Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. jún. 16, 2024 19:34



Hozzászólás a témához  [ 16 hozzászólás ] 
Fejtörő 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: szer. szept. 27, 2006 15:44
Hozzászólások: 62
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
gyertek :D

értem én, de itt annyi okos szerszámforgató ember van :respect: h reménykedtem :)


kedd nov. 14, 2006 23:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
golax írta:
üdv!

igen, igazából nem vártam tõletek biztos megoldást, csak ez egy régi probléma és reménykedtem, hátha valakinek ismerõs.

A BME-re meg abszolút nem úgy hivatkoztam, mint az "elektronika fellegvárára" :lol: közülük is sokan javításhoz szerelõt hívnak. Csak annyit kívántam mondani ezzel, hogy sokan okoskodtak már szegény kis TEACom fölött :)

és ne menjünk el innét a BME értékelése irányába lécci :)


na, csak egy probléma van, míg a BME-ről a fél hallgatói létszám látta a kütyüdet, addig innen (rajtad kívül) senki! :twisted:


kedd nov. 14, 2006 22:56
Profil Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. szept. 27, 2006 15:44
Hozzászólások: 62
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
üdv!

igen, igazából nem vártam tőletek biztos megoldást, csak ez egy régi probléma és reménykedtem, hátha valakinek ismerős.

A BME-re meg abszolút nem úgy hivatkoztam, mint az "elektronika fellegvárára" :lol: közülük is sokan javításhoz szerelőt hívnak. Csak annyit kívántam mondani ezzel, hogy sokan okoskodtak már szegény kis TEACom fölött :)

és ne menjünk el innét a BME értékelése irányába lécci :)


kedd nov. 14, 2006 22:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: csüt. nov. 09, 2006 13:40
Hozzászólások: 127
Hozzászólás 
Így könnyű fejtörőt feladni! :)

Ha látnánk a készüléket, máris más lenne a felállás.
Nem egy készüléket javítottam meg az évek alatt (ez a munkám többek között), és bizony találkoztam már nagyobb "relytélyekkel" is, hidd el...

A BME-sekre meg nem érdemes hivatkozni. Nem kívánok általánosítani, de nem egy olyan villanykarost ismerek onnan (végzősöket is), akiknek nagyon alap dolgok hiányoznak, és azt sem tudják, melyik oldalán kell a pákát megfogni... Szóval ha mondjuk 10 hallgató megnézte, és mondta rá hogy ez relytély, akkor adjuk hozzá, hogy abból a 10-ből 6 most látott életében először erősítőt belülről (ha egyátalán kinyitották, és nem csak úgy föléállva gondolkodtak a problémán).


kedd nov. 14, 2006 21:37
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. szept. 27, 2006 15:44
Hozzászólások: 62
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
igazi satereot nem tud. minden beállításnál belekavar egy picit.


kedd nov. 14, 2006 21:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Sima stereoban próbáltad?


kedd nov. 14, 2006 20:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. szept. 27, 2006 15:44
Hozzászólások: 62
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
a fronton sem megy. ez a legszebb. de miért ne mehetne attól még a saját centerén és a rearen?

én inkáb olyasmire gyanakszom h a dolby valahogy kiegyenlíti a jelet. mert ugye surroundot akar csinálni... (ez meg persze, hogy ez így nem értelmes... én is kínomba találok ki ilyeneket)

a fordított csatlakozó jó ötlet. mert én csak azt néztem meg, hogy felcserélve nem volt e.


kedd nov. 14, 2006 20:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
golax!

Alaposabban elolvasva nem értelek. Úgy tűnik, hogy te a saját beépített erősítős csatornáit (2*Rear, Center) hallgatod, igaz? Miért nem a külső erősítőre menő Front jeleket hallgatod? (Ja, hogy nincs külső erősítőd?) Meglásd, ott lesz az EQ! (tipp...)


kedd nov. 14, 2006 19:53
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Nem látok át a falakon meg sok-sok kilométeren, de pl. simán lehet, hogy egy belül egy sokpólusú csatlakozó, aminek az egyik szélén a fülhallgatóhoz megy a jel, a másokon meg a végfokhoz, nemes egyszerűséggel fordítva lett rádugva (ráerőszakolva). Ehhez nem BME kell, hanem egy csavarhúzó, szét kell szedni, és megkeresni, hogy melyik jel merre megy. Ehhez netán még szkóp sem kell, csak egy nagy bemeneti ellenállású kis erősítőcske, ami kibír bármekkora túlvezérlést, ha véletlenül rossz helyre nyúlnál.


kedd nov. 14, 2006 19:48
Profil Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. szept. 27, 2006 15:44
Hozzászólások: 62
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
drága uraim :)

a fél BME amolyan költői fordulat és nem 1500 embert jelöl - a BMEs baráti körömet :) - elnézést ha ezzel bárkit megbántottam

egy probléma van: én egy EQ be és kimenetre kötöttem az EQ-t - helyesen. Ha nincs rákötve EQ egy híd köti össze őket, mert ugye anélkül megszakadna a kör. A választógombot anno nagy erőkkel kerestem és nem találtam. Viszon tabban semmi értelmet nem látok, hogy ha van egy erősítőn EQ ki és bemenet akkor azt csak a fejhalgatóra kössék rá és két erősítő kört építsenek. Viccből... Ezért "fejtörő". Bár lehet, hogy én vagyok alulművelt.


kedd nov. 14, 2006 19:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Erös a gyanum, hogy nem megfelelöen lett összekötve a két cucc.
Hmm..... Watt beleözött. Valahogy biztos megoldható lenne a dolog, de hát ha már a BME-n se tudják :) akkor biztos én is kevés lennék hozzá. még az is lehet, hogy valami paraabnormális jelenség okozza. :) :) :)


kedd nov. 14, 2006 19:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Még is mire számítottál? Nehogy azt mond, hogy egy egyetem teljes kara nem képes bekötni egy erősítőt? De ne legyek teljesen destruktív:
Equt csak olyan erősítőbe lehet bekötni, ahol a csatorna választás után van kimenet, és van e mellett egy direkt bemenet is. Az ilyen erősítőkön van egy kapcsoló, vagy menüpont ennek az összekapcsolására, ha nincs rákötve eszköz, vagy alapból össze kell kötni ezeket a pontokat egy RCA vezetékkel. Tehát ha neked nincsenek ilyen vonalak az erősítőn, akkor nem tudod használni hozzá az equ-t csak ha az egyik bemenet elé kötöd, ami ekkor csak arra az egy forrásra lesz kihatással.


kedd nov. 14, 2006 19:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. szept. 27, 2006 15:44
Hozzászólások: 62
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
köszönöm az értékes hozzászólásokat.


kedd nov. 14, 2006 19:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Erre szokták azt mondani, hogy ha végképp nem megy a készülék, akkor el kell olvasni a használati útmutatót! :P
Méghogy fél BME! :?


kedd nov. 14, 2006 18:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Hát,hihetetlen "rejtély",gondolom a fél bme együtt sem látott még oszcilloszkópot meg kapcsolási rajzot....meg visszarajzolni sem lehet,mert biztos bonyolultabb mint egy P4 alaplap... :? :roll:


kedd nov. 14, 2006 18:41
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. szept. 27, 2006 15:44
Hozzászólások: 62
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Fejtörő
Üdv!

A következő problémán már több műszerész és a fél BME felakadt, kíváncsi vagyok mi a véleményetek :)

Van énnekem egy TEAC A-V3000P előerősítőm. NAgyon jól megy, semmi baja (ált. :twisted: ). DolbyPro-Logic-os és a REAR ill. a CENTER jelet maga erősíti, a FRONT pedig a végfok dolga lenne. Vettem hozzá egy Equalizert.

Arra lettem figylemes, hogy az EQ-t állítva csak a fejhallgató-kimenet hangja változik. A hangfalakról ugyanaz jön le, mintha be sem lene kötve az EQ. SŐT! A hangfalak akkor is szólnak, ha az EQ out és in között nincs összeköttetés.

Tehát nagyon úgy tűnik, hogy van két kör. Az egyiken bejön a jel, átküldi az EQn, erősíti és utána kiadja a fülesre.

A másikon bejön a jel, erősíti és nem megy ki az EQra, hanem egyből megy a saját végfokhoz és kiadja.

Még érdekesebb, hogy a SAJÁT BALANCE-a sem működik a hangfalakon,csak a fejhallgatón.

Mint említettem ebbe sokak pengéje beletörött. Egy ilyen jó erősítőn nem kötötték volna be a balance-ot és az EQ-t gyárilag? vagy ez valami megfoghatatlan hiba?

várom a tippeket (nem, nincs sajna kapcsrajzom:S)


kedd nov. 14, 2006 18:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 16 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség