Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd jún. 04, 2024 22:25



Hozzászólás a témához  [ 2000 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 40  Következő
Nyák Gyártás egyszerűen és HÁZILAG 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 17, 2005 19:20
Hozzászólások: 356
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Ha soha nem szárad meg, akkor pedig lefolyik az olyan sima anyagokról, mint pl. a panel... :wink: Tehát ami nem issza be, oda nem jó. Én maradok a POSITIV 20-nál - de azért különös dolgok vannak azon az oldalon. :roll:
Ha nem lenne fénykép, akkor el sem hinném - biztos, vmi spéci tintával dolgozott az illető.
Nem lehet, h. vmivel bekenik a panelt - ami elnyeli a festéket - és mikor ráégeti rezsóval - aztán annak az anyagnak a festék nélk. része lejön a maratáskor?


vas. aug. 20, 2006 1:08
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. feb. 13, 2006 23:27
Hozzászólások: 63
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Szia! Lehet kapni, Edding márkájú, alkoholos filceket lehet utántölteni vele. Mikor tollas plotterrel kísérleteztem, akkor ezt használtam.A vasklorid lemarja, a nátriumperszulfáttal működött a dolog. A tintasugarasba nem szabad beletölteni, mert azonnal beszárad a fejbe. Csak a szinte soha nem megszáradó vízbázisú tinták az alkalmasak.


szomb. aug. 19, 2006 18:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 17, 2005 19:20
Hozzászólások: 356
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Hi!

Szerintetek olyan tintát lehet kapni, ami az alkoholos filctollakban van? Ez lehet, h megoldás volna erre a problémára.

ÜdV: fk


szomb. aug. 19, 2006 17:58
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. feb. 13, 2006 23:27
Hozzászólások: 63
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Sziasztok!
Én is sokat kísérleteztem a tintasugaras projekt megvalósításával.
Nem akarom elvenni senki kedvét a kísérletezéstől, de leírom a tapasztalataimat.
Az volt a tervem, hogy eladásra kifejlesztek egy direkt nyákra nyomtató gépet.
Az alap egy epson nyomtató típus, mert az Epsonok dolgoznak piezo fejjel. Ez lehetőséget ad arra, hogy maratásálló tintát töltsön bele az ember.
Az első probléma az, hogy Magyarországon nem lehet olyan tintát szerezni ami alkalmas lenne erre a célra . Talán az egy megoldás lehet, hogy dekor cégek kínálatából választani egy vízbázisú kültéri időjárásálló tintát, amit piezo fejes nyomtatókhoz forgalmaznak. Ami miatt ezt nem tettem meg, az hogy 38 ezer forint a tinta, 1 liter, de kísérletezni egy kicsit kockázatos.
Az itthon kapható Epson utángyártott tinták nem maratásállóak, és nem hajlandók egyenletes felületen kiterülni a réz felületén, bárhogy próbálja az ember előkészíteni a nyák felületét.
Egyéb problémákat is meg kellett oldani ahhoz, hogy hosszú távon működjön a gép, amit a belinkelt weboldalon figyelmen kívül hagyott az ember. A nyomtató fejet meg kell emelni, hogy elférjen alatta a nyáklemez, ezt meg is csinálta, de ezzel a fej eltávolodik a fejtisztító és beszáradást gátló résztől is ami azt eredményezi, hogy néhány nyomtatás után megdöglik a fej.
Mindezek után már megfordult a fejemben, hogy talán nem is érdemes véghezvinni az egészet, mert összegben és munkában túllépné azt a lélektani összeghatárt amit el lehetne kérni egy ilyen nyomtatóért.
T. Róbert


szomb. aug. 19, 2006 10:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
No igen,valakinek sikerült..
Én mielőtt szétszedtem volna akármiylen nyomtatót,rengeteget próbálkoztam fémfelületekre nyomtatni,tintát cserélni a létező patronokban.
Totális kudarc volt az egész,a tinta mindig elfoly,már a fej alatt kenődött.
Nem is értem,mert ha erre árulnak valami spéci tintapatront(?) akkor a nyomtató miért barkácsolt?
Vagy kell venni egy többszázezres töltőkészüléket,amit az utántöltők is használnak,és abba valami spéci tintát?
Ugyanez az elrendezés,ha ennyire precíz,plotterként is jól működne,tehát szinte CNC-t kell építeni a nyomtató "kifordításakor".


pén. aug. 18, 2006 12:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 17, 2005 19:20
Hozzászólások: 356
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Hi!

Ebben aztán van fantázia! ;) Két kérdés merült fel:

Ez vmi spéci patron, v. nekünk kell beletölteni a tintát?
Volt a szöveg végén egy villanyrezsó, amivel ráégeti a tintát - ez szép és jó, de ha sima nyomtató-tintával printel az ember nyákra, akkor az nem fed rendesen - ugyanis a nyákra nem tapad fel, hanem lefolyik róla...

Ill. a másik kérdés: Hogy megy a nyák a mechanika alatt? Semmilyen csapágyazást nem láttam - mint azt a CNC-knél megszokhattuk. Esetleg az egész cuccos járkál előre-hátra?
A legvalószínűbb, h. a papítrovábbítóba befűzik vhogy a nyákot.. De hogy miként? :roll:

Üdv: fk


pén. aug. 18, 2006 10:59
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 45
Hozzászólás 
Hi there !

Imhol eme két link ami igencsak felkeltette az érdeklődésem - lehet, hogy mégis létezik a spanyol viasz :?:

DIY Inkjet resist printed directly onto PCBs.

http://techref.massmind.org/techref/pcb ... resist.htm
http://techref.massmind.org/techref/pcb ... 200-vs.htm

Na szóval, akkor most lehet közvetlenül nyomtatni a nyákra, ill. létezik maratásálló toner vagy nem ? Eddigi halovány próbálkozásaim mind kudarcba fulladtak , de most mintha fény lenne az alagút végén.
Ráadásul van több régi kilóra vett nyomtatóm amiket bátran feláldoznék ilyen átalakítás céljából.

Tudom , hogy már többször ki lett vesézve ez a téma, de hátha van még rajtam kívül egynéhány fanatic aki megpróbálja.

Gentlemen, várom a jelentkezőket

Regards:electro

"Értem én, hogy villanymotor, na de mi hajtja? " :?:


pén. aug. 18, 2006 9:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Én 0.6-os fúrót használnék, ha nem törtem volna el(nem fúrás közben, leesett az asztalról). Most 0.7 van, még ez is jó. De ebbe csak a vékonyabb lábakat lehet bedugni(ic, 1/4W-os ellenállás, TO92-es tok, 1N4148, ledek, kerámiakondik, meg kisebb elkók). TO126 tokhoz legalább 0.8 kell, de még az is szűkös. Cserélni akkor szoktam, amikor már elkopik, de a nem üvegszálas nyákot jól birják. Csak ne lennének olyan drágák, és kapnék valahol kompletten kívül 0.6-ost. Egyébként ha van finom élezőköved, akkor meg lehet élesíteni is.


csüt. aug. 17, 2006 16:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 58
Hozzászólás 
Nyák fúráshoz a mini fúrógéphez szeretnék állványt venni. Nem tudjátok esetleg hol lehet kapni? Persze valami jutányos áron kéne. :) Eddig csak a conrad-nál találtam.
Amúgy ki milyen fúrót használ? Mert én a 0,8-asokat, és néhány száz lyuk után megy a szemétbe. Olvastam valahol, hogy vannak extra kemény fúrók, amik bírják az üvegszálas anyagot és nem koptatja el a nyák. Nem tudja esetleg valaki, hogy hol lehet ilyen fúrót kapni és mi a neve?


csüt. aug. 17, 2006 15:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Sokat kell mindeféle festékkel próbálkozni,közönséges lakkokkal,stb.Ha van türelme az embernek kimaszkolni a forrszemeket egyenként,a szines lakkozás olyan lesz majdnem mint a lötstop,csak aztán óvatosan kell beültetni,mert annyira nem strapabíró.
Próbálkoztam mindeféle inverz módszerrel fotózni,meg lakkozni,sőt még szitázni is házilag,de lesújtó kudarc volt az eredmény.
Előlap is az néz ki legjobban egyenlőre,amit simán kinyomtatok inverzben,tehát teliben fekete,feliratok fehérek,aztán lelaminálom vagy lefedem valahogy.
Volt,hogy üveglappal próbálkoztam,de az törékeny,most lehet kapni már védőfóliás kemény barkácsplexit olcsón,a következő kísérlet azthiszem azzal lesz.


kedd aug. 08, 2006 21:45
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. nov. 12, 2005 19:52
Hozzászólások: 54
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Hali!
Az lenne a kérdésem, hogy van-e valakinek ötlete arra, hogyan lehetne egy házilag készült, amúgy profi kinézetű nyákot, egy kicsit "ipari" kinézetűvé tenni? Arra gondolok, hogy amikor készre van szerelve a panel, valami lőtstop utánzat kellene. Eddig a kész panelt szerelés és mosás után szintelen akrillal lefújtam és ez teljesen jó volt, de most egy kicsit pofásabb kellene. Régebben vettem egy zöld védőlakkot, ha jól emlékszem Thion vagy Wolf néven, de nagyon sz_r volt. Akárhogy tisztítottam, mostam előtte a panelt, fújtam vékonyan, vastagon, akárhogy, mindig összeugrott mint a kalapácslakk. Igen randa volt.
Valakinek tippje?
Üdv.: NDR


kedd aug. 08, 2006 21:24
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 361
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
régebben csináltak ilyenfajtaregenerálást nagyobb cégeknél, de ott vasforgácsra öntötték rá és aztán a leöblített vasforgács mehetett a hulladékba.
OZ


szer. júl. 05, 2006 17:23
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 27, 2005 17:37
Hozzászólások: 963
Hozzászólás 
Filteres vasreszeléket kellene belerakni. :)


szer. júl. 05, 2006 16:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
A vasszog arra jo hogy kivalik rajta a rez.
Egeszen addig hatasos amig egyenletes
rezbevonat (egy atom vastag :))) nem
keletkezik rajta.

Tehat ahogyan a regi dakota mondas
is tartja: Egy szog nem csinal nyarat :))))


szer. júl. 05, 2006 8:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 30, 2005 15:26
Hozzászólások: 394
Hozzászólás 
Értem..akkor majd kipróbálom...sztem beleállítok pár db az üvegbe (befőttesüveg) aztán rázárom a tetejét,had 'dolgozon a szeg' :-)


kedd júl. 04, 2006 22:35
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
A szög valóban jó, viszont a sósav nem gyorsítja a reakciót, pusztán az oldhatatlan vas-hidroxid keletkezésének megakadályozására szolgál.


kedd júl. 04, 2006 21:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 179
Hozzászólás 
Kicsa írta:
És a vasszög mit csinál vele? (márha az oldalt nem eszi meg a szöget) :D


A forrasra mar nem emlekszek, nem mostanaban mentettem le:

Idézet:
Vasklorid tippek: kis sósav gyorsítja a reakciót, a fáradt oldatba hatalmas mennyiségű vasszeget dobva a réz a szegen kiválik, az oldat újra
használható lesz egy darabig. Kézről a klórmész a vaskloridot frissében meg eltünteti, máskepp azt hiszik rólunk, hogy nem használunk toalettpapírt.
Ha valamire ráfolyik, az undorító színű, le/kimoshatatlan elszíneződést eredményez. Ha túl meleg a lötty, akkor marha büdös klór szabadul fel. Az
edény miatt életünk párja jogos dühkitörést kap, és velünk mosatja le,
stb...


kedd júl. 04, 2006 17:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 30, 2005 15:26
Hozzászólások: 394
Hozzászólás 
És a vasszög mit csinál vele? (márha az oldalt nem eszi meg a szöget) :D


kedd júl. 04, 2006 17:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 179
Hozzászólás 
Kicsa írta:
Ha a vas klorid oldalt már telített akkor mit lehet vele csinálni?Szal ha már nem képes több rezet oldani,lehet 'frissíteni' vhogy?


Meg nem probaltam, de dobj bele egy vasszoget :-)


kedd júl. 04, 2006 14:41
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 17, 2005 22:01
Hozzászólások: 798
Tartózkodási hely: Budakalász
Hozzászólás 
Én úgy szoktam frissíteni, hogy megyek veszek egy másikat :D
Amiben már sokat marattál azzal nem lehet sok jó dolgot kezdeni.
Hiperol tablettával lehet megturbózni kicsit(azt mondják), de telített oldatnál az se segít.


kedd júl. 04, 2006 10:49
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 30, 2005 15:26
Hozzászólások: 394
Hozzászólás 
Ha a vas klorid oldalt már telített akkor mit lehet vele csinálni?Szal ha már nem képes több rezet oldani,lehet 'frissíteni' vhogy?


kedd júl. 04, 2006 10:37
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 17, 2005 22:01
Hozzászólások: 798
Tartózkodási hely: Budakalász
Hozzászólás 
Ha jól fel tudod vasalni, semmi hibát nem kell javítani rajta. Bár én most elkövettem azt a hibát, hogy takarékosra állítottam a laser nyomtatót, hogy ne tudjon szétkenődni a vezető sáv a sok festéktől. Így viszont megette a lasernyomtató festékét a sav, szóval nem fogok takarékoskodni a festékkel.


csüt. jún. 29, 2006 10:14
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
MH: kíváncsi lennék a legjobban sikerült vasalásos példányokra. Készültek róla képek? Egy olyan is érdekelne mindenképp ami még nincs lemaratva, hanem csak a papír lett róla leszedve. Kíváncsi lennék mennyi retusálás kell egy -házi körülmények között finom rajzolatnak számító- lemezhez. Korábban már voltak a topicban képek (nemtom kitől), de jó lenne még látni párat.


csüt. jún. 29, 2006 8:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Ki fogom próbálni,bár célja nincs,mert rajtad már nem segít,minekután eldöntötted ez kókányolás..csak mert neked most nem tetszik.
A nyomtatót nem fogom tönkretenni mindeféle ragasztagtott építmény beletömésével,csak,hogy lássam egy nagyon picit újra megolvadhat a festék,és foltosan valóban átfog arra amit ráragasztok.Persze csak ha az az az oldal van a kályha arca felé,ha a másik,úgy már nem melegszik eléggé át.Már ha ez lenne a nagy "téveszme"...ezer éve működik tökéletesen rengeteg 2oldalas nyomtató anélkül,hogy az egyik oldal nyomtatásakor elkenődne a másik.

Én mindenesetre képességeimhez mérten igyekszem segíteni,hogy megosszam itt a tudásomat másokkal,mert magam is évekig küszködtem nyák kérdésben...tehát az ilyen hozáálláást nem tudom hova tenni:(


szer. jún. 28, 2006 19:36
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. jún. 24, 2006 16:48
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Kedves MotoHacker!
Idézet:
Azt nehezen hiszem el,hogy van olyan nyomtató ami a matrica hátuljára annyira ráolvaszt bármiféle festéket,hogy a vasaló nem tudja leolvasztani

A Brother például ilyen, ha nem hiszed próbáld ki.

Idézet:
A két oldalas,vagy ismételt rányomtatásnál a már beszívódott és beleolvadt tinta egyik nyomtatónál sem tud elkenődni,fizikai képtelenség

Nyomtass ki valamit - etikettcimkével ragassz a nyomtatvány felé egy fóliadarabot, vagy bármit és küldd át újra a nyomtatón.
Meg fogsz lepődni

Idézet:
de eszembe nem jut valami nyomdába szaladni,sorban állni,mégegyszer elmenni a kész anyagért

E-mailben, telefonvonalon elküldöd a .prn file-t, másnapra kész a profi film.

Én kb 8 éve használom a vasalásos módszert. Eddíg mindig a gyári PnP (kék) fóliát alkalmaztam. Akárhogy is magyarázod a módszer még így is azért mindig amatőr marad és műkedvelőknek való. Az, hogy Te mindenárom Mekkmester-kedni akarsz, az a Te dolgod, de kérlek téveszméket ne terjessz!

A töbieknek mondom. a kvarclámpa ugyanúgy használható - ezt minden leírás említi.
Az UV sugárzás elsősorban a sz aruhártyát károsítja , fájdalmas fekélyt hoz létre. Hosszú távon szürkehályogot (nem zöldet) okoz. Tehát senki nem nézzen bele a levilágító lámpájába - a szórt fény is veszélyes lehet!


szer. jún. 28, 2006 17:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
DreamR:A fénymásolást én nem szeretem,utcai másoldában kevés a normális gép.Nem akarok hiányos,vagy "fals pöttyös" panelt,érdemes venni otthonra egy olcsó laser nyomdát.Amit gyártatott panelra kifizettünk,abból már 10db stúdió gép kijönne..nem véletlenül igyekszem mindent házilag megoldani.
Az anyagokat muszáj megvenni,azon nem érdemes spórolni,de eszembe nem jut valami nyomdába szaladni,sorban állni,mégegyszer elmenni a kész anyagért stb,mikor itthon is tudok tökéletes panelt készíteni egy óra alatt,akár fotózva akár vasalva.
A matricával nagyon kell vigyázni,csak a "drága",márkás, kifejezetten LASER nyomtatóba való matrica háátulja a megfellelő.Ezen minden festék "felül" marad,egyfajta "kérget" képezve.
Ha nagyon hajtogatod,gyűrögeted,egyszerűen megrepedezik és lepereg!! (ezért is cikis míg a fénymásolótól eljutsz a panel vasalásig)
Azt nehezen hiszem el,hogy van olyan nyomtató ami a matrica hátuljára annyira ráolvaszt bármiféle festéket,hogy a vasaló nem tudja leolvasztani.
Az lehet,hogy túl melegen kell vasalni,és "elkenődik"(kivastagodnak a vonalak)..de egy nem 5mil-es és nem SMD panelnál kit érdekel 0.1 mm vastagodás?
Én még melegen teszem a meleg nyákra a nyomatot,óvatosan rásimítom(oda is ragad) és finoman vasalok is.Mikor úgy látom már jó(a szélét óvatosan le tudom húzni és "alálesni),vízben lehűtöm és leáztatom.Kezdetben elmorzsoltam,szátáztattam a hordozót..aztán rájöttem,jó vasalásnál a tinta szinte "elengedi" a langyos vízben a hordozót és ottmarad a panelon MIND.A használt vizes "hátuljat" összegyűröm és kukába vágom.A panelt megszárítom,retusálom ha minimálisan kellene,és már maratom is.

A két oldalas,vagy ismételt rányomtatásnál a már beszívódott és beleolvadt tinta egyik nyomtatónál sem tud elkenődni,fizikai képtelenség.Olyan anyagra amibe a tinta nem tud beszívódni(matrica hátulja,tojáspapír,stb)szigoruan TILOS ismételten nyomtatni,az előző nyomat összevissza mocskolja,vagy tönkreteszi a nyomdát (jobb esetben csak a tonert).


kedd jún. 27, 2006 18:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
A higanygőz az tudtommal mindkét tartományban sugároz, és mondjuk egy 250W-os lámpa még sokkal durvább UV égést okoz, mint a germicid cső.

De azért az túlzás hogy rögtön megvakul az ember, meg leég a bőre meg ilyesmi. A behatás IDEJE nagyon lényeges. A bőrhöz pár perc elég, és nagyon csúnyán bepirisodik, ha UV éri. A szemre veszélyes időtartam nemtom mekkora, és nem is fogom kipróbálni.

Szóval nem kell parázni, a nyák kivételének idejére nem lesz semmi gond, parásabbak vehetnek kesztyűt, meg kvarcoló-szemüveget. 8)


kedd jún. 27, 2006 17:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 03, 2004 21:01
Hozzászólások: 1360
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Béláim az Úrban!
tudtommal a Hg lámpa UV-B, mert az elég a fénypor gerjesztéséhez.
A germicid speciálisan fertőtlenítéshez lett kitalálva. UV-C
picit több higany van benne, mint a hagyományos fénycsövekben, kvarcüveg a lámpa, és spec. hossza van, nehogy véletlenül valaki napozni akarjon...


kedd jún. 27, 2006 17:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 281
Hozzászólás 
Hali!
Kis segítség kellene...
CNC géppel szeretnék nyákot marni ( "szárazmarás" ), de ehhez valahogy meg kellene "jelölnöm" a vezetősáv 2 szélet hogy a gép ott menjen végig a maróval.
Eagleben mintha lenne egy 'plugin' ami tudja ezt, de még nem sikerült működére bírnom.
Ha esetleg valaki tud ilyen opciót bármelyik nyáktervezőben, azt megköszönném!


kedd jún. 27, 2006 15:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
A letört búrájú higanygöz lámpa, fénye nem ugyanúgy UV-C tartalmú? Vagy a germicid csö direkt erre készült?


kedd jún. 27, 2006 15:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd jún. 27, 2006 14:07
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Hi!

Olyan kerdesem volna, hogyha nem szeretnek belebonyolodni a maratasba, elvallalja-e esetleg valaki, hogy megcsinal nekem 2*2 panelt.

Eleg surgos lenne.
Privat uzenetet irjatok pliz, vagy email, es akkor atkuldom a rajzot.

Koszonom


kedd jún. 27, 2006 14:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 17, 2005 19:20
Hozzászólások: 356
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
"Erdekelne ki hogyan szabadult meg tole?"

Kiöntöm a betonyra, oszt' majd megszárad... :) Vagy lehúzom a vécén - ekkor ugyanis a vízben felhígul, és gyakorlatilag hatástalan lesz - elveszítve maró hatását.

Persze attól még megmaradhat környezetszennyezői mivoltában - ellenben mivel nem ipari mennyiségekről van szó, nagy valószínűséggel a noname kóla is tartalmaz ennyi "mérget" - amit ráadásul meg is iszunk...
Komolyan, egyszer vettem 100 Ft alatt egy két literes kólát, és a fehér konyhaszekrényre elcseppenve pont ugyanolyan zöldes színe volt, mint a Gyorsmaratónak! Ki is öntöttem a csapba - de már bánom, h. nem próbáltam ki panelt beletenni...

ui: továbbra is érdekelne, h. egymás mellett elhelyetett 2db 15W-os germicidcsövet milyen távolságra érdemes helyezni a paneltól, és mennyi ideig világtsam vele? Én olyan 5 cm-re gondoltam - a kérdésem: nem fog "alávilágítani"? Vagy a fényforrás közelségét lehet a levilágítás idejének csökkentésével kompenzálni? Végülis az lenne az ideális, ha minél kevesebb ideig kell világítani, és a doboz, amiben a csövek lesznek - minél alacsonyabb legyen.
Én is megjegyezném az újonnan érkezőknek, h. a germicid cső qrvára veszélyes: megvakít, és roncsolja az emberi szöveteket - ami azért ciki, ha belegondolunk... :)
Van vmi máséle UV cső, ami asszem vagy A, vagy B sugárzást bocsát ki (merthogy a germicid cső C-t), az jó a nyákhoz, és nem ilyen durva hatással bír!
Ha van vkinek konkrét tapasztalata ilyennel, egy típust és egy gyártmányt írhatna!

A germicid csőhöz csak azért ragaszkodom, mert ingyért volt - olyan dobozt csinálok hozzá, amiből nem jön ki a fény. Ha kész lesz, teszek fel fotókat! Úgy tervezem, h. lesz benne egy PIC-es időzítő - hétszegmenses kijelzőkkel - a germicid csövek pedig kirelézve. Ja, és a doboz ajtaján pedig mikrokapcsoló, h. véletlenül se lehessen belenézni a veszélyes fénybe... 8)

A lézernyomtatós módszerhez meg annyit, h. arra a "fényes papírra" (mindegy milyen fajta) - amire már egyszer nyomtattatok, ne nyomtassatok mégegyszer - mert ha egy kis darab leválik a festékből, akkor beleég a hengerbe - és nem lehet leszedni! Én ezzel már megszívtam... Ennek ellenére, ha egyszer nyomtatunk egy lapra, akkor szerintem korrekt elárás - és szép paneleket lehet készíteni - egy alkoholos filccel kijavíthatóak az esetleges hibák - persze egy idő után már nem is kell toll - menni fog anélkül is.

Üdv: fk


kedd jún. 27, 2006 10:16
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd feb. 28, 2006 21:39
Hozzászólások: 79
Hozzászólás 
Sziasztok.
En anno hidrogen-peroxidot sosav viz kevereket hasznaltam 1:1:1 aranyban. Frissen volt 10 masodperces csucsmaratasi idom is de olyankor nagyon felforrosodott. Volt hogy annyira felforrosodott, hogy magaban forrt meg egy darabig. Kesobb a viz aranyat 2 szesere noveltem, igy csokkent a forras, igy a ho miatt csokkent az alamarodas veszelye. Fontos a vedo felszereles! Tapasztalat hogy a goze meg jobban mar mint maga a folyadek, (kozepiskolas koromban en hulye puszta kezzel kapdostam ki a nyakot, persze gyorsan mindig leoblitettem, de ott ahol a goze erte a boromet, sokkal jobban kimarta!!!!). A megoldast ugyan nem tudom de azert elmondanam, hogy az elhasznalt marato folyadek sulyosan kornyezetszenyezo!!!! Erdekelne ki hogyan szabadult meg tole?


kedd jún. 27, 2006 4:27
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. jún. 24, 2006 16:48
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Háát...lehet,hogy én csodatévő vagyok,de a matrica hátuljával felülmúlom az összes drága transzfer-izét

Gondolom itt a matricát hordozó fényes lapra gondoltál, amelyről a matricákat eltávolítotad.

Ez egy nagyon jó megoldásnak tűnik és eredeti is mert eddig sehol sem olvastam. Ha hajlandóak rá fénymásolni, meg is próbálom. Egy kérdésem lenne: a vasalás után le kell áztatni, vagy lehúzható?

(Annak, hogy festék nem olvasztható újra, az az előnye, hogy lehet a lapra újra nyomtatni. Pl. az olyan kétoldalas nyomtatóknál, ahol kétoldalas nyomtatás papírfordítással történik.)


hétf. jún. 26, 2006 20:53
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. jún. 24, 2006 16:48
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Egy kicsit körbejártam a témát itt Budapesten.

Transzpausz nevű spray-t a magyar Wolf cég gyártott, az amelyik a gyorsmarót is gyártja. Alig volt rá igény, ezért a gyártást beszüntették. Itt Budapesten egy A5-ös oldalt párszáz forintért egy nap alatt levilágítanak filmre. Tehát fotómaratáshoz otthon barkácsolni maszkot több mint badarság.

Ha viszed a filmet és tudsz várni 15 napot egy 10x20cm-es nyákot megcsinálnak, kifúrva 3-4 ezer forintért.

Ha kisebb a panel és gyorsan kell, szerintem is hasznos a vasalásos módszer. Mivel nem akarok még egy lézernyomtatót venni, valszeg leviszen fénymásoltatni a rajzot. Valahol csak találok olyat amelyik festékje olvaszható. Az alattam levő másoldában másolnak is műnyomó papírra.


hétf. jún. 26, 2006 20:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Háát...lehet,hogy én csodatévő vagyok,de a matrica hátuljával felülmúlom az összes drága transzfer-izét..és nem néznek rám hülyén,mert jó minőségű (pl Zweckform) A4 etikettet bárhol tudok venni nagyobb irodaszer boltokban,webáruházakban,stb.

Azt még mindig nehezen hiszem,hogy van olyan toner festék,ami csak 1x olvad meg..ez valami csúcstechnológia lenne,ami felesleges.A papírból ami "beissza",soha többet nem "olvad ki" a festék..ami viszont nem tudja beinni,arról a 100% lehozható újramelegítéssel.Meg nem "éghet" a festék,mert ott már a sima irodai papír is bebarnulna..így is pocsék hullámosan jön ki a laser nyomdákból.


hétf. jún. 26, 2006 16:41
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 45
Hozzászólás 
Hi there !

A " tojáspapír " mint fentebb említettem anno Tiszalux fényes néven vonult be a köztudatba. Nekem is csak a nejem régi gépírói korszakából maradt egy kevés, pl előszeretettel készítettek belőle szakdolgozatot, mert elég dekoratív. Pedig akkor még nem volt PC, Office pack meg laser printer , csak a jó öreg analóg kopogós írógép A felülete fényes-szerintem lakkozott-kissé hullámos, érdes tapintású.
Sajnos mostanában én sem találtam sehol a papírboltokban, bár az idősebb eladók még emlékeznek rá, lehet, hogy más néven forgalmazzák.

Mindenesetre ne add fel mert jó minőségű vasalható papír és gondolom nem kerül horibilis összegbe- mármint, ha kapható.

Regards:electro

"Értem én, hogy villanymotor, na de mi hajtja? "


hétf. jún. 26, 2006 0:41
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. jún. 24, 2006 16:48
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Köszike!
Pontosan mi lenne ez a tojáspapír, hol árulják, mi a pontos neve?

Egy időben a műnyomópapír miatt néztek rám csodálkozva minden papírboltban. :D


vas. jún. 25, 2006 11:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
A tojáspapírt dícséri mindenki....


vas. jún. 25, 2006 10:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szomb. jún. 24, 2006 16:48
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Egy kicsit offtopic.
Így igaz.
Az, hogy nem lehet újraolvasztani a festéket, még az általam használ PnP fólián sem, az a Brother-t dicséri, még ha ez nekünk amatőröknek nem is előnyös. Különben mindig eredeti tonert használok, és nem szívesen cserélném le a kiváló, kétoldalasan nyomtató Brother lézeremet.
Az igaz, hogy a HP egy kicsit "feketébben" nyomtat és a nyomaton a festék is "kitapintható".
A tanulság nem minden toner alkalmas az átvasalásra. Beruházás előtt ezért tesztelés javasolt.

Kérdeznén: a lézer fólia teljesen használhatatlan? Valaki itt a fórumban a Dataline-t javasolta.
Köszönettel


vas. jún. 25, 2006 10:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Inkább fogalmazzunk úgy, hogy a brother jól beleégeti a papíra a festéket, a HP meg nem, tehát újra lehet olvasztani.


vas. jún. 25, 2006 10:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szomb. jún. 24, 2006 16:48
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Nagyon köszönöm a segítséget!

Ez a transzpausz nevű anyag a Wolf TN130-as spray lenne? Konkrétan hol lehet ezt kapni? (Budapest)

Milyen papírt használsz (80g, 90g, gyártó?)

Ha jól emlékszem, ezekben a régi kvarclámpákban búra nélküli, 125W-os, higanygőz csövek voltak.


vas. jún. 25, 2006 9:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Ez igen meglepő,ha a festék csak egyszer olvasztahtó,tekintettel arra,hogy az a nyomtató is a festékpor ráolvasztásával működik.Illetve az utántöltő cégecskék ugyanazzal a "generálporral" (jó pocsék minőségű néha sajnos) töltenek meg mindent tudtommal.
Esetleg inkább a hőfok más,vagy a hordozó nem volt megfelelő..?

Írásvetítő fóliából csak a kifejezetten laser-be valót lehet(ne) a nyomtatóba tenni,a többi beleolvadhat és tönkreteheti!! Az a fólia meg egy vagyon és a festék nem takar rajta eléggé.(itt jönne képbe a BlackCovering,ami szintén drága és pancs az egész)

A pausz már jobb erre a célra,de ott is nagyon kell vigyázni mi az amit "pausz"ként veszel és beletömöd a nyomtatóba.
Én a vagy transzpausz nevű anyaggal vagy sima szilikonnal a nyomtatás után(!) áttetszővé tett,minél jobb minőségű a nyomtatóba való papírt javaslok.
Ezek után semmi utánkezelés nem kell.Az előhívót én nem teszegetem el,mert ha elég sok festéket feloldott(hívott) már akkor gyengül,végül bizonytalan lesz.Általában annyit használok egy lapos tálban ami biztosan elég az adott projecthez,a hozzáöntögetéssel(hopp már gyenge öntsünk hozzá) csak elrontani sikerült eddig.Ezzel sok órai munka(lakkozás,szárítás,előkészítés,nyomtatás,levilágítás)vész oda mindannyiszor.
A kvarclámpa lehet,hogy "brutális" lesz és még a kitarkart részeket is túlvilágítja(egyfajta alávilágítás),csak kisérletezéssel tudod meghatározni az optimális eljárást.Ezért is meredek elsőre nem házi lakkozással,hanem méregdrága gyári lemezzel kisérletezni.
Ha olvastál volna mielőtt nyomtatót veszel,az olcsó "játék" Xerox nekem jobban bevált mint bármelyik régi vagy új HP és nincs 20e..ha még kapható.Esetleg add el használtan a mostanit és tegyél szert egy ilyenre,a fotozás sokkal körülményesebb mint egyszeri beruházás egy megfelelő nyomtatóra.


szomb. jún. 24, 2006 19:19
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. jún. 24, 2006 16:48
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Kedves Jóemberek!

Az évek során megelégedéssel használtam a lézerprinter-vasaló módszert. Kölcsön HP printert alkalmaztam.
Végül is vettem egy saját, Brother lézert. Kiderült, hogy ezzel egy kicsit megszívtam. A Brother festékje ugyanis a nyomtatás után már nem olvasztható újra fel - legalábbis vasalóval nem. Lehet, hogy ez előny a nyomtatás szempontjából, de nem az NYÁK előállítás szempontjából. Újabb gyártású HP lézert kipróbálva - a toner száma, ha jól emlékszem 12A volt - a módszer megint működött.

A tanulság az hogy, nem mindegyik lézer printer ill. toner alkalmas az átvasalásos módszerre.

Ezek után kipróbálnám a fotó módszert. A következő kérdésekben kérném segítségetek:
- a NYÁK tervet irásvetítő fóliára vagy pausz-ra érdemesebb- e kinyomtatni. (a topicot olvasva úgy látom a pausz javasolt?)
- Ha pauszra megy, kell-e valamivel utánkezelni (tranparencia javító, vagy Black Covering spray?)
- a Conrad Bungrad lakkozott lemezeit próbálnám ki - van valakinek ezzel tapasztalalata?
- Levilágítónak egy régi de még működő, higanygőzlámpával szerelt Medicor kvarclámpát használnék.
- kb 50 cm-ről milyen expoziciós idővel lehet számolni
- Az előhívót, hogyan lehet tárolni, milyen edényben, meddig, feloldva vagy szárazon . (Conrad féle NaOH mentes hívó a Bunradhoz)

Minden segítséget köszönök.


szomb. jún. 24, 2006 18:09
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 23, 2006 20:49
Hozzászólások: 223
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Én kb 1:2:2(H2O2:HCl:H2O) arányban maratok.Egyszerre körülbelül egy-másfél decit keverek,ebben jópár panel kimaratható de csak egyszerre(na jó pár perces eltéréssel). Előre bekeverni tényleg nem érdemes mert a hidrogénperoxid levegőn bomlékony(ha fény éri meg pláne).Meg nem túl drága egyik összetevősem így a regenerálással nem érdemes vacakolni.Uszkve 400,- körül majdnem 5 Liter oldatot ki lehet hozni.
Az előhívás nekem valahogy nehezebben ment mint maga a maratás.Arra van valakinek valami szuperbiztos tipp? Most úgy csinálom hogy keverek egy kicsit hígabb előhívót,bele a panelt aztán még csepegtetek bele a tömény előhívóból, csak arra kell vigyázni hogy ne pont a panelra hanem mellé menjen :twisted:


szer. jún. 21, 2006 11:42
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 518
Tartózkodási hely: BP.XI
Hozzászólás 
potyo írta:
Én nem méregetem a sósav+h2o2 töménységét. Vettem háztartási sósavat(ez olyan 9-10%-os), meg hajfestéshez használható hidrogénperoxidot(minél töményebb, annál jobb, de akár 6%-os is jó, csak akkor sok kell). A nyákot beleteszem olyan műanyag edénybe, amiben jól fekszik, de az edény sem sokkal nagyobb. Ekkor addig öntöm sósavval, hogy kb. 5mm vastagon ellepje a nyákot. Ezután adagolom hozzá a hidrogént. Hogy mennyi kell, rá kell érezni, a réz elszineződéséből látható, pár kisérlet után belőhető a dolog. Ha 3-4 perc alatt lemarja, akkor jó. Ha kevés a hidrogén, akkor nem marja, ekkor ha sokáig áll(10-15 percnél tovább), akkor képes feloldani a rajzolatot is(mármint a festéket). Ha túl tömény, akkor meg lemar mindent. Érdemes finoman lötyögtetni, akkor gyorsabb a maratás. Én 20mil-es(0.5mm) vonalakat szoktam használni, ezeket gyönyörűen lehet vasalással csinálni, pedig a papírom sem az igazi. Regenerálni viszont tudtommal nem lehet, meg nem is jó összekeverni előre nagyobb mennyiséget belőle. Viszont olcsó, így nem is éri meg **** a regenerálással. Nyákkészítés után még a vízkő eltávolítására felhasználható a cucc.


Nekem meg ha elfogy a vaskloridom, akkor a jól bevált keveréket használom:
Háztartási sósav+HIPEROL toroköblítő tabletta. A tablettát 1dl vízbe adagolva annyi % oldatot kapok, ahány db tablettát oldok fel benne, de ha simán a sósavba rakom akkor a tuti.
Nyáklap maratása úgy történik, hogy edény bele nyáklap ráönt sósav, ami elfedi a nyákot 3-4 db tabletta és már marja is (persze célszerű a tablettát feloldani a sósavban), de menet közben is lehet, így folyamatosan frissűl az oldat.


kedd jún. 20, 2006 17:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Én nem méregetem a sósav+h2o2 töménységét. Vettem háztartási sósavat(ez olyan 9-10%-os), meg hajfestéshez használható hidrogénperoxidot(minél töményebb, annál jobb, de akár 6%-os is jó, csak akkor sok kell). A nyákot beleteszem olyan műanyag edénybe, amiben jól fekszik, de az edény sem sokkal nagyobb. Ekkor addig öntöm sósavval, hogy kb. 5mm vastagon ellepje a nyákot. Ezután adagolom hozzá a hidrogént. Hogy mennyi kell, rá kell érezni, a réz elszineződéséből látható, pár kisérlet után belőhető a dolog. Ha 3-4 perc alatt lemarja, akkor jó. Ha kevés a hidrogén, akkor nem marja, ekkor ha sokáig áll(10-15 percnél tovább), akkor képes feloldani a rajzolatot is(mármint a festéket). Ha túl tömény, akkor meg lemar mindent. Érdemes finoman lötyögtetni, akkor gyorsabb a maratás. Én 20mil-es(0.5mm) vonalakat szoktam használni, ezeket gyönyörűen lehet vasalással csinálni, pedig a papírom sem az igazi. Regenerálni viszont tudtommal nem lehet, meg nem is jó összekeverni előre nagyobb mennyiséget belőle. Viszont olcsó, így nem is éri meg **** a regenerálással. Nyákkészítés után még a vízkő eltávolítására felhasználható a cucc.


kedd jún. 20, 2006 17:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 45
Hozzászólás 
Hi there

Sok-sok éve készítgetek panelt a hagyományos csőtollas+5.50 Ft-os kárminpiros tus és meleg vasklorid oldat tecnológiával. Az eredmény amatőr szinten nem túl rossz, a költség sem sok, a ráfordítoot idő viszont tetemes. Kipróbáltam a vasalásos módszert és úgy tűnik fog sikerülni-műnyomó ill. az asszony régi tojáspapírját (Tiszalux fényes) használva.

Ha már technológiát váltok :o akkor a maratóanyagot is ki szeretném cserélni - és ezzel kapcsolatban kérnék segítséget

MI a pontos aránya a sósav-víz-hidrogén peroxid oldatnak?
Többféle leírást találtam pl.fotolakkos eljárásnál HCl-20 ml + H2O2 30 ml + H2O 770 ml valamint olyat, hogy 4:2:1 arányban víz/sósav/peroxid.
Szóval érdekelne a pontos összetétel ill. a sav és peroxid töménysége is .
A fodrászkellék boltban 800 ml-es flakonon a H2O2 címkéje szerint 35 %-os, sósavat pedig szintén ilyet tudok beszerezni a vízlágyítóban-ingyé.

Azonkívül ez az oldat kb. hányszor használható ill. regenerálhat-e hozzáadott savval vagy hajszőkítővel? Mennyire aktív, mennyi az átlagos idő illetve hajlamos-e alámarni ?

Many thx
Regards:electro

"Értem én, hogy villanymotor, na de mi hajtja? "


kedd jún. 20, 2006 16:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Van hol kapható topic!!! :evil: Különben ilyesmit bontani érdemes csak.


hétf. jún. 12, 2006 16:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Ismerősöm kért meg hogy segítsek:
> "QT1C101" IC-t szeretne vásárolni.
>
> Hová forduljon, merre van ilyen üzlet?

Biztos hogy ez kell neki?
Sima nyomogomb/hall miert nem jo?

De ha ragaszkodik hozza, akkor itt:

http://uk.farnell.com/jsp/home/homepage.jsp


hétf. jún. 12, 2006 12:14
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2000 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 40  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség