 2006 7:59
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. okt. 04, 2004 13:06
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Budakeszi
Hozzászólás PIC kérdések
Watt!

Gondolatolvasó vagy, pont erre gondoltam, előre is kösz.

az e-mail címem:turesz@t-online.hu

Újabban a cégnél frissített tűzfal miatt sajnos csak este, az otthoni gépről tudom megnézni. (az új tűzfal a "rar" és "zip" fájlokat sem engedi letölteni)


Üdv
Ray


hétf. máj. 29, 2006 8:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Ray
Az a 700KB csak irányadó, nem pontos érték. Elküldöm levélbe, ha gondolod, csak mond hova...


szomb. máj. 27, 2006 11:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. okt. 04, 2004 13:06
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Budakeszi
Hozzászólás PIC kérdések
potyo!

Követtem a leírásoda: FlasGate letöltése - kibontása/telepítése - Watt lapjáról letöltés - a 693 KB-ból 42 KB-nál meggondolta magát és befejezte a letöltést (még a 693 KB-ot sem töltötte le)

Most már csak valamilyen vírus lehet a dologban.


Ray


pén. máj. 26, 2006 18:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás Re: PIC kérdések
Ray írta:
Ezekre (Opera, vagy FlashGet) hol lehet szert tenni?
Én egyszerűen rákattintottam az aláhúzott névre és felkínálta a mentést.
Hogy kell csinálni más módszerrel?
FlashGet pl. itt. Ezt lemented(reméljük, nem szakad meg), elindítod, feltelepül, és utána ha IE-t használsz, akkor a linkre kattintva elő kell, hogy ugorjon a flashget ablaka, ott beállítod, hova mentse, a többi jó, ahogy van. Ha Firefox-ot használsz, akkor jobbklikk a linken, hivatkozás címének másolása, azután elindítod a flashgetet, letöltések-->új letöltés, és ugyanaz, mint fentebb. Ha leírod, milyen bömgészőt használsz, akkor akár bővebben is.


pén. máj. 26, 2006 18:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. okt. 04, 2004 13:06
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Budakeszi
Hozzászólás PIC kérdések
Watt!

Az igazat megvallva azért is szerettem volna letölteni az új verziót, mert azt írod, hogy ez a "PIC nem felismerés" okait egyenként is kiírja. Gondoltam ez segítséget ad a hibakerséshez.

Üdv
Ray


pén. máj. 26, 2006 18:12
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. okt. 04, 2004 13:06
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Budakeszi
Hozzászólás PIC kérdések
potyo

Ezekre (Opera, vagy FlashGet) hol lehet szert tenni?
Én egyszerűen rákattintottam az aláhúzott névre és felkínálta a mentést.
Hogy kell csinálni más módszerrel?


Üdv
Ray


pén. máj. 26, 2006 18:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás Re: PIC kérdések
Ray írta:
5-6 szor villámgyorsan letöltött 36 KB-ot. Majd egyszer csak beleakadt a sürüjébe és 693 KB-ot töltött le, de sajnos ennek a kibontásánál is azt írta hogy header corrupt. Másodszorra is.
Mivel töltöd :?: Az IE letöltője egy rakás szemét, de tapasztalatom szerint a Firefox letöltésvezérlője se sokkal jobb. Azt mondja kész, pedig megszakadt. Próbáld meg Opera-val, vagy FlashGet-tel :!:


pén. máj. 26, 2006 17:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. okt. 04, 2004 13:06
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Budakeszi
Hozzászólás PIC kérdések
Watt!

Követtem az útmutatást. 5-6 szor villámgyorsan letöltött 36 KB-ot. Majd egyszer csak beleakadt a sürüjébe és 693 KB-ot töltött le, de sajnos ennek a kibontásánál is azt írta hogy header corrupt. Másodszorra is.

Valószínű most sem jött le a teljes anyag. A 693 KB egy kicsit kevesebb, mint Te írtál. (700 KB)


Üdv
Ray


pén. máj. 26, 2006 16:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Ray
Te sehol. Szerintem a letöltéskor sérült meg. Próbáld újra, de ha gyorsan leér(gyorsabban, mint indokolt) akkor memóriából jön, és lehet megint rossz lesz. Én letöltöttem, és nekem jól kicsomagolódik.


pén. máj. 26, 2006 16:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. okt. 04, 2004 13:06
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Budakeszi
Hozzászólás PIC kérdésel
Watt!

Ha már itt vagyok aktualizálni akartam a beégető progidat, de letöltés után, kibontásra startolva ezeket a hiba üzeneteket kaptam:

The file "Setup_WPB_18F_3.11b" header is corrupt
CRC failed in "Setup_WPB_18F_3.11b" The file is corrupt
Unexpected end of archive

Hol szúrhattem el?

Üdv
Ray


pén. máj. 26, 2006 16:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Ray!
Idézet:
Gondolom ez a kimenet dolog attól függ majd, hogy milyen hőérzékelő kütyüt választok.

Persze! Ha visszaolvasol írtunk néhány típust(pl. TC77, TC72 stb.)
Nézz fel a www.chipcad.hu árlistára, ott találsz egy pár példányt!


pén. máj. 26, 2006 16:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Elektroman
Egyszer néztem, mikor említetted. Ha jól emlékszem parancsot kell küldeni neki, ha kivinni akarsz egy bájtot, vagy beolvasni egyet valamelyik bemenetről, vagy kimenetre(szerintem 8 I/O-t egyszerre. ja és azzal kell kezdeni gondolom, hogy konfigurálni kell a lábait.).
Biztosan le van írva, hogy hogyan kell, légyszíves olvasd el és ha valamit nem értesz akkor kérdezz(de ne azt, hogy mi van oda írva!)!
Amúgy nem unlak még, de ha nem vagy hajlandó magadtól megkeresni azokat a dolgokat, amik le vannak írva, akkor elmegy a kedvem a válaszolástól!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára .watt pén. máj. 26, 2006 16:09-kor.



pén. máj. 26, 2006 16:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. okt. 04, 2004 13:06
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Budakeszi
Hozzászólás PIC kérdésel
Watt!

O.K.
Majd ha oda érek, bele ásom magam a témába. Gondolom ez a kimenet dolog attól fögg majd, hogy milyen hőérzékelő kütyüt választok.

Üdv
Ray


pén. máj. 26, 2006 15:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 23, 2006 20:49
Hozzászólások: 223
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Watt!

Amúgy ismered azt a könyvet/rajzot? A 16 kimenetet és 16 bemenetet csinál 4lábból shift regiszterekkel. Namost miután nekem csak 8bemenet kéne ezért valahogy rövidíteni lehetne a programján csak nem egészen tudom hogy hogyan, ezért kéne megérteni.
Remélem nem unod még a hüyeségeimet... 8)

Üdv Elektroman


pén. máj. 26, 2006 14:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Ray
Csak akkor fontos a stabil reffesz, ha a hőmérőnek analog a kimenete. I2C, vagy SPI kimenetű digitális hőmérőknél nem is kell reffesz...


pén. máj. 26, 2006 12:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. okt. 04, 2004 13:06
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Budakeszi
Hozzászólás PIC kérdések
Hello!

A korábbi hozzászólásokban olvastam, hogy a hőmérőnél nagyon fontos a stabil referencia feszültség.

Én is tervezem majd egy beszélő hőmérő összehozását ISD-vel és 16F-el.

Belém esett a kétely, az általam a tápfesz.-hez használt 7805-ös nem ad elég satbilitást?

Nézzek utánna egy stabilab tápellátásnak?


Üdv
Ray


pén. máj. 26, 2006 12:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Idézet:
ahhoz van egy működtető progi is csak nem nagyon értem a működését

Szerintem nem feltétlenül az a jó csapásirány, hogy mások programját kéne megérteni, mert lehet, hogy teljesen más logikával írták.
Inkább az adatlapokból kéne megérteni a működést. Az SPI- nagyon egyszerű hardver, nem más mint egy léptető regiszter, amibe bele lehet tölteni egy bájtot, és elindítás után azt kilépteti. A vevő meg az órajelre belépteti, kiolvassa, azt csinál vele amit akar. Ennyi.


Idézet:
de mikkel szívtál

Arra már nem nagyon emlékszem, de apróságok voltak. A legtöbbször nem értettem meg amit írtak a doksiban.


pén. máj. 26, 2006 10:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Idézet:
akkor valószínű pontatlan a kvarc?

Nem biztos, mert lehet(sőt valószínű), hogy nem számolod bele a parancsok végrehajtásához szükséges időt.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára .watt pén. máj. 26, 2006 11:58-kor.



pén. máj. 26, 2006 10:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd okt. 04, 2005 17:52
Hozzászólások: 76
Hozzászólás 
sziasztok....
ccs-ben van egy olyan problemam hogy nem tudom hogyan kell hasznalni az
strstr fugvenyt es hogy mi a pontos result-ja, akarhogy probalom sehogy se megy rendesen.... egy stringbe kellene megkeressek egy masikat, nem kell a helyzete csak annyi hogy van e benne vagy nincs, aki hasznalt mar ccs-t pls. segitsen...

(c++, php-ban megy tehat ha valaki mashonann ismeri az strstr fugvenyt es segitni akar annak elore is koszonom, de ott nekem is megy)


pén. máj. 26, 2006 6:39
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. ápr. 16, 2006 18:33
Hozzászólások: 22
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
sziasztok!

watt írta:
Idézet:
a timer2 idejét jól számolom szerintetek ha T2CON az alábbi?

Első ránézésre, igen.
20MHz nem biztos, hogy halál pontos, de gondolom ezzel számoltál.


Tint = 90 us jött ki, ebből várok 10000-et (0.9 sec), mire léptetek egy countert, ez a 0.9sec -es interrupt meg totál együtt fut a telefonom stopperével (1sec).... akkor valószínű pontatlan a kvarc?

üdv!


pén. máj. 26, 2006 6:32
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 23, 2006 20:49
Hozzászólások: 223
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Az ellenállásokat tudom de mikkel szívtál?
Használjak inkább SPI-t ami a Kónya féle könyvben van CD4094gyel és CD4021el? ahhoz van egy működtető progi is csak nem nagyon értem a működését,de lehet hogy akkor 1×űbb lenne azzal megoldani a gondom...


csüt. máj. 25, 2006 21:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Nincs mit!
Idézet:
Valami ilyesmit vártam

Ennek örülök! Talán nem veszem el a kedved, azzal, hogy én az I2C-vel szívtam a legtöbbet, még amikor kezdtem. Az ISP-t sokkal jobban kedvelem, de van sok hátránya. Gondolom azt tudod, hogy az I2C vonalakat ellenállással fel kell húzni 5V-ra(10K-val).. .


csüt. máj. 25, 2006 20:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 23, 2006 20:49
Hozzászólások: 223
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
watt írta:
Elektroman

Kód:
#DEFINE      SSP_OK?      PIR2,SSPIF   ; I2C VONAL megszakítás jelző

#DEFINE      START      SSPCON2,SEN   ; I2C AKCIÓKODOK
#DEFINE      RE_START   SSPCON2,RSEN
#DEFINE      STOP      SSPCON2,PEN
#DEFINE      ACK_NOW      SSPCON2,ACKEN   
#DEFINE      ACK_NEG_NOW   SSPCON2,ACKDT   ; A KIVITT ACK típusát allítja be (0) SIMA (1) FORDITOTT
#DEFINE      ACK_OK?      SSPCON2,ACKSTAT       ; A kivitt adat után jött-e nyugtázás (ACK)
#DEFINE      BUFF_FULL?   SSPSTAT,BF   ; SSPBUF TELE, AKKOR (1)


Ha jött SSPIF, akkor át kell tölteni a az SSPBUF tartalmát a kívánt Regiszterbe, ACK-t, vagy NEG_ACK-t küldeni nyugtázásnak. Ez szépen le van rajzolva egy folyamat ábrán a doksikban, hogy milyen kommunikációt ért a periféria. A fenti bitekkel valamint az SSPBUFF feltöltésével könnyen lehet kivinni is adatot. Csak szép sorban kell a dolgokat elvégezni ahogy az adatlapokon mutatják. Ne kívánd, hogy helyetted írjam meg a progit, mert nem fogom! :) :wink:

Idézet:
Bocs nagyon kezdő vagyok PICben és nem ismerem ezeket a parancsokat

Szerintem nem I2C-vel kéne kezdeni. Minden "normális" kezdő LED-eket villogtat, ismerkedik a vassal. Neked is ezt ajánlanám. Ehhez nagyon jók az adatlapok. Minden bennük van, hidd el. Többször leírtam, hogy egy PIC program része nagyon kicsi hányadát teszi ki a szükséges ismereteknek.


Köszönöm szépen!!! Valami ilyesmit vártam,ebből már talán el tudok indulni.Azért a LEDeken már túl vagyok :) de csak azon...Ez lenne az első olyan projectem ami tényleg csinál valamit nem csak próba.

Üdv Elektroman és mégegyszer köszöm


csüt. máj. 25, 2006 19:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás Re: osztás
koppany03 írta:
Két 8 bites pozitív egész számot kellene elosztanom, az így kapott egész vagy törtszámot egy másik 8 bites törtszámmal kell megszoroznom. Ha valaki tudna ezügyben bármilyen segítséget nyújtani azt nagyon megköszönném.
Annakidején watt csinált a szorzáshoz és az osztáshoz segítséget. Itt található.


csüt. máj. 25, 2006 18:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: csüt. máj. 25, 2006 16:27
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: győr
Hozzászólás osztás
Sziasztok!

Most csatlakozom a fórumhoz, mivel segítségre lenne szükségem.
Két 8 bites pozitív egész számot kellene elosztanom, az így kapott egész vagy törtszámot egy másik 8 bites törtszámmal kell megszoroznom. Ha valaki tudna ezügyben bármilyen segítséget nyújtani azt nagyon megköszönném. Minden segítséget szivesen veszek.

Köszi!!!!


csüt. máj. 25, 2006 16:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Elektroman

Kód:
#DEFINE      SSP_OK?      PIR2,SSPIF   ; I2C VONAL megszakítás jelző

#DEFINE      START      SSPCON2,SEN   ; I2C AKCIÓKODOK
#DEFINE      RE_START   SSPCON2,RSEN
#DEFINE      STOP      SSPCON2,PEN
#DEFINE      ACK_NOW      SSPCON2,ACKEN   
#DEFINE      ACK_NEG_NOW   SSPCON2,ACKDT   ; A KIVITT ACK típusát allítja be (0) SIMA (1) FORDITOTT
#DEFINE      ACK_OK?      SSPCON2,ACKSTAT       ; A kivitt adat után jött-e nyugtázás (ACK)
#DEFINE      BUFF_FULL?   SSPSTAT,BF   ; SSPBUF TELE, AKKOR (1)


Ha jött SSPIF, akkor át kell tölteni a az SSPBUF tartalmát a kívánt Regiszterbe, ACK-t, vagy NEG_ACK-t küldeni nyugtázásnak. Ez szépen le van rajzolva egy folyamat ábrán a doksikban, hogy milyen kommunikációt ért a periféria. A fenti bitekkel valamint az SSPBUFF feltöltésével könnyen lehet kivinni is adatot. Csak szép sorban kell a dolgokat elvégezni ahogy az adatlapokon mutatják. Ne kívánd, hogy helyetted írjam meg a progit, mert nem fogom! :) :wink:

Idézet:
Bocs nagyon kezdő vagyok PICben és nem ismerem ezeket a parancsokat

Szerintem nem I2C-vel kéne kezdeni. Minden "normális" kezdő LED-eket villogtat, ismerkedik a vassal. Neked is ezt ajánlanám. Ehhez nagyon jók az adatlapok. Minden bennük van, hidd el. Többször leírtam, hogy egy PIC program része nagyon kicsi hányadát teszi ki a szükséges ismereteknek.


csüt. máj. 25, 2006 15:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Idézet:
a timer2 idejét jól számolom szerintetek ha T2CON az alábbi?

Első ránézésre, igen.
20MHz nem biztos, hogy halál pontos, de gondolom ezzel számoltál.


csüt. máj. 25, 2006 14:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. ápr. 16, 2006 18:33
Hozzászólások: 22
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás timer2
hello újra...

még mindig szívok a timerekkel. a timer2 idejét jól számolom szerintetek ha T2CON az alábbi?

T2CON = 01001000
xclk = 20000000
PR2 = 49

Tint = (4*(PR2+1)*Prescaler*Postscaler)/xclk

Tint = (4*50*1*9)/20000000 = 0.00009 = 90us

előre is köszönöm!sco


csüt. máj. 25, 2006 13:11
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. ápr. 16, 2006 18:33
Hozzászólások: 22
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
sziasztok!

ismertek szögelfordulás érzékelő szenzort?
úgy hallottam van abszolút és relatív is, de konkrét terméket
nem találok hozzá. már rengeteg robotfejlesztő oldalt átnéztem...

üdv.sco


csüt. máj. 25, 2006 11:18
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 6770 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 136  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Majestic-12 [Bot] valamint 17 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség