Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. jún. 16, 2024 17:26



Hozzászólás a témához  [ 2008 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 41  Következő
Egyutas hangdobozok 
Szerző Üzenet
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 9:35
Hozzászólások: 591
Tartózkodási hely: Tatabánya, Budapest
Hozzászólás 
shalafi66 írta:
Van ott még más is..

Mesélj...


szer. ápr. 25, 2007 10:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Van ott még más is..


szer. ápr. 25, 2007 10:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 9:35
Hozzászólások: 591
Tartózkodási hely: Tatabánya, Budapest
Hozzászólás 
tanulo2 írta:
....
Óriási kompromisszum,akkora rendszerhiba,amit csak egy másik óriási rendszerhibával lehetne kompenzálni. ...

Kötöttél sorba egy 3,3 Ohmos ellenállást az erősítő kimenetével? Lancelot így csinálja.
Így lerontva a damping faktort az okozott csillapítás kisebb ott, ahol a hangszóró impedanciája nagyobb, vagyis a mély és a magas hangokat így relatíve kiemeli. Lényegében áramgenerátoros irányba mozdítja el a táplálást. (Erről méréseim is vannak.)


szer. ápr. 25, 2007 10:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. aug. 30, 2004 10:39
Hozzászólások: 750
Hozzászólás 
Lancelot!

Hallottam az egyik utánépített dobozodat szólni!
Ne haragudj,de egyszerűen nem bírom megállni hogy ne írjam le a véleményem róla.
Egyszóval törpe volt.Az érzékenység nem jött elő,a nála papíron érzéketlenebb dobozok simán leüvöltötték.
Szó szerint hiányoztak dolgok a hangképből.
A tér definiáltsága nagyon jó,precíz volt,de ezt köszönhette anak,hogy a térinformáció zömét tartalmazó magas frekvenciákon kívül szinte semmi mást nem szólaltatott meg normálisan.A középtartomány várt forszírozása elmaradt,mélyhangjai pedig egyszerűen nem voltak,hatalmas lukak tátongtak a zene szövetén.
A hangfal az általad javasolt tervek alapján lett utánépítve jó minőségben,sőt az általad favorizált kábellel is lett bekötve(utp).
Igaz nem gc-vel volt hajtva,amiről ezek után szintén megvan a véleményem.
Óriási kompromisszum,akkora rendszerhiba,amit csak egy másik óriási rendszerhibával lehetne kompenzálni.
A szitkozódó gyalázkodásra amit ezután a kritikai észrevétel után várhatok tőled nem vagyok kiváncsi,úgyhogy ezt spórold meg nekünk.
Ez nem gyalázkodás volt,mégha annak is érzed,hanem egy tapasztalat leírása,és még véletlenül sem az üzleti vállalkozásod elleni támadás,főleg nem a személyednek szóló elmarasztalás!
Kérlek ezt értsd meg,egyszerűen nem bírtam megállni,hogy ne tegyem közzé a véleményem!


szer. ápr. 25, 2007 6:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Én 100mm-ben gondolkozok. De ezt a hangszórót valóban csak én tudom gyártani. http://hangszoro.net/full/10r652.jpg Ha eljutok oda, h. vállalhatom, akkor küldöm az ajánlatot.


szer. ápr. 25, 2007 0:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 21:22
Hozzászólások: 461
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Szia shalafi66!

Ha van "jobb" gyártásban lévő szélessávú hangszóró a HC-17, vagy 18-nál, erről kérek egy leírást, és egy árajánlatot a vibavoice@freemail.hu címemre (jobban szeretem itthonról beszerezni az alkatrészeket, mint külföldről). A kosárméret nem gond. Jelenleg az SP-200XM/8 szélessávúval birkózom, de ezt egy kicsit nagynak találom. A 18-as méret kecsegtetőnek tűnik.

Várom az ajánlatot!

Üdv: -L-


kedd ápr. 24, 2007 19:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Pedig nem ez a legjobb szélessávú hangszóróm az biztos. De gond nélkül gyártható, viszont nem 170 hanem 180mm-es kosárral.


hétf. ápr. 23, 2007 21:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 21:22
Hozzászólások: 461
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Szia Kalapur!

Nagyon szívesen kipróbálom, illetve Veled együtt meghallgatom a HC-17-es szélessávút, de vásárlás céljából csak akkor érdekel, ha gyártásban van, elfogadható az ára, és állandó minőségben áll rendelkezésre.
Indok: Pár hete került forgalomba Pocket néven a legújabb rendszerem, de a jelenlegi hangsugárzó kicsit érzéketlen (FRS-8). Ha a HC-17 jól teljesít, miért ne ebből gyártsam a nagyobb Pocket hangsugárzókat.

Üdv: -L-


hétf. ápr. 23, 2007 20:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Az én TL-em ,eredetileg 2 utas . HA18-620 ,és HG2.5-639 szokott benne tartózkodni . A 620 helyére betettem az új szélessávut , a dómot meg kikötöttem .Így át aplikálódott egyutassá.
Mély - rendben , olyan mint a 620-é .
Közép- Ged úgy fogalmazott hogy fátyolos , tényleg olyan .
Magas- nekem kevés egy kicsit
Hangszórócsere előtt 2 utasként hallgattuk a dobozokat . Ahhoz képest tünt egy kicsit vérszegénynek . Így többet hallgatva ,már csak egy kevés magashiányt érzek . Egyetértek Kalpúrral ,hosszú idő utánn sem fárasztó a hangja .


szomb. ápr. 21, 2007 21:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Az itt offtopik, mert nem egyutas.


szomb. ápr. 21, 2007 16:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás 
shalafi66 írta:
...18n558.jpg...

Gratulálok, első ránázésre ígéretes!

A "HA 17, 18 PP kiscsapos" adatlapja is elkészül majd? Türelmesen várom.

Gilszkilabor


szomb. ápr. 21, 2007 16:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Itt az adatlap: http://hangszoro.net/full/18n558.jpg


szomb. ápr. 21, 2007 15:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
:) TL-ben. Ha úgyis sok a mély, egyenesben. Aztán úgyis méretezni kell, nemcsak úgy belepróbálni. :) Ha Lancelot akar ilyen hangszórót gyártunk neki szívesen.


szomb. ápr. 21, 2007 8:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Figyelek én is erősen . A TL-emben éppen ezek szólnak mostanság .


szomb. ápr. 21, 2007 8:39
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 744
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Sziasztok!

Régóta áll a téma, ezért is írok.
Az elmúlt hónapokban nem voltam tétlen, építettem egy egyutas TL-t fostex166E-hez. Nem lett tökéletes a doboz, legalábbis, a szobában ahol használom nem az.
Levá-val megmértük a doboz átvitelét több hangszóróval is és kb 30 Hz-ig megy le (persze a fostex-szle nem)
Megmértük a fostex paramétereit, nagyjából fedték az adatlapon található értékekekt, kivétel az Fs, ami 50Hz helyett 56Hz-nek adódott (mindez több hét járódás után)
Tapasztalatom az volt, hog a fostex-ek mélyben elég gyengék, ezért a TL-t sehol nem szabadott csillapítani, hogy legyen mélye. Pontosabban a hangszóró mögé kell tenni a falra némi csillapítást, hogy a visszavert hagok ne mossák el a közép és magas tartományt, de ezen kííívül máshová nem szabad tenni.

Más volt a helyzet egy 17 centis ciare mélyközéppel, annak ugyanis van mélye bőven, amit a TL mégjobban megtámogat. A ciare Fs-e is 50Hz feletti (mérés szerint 60Hz körüli), viszont TL-ben lement 30Hz környékére!!!!

A TL felépítése "nem szabványos". Középvonalán mérve kb 210 cm hosszú a járat, a forduló valóban forduló, a belső ív kb 8cm átmérőjű, 2Sd-ről szűkül Sd-re, de nem egyenletesen, hanem az elején jobban (16cm-ről 9,5cm-re) a forduló után alig (9cm-ről 8cm-re).
A szűkülés jó hatással van a felharmonikusokra, ami szeinte alig mérhető, bár csillapítónyag mennyiségétől is függ, sajnos ezzel nem sok időm volt játszani, a fostex-ekhez pedig nem is kellett.

Összességében sikerült egy olyan dobozt alkotnom, ami nem túl jó, viszont van benne lehetőség és nagyjából tudom merre kell továbbfejleszteni.


Lehetőségem nyílt 1 pár HC17-nek nevezett h2000 hangszóró megrendelésére, melyeke meg is érkeztek kedden. Valójában HC18-nak kellene őket hívni, mert a HA18 kosarában kapott helyett egy szélessávú membrán. A kivágása nagyjából (1mmkülönbséggel) megegyezik a fostexével, így azonnal bele is próbáltam.
Eredmény ambivalens. Sok mély, kevés közép, sok de nem túl tiszta magashangok. Sokáig hallgatható hangszóró, jó mélyekkel, de a fostexhez képest és az én fülemnek egyébként is túl loudness-es hagzás. Sajnos a paramétereket és grafikonokat még nem kaptam meg, csak egy korábbi még 17-es kosárral készült h2000 gyártású szélessávú adatlapját láttam, és már ott is jól látszott, hogy nem a középtartománya miatt fogom szeretni.
A belső kábelezés nem az igazi, most nekiállok kicserélni, hátha az javít valamit a közép és magastartományon.

Lancelot!

Van kedved kipróbálni a HC18-at, kiváncsi vagyok a véleményedre, valamint arra, mit teljesítenének egy általad épített tölcsérben.

üdv

k


szomb. ápr. 21, 2007 8:18
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. aug. 31, 2005 20:23
Hozzászólások: 64
Hozzászólás 
Jóvanna :lol:

akkor kereslek


vas. ápr. 01, 2007 20:42
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 21:22
Hozzászólások: 461
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Szia Zulu!

Mond, direkt csinálod?
Kapcsolatfelvételnek számos módja van, de itt a fórumon egyik sem működik.
Ha érdekel valami, van céges e-mail címem, van magán e-mail címem, és Bell bácsi jóvoltából (Puskás Tivadarról nem megfeledkezve) van egy rakás telefonszámom is (ja, Skype címem is van).
Tessék választani!

Üdv: -L-


vas. ápr. 01, 2007 16:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. aug. 31, 2005 20:23
Hozzászólások: 64
Hozzászólás 
akkor töröltem!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zulu vas. ápr. 01, 2007 20:40-kor.



szomb. márc. 31, 2007 20:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
zulu írta:
Ha nagyon gáz az enyém, akkor lehet beleszaladok egy eredetibe. :lol:

A Pocket AMP -al gondoltam meghajtani, DA egyelőre nem lenne.

Vigyázz, ez már lassan a kereskedelmi reklám kategóriája, csak a moderák meg ne lássák :)


szomb. márc. 31, 2007 19:26
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 21:22
Hozzászólások: 461
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Szia Zulu!

Munkásságom gyümölcse egyre több helyen hallható, és mint a jelenlegi helyzet is mutatja, egészen ehetőek ezek a gyümölcsök.
A Visaton Basshornja tényleg kicsit túl méretes egy asztalra, így jobb, ha tovább keresgélsz. Pl. a Tangband W3-871S, vagy a W3-315SC-vel nagyon kicsi méretű doboz építhető, és ha igazán nagyot akarsz durrantani (ezt szó szerint igaz), akkor a W4-655SA a nyerő. Ez az erős jóindulattal 12cm-es hangszóró jó dobozban eszméletlen mélyre tud lemenni, és a dinamikára sem lehet panasza senkinek (papírmembrán, király!). Ha elfér egy kis segítség, írjál, vagy telefonálj.

Üdv: -L- (VBV)


szomb. márc. 31, 2007 18:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. aug. 31, 2005 20:23
Hozzászólások: 64
Hozzászólás 
Hi Lancelot


Megnéztem azt a rajzot, amit küldtél. Bár ez is nagy, de lehet kipróbálom. Aztán ha kipróbáltam és bevált valamilyen szinten, akkor nálad meg lehet hallgatni a kis Pocket HORN-t? Már csak azért, hogy hogy sikerült. Ha nagyon gáz az enyém, akkor lehet beleszaladok egy eredetibe. :lol:

A Pocket AMP -al gondoltam meghajtani, DA egyelőre nem lenne.


Különben a komoly Vibavoice rendszer amit hallottam, az a Némethy Feri cimborámé volt. Ha már kiderült hogy ki vagy, gondoltam leírom honnan ismerem a munkásságod gyümölcsét.


szomb. márc. 31, 2007 15:04
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. aug. 31, 2005 20:23
Hozzászólások: 64
Hozzászólás 
fdsamano írta:
zulu, tényleg nem tudod, hogy Lancelot=vibavoice? :D


Nem tudtam, ezért most duplán :oops: :oops:

Na de sebaj, legalább jóhelyről kapok segítséget


szomb. márc. 31, 2007 14:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 21:22
Hozzászólások: 461
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Szia Zulu!

Elnézést a Lancelot névért, nem akartalak átverni.
Az FRS-8-hoz készült dobozok közül az első hallgathatónak nevezhető tölcsér a Visaton Bashorn volt (a belső élek lekerekítve, jól elhelyezve, tuti tipp).
http://www.speaker-online.de/bauen/bhorn.gif
A másik hallgatható doboz a BL-Expo-Horn volt, amit nem az FRS-8-hoz terveztek, de sebaj. Egészen jó volt, de ez sem nagyon akart 50Hz alá nyomulni.
A mostani FRS-8-as hangsugárzóm is tölcsér (ez van fent a honlapomon Pocket Horn néven), de még mielőtt lekoppintanád, talán érdemes lenne ráfülelni. Hátha nem jön be, és akkor tovább keresgélhetsz.
Csak egy kérdés: A monitorod ugye nem CRT. Már csak ezért kérdem, mert az FRS-8 nincs mágnesesen árnyékolva, ami komoly meglepetést okozott már páraknak.

Üdv: -L- / VibaVoice Audio


szomb. márc. 31, 2007 11:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
zulu, tényleg nem tudod, hogy Lancelot=vibavoice? :D


szomb. márc. 31, 2007 9:00
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. aug. 31, 2005 20:23
Hozzászólások: 64
Hozzászólás 
Hello

A vibavoice-os dobozt gondoltam lekoppintani. Igazából pontos rajzom nincs róla, de el kisérletezgetnék vele.

Azért tetszett meg a vibavoice-os doboz, mert kicsi és 40-18000 Hz-ig visz át, legalább is azt mondják. Én hallottam már egy nagyon komoly vibavoice rendszert, és ha ez a felét tudja, akkor boldog leszek.

Ez nekem a számítógéphez kellene, mert nem akarok venni egy logitech-es gagyit. Akartam építeni egy 2 utas dobozt a Monacor SP170TC
hez, meg a DT25N magashoz, de az marha nagy lett volna. Ezeket eddig autóban hallgattam. Asszem a Subvoice is kisérletezett ezekkel a komponensekkel.

Gondoltam egy jót kisérletezek a visatonnal.


Neked caz 10 közül melyik doboz jött be hozzá? Van róla terved?


szomb. márc. 31, 2007 8:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 21:22
Hozzászólások: 461
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Szia Zulu!

Ha nem titok, megosztanád velünk is az FRS-8-hoz talált jópofa tervet?
Pár éve magam is megépítettem 10-12 fajta tölcsért az FRS-8-hoz, de csak 1-2 terv volt valamennyire hallgatható. A többit még madáretetőnek se merném ajánlani senkinek.

Üdv: -L-


szomb. márc. 31, 2007 7:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. aug. 31, 2005 20:23
Hozzászólások: 64
Hozzászólás 
Hello

Köszi mindenkinek! Hogy lehettem ilyen béna, hogy nem találtam meg a saját nevével létrehozott weboldalt?...
:oops:


Kalapúr.

Engem érdekelne a 4 beszéljünk róla.


Köszi mégegyszer

Hi


pén. márc. 30, 2007 21:26
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 232
Hozzászólás 
ha a kollégának csak kettő kell, a másik kettőre én vevő lennék. (frs8/8)




Klayman


pén. márc. 30, 2007 12:29
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 744
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
zulu írta:
Hello!

Ki tud Magyarországon Visaton FRS-8/8 hangszórót szerezni??

Találtam egy jópofa tervet, és gondoltam kipróbálnám, de nem tudok szerválni egy párat. Ki tud ilyet?

Köszi.

én akár házhoz is viszem neked Bp-en ugyanis van 4db alig használt.
ha érdekel, írj privit, vagy ide


csüt. márc. 29, 2007 22:54
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 9:35
Hozzászólások: 591
Tartózkodási hely: Tatabánya, Budapest
Hozzászólás 
zulu írta:
...Ki tud Magyarországon Visaton FRS-8/8 hangszórót szerezni??....

Szia! Ennél nagyobb gondod sose legyen, Visaton képviselet, Budapest XI, Bartók Béla út 124. a Kelenföldi pu. közelében, http://www.visaton.hu vagy a Hangszóróbolt, az meg Budapest, Bajcsy-Zs. út. 41. közel a Nyugatihoz, http://www.hangszorobolt.hu


csüt. márc. 29, 2007 21:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. aug. 31, 2005 20:23
Hozzászólások: 64
Hozzászólás 
Hello!

Ki tud Magyarországon Visaton FRS-8/8 hangszórót szerezni??

Találtam egy jópofa tervet, és gondoltam kipróbálnám, de nem tudok szerválni egy párat. Ki tud ilyet?

Köszi.


csüt. márc. 29, 2007 21:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Igen, ha van valami igazság az adatlap átvitelében, akkor lehet 91dB-t elérni. De miféle szélessávú ez? 10k után egyáltalán nem szól. :lol: Ezt az átvitelt mélyközép hszek is tudják.


szer. feb. 21, 2007 12:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. máj. 24, 2004 9:45
Hozzászólások: 203
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
http://www.monacor.pl/catalogue-product ... SubKtg=513


szer. feb. 21, 2007 12:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Attól függ, milyen az a hangszóró, elvileg van rá megoldás.


szer. feb. 21, 2007 8:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. máj. 24, 2004 9:45
Hozzászólások: 203
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Lancelot!

Vmire azért kíváncsi vok!
H csinálsz 1 88 dB-s hsz-ból 91 dB-s hangfalat?
Netán átléped a fizikát?

Ez 1 elég gyerekes próbálkozás volt... ;)


szer. feb. 21, 2007 8:33
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 21:22
Hozzászólások: 461
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Tisztelt Dokigyg, és Leva_!

Kedves, figyelmes, segítő szándékú hozzászólásotok köszönöm.
Ha lesz időm, ígérem, meg tanulok olvasni.
Ti viszont ígérjétek meg, hogy megtanultok érzékeny, falbontó egyutast építeni.

Akkor ezt megbeszéltük.

-L-

Ui.: Tessék örülni, most egy pár hónapra távozom.
Ha valaki egyutas hangsugárzók iránt érdeklődik, privátban bármikor megkereshet.


kedd feb. 20, 2007 18:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. máj. 24, 2004 9:45
Hozzászólások: 203
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Lancelot írta:
Szia Leva_!

Teljesen igazad van. Dokigyg nem mondta, leírta problémáit.
Egészen pontosan az érzékenységet, és a felbontást említette meg a jelenlegi hangsugárzói hátrányaként (ha kíváncsi vagy, a honlapján megnézheted TVM-Monacor / TVM-TVM hangszórókkal szerelt dobozait).

Az egyutas TL rajzot küldöm.

Üdv: -L-

Köszi, de nagyon jól ismerem Doki dobozait, és nincs azokkal semmi baj. ;)
Visszaolvastam, de nem láttam, h problémaként élné meg az érzéketlenséget és h nem bont falat.

Télleg tanulj meg olvasni...


kedd feb. 20, 2007 8:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 436
Hozzászólás 
Off!
Lacilovag!
Lécci tanújjámeg óvasni!

On :)


hétf. feb. 19, 2007 21:16
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 44
Hozzászólás 
Lancelot írta:
Szia Dokigyg!

Ha véleményed szerint nincs megfelelő hangsugárzód, és tekingetsz az egyutasok irányába, akkor miért nem építesz egy 13cm-es szélessávú motorral hajtott TL-t. Érzékenységben, felbontásban (falbontásban), frekvencia átfogásban, költségekben kizárt dolog, hogy tökéletesebb megoldásra akadnál (a két szélessávú TL tokkal, vonóval max. 20 ropi).
Ha érdekel, írj a címemre, de érzésem szerint legalább 25-30 topictásnak is írhatnál, mert ennyi biztos épült, és tudtommal mindenhol maximálisan bevált.

Üdv: -L-


Szia Lancelot!

Lennél szives nekem is elküldeni ezt a leírást!
E-mail címem: majcy2@freemail.hu

Köszönöm.

Üdvözlettel : Majcy


hétf. feb. 19, 2007 19:22
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. jan. 20, 2005 3:04
Hozzászólások: 262
Hozzászólás 
Marantz írta:
Tudom hogy nem pontosan ide tartozik!De!:
Házilag szeretnék "normáliS" 18 cm-es kört kivágni 19mm-es mdf-ből,de csak 12cm-es körkivágom van.Nem tudtok nagyobbat?vagy valami modszert?
mondjuk ilyet:
http://members.shaw.ca/cmakarowski/Pictures/DCP03400.JPG


Tökeccerű. :)
Szépen fúrsz be 1 lyukat, majd megfogod a dekopírfűrészt, teszel bele egy vékony lapot, majd elkezded. Persze attól függ mekkora pontosság kell. De hát akkor meg van a reszelő nevű szerszám és 2 perc alatt megvan hajszálpontosan. :)


hétf. feb. 19, 2007 14:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 21:22
Hozzászólások: 461
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Szia Leva_!

Teljesen igazad van. Dokigyg nem mondta, leírta problémáit.
Egészen pontosan az érzékenységet, és a felbontást említette meg a jelenlegi hangsugárzói hátrányaként (ha kíváncsi vagy, a honlapján megnézheted TVM-Monacor / TVM-TVM hangszórókkal szerelt dobozait).

Az egyutas TL rajzot küldöm.

Üdv: -L-


hétf. feb. 19, 2007 14:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. máj. 24, 2004 9:45
Hozzászólások: 203
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Nem mondta, h nincs megfelelő hangsugárzója. :?

Lancelot elküldenéd a címemre ezt a tervet? levai@obh.hu
Érdekességképp megtekinteném.
Köszi


hétf. feb. 19, 2007 11:39
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 21:22
Hozzászólások: 461
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Szia Dokigyg!

Ha véleményed szerint nincs megfelelő hangsugárzód, és tekingetsz az egyutasok irányába, akkor miért nem építesz egy 13cm-es szélessávú motorral hajtott TL-t. Érzékenységben, felbontásban (falbontásban), frekvencia átfogásban, költségekben kizárt dolog, hogy tökéletesebb megoldásra akadnál (a két szélessávú TL tokkal, vonóval max. 20 ropi).
Ha érdekel, írj a címemre, de érzésem szerint legalább 25-30 topictásnak is írhatnál, mert ennyi biztos épült, és tudtommal mindenhol maximálisan bevált.

Üdv: -L-


hétf. feb. 19, 2007 9:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 436
Hozzászólás 
Az A osztályúra gondolsz?
Ahhoz elvileg magas érzékenységű kellene,de nálam mostanság ez az erőködő zenélget,miközben kétféle DIY hangfalat is hangolgatok,amik ráadásul nem is érzékenyek,és ennek ellenére elszólogatnak egy 20m2-es panelnappaliban,persze falbontás nincs.
Egyutas bizti nem volna rossz,de sajna eddig még nem hallottam olyat,ami teljesítette volna szerényke elvárásaimat(pedig a minimálkoncepciók híve volnék).


vas. feb. 18, 2007 21:14
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 9:35
Hozzászólások: 591
Tartózkodási hely: Tatabánya, Budapest
Hozzászólás 
Marantz írta:
....
Felsőmaróm még nincs,de elmagyaráznád h azzal hogy tudod kivágni?köszi.hi

Itt a magyarázat, csak nem nézted meg:
audiodiy.atw.hu -> Hangsugárzók, hangszórók -> Peerless monitor


vas. feb. 18, 2007 21:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 44
Hozzászólás 
Sziasztok!

Egy kérdésem lenne.
JLH erősítőhöz milyen jól bevált DIY hangfal lenne az ideális?
Estleg egy egyutas?
(Nem vásárolni akarok (!) mivel akinek kell az egy profi bútorkészítő cégnél
dolgozik és megtudja csinálni magának.)


vas. feb. 18, 2007 20:52
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: vas. dec. 31, 2006 16:25
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
van olyan körkivágód 12 cmes átmérőnél nagyobba?
Felsőmaróm még nincs,de elmagyaráznád h azzal hogy tudod kivágni?köszi.hi


vas. feb. 18, 2007 20:19
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 9:35
Hozzászólások: 591
Tartózkodási hely: Tatabánya, Budapest
Hozzászólás 
Marantz írta:
....
Házilag szeretnék "normáliS" 18 cm-es kört kivágni 19mm-es mdf-ből,de csak 12cm-es körkivágom van.Nem tudtok nagyobbat?vagy valami modszert?....

Én lyukakat fúrtam a felsőmaró talpába. Más jó megoldást itt a "szomszédban" láthatsz:
audiodiy.atw.hu -> Hangsugárzók, hangszórók -> Peerless monitor

Ha nincs felsőmaród, furkáld körbe és reszeld ki. Van egyébként ilyen szerszámom is amit a képen mutatsz, de annak sok a 19-es MDF, esetleg két oldalról bekezdve... én ezzel csak 10-est lyukasztottam, azt is két oldalról.


vas. feb. 18, 2007 0:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: vas. dec. 31, 2006 16:25
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Tudom hogy nem pontosan ide tartozik!De!:
Házilag szeretnék "normáliS" 18 cm-es kört kivágni 19mm-es mdf-ből,de csak 12cm-es körkivágom van.Nem tudtok nagyobbat?vagy valami modszert?
mondjuk ilyet:
http://members.shaw.ca/cmakarowski/Pictures/DCP03400.JPG


szomb. feb. 17, 2007 19:04
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 744
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Cortez írta:
http://www.diyaudio.com/forums/showthread.php?s=&threadid=89201


Szia Cortez!

ezzel pontosan mit akartál?

üdv

k


hétf. feb. 12, 2007 18:20
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2008 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 41  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség