Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. jún. 16, 2024 19:01



Hozzászólás a témához  [ 1555 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 32  Következő
HOL KAPHATÓ??? 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Igen, hasonló tapasztalatokról számolhatok be. Kapcs. tápban 200db-ot kellett kicserélni. Nem bírta a fesz. tüskéket.

Az adott hőmérőnél természetesen ellenállás után van betéve.

A TL engen szerencsére nem szívatott meg, mert egy kollégám jó előre szólt, hogy a 100nF az bizony nem jó oda.


kedd júl. 24, 2007 22:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. ápr. 14, 2007 14:03
Hozzászólások: 752
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
Ros-Co!

Mindenféle elméleti alap nélkül!
(SPafi, ha lehet ne kérj korrekt paramétereket.)

- Egy A/D konverterhez nem volt referenciánk, ezért TL431-et használtunk teljes visszacsatolásban, és rátettünk, egy 100nF-os kondit. A mért érték lengedezett. Megmértük e referenciát, és tűrésen kívül kevésnek találtuk.
A szkópos vizsgálatnál kiderült, hogy gerjed, mint az állat. Ha a visszacsatolást nézzük, már nem is olyan csoda! Ezért a TL-re soha nem tettünk, kondit közvetlenül.

- Tantálkondit tápra soha nem tennék. Több kilót cseréltünk már ki, mert (vélhetően) a nagyáramú lökésektől, át megy zárlatba. Tapasztalat szerint, 2ohm körüli ellenállással. A nyák, már ég is mint a zsír, ha nincs korlátozás. Időzítésbe szűrésnek ellenállás után jó. Ja, és kis fordított polaritásnál úgy viselkedik, mint egy dióda.

- A nagy kapacitás sűrűségű kerámiakondik szórása, nem semmi. Hőfokra olyan jól változik, hogy egyes típusokból kiváló gagyi termosztátot lehet készíteni. A tápfesz hidegítéskor előszeretettel mennek tönkre. (persze ez típus függő, találtam ugyan azon fajtából vacak 47nF-ot és kitűnő 150nF-os kondit.) Az üzemi feszültséget jó, ha kibírják, ajánlatos túlméretezni, egy idő után átvezet.

- Hangfrekis csatolónak, a böszme nagy, de megbízható minőségű és időtálló C219-es (sárga) kondit találtuk a messze legjobbnak.

üdv! proli007


kedd júl. 24, 2007 20:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
hidegítő kondiként szerepelt stab. IC mellett, a TL431 mellé is 10uF-ot javasol az adatlap ha párhuzamos stabilizátorként akarjuk használni, meg legutóbb előjött egy digitális hőmérő IC-nél egy probléma, hogy zajt szedett fel a tápból. Normál 100nF X7R -es kondival nem volt jó. Sajna a zavarjel olyan kicsi volt, hogy szkóppal nemigen lehetett okosat kideríteni.
tantál kondival megszűnt a jelenség. Erre mondtam, hogy "megfelelő". De mondhattam volna, hogy bizonyos esetekben indokolt a használata a kerámiakondival szemben.


kedd júl. 24, 2007 14:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Idézet:
amúgy minőség tekintetében eddig bevált.

Miért, milyen minőségi követelmény volt?

Szerintem egy elkó többnyire nem tekinthető hidegítő kondinak, mivel 100 kHz-en már ohmos az impedanciája.


kedd júl. 24, 2007 11:56
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
A 10uF-os "A" méretű tantál kondi is befér a 1206 helyére, de az jóval drágább. Meg nem bírja a túlfesz. tüskéket. De amúgy minőség tekintetében eddig bevált.


kedd júl. 24, 2007 11:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Jók táphidegítésre, de kis sorozatnál mégsem javaslom, mert minimálisan drágább az X7R, de nem kell félni a kapacitáscsökkenéstől. Persze ha valahova 10 uF kell 1206 méretben, akkor nincs választási lehetőség. 10000 db-os, filléres tömegtermékbe is célszerű választás, beépíthető, ha alaposan letesztelik a hőfüggést az adott kapcsolásban.


hétf. júl. 23, 2007 21:44
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
SPafi írta:
Y5V ezért sem használható csatolókondinak. (Mondjuk én még táphidegítésre sem javaslom.)


SPafi írta:
Hát aki Y5V kondit tesz hangfrekis csatolónak, az más gazságokra is képes! Hangfrekis csatoló, mint alárendelt szerep? :twisted: Hidegítésre viszont kifejezetten jók!


Na, most akkor mi is van a hidegítéssel?


hétf. júl. 23, 2007 21:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Idézet:
Nem minden erősítő HiFi. Van ahol csak az ár és/vagy a méret számít.

Akkor ott nem a szerep alárendelt, hanem a minőség! Ha valahol csak az ár és méret számít, ott nem csak csatolónak, hanem bárminek fölhasználják (rezgőkörön kívül).

Idézet:
Én ismerem, mondhatni elég jól.

Ha ismered, akkor hogy mondhatod, hogy hidegítőnek nem jó? Hogy mondhatod, hogy minden paramétere silány, ahelyett, hogy konkrétan leírnád, hogy mi vele a baj? Tán nagy a szivárgó árama? Nagy az ESR-je? Nagy az ESL-je? Kicsi az élettartama? Tűzveszélyes (lásd: tantál elkó)? Egyik sem! Hőfüggő, feszültségfüggő, törékeny. Ennyi! Esetleg piezoelektromossággal lehet még vádolni, de ez ritkán okoz gondot.


hétf. júl. 23, 2007 21:30
Profil Honlap
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11894
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
SPafi írta:
...Hangfrekis csatoló, mint alárendelt szerep?...

Igen. Nem minden erősítő HiFi. Van ahol csak az ár és/vagy a méret számít.
SPafi írta:
...Nem fikázni kell őket, hanem megismerni! ...

Én ismerem, mondhatni elég jól. Aki nem, utánanéz pl ott, ahol írod.


hétf. júl. 23, 2007 20:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hát aki Y5V kondit tesz hangfrekis csatolónak, az más gazságokra is képes! Hangfrekis csatoló, mint alárendelt szerep? :evil: Hidegítésre viszont kifejezetten jók!
Idézet:
Minden adatuk silány.

Nem fikázni kell őket, hanem megismerni!

Akit érdekel, keressen rá a specifikációkra pl. az AWX és Yageo honlapján!


hétf. júl. 23, 2007 19:56
Profil Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. máj. 28, 2005 12:16
Hozzászólások: 315
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Sziasztok!

Ha már így belemerültetek ebbe a témába, akkor valaki összefoglalná a "népnek" a különböző alapanyagú kerámiakondikat? Mármint hogy melyik a legjobb típusú, melyik silányabb, melyiket mire érdemes leginkább használni, melyik a legpontosabb, stb...

Azt hiszem, van pl. az NP0 típus, aztán van az X7R, meg amit fentebb tárgyaltatok...és nem tudom, van-e még több...de jó lenne látni egy hozzáértőbbtől valami összehasonlítás szerűséget!

Persze CSAK HA kedve van valakinek, nem akarok senkit sem kényszeríteni a válaszadásra :roll:


hétf. júl. 23, 2007 16:34
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11894
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Ezek a nagy kapacitású kondik bárium-titanát anyag alapon készülnek. Jellemzőjük, hogy olcsók, nagy a kapacitás/térfogat hányados, de csak alárendelt (hangfrekvenciás csatoló) szerepre alkamasak. Minden adatuk silány. HiFi erősítőbe sem alkalmas. Hidegítésre is módjával jó (attól függ, hol és mit kell hidegíteni).

Érdekes, hogy letörve belőle egy darabot, tovább működik.

Bassz*us, javítok: a báriumot elírtam. :roll:


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Laci_L hétf. júl. 23, 2007 16:45-kor.



hétf. júl. 23, 2007 16:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Az ellenállását? Egy kondi? Melyiket? A sorost, vagy a párhuzamost?


hétf. júl. 23, 2007 12:36
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
EZ alatt már maradandó károsodást értek. Volt olyan alkatrész, hogy a feszültség függvényében változtatta az ellenállását. Mérve jó volt, üzem közben nem.
Az igaz, hogy egy hasonló dolgot produkált régebben egy sima fémréteg ellenállás is.


hétf. júl. 23, 2007 11:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Idézet:
A feszültségfüggés nem okozhat nemlineáris torzítást pl. egy audio erősítőben?

De, nagyon is! Y5V ezért sem használható csatolókondinak. (Mondjuk én még táphidegítésre sem javaslom.) X7R csatolónak még jó, de szűrőbe már ez sem.
Idézet:
Ha kap egy kis túlfeszt, át tud menni teljesen félvezetőbe,

Ez alatt mit értesz?


hétf. júl. 23, 2007 11:00
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Ja csak 20C-fokon tudja a névleges kapacitását, az alatt és fölött rohamosan csökken. Tehát RC időzítő körökbe nemigen ajánlott ;)

A feszültségfüggés nem okozhat nemlineáris torzítást pl. egy audio erősítőben? Ezek a kis kerámia kondik már inkább a félvezetők kategóriájába sorolandók. Ha kap egy kis túlfeszt, át tud menni teljesen félvezetőbe, úgyhogy óvatosan, mert iszonyúan meg tud szívatni!


hétf. júl. 23, 2007 9:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Nem, az elkók SMA, SMB, stb... jelölésű tokban vannak. Ez kerámia, Y5V anyagú (ami valami katasztrófális hőmérséklet- és feszültségfüggésű, de nincs jobb ekkora kapacitással nagy frekire).


vas. júl. 22, 2007 22:54
Profil Honlap
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11894
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Transztyuszeres írta:
...Pl. Lomexben. Van elvileg 4,7uF 16V 1206-os smd.

Ez nem síma elko?
Mert az nem jó ebbe a kapcsolásba. Még a tantál elkót is feltételekkel ajánlja (pedig azok igencsak drágák).


vas. júl. 22, 2007 21:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres csüt. dec. 16, 2010 23:57-kor.



csüt. júl. 19, 2007 13:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
A Lomexben van (még 10 uF-os is), SMD kivitelben.

Sajnos a lomex új árlistája elég ****, nem jól van sorbarendezve.


csüt. júl. 19, 2007 13:27
Profil Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 64
Hozzászólás 
Sziasztok!

Szereztem egy jó kis LDO Ricoh ic-t, és az adatlapján 4,7 uF-os KERÁMIA kondi szerepel, hogy olyat kell mellé építenem.

Bementem egy elektro üzletbe, és megvettem a cuccokat, de 4,7 uF-os kerámia kondiról nem is hallottak.

Rákerestem a neten, és itt pl. volt ilyen, de a bolt megszűnt: http://www.electrade.hu/download/SMDKOND.xls

Viszont pl. a lomexben sincs az árlistában nanosnál nagyobb.

Ugyanakkor a ricoh chip leírásában pl. a Kyocera is gyárt ilyet:
http://www.ricoh.com/LSI/product_power/ ... 173x-e.pdf

Szóval mi a helyzet az ekkora kerámia kondikkal? Ritka mint a fehér holló? De ahogy néztem a fenti linket (electrade) nem is olyan drága!
Honnan szerezzek ilyet?

Köszi


csüt. júl. 19, 2007 12:56
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11894
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Ros-Co. írta:
Ó, hát az ipari vagy spéci cuccoknál ez teljesen megszokott jelenség. Manapság már semmit sem javítanak. Kib@sszák a modult, és tesznek egy újat. A cserét meg vastagon felszámolják.

Nemcsak az iparinál. A lányom cirkója besz@rt (Junkers), 45000 lett volna bele egy panel. Gondoltam megnézem. Egy 1N4007 volt rossz. Uszkve 10 Ft. Meg is javult. :D


csüt. júl. 05, 2007 15:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Ó, hát az ipari vagy spéci cuccoknál ez teljesen megszokott jelenség. Manapság már semmit sem javítanak. Kib@sszák a modult, és tesznek egy újat. A cserét meg vastagon felszámolják.


csüt. júl. 05, 2007 11:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11894
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
proli007 írta:
... És mellette vastagon fog a cerkájuk. Ezt nevezem kiszolgáltatottságnak, ha az ember vesz valamit...

Ne mugyanez van pl manapság a nyomtatókkal? Megveszed olcsón (szinte a bekerülési ár alatt), majd a kellékeken úgy levesznek, mint a riadt egeret. Ha használod a gépet (most már mérik az üzemidőt, dátumot, stb). :shock:
Ha nem, akkor meg minek van? :D


csüt. júl. 05, 2007 9:30
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. ápr. 14, 2007 14:03
Hozzászólások: 752
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
Kicsit off, de ide illik.
Volt egy Philips turbina rezgésmérő rendszer. Megdöglött benne egy monolit IC. Gubacsolni nem illik, biztonsági rendszer.

Gyártó: Ilyen IC-t nem tudunk adni, de kész kártya van, gyenge félmilláért 2db.

Nagyon érdekes, IC nincs, kártya van? És mellette vastagon fog a cerkájuk. Ezt nevezem kiszolgáltatottságnak, ha az ember vesz valamit. Ha meg az egy "rendszer" akkor kész vagy. ("Ezt már nem gyártjuk, az új, jobb is szabb is, vegyenek azt") Az iparban, nem egy évre kellenek a szerkezetek!

Na, megrendeltem két kártyát. Be is jött. Kiderült, hogy az IC helyett, egy kis nyákon, felületszerelt cuccból össze volt tákolva az "IC".
Csók anyátoknak! Fogtam kirajzoltam, és síma alkatrészekből felépítettem, és beletuszkoltuk. Minden probléma megyszűn, hogy az összeset kicseréltük.
Rabozóknak egy vasat sem!

üdv. proli007


csüt. júl. 05, 2007 8:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 23, 2004 0:10
Hozzászólások: 463
Tartózkodási hely: Magyarorszag
Hozzászólás 
Kilotte agyergyat es visszapofozta a mafesz .Attol ment ki, ugyhogy eloferdulhet, hogy nem csak ez a resze hunyt el.
Legalabb ebben mar valoban kompjuter van, ugyertem proci meg minden.Emlexem a 90*-es evekben a bomcsik opampokbol meg tranyokbol allo vezerloelektronikajat is kompjuternek csufoltak.Az is jo draga volt de semmi komoly elektronikailag.Venni lehet ezt a IC-t csak nem hajlandoak megmondani az arat , amig meg nem rendelem.Most birkozok az egyik netaruhaz operatoraval.


csüt. júl. 05, 2007 8:03
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Ezek rendelésre gyártott egyedi hibrid végek,semmi Fet,semmi IC beleszórása nem jön szóba gyakorlatilag.
Elméletileg mindent lehet,de akkor már építesz egy saját vezérlést :)

Aki javítja,sem fog tudni mit kezdeni vele,vagy több rosszból rak össze egy jót.
Ezért ilyen "drága" a javítás,nem azért mert valami varázslat lesz "8000 per óra"..

Gyári pót-alkatrész ebbe nincs,nem is rendelhető,maga a gyár sem javítja.
20centért állítattják elő a dzsunkán és dollárezrekért adják,mint különkülön az autó minden alkatrészét.


Amiben a végfok leég (nagyon védettek,zárlat,áramkorlát,hővédelem,nagy zenerek,stb) annak a vezérlőegységnek általában annyi,meg egy bambi,mehet a kukába.
Fordított táp,aksifesz nélkül sok táp visszafelé,és hasonlók tudnak ilyet okozni.

A vezérlőegységek nem biztonsági berendezések különben,ez téves hiedelem,hogy annyira komolyan vannak összerakva,"mert mivan ha elmegy a kraft előzés közben"..akkor elmegy,ennyi erővel a benzin is kifogyhat vagy akármi.


szer. júl. 04, 2007 23:10
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11894
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
stubiflex írta:
Jaja, mondasz valamit.80 000 HUF-ot mondtak ra elso ranezesre.Marmint a javitasra. :D

Nem is olyan sok ám az. Egy ilyen szakembernek a rezsi órabére 5-8000 Ft. És biztos eltölt vele 10-12 órát (anyagbeszerzés stb). Meg a garancia. Azért ez nem egy zsebrádió, ami legfeljebb nem szól a strandon. :D


szer. júl. 04, 2007 13:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Ez valami egydi IC, vagy egyedi a kódja, de sehol sem találom. Amúgy az ár reális a javításért, egy új komputerért 200-300e -t is elkérnek. Valószínű aki csinálja fog rá garit adni. Én nem vállalnám be ha olyan a tulaj.

Ha meg akarja olcsóbban úszni, és vállal némi kockázatot, hogy mégse lesz jó, akkor megbütykölheted.

De ez csak az én véleményem. Engem ezek az "autós" emberek mindig megszivattak.


szer. júl. 04, 2007 12:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 23, 2004 0:10
Hozzászólások: 463
Tartózkodási hely: Magyarorszag
Hozzászólás 
Jaja, mondasz valamit.80 000 HUF-ot mondtak ra elso ranezesre.Marmint a javitasra. :D


szer. júl. 04, 2007 11:54
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Az ilyen havernak inkabb ne segiccs, nem éri meg a bosszúságot. Vigye szaxervizbe. A buherált komputer már attól is buherált ha a kezedbe volt...


hétf. júl. 02, 2007 20:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 23, 2004 0:10
Hozzászólások: 463
Tartózkodási hely: Magyarorszag
Hozzászólás 
4 csati van benne es nem talalok hozza datasicccet.Ha nekem kellene , akkor meg is csinalnam , ugy , ahogyan ajanlod.Haverom nem ert hozza, es ha ket ev mulva elromlik az ablaktorloje, ra fogja kenni a "buheralt" kompjuterre.Nehez ugy valakin segiteni ugy, hogy aztan meg ne bosszulja. :D


hétf. júl. 02, 2007 20:15
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
lökjél bele 4 FET-et oszt jóvan. IRLZ44-el csináltam a legegyszerűbben, mert az közvetlenül 5V-ról vezérelhető.

Ha áramkorlátos a vezérlés, akkor kicsit macerásabb. A RET-nél vannak "solenoid driver" IC-k, az esetleg jó lehet vmelyik.

Hány csatornás a cucc? 1 vagy 4 külön?


hétf. júl. 02, 2007 11:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 23, 2004 0:10
Hozzászólások: 463
Tartózkodási hely: Magyarorszag
Hozzászólás 
Persze , hogy nem.Ez egy driver.A befecskendezoszelepek tekercsei vannak rakotve.


vas. júl. 01, 2007 20:01
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11894
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Ez nem egy egyszerű 7014? Mert ha az, nincs gond. Próbáld a bekötés alapján azonosítani (ki, bemenet stb) :idea:


vas. júl. 01, 2007 18:50
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 23, 2004 0:10
Hozzászólások: 463
Tartózkodási hely: Magyarorszag
Hozzászólás 
Sziasztok!
Surgoesen szuksegem lenne a kovetkezo tipusu IC-re : r7014a.Egy WW passat kompjutereben van, a fuvokaszelepeket vezerli.Nem talalom sehol , honnan lehetne beszerezni.Segitsetek lecci.


vas. júl. 01, 2007 16:05
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 228
Hozzászólás 
Gafly írta:
> Hogyne lenne kapható

Most neztem a Lomex-ben van 194 Ft-ert.
Raktaron 0 darab :)

> De kizárólag akkor jársz jól, ha meg
> tudod oldani, hogy egyenesen a gyártótól
> rendeld a 2N3055-öt...

> Mert egyébként a hazai boltok tele vannak
> az ipari hulladék típusokkal ebből a fajtából...

Szivem szerint kivaltanam valami jobbal
(tapegysegnel kulonosen jol jon a biztonsagi
tartalek).
TO3 tok, >60V, >15A, >115W....
Pl. 2N3772.

De a kerdes maradt, hogy hol es mit vegyek
hogy ne valami szutykot kapjak...


Elektrokonthánál van raktáron, én is ott vettem. 40V 1A - en szépen tönkrement :(

Szerencsére csak az emitter - kollektor lett rövidzár, bázis - emitter szakadás, így más nem ment tönkre :)


csüt. jún. 28, 2007 20:30
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. szept. 27, 2006 15:44
Hozzászólások: 62
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
bocs, tájékozatlan vagyok, loudnesses 250k-s potit ti honnan szereznétek?

Hqvideonál, sininél, incompnál neten nem találtam


kedd jún. 26, 2007 22:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Igen, megvan a számod, dél körül érkezem a tranyókkal!


hétf. jún. 25, 2007 9:44
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Nem látok sem áramot, sem feszültséget!

40V 2A analog atereszto stabilizator...

Hutty, koszi a felajanlast, de maradok
SPafinal mert valamivel kozelebb van.

SPafi, akkor hozzal be vagy 5-6 darabot.

Koszi,

G.

Ps: A telefon szamom megvan meg?


hétf. jún. 25, 2007 9:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Idézet:
> Hogy mi lenne jobb helyette, az attól is
> függ, hogy milyen munkapontban használod.

Lasd fentebb.

Nem látok sem áramot, sem feszültséget!

Idézet:
Esetleg be tudod hozni


A BME-re igen.


vas. jún. 24, 2007 18:41
Profil Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. nov. 05, 2005 8:45
Hozzászólások: 224
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
10 db Tungsram magas tokozású és számomra ismeretlen 8 db ß gyártótól való van készleten, ha kell...


vas. jún. 24, 2007 17:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Szia SPafi!

> Nekem van egy jópár, főként Tungsram, és
> biztosan eredetiek, mert teszteltem őket.
> Eladók, csak ne egyenként!

Hat egynel biztosan tobb kell :(
Egy Fok-Gyem TR-9178 felelesztesehez kell.
Eddig ami hibas felvezetot talaltam benne
az 1xBC301, 1xBFY34, 4x2N3055....
Szoval legalabb 5 kellene (eredetileg is
Tungsram volt benne, bar ketfele tokozassal).

> Hogy mi lenne jobb helyette, az attól is
> függ, hogy milyen munkapontban használod.

Lasd fentebb. Ket dolog harcol bennem:
- Szeretek mindent a lehetosegekhez kepest
minel inkabb eredeti allapotba visszallitani
es lehetoseg szerint nem szetbarmolni;
- Ugyanakkor szeretnem ha minel stapabirobb
lenne, mert ha valamit megcsinalok akkor
ahhoz jodarabig (ertsd evtizedek :) ne kelljen
hozzanyulni...
Velemeny/javaslat?

Esetleg be tudod hozni es nem kell erte kimenni
Csepelre? Nem mintha gond lenne...

Udv,

G.


vas. jún. 24, 2007 11:17
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Gafly!

Nekem van egy jópár, főként Tungsram, és biztosan eredetiek, mert teszteltem őket. Eladók, csak ne egyenként!

Hogy mi lenne jobb helyette, az attól is függ, hogy milyen munkapontban használod.


vas. jún. 24, 2007 10:52
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Hogyne lenne kapható

Most neztem a Lomex-ben van 194 Ft-ert.
Raktaron 0 darab :)

> De kizárólag akkor jársz jól, ha meg
> tudod oldani, hogy egyenesen a gyártótól
> rendeld a 2N3055-öt...

> Mert egyébként a hazai boltok tele vannak
> az ipari hulladék típusokkal ebből a fajtából...

Szivem szerint kivaltanam valami jobbal
(tapegysegnel kulonosen jol jon a biztonsagi
tartalek).
TO3 tok, >60V, >15A, >115W....
Pl. 2N3772.

De a kerdes maradt, hogy hol es mit vegyek
hogy ne valami szutykot kapjak...


vas. jún. 24, 2007 10:21
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. máj. 28, 2005 12:16
Hozzászólások: 315
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hogyne lenne kapható :)

De kizárólag akkor jársz jól, ha meg tudod oldani, hogy egyenesen a gyártótól rendeld a 2N3055-öt...

Mert egyébként a hazai boltok tele vannak az ipari hulladék típusokkal ebből a fajtából... :cry:


vas. jún. 24, 2007 8:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
2N3055 kaphato meg egyaltalan?

Illetve mivel szokas mostanaban kivaltani?


vas. jún. 24, 2007 7:26
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 30, 2004 18:27
Hozzászólások: 470
Hozzászólás 
Sziasztok!

Nemtudja valaki, hol lehet kapni BP.-n jobb minőségű csúcsos, stereo audió magnófejeket?


kedd jún. 12, 2007 14:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: csüt. jan. 20, 2005 3:04
Hozzászólások: 262
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Nekem öreg katalógusom van, nem a neten keresgéltem. Ott nem volt.


Semmi gond, sőt köszönöm, hogy segíteni próbáltál.


hétf. máj. 14, 2007 21:08
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11894
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Nekem öreg katalógusom van, nem a neten keresgéltem. Ott nem volt.


hétf. máj. 14, 2007 20:07
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1555 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 32  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség