Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. jún. 16, 2024 11:07



Hozzászólás a témához  [ 24 hozzászólás ] 
Mi kell ahhoz, h az autóhHi-Fi-t beszereljem a szobámba? 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 13, 2004 23:49
Hozzászólások: 169
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Esetlegesen a céljaidra megfelelhet, hifire semmiképpen sem, ezt ugye érted. PROFI felhasználásra pláne nem!! De sokat ne várj egyik márkától sem, már a hangosításra értem. Általában a reloop ládikák az első házibuliba bele szoktak halni. akkor inkább nézzél omnitronikot, vagy ami a legkorrektebb T-amp cuccokat, végfokban pl. QSC van a t-ampban. én mértem a 2400-est, és az 1400-est is, pontosan tudja a ráírtat színuszban!
Nézz körül a siófoki http://www.zenepower.hu/ oldalon!


hétf. jan. 01, 2007 11:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Annyira van jó, mint ha autós gagyikból építenéd fel a rendszert.
Hallgasd meg, és ha tetszik válaszd azt, és ne hallgass másra.


vas. dec. 31, 2006 16:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. dec. 24, 2006 15:35
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
Szerintetek tényleg **** a Jaytec erősítő + Reloop hangszóró kombináció? Mert árban jó, és kinézetre is tetszik....


vas. dec. 31, 2006 15:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. nov. 09, 2006 13:40
Hozzászólások: 127
Hozzászólás 
Szia,

Mondjuk én Jaytec-et, meg Reloopoot még szobába se vennék, sőt. Amúgyis nagyon tréül szólnak, és ez szobában főleg ki fog jönni. Diszkózenénél a szétivott agyaknak nem tűnik fel a borzasztó hangminőség, de HIFI-nél nagyon feltűnő lesz.
Reloop egy buli alatt meghal, a Jaytec meg egy év alatt elöregszik. Mindkettő kínai szemét.

Szerintem még egy Orion-HS500 (illetve hasonló kategóriájú hangfalpár) + Technics (vagy hasonló régi intergált végfok) is előnyösebb lenne. Jobb hangminőség, olcsóbb, stb... És akkor esetleg amellé egy szub.


vas. dec. 31, 2006 11:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. jan. 16, 2006 0:30
Hozzászólások: 43
Hozzászólás 
PumaElBusta jól mondtad ez kell az emberünknek.

A kis jaytec tökéleteslessz neki hangfalnak egy pár Reloop RSP-15 megteszi .Ha ennek odateker egy szobába úgyis leordítja a haját.
40-centis hangszóró mellé úgysem kell szub mert lesz annyi mély hogy az ablak kiugrál a helyéről.A driver magassal meg denevért is meg lehet kergetni.


vas. dec. 31, 2006 10:46
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. nov. 09, 2006 13:40
Hozzászólások: 127
Hozzászólás 
Szia,

Jól értem, hogy a szobádban hangosítási célokra szánt diszkótechnikát szeretnél használni?
Egyátalén minek fénytechnika szobába?!

Bocs hogy kötekszünk, csak olyan hülyén hangzik az egész...


vas. dec. 31, 2006 0:00
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. dec. 24, 2006 15:35
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
Fénytechnika akkor a 2. lépésben lesz! Először inkább hangcucc kell.... Az a jaytec vegfok eléggé jólhangzik! Csak akkor kéne hozzá 1 ugxanakkora hangfalpár..... :?


szomb. dec. 30, 2006 23:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Idézet:
Tőletek azért kérek segítséget, hogy megmondjátok mit érdemes és mi hülyeség....

Én megmondom. Az egész elképzelés hülyeség. Jókat röhögök. Bocsi!
(a szakmai megközelítést már a többiek leírták, szobába egy autós cucc csak puffog. Ruppótlan. A táplálás miatt is felesleges erőfeszítés. Persze ha egy kék neont beleteszel, akkor már biztosan jobb mélyei lesznek, mint a T-TL-emnek! :lol: )


szer. dec. 27, 2006 21:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Egyetértek wandallal. Döntsd el, hogy hang vagy fényteknikát akarsz. Jókat tudok röhögni azon, amikor egy autóhifi versenyen "hozzáértők" istenítik a kék meg zöld meg hupilila színekben pompázó építést aztán meg egy gagyi sal cső vagy láda püffög hozzá... De ugye jól szól, mert az van ráírva hogy sal meg hát világít... Nocomment :P
Szóval van a hangtechnika meg a fénytechnika. A kettő nem azonos és semmi közük egymáshoz! Attól, hogy egy ládán van kék neon még nem fog jól szólni! Ugyan ez a helyzet az autós cuccokkal szobában és fordítva. Az autóba szánt cuccok az autó méreteihez vannak tervezve és még így is sokat kell válogatni, mert egy cucc az egyik autóban iszonyat nagyot szól egy másikban meg csak püffög! Ha beviszed egy nagy szobába akkor ez a tér teljesen más lesz. Szólni fog valamennyit, ha zárt láda, de messze nem lesz olyan jó, mint egy tized akkora teljesítményű szobába tervezett cucc.
Ha tényleg komolyan gondolod és pénzt is szánsz rá akkor először szerintem használt cuccot vegyél. Ez kicsit rizikós, de olcsóbban tudsz jó minőséget venni. De a vásárlás elött még jobb, ha kibérelsz egy cuccot és kipróbálod, aztán ha jó megveszed. Így ugyan némileg többe kerül, de nem lesz zsákbamacska.


szer. dec. 27, 2006 20:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 17, 2005 19:20
Hozzászólások: 356
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Az én ötletem egy kissé más vonalon fogja megközelíteni a témát:

1. Füstgép,
2. Stroboszkóp,
3. Pásztázó,
4. UV-cső,
5. 2db PC speaker...

És már kész is a király hangrendszer - ráadásul olcsón. Viccet félretéve - szerintem ha az 5. pontot behelyettesíted két Videoton DCR-3090 hangfallal, meg veszel hozzá vmi használt, de minőségi erősítőt (általában német importból származnak :)) - JVC, Grundig - vagy akár ebből is Videotont... Lesz olyan fénytechnikád, h. túlszárnyalja bármelyik autós subládát; és mindemellett a hangminőségnek is adtál egy pofont. Ráadásul kicsit olcsóbban is megúszod. Plusz, ha elromlik, még akár meg is lehet javítani ezeket a békebeli cuccokat...

Üdv: fk


hétf. dec. 25, 2006 12:03
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 237
Tartózkodási hely: Szekesfehervar
Hozzászólás 
ha ennyit szansz ra, szerintem nezz korul a zaj studional pl. mar 45-ert kapsz egy elvileg 2x400W @ 4Ohm jaytec vegfokot (szerintem meg tetszeni is fog a pofaja), es akkor tobbet fordithatsz kicsit hangsugarzora, nezd meg a PA szelessavu dobozokat. vagy akar aktiv dobozt is vehetsz, meg talan olcsobban is jossz ki.


hétf. dec. 25, 2006 10:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. dec. 24, 2006 15:35
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
Mennyit szánok a rendszerre....... Ez az a kérdés amit előre nem tudok pontosan. Hangfalanként 30-38.000-et, az erősítő meg, ami meghajtja őket.... Annál nincs előre elképzelés, mert nemtom h mekkora kell majd.... De annális úgy a 80.100.000a MAX. Ennyiért mit lehet összehozni?


hétf. dec. 25, 2006 8:57
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 17, 2005 22:01
Hozzászólások: 798
Tartózkodási hely: Budakalász
Hozzászólás 
Nekem két olyan raveland boxom is van a szobámban. A ledes változat ahogy írtad. 150/400W os. Tudni kell róla hogy 25eFt-ba kerül darabja. Ilyen árért nem kel lsokat elvárni tőle. 2 hónap alatt 2 szer vittem vissza garanciális cserére amikor jobban meg lettek hajtva. Nem legéett a hangszóró benne, hanem a piezo tölcsér szétrepedt benne a basszus miatt. Egy térben van a mélysugárzó és a piezo tölcsér. Ennek eredménye, hogy a rázkósdás igen gyorsan kigyilkolja. Vagy esetleg ha "véletlenül" rácsapod azajtót. Akkor is meghal benne a magas. Én már csak tudom :twisted:
Amúgy egészséges 100-200W al lehet hajtani, azt még kibírják. A 400W már nem tetszett nekik.
Van ebből nagyobb változat is, de az már annyival drágább, hogy nem éri meg. Annak az árából már sokkal jobb cuccot kapsz.

Mondjuk egy pc hangfal szettel nem fogsz bulikon bevetni úgy érzem.
A gyári autós cuccok meg tényleg olyanok, mint amiennek a többiek írták. Viszont olcsó...

Akkor megint kilyukadunk oda, hogy mennyit szánsz a rendszerre.


hétf. dec. 25, 2006 1:29
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. dec. 24, 2006 15:35
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
Nálam tényleg számít az h hogyan néz ki!! Rajongok a fénytechnikáért ezért tetszettek meg a autós szubládák meg a Raveland termékek.....A hangtechnikához nemsokatértek, ezért amit először megnézek az az, h hogyan néz ki, mennyi a névleges terhelhetősége, és h mennyibe kerül... Tőletek azért kérek segítséget, hogy megmondjátok mit érdemes és mi hülyeség....


hétf. dec. 25, 2006 0:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
honyike írta:
...a RAVLAND kék LED-BOXai, mert jól néznek ki...


Ja, egy hangrendszernél tényleg ez a fő szempont... :roll:


vas. dec. 24, 2006 23:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. dec. 24, 2006 15:35
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
Köszi a tanácsokat!! Szóval akkor szerintetek inkább maradjak a szobába tervezett cuccokál?? Mert a célom, h összehozzak 1 tényleg ütő hangrendszert viszonylag olcsón... Ezt nemcsak szobába, hanem bulikon is beszeretném vetni, ezért kéne valami erősebb dolog.... A másik amiket néztem, a RAVLAND kék LED-BOXai, mert jól néznek ki, és viszonylag olcsóak is.... Csak azoknál meg megint az erősítő a gáz..:S


vas. dec. 24, 2006 23:39
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. nov. 09, 2006 13:40
Hozzászólások: 127
Hozzászólás 
Sziasztok,

Egyetértek Djsms-el!
Azok az olcsó autós szubládák szobában Sokol-színvonalat képesek nyújtani. Kibírhatatlanul rossz hangjuk van. (Nem a levegőbe beszélek, hallottam már ilyet...)
Aztán jön persze az autós erősítők szintén rossz hangminősége.
Meg még a bonyolultabb tápellátás (akksi, vagy 12-14v-os táp).

Szobai szubládából, ill. hozzávaló erősítőből is lehet olcsót építeni, ha nem túl magasak az igényeid. Ha tényleg elég egy egyszerűbb színvonalú felszerelés, vagyél egy komolyabb PC-hez szánt hangrendszert. Abban benne van a szubszűrő/erősítő, meg ott a szubláda. Szobában egész tűrhetően szól némelyik típus.


vas. dec. 24, 2006 22:52
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Nem szeretnék beleszólni a nagyok dolgába, de autós szubládát autóba, szobait szobába!
Az autós erősítőt én nem preferálnám, mivel azok 98%-ban közel nem tudnak annyit, mint amit ráírnak, a jobbakban meg a 12V-os tápból csinálnak nagyobb feszt, szvsz sok értelme nincs 230-ból 12-őt, abból meg megint x Voltot csinálni. Arról nem is beszélve, hogy egy jobb autóba való erősítő árából kijön egy jobb szobai is, amire lehet, hogy nincs 1000W ráírva, csak 100, de azt le is tudja adni :)Az autóshoz meg kell egy megbízható erős táp, aminek az ára megintcsak kérdésessé teszi az anyagi kifizetődést.


vas. dec. 24, 2006 22:32
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 17, 2005 22:01
Hozzászólások: 798
Tartózkodási hely: Budakalász
Hozzászólás 
Bármilyen szobai Hifi erősítővel meg tudod hajtani, amiben van egy magasvágó szűrő. Vagyis a magashangokat nem engedi ki a kimenetre. Ezeket szokták sub erősítőnek nevezni. De ha nagyon olyanod van, akkor autós erősítővel is meghajthatod, de akkor kell neked egy megfelelő 12V-os tápot biztosítanod. Ez a nehezebbik út, úgy gondolom.


vas. dec. 24, 2006 19:58
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. dec. 24, 2006 15:35
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
Arra gondoltam, h ha veszek 2 szubládát, akkor rajtuk kívül milyen erősítő/tápegység kell ahhoz h meghajtsa őket! Azért az autósra gondoltam, mert jobbannéz ki mit a rendes szobábavaló, meg azértis, mert olcsóbb.....


vas. dec. 24, 2006 19:49
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. nov. 09, 2006 13:40
Hozzászólások: 127
Hozzászólás 
Sziasztok,

Lehet hogy arra gondolt a topiknyitó, hogy milyen erősítől hajtsa a szubládákat.
Erre azt tudom mondani, hogy szuberősítőről... Mivel nem ismerem a lehetőségeket.


vas. dec. 24, 2006 19:01
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 17, 2005 22:01
Hozzászólások: 798
Tartózkodási hely: Budakalász
Hozzászólás 
Kb én is ezt válaszoltam volna :D
Nekem konkrétan egy autós sub láda és egy autós erősítő adja a mély hangokat. Van hozzá egy 230-> 12V/120A-es tápegységem. Azzal azért lehet hajtani :twisted:


vas. dec. 24, 2006 17:01
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. nov. 09, 2006 13:40
Hozzászólások: 127
Hozzászólás 
Szia,

Mi kell hozzá?
Egy ember, aki beviszi őket az adott szobába. A személy te is lehetsz, ha elbírod.
Megoldható-e?
Igen, ha elférnek.

Ha normális választ is vársz, tegyél fel egy normális kérdést.
A tápellátásal van a bajod?!


vas. dec. 24, 2006 16:13
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. dec. 24, 2006 15:35
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás Mi kell ahhoz, h az autóhHi-Fi-t beszereljem a szobámba?
Lécci segítsetek! Az autókba szánt basszusládákat szeretném, berakni a szobámba, és érdeklődök h mi kell ehhez, és h eggyáltalán megoldható-e! Előreis köszi: Gábor :wink:


vas. dec. 24, 2006 15:39
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 24 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség