Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. jún. 16, 2024 18:31



Hozzászólás a témához  [ 22 hozzászólás ] 
Oldest erősítő help - mi ez a "kapcsoló?" 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Próbáld meg követni, hova mennek a vezetékek a 2x8 pontról. A kép alapján van benne két trafó, az egyik esetleg vonalillesztő kimenő trafó. Kikapcsolt állapotban ohmmérővel esetleg kiderítheted, de neked úgyis az alacsony impedanciás kimenet kell. Próbáld a kimenetről is visszakövetni a drótokat.


kedd nov. 28, 2006 15:01
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. szept. 27, 2006 15:44
Hozzászólások: 62
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
igen, valóban van benne egy szigetelőgumi, de nem a külső résszel zár rövidre, hanem asszem 2xkét pár "sín" van benne és azok között szigetel. Mondjuk ez ugyanaz pepitában. :)

az impedancia-illesztést találom a legvalószínűbbnek, de ez még mindig csak egy kapcsolót magyaráz meg....

mit kéne mérnem rajta?


kedd nov. 28, 2006 14:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 17, 2005 19:20
Hozzászólások: 356
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Nekem úgy tűnik, h. egy olyan csavarral a menetet lehet rövidre zárni a lyuk külső részével. Konkrétan ezen a képen (http://users.atw.hu/hangfal/IMG_1226.jpg), a jobb oldalon - úgy látom, mintha azokban a lyukakban, amibe kell azt a csavart tenni - el lenne szigetelve a menet és a külső rész egy fekete "alátéttel" belülről... De lehet, h. csak én látom rosszul. Afféle ős-jumper lehetett ez.


kedd nov. 28, 2006 10:27
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. szept. 27, 2006 15:44
Hozzászólások: 62
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
elírtam (amellett, hogy2x küldtem), bocsánat 3-7 B-F állásban szólt


hétf. nov. 27, 2006 20:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. szept. 27, 2006 15:44
Hozzászólások: 62
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
a második kerek kapcsoló a fesz állítására elnézve a kábelezést igen valószínűnek tűnik. köszi

Viszont van közvetlen kimenete: két hangszóró csatlakozó és két din kimente is van (illetve csak sejtem, hogy kimenet). utóbbi a két szélén, a két hangszóró közül egyik a 2x8 "izé" és a kerek kapcsolók közt, a másik a tápvezetéknél.

A dologhoz hozzátartozik, hogy próbálgattam nagy óvatosan, de csak az egyik állásban szólt róla a fente említett zaj (C-G 3-7). A többiben néma maradt. De ha már van, valamiért van szal nem hiszem h némának kéne lennie. De a "A kor szellemében 4, 6, 8, 16 ohmos hangfalra és 70-100 voltos vonali illesztésre is alkalmas lehet." jó nyomnak tűnik.


hétf. nov. 27, 2006 20:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. nov. 05, 2005 8:45
Hozzászólások: 224
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
A hálózati vezeték mellett a kerek kapcsolók a hálózati feszültség illesztéséhez volnának. Az első durva fesz állítására, a másodikkal pedig +-10 és +20 volt hozzáadódik vagy kivonódik az első értékéből. A többi 2x8 vagy a közvetlen illesztése a hangszórónak v. vonali trafónak, vagy valamilyen rövidzárakkal való beállítása az értéknek. A lehetőség benne van, hogy esetleg mindkettő, mert kimenetet nem látok a készüléken. A kor szellemében 4, 6, 8, 16 ohmos hangfalra és 70-100 voltos vonali illesztésre is alkalmas lehet.


hétf. nov. 27, 2006 20:13
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. szept. 27, 2006 15:44
Hozzászólások: 62
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
nagyon egyet értek veled :)

de azt hiszem vannak itt régebbi motorosok, akik BEAGnál dolgoztak pl és gondoltam ők a fejükhöz kapnak : JÉÉÉ :D

Egyébként egy hatalmas trafóházban van a zsiníór vége, ami atombiztosnak tűnik. :S

jelszó: "a lehető legkisebb rombolással" :twisted:


hétf. nov. 27, 2006 19:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd dec. 27, 2005 20:55
Hozzászólások: 123
Tartózkodási hely: XX. ker
Hozzászólás 
golax írta:
és vajon mi lehet a szám-betű dolog feloldása? magyarán melyik állás mi? nem akarom leégetni...


Mivel eddig sem volt ott semmi, talán rajz hiányában nem kéne erőltetni, hogy mit is kéne vele csinálni.
Másik megoldás az, hogy lerajzolod az erősítőt. Egy-két délután, és megvagy vele. Nem lehet nagyon bonyolult, és akkor kiderül, hogy honnan mennek a kábelek a csatlakozókra. :-)


hétf. nov. 27, 2006 19:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. szept. 27, 2006 15:44
Hozzászólások: 62
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
igen, sejtős, hogy ilyesmi. de akkor az egyfajta teljesítmény-kapcsoló nem? 8) na jó :)

és vajon mi lehet a szám-betű dolog feloldása? magyarán melyik állás mi? nem akarom leégetni...


hétf. nov. 27, 2006 18:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd dec. 27, 2005 20:55
Hozzászólások: 123
Tartózkodási hely: XX. ker
Hozzászólás 
fdsamano írta:
golax, melyik kapcsolókról beszélsz?
Van egy hálózati feszültséget választó kapcsoló, mellette egy érzékenységet választó kapcsoló (-20, -10, 0 és +10 dB), az összes többi innen csatlakozónak tűnik.


Végre még egy ember, akinek nem kapcsoló, hanem csatlakozó jut eszébe a képek láttán.
Én pl arra saccolok, hogy rövidzárat kell két csavar közzé tenni, így állítható vagy a maximális teljesítmény, vagy a kimeneti impedancia.


hétf. nov. 27, 2006 18:54
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. szept. 27, 2006 15:44
Hozzászólások: 62
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
http://users.atw.hu/hangfal/IMG_1226.jpg

erről. ehhez rajzoltam a kapcsolás-félét

én a BEAGok "betűs" trafójára asszociáltam elsőre - de a számokkal nem tudok mit kezdeni (sőt igazából a betűs trafó - kérdéssel se tudok sokat kezdeni ebben az esetben).

különböző trafókimenőket kapcsol a hangszóróra? ennek mi lenne az értelme? :S


hétf. nov. 27, 2006 18:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
golax, melyik kapcsolókról beszélsz?
Van egy hálózati feszültséget választó kapcsoló, mellette egy érzékenységet választó kapcsoló (-20, -10, 0 és +10 dB), az összes többi innen csatlakozónak tűnik.


hétf. nov. 27, 2006 18:46
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. szept. 27, 2006 15:44
Hozzászólások: 62
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
egyébként érdekes, hogy mindenki azt találgatja, hogy mire tudom felhasználni. Az eladó is azt kérdezte mit csinálok belőle. Pedig simán felújítható. Ez még abból a korból van, amikor mindenre ráíírták, hogy micsoda és az alkatrészek se világrendítő árúak. Tulajdonképpen működik is.
Pl. a mélyhang-poti recsegését 20 wattra erősíti :o

Csak a szűrő+puffer kondik full halottak. A többit is kicserélem, mert némelyikkel csúnyán elbánt az idő :(

De a trafók szépek, nagyok (15 kiló :D ) és zúgnak amennyire kell. Az egyenirányító is akkora... mint a cipőm fele :)

Szal egy élmény az ilyen kis kezdőnek, mint én :)


hétf. nov. 27, 2006 18:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: csüt. nov. 09, 2006 13:40
Hozzászólások: 127
Hozzászólás 
Bocs, félreértettelek, azt hittem, hogy abban kételkedsz, hogy egyátalán kiad 300W-ot!

A kapcsoló feltehetőleg a használni kívánt kimeneti impedancia beállítására szolgál (alacsonyimpedancia, 100V vonal, 70V vonal, stb...)


hétf. nov. 27, 2006 18:32
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. szept. 27, 2006 15:44
Hozzászólások: 62
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
üdv!

én azzal számoltam, hogy ezek a tranyók 115 w-os disszipáció mellett 60-70 wattot leadnak. márpedig akkor kivan az 500. A kevésbé szakszerű magyarázat: a műszer az elején 500ig mér :lol:

szal valakinek ötlete, hogy "csúnyán mondva" mit jelentenek ezek a kapcsolók?


hétf. nov. 27, 2006 18:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: csüt. nov. 09, 2006 13:40
Hozzászólások: 127
Hozzászólás 
Szia,

Én is gondolkoztam, hogy leütöm ezt a cuccot a Vaterán, azt hittem ez egy 300W-os csöves jószág (persze írta az eladó, hogy nem tudja milyen belülről).
Utólag belegondolva jobb hogy nem tettem, semmit sem tudtam volna belőle hasznosítani (kiv. hűtőbordák).

8db 2N3055-ből soros-kvázikomplementer elrendezésben (lásd öreg Castone végfokok KD502-es végei) éppenhogy kijönne a 300W, és még a biztonságos működési tartományukat (SOA), valamint a határadataikat sem lépnék át.

Wandál,

Szerintem hagyjuk ezt a Quad405-mániát.
Fura, hogy még erről is az jut eszedbe, hogy bele lehetne tenni egy Quad-ot. Egyébként bárhova be lehet építeni Quad-ot (ugyanúgy mint bármilyen más erősítőt!), de minek?


hétf. nov. 27, 2006 17:47
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. szept. 27, 2006 15:44
Hozzászólások: 62
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
csak az nem tudna 500 wattot :)

mert aki adta elszámolta magát és 8 db 2n3055től kitelik a 300nál több is :twisted:


hétf. nov. 27, 2006 17:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 17, 2005 19:20
Hozzászólások: 356
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
A dobozába tökjól elférne egy Quad-405 - és még a potméterek forgatógombjait is fel tudnád használni! :wink:


hétf. nov. 27, 2006 17:21
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. szept. 27, 2006 15:44
Hozzászólások: 62
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
mármint melyik állás mit jelenthet, min változtatnak tekerentyűk - mert azért nem egy-az-egybe BEAG utód, mint látszik..


hétf. nov. 27, 2006 17:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. szept. 27, 2006 15:44
Hozzászólások: 62
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
igen, ez igaz lehet.

Bevallom nem nagyon merek hozzányúlni, hogy ne csináljak valami hülyeséget. Tudtok valami ötletet adni a beállítáahoz?


vas. nov. 26, 2006 21:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Ott az info is a vaterán:
Idézet:
RCF Amplificatore AM 8300 keverő erősítő. antik darab "lehet, hogy a Rolling Stones is ezzel kezdte" 4 bemenet, kimenet 300W, nem tudtam beindítani nagy a csend. Súlya két emberes sacra: 30-40 kg. Fejlesztésre érkezett külföldi minta volt 60-70-es években. ---- Áru átadása: tekintettel az áru méreteire, gépkocsis szállítást igényel. Számomra Budapest X. kerület Kerepesi út - Keresztúri út találkozásánál lévő OMV benzinkút mögötti parkoló a legmegfelelőbb.

Miután professzionális célra készült, akárki nem férhetett hozzá, a hozzáértők dolgát meg miért nehezítették volna meg...


vas. nov. 26, 2006 12:27
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. szept. 27, 2006 15:44
Hozzászólások: 62
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Oldest erősítő help - mi ez a "kapcsoló?"
üdv!


kezeim közé került ez a 45 kilós, 45 éves csoda. Annyira szép :)

http://img.vatera.hu/photos/86924/big/small_17afd38b7.jpg

Egyenlőre kondikat forrasztom át benne, de jó lenne tudnom, hogy mire jó ez a kapcsoló.

http://users.atw.hu/hangfal/IMG_1226.jpg

http://users.atw.hu/hangfal/IMG_1223.jpg

KB. így néz ki belülről. (A kerületi gyermekrajz-verseny győztese)

[img]http://users.atw.hu/hangfal/KAPCSOLÁS.JPG[/img]

Olyasminek képzelem, mint a régi BEAG trafók, de ezt miért szerelték kívülre, ahol hozzáfér bárki? Miért ilyen egyszerűen módosítható? Mire jó? :)

előre is köszi


vas. nov. 26, 2006 10:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 22 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség