Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. jún. 16, 2024 16:26



Hozzászólás a témához  [ 2618 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 53  Következő
Általános erősítős topic 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: csüt. jan. 19, 2006 16:59
Hozzászólások: 182
Tartózkodási hely: Tapolca
Hozzászólás 
Jah! bocsi, elszámoltam magamat, 1000 helyett csak 100-t :) bocsi a tévedésért :(


kedd jún. 12, 2007 22:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Idézet:
az 1M ellenálásnak a vége arany.


A harmadik csíknak zöldnek kellene lennie! Ez meg barna, vagyis nem 1M, hanem 100 ohm! Hogy mérted meg te azt?


kedd jún. 12, 2007 21:56
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: csüt. jan. 19, 2006 16:59
Hozzászólások: 182
Tartózkodási hely: Tapolca
Hozzászólás 
Benne van az ic is is, ac oldalon 24v van, ic lábain méregettem, és megvan a feszkó, az 1M ellenálásnak a vége arany.

Kép1
Kép2


kedd jún. 12, 2007 20:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Idézet:
mindegyik oldalon 24v van az 1-2 lábnál meg 60-70v körül mozog.

??? :shock: Mit akarsz a 2-es lábtól, és hogy lesz 2*24-ből 60-70V ??? Vagy a trafón mérted azt a 24-et AC-ben?

Na szóval zöld az a csík?

Egyébként megvan a hiba: nem ültetted be az IC-t! :twisted:

Ismétlem:
Idézet:
kezdj el mérni, és írd meg az eredményt! Tápfeszültségek DC, jelfeszültség AC (tekerd fel a hangerőt maxra!). Vajon mindet megkapja az IC? (Vagyis az IC lábain mérj!


kedd jún. 12, 2007 20:12
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: csüt. jan. 19, 2006 16:59
Hozzászólások: 182
Tartózkodási hely: Tapolca
Hozzászólás 
Tényleg 1M, rá is mértem.


kedd jún. 12, 2007 19:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Tényleg 1M az az 1M? Elég rosszul látható, de azért nehéz elképzelni, hogy zöld lenne a harmadik csík.


kedd jún. 12, 2007 19:19
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: csüt. jan. 19, 2006 16:59
Hozzászólások: 182
Tartózkodási hely: Tapolca
Hozzászólás 
Azóta már a kondit átforrasztottam mert nem jól volt a polarítása, a diódák jól vannak bekötve, néztem és rámértem, mindegyik oldalon 24v van az 1-2 lábnál meg 60-70v körül mozog.


kedd jún. 12, 2007 19:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Idézet:
fekszkót kap az ic 1-4 lába.

Nade milyet? Nem látszanak a diódák irányai, de ha a bal oldali elkó még nem robbant föl, akkor rosszul kötötted be a diódákat.

Egyébként a nyákod torzít. A rossz földelési útvonal miatt a torz tápáram által keltett feszültségesés sorba kapcsolódik a bemenettel.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára SPafi kedd jún. 12, 2007 19:13-kor.



kedd jún. 12, 2007 19:08
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: csüt. jan. 19, 2006 16:59
Hozzászólások: 182
Tartózkodási hely: Tapolca
Hozzászólás 
@SPafi
Itt a nyák rajza:
http://ftpszerver.com/ppsdes/tomi/lm3875.gif

Itt meg az erösitő, és egyik oldal sem szól, fekszkót kap az ic 1-4 lába.
Kép1
Kép2


kedd jún. 12, 2007 18:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás Re: erősítők
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres csüt. dec. 16, 2010 23:55-kor.



hétf. jún. 11, 2007 10:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. jún. 10, 2007 15:09
Hozzászólások: 14
Hozzászólás erősítők
Sziasztok!

2 darab erősítő kapcsolást keresek, tranzisztorosat(bip), vagy FET-eset.
Mind a kettőnek min 100W-nak kellene lennie(max 120W)

Az egyik egy BEAG toroid trafóhoz kellene, aminek az AC feszültsége 42V


A másik pedig egy kapcsolóüzemű táphoz kellene aminek kimeneti feszültsége egyenirányítva +-50V(terhelés nélkül), csatornánként 2 táp van ezen a panelon. Az eredeti erősítő ami rajta volt az 2x120W-os volt. Blaupunkt BSA-247 volt, csak a végfokban a tranzisztorokat uPC1298 IC hajtotta, amik megdöglöttek, és venni nem lehet sehol sem.


Köszönöm előre is a segítséget!


vas. jún. 10, 2007 15:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Idézet:
Most ezt nem értem.

Én sem! Kb. annyit tudunk az erősítődről, mint te a tollamról. Honnan tudhatnánk, hogy mi baja?
Idézet:
Mit küldjek, hogy lássátok ti is?

Hát ha azt akarod, hogy lássuk, akkor fényképet. Szerintem egyértelmű. És mivel a hiba bárhol lehet, az áramkör minden részéről! Vagy pedig kezdj el mérni, és írd meg az eredményt, és küldd el a kapcsolási razot, ami alapján csináltad! Tápfeszültségek DC, jelfeszültség AC (tekerd fel a hangerőt maxra!). Vajon mindet megkapja az IC? (Vagyis az IC lábain mérj! Az sem árt, ha a mérésekhez odaírod, hogy hanyas lábon mérted, és szerinted az szemből nézve balról hanyadik láb.)


vas. jún. 10, 2007 2:12
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: csüt. jan. 19, 2006 16:59
Hozzászólások: 182
Tartózkodási hely: Tapolca
Hozzászólás 
@SPafi

Most ezt nem értem.

Semelyik csatorna sem szól. De nem tudom, hogy miért :( Mit küldjek, hogy lássátok ti is?


szomb. jún. 09, 2007 22:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
chipi!

Légyszi mondd meg, hogy hová tettem a tollamat!


szomb. jún. 09, 2007 22:05
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: csüt. jan. 19, 2006 16:59
Hozzászólások: 182
Tartózkodási hely: Tapolca
Hozzászólás 
Hi!

Az miért van, hogy az erősitőm amit építettem egyik csatornája sem szól? lm3875 van benne és semmi sem jön ki belőle :(


szomb. jún. 09, 2007 21:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 19:32
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
Valaki plíz nekem is segítsen!

Milyen IC-t vegyek hozzá?


szomb. máj. 26, 2007 12:41
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. jún. 24, 2006 14:08
Hozzászólások: 150
Hozzászólás offset
Heló oll.

Tudjátok mitől mászhat el egy TDA offszetfeszültsége?
Ez spec. 7294.


szomb. máj. 19, 2007 21:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 21, 2006 1:32
Hozzászólások: 719
Tartózkodási hely: a kocsmában ill. a mellette levő árokban
Hozzászólás 
http://img295.imageshack.us/my.php?image=kdpa2pt8.gif


csüt. máj. 17, 2007 18:34
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. jún. 24, 2006 14:08
Hozzászólások: 150
Hozzászólás 
Csá. Van egy kis gondom.

TDA7294 miért növeli folyton az offszet-feszültségét?
egyébként szól


csüt. máj. 17, 2007 13:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. máj. 09, 2007 10:26
Hozzászólások: 5
Hozzászólás Stk488
Sziasztok!
Stk 488 Ic-hez tudna valaki adatlapot küldeni, vagy belinkelni? Sehol nem találok hozzá doksit a neten, csak esetleg fizetős oldalakon. Egy Sharp cd-c75 hifiben van és ki akarom menteni az erősítőt.


kedd máj. 15, 2007 17:35
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 21, 2006 1:32
Hozzászólások: 719
Tartózkodási hely: a kocsmában ill. a mellette levő árokban
Hozzászólás 
Hát mostanában nem vagyok túl ráérős én sem, de azért küld nyugodtan, kíváncsi lennék rá.

Azért a különbség nem volt egetverő a két dolog között, de volt. Hogy miért, nem tudom. Elvileg a visszacsatoltnak kellett volna jobbnak lennie.
Hát mérni nem mértem meg a visszacsatolt változatot. Kihúztam a panelból a 36K-k egyik végét, majd a panel aljára beforrasztottam a két 360K-t. Ezt néhányszor oda vissza megcsináltam. Nem is minden zenén jött ki különbség. Főleg magas hangokon lehetett hallani ezt is.Ha egyáltalán nincs benne a 36K, akkor sokkal nagyobb változás állt be a hangjába és egyértelműen sterilebb, semmilyenebb hangja lett. Egyszerűen nem volt annyira élvezhető.


hétf. máj. 14, 2007 21:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Érdekes, hogy a visszacsatolásos megoldás szólt rosszabbul.
Volt mérhetö nagyságú különbség is?
Írtad, hogy van egy külön 3-as darlington végfokod amivel kisérletezni szoktál. Korábban agyaltam egy végfok megoldáson. Lehet, hogy valahová be is tettem egyszer, de akkor nem volt rá semmi lényegi rekació. Ha van kedved összedobni egy kisérlet erejéig akkor elökeresem a rajzot és elküldöm. Még nem dobtam össze én sem, de az elv szerintem jó, csak az a kérdés, hogy muzsikál a gyakorlatban... :)


hétf. máj. 14, 2007 15:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 21, 2006 1:32
Hozzászólások: 719
Tartózkodási hely: a kocsmában ill. a mellette levő árokban
Hozzászólás 
Hát a nyákrajz sajnos 2oldalas és nincsen semmilyen beültetési vázlat rajta. Igyekszem tervezni neki egy egyoldalas nyákot. Egyébként ha be van tartva a csillagpontos nyák topológia, semmi probléma nem lesz a tervezésével senkinek, csak ezt tartsa be.
A kapcsolási rajzon igyekeztem feltüntetni a nyákhuzalozást is. Minden "földelés" jel egyetlen pontot takar, ez pedig a nyákon lévő csillagpont. Ide megy "vissza" a hangszóró testvezetéke is és innen megy a nagyáramú földvezeték a tápba. A hidegítő kondik a csillagpont és a végtranyók kollektorai között vannak minél szélesebb rövid fóliákkal. A "fűrészelt kondenzátor nagyon jó ilyen célra.

4Ohm-ra +-40V tápfesz a megfelelő neki, 8Ohm-ra +-50-55V is lehet. Az MJL tranyók nagyon combosak. Egyszer egy ilyesmi +-50V ról menő végfok rövidre lett zárva, ráadásul egyszerre mind a két oldal. A tápvezetékekben levő 3A es biztosítékok mind kiolvadtak, de a biztosítékok cseréje után az erősítőnek semmi baja sem volt. Semmilyen rövidzárvédelem nem volt benne. A bd-k viszont 1A biztosíték kiolvadása után is tönkre szoktak menni.
A nyákról még annyit, hogy nekem van otthon egy hűtőbordára szerelt 3-as darlington kimeneti fokozatom. Ezen szoktam a különféle feszültségerősítőket kipróbálni. Mindegyik feszültségerősítő fokozat egy "új erősítőt" eredményez. Ezt a külön feszültségerősítő-külön végfokozat elrendezést kész erősítőben is előszeretettel alkalmazom. Nagyon praktikus és rentgeteg előnye van.

Az erősítő alapvetően hármas darlington végfokra épül. A lelke a feszültségerősítő fokozata, amibe beletartozik a 4 mpsa tranzisztor. Ezek a tranzisztorok nagyon jól beváltak ebbe
az erősítőbe, alapvetően jóhangú velük. Pédául egy másik erősítőmbe nem szerepeltek jól. Egy alapos oszcillioszkópos méréssorozattal nem lehetett felderíteni semmiféle hibát, az erősítő ugyanolyan jól működött ezekkel is, csak a hangja nem volt ugyanaz.
A két 36KOhm-os ellenállásra sincs semmi szükség a működés szempontjából, egyszerűen csak jobb az erősítő, ha ezek be vannak építve. A feladatuk nagyon összetett, ezért csak annyit mondok, hogy a visszacsatolás mértékét fogják meg 16dB-nél, ami a második nyilthurkú törésponti frekvencia(ez az a frekvencia ahol megszűnik a negatív visszacsatolás) alatt 20dB/dekád meredekséggel nő.
Ezenkívül csökkentik a frekvencia növelésének hatására történő, early hatásból származó torzításnövekedést. (na ezt lenne hosszú leírni, hogy hogyan.

Szóval gyakorlati kísérletek is szerepet játszottak a kifejlesztésben.

Ja még 0-1uF. kapacitív terhelésre is stabil, nem gerjed, de a leírt NYÁK topológia kell hozzá.
A sávszélessége bemeneti szűrővel "60Khz". Ezt véletlenül kihagytam a leírásból.

Dual mono tápellátásnál elhagyható a 10Ohm. Ez a legjobb megoldás.


hétf. máj. 14, 2007 13:28
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 21, 2006 1:32
Hozzászólások: 719
Tartózkodási hely: a kocsmában ill. a mellette levő árokban
Hozzászólás 
Hát természetes, hogy jelent valami előnyt, ugyanis a 3-as darlington első tagja a hőkompenzálás visszacsatoló hurkán belül van így, tehát nem kell rászerelni a hűtőbordára. Nagyon idiótán lehetne csak azt az mpsa42/92-t hőkapcsolatba hozni a végtranyókkal. A nyáktervezés nehézsége sokkal nagyobb lenne így, és nem is leene olyan stabil a nyugalmi áram.

Képzeld! A canopus meghajtását is kipróbáltam rajta. Először BC546-556-volt az mpsa helyett. A visszacsatolás ezeknek a kollektoráról történt a bemeneti fokozat emittereire két 100K-val. Ha a canopus mintájára a bázisokra kötöttem a két 100K-t. pont ugyanakkora maradt az erősítés(számolható is) így simán meg lehetett hallgatni. Hát a canopus féle vcs győzött. Jobb volt a hangja egyértelműen. Főleg a magas hangok voltak élőbbek.

Na ezt is kipróbáltam, így beraktam a két 36K helyett két 360K-t a bázis-kollektor közé, ezzel ugyanis számolhatóan kb ugyanakkora lesz a hurokerősítés és a kimeneti impedancia(18K) mint az előző kapcsolásban. Hát nem nyújtotta azt a hangot, ebben a kapcsolásban nem vált be. Kicsit tompább-szürkébb hangja lett, nekem a két 36K-val jobban tetszett. Bár ez már egy átfogó negatív visszacsatolást is tartalmazó kapcsolás, ezért másképp viselkedik, ráadásul más félvezetőkkel. Mindenesetre nagyon érdekes volt a dolog.

Ja még egy: BC546-556-al a "hibaáram kioltásos" dolog, vagy ideális tranzisztor kapcsolás abszolút jó lett. A múltkor elég lesujtó eredményt hozott mje340-350-el. Pedig pont az lenne a dolga, hogy megszüntesse a tranzisztor hibáit, tehát teljesen mindeggynek kéne lennie, hogy mit használok bele.


hétf. máj. 14, 2007 11:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Egybként az, hogy 2 tranzisztort használsz munkapontbeállítás+hökompenzálásra jelent valami elönyt a gyakorlatban az egy tranzisztorral megvalósított megoldáshoz képest?
Hogy türi ez a végfok megoldás a hosszú vezetékezést, mennyire hajlamosítja gerjedésre?


hétf. máj. 14, 2007 0:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
A fesz. erösitö fokozatba (mpsa42/92) terhelésnek betettél 2db 36kohmot, (ezek ha jól tévedek) korlátozzák a nyilthurku erösítést és egyúttal csökkentik a fesz erösítö kimenetén az impedanciát. A canopus egyik verziójában ugyanezt a célt azzal érték el (ugyanebben a fokozatban) hogy a tranyók kollektoráról a bázisára kötöttek ellenállást. Ez egy helyi neg.v.cs. de a hatása kb. ugyanaz.
Arra lennék kiváncsi, hogy ha ezek helyett az ellenállások helyett, jóval nagyobb értékü, de a bázisra csatlakozó ellenállásokat használsz, akkor hogyan változik a cucc hangja. Ha nem akarod, hogy a munkapontot befojásolja akkor az ellenállásokkal egy-egy kondi is mehet sorosan.
Így éjjel fél2 körül már nem állok neki kiszámolgatni mekkora ellenállások kellenek ugyanakkora nyilthurku erösítéshez, mint a kollektort terhelve. (azért kellene ugyanakkora értéken tartani, hogy ha van változás azt ne az erösítés nagyságának változása okozza még közvetve sem) Remélem azért sikerült érthetöen megfogalmaznmom a dolgot.


hétf. máj. 14, 2007 0:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 21, 2006 1:32
Hozzászólások: 719
Tartózkodási hely: a kocsmában ill. a mellette levő árokban
Hozzászólás 
De kipróbálhatnék egy két dolgot rajta. Mi lenne az?


vas. máj. 13, 2007 21:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
ozpecs írta:
Igen, kb ilyet szoktam, de jellemzően inkább 10 ohm 100nF, mikor milyen van, de ebből elég sokat beszereztem:) a 10 ohm nem baj ha legalább fél W os.
OZ


Fioktakaritas temaja? :-)
Koszi!
Megnezem, mi lapul a "fiok aljaban", es viszek neki valamit.


vas. máj. 13, 2007 21:19
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
KD mester írta:
Sziasztok!
Terveztem egy erősítőt, hétvégén meghallgattam, optimalizálgattam hangra és szerintem nagyon jó hangú lett. ..............
http://kepfeltoltes.hu/view/070512/5004 ... es.hu_.gif
http://kepfeltoltes.hu/view/070512/7061 ... es.hu_.gif

Emlékeztet egy-két dologra a kapcsolás, és jónak tünik. Nem próbálnál ki egy kisebb mod-ot rajta?


vas. máj. 13, 2007 20:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 361
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
Igen, kb ilyet szoktam, de jellemzően inkább 10 ohm 100nF, mikor milyen van, de ebből elég sokat beszereztem:) a 10 ohm nem baj ha legalább fél W os.
OZ


vas. máj. 13, 2007 19:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
ozpecs: Milyen erteku kondit, es ellenallast teszel a kimenetre?
4.7 Ohm + 220nF jo lesz?


vas. máj. 13, 2007 19:43
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 361
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
Hali
Elvileg nem kell Zobel tag hozzá a gyári ajánlás szerint se, de én szoktam ennek ellenére tenni bele. Lehet, hogy erősen reaktiv a hangfala is, meg akár lehet ott az 5m-es kábel mellett egy kis nagyfrekis zavar is pl energiatakarékos fénycső megy egyebek. Mivel a hangra nincs nagy befolyással ezért tedd be a Zobel tagot szerintem, meg nézd meg, hogy a tda bemenetén van-e nagyfrekis szürés, én oda viszont szoktam tenni rc-t.
Max még tehetsz a kimentére mondjuk egy 10 menetes kis tekercset is légmagosat, több gyári erősítőben is láttam ilyent, persze pici kapaccal együtt.
OZ


szomb. máj. 12, 2007 19:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
Sziasztok!


Egy ismerosom egy regebbi erositobol (AET250) kiszedte a ket vegfokot (megrottyantak), es a helyukre TDA7294-es vegeket rakott. A kapcsolas megegyezik az adatlapon kozolt kapcsolassal. Megepitette, szol, viszont az egyik oldal melegszik nagyon, uresjarasban.
Mondtam neki, hogy hozza el hozzam, megszakertem. Bekapcsolom, sehol semmi melegedes. Jaratom fel napot (csak szolidan, nem bomboltettem), sehol semmi rendellenes melegedes.

Van valakinek tippje, hogy mi lehet? A kimeneten nincs "Zobel-tag", az kellene, nem?
Ja, annyit mondott me'g, hogy a hangfalak vezetekei 5meteresek. Osszejohet ezen az 5meteren akkora kabel-kapacitas, hogy nagyonnagyfrekin elkezdjen gerjedni a cuccc?


szomb. máj. 12, 2007 18:18
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 21, 2006 1:32
Hozzászólások: 719
Tartózkodási hely: a kocsmában ill. a mellette levő árokban
Hozzászólás 
Sziasztok!

Terveztem egy erősítőt, hétvégén meghallgattam, optimalizálgattam hangra és szerintem nagyon jó hangú lett. Dinamikus tiszta hangú, abszolút hosszútávon hallgatható. Olyan igazi jóhangú tranyós erősítőnek tartom.

Szerintem sokkal jobb hangja van mint pl: a Piret Endre féle szimmetrikus erősítőnek.

Igen alacsony, mindössze 16dB-es negatív visszacsatolás van benne. Ezzel jobban szól, mintha teljesen visszacsatolás nélküli lenne, de ennél nagyobb visszacsatolásnál már veszít a zeneiségéből a hang.

Nagyon sokat kísérleteztem vele, hogy szubjektíven is megállja a helyét. Több hangsugárzón is meghallgattam és szerintem igen jóhangú lett.

A két "piros" színnel jelölt ellenállásokkal lehet állítani az erősítést, ami ezekkel 26dB.

Maximális kimenőteljesítmény 130W/8Ohm.

Teljesítmény sávszélesség 5Hz-90Khz(-3dB,80Vp-p). (33pF-os miller tag csökkentésével növelhető. (27-39pF-okkal garantáltan stabil 0-1uF-os kapacitív terhelésre is)
Kisjelű sávszélesség 5Hz-90Khz(-3dB, 2Vp-p).
Sávszélesség a bemeneti szűrővel(-3dB).

Damping faktor>80 (1Khz/8Ohm)

http://kepfeltoltes.hu/view/070512/5004 ... es.hu_.gif

http://kepfeltoltes.hu/view/070512/7061 ... es.hu_.gif


szomb. máj. 12, 2007 17:59
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 19:32
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
A headset-en magának a háromszögnek az oldalai azok 4 cm, 4 cm, 3 cm -esek, ha a végén a fekete kábelcsonkot is hozzámérem.
Itt egy kép az egész headset-ről: Kép
A háromszöget szétbontva, ez a nyák van benne: Kép
Amennyi teret kiszorít magának a nyák a háromszögben, annyival kevesebb hely van benne, a maradék helybe lehetne bezsúfítani valami erősítő-IC-t.


szomb. máj. 12, 2007 7:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Gilszkilabor írta:
Hajrá vasti!


Ennyire látszik a képen, hogy kopasz vagyok?! ;-)))

Gilszkilabor írta:
Ami még az Oristereket illeti, érdemes fontolóra venni a néhai Hifi-Magazin MOD-ját.


Á, én az előerősítőjével nem foglakozok: lemezjátszót csak otthon hallgatok, a mai cuccok kimenete meg általában túlvezérli. Meg a beépített loudness sem az esetem ;-)
Mint írtam, a "működő" (ami most éppen elfüstölt állapotban van) Oristerem nem más, mint a két végfok panel egy dobozban, "jó" táppal, bemenetválasztó, hangerőszabályozó.
Már eldöntöttem egyébként, hogy megjavítom, nem foglalkozok az IC-s végfokokkal: akkor már legyen kortársa a Mambo hangfalaknak ;-)))

Üdv!


pén. máj. 11, 2007 22:59
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jan. 07, 2007 17:25
Hozzászólások: 301
Hozzászólás 
Szia,

Mekkora pontosan a rendelkezesre allo hely? Megtenned, hogy lemered?
Koszi!


pén. máj. 11, 2007 22:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 19:32
Hozzászólások: 225
Hozzászólás Fülhallgató erősítés
Sziasztok!

Kérlek segítsetek nekem!

Adott egy Nokia 6230 telefon, aminek van egy headset-je(kis fülhallgatós), amivel MP3-t hallgatok a telefonról.
Az a gond vele, hogy eléggé halk számomra, pedig max hangerőn van.

Ezért azt találtam ki, hogy valahogyan erősíteném a headset-ben a hangot.
A headset-nek van egy kis háromszög része, amiben van egy pici nyáklap, ott elfér még
néhány kisebb alkatrész.

A telefon felől van egy tápfeszültség, ami 2.6 Voltos.
Arra gondoltam, hogy egy erősítő IC-t beszerelnék a headset-be, és az megoldaná a hangerőt.

Mit javasolnátok, melyik IC-t vegyem?
Mivel nem a mikroelektronika a szakterületem, nem ismerem az erősítés mikéntjét, hogy milyen kondik, tranzisztorok meg egyebek kellenek hozzá, és miért, ezért is kéne IC.
Lehetőleg minél kisebb IC kéne, és elég, ha 50%-kal meg tudja emelni a hangerőt.

Ha szerzek majd egy ilyen IC-t, akkor csak simán rákötöm a lábait ahova kell, azt kész, vagy pedig az IC-elé meg mögé be kell még kötnöm valami kondit, vagy ellenállást, vagy egyebet? (az lenne jó, ha más nem kéne)

A válaszokat előre is köszönöm.


pén. máj. 11, 2007 21:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás 
Hajrá vasti!

Ami még az Oristereket illeti, érdemes fontolóra venni a néhai Hifi-Magazin MOD-ját. Anno megcsináltam egy ismerősnek, az "emitterkövetőzés" (lásd cikk) nem kell! Loudness-t kiiktatni, a nagyszintű bemeneteket meg simán rákötni a Jaxley-re. Vagy valami ilyesmi (már vagy 10 éve volt, nem emlékszem rendesen)... :oops:

Gilszkilabor


pén. máj. 11, 2007 21:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
_geli_ írta:
vasti szerintem is maradj inkább az oristernél


Meg lettem győzve, kidobom az IC-ket a francba ;-)))
Az Oristereket megnézem a hétvégén, lehet, hogy a kettőben van is két jó végfok összesen ;-))) Ha meg nem, tranyóim vannak is szerintem otthon bele: ha TIP nincs is, BDakármi biztosan.

Üdv!


csüt. máj. 10, 2007 22:15
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 29, 2005 6:03
Hozzászólások: 477
Hozzászólás 
vasti szerintem is maradj inkább az oristernél, a meghajtók és a végtranyók szoktak benne elpukkanni, de érdemes megnézned a potikat is mert ha jól emléxem a vcs., a DC0, és a szinteltolás is potis és ha ezek KH-sak az is okozhat galibát.


csüt. máj. 10, 2007 15:33
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jan. 07, 2007 17:25
Hozzászólások: 301
Hozzászólás 
Ja OK, azt nem irtad... :wink:
Egyebkent csak azert kerdeztem meg mert van csomo tda7294-es nyak a neten, meghat tervezni sem nehez.


szer. máj. 09, 2007 22:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. jún. 24, 2006 14:08
Hozzászólások: 150
Hozzászólás 
Azért, mert megvan hozzá a NYÁK egy része (amit még nem vagdostam szét). És nem vagyok hajlandó másikat csinálni.
A kérdésem viszont nem erre vonatkozott. Ha megvan, szólj.
Köszönöm!


szer. máj. 09, 2007 20:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jan. 07, 2007 17:25
Hozzászólások: 301
Hozzászólás 
Miert ragaszkodsz az urbanhoz?!


szer. máj. 09, 2007 19:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. jún. 24, 2006 14:08
Hozzászólások: 150
Hozzászólás TDA7294 NYÁK
Megvan valakinek ez az erősítő? / Urbán / TDA7294


szer. máj. 09, 2007 18:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jan. 07, 2007 17:25
Hozzászólások: 301
Hozzászólás 
Vesz egy ujat 3000Ft-ert... :) Mert annyi a Hqvideonal, es lehet hogy az nem is eredeti Sanken.

Mindenesetre en inkabb a bevalt LM vagy TDA IC-kkel epitkeznek - mar ha egyatalan IC-s vegfokot szeretnek csinalni.


szer. máj. 09, 2007 15:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> A tápegység része emiatt eléggé drága lesz még
> meggondolom, hogy megéri -e megépíteni.

Talan annyival nem lesz dragabb, kulonosen ha a
trafot ugy tekerteted. Az a ket kondi meg diodak
nem dontenek talan anyagi csodbe.

En inkabb attol felnek, hogy mit csinalsz ha veletlen
tonkremegy az az egy darab arveresen vett IC?


szer. máj. 09, 2007 15:18
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. máj. 09, 2007 10:26
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Köszi értem mostmár a lényeget csak eddig nem akartam elfogadni, hogy kétféle tápfesz kell ennek az STK-nak. A tápegység része emiatt eléggé drága lesz még meggondolom, hogy megéri -e megépíteni.


szer. máj. 09, 2007 15:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jan. 07, 2007 17:25
Hozzászólások: 301
Hozzászólás 
Idézet:
Akkor ha jól sejtem a nagyobb tápfesz hiányában is működőképes az ic?


Nem. Hisz' a differosito es a feszerosito fokozat is a VH-rol megy (100Ohm-on keresztul kapja a feszt).
Szoval szaz szonak is egy a vege, a lenyeg hogy kell neki mind VH, mind VL :wink:

De ezt feljebb is irtam mar:
Idézet:
Mind "VL", mind "VH" feszt kell neki adni.


szer. máj. 09, 2007 14:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. máj. 09, 2007 10:26
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
sixtek írta:
Referenciafeszt hoznak létre.
Maga a végfok G-osztályú, vagyis hatásfoknövelési célból a magasabb tápot csak nagy kivezérlés esetén kapják meg a végtranyók.


Köszönöm és mégegyszer köszönöm :rulez: nagyon sokat segítettél. Akkor ha jól sejtem a nagyobb tápfesz hiányában is működőképes az ic?


szer. máj. 09, 2007 14:08
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2618 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 53  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség